Zmiana mleka modyfikowanego a ból brzuszka niemowlaka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-10, 09:09   #1
Nel70
Zadomowienie
 
Avatar Nel70
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 293

Zmiana mleka modyfikowanego a ból brzuszka niemowlaka


Dziewczyny proszę o pomoc. Moja 3,5 miesięczna córeczka dotychczas jadła Humanę 1 i dodatkowo karmiłam ją piersią. Ale ona się tym mlekiem nie najadała. Kupiłam mleko troszkę sytsze wzbogacone w składzie o skrobia. Dałam jej to mleko , a to poprzednie odstawiłam i zaczęło się , wczoraj cały dzień płakała,bolał ją brzuszek. Piła wczoraj tylko herbatki 3 i jadła pierś. Poradżcie czy przy zmianie mleka należy w jednej butelce mieszać te dwa mleka tzn. 1 miarkę Humany i 1 miarkę Humany Plus. A może dawać jej na przemian 1 butelkę tego mleka i drugą butelkę przy następnym posiłku tego mleka sytszego.Pozdrawiam
Nel70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 09:31   #2
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: Zmiana mleka modyfikowanego a ból brzuszka niemowlaka

Nel, po jest po prostu za wcześnie na nowe mleko Humana zresztą ma niezbyt przychylne opinie.
Mleko następne jest niewiele bardziej "syte", raczej zawiera bardziej dopasowany skład witamin i minerałów do potrzeb dziecka.
Kolejne mleko wprowadzamy kiedy dziecko ukończy 4 miesiące i nie wprowadzamy od razu 5 karmień za pierwszym razem.
Najlepiej zacząć raz jeden i to rano, byś mogła w dzień obserwować reakcje. Moja mała bardzo długo jadła jedynkę chyba nawet do 7-8 miesiąca, bo w 2 juz domieszki wywoływały ból brzucha, niestrawność itp.
Zatem powoli, najlepiej po wizycie u pediatry jego konsultacji.
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 09:48   #3
Nakretka
Raczkowanie
 
Avatar Nakretka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 433
Dot.: Zmiana mleka modyfikowanego a ból brzuszka niemowlaka

Aha, i uważaj na domieszki - zwłaszcza białek mleka krowiego albo zawierające gluten. Może się okazać, że mała będzie miała nietolerancję któregoś z tych składników.
Nakretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 10:11   #4
Nel70
Zadomowienie
 
Avatar Nel70
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 293
Dot.: Zmiana mleka modyfikowanego a ból brzuszka niemowlaka

Mariqa ja wiem,że Humana nie ma dobrej renomy,ale cóż puściłam chłopa po mleko i kupił mi tuż po porodzie takie,więc już tak zostało. Dotychczas Amelka dobrze znosiła Humanę i wszystko było oki. Od 2 dni dałam jej 3 posiłki Humany plus,to nie jest 2 na niej pisze tak mleko początkowe od urodzenia do zakończenia okresu karmienia butelką,skład ma identyczny od Humany tylko jest zawarta w :glukozę,maltozę,dekstryn y i skrobia. Ale dziwię się,że miarka jest jeszcze raz taka jak w poprzedniej,może to pomyłka producenta.
Nel70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 10:57   #5
Meme
Zadomowienie
 
Avatar Meme
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: bielsko- biała
Wiadomości: 1 030
GG do Meme
Wink Dot.: Zmiana mleka modyfikowanego a ból brzuszka niemowlaka

Dlaczego Humana ma nieprzyjazna opinie? Mój dziadek był lekarzem, przewrażliwionym i na maxa odjechanym na punkcie swojej pierwrorodnej wnuczki - patrz mnie , i jedyne co pozwalał mojej mamie podawa dodatkowo w butelce była wlasnie Humana. Moja mama kamriła mnie piersią, ale czasem dodawała mi tez butlę, cóż, nieskormnie rzczez ujmując, raczje ze mnie okaz zdrowia , nic mi po Humanie nie było. CZy teraz to sie zmieniło? Ja sie tam nie znam, podaje tylko pzrykład z życia wziety....
__________________
Kategorycznie odmawiam dalszego rozmnażania

FILIPEK
http://tickers.baby-gaga.com/t/squsq...pek+ma+już.png

MADZIA
http://tickers.baby-gaga.com/t/bunbu...+Madzia+ma.png
Meme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 11:04   #6
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Zmiana mleka modyfikowanego a ból brzuszka niemowlaka

Nel ,widocznie ktorys z tych dodatkow jest nie tolerowany przez mała ,

Meme ,przyznasz jednak ze 20 lat temu nie bylo takiego wyboru mleka modyfikowanego jak teraz a i medycyna poszla do przodu i tolerancja czlowieka na pewne rzeczy tez sie zmienilajelsi dziecku nic nie jest to nie ma sensu zmieniac mleka.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 11:58   #7
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: Zmiana mleka modyfikowanego a ból brzuszka niemowlaka

