Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV - Strona 154 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-03-25, 15:18   #4591
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
W ramach Narodowego Dnia z Glamour (21 kwietnia) w obecnym numerze czasopisma są m.in. zniżki: -40% na pierwszy i -50% na drugi kosmetyk w Yves Rocher, -15% w L'Occitane, -20% w Phenome, -20% w Organique, -20% w Body Shop (przy zakupie 2 produktów). Tutaj lista wszystkich rabatów - klik! Radzę się pospieszyć, bo podobno już są trudności z dostaniem tego numeru. I uważajcie, żeby przez folię było widać kartę rabatową, bo kradną.


Ale mamy synchronizację.
heh, ja kupiłam swoją gazetę w Delimie, ale nie wiem czy wykorzystam, bo tego dnia mam urodziny i planuje jechac do rodzinnego miasta a tam nie ma takich sklepów...
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-25, 15:25   #4592
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
heh, ja kupiłam swoją gazetę w Delimie, ale nie wiem czy wykorzystam, bo tego dnia mam urodziny i planuje jechac do rodzinnego miasta a tam nie ma takich sklepów...
A ja mam następnego dnia imieniny. A wykorzystam pewnie zniżkę do YR i Organique (maska ).

Edytowane przez Melya
Czas edycji: 2012-03-25 o 15:26
Melya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-25, 15:27   #4593
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
A ja mam następnego dnia imieniny.
no to koniecznie musisz sobie zrobić prezent
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-25, 15:28   #4594
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
no to koniecznie musisz sobie zrobić prezent
Oj tak, patrz wyżej -> maska z Organique. Idealny prezent.
Melya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-25, 15:28   #4595
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Anula, wiedziałam, że masz przepiękne, zadbane i lśniące włosy. Nie myliłam się
Nie mam aparatu, musze od kogoś pożyczyć, bo mam nowe nabytki
A gdzie ta Zuzia? Nie wiecie kiedy wraca?
21,04 jest dzien z Glamour, do gazety dołączone są zniżki, jest kilka sklepów z kosmetykami eko.
Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
W ramach Narodowego Dnia z Glamour (21 kwietnia) w obecnym numerze czasopisma są m.in. zniżki: -40% na pierwszy i -50% na drugi kosmetyk w Yves Rocher, -15% w L'Occitane, -20% w Phenome, -20% w Organique, -20% w Body Shop (przy zakupie 2 produktów). Tutaj lista wszystkich rabatów - klik! Radzę się pospieszyć, bo podobno już są trudności z dostaniem tego numeru. I uważajcie, żeby przez folię było widać kartę rabatową, bo kradną.


Ale mamy synchronizację.
Kurczę szkoda, że nie mam w pobliżu większosci tych sklepów, tylko YR
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-25, 15:41   #4596
oshin85
Raczkowanie
 
Avatar oshin85
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 170
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość



