Opuchlizna twarzy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-04-09, 08:51   #1
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954

OPUCHNIĘCIA


Dziewczyny mam do Was gorącą prośbę : czy znacie jakiś problem na opuchnięcia twarzy , mam z tym straszne problemy , strasznie nie to szpeci , opuchnięcia są na policzkach takie worki poniżej skóry pod oczami nie potrafię tego określić oraz od nosa aż na policzki ( nie mam chorych zatok robiłam już prześwietlenie) , nie jem już prawie wogóle soli. Może są jakieś zioła , albo jakiś masaż twarzy , błagam o każdą pomoc.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-04-09, 09:19   #2
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: OPUCHNIĘCIA

Moze spisz w zbyt dusznym pomieszczeniu?Sprobuj spac z otwartym lub uchylonym oknem - mojej Mamie to pomaga.

[img]icons/icon7.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-04-09, 09:21   #3
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: OPUCHNIĘCIA

przed snem , wietrzę pokój , tak więc nie jest duszno. zapomniałam dodać że te opuchnięcia przy dotyku bardzo bolą , mam wrażenie że jest tam woda.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-04-09, 20:29   #4
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: OPUCHNIĘCIA

Wiesz co, może lepiej zaczęłabyś od jakichś badań ogólnych?
Twarz nie ma prawa Ci puchnąć tak sobie, chyba że to uczulenie.
Zdarzało mi się budzić rano ze spuchnietą twarzą, ale okazało się
że to kwestia kremu na noc - musiałam sobie dobrać odpowiedni.
I pij dużo dobrej mineralnej wody bez gazu (6-8 szklanek). Nerki się
przeczyszczą, to wszystko lepiej działa. pozdrowienia,
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-21, 14:27   #5
Brendy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 52
opuchnięta buzka....

Witam dziewczyny!Prosze o pomoc! Jakos od niedawna moja buzka stała sie jka by opuchnieta, powiedziało mi to nawet pare znajomych ze jakos inaczej wygladam mam i tak twarz okrągłał i jeszcze do tego ta opuchlizna eh... teraz dopiero to sie nie moge patrzec w lustro slyszałam,że istnieja np. jakies przyczyny zwizane ze zdrowiem co mogą powodować opuchlizny twarzy a moze jesczze cos innego?! ale ze da sie je likwidowac.Tylko ze nie mam pojecia w jaki sposób, moze jakies masarze?! niestety nic na ten temat nie wiem... jak byscie posiadały wiedze na ten temat to bardzo prosze o pomoc albo wskazówki!! z góry dzieki dziewczyny ,bede wdzieczna ...
pozdrawiam
Brendy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-21, 14:37   #6
dormonka
Raczkowanie
 
Avatar dormonka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 105
Re: opuchnięta buzka....

to może być objaw choroby! Idź szybciutko do internisty i zrób sobie ogólne badania (krew, mocz). Może to być cukrzyca (tfu, tfu - nie życzę ci)
dormonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-21, 08:46   #7
Brendy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 52
Spuchnięta twarz.

Witam!Mam wielki problem i musze sie sama doszukac przyczyny bo z lekarzami w tych czasach to ciezko cokolwiek wyleczyc Wiec chodzi o to ze od jakiegos czasu starasznie spuchła mi twarz! Szczególnie lewa strona ,chociaz ze prawa tez nie jest niczego sobie. Az mi trudno mowic bo czuje z lewej strony jak by opor.I jesczez do tego mam ciagle spuchniete i suche usta, a jak sie budze to jest tragedia,sa tak spuchniete ze robia sie bardzo duze!!Ale caly czas suche i suche Moze ktoras z was przezyla cos podobnego?moze jakies porady? bylam bym bardzo wdzieczna!! pozdrawiam
Brendy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-09-21, 08:53   #8
ank@
Rozeznanie
 
Avatar ank@
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 896
Re: Przyczyna ... ???

