Kindle- kupić? - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Komputery, telefony, tablety

Notka

Komputery, telefony, tablety Masz problem z komputerem, telefonem lub tabletem? Potrzebujesz fachowej porady na temat oprogramowania? Masz wiedzę i chcesz pomóc innym? Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-01, 16:40   #301
nomissn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 336
Dot.: Kindle- kupic?

Może później wypuszczą na rynek podświetlany czytnik nie dotykowy, ale teraz panuje tendencja żeby wszystko dotykowe było.
__________________
nomissn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-01, 21:00   #302
Marudna Krolewna
Rozeznanie
 
Avatar Marudna Krolewna
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 614
Dot.: Kindle- kupic?

ja mam Kindle touch i polecam
__________________
marudzę na blogu - o książkach, filmach, marketingu, Łodzi i o tym co mi do głowy przyjdzie
OSTATNI WPIS: Literaci W Przedwojennej Polsce. Pasje. Nałogi. Romanse
zapraszam na marudny FP
Marudna Krolewna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-03, 07:12   #303
magyarparaszt
Ha ha ha ha ha
 
Avatar magyarparaszt
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Mur.
Wiadomości: 7 547
Dot.: Kindle- kupic?

Cytat:
Napisane przez nomissn Pokaż wiadomość
Może później wypuszczą na rynek podświetlany czytnik nie dotykowy, ale teraz panuje tendencja żeby wszystko dotykowe było.
A dotykowy jest gorszy?
__________________
mięsem tylko rzucam


magyarparaszt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-03, 07:16   #304
IsabellexD
Raczkowanie
 
Avatar IsabellexD
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 410
Dot.: Kindle- kupic?

Kilka miesięcy temu kupiłam sobie Kindle Classic i teraz nie ruszam się bez niego z domu
__________________
http://www.never-loook-back.blogspot.com
Fit and healthy lifestyle
IsabellexD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-03, 08:09   #305
Marudna Krolewna
Rozeznanie
 
Avatar Marudna Krolewna
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 614
Dot.: Kindle- kupic?

Cytat:
Napisane przez IsabellexD Pokaż wiadomość
Kilka miesięcy temu kupiłam sobie Kindle Classic i teraz nie ruszam się bez niego z domu
Teściowej na gwiazdkę kupiliśmy classica i też przepadła a, że molem książkowym jest większym niż ja to przy wymienianiu się zakupami nie nadążam z czytaniem))
__________________
marudzę na blogu - o książkach, filmach, marketingu, Łodzi i o tym co mi do głowy przyjdzie
OSTATNI WPIS: Literaci W Przedwojennej Polsce. Pasje. Nałogi. Romanse
zapraszam na marudny FP
Marudna Krolewna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-03, 09:08   #306
tekila901
Zakorzenienie
 
Avatar tekila901
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Biegun północny
Wiadomości: 8 098
Dot.: Kindle- kupic?

Cytat:
Napisane przez magyarparaszt Pokaż wiadomość
A dotykowy jest gorszy?
to tak jak z telefonami. jeden woli dotykowy, a drugi musi mieć przyciski i kropka
__________________
tekila901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-03, 09:14   #307
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Kindle- kupic?

Cytat:
Napisane przez magyarparaszt Pokaż wiadomość
A dotykowy jest gorszy?
To raczej kwestia indywidualnych upodobań.

Dotykowy jest wygodniejszy jeśli dużo czytamy po angielsku i korzystamy ze słownika (chociaż Classic też się sprawdza).

Dla mnie dotyk w czytniku nie jest niezbędny, ale też nie jest tak, że jestem przeciwniczką.
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-03, 10:28   #308
Marudna Krolewna
Rozeznanie
 
Avatar Marudna Krolewna
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 614
Dot.: Kindle- kupic?

Cytat:
Napisane przez Ariada Pokaż wiadomość
To raczej kwestia indywidualnych upodobań.

Dotykowy jest wygodniejszy jeśli dużo czytamy po angielsku i korzystamy ze słownika (chociaż Classic też się sprawdza).