Dziękuję
No to kosmetyczka powiedziała jedno, a ja Ci mogę wszystko na odwrót powiedzieć. A dlaczego masz nie używać witaminy C, przecież to samo dobro (chyba, że masz alergie? Po co kremowac się po micelu AA Eco i jeszcze rano sie dodatkowo zatykać kremem? Nic z tego nie rozumiem. Ale to Twoja buzia i twoja decyzja. Na podrażnienia, to raz, może 2 wystarczy sie czymś maznąć z reguły. A ten pharmaceris, to nie wypowiem się, bo składu nie znam.
Na wit c kosmetyczka powiedziala, ze jestem jeszcze za mloda, zebym wogole nie uzywala kremow przeciw zmarszczkowych.
A czym moglabym sie myznac z rana pod bloker sloneczny ??Teraz uzywam 50 Uriage z filtrami chemicznymi, mialam SVR mineralke, ale zapycha okropnie...ten chyba tez
Wit c w stezeniu 15 % z BU troszke podraznila mi powieki.
Pharmaceris sklad: Aqua, Mandelic Acid, Butylene Glycol, Glycerin, Tromethamine, Cyclomethicone, Isohexadecane, Dicaprylyl Ether, Cetyl Alcohol, Sodium Polyacrylate, Cetearyl Alcohol, Xanthan Gum, Methyl Glucose, Sesquistearate, Ceteareth-20, Silica Dimethyl Silylate, Purnus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Seed Extract, Mathylparaben, Parfum
:conf used:
__________________
Na przekor kosmetyczce olejem maszcze twarz(. Obym krzywdy sobie nie zrobila.)
I szukam kwasow ktore beda bez prafiny i glikoli !!!
oshin85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-25, 15:46   #4597
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez oshin85 Pokaż wiadomość
Na wit c kosmetyczka powiedziala, ze jestem jeszcze za mloda, zebym wogole nie uzywala kremow przeciw zmarszczkowych.
A czym moglabym sie myznac z rana pod bloker sloneczny ??Teraz uzywam 50 Uriage z filtrami chemicznymi, mialam SVR mineralke, ale zapycha okropnie...ten chyba tez
Wit c w stezeniu 15 % z BU troszke podraznila mi powieki.
Pharmaceris sklad: Aqua, Mandelic Acid, Butylene Glycol, Glycerin, Tromethamine, Cyclomethicone, Isohexadecane, Dicaprylyl Ether, Cetyl Alcohol, Sodium Polyacrylate, Cetearyl Alcohol, Xanthan Gum, Methyl Glucose, Sesquistearate, Ceteareth-20, Silica Dimethyl Silylate, Purnus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Seed Extract, Mathylparaben, Parfum
:conf used:
Azjatycki Cukier (o ile znacie) ostatnio miała wpis na ten temat na swoim blogu. Podobno takie myślenie gubi nas, Polki. Azjatki bardzo wcześnie zaczynają przeciwdziałać starzeniu, stąd (częściowo) potem wynika ich młody wygląd. Dobre porównanie jest takie - po co myć zęby, póki nam się nie psują?
Melya jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-25, 15:55   #4598
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
Azjatycki Cukier (o ile znacie) ostatnio miała wpis na ten temat na swoim blogu. Podobno takie myślenie gubi nas, Polki. Azjatki bardzo wcześnie zaczynają przeciwdziałać starzeniu, stąd (częściowo) potem wynika ich młody wygląd. Dobre porównanie jest takie - po co myć zęby, póki nam się nie psują?
Dokładnie, szczególnie, że kremy dopasowuje się przede wszystkim do potrzeb skóry a nie do wieku. Ale też nie ma co robić z tego reguły, w pewnym wieku warto się wspomóc suplementacją, serum , zabiegami przeciwstarzeniowymi.
Nie widzę przeszkód tak samo, by jako młoda osoba nie stosować witaminy C. Witamina C to samo dobro, wzmacnia ściany naczyń krwionośnych, ujędrnia skórę, odbudowuje, stymuluje i wiele innych. Witamina C gromadzi sie w skórze, więc można do niej wracać raz na jakiś czas. Nie powinna zaszkodzić. Jeśli 15% podrażnia, spróbuj mniejsze stężenie.
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-25, 16:06   #4599
oshin85
Raczkowanie
 
Avatar oshin85
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 170
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
Azjatycki Cukier (o ile znacie) ostatnio miała wpis na ten temat na swoim blogu. Podobno takie myślenie gubi nas, Polki. Azjatki bardzo wcześnie zaczynają przeciwdziałać starzeniu, stąd (częściowo) potem wynika ich młody wygląd. Dobre porównanie jest takie - po co myć zęby, póki nam się nie psują?
Jestem tego samego zdania, im wczesniej tym lepiej Czy Wam tez kosmetyczki mowily, aby nie stosowac zbyt wczesnie kosmetykow przeciwstarzeniowych Nie wiem czy do niej pojde drugi raz.
Pewien czas temu robilam mikro u innej tamta byla chyba lepsza, nie mowila mi tak, i efekt po tamtym zabiegu byl o wiele lepszy.

