Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy - Strona 126 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-07-18, 07:44   #3751
dygotka8
Zakorzenienie
 
Avatar dygotka8
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: xxxxxx
Wiadomości: 7 692
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

ja sobie jakoś nie przypominam bym miała problemy z brzuchem,ale np dzień przed @ wywaliło mi brzuch,że spodnie ledwo dopięłam i nie mogłam się z bólu wyprostować....
a poza tym to od odstawienia cilest minęło u mnie już z 8 m-cy i czuję się świetnie!!@ pojawia się co 29 dni a w tym miesiącu bardzo ksiązkowo bo po 28 dniach mnie zaskoczył...jednak skutkiem ubocznym odstawienia jest to,że w czasie 1-2 dni @ umieram z bólu no i zastanawiam się nad wizytą u gina,wzięciu skierowania na hormony i dokładne dobranie tabletek,a nie na chybił trafił...

Pamiętam,że jak chciałam zmienić cilest bo zawsze po wzieciu 1 tabl z nowego opakowania wymiotowałam albo ogólnie miałam straaaszne problemy z żołądkiem więc gin chciał mi zmienić na tabl baaardzo silne-wyczytałam wówczas w necie,że wzięcie ich w iloci 2-4 tabl na raz działa jak tabl wczesnoporonne...więc zrezygnowałam wówczas z całkowitego przyjmowania...zdziwiło mnie,że zamiast przepisywać tabl o mniejszej dawce hormonów to on mi jeszcze mocniejsze od cilestu przepisał...

to się rozpisałam...ciekawe czy ktoś to przeczyta
__________________

dygotka8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-18, 11:03   #3752
fredzia1990
Raczkowanie
 
Avatar fredzia1990
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 358
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

tydzień po odstwieniu Diane 35 :
nie odczuwam żadnych dolegliwości (odpukać )
jedynie co to czuję że trochę wody ze mnie zeszło, nie jestem już aż tak napompowana
cera w normie, włosy też.
fredzia1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-19, 11:37   #3753
basssiek
Raczkowanie
 
Avatar basssiek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 246
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

czy ktorejs z Was dziewczyny, udalo sie zgubic ten wzdety brzuch? bo ja juz 4 miesiac z tym walcze i zero efektow nie wiem czy to juz tak na zawsze i czas zaczac kupowac wieksze rozmairy... bo ja normalnie wiekszosci spodnii dopiac nie moge, cokolwiek ubiore to te wydecie odznacza sie masakrycznie. normlanie szalu mozna dostac
__________________
cold is the night, cold is my heart
basssiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-19, 12:40   #3754
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Ja już 28 dni bez tabletek

I widzę pierwsze objawy @, więc wychodzi na to, że może bedę miała tak jak przed tabsami 28 dniowe cykle.

Na razie żadnego wysypu nie mam, i mam nadzieję, że mnie to ominie


Jedno co mnie denerwuje to fakt, że nie wiem jakie inne zabezpieczenie wybrać
Na razie używamy prezerwatyw, ale kiepskie to jest, mąż nie zbyt zadowolony a ja czuje się niezabezpieczona.
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-20, 06:57   #3755
makunia3
Raczkowanie
 
Avatar makunia3
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 112
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez basssiek Pokaż wiadomość
czy ktorejs z Was dziewczyny, udalo sie zgubic ten wzdety brzuch? bo ja juz 4 miesiac z tym walcze i zero efektow nie wiem czy to juz tak na zawsze i czas zaczac kupowac wieksze rozmairy... bo ja normalnie wiekszosci spodnii dopiac nie moge, cokolwiek ubiore to te wydecie odznacza sie masakrycznie. normlanie szalu mozna dostac
U mnie wzdęcia zniknęły po 5 czy szóstym cyklu po odstawieniu. Zdążyłam dokupić kilka ubrań w większym rozmiarze, które teraz czekają na... ciążę
__________________
SZCZĘŚLIWA ŻONA
W trakcie starań...
makunia3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-20, 07:28   #3756
basssiek
Raczkowanie
 
Avatar basssiek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 246
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

no to mam nadzieje ze i u mnie niedlugo pojdzie sobie precz ten brzuch :P ja juz ze wscieklosci nawet zaczelam robic te cwiczenia a6w i pic siemie lniane no coz, czekamy...
__________________
cold is the night, cold is my heart
basssiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-20, 13:41   #3757
Tikitaka
Raczkowanie
 
