Nie mam z kim pogadać - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-26, 20:29   #61
maniowa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 289
Dot.: Nie mam z kim pogadać

Cytat:
Napisane przez Yin Pokaż wiadomość
Wiesz co - to raczej jest podejście realne zakładające różne możliwości rozwoju sytuacji. Jak kogoś bliskiego znajde to zostaję, jeśli nie znajdę to wynoszę się do innego miasta. A wątpie w to, bo wiem ile lat byłam samotna i co ? Wszystko się odmieni w 1 rok ?

Idę spac - hey
Trzeba pomóc szczęściu. Dobrej nocki.
maniowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-26, 20:43   #62
aleowoc
Raczkowanie
 
Avatar aleowoc
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: NY
Wiadomości: 80
Dot.: Nie mam z kim pogadać

Ja studiuję i w ciągu roku jest ok, codziennie widzę znajomych itp. , ale teraz to tragedia. Chłopaka też nie mam. Dziewczyny, które idziecie na studia uważajcie na chłopaków, bo znajdą się takie, które będą chciały go Wam odebrać! To tak nawiasem.
aleowoc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-26, 21:03   #63
maniowa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 289
Dot.: Nie mam z kim pogadać

Cytat:
Napisane przez aleowoc Pokaż wiadomość
Ja studiuję i w ciągu roku jest ok, codziennie widzę znajomych itp. , ale teraz to tragedia. Chłopaka też nie mam. Dziewczyny, które idziecie na studia uważajcie na chłopaków, bo znajdą się takie, które będą chciały go Wam odebrać! To tak nawiasem.
A co, jeśli to mój chłopak teraz idzie na studia?
maniowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-27, 02:03   #64
Radioactiv
Raczkowanie
 
Avatar Radioactiv
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: na granicy
Wiadomości: 197
Odp: Nie mam z kim pogadać

Kilka osób tutaj miało bardzo podobnie jak ja. Też odczuwam brak towarzystwa z dnia na dzień coraz mocniej. Swoją najlepszą przyjaciółkę mam ok 150km dalej wiec tylko kontakt przez skype, tel. Czy jak jedna do drugiej pojedzie. Ale brakuje mi jej mieć tu u siebie. Tutaj widuje się tylko z jedną znajomą(na 1h czasem dłużej, ale w ogóle nie można jej namówić, żeby gdzieś razem wyskoczyć np. Nad wodę teraz jak tak ciepło) i przyjaciela(znajomość jeszcze z gim), ale on też ma swoje życie, wiec rzadko się widujemy. Mam paru dobrych znajomych, z którymi mogłabym spędzać czas, ale mieszkają daleko. Wiec teraz chciałabym juz wrzesień/październik kiedy ponownie opuszczę swoje miasto i wyjadę. Zmienić otoczenie to teraz priorytet, bo obecne mnie przytłacza.
To tak 5gr ode mnie
Radioactiv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-27, 08:06   #65
Yin
Rozeznanie
 
Avatar Yin
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Warszawa/Katowice
Wiadomości: 639
Dot.: Nie mam z kim pogadać

Cytat:
Napisane przez aleowoc Pokaż wiadomość
Dziewczyny, które idziecie na studia uważajcie na chłopaków, bo znajdą się takie, które będą chciały go Wam odebrać! To tak nawiasem.
Z czego to stwierdzenie ?
Yin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-27, 12:08   #66
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Nie mam z kim pogadać

Cytat:
Napisane przez aleowoc Pokaż wiadomość
Ja studiuję i w ciągu roku jest ok, codziennie widzę znajomych itp. , ale teraz to tragedia. Chłopaka też nie mam. Dziewczyny, które idziecie na studia uważajcie na chłopaków, bo znajdą się takie, które będą chciały go Wam odebrać! To tak nawiasem.
ale co to znaczy uważajcie?
facet albo chce albo nie chce co ja mam do tego...
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-27, 12:18   #67
Yin
Rozeznanie
 
Avatar Yin
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Warszawa/Katowice
Wiadomości: 639
Dot.: Nie mam z kim pogadać

Dokładnie - facet to nie pies (choć większość zasługuje na to miano) i jego nie można trzymać ciągle na kagańcu. Każdy związek powinien opierać się na wolności partnera w sensie takim, że owszem - trzeba postawiać sprawe jasno i mówić co się czuje, ale nie zmuszać do tego i tego.