---------- Dopisano o 17:06 ---------- Poprzedni post napisano o 16:59 ----------

Vichy ponoc ma fajne serum z wit c, jest zlozone z dwoch polprodoktow proszku i wody , od momentu zlaczenia wazne jest dwa tygodnie.
__________________
Na przekor kosmetyczce olejem maszcze twarz(. Obym krzywdy sobie nie zrobila.)
I szukam kwasow ktore beda bez prafiny i glikoli !!!
oshin85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-25, 16:10   #4600
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez oshin85 Pokaż wiadomość
Jestem tego samego zdania, im wczesniej tym lepiej Czy Wam tez kosmetyczki mowily, aby nie stosowac zbyt wczesnie kosmetykow przeciwstarzeniowych Nie wiem czy do niej pojde drugi raz.
Pewien czas temu robilam mikro u innej tamta byla chyba lepsza, nie mowila mi tak, i efekt po tamtym zabiegu byl o wiele lepszy.
Wiesz, nie chce obrazac kosmetyczek, ale one czesto malo co wiedzą. Szczególnie o biochemii, składach. Nawet nie potrafią czasami rozpoznać potrzeb skóry. Poza tym kosmetyczka będzie wciskała Ci kit o świetnych produktach lub zabiegach tylko po to by zarobić. Przykład pierwszy z brzegu - parafina. Każdy gabinet robi zabiegi parafinowe na ręce, stopy i nikt nie ostrzega, że w końcu skóra się wysuszy i będzie uzależniona od tej parafiny i będzie potrzebowała więcej i więcej. Spójrz jakich kosmetyków używają kosmetyczki. Clarena, Bandi, Bielenda - jeden wielki syf w tych składach, ceny zaporowe ale kto na to patrzy i kto Ci powie, że w tym kremie to większość składników Cię podrażni a ten prawdopodobnie zapcha? Nikt.
p.s. z Bielendy polecam maski algowe! Nic poza tym.

Nie doczytałam gdzie masz zmarszczki i o jaki kosmetyk przeciwstarzeniowy pytasz. Zainwestuj w dobre serum np Aubrey Organics, algi Bielendy, dobry krem pod oczy i śpij spokojnie
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-25, 16:12   #4601
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez oshin85 Pokaż wiadomość
Na wit c kosmetyczka powiedziala, ze jestem jeszcze za mloda, zebym wogole nie uzywala kremow przeciw zmarszczkowych.
A czym moglabym sie myznac z rana pod bloker sloneczny ??Teraz uzywam 50 Uriage z filtrami chemicznymi, mialam SVR mineralke, ale zapycha okropnie...ten chyba tez
Wit c w stezeniu 15 % z BU troszke podraznila mi powieki.
Pharmaceris sklad: Aqua, Mandelic Acid, Butylene Glycol, Glycerin, Tromethamine, Cyclomethicone, Isohexadecane, Dicaprylyl Ether, Cetyl Alcohol, Sodium Polyacrylate, Cetearyl Alcohol, Xanthan Gum, Methyl Glucose, Sesquistearate, Ceteareth-20, Silica Dimethyl Silylate, Purnus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Seed Extract, Mathylparaben, Parfum
:conf used:
Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
Azjatycki Cukier (o ile znacie) ostatnio miała wpis na ten temat na swoim blogu. Podobno takie myślenie gubi nas, Polki. Azjatki bardzo wcześnie zaczynają przeciwdziałać starzeniu, stąd (częściowo) potem wynika ich młody wygląd. Dobre porównanie jest takie - po co myć zęby, póki nam się nie psują?
Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Dokładnie, szczególnie, że kremy dopasowuje się przede wszystkim do potrzeb skóry a nie do wieku. Ale też nie ma co robić z tego reguły, w pewnym wieku warto się wspomóc suplementacją, serum , zabiegami przeciwstarzeniowymi.
Nie widzę przeszkód tak samo, by jako młoda osoba nie stosować witaminy C. Witamina C to samo dobro, wzmacnia ściany naczyń krwionośnych, ujędrnia skórę, odbudowuje, stymuluje i wiele innych. Witamina C gromadzi sie w skórze, więc można do niej wracać raz na jakiś czas. Nie powinna zaszkodzić. Jeśli 15% podrażnia, spróbuj mniejsze stężenie.
Cytat:
Napisane przez oshin85 Pokaż wiadomość
Jestem tego samego zdania, im wczesniej tym lepiej Czy Wam tez kosmetyczki mowily, aby nie stosowac zbyt wczesnie kosmetykow przeciwstarzeniowych Nie wiem czy do niej pojde drugi raz.
Pewien czas temu robilam mikro u innej tamta byla chyba lepsza, nie mowila mi tak, i efekt po tamtym zabiegu byl o wiele lepszy.