Dla mnie dotyk w czytniku nie jest niezbędny, ale też nie jest tak, że jestem przeciwniczką.
kwestia przyzwyczajenia, ja jak biorę classica do reki to odruchowo go próbuje paluchami zmacać mnie touch pasuje bardzo, ale w classicu zaznaczanie słów itp też idzie sprawnie (dużo lepiej niż się spodziewałam)
__________________
marudzę na blogu - o książkach, filmach, marketingu, Łodzi i o tym co mi do głowy przyjdzie
OSTATNI WPIS: Literaci W Przedwojennej Polsce. Pasje. Nałogi. Romanse
zapraszam na marudny FP
Marudna Krolewna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-03, 11:07   #309
baby montana
Zakorzenienie
 
Avatar baby montana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 329
Dot.: Kindle- kupic?

Cytat:
Napisane przez magyarparaszt Pokaż wiadomość
A dotykowy jest gorszy?
więcej może się popsuć
__________________
'zapytaj się siebie, czy chcesz mieć "poważaną" pracę, czy być szczęśliwa'

http://www.youtube.com/watch?v=h7NEQT3tQu8 soy orgullosa de vivir en ese lugar unico, en CANARIAS <3

mi vida en cholas czyli moje życie na Wyspach Kanaryjskich - 12 dni w Kostaryce
baby montana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-03, 11:33   #310
magyarparaszt
Ha ha ha ha ha
 
Avatar magyarparaszt
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Mur.
Wiadomości: 7 547
Dot.: Kindle- kupic?

Czy dotykowy ma też przyciski? W sensie, czy aby przewinąć stronę, muszę maziać paluchem po ekranie, czy mogę też przewinąć guzikiem?
__________________
mięsem tylko rzucam


magyarparaszt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-03, 12:01   #311
_Roksi
Zadomowienie
 
Avatar _Roksi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 122
Dot.: Kindle- kupic?

Cytat:
Napisane przez magyarparaszt Pokaż wiadomość
Czy dotykowy ma też przyciski? W sensie, czy aby przewinąć stronę, muszę maziać paluchem po ekranie, czy mogę też przewinąć guzikiem?
Na 99% tylko dotykowo można zmienić stronę Ale może jeszcze ktoś potwierdzi.
_Roksi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-03, 12:34   #312
zzzielona
Wtajemniczenie
 
Avatar zzzielona
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 104
Dot.: Kindle- kupic?

Przede wszystkim Kindle właściwie ma służyć tylko czytaniu książek. Ludzie, którzy porównują Kindle do iPada chyba nie za bardzo wiedzą, co mówią i nie znają idei Kindle'a.

W czytnikach eBooków chodzi głównie o ich wyświetlacz, zrobiony w technologii e-ink, czyli bardzo imitujący klasyczny papier, dzięki czemu czytanie jest tak samo komfortowe i bateria zużywa się całe wieki (po roku użytkowania jedno naładowanie baterii wystarcza na trzy tygodnie).

W przypadku iPada czy innych tabletów mamy do czynienia z wyświetlaczem LCD, który działa na nas właściwie tak samo jak ekran zwykłego komputera. Ipad to taki przenośny komputerek. Ja nie używałabym go do czytania książek.

Dodam jeszcze, że posiadam Kindle'a i jestem z niego bardzo zadowolona.
__________________
Bloguję o kobiecych sprawach...
Moja biżuteria!
zzzielona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-13, 11:30   #313
magda88
Zadomowienie
 
Avatar magda88
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Dziki zachód
Wiadomości: 1 105
Dot.: Kindle- kupic?

Cześć dziewczyny, rozważam zakup kindle, potrzebuję porady.
Po pierwsze potrzebuję głównie czytnika bez bajerów (tzn nie potrzebuję audio, bo audiobooki i muzykę mam na komórce którą mam przy sobie zawsze), ani żeby tańczył czy podawał śniadanie . Zależy mi głównie na jak najlepszej jakości ekranu.
Po drugie- czytuję regularnie kilka newsletterów, stąd moje pytanie w jaki sposób to się "ściąga" na kindle i czy warto dołożyć na wifi w tym celu ?
Po trzecie- czy warto dołożyć za wersję bez reklam?
Dodam, że w słabym oświetleniu nie zamierzam czytać więc na super jakości w tym względzie mi nie zależy, co do dotykowy/nie nie mam preferencji
Który polecacie model?

ps. i o co chodzi z tym brakiem gwarancji wersji z reklamami poza USA?
__________________
Miał ochotę wyjść ze swego życia tak, jak się wychodzi z domu na ulicę.
M.Kundera

Edytowane przez magda88
Czas edycji: 2013-04-13 o 11:46
magda88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-13, 11:46   #314
tekila901
Zakorzenienie
 
Avatar tekila901
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Biegun północny
Wiadomości: 8 098
Dot.: Kindle- kupic?

