AWF Poznań - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-04, 22:13   #1
Karla Electra
Rozeznanie
 
Avatar Karla Electra
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 993

AWF Poznań


Witam wszystkie Wizażanki.

Szukałam tematu o AWF'ie w Poznaniu i niczego nie znalazłam więc zadam kilka pytań tutaj, przy okazji może skupiając grono studentek z miasta doznań.

Interesuje mnie TiR oraz dietetyka, chociaż szczerze mówiąc skłaniam się bardziej ku temu pierwszemu. Jeśli któraś z absolwentek bądź obecnych studentek jest na turystyce i mogłaby mi nieco przybliżyć ten świat oraz podać progi punktowe... W internecie znalazłam tylko informacje, że było coś około 280 punktów kilka lat temu. Boję się, że nie dostanę się przez mój rozszerzony polski zdany na 58%. I jak to jest z tymi egzaminami sprawnościowymi na tych kierunkach? Z tego co wyczytałam na w/w nie obowiązują, ale wolę się upewnić.
Będę też wdzięczna za wszelkie opinie co do samej uczelni, inne kierunki również mile widziane.
Karla Electra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-06, 08:49   #2
Karla Electra
Rozeznanie
 
Avatar Karla Electra
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 993
Dot.: AWF Poznań

Czyżby nie było tutaj żadnych studentek bądź absolwentek AWFu?
Karla Electra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-04, 11:23   #3
star1705
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 37
Dot.: AWF Poznań

Podłączam sie do wątku, poszukuje informacji o dietetyce na AWF. Składam na przyrodniczy ale gdyby mi się nie udało chciałabym studiować ten kierunek na AWF'ie stad moje pytanie, ile było chetnych w zeszłym roku na ten kierunek na jedno miejsce ? Jaki był próg ? Jak wyglądają te studia na awfie ?
star1705 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-05, 22:58   #4
cotusie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 278
Dot.: AWF Poznań

.

Edytowane przez cotusie
Czas edycji: 2016-02-05 o 19:19
cotusie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-06, 08:59   #5
Karla Electra
Rozeznanie
 
Avatar Karla Electra
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 993
Dot.: AWF Poznań

Cytat:
Napisane przez star1705 Pokaż wiadomość
Podłączam sie do wątku, poszukuje informacji o dietetyce na AWF. Składam na przyrodniczy ale gdyby mi się nie udało chciałabym studiować ten kierunek na AWF'ie stad moje pytanie, ile było chetnych w zeszłym roku na ten kierunek na jedno miejsce ? Jaki był próg ? Jak wyglądają te studia na awfie ?
Mam przyjaciółkę na dietetyce na UP, ale zaocznie. W razie pytań może jakoś pomogę. Z tego co widziałam na grupie kandydatów sporo osób wybiera się na dietetykę.
Karla Electra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-07, 16:31   #6
290666817ef061c6eab318255a68fe06a2c0fdd9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 20
Dot.: AWF Poznań

Hej. Opłaciłam rekrutację na AWF i nie ukrywam, że chciałabym chociaż być brana pod uwagę na tej uczelni. Jednak z tego, co się dowiedziałam wynika, że np skierowanie do lekarza medycyny pracy można pobrać tylko z tej uczelni? Nie jestem z Poznania, mam co prawda znajomych w tym mieście ale aktualnie nie ma ich na miejscu i nie mam do kogo się z tym zwrócić. Czy da się jeszcze coś zrobić, dostarczyć te papiery w późniejszym terminie czy myślicie, że już lepiej odpuścić?
290666817ef061c6eab318255a68fe06a2c0fdd9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-07, 18:24   #7
cotusie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 278
Dot.: AWF Poznań

[1=290666817ef061c6eab3182 55a68fe06a2c0fdd9;5200535 5]Hej. Opłaciłam rekrutację na AWF i nie ukrywam, że chciałabym chociaż być brana pod uwagę na tej uczelni. Jednak z tego, co się dowiedziałam wynika, że np skierowanie do lekarza medycyny pracy można pobrać tylko z tej uczelni? Nie jestem z Poznania, mam co prawda znajomych w tym mieście ale aktualnie nie ma ich na miejscu i nie mam do kogo się z tym zwrócić. Czy da się jeszcze coś zrobić, dostarczyć te papiery w późniejszym terminie czy myślicie, że już lepiej odpuścić?[/QUOTE]