Avatar Tikitaka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 225
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

hej tak sobie czytam wątek i jestem w szoku że macie po odstawieniu wzdęty brzuch... ja miałam wieki brzuch w czasie brania piguł, a kiedy je odstawiłam to zmalał i to w dość krótkim czasie...
__________________
„Idź własną drogą, bo w tym cały sens istnienia,
Żeby umieć żyć
Bez znieczulenia, bez niepotrzebnych niespełnienia
myśli złych”
Tikitaka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-20, 18:28   #3758
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Mi też się wydaje że ma wzdęty brzuch
i wogóle się tak ciężko czuję
do tego chyba cera zaczęła mi się bardziej przetłuszczać

jak się zdenerwuje to zacznę znowu brać tabletki

dzisiaj 29 dzień cyklu ale nadal tylko delikatne plamienie
__________________

Edytowane przez iizabelaa
Czas edycji: 2009-07-20 o 20:54
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-21, 07:19   #3759
basssiek
Raczkowanie
 
Avatar basssiek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 246
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Tikitaka Pokaż wiadomość
hej tak sobie czytam wątek i jestem w szoku że macie po odstawieniu wzdęty brzuch... ja miałam wieki brzuch w czasie brania piguł, a kiedy je odstawiłam to zmalał i to w dość krótkim czasie...
hmm ja jak bralam tabletki to schudlam, moze dlatego ze wczesniej mialam tendecje do kumulowania w sobie wody przed okresem a zaczynalo sie to w polowie cyklu wiec mniej wiecej 14 dni bylam napuchnieta pewnie dlatego teraz mam te wzdecie, ale dziwi mnie ze to tak nagle sie stalo. w niecaly tydzien przybralam ok 4 kilo a potem dalej powoli szlo w gore. na wadze nie staje bo po spodniach widze ze jest źle. Dopinam sie w jedna jedyna pare, ktora zawsze byla troche luzniejsza. Tak sie tym wkurzylam ostatnio ze postanowilam ze zaczynam sie na powaznie odchudzac ;p
__________________
cold is the night, cold is my heart
basssiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-21, 09:38   #3760
Martuniat
Raczkowanie
 
Avatar Martuniat
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 32
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Witam wszystkie wyzażanki ))

To i ja dołączam do grona odstawiającego tabsy Przez rok brałam najpierw Novynette (ok 4 miesiące) a później do końca Yasminelle. Także.. rok się z tego zrobił Odstawiłam, bo zauważyłam niepokojące objawy- zaczęły mi puchnąć nogi i to dość mocno- stwierdziłam że to może być zapowiedź poważnych kłopotów z krążeniem :// Stwierdziłam więc, że trzeba się hormonów pozbyć z organizmu jak najszybciej.. Tabletki odstawiłam 2 tygodnie temu. Jak narazie z dziwnych objawów- faktycznie wzdęty brzuch- tak mnie to denerwowało że aż zrobiłam test ale jest ok. Narazie brzuch nieco zmalał. Zobaczymy co będzie później. Kłopotów z cerą nie zaobserwowałam- i oby mnie ominęły . Napewno zauważyłam szybsze przetłuszczanie włosów. Niestety...nogi dalej mam opuchnięte, co za masakra.. Teraz czekam na stabilizację w moim organiźmie chociaż przypuszczam, że to może trochę potrwać... No i na okres zacznę niebawem czekać z utęsknieniem..
Pozdrawiam
Martuniat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-21, 09:42   #3761
fredzia1990
Raczkowanie
 
Avatar fredzia1990
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 358
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

a ja się zaczynam martwić w przeciągu niecałego tygodnia po odstawieniu diany schudłam
2 kg czy któraś z Was miała podobnie?
fredzia1990 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-21, 11:54   #3762
*Insane
Ona przychodzi nocą ;)
 
Avatar *Insane
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 11 029
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Ja oczekuję 3 cyklu bez-tabletkowego i wygląda na to, że coś się w końcu normuje (po 3,5 roku brania Cilest'u).
Pierwszy okres miałam po 28 dniach, drugi po 24, trzeci po 21.
Teraz mija zdaje się 22-23 dzień, więc nadal w normie.
I lada dzień powinnam dostać.
Długość okresu nie przekracza 4-5 (naciąganych) dni
Oby już tak pozostało. Cera się unormowała, włosy również.