---------- Dopisano o 17:06 ---------- Poprzedni post napisano o 16:59 ----------

Vichy ponoc ma fajne serum z wit c, jest zlozone z dwoch polprodoktow proszku i wody , od momentu zlaczenia wazne jest dwa tygodnie.
Parę stron wcześniej pewna wizażanka poleciła mi witaminę C w formulacji olejowej z mazideł, ponoć dobra dla wrażliwców, którym nie służy Wit.C w proszku. Droższa duzo, ale ponoć warto.

Zgadzam się w 100%, porównanie z myciem zębów jest bardzo trafione.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-25, 16:50   #4602
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Ja do kosmetyczki nie chodzę, a jeżeli już to tylko do takiej jednej i tylko na regulacje brwi jak kształt tracę.
A tak w ogóle jak to mówią: Lepiej zapobiegać niż leczyć.
A co do AzjatyckiegoCukru to chciałabym aby ona kiedyś zrobiła wpis o naturalnych kosmetykach. Nie wierzę, że oni nic tam nie mają.

---------- Dopisano o 17:50 ---------- Poprzedni post napisano o 17:49 ----------

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
Mam mydełko z helfy i niestety mi ono za bardzo nie pasuje. Śmierdzi (a ja mam wrażliwy węch) i jest dla mnie trochę za mocne...

Mi TŻ kroił mydło gorącym nożem i nawet łatwo mu poszło.
Uff, dobrze że u mnie świetnie się sprawdza.
Następnym razem spróbuję z tym ciepłym nożem.

A dzisiaj grzebałam przy twarzy, ech...
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-25, 17:33   #4603
oshin85
Raczkowanie
 
Avatar oshin85
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 170
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Parę stron wcześniej pewna wizażanka poleciła mi witaminę C w formulacji olejowej z mazideł, ponoć dobra dla wrażliwców, którym nie służy Wit.C w proszku. Droższa duzo, ale ponoć warto.

Zgadzam się w 100%, porównanie z myciem zębów jest bardzo trafione.
A serum z BU z olejowa wit c tez jest ok, czy lepsze bedzie z mazidel ??
Na BU mam zamiar kupic peeling enzymatyczny, wiec i to bym przy okazji przygarnela
Na stronie AO ciagle nie maja kremu na noc do skory tradzikowej, eh a mialam taka ochote. Nie mam zamiaru wydawac prawie dwa razy tyle w innym sklepie.

---------- Dopisano o 18:33 ---------- Poprzedni post napisano o 18:23 ----------

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Wiesz, nie chce obrazac kosmetyczek, ale one czesto malo co wiedzą. Szczególnie o biochemii, składach. Nawet nie potrafią czasami rozpoznać potrzeb skóry. Poza tym kosmetyczka będzie wciskała Ci kit o świetnych produktach lub zabiegach tylko po to by zarobić. Przykład pierwszy z brzegu - parafina. Każdy gabinet robi zabiegi parafinowe na ręce, stopy i nikt nie ostrzega, że w końcu skóra się wysuszy i będzie uzależniona od tej parafiny i będzie potrzebowała więcej i więcej. Spójrz jakich kosmetyków używają kosmetyczki. Clarena, Bandi, Bielenda - jeden wielki syf w tych składach, ceny zaporowe ale kto na to patrzy i kto Ci powie, że w tym kremie to większość składników Cię podrażni a ten prawdopodobnie zapcha? Nikt.
p.s. z Bielendy polecam maski algowe! Nic poza tym.

Nie doczytałam gdzie masz zmarszczki i o jaki kosmetyk przeciwstarzeniowy pytasz. Zainwestuj w dobre serum np Aubrey Organics, algi Bielendy, dobry krem pod oczy i śpij spokojnie