Najlepiej zadzwonić na numer podany na stronie uczelni do dziekanatu, pokój taki, żeby zajmował się rekrutacją. Ewentualnie do innego pokoju, jak nie będzie wyjątkowo złośliwa pani i ładnie poprosisz, to przekieruje. I spróbować się dogadać, ewentualnie podać termin, kiedy możesz być Ty lub znajomi w Poznaniu. Skoro myślisz o tej uczelni, to nie ma co odpuszczać, trzeba się dogadać.
Też nie wiem, jakie masz terminy, bo żadna pani z dziekanatu nie będzie zadowolona, jeżeli zadzwonisz w ostatnim dniu i jeżeli tak jest, to może Ci trochę taka sytuacja przeszkodzić w dodzwonieniu się tam, gdzie trzeba

Ogólnie w kwestii dostarczania dokumentów na uczelnię - niektórzy pozwalają przez pocztę. W kwestii odbioru dokumentów - może udałoby się to jakoś przesłać faxem do jakichś znajomych, albo do pracy do kogoś z rodziny? Ewentualnie zeskanować i wysłać na maila, czy też wysłać pocztą? Mamy 2015 rok, trochę tych opcji jest, każda uczelnia dysponuje skanerem, faxem i ma pieniądze na wysłanie listu, o ile masz ważny powód, dla którego nie możesz się w Poznaniu pojawić.
cotusie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-08, 08:44   #8
290666817ef061c6eab318255a68fe06a2c0fdd9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 20
Dot.: AWF Poznań

Cytat:
Napisane przez cotusie Pokaż wiadomość
Najlepiej zadzwonić na numer podany na stronie uczelni do dziekanatu, pokój taki, żeby zajmował się rekrutacją. Ewentualnie do innego pokoju, jak nie będzie wyjątkowo złośliwa pani i ładnie poprosisz, to przekieruje. I spróbować się dogadać, ewentualnie podać termin, kiedy możesz być Ty lub znajomi w Poznaniu. Skoro myślisz o tej uczelni, to nie ma co odpuszczać, trzeba się dogadać.
Też nie wiem, jakie masz terminy, bo żadna pani z dziekanatu nie będzie zadowolona, jeżeli zadzwonisz w ostatnim dniu i jeżeli tak jest, to może Ci trochę taka sytuacja przeszkodzić w dodzwonieniu się tam, gdzie trzeba

Ogólnie w kwestii dostarczania dokumentów na uczelnię - niektórzy pozwalają przez pocztę. W kwestii odbioru dokumentów - może udałoby się to jakoś przesłać faxem do jakichś znajomych, albo do pracy do kogoś z rodziny? Ewentualnie zeskanować i wysłać na maila, czy też wysłać pocztą? Mamy 2015 rok, trochę tych opcji jest, każda uczelnia dysponuje skanerem, faxem i ma pieniądze na wysłanie listu, o ile masz ważny powód, dla którego nie możesz się w Poznaniu pojawić.
Dzięki. Tak też planuję zrobić..Zadzwonię i spytam, czy to zaświadczenie nie mogłoby wpłynąć później. Generalnie termin wysyłania podstawowych dokumentów jest do 10 więc gdybym dzisiaj to przesłała pocztą, w piątek by prawdopodobnie doszły. Zresztą za tydzień wyjeżdżam do pracy za granicę i wrócę najszybciej pod koniec sierpnia więc dobrze byłoby uregulować to przed wyjazdem. Najgorsze są te formalności, ale warto spróbować, bo nie ukrywam, że bardzo podoba mi się ta uczelnia
290666817ef061c6eab318255a68fe06a2c0fdd9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-09, 08:54   #9
Karla Electra
Rozeznanie
 
Avatar Karla Electra
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 993
Dot.: AWF Poznań

[1=290666817ef061c6eab3182 55a68fe06a2c0fdd9;5200535 5]Hej. Opłaciłam rekrutację na AWF i nie ukrywam, że chciałabym chociaż być brana pod uwagę na tej uczelni. Jednak z tego, co się dowiedziałam wynika, że np skierowanie do lekarza medycyny pracy można pobrać tylko z tej uczelni? Nie jestem z Poznania, mam co prawda znajomych w tym mieście ale aktualnie nie ma ich na miejscu i nie mam do kogo się z tym zwrócić. Czy da się jeszcze coś zrobić, dostarczyć te papiery w późniejszym terminie czy myślicie, że już lepiej odpuścić?[/QUOTE]

Skierowanie można pobrać ze strony i pójść z nim do dowolnego lekarza medycyny pracy - wiem, że w Poznaniu takie badania są za darmo ale ja u siebie też nic nie płaciłam, być może właśnie przez to skierowanie z pieczątką i podpisem.