Przyjaciel męża miał takie objawy, dodatkowo jeszcze mu te pół twarzy cierpło czy też "paralizowało" - okazało się, że miał zapalenie jakiś nerwów twarzowych.
Ja ze swojej strony radziłabym jednak szybciutką wizytę u lekarza.
ank@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-21, 08:55   #9
Ananke
Rozeznanie
 
Avatar Ananke
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 534
Re: Przyczyna ... ???

Może dużo by pomogła wizyta u stomatologa, bo nie zawsze musi boleć ząb, a coś może się złego dziać.
Ananke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-26, 14:31   #10
miss_holland
Raczkowanie
 
Avatar miss_holland
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 434
Opuchlizna twarzy

Hej
Mam taki dosyc specyficzny problem, poniewaz bardzo czesto zdarza sie, ze wstaje rano i mam opuchnieta, lekko sinawa twarz :/ Nie mam pojecia, co jest tego przyczyna (moze to jakies niedotlenienie w czasie snu?), ale przez caly dzien wygladam wtedy nieciekawie, mam zaczerwienione policzki. Da sie to jakos zlikwidowac ?
miss_holland jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-26, 15:06   #11
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Opuchlizna twarzy

Miss holland, zawsze tak miałaś?
Czy po umyciu buzi zimną wodą opuchlizna schodzi?
A jakiego kremu na noc uzywasz?
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-26, 15:12   #12
miss_holland
Raczkowanie
 
Avatar miss_holland
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 434
Dot.: Opuchlizna twarzy

Cytat:
Napisane przez Sandija
Miss holland, zawsze tak miałaś?
Czy po umyciu buzi zimną wodą opuchlizna schodzi?
A jakiego kremu na noc uzywasz?
Nie, wczesniej tak nie mialam.. Tzn zdarzalo sie, ale naprawde sporadycznie. Od kilku miesiecy praktycznie non stop opuchlizna sie utrzymywala, ostatnio zeszla na pare dni i nie moglam siebie poznac , a od wczoraj znowu to samo :/ Na noc stosuje Differin na strefe T, na policzki Acknemycin. Rano krem matujacy Garnier na T, a po bokach krem wyszczuplajacy do twarzy (niby tez obrzeki likwiduje...nadzieja matka glupich).
Mycia zimna woda tez probowalam, nie pomaga
miss_holland jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-26, 15:16   #13
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Opuchlizna twarzy

Czyli któryś krem musi Ci to powodować/
Że Differin i Ackenemycin odpadają, to zainteresował mnie ten krem wyszczuplający.... może dać link do KWC?

EDIT: Dopiero do mnie dotarło:
piszesz, że stosujesz rano krem matujacy. A gdzie filtry? Przecież użwasz Differin, on zawiera retinoidy, przy nich musisz używać filtry.
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-26, 15:18   #14
miss_holland
Raczkowanie
 
Avatar miss_holland
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 434
Dot.: Opuchlizna twarzy

Kremu uzywam od niedawna, opuchlizna pojawila sie znacznie wczesniej, wiec to nie przez niego
miss_holland jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-26, 15:21   #15
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Opuchlizna twarzy

A czy masz to, odkąd uzywasz Differin? Tzn., czy przed nim było.
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-26, 15:53   #16
miss_holland
Raczkowanie
 
Avatar miss_holland
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 434
Dot.: Opuchlizna twarzy

Nie, przed Differinem bylo raczej ok... Dopiero po paru miesiacach
miss_holland jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-26, 16:06   #17
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Opuchlizna twarzy

