czerwone plamki na twarzy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-09, 18:43   #1
afti6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7

czerwone plamki na twarzy


Witam, mój problem polega na występowaniu dokuczliwych plamek w różnych miejscach na twarzy. Trądziku już nie mam, chociaż nadal posiadam wrażliwą skórę. Jedyne kremy których używam to ziai redukujące podrażnienia, ale sprawdzałem i nie mają związku z tymi plamkami. Występują one w różnych miejsach na twarzy czasem pojawią się i po krótkim czasie znikną np. po godzinie a czasem na kilka godzin. Są intensywnie czerwone oraz dokuczliwie swędzące. Dodam jeszcze, że próbowałem obserwować kiedy mogą się nasilać lub częściej pojawiać, ale trudno było coś stwierdzić czasem występują bardzo licznie po wysiłku bądź po umyciu, ale czasem się nie pojawiają po tych czynnościach za to nagle podczas zwykłego funkcjonowania jak np na spacerze czy przy nauce Czy ktoś ma pomysł jak sobie z tym radzić?

pozdrawiam
afti6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-10, 07:13   #2
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: czerwone plamki na twarzy

Może woda termalna by tu coś poradziła? Iwostin lub la roche posay polecam.

Ale na wszelki wypadek polecam dermatologa.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-11, 20:49   #3
afti6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7
Dot.: czerwone plamki na twarzy

Byłem u dermatologa jak poradziłaś otrzymałem odpowiedź, że najprawdopodobniej zjawisko to występuje na tle nerwowym . Jedyne co mi poradziła to wapno do picia, które akurat stosuje od pewnego czasu i także nic nie pomaga. Jeżeli chodzi o teorię z problemami nerwowymi to zupełnie szczerze powiedziawszy nie miewam raczej tego typ problemów . Najprawdopodoniej spróbuję przejść się do innego dermatologa gdyż ten nie był zbyt komunikatywny. A do tego czasu może jeszcze jakieś pomysły? Poczytam trochę na temat tej wody termalnej o której wspominała Niczka. Dziękuje za porady.
afti6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-12, 09:00   #4
angela0033
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Nieziemska kraina :)
Wiadomości: 1 264
Dot.: czerwone plamki na twarzy

hej ja też mam właśnie takie plamki,ale one robią mi się w kącikach oczu... nie wiem od czego to jest... na początku myślalam,że od kosmetyków ale nigdy nie miałam uczulenia od kosmetyków a plamki mam około 5 miesięcy...
__________________
pod innym nickiem...
angela0033 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:42.