Meme, właśnie renoma humany ma swoje początki w czasach naszego dzieciństwa, ówczesne mleko, jak napisała Paula to była tragedia, do tego brak doinformowania matek o metodzie karmienia butla , mocno odżywcze, dzieci rosły otyłe, ale anemiczne.
Zdaję sobie sprawę, ze współczesne metody technologiczne są już na wysokim poziomie, ale proces modyfikacji mleka i adoptowania białka krowiego jest różny u każdego producenta. Różne są domieszki w o różnym stęzeniu, producent nie musi wszystkiego podawać, co na etykiecie jesli nie przekracza to cyfrowo określonej normy ustalonej odgórnie dla danej grupy.
Humana sprzed 20 lat to co innego niz teraz, to pewne..
Miałam na myśli raczej jak generalnie dzieci przyswajają sobie i tolerują to mleko. Ponoć Humana, Nan dość często wywołuja wymioty, ulewania, zaparcia...to oczywiscie taka statystyczna opinia z najbliższego DSK.
Może po prostu Nel poczekaj jeszcze z miesiac, jeśli chcesz kontynuować Humanę, to może wypróbuj jej inny rodzaj moze nawet HA? Albo spróbuj Bebilonu?
ps, a to jest humana 2 z prebiotykiem, czy jeszcze inna?
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-10, 14:47   #8
Nel70
Zadomowienie
 
Avatar Nel70
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 293
Dot.: Zmiana mleka modyfikowanego a ból brzuszka niemowlaka

Mariqa to jest humana plus,ale nie wiem o czym piszesz z prebriotykiem?
Nel70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 14:54   #9
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: Zmiana mleka modyfikowanego a ból brzuszka niemowlaka

http://www.humana.pl/plan1.html
wychodzi na to, że tak, wiec niby powinna ją lepiej tolerować niz zwykłą.
Ale skoro dzieją się takie nieprzyjemne sprawy, lepiej podać jeszcze troche jedynki i albo spróbować później jeszcze raz, albo zmienić mleko na inne.
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 19:25   #10
Nel70
Zadomowienie
 
Avatar Nel70
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 293
Dot.: Zmiana mleka modyfikowanego a ból brzuszka niemowlaka

Okey Mariqa,dziś jej dałam 1 raz tylko tego humana plus i na razie spokój.Może wczoraj załapczywie zjadła i dużo.Dzięki
Nel70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-27, 20:34   #11
AGATA28
Raczkowanie
 
Avatar AGATA28
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 131
Dot.: Zmiana mleka modyfikowanego a ból brzuszka niemowlaka

mam podobny problem.poczatkowo karmiłam mojego synka bebiko.mial straszne zaparcia.poszlam do lekarza i spytalam czy zmienic mleko.lekarz stwierdzil ze moge zmienic skoro maly cierpi na bole brzuszka i zmienilam na humane 1(bo kilka osob mi mowilo ze to dobre mleko). niestety Natanek nie byl syty a na opakowaniu wyczytalam ze jesli tak jest to moge humane 1 zamienic na humane 1 plus(zaznaczam ze nie jest to humana 2 ktora jest zalecana od 4 miesiąca).
humane 1 odstawilam calkowicie i karmie teraz humaną 1 plus.
i w tym problem ze kazdy mowi co innego. wiec moje pytanie brzmi czy humaną 1 plus powinnam tylko dokarmiac malego czy moze to byc jedyne mleko w jego diecie??pozdrawiam
__________________
A gdyby tak się wedrzeć na umysłów górę,
Gdyby stanąć na ludzkich myśli piramidzie,
I przebić czołem przesądów chmurę,
I być najwyższą myślą wcieloną...

Juliusz Słowacki,Kordianhttp://www.szipszop.pl/tickers/14094.gifhttp://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/33bc146a5d44b854.html
AGATA28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-07-16, 21:00   #12
Klaudynaaa1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 2
Dot.: Zmiana mleka modyfikowanego a ból brzuszka niemowlaka

Na pewno nie mieszaj dwóch różnych mlek. Zapewne czymś się różnią w składzie i to może być za dużo dla tak małego brzuszka. Ja wybór mleka skonsultowałam z lekarzem. zalecił nam mm na bazie mleka koziego Holle. Pomogło ale czasami męczyły córkę zaparcia i tutaj wyczytałam w necie że są kaszki z mlekiem kozim Caprima. To połączenie okazało sie idealnym i teraz już nic nas nie męczy. Oczywiście każdy maluch inny dlatego najlepiej poradzić sie lekarza.
Klaudynaaa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-07-16 22:00:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:37.