Cytat:
Napisane przez magda88 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, rozważam zakup kindle, potrzebuję porady.
Po pierwsze potrzebuję głównie czytnika bez bajerów (tzn nie potrzebuję audio, bo audiobooki i muzykę mam na komórce którą mam przy sobie zawsze), ani żeby tańczył czy podawał śniadanie . Zależy mi głównie na jak najlepszej jakości ekranu.
Po drugie- czytuję regularnie kilka newsletterów, stąd moje pytanie w jaki sposób to się "ściąga" na kindle i czy warto dołożyć na wifi w tym celu ?
Po trzecie- czy warto dołożyć za wersję bez reklam?
Dodam, że w słabym oświetleniu nie zamierzam czytać więc na super jakości w tym względzie mi nie zależy, co do dotykowy/nie nie mam preferencji
Który polecacie model?
książkę można ściągnąć na dwa sposoby - przez kabel usb (tu albo grywasz plik np. pdf na czytnik, albo przerabiasz w programie na mobi i zgrywasz właśnie przy użyciu programu) albo ściągasz ze strony amazona. pierwsza wersja jest bezpłatna.
ja mam czytnik z wifi i co z tego, skoro tylko w dużym mieście mam zasięg? prócz zasięgu trzeba też mieć internet i dostęp do niego (hasło). jak dla mnie to niepotrzebny bajer.
reklamy w niczym nie przeszkadzają, pojawiają się zamiast tapet jako wygaszacz.
jeśli masz zamiar robić swoje notatki, to polecam wersje z klawiaturą, a jeśli zależy Ci tylko na czytaniu, to kup Kindle Classic.
__________________
tekila901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-13, 12:17   #315
magda88
Zadomowienie
 
Avatar magda88
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Dziki zachód
Wiadomości: 1 105
Dot.: Kindle- kupic?

Cytat:
Napisane przez tekila901 Pokaż wiadomość
książkę można ściągnąć na dwa sposoby - przez kabel usb (tu albo grywasz plik np. pdf na czytnik, albo przerabiasz w programie na mobi i zgrywasz właśnie przy użyciu programu) albo ściągasz ze strony amazona. pierwsza wersja jest bezpłatna.
ja mam czytnik z wifi i co z tego, skoro tylko w dużym mieście mam zasięg? prócz zasięgu trzeba też mieć internet i dostęp do niego (hasło). jak dla mnie to niepotrzebny bajer.
reklamy w niczym nie przeszkadzają, pojawiają się zamiast tapet jako wygaszacz.
jeśli masz zamiar robić swoje notatki, to polecam wersje z klawiaturą, a jeśli zależy Ci tylko na czytaniu, to kup Kindle Classic.
Jak ksiązki ściągam to wiem, tylko pytałam czy warto sobie np newslettery czytać na kindle zamiast na kompie? I jak to zrobić? (może durne pytanie ale jestem kompletnym technicznym laikiem)
A i jeszcze pytanko jak z tym cłem jest? Czy płacę tylko to co jest wyliczone na amazonie? (aktualnie 135$ za classic?)Czy potem jeszcze mi coś doliczą w PL?
__________________
Miał ochotę wyjść ze swego życia tak, jak się wychodzi z domu na ulicę.
M.Kundera
magda88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-13, 12:43   #316
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Kindle- kupic?

Wi-fi jest w każdym kindlu, więc nie masz co rozważać to 3g jest opcjonalne i niepotrzebne imho. Do Polski oficjalnie zamówić można tylko wersję bez reklam.

Płacąc to, co na Amazonie, masz już opłacone cło - czasem, bardzo rzadko, się zdarza, że zwracają Ci na konto nadpłatę, bo cło nie zostało pobrane. Albo to jednostkowe przypadki.

Niestety nie wiem jak z newsletterami, bo korzystam tylko z książek.