Do oczu siostra dala mi swoje serum Alverde z Gojibeere i jest
Ale na dzien nie mam pojecia jaki krem nalozyc i jaki filtr wybrac...to jest moj glowny problem
Nie mam jeszcze widocznych zmarszczek, ale takie poczatki, pewnie z powodow uzywania zlych kosmetykow, zaatakowaly mi oczy, czolo i obszar kolo ust Mam wysusz skory, ale jest takze tlusta.
Czy uzywanie olejku z BU moze zaszkodzic cerze tradzikowej, tlustej, zanieczyszczonej. Kosmetyczka i tego tez mi odradzila
__________________
Na przekor kosmetyczce olejem maszcze twarz(. Obym krzywdy sobie nie zrobila.)
I szukam kwasow ktore beda bez prafiny i glikoli !!!
oshin85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-25, 17:35   #4604
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez oshin85 Pokaż wiadomość
A serum z BU z olejowa wit c tez jest ok, czy lepsze bedzie z mazidel ??
Na BU mam zamiar kupic peeling enzymatyczny, wiec i to bym przy okazji przygarnela
Na stronie AO ciagle nie maja kremu na noc do skory tradzikowej, eh a mialam taka ochote. Nie mam zamiaru wydawac prawie dwa razy tyle w innym sklepie.
Do cery trądzikowej? Jedyne kremy na noc AO, jakie znam, to te 2, które mają w sklepie.

edit.
Może pomyliło Ci się z tym do cery tłustej? Korah go polecała.

Edytowane przez Melya
Czas edycji: 2012-03-25 o 17:37
Melya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-25, 17:37   #4605
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez oshin85 Pokaż wiadomość
A serum z BU z olejowa wit c tez jest ok, czy lepsze bedzie z mazidel ??
Na BU mam zamiar kupic peeling enzymatyczny, wiec i to bym przy okazji przygarnela
Na stronie AO ciagle nie maja kremu na noc do skory tradzikowej, eh a mialam taka ochote. Nie mam zamiaru wydawac prawie dwa razy tyle w innym sklepie.
Wit. C z mazideł jednak bardziej mnie przekonuje. Poza tym jest o niej wiecej informacji, sposobów stosowania itp.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-25, 17:46   #4606
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Bardzo Wam dziękuję za komplementy dot. moich włosków
Od razu mi się humor poprawił

Skończył mi sie dezodorant i kupiłam w rossie kulke garniera migdałową - pierwsze wrazenia całkiem znośne, tylko kulka marna, bo strasznie luźna i za dużo dezodorantu się nabiera........
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-25, 17:50   #4607
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
Do cery trądzikowej? Jedyne kremy na noc AO, jakie znam, to te 2, które mają w sklepie.

edit.
Może pomyliło Ci się z tym do cery tłustej? Korah go polecała.
Zwróć jednak uwagę, że jest pod tym kremikiem adnotacja "chwilowo brak"

Zaraz idę nałożyć oleje.

---------- Dopisano o 16:50 ---------- Poprzedni post napisano o 16:48 ----------

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Bardzo Wam dziękuję za komplementy dot. moich włosków
Od razu mi się humor poprawił

Skończył mi sie dezodorant i kupiłam w rossie kulke garniera migdałową - pierwsze wrazenia całkiem znośne, tylko kulka marna, bo strasznie luźna i za dużo dezodorantu się nabiera........
Będę wdzieczna za opinie, jak się sprawdza, czy chroni przed przykrym zapachem, itp, nie brudzi
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-25, 17:54   #4608
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Zwróć jednak uwagę, że jest pod tym kremikiem adnotacja "chwilowo brak"
Ojej, nie zauważyłam, faktycznie. No to zwracam honor, Oshin. Szkoda, bo miałam nadzieję, że go wypróbuję przy tej wyprzedaży.

---------- Dopisano o 18:54 ---------- Poprzedni post napisano o 18:51 ----------

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość

Będę wdzieczna za opinie, jak się sprawdza, czy chroni przed przykrym zapachem, itp, nie brudzi
Niestety ten wpis mnie zniechęcił - klik!
Melya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-25, 18:06   #4609
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
heh, ja kupiłam swoją gazetę w Delimie, ale nie wiem czy wykorzystam, bo tego dnia mam urodziny i planuje jechac do rodzinnego miasta a tam nie ma takich sklepów...
Justynko byczku obchodzimy urodziny tego samego dnia .