Tabletki były bardzo wygodne, ale bałabym się drugi raz wrócić... Nie wiem, czy kolejne odstawienie byłoby też tak "łatwe"....

Za to gumek po dziś dzień ścierpieć nie mogę
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
*Insane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-21, 16:10   #3763
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez *Insane Pokaż wiadomość
Ja oczekuję 3 cyklu bez-tabletkowego i wygląda na to, że coś się w końcu normuje (po 3,5 roku brania Cilest'u).
Pierwszy okres miałam po 28 dniach, drugi po 24, trzeci po 21.
Teraz mija zdaje się 22-23 dzień, więc nadal w normie.
I lada dzień powinnam dostać.
Długość okresu nie przekracza 4-5 (naciąganych) dni
Oby już tak pozostało. Cera się unormowała, włosy również.

Tabletki były bardzo wygodne, ale bałabym się drugi raz wrócić... Nie wiem, czy kolejne odstawienie byłoby też tak "łatwe"....

Za to gumek po dziś dzień ścierpieć nie mogę
No to fajnie, że jest nadzieja, że u mnie po 3 cyklach też się unormuje wszystko.
Najbardziej wkurza mnie to przetłuszczająca się cera
Tylko, że u mnie dziś 30 dzień cyklu i nadal tylko plamienie.

Ja też brałam Cilest, tylko, że przez 7 lat.


Ja jeśli chodzi o gumki to

Tylko jak tu się inaczej zabezpieczać
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-23, 10:13   #3764
andziulkaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 35
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

hej, mam problem.. pewnie jak wiekszość z was w tym wątku Otóz po rocznym braniu tabletek przeszłam na plastry które tez przyklejałam prawie przez rok. Postanowiłam zrobić przerwę i ... 2 tyg temu powinnam dostać okre (wg tego kiedy pojawiał sie po ostatnim plastrze) zrobiłam test .. nie jeden w odstępach kilku dni i nic nie wykazało. Wczoraj miałam dziwną reakcję na zapach świeczek waniliowych :/ Wybieram sie dziś do ginekologa, ale jestem ciekawa czy któras z was miała podobną sytuację??
andziulkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-23, 14:09   #3765
Ziza
Raczkowanie
 
Avatar Ziza
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 45
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

hej, ja brałam yasmin przez 2 lata, odstawiłam w styczniu.. na początku wszystko było okej, żadnych skutków ubocznych, wszystko w normie... ale do czasu, po 3 miesiącach zaczęły pojawiać sie pryszcze na plecach, potem doszła do tego twarz a na końcu wysypalo dekold, do tego tłusta skóra na twarzy( a kiedyś miałam problem ze zbyt suchą:/) i te przetłuszczające się włosy... męczę się z tym nadal i końca nie widać... żałuję że w ogóle zaczełam brać.. ale mądry polak po szkodzie, na szczęście nie u wszystkich takie objawy występują i ja chyba wyjątkiem jestem ma nadzięje że to się unormuje jak najszybciej, potrzeba mi tylko jeszcze cierpliwości bo coś czuje ze jest na wyczerpaniu
pozdrawiam wszystkie Wizażanki
__________________
"Niecodzienni mężczyźni rodzą się nocą... w snach"



. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
59 -58- 57 - 56 - 55 - 54 - 53 - 52 - 51





I want You back

Ziza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-23, 15:04   #3766
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

W końcu dostałam dzisiaj okres, 31 dzień cyklu,
bo już się martwiłam, że będę miała problem z cyklami i wogóle.
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-24, 19:11   #3767
Sylviiaa
Raczkowanie
 
Avatar Sylviiaa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Varsovie
Wiadomości: 114
GG do Sylviiaa
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

No to i ja dopisuje się do grona "odstawiaczek"
Brałam Yasminelle przez 2,5 roku. Ostatnie opakowanie skończyłam pod koniec czerwca i czekałam na okres.
Pojawił się w 28 dniu cyklu!
Przyznam się, że jestem (póki co) mile zaskoczona <wszystko jak w zegarku>
Generalnie:
- włosy w normie ("zabezpieczam" się skrzypem w tabletkach )
- cera ok (coś tam czasem się trafi, ale malutkiego)
- pierwszy okres MEGA ofity :/
- poprawił się stopień nawilżenia "w środku" ("suchości" zniknęły wraz z odtawieniem tabsów)
- piersi lekko zmalały (mimo że i tak były małe )
- lekko podniosła się pupa <nie wiem skąd>

Ogólnie: żeby tylko nie było gorzej!
__________________


What shall I do to believe? Love.
What shall I do to love? Believe.


