Turkologia a iberystyka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-06-07, 11:35   #1
magdalenka101
Raczkowanie
 
Avatar magdalenka101
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 336

Turkologia a iberystyka


Cześć! Znowu stoję przed trudnym wyborem. Kończę II rok studiów, ale myślę, żeby od następnego roku akademickiego zacząć drugi- turecki albo hiszpański.
Na ostatni semestr mam zamiar wyjechać do Turcji na Erasmusa (do chłopaka), więc studiowałabym tylko jeden semestr. (po pierwszym sem nikt mi dziekanki nie da, więc musiałabym zaczynać od początku).
Studiując turecki przez semestr byłoby mi łatwiej na erasmusie+mam nativa. Z drugiej strony mogłabym iść teraz na hiszpański, również na semestr (zaliczyć ten semestr i kontynuować po powrocie)
Kiedy będę szła na mgr z pierwszego kierunki mogłabym zacząć już normalnie te studia. Problem polega na tym czy teraz iść na semestr na turecki czy hiszpański. Mój chłopak odradza mi turecki ze względu na to, że sam może mnie uczyć (wątpię, żeby był w stanie mi wytłumaczyć gramatykę:p) no i żebym uczyła się hiszpańskiego, bo mamy zamiar tam się wyprowadzić. Jestem w kropce.

No i co do samej przyszłości/opłacalności
Turecki jest niszowy, rzadko używany
Hiszpański teraz zna większość ludzi+jest wielu studentów i absolwentów

Co o tym myślicie?
__________________
65-66-67-68-69-70-71,5-72-73-74-75-76-77-78-79-80


Studentka FRiU UW
magdalenka101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-07, 12:33   #2
201609050930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 406
Dot.: Turkologia a iberystyka

a co chcesz dokładnie po tym robić? Może lepiej zrobić certyfikat?
201609050930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-07, 20:07   #3
201702092106
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 610
Dot.: Turkologia a iberystyka

Kiedyś słyszałam, że po turkologii praca jest, pewnie dlatego, że niewiele osób ją kończy ( dużo rezygnuje w trakcie). Ale na ile jest to prawda? Nie wiem.

Coś mi się wydaje, że udzielała się na forum jakaś studentka/absolwentka turkologii.
201702092106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-08, 08:51   #4
gallina1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 604
Dot.: Turkologia a iberystyka

Hiszpański zna większość ludzi?

Filologia to ni tylko język, więc zależy z czym Ci będzie lżej- na hiszpanskim na pewno będzie łatwiej. Poza tym, chcesz się tam wyprowadzić, a nie znasz ani słowa?

Turecki na pewno będzie bardziej opłacalny, bo nikt go nie zna. Ale jest to też ciężki język do opanowania.
gallina1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-08, 09:56   #5
201805170915
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4 491
Dot.: Turkologia a iberystyka

Cytat:
Napisane przez gallina1 Pokaż wiadomość
Hiszpański zna większość ludzi?

Filologia to ni tylko język, więc zależy z czym Ci będzie lżej- na hiszpanskim na pewno będzie łatwiej. Poza tym, chcesz się tam wyprowadzić, a nie znasz ani słowa?

Turecki na pewno będzie bardziej opłacalny, bo nikt go nie zna. Ale jest to też ciężki język do opanowania.
wiadomo, że zna tak samo jak większość deklaruje dobrą znajomość angielskiego, a jak przychodzi co do czego....

szczerze mówiąc, to bez sensu jest studiować turecki, jak Twój chłopak może Cię nauczyć, tym bardziej, że będziesz u niego, więc codzienny kontakt z językiem masz zapewniony i tak no i przez 1 sem filologii bóg wie czego się nie nauczysz, będziecie tłukli same podstawy, na to samo wyjdzie jak pojedziesz na erasmusa
201805170915 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-08, 10:30   #6
magdalenka101
Raczkowanie
 
Avatar magdalenka101
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 336
Dot.: Turkologia a iberystyka

Cytat:
Napisane przez gallina1 Pokaż wiadomość
Hiszpański zna większość ludzi?

Filologia to ni tylko język, więc zależy z czym Ci będzie lżej- na hiszpanskim na pewno będzie łatwiej. Poza tym, chcesz się tam wyprowadzić, a nie znasz ani słowa?