A polecam ten najtańszy czytnik, jeżeli tylko nie chce się czytać obrazkowych pdfów ani robić notatek
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-13, 12:48   #317
magda88
Zadomowienie
 
Avatar magda88
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Dziki zachód
Wiadomości: 1 105
Dot.: Kindle- kupic?

cholernarejestracja z tym wifi to już poplątało mi się z czytnikami innych firm tego co widzę to po zamówieniu z Amazona wyjdzie taniej niż w niejednym sklepie, a przynajmniej będę spać spokojnie, że w razie W mam gwarancję Pozostaje tylko czekać do kolejnej wypłaty i zamawiać Dziękuję Wam za porady
__________________
Miał ochotę wyjść ze swego życia tak, jak się wychodzi z domu na ulicę.
M.Kundera
magda88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-13, 12:53   #318
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Kindle- kupic?

Cytat:
Napisane przez magda88 Pokaż wiadomość
cholernarejestracja z tym wifi to już poplątało mi się z czytnikami innych firm tego co widzę to po zamówieniu z Amazona wyjdzie taniej niż w niejednym sklepie, a przynajmniej będę spać spokojnie, że w razie W mam gwarancję Pozostaje tylko czekać do kolejnej wypłaty i zamawiać Dziękuję Wam za porady
No musi wyjść taniej, bo wszystkie polskie sklepy mają czytniki kupowane na Amazonie, w Polsce narzucają marżę i odsprzedają dalej kupuj kupuj, nie będziesz żałować
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-13, 13:00   #319
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Kindle- kupic?

A ja kupiłam empikowy czytnik za bodajże 130? 150 zł? I jestem zadowolona (wymagania niższe od przeciętnego czytelnika - zwykły ekran mi nie przeszkadza, kwestia tylko tego żeby dało się czytać wygodniej na telefonie) i tak dalej ale jedyny problem - nie mogę znaleźć etui! Czytnik trekstor wygląda tak
http://www.empik.com/e-czytnik-treks...9,multimedia-p
i ma takie wymiary "rozmiar (175 x 126,5 x 13 mm)" - nie mogę znaleźć do niego żadnego etui. Czy "kindlowe" są tylko do kindli?;p
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-13, 13:02   #320
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Kindle- kupic?

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
A ja kupiłam empikowy czytnik za bodajże 130? 150 zł? I jestem zadowolona (wymagania niższe od przeciętnego czytelnika - zwykły ekran mi nie przeszkadza, kwestia tylko tego żeby dało się czytać wygodniej na telefonie) i tak dalej ale jedyny problem - nie mogę znaleźć etui! Czytnik trekstor wygląda tak
http://www.empik.com/e-czytnik-treks...9,multimedia-p
i ma takie wymiary "rozmiar (175 x 126,5 x 13 mm)" - nie mogę znaleźć do niego żadnego etui. Czy "kindlowe" są tylko do kindli?;p
Uh, to nie jest czytnik tylko kiepski tablet i jakbyś się przesiadła na Kindla na jakiś czas to naprawdę zauważyłabyś różnicę - w jakości tekstu i w wytrzymałości baterii (8h vs 4 tygodnie)

No ale nie tego dotyczy Twój post, sorry kindlowe pasują tylko na kindle.

I ten, wystarczy na allegro wpisać trekstor + etui

http://allegro.pl/listing/listing.ph...=trekstor+etui
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-13, 13:07   #321
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Kindle- kupic?

Cieszę się że się o mnie troszczysz ale daj sobie siana bo pytam tylko o pokrowiec
i to co napisałaś jest genialne, ale zauważ że wyszukuje tylko trekstor pyrus a to nie ten sam model .
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-13, 13:19   #322
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Kindle- kupic?

