blizna wklęsła pooperacyjna - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > LUX MED - chirurgia plastyczna i medycyna estetyczna (gościnnie)

Notka

LUX MED - chirurgia plastyczna i medycyna estetyczna (gościnnie) Przez kolejne 3 tygodnie na Wasze pytania odpowiadać będą eksperci z dziedziny chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej ze Szpitala Grupy LUX MED : dr n. med. Małgorzata Chomicka-Janda oraz dr n. med. Lubomir Lembas.

 
 
Narzędzia
Stary 2012-01-11, 08:53   #1
201608251020
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 15 304

blizna wklęsła pooperacyjna


Witam!
W wieku lat 6 przeszłam operację plastyki moczowodów, wskutek czego mam do dziś pamiątkę na podbrzuszu, w okolicach przednich kolców miednicy - bliznę pooperacyjną po szyciu i drugą wyżej - po drenie. Blizna pozioma po szyciu jest dość nieładna, w połowie jakby "szyta na okrętkę", dodatkowo jest bardzo wklęsła i powoduje że moje podbrzusze jest "podkrawane" i brzuch wydaje się znacznie większy. Czy istnieje możliwość usunięcia tej blizny i uwypuklenia tego miejsca z powrotem? Czy jest szansa, bym w tamtym miejscu była "płaska"?

I co z kwestią ciąży? Mój ginekolog nieco się zmartwił jak to zobaczył, bo powiedział że mogą być problemy przy cc, bo nie będzie jak ciąć. Czy taka blizna może być problematyczna dla całego rozwoju ciąży (większy brzuszek) i nie daj Boże porodu przez cesarskie cięcie? (o ciążę pytam już na przyszłość )


Z góry dziękuję za odpowiedź i serdecznie pozdrawiam
201608251020 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-12, 13:37   #2
dr Chomicka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 45
Dot.: blizna wklęsła pooperacyjna

Powinna Pani zgłosić się na konsultację do chirurga plastyka. Są dwie opcje postępowania : jedna to korekcja samej blizny, druga przy nadmiarze skórze i widocznym brzuszku plastyka powłok brzusznych. W zabiegu plastyki powłok brzusznych jest możliwość usunięcia obu blizn i wiszącej fałdki skóry. Po obu zabiegach może Pani zachodzić w ciąże i rodzić dzieci niezależnie czy siłami natury czy poprzez wykonanie cięcia cesarskiego.
dr Chomicka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-12, 15:21   #3
201608251020
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 15 304
Dot.: blizna wklęsła pooperacyjna

Dziękuję serdecznie za odpowiedź!
201608251020 jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum LUX MED - chirurgia plastyczna i medycyna estetyczna (gościnnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:21.