Turecki na pewno będzie bardziej opłacalny, bo nikt go nie zna. Ale jest to też ciężki język do opanowania.
No nie większość, chciałam tylko zaznaczyć, że w ostatnim czasie jest bum na iberystykę i coraz więcej osób go zna. Ja znam hizpański na A2/B1- mam maturę podstawową na 75%
Właśnie dlatego myślę, że na studiach szybciej mi wytłumaczą podstawy tureckiego niż mój chłopak. Kiedy będę miała jakieś podstawy jemu będzie łatwiej mnie uczyć
Cytat:
Napisane przez skeleton_ Pokaż wiadomość
wiadomo, że zna tak samo jak większość deklaruje dobrą znajomość angielskiego, a jak przychodzi co do czego....

szczerze mówiąc, to bez sensu jest studiować turecki, jak Twój chłopak może Cię nauczyć, tym bardziej, że będziesz u niego, więc codzienny kontakt z językiem masz zapewniony i tak no i przez 1 sem filologii bóg wie czego się nie nauczysz, będziecie tłukli same podstawy, na to samo wyjdzie jak pojedziesz na erasmusa
Dlatego chciałabym być przygotowana chociaż trochę. Co innego jechać i nic nie ogarniać a co innego jak już coś wiesz. Minimalne podstawy tureckiego znam, ale sama budowa zdania to jakiś kosmos. Wiadomo- są rozmówki itp, ale do tureckiego wybór materiałów jest bardzo ogrniczony..
Nie wiem
__________________
65-66-67-68-69-70-71,5-72-73-74-75-76-77-78-79-80


Studentka FRiU UW
magdalenka101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-08, 16:13   #7
201702092106
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 610
Dot.: Turkologia a iberystyka

To nie jest bez sensu. Bardziej bez sensu jest nauczanie tureckiego przez Turka, który nie zajmuje się zawodowo nauczaniem swojego języka ojczystego jako obcego.
201702092106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-06-08, 18:06   #8
magdalenka101
Raczkowanie
 
Avatar magdalenka101
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 336
Dot.: Turkologia a iberystyka

Cytat:
Napisane przez ToniaZhivago Pokaż wiadomość
To nie jest bez sensu. Bardziej bez sensu jest nauczanie tureckiego przez Turka, który nie zajmuje się zawodowo nauczaniem swojego języka ojczystego jako obcego.
No właśnie.. co innego jak już się ma jakieś podstawy to można jakieś konwersacje już prowadzić.. Podstawy hiszpańskiego mamy oboje to w sumie jak później bym poszła na iberystykę to byśmy mogli też po hiszpańsku rozmawiać.. Z tym tureckim to tylko o semestr chodzi
__________________
65-66-67-68-69-70-71,5-72-73-74-75-76-77-78-79-80


Studentka FRiU UW
magdalenka101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-22, 20:48   #9
Xian
Raczkowanie
 
Avatar Xian
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 48
Dot.: Turkologia a iberystyka

Zależy na jakiej uczelni ta turkologia. Na UW to są studia kulturoznawcze, a nie filologiczne, jest większy nacisk na sprawy "około-tureckie" niż sam język, zresztą jeden semestr tureckiego absolutnie nic nie da. Nie wiem co wybrała autorka wątku, ale po kilku latach spędzonych na turkologii raczej radziłabym wziąć się porządnie za hiszpański A co do Erasmusa w Turcji, no cóż…byłam rok, trzeba mieć stalowe nerwy
Xian jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-02, 18:04   #10
magdalenka101
Raczkowanie
 
Avatar magdalenka101
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 336
Dot.: Turkologia a iberystyka

Cytat:
Napisane przez Xian Pokaż wiadomość
Zależy na jakiej uczelni ta turkologia. Na UW to są studia kulturoznawcze, a nie filologiczne, jest większy nacisk na sprawy "około-tureckie" niż sam język, zresztą jeden semestr tureckiego absolutnie nic nie da. Nie wiem co wybrała autorka wątku, ale po kilku latach spędzonych na turkologii raczej radziłabym wziąć się porządnie za hiszpański A co do Erasmusa w Turcji, no cóż…byłam rok, trzeba mieć stalowe nerwy
Ostatecznie wybrałam turkologię i pewnie tam zostanę na dłużej, bo mój chłopak przeprowadzi się do Polski.
A gdzie studiowałaś? I jak było na erasmusie, w jakim mieście?
__________________
65-66-67-68-69-70-71,5-72-73-74-75-76-77-78-79-80


Studentka FRiU UW
magdalenka101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-05, 04:49   #11
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Turkologia a iberystyka

Tak z ciekawości, bo od dawna mnie to zastanawia, co kobieta chce robić po turkologii czy np. arabistyce?
Serio mnie zastanawia, bo szkoda byłoby mi pracy, tylko po to, żeby sie w życiu zawodowym o barierę płci odbijać...
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-05 05:49:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:19.