Anula śliczne włosy i świetna fryzura .
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-25, 18:14   #4610
midusia86
Zakorzenienie
 
Avatar midusia86
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: kk
Wiadomości: 4 863
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
oba sklady nie sa tymi typu INCI podano na przyklad: konserwanty. ale jakie? w ogole caly fragment: "emulsifier & thickening agents, preservatives, perfumes" jest bardzo niekonkretny wiec trudno bedzie ocenic... ale ogolnie wygladaja tak samo, wiec pewnie roznia sie tylko ziolami. a juz ktore jak na wlos podzialaja to ja nie wiem
Czyli żaden z nich nie będzie miał zbyt przyjemnego, naturalnego składu?
__________________
You are so much stronger than you think
midusia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-25, 18:22   #4611
aga89s
Rozeznanie
 
Avatar aga89s
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: w-wa
Wiadomości: 887
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

włosy Anuli na żywo są jeszcze ładniejsze, musi Anula ma kiepski aparat bo nie wydobył tego piękna

tak sobie myślę, że tonik 10% z kwasem glikolowym stosowany raz dziennie sprawdza się u mnie gorzej niż ten 5% którym smarowałam się rano i wieczorem. po 5% miałam nawilżoną buzię, a po 10% czuję już przesusz i mimo, że bardziej łuszczy mi się skóra to efekty nie są jakieś dużo większe - przebarwienia goją się powoli. Może to wszystko wina tego, że z postępującym znikaniem przebarwień uwydatniają się moje paskudne blizny i dlatego wcale nie wydaje mi się żebym wyglądałam lepiej.
__________________
Smile! life is beautiful

5w1 [SIZE=1]

Żywienie - praca, pasja, całe życie
http://przepisnik-vita.blogspot.com/
aga89s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-25, 18:27   #4612
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez oshin85 Pokaż wiadomość

Do oczu siostra dala mi swoje serum Alverde z Gojibeere i jest
Ale na dzien nie mam pojecia jaki krem nalozyc i jaki filtr wybrac...to jest moj glowny problem
Nie mam jeszcze widocznych zmarszczek, ale takie poczatki, pewnie z powodow uzywania zlych kosmetykow, zaatakowaly mi oczy, czolo i obszar kolo ust Mam wysusz skory, ale jest takze tlusta.
Czy uzywanie olejku z BU moze zaszkodzic cerze tradzikowej, tlustej, zanieczyszczonej. Kosmetyczka i tego tez mi odradzila
Weź nie rozmawiaj więcej z tą kosmetyczką
Po co Ci krem i filtr? Możesz nałożyć lekki olej np z malin, wiesiołek, słonecznik, orzech włoski, truskawke i na to filtr.W nocy daj skórze odetchnąć, niech sama dojdzie to jakiejś równowagi. Chwalony jest bardzo z JMO, ale drogi, innych eko nie znam szczerze mówiąc, bo nie interesuje się tym tematem.
Wysusz + tłusta skóra to skóra odwodniona, wiec oleje i nawilżanie jak najbardziej wskazane!!!! Na naszym blogu ekokosmetyczka jest wpis o olejach, zapraszam.
Olejek nie zaszkodzi, ale jako jedyny środek do mycia to za mało. Polecam Ci serdecznie mydło les argiles z czerwoną glinką. Ja mam duże problemy z przesuszeniem a to mydło jest idealne, super oczyszcza i nie wysusza na wiór.


Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
Justynko byczku obchodzimy urodziny tego samego dnia .
Ekstra
__________________
Justyna


Edytowane przez jp91
Czas edycji: 2012-03-25 o 18:29 Powód: literówki
jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-25, 18:28   #4613
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez midusia86 Pokaż wiadomość
Czyli żaden z nich nie będzie miał zbyt przyjemnego, naturalnego składu?
a tego to juz nie wiem. daloby sie sprawdzic po INCI, a tak to sobie tylko gdybac mozemy
napisz lepiej, czego oczekujesz od szamponu, i pozwol Anuli sobie cos polecic ona juz tyle szamponow wyprobowala... i ma dobry przeglad
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-25, 19:15   #4614
midusia86
Zakorzenienie
 