Twarz często może puchnąć, jeśli kładziesz bardzo odżywczy, ciężki krem. I kiedy limfa nie jest w stanie go wchłonąć (wchłania naskórek, chłonka rozprowadza), w rezultacie tworzą się obrzęki, czyli opuchlizna.
No ale że Ty nie używasz ciężkiego kremu, to tak się zastanawiam, czy nie jest to wina Differinu. Może kładziesz go za duzo (to jest retinoid, cieniutka warstwa wystarczy), no i jeszcze ten Aknemycin... odczekujesz kilkanaście minut miedzy aplikowaniem obu leków? Rozumiem, że kładziesz jedne na strefę T a drugie na poliki, ale Differin powinien się dobrze wchlonąć i dopiero za jakiś kwadrans można nakładać Aknemycin.
Moim zdaniem moze to też być reakcja uczuleniowa właśnie na Aknemycin - może jesteś uczulona na Erytromycyny (Makrolidy) lub Penicyliny?
Warto porozmawiać z lekarzem, bo makrolidy należą do jednych z bardziej uczulających antybiotyków. Jak długo masz już tę opuchliznę? rozmawiałaś ze swoim lekarzem o tym?

Przy retinoidach są niezbędne filtry! Stosujesz je?
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-26, 16:42   #18
miss_holland
Raczkowanie
 
Avatar miss_holland
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 434
Dot.: Opuchlizna twarzy

Cytat:
Napisane przez Sandija
Twarz często może puchnąć, jeśli kładziesz bardzo odżywczy, ciężki krem. I kiedy limfa nie jest w stanie go wchłonąć (wchłania naskórek, chłonka rozprowadza), w rezultacie tworzą się obrzęki, czyli opuchlizna.
No ale że Ty nie używasz ciężkiego kremu, to tak się zastanawiam, czy nie jest to wina Differinu. Może kładziesz go za duzo (to jest retinoid, cieniutka warstwa wystarczy), no i jeszcze ten Aknemycin... odczekujesz kilkanaście minut miedzy aplikowaniem obu leków? Rozumiem, że kładziesz jedne na strefę T a drugie na poliki, ale Differin powinien się dobrze wchlonąć i dopiero za jakiś kwadrans można nakładać Aknemycin.
Moim zdaniem moze to też być reakcja uczuleniowa właśnie na Aknemycin - może jesteś uczulona na Erytromycyny (Makrolidy) lub Penicyliny?
Warto porozmawiać z lekarzem, bo makrolidy należą do jednych z bardziej uczulających antybiotyków. Jak długo masz już tę opuchliznę? rozmawiałaś ze swoim lekarzem o tym?

Przy retinoidach są niezbędne filtry! Stosujesz je?
Wiec tak
Differin stosuje juz raczej zachowawczo, nakladam cieniutka warstwe.
Byl okres, ze nie stosowalam zadnego z w/w srodkow a opuchlizna i tak byla... Tylko dodatkowo zaczely mi pryszcze wyskakiwac.
Co do alergii, to na penicyline jestem podobno uczulona [w dziecinstwie mialam z tym jakis incydent]. Filtrow nie stosuje, boje sie, ze mnie "zapcha". Aha, nie wiem czy to ma znaczenie, ale mam 18lat
miss_holland jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-26, 17:53   #19
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Opuchlizna twarzy

Nie każdy filtr musi Cię zapchąc, dlatego trzeba próbowacNaprawdę te filtry to nie takie złe stworzonka Najlepiej przed zakupem przejrzeć skład, recenzje w celu wyeliminowania tych, które mogłyby zapychać. A filtry przy retinoidach, kwasach to koniecznośc, bo one złuszczaja skóre i wychodzi taka cieniutka, młodziutka, która jest jeszcze barsziej podatna na uszkodzenia sloncem, naprawde pozniej (kilka lat) kiedy już minie tradzik, bedziesz mogła mieć problem z okropnymi przebarwieniami Wiec przemyśl to i zajrzyj na wątki o filtrach, bo jest naprawdę wiele niezapychającyh i miłych
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-27, 14:05   #20
miss_holland
Raczkowanie
 
Avatar miss_holland
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 434
Dot.: Opuchlizna twarzy