Aparatka
=> 19.06.2009 => góra (ligatury ciemnoniebieskie)
=> 14.07.2009 => góra (ligatury różowe)
Sylviiaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-25, 16:39   #3768
kacha2004
Raczkowanie
 
Avatar kacha2004
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 381
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Hej ja bralam tabletki przez 4 lata, potem okazalo sie,ze niestety nie moge juz ich brac,bo cisnienie mialam za wysokie wiec dostalam mini pigulki,ktore nie powiem,mialy plusy,bo nie mialam miesiaczki,bo przy nich nie robi sie przerwy,ale moja skora byla okropna,przetluszczala sie,pryszcz na pryszczu i jeszcze do tego robily mi sie takie podpuchniete pryszcze,wygladalam jakby ktos mnie udezyl a nie jakbym miala pryszcza wiec odstawilam te tabletki i przerzucilismy sie na same gumki. Juz 3 miesiace nie biore...najpiwerw mialam okres jak w zegarku-28 dni,nastepny byl jeden dzien dluzszy a teraz wlasnie przedluzyl sie do 34 dni...ciekawe co bedzie za miesiac...z brzuchem tez niestety mam problemy,tak jak wiekszosci z was... ale skore mam troche lapsza,na twarzy przynajmniej,bo dekold i plecy niezbyt....
kacha2004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-26, 13:55   #3769
1985ewa
Rozeznanie
 
Avatar 1985ewa
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 680
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

czesc dziewczyny ja bralam tabletki anty przez 3 lata (rigevidon,yasminelle,yas min) miesiac temu odstawilam w czasie brania spadlo moje libido bylam nerwowa mialam problemy z krazeniem teraz jest juz 29 dc bez tabletek humor lepszy libido lepsze z krazeniem lepiej minusem jest to ze strasznie wydelo mi brzuch no i od czasu do czasu bola mnie jajniki co wczesniej sie nie zdazalo a odstawilam bo chce z mezem starac sie o dzidziusia zaczelismy zaraz po odstawieniu tabletek mam nadzieje ze miesiaczki nie dostane
1985ewa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-26, 20:57   #3770
Madzia000
Zadomowienie
 
Avatar Madzia000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 235
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Witam was,
mam pytanko, co będzie jeśli ta przerwa po odstawieniu tabletek bedzie
krotsz aniz te przyjete 3 miesiace?
Bralam mercilon- odstawilam początkiem czerwca gdyż mam problemy z krazeniem
(choroba Raynoud) chce isc do ginekolozki zeby przepisala mi tabletki ktore
(jesli takowe sa) maja maly wplyw na uklad krazenia lub wogole go nie maja (?)
mam w domu jeszcze jeden blister mercilonu i mysle ze jak wezme to ostatnie opakowanie to nci mi sie wielkiego nie stanie, tylko chcialabym je zaczac wziac... okres bede miala tuz tuz... minie dopiero (chyba niecale) 2 miesiace od odstawienia... czekac do tych pelnych 3 miesiecy czy moge zaczac je na nowo brac? A wmiedzy czasie zapisze sie do ginekologa... pewnie zanim sie dostane to minie ten mesiac i skoncze brac mercilon...
Madzia000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-26, 21:08   #3771
kacha2004
Raczkowanie
 
Avatar kacha2004
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 381
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Madzia000 Pokaż wiadomość
Witam was,
mam pytanko, co będzie jeśli ta przerwa po odstawieniu tabletek bedzie
krotsz aniz te przyjete 3 miesiace?
Bralam mercilon- odstawilam początkiem czerwca gdyż mam problemy z krazeniem
(choroba Raynoud) chce isc do ginekolozki zeby przepisala mi tabletki ktore
(jesli takowe sa) maja maly wplyw na uklad krazenia lub wogole go nie maja (?)
mam w domu jeszcze jeden blister mercilonu i mysle ze jak wezme to ostatnie opakowanie to nci mi sie wielkiego nie stanie, tylko chcialabym je zaczac wziac... okres bede miala tuz tuz... minie dopiero (chyba niecale) 2 miesiace od odstawienia... czekac do tych pelnych 3 miesiecy czy moge zaczac je na nowo brac? A wmiedzy czasie zapisze sie do ginekologa... pewnie zanim sie dostane to minie ten mesiac i skoncze brac mercilon...
Jak mi cisnienie skakalo przy jednofazowych tabletkach ze 120/80 do 170/110 to dala mi minipigulke i cisnienie sie unormowalo.Wiec chyba nie maja za bardzo wplywu na uklad krazenia.
A jesli chodzi do tego,czy mozesz wziac to w koncu byl powod dla ktorego je odstawilas i jestes pewna,ze chcesz do nich teraz wracac?Nie lepiej poczekac az pojdziesz do tego ginekologa?
kacha2004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-27, 10:34   #3772
Madzia000
Zadomowienie
 