Avatar midusia86
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: kk
Wiadomości: 4 863
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
a tego to juz nie wiem. daloby sie sprawdzic po INCI, a tak to sobie tylko gdybac mozemy
napisz lepiej, czego oczekujesz od szamponu, i pozwol Anuli sobie cos polecic ona juz tyle szamponow wyprobowala... i ma dobry przeglad
Dziękuję i bardzo proszę Anulkę o poradę
Szukam szamponu, który dobrze by się sprawdzał do zmywania z włosów olejów i jednocześnie pomógł w opanowaniu elektryzujących się, szybko przetłuszczających włosów. Marzą mi się takie lśniące, mięciutkie włoski.
Szampony z sls + odżywki z silikonami spowodowały, że włosy zachowywały się na początku, jakby zbyt przesuszone, sztywne, drugiego dnia przetłuszczały się już jednak mocno przy skórze....
No mocno się głowię nad tym, co wybrać
__________________
You are so much stronger than you think
midusia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-25, 19:41   #4615
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
heh, ja kupiłam swoją gazetę w Delimie, ale nie wiem czy wykorzystam, bo tego dnia mam urodziny i planuje jechac do rodzinnego miasta a tam nie ma takich sklepów...
Nie wiem, jak teraz, ale w poprzednich latach pamiętam,że jak osoba mjąca tego dnia urodziny przyszła na galę (zazwyczaj w jakimś CH to się załapywała na tort i jakieś dodatkowe prezenty

Dziewczyny, coś przegapiłam w tym tygodniu: do dziś była zniżka -15% w Marionnaud Filtr JMO (normalnie po 142) wypadał po 121 zł.
Ale na szczęście Mario ma częste takie akcje rabatowe (i zawsze mnie informują o tym to już będę pamiętać

Anula dołączam do podziwiających
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-25, 20:25   #4616
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

na prosbe juz nie pamietam czyja () wrzucam zdjecia burt's bees lip shimmer rhubarb:
- dla lepszego porownania zdjecia "golych" ust
- kolor na reku po jednorazowym maznieciu i mocniejszym, kilkukrotnym przejechaniu sztyftem po skorze
- efekt na ustach.

mnie sie podoba
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg bezburtsbees.jpg (10,3 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg burtsbeesnarece.jpg (29,6 KB, 26 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg burtsbeesrhubarb.jpg (16,5 KB, 41 załadowań)
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-25, 20:26   #4617
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
na prosbe juz nie pamietam czyja () wrzucam zdjecia burt's bees lip shimmer rhubarb:
- dla lepszego porownania zdjecia "golych" ust
- kolor na reku po jednorazowym maznieciu i mocniejszym, kilkukrotnym przejechaniu sztyftem po skorze
- efekt na ustach.

mnie sie podoba
moją dziękuję. mnie też się podobaja i usta i efekt BB
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-25, 20:48   #4618
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
A włoski mam dzisiaj boskie. Sypkie, błyszczące. Olej z jojoba mi służy, nie tak jak ta Alterra.
Wczoraj zrobiłam maseczkę z miodu, kakao i jednej kapsułki gal. Buźka miękka w dotyku, miło, miło. Tylko pobrudziłam piżamos, bo ja mało ogarnięta.
W ogóle odkryłam czemu lubię moją twarz w maseczkach, ponieważ nie widać pryszczy, wągrów, blizn i dołków. Może jednak powinnam zacząć się malować, ewentualnie wychodzić z maseczką.
Ja zmieszałam właśnie shea, migdał i jojobę i siedzę już z tym na głowie 4 godziny. Zaraz będę zmywać.
Cieszę się, że maseczka przypasowała. Ja ja robię raz na jakis czas, przede wszystkim jest bardzo apetyczna i ładnie nawilża.

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
Niestety ten wpis mnie zniechęcił - klik!
A mnie ten wpis bardzo zachecił do zakupu deo Alterry Co do garniera, no cóz, takie same mam odczucia po Crystal essence, co ta dziewczyna po G.

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
na prosbe juz nie pamietam czyja () wrzucam zdjecia burt's bees lip shimmer rhubarb:
- dla lepszego porownania zdjecia "golych" ust
- kolor na reku po jednorazowym maznieciu i mocniejszym, kilkukrotnym przejechaniu sztyftem po skorze
- efekt na ustach.

mnie sie podoba
Ojej, jakie masz słodziutkie usta, jak aniołek Ładny kolorek, delikatnie błyszczy, mnie się podoba
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-25, 21:13   #4619
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
Justynko byczku obchodzimy urodziny tego samego dnia .