Cytat:
Napisane przez In_ThE_ShAdOwS
Nie każdy filtr musi Cię zapchąc, dlatego trzeba próbowacNaprawdę te filtry to nie takie złe stworzonka Najlepiej przed zakupem przejrzeć skład, recenzje w celu wyeliminowania tych, które mogłyby zapychać. A filtry przy retinoidach, kwasach to koniecznośc, bo one złuszczaja skóre i wychodzi taka cieniutka, młodziutka, która jest jeszcze barsziej podatna na uszkodzenia sloncem, naprawde pozniej (kilka lat) kiedy już minie tradzik, bedziesz mogła mieć problem z okropnymi przebarwieniami Wiec przemyśl to i zajrzyj na wątki o filtrach, bo jest naprawdę wiele niezapychającyh i miłych
A moglabys mi jakis polecic ? Naprawde nie znam sie na tym kompletnie, wiec chcialabym oprzec sie doswiadczeniu innych Wole nie ryzykowac, bo jezeli mozna cos zepsuc, to ja na pewno to zrobie
miss_holland jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 14:14   #21
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Opuchlizna twarzy

Miss_Holland:
Zapraszamy na Biochemię
http://www.wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=66 <= tu jest o filtrach.

Na Kosmetyczce o tym nie rozmawiamy
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-28, 02:48   #22
CaliDreamin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: los angeles
Wiadomości: 1 238
Dot.: Opuchlizna twarzy

Wszyscy pisza a kosmetykach, a dlaczego nie o diecie?
Czy jadasz wiecej slonych potraw ostatnio? Moze zupki z saszetki albo wogloe jakiekolwiek gotowe dania? Ryby wedzone, ogorki koszone, etc?
A moze ostatnio sporzywasz wiecej weglowodanow, szczegolnie pieczywo? Ono tez zatrzymuje wode w organizmie. Moze masz nietolerancie na gluten? Mi to odkryli przypadkowo: odkoad odstawilam gluten jestem oi wielie mniej spucznieta.
Czy moze jesz zaraz przes pojsciem do lozka?

Czy zmienilas poduszke na nizsza?

A moze zaczelas brac hormonalne srodki anty?
CaliDreamin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-13, 13:43   #23
milk
Rozeznanie
 
Avatar milk
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 760
Dot.: Opuchlizna twarzy

mam ten sam problem ,przynajmniej podobny, budze sie bardzo spuchnięta zwlaszcza na buzi, w okolo oczu... kosmetyki raczej nie maja na to wpływu, soli nie znosze wiec to raczej nie jej nadmiar sama nie wiem co z tym robic wiec po prostu udaje,ze nie widze w lusterku twarzy jak balonik
milk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-28, 16:37   #24
miss_holland
Raczkowanie
 
Avatar miss_holland
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 434
Dot.: Opuchlizna twarzy

Cytat:
Napisane przez CaliDreamin
Wszyscy pisza a kosmetykach, a dlaczego nie o diecie?
Czy jadasz wiecej slonych potraw ostatnio? Moze zupki z saszetki albo wogloe jakiekolwiek gotowe dania? Ryby wedzone, ogorki koszone, etc?
A moze ostatnio sporzywasz wiecej weglowodanow, szczegolnie pieczywo? Ono tez zatrzymuje wode w organizmie. Moze masz nietolerancie na gluten? Mi to odkryli przypadkowo: odkoad odstawilam gluten jestem oi wielie mniej spucznieta.
Czy moze jesz zaraz przes pojsciem do lozka?

Czy zmienilas poduszke na nizsza?