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Cieszę się że się o mnie troszczysz ale daj sobie siana bo pytam tylko o pokrowiec
i to co napisałaś jest genialne, ale zauważ że wyszukuje tylko trekstor pyrus a to nie ten sam model .
No już, kizi mizi, nie bądź niemiła to wątek kindlowy, musiałaś się spodziewać takiej odpowiedzi

http://allegro.pl/pokrowiec-etui-tab...127302586.html jak to, a ten? Jest napisane, że na tablety 7calowe pasuje.
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-19, 12:16   #323
baby montana
Zakorzenienie
 
Avatar baby montana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 329
Dot.: Kindle- kupic?

a ja już nigdy więcej nie kupię kindla. popsuł się po 2ms używania, amazon miał wymienić mi wszystko bezpłatnie, na wymianę czekałam ponad miesiąc (!!!!!) a przez to że zrobili błąd w opisie paczki to musiałam zapłacić 140zł (30 euro) cła - jestem wściekła i nie mam zamiaru już nic nigdy kupować na amazonie. a byłam taka zachwycona kindlem.
__________________
'zapytaj się siebie, czy chcesz mieć "poważaną" pracę, czy być szczęśliwa'

http://www.youtube.com/watch?v=h7NEQT3tQu8 soy orgullosa de vivir en ese lugar unico, en CANARIAS <3

mi vida en cholas czyli moje życie na Wyspach Kanaryjskich - 12 dni w Kostaryce
baby montana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-19, 12:20   #324
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Kindle- kupic?

Cytat:
Napisane przez baby montana Pokaż wiadomość
a ja już nigdy więcej nie kupię kindla. popsuł się po 2ms używania, amazon miał wymienić mi wszystko bezpłatnie, na wymianę czekałam ponad miesiąc (!!!!!) a przez to że zrobili błąd w opisie paczki to musiałam zapłacić 140zł (30 euro) cła - jestem wściekła i nie mam zamiaru już nic nigdy kupować na amazonie. a byłam taka zachwycona kindlem.
Napisz do nich, że z ich błędu musiałaś zapłacić cło, bo jest duża szansa, że oddadzą Ci te pieniądze albo dostaniesz jakiś bon do wykorzystania w amazonie
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-19, 12:48   #325
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Kindle- kupic?

Cytat:
Napisane przez cholernarejestracja Pokaż wiadomość
Uh, to nie jest czytnik tylko kiepski tablet i jakbyś się przesiadła na Kindla na jakiś czas to naprawdę zauważyłabyś różnicę - w jakości tekstu i w wytrzymałości baterii (8h vs 4 tygodnie)


Oo, roznica jest kolosalna
Kiedys sobie sprawdzilam w empiku-i stwierdzam, ze to jest obraza nazywac to czytnik:P

---------- Dopisano o 13:48 ---------- Poprzedni post napisano o 13:46 ----------

Cytat:
Napisane przez baby montana Pokaż wiadomość
a ja już nigdy więcej nie kupię kindla. popsuł się po 2ms używania, amazon miał wymienić mi wszystko bezpłatnie, na wymianę czekałam ponad miesiąc (!!!!!) a przez to że zrobili błąd w opisie paczki to musiałam zapłacić 140zł (30 euro) cła - jestem wściekła i nie mam zamiaru już nic nigdy kupować na amazonie. a byłam taka zachwycona kindlem.
wlasnie, napisz do nich. Na pewno Ci zwroca kase, a mylic sie kazdy moze.

Mnie sie zepsul czytnik, a dokladnie ja go zepsulam, i dostalam nowy, baa nawet nie musialam oddawac ten zepsuty, nie placilam za przesylke. I to samo bylo z okladka. Cos nie dzialala i tez-dostalam nowa a ta stara uzywam czasami jako podstawka:P

Ostatnio TZ dostal jakas kase od Amazona, za jakies clo. Za duzo naliczyli, a teraz mu oddaja kase bez zadnego wyjasnienia. A ostatnio zakup robi u nich kilka miesiecy temu.
Uwielbiam Amazona
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-19, 13:13   #326
baby montana
Zakorzenienie
 
Avatar baby montana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 329
Dot.: Kindle- kupic?

Cytat:
Napisane przez Ariada Pokaż wiadomość
Napisz do nich, że z ich błędu musiałaś zapłacić cło, bo jest duża szansa, że oddadzą Ci te pieniądze albo dostaniesz jakiś bon do wykorzystania w amazonie
Cytat:
Napisane przez ellish Pokaż wiadomość
Oo, roznica jest kolosalna
Kiedys sobie sprawdzilam w empiku-i stwierdzam, ze to jest obraza nazywac to czytnik:P

---------- Dopisano o 13:48 ---------- Poprzedni post napisano o 13:46 ----------



wlasnie, napisz do nich. Na pewno Ci zwroca kase, a mylic sie kazdy moze.