Avatar Madzia000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 235
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kacha2004 Pokaż wiadomość
Jak mi cisnienie skakalo przy jednofazowych tabletkach ze 120/80 do 170/110 to dala mi minipigulke i cisnienie sie unormowalo.Wiec chyba nie maja za bardzo wplywu na uklad krazenia.
A jesli chodzi do tego,czy mozesz wziac to w koncu byl powod dla ktorego je odstawilas i jestes pewna,ze chcesz do nich teraz wracac?Nie lepiej poczekac az pojdziesz do tego ginekologa?
Na układ krążenia wpływ napewno mają... bo na ulotce mojego mercilonu pisze wyraznie ze nie powinny go stosować osoby ktore mają zaburzenia tegoż układu :/
tak, zdecydowałam ze chce wziac ten mercilon spowrotem. Mam jedno opakowanie w domu i chce go zuzyc, nic mi nie bedzie bo teraz jest cieplo a ta moja choroba raynouida, to horoba zimnych rączek i stopek wiec mysle ze dam narazie rade, tylko moj głowny problem to => co mi bedzie jesli wezme tabletki spowrotemn po 2 miesiacach po odstawieniu ? Wpływu na działanie to nie powinno miec prawda? Tylko pewnie o ta moja burze jormonalna chodzi.. ale powiem szczerze ze nie zauwazyłam zeby mi sie cos dzialo po odstawieniu...
Madzia000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-27, 10:47   #3773
kacha2004
Raczkowanie
 
Avatar kacha2004
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 381
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Madzia000 Pokaż wiadomość
Na układ krążenia wpływ napewno mają... bo na ulotce mojego mercilonu pisze wyraznie ze nie powinny go stosować osoby ktore mają zaburzenia tegoż układu :/
No to ja wiem,ze maja,bo mercilon jest jednofazowy,ja mowie,ze minipigulki maja mniejszy,dlatego mi cisnienie spadlo do normy i juz nie podskakiwalo
kacha2004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-27, 12:30   #3774
Madzia000
Zadomowienie
 
Avatar Madzia000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 235
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kacha2004 Pokaż wiadomość
No to ja wiem,ze maja,bo mercilon jest jednofazowy,ja mowie,ze minipigulki maja mniejszy,dlatego mi cisnienie spadlo do normy i juz nie podskakiwalo
a co to znaczy ze jest "jednofazowy" ??
chyba sie zdecyduje, 2 miesiace przerwy powinno starczyc
Madzia000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-28, 14:04   #3775
dziewuszka27
Raczkowanie
 
Avatar dziewuszka27
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 62
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

też odstawiam Brałam pigułki 6 miesięcy..tylko ze względu na straszne okresy..najpierw 4 miesiące mercilon a przez 2 novynette. Jakoś lepiej reagowałam na mercilon.. W neidzielę wzięłam ostatnią tabletkę novynette i czekam an okres...Boję się,że popsuje mi się cera bez tabletek odkad brałam tabletki cera była cudowna... Wcześniej borykałam się co chwile z jakimiś krostami.. Jak zmieniła się wasza cera po rzuceniu..?
dziewuszka27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-28, 14:54   #3776
Anet18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 97
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

U mnie niestety pogorszyła sie... a jestem dopiero 4 tydzien bez tabletek. Brałam 10 miesięcy Novynette. Teraz mam problem z tym ze zaczęłam TYC...masakra...Cwiczę o wiele więcej niż kiedyś a zamiast spadku wagi zauważam przyrost... Cera mi się przetłuszcza, pryszcze wyskakują jak szalone i do tego włosy przetłuszczają...Ech mam nadzieje że to minie...