Co do poczty - sama nie wiem, czytałam gdzieś że nie przyjmują w tym roku dokumentów pocztą. Może zadzwoń pod numer podany na stronie rekrutacji i dopytaj się na własną rękę. Tutaj ktoś napisał, jak to można inaczej rozwiązać ,, wydrukuj upoważnienie dla innej osoby, która może złożyć dokument za Ciebie - wypisz je dokładnie ! Zrób skan tego upoważnienia (wypisanego i podpisanego przez Ciebie) razem ze skanem Twojego dowodu osobistego ! Wyślij to osobie upoważnionej i niech ona z tym wszystkim zgłosi się do Biura Obsługi Rekrutacji na AWF do 10.07"

Może się przyda - grupa na facebooku. https://www.facebook.com/groups/AWF2015/ I jeśli się uda - koniecznie musimy się spotkać na AWFie

Edytowane przez Karla Electra
Czas edycji: 2015-07-09 o 08:55
Karla Electra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-09, 10:01   #10
290666817ef061c6eab318255a68fe06a2c0fdd9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 20
Dot.: AWF Poznań

Cytat:
Napisane przez Karla Electra Pokaż wiadomość
Skierowanie można pobrać ze strony i pójść z nim do dowolnego lekarza medycyny pracy - wiem, że w Poznaniu takie badania są za darmo ale ja u siebie też nic nie płaciłam, być może właśnie przez to skierowanie z pieczątką i podpisem.

Co do poczty - sama nie wiem, czytałam gdzieś że nie przyjmują w tym roku dokumentów pocztą. Może zadzwoń pod numer podany na stronie rekrutacji i dopytaj się na własną rękę. Tutaj ktoś napisał, jak to można inaczej rozwiązać ,, wydrukuj upoważnienie dla innej osoby, która może złożyć dokument za Ciebie - wypisz je dokładnie ! Zrób skan tego upoważnienia (wypisanego i podpisanego przez Ciebie) razem ze skanem Twojego dowodu osobistego ! Wyślij to osobie upoważnionej i niech ona z tym wszystkim zgłosi się do Biura Obsługi Rekrutacji na AWF do 10.07"

Może się przyda - grupa na facebooku. https://www.facebook.com/groups/AWF2015/ I jeśli się uda - koniecznie musimy się spotkać na AWFie
Dzięki dziewczyno! :P Ratujesz mi tyłek z tym skierowaniem. Nie wiem jak mogłam nie zauważyć, że dokument jest do pobrania na stronie uczelni. Lecę do lekarza i może uda się skontaktować z jakimś znajomym, który by to dostarczył ew. popytam o tę pocztę. PS Jasne, jak się uda to koniecznie trzeba się zobaczyć
290666817ef061c6eab318255a68fe06a2c0fdd9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-02, 12:31   #11
justdoit
Raczkowanie
 
Avatar justdoit
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 176
Dot.: AWF Poznań

Dziewczyny i chlopaki! Pomocy! Możecie mi wytłumaczyć, czy pływanie jest obowiazkowe na 1 roku studiów na AWFie w Poznaniu na TIR (Turystyce i rekreacji)? Widzialam na planie z zeszlego roku, ze wszedzie sa zajecia w plywaniu..Nie umiem plywac i nie mam zamiaru sie meczyc, dlatego pytam
justdoit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-03, 00:14   #12
Karla Electra
Rozeznanie
 
Avatar Karla Electra
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 993
Dot.: AWF Poznań

Tak, jest obowiązkowe.
Karla Electra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-21, 13:56   #13
290666817ef061c6eab318255a68fe06a2c0fdd9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 20
Dot.: AWF Poznań

Czyli jest tylko pływanie w ramach WF? Na kierunku dietetyka widzę, że też jest w planie i zastanawiam się, czy to konieczne? Można ubiegać się o zwolnienie ew. inne zajęcia w tym czasie. Tak, nie umiem pływać
290666817ef061c6eab318255a68fe06a2c0fdd9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-24, 11:35   #14
Karla Electra
Rozeznanie
 
Avatar Karla Electra
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 993
Dot.: AWF Poznań

[1=290666817ef061c6eab3182 55a68fe06a2c0fdd9;5284352 0]Czyli jest tylko pływanie w ramach WF? Na kierunku dietetyka widzę, że też jest w planie i zastanawiam się, czy to konieczne? Można ubiegać się o zwolnienie ew. inne zajęcia w tym czasie. Tak, nie umiem pływać[/QUOTE]

Z tego co się orientuję pływanie jest obowiązkowe na 1 roku na TiR, dietetyce i fizjo - w późniejszych latach sobie wybierasz, jakie zajęcia z wfu chcesz. Najlepiej pytaj u źródła czyli w rekrutacji.
Karla Electra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-24 12:35:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:33.