Anula śliczne włosy i świetna fryzura .
dziękuję bardzo
Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
włosy Anuli na żywo są jeszcze ładniejsze, musi Anula ma kiepski aparat bo nie wydobył tego piękna

tak sobie myślę, że tonik 10% z kwasem glikolowym stosowany raz dziennie sprawdza się u mnie gorzej niż ten 5% którym smarowałam się rano i wieczorem. po 5% miałam nawilżoną buzię, a po 10% czuję już przesusz i mimo, że bardziej łuszczy mi się skóra to efekty nie są jakieś dużo większe - przebarwienia goją się powoli. Może to wszystko wina tego, że z postępującym znikaniem przebarwień uwydatniają się moje paskudne blizny i dlatego wcale nie wydaje mi się żebym wyglądałam lepiej.
dzięki Aga - dobra, wymienię aparat na lepszy
bardzo ciekawe co piszesz o toniku musze sie z tym przespać .........
Cytat:
Napisane przez midusia86 Pokaż wiadomość
Dziękuję i bardzo proszę Anulkę o poradę
Szukam szamponu, który dobrze by się sprawdzał do zmywania z włosów olejów i jednocześnie pomógł w opanowaniu elektryzujących się, szybko przetłuszczających włosów. Marzą mi się takie lśniące, mięciutkie włoski.
Szampony z sls + odżywki z silikonami spowodowały, że włosy zachowywały się na początku, jakby zbyt przesuszone, sztywne, drugiego dnia przetłuszczały się już jednak mocno przy skórze....
No mocno się głowię nad tym, co wybrać
No więc skupiając się na najlepszym zmywaniu olejów i szybkim przetłuszczaniu się to polecam kuomaye (ja mam do przetłuszczających sie) i les argiles z glinką zieloną i rhassoul. YR pokrzywowy też nienajgorszy, ale jednak te 2 dużo lepsze. Mam wrażenie, że dodanie glinki tez pomaga w skuteczniejszym usunięciu oleju
To, jeśli chodzi o oczyszczanie co do miękkości i błyszczenia to odzyweczka dobra powinna pomóc - skuś się może na aubrey organics? Weź sobie mini i przetestuj. Różaną i gpb miałam i cudne były (więcej poczytasz w moich recenzjach o nich - różana nieco bardziej odzywcza ).
Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
na prosbe juz nie pamietam czyja () wrzucam zdjecia burt's bees lip shimmer rhubarb:
- dla lepszego porownania zdjecia "golych" ust
- kolor na reku po jednorazowym maznieciu i mocniejszym, kilkukrotnym przejechaniu sztyftem po skorze
- efekt na ustach.

mnie sie podoba
ależ całuśne usteczka
Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Anula dołączam do podziwiających
dziękuję Małgosiu

---------- Dopisano o 22:13 ---------- Poprzedni post napisano o 22:06 ----------

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość

Będę wdzieczna za opinie, jak się sprawdza, czy chroni przed przykrym zapachem, itp, nie brudzi
jasne - dam znać.
Dzisiaj zakupy w centrum handlowym z Młodą (udane zresztą ) nie zaowocowały smrodem, no ale temperatury niezbyt wymagające pod kątem ochrony
Ja założe cos czarnego to postaram sie pamiętać o zaobserwowaniu ewentualnego brudzenia
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-25, 21:42   #4620
promolcia
Zadomowienie
 
Avatar promolcia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 178
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

zmieszałam się konkretnie
jakies 3 dni temu przeglądałam stronkę AO i wybrałam sobie toniki - wtedy była tylko na zielono napisana cena 35,90 i myśle sobie...ehh poczekam jeszcze, może bardziej obniżą...dziś rano wchodzę i się zmartwiłam...było tam tylko na czarno napisane 44,90
lubię dobre rzeczy, ale nie lubię za nie dużo płacić, więc promocje to coś w sam raz dla promolci
wchodzę teraz a tam przekreślona czarna cena i ta piękna zieloniutka obok niej
ehh chyba musiałam trafić na moment gdy moderator majstrował coś przy stronie bo nie wiem jak to inaczej wytłumaczyć...

przy okazji...
Korah, który z ich toników podobał Ci się najbardziej?

Dziewczyny macie piękne włoski, normalnie cudo
KorahAnulaSekretny
chyba nigdy nie osiągnę takiej ładnej "gładzi" na włosach

błyszczyki bb wydają się przyjemniutkie, maja też dobre recenzje na kwc...muszę gdzieś je dorwać

Edytowane przez promolcia
Czas edycji: 2012-03-25 o 21:47
promolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:32.