A swoją drogą Mercilion to chyba to samo co Novynette tzn taka sama ilość hormonow więc nie wiem dlaczego po tych 1-szych czułaś się lepiej

Edytowane przez Anet18
Czas edycji: 2009-07-28 o 15:13
Anet18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-29, 17:28   #3777
dziewuszka27
Raczkowanie
 
Avatar dziewuszka27
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 62
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Brałam 4 miesiące mercilon a przez 2 miesiące novynette..Wczesniej moja cera nie była idealna.. ale się poprawiła póżniej była ta kuracja hormonalna ze wzgledu na zły cykl.. Teraz dostałam okres a po okresie już nie biorę kolejnego opakowania i boję się skutków.. Czy to jest reguła jakaś na to? Czy nawet po krótkiej kuracji hormonalnej występuje wysyp?

A zauważyłyście może jak hormony wpływają na włosy? Bo teraz kiedy przestaje je brać zastanawiam się nad niektórymi rzeczami..Nie mogę narzekać bo w trakcie brania tabletek włosy nie wypadały (biorę capivit piękne włosy) ale wcześniej moje włosy nie były proste lubiły się puszyć i często je tak zwanie "wygniatałam" na piance i się podkręcały..przy rbaniu tabletek były na to odporne...czy to sprawka tabletek?

A jak wasza cera po odstawieniu??
dziewuszka27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-29, 19:51   #3778
kacha2004
Raczkowanie
 
Avatar kacha2004
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 381
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Madzia000 Pokaż wiadomość
a co to znaczy ze jest "jednofazowy" ??
chyba sie zdecyduje, 2 miesiace przerwy powinno starczyc
To znaczy,ze kazda tabletka ma taka sama ilosc hormonow
A minipigulka ma tylko jeden,nie dwa tak jak normalne tabletki. Ja moga brac nawet karmiace kobiety
__________________
19.02.2005 RAZEM
28.07.2009 ZARECZYNY

Studentka Biomedical Science

60 - 58 - 56 - 54 - 52 - 50 - 48
kacha2004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-29, 20:29   #3779
N4TI
Zakorzenienie
 
Avatar N4TI
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 10 145
Send a message via Skype™ to N4TI
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

ja wlasnie czekam na okres... ehhh... przytylam kilo i jem co widze
__________________
N4TI jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-30, 08:21   #3780
Martuniat
Raczkowanie
 
Avatar Martuniat
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 32
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez dziewuszka27 Pokaż wiadomość
Brałam 4 miesiące mercilon a przez 2 miesiące novynette..Wczesniej moja cera nie była idealna.. ale się poprawiła póżniej była ta kuracja hormonalna ze wzgledu na zły cykl.. Teraz dostałam okres a po okresie już nie biorę kolejnego opakowania i boję się skutków.. Czy to jest reguła jakaś na to? Czy nawet po krótkiej kuracji hormonalnej występuje wysyp?

A zauważyłyście może jak hormony wpływają na włosy? Bo teraz kiedy przestaje je brać zastanawiam się nad niektórymi rzeczami..Nie mogę narzekać bo w trakcie brania tabletek włosy nie wypadały (biorę capivit piękne włosy) ale wcześniej moje włosy nie były proste lubiły się puszyć i często je tak zwanie "wygniatałam" na piance i się podkręcały..przy rbaniu tabletek były na to odporne...czy to sprawka tabletek?

A jak wasza cera po odstawieniu??
Wiadomo, każda z nas się boi skutków odstawienia, mądra kobita po szkodzie Ale moim zdaniem, chociaż takim niefachowym , im krócej się bierze, tym łatwiejszy powrót do stanu sprzed brania i mniej skutków ubocznych, ale to też nie reguła. A @ i tak przyjdzie jak mu się będzie podobało ;P Jednak co do wysypu nie ma chyba żadnej prawidłowości, niektórym nie dzieje się nic, zero krostek, a u niektórych... no cóż. Ja jestem 3 tydzień po odstawieniu i narazie jest ok Oby tak dalej. Co do cery w ogóle- to zauważyłam, że niestety mi się przetłuszcza, to samo z włosami. No cóż, może minie. Jeszcze co do włosów, to na puszenie tabsy raczej nie wpływaja Natomiast na kręcenie włosów moim zdaniem tak- mam kręcone i po odstawienu zauważyłam, że naprawdę gorzej się kręcą a nawet rozprostowują miejscami
Martuniat jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:22.