A moze zaczelas brac hormonalne srodki anty?
*pieczywa nie jem w ogole, ogolnie spozywam malo wegli
*spie na malym jasku
*nie biore pigulek anty
*nie sole potraw
ech..
miss_holland jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-15, 18:34   #25
mysza007
Zakorzenienie
 
Avatar mysza007
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Z daleka :)
Wiadomości: 3 436
Dot.: Opuchlizna

Nie wiem czy to pomoże bo na to może być za późno, ale może pomogłyby przykładania kostek lodu! Np. przy regulacji brwi też zaleca się przecierać brwi lodem, żeby znieczulić nieco skórę, ale zimne zmniejsza właśnie opuchliznę!
mysza007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 21:24   #26
Devision
Raczkowanie
 
Avatar Devision
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 41
Dot.: Opuchlizna twarzy

A mnie podkusiło i kupiłam sobie krem neutrogeny ten na zimę.
Dostałam takiego uczulenia,że od tygodniia się nie poznaje
Próbowałam już wszystkiego:claritine,wap no,aloes,zielona herbata...
I dalej nici
Devision jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-16, 06:44   #27
k93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 14
Unhappy Opuchnięta twarz-jak to zmienić???

Mam 18 lat i od ok. 14 roku życia czyli dojrzewania moja twarz jest bardziej pulchna a wręcz "lejąca się". Teraz czytałam sporo na ten temat - wiem, że muszę wyeliminować sól. Badania na tarczyce robiłam - wszystko jest ok.

Oprócz tego żeby poprawić stan skóry piję teraz zieloną herbatę, usunęłam z menu chipsy, słodycze, fast foody itd. (chociaż wcześniej i tak nie jadłam ich dużo).

Mam dodatkowo trądzik różowaty i gdy wezmę się choć troche podkładem czy czymś w tym stylu nawet jeśli nałożę mało i jasny kolor to wyglądam jakbym miała tone tapety przez to że mam mało sprężystą skórę.

co jeszcze mogę zrobić, żeby moja cera wyglądała lepiej? Bo przez tą skórę wyglądam cały czas jakbym była zmęczona powieki też mam oklapnięte i przez to mam smutne spojrzenie ;(( pomocy - proszę
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_1764.jpg (8,0 KB, 13 załadowań)
k93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-17, 09:36   #28
fallaway
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1
Opuchlizna na twarzy

Witam,
Od kilku dni budzę się codziennie ze spuchniętą twarzą, po jakimś czasie (2-3h) jej nie widać, ale cały czas ją czuję. Zaczęłam pić wapno, ale niestety nie pomaga... Czy istnieje jakiś sposób na zminimalizowanie jej? (Zimna woda też nie pomaga ^^)
fallaway jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-17, 11:31   #29
muscat
Rozeznanie
 
Avatar muscat
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 699
GG do muscat
Dot.: Opuchlizna na twarzy

Cytat:
Napisane przez fallaway Pokaż wiadomość
Witam,
Od kilku dni budzę się codziennie ze spuchniętą twarzą, po jakimś czasie (2-3h) jej nie widać, ale cały czas ją czuję. Zaczęłam pić wapno, ale niestety nie pomaga... Czy istnieje jakiś sposób na zminimalizowanie jej? (Zimna woda też nie pomaga ^^)
Może być alergia i wtedy należałoby przyjmować np. Claritinę, samo wapno nie pomoże, ale może też być nadmiar wody w organizmie, albo niedoczynność tarczycy o której jeszcze nie wiesz.
Jeśli niedoczynność to oczywiście bez lekarza ani rusz, natomiast na nadmiar wody polecam duuuużo wody mineralnej z cytryną, dużo zielonej herbaty, tej dobrej na wagę, ekspresowa to dziadostwo i nie należy sobie nią zanieczyszczać organizmu i proszek zasadowy (np. z inuliną) który zamówisz w internecie. Świetnie sobie radzi z tym problem i nie tylko.
muscat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 12:25   #30
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Opuchlizna na twarzy

Możesz kupić sobie Allertec w małej dawce.
Podejrzewam jakąś alergię- pyłki albo pokarmowa.
Warto się wybrać na testy allergiczne jak ci to już przejdzie.
Samo wapno nie pomoże bo nie zahamuje wydzielania histaminy.
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-28 14:36:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:15.