Mnie sie zepsul czytnik, a dokladnie ja go zepsulam, i dostalam nowy, baa nawet nie musialam oddawac ten zepsuty, nie placilam za przesylke. I to samo bylo z okladka. Cos nie dzialala i tez-dostalam nowa a ta stara uzywam czasami jako podstawka:P

Ostatnio TZ dostal jakas kase od Amazona, za jakies clo. Za duzo naliczyli, a teraz mu oddaja kase bez zadnego wyjasnienia. A ostatnio zakup robi u nich kilka miesiecy temu.
Uwielbiam Amazona
nie zwrócą mi bo 'takie są opłaty na wyspy kanaryjskie' a to że konsultant mnie źle poinformował to nie ich problem. połowę tego co zaplaciłam za czytnik (prawie, bo zapłaciłam 69 euro - na wyspach kanaryjskich jest taniej) wydałam teraz na cło.
mam nauczkę- na następny raz z amerykanskiego amazona a nie hiszpańskiego i do polski a nie tutaj zamawiać
__________________
'zapytaj się siebie, czy chcesz mieć "poważaną" pracę, czy być szczęśliwa'

http://www.youtube.com/watch?v=h7NEQT3tQu8 soy orgullosa de vivir en ese lugar unico, en CANARIAS <3

mi vida en cholas czyli moje życie na Wyspach Kanaryjskich - 12 dni w Kostaryce
baby montana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-19, 13:20   #327
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Kindle- kupic?

Cytat:
Napisane przez baby montana Pokaż wiadomość
nie zwrócą mi bo 'takie są opłaty na wyspy kanaryjskie' a to że konsultant mnie źle poinformował to nie ich problem. połowę tego co zaplaciłam za czytnik (prawie, bo zapłaciłam 69 euro - na wyspach kanaryjskich jest taniej) wydałam teraz na cło.
mam nauczkę- na następny raz z amerykanskiego amazona a nie hiszpańskiego i do polski a nie tutaj zamawiać
A no, myślałam, że chodzi o amerykański amazon oni mają najlepszą politykę jeśli chodzi o zwracanie kasy za coś i gratisy. Szkoda w takim razie, bo 30 euro to niemała kwota.
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-19, 14:22   #328
baby montana
Zakorzenienie
 
Avatar baby montana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 329
Dot.: Kindle- kupic?

Cytat:
Napisane przez Ariada Pokaż wiadomość
A no, myślałam, że chodzi o amerykański amazon oni mają najlepszą politykę jeśli chodzi o zwracanie kasy za coś i gratisy. Szkoda w takim razie, bo 30 euro to niemała kwota.
poszlam po rozum do głowy, zamiast się kłócić z amazon.es napisałam do amazon.com, przekazali moją sprawę jako priorytet do amazon.es i dostanę w ciągu 3 dni moje 30 euro. wyobrażacie sobie ile ludzi amazon.es robi w konia olewając ich skargi? ale dla amazon.com brawa
__________________
'zapytaj się siebie, czy chcesz mieć "poważaną" pracę, czy być szczęśliwa'

http://www.youtube.com/watch?v=h7NEQT3tQu8 soy orgullosa de vivir en ese lugar unico, en CANARIAS <3

mi vida en cholas czyli moje życie na Wyspach Kanaryjskich - 12 dni w Kostaryce
baby montana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-19, 14:27   #329
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Kindle- kupic?

Cytat:
Napisane przez baby montana Pokaż wiadomość
poszlam po rozum do głowy, zamiast się kłócić z amazon.es napisałam do amazon.com, przekazali moją sprawę jako priorytet do amazon.es i dostanę w ciągu 3 dni moje 30 euro. wyobrażacie sobie ile ludzi amazon.es robi w konia olewając ich skargi? ale dla amazon.com brawa
Brawa dla Ciebie i amazonu
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-19, 14:30   #330
201609062117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 648
Dot.: Kindle- kupic?

chyba muszę się zainteresować amazonem, bo jeszcze niż od nich nie zamawiałam.
A co do tematu, mam kindle'a 8 miesięcy i nie wyobrażam sobie życia bez niego, nawet dziwnie czyta mi się papierowe książek. Człowiek to jednak wygodne stworzenie jest
201609062117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Komputery, telefony, tablety


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-12 18:28:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:35.