Jeśli facet zostanie to zostanie bo chce.
Jeśli facet odejdzie to znaczy, że nie chce być z tobą

Nadal nie wiem skąd to stwierdzenie, że na studiach można faceta stracić :p

Edytowane przez Yin
Czas edycji: 2013-07-27 o 12:20
Yin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-27, 13:00   #68
aleowoc
Raczkowanie
 
Avatar aleowoc
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: NY
Wiadomości: 80
Dot.: Nie mam z kim pogadać

tak mówicie jakby wam było obojętne czy chłopak odejdzie czy nie
aleowoc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-27, 13:02   #69
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Nie mam z kim pogadać

Cytat:
Napisane przez aleowoc Pokaż wiadomość
tak mówicie jakby wam było obojętne czy chłopak odejdzie czy nie
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-27, 13:15   #70
Yin
Rozeznanie
 
Avatar Yin
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Warszawa/Katowice
Wiadomości: 639
Dot.: Nie mam z kim pogadać

Cytat:
Napisane przez aleowoc Pokaż wiadomość
tak mówicie jakby wam było obojętne czy chłopak odejdzie czy nie
Facet i związek to nie wszystko. Poza tym masz jeszcze znajomych, pasje, zainteresowania, pracę etc. To nie koniec świata jeśli facet odejdzie - mówi się trudno. No chyba, że usilnie chcesz, aby został to wiesz gdzie kupić smycz i kaganiec i masz już swojego niewolnika BDSM to fajna rzecz, ale tylko w łóżku ^^.
Yin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-27, 19:09   #71
Mme_Isabel
Przyczajenie
 
Avatar Mme_Isabel
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 16
Dot.: Nie mam z kim pogadać

Dziewczyny, proszę jeśli macie trochę czasu, napiszcie do mnie
Mme_Isabel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-27, 20:34   #72
bujdanaresorach
histoire abracadabrante
 
Avatar bujdanaresorach
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 7 554
Dot.: Nie mam z kim pogadać

Facet jak zechce to odejdzie, nawet do sąsiadki z dołu. Nie lubię takiego uogólniania, rad w stylu "nie puszczaj faceta nigdzie, najlepiej na smyczy trzymaj, bo cię zdradzi".
bujdanaresorach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-27, 20:53   #73
magda88
Zadomowienie
 
Avatar magda88
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Dziki zachód
Wiadomości: 1 105
Dot.: Nie mam z kim pogadać

Cytat:
Napisane przez maniowa Pokaż wiadomość
Drogie Wizażanki, nie miałyście kiedyś uczucia, że Wasze kontakty ze znajomymi pogorszyły się lub nawet ukróciły, od kiedy zaczęłyście się spotykać z konkretnym chłopakiem i jemu poświęcać wiele czasu?
Z pierwszym chłopakiem tak miałam, bo widywaliśmy się praktycznie codziennie, z drugim myslę ze nie, bo widze go 2-3 razy w tyg, więc tego czasu wolnego jednak mam sporo.

Cytat:
Napisane przez Mme_Isabel Pokaż wiadomość
Mieliście taki czas w życiu, że nie było z kim pogadać, z kim się spotkać, komu się wyżalić?
Bardzo często.
Koleżanka z dzieciństwa po studiach wyjechała, z przyjaciółką się popsuło, że nie wiem czy jest co zbierać, wiec właściwie poza TŻ nie mam nikogo. I jak on wychodzi z kumplami (co sie zdarza dość czesto, np teraz wyjechał na weekend) to ja nie mam co ze sobą zrobić, siedzę sama w chacie i najczęściej oglądam seriale albo sprzątam ;/ Beznadziejnie.
Nie jestem jakoś super kontaktowa, nie umiem zawierać nowych znajomości, tu przez Wizaż też próbowałam ale jakoś nic z tych znajomości nie wyszło...
__________________
Miał ochotę wyjść ze swego życia tak, jak się wychodzi z domu na ulicę.
M.Kundera
magda88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-27, 21:06   #74
StillYoung
Raczkowanie
 
Avatar StillYoung
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 195
Dot.: Nie mam z kim pogadać

Cytat:
Napisane przez magda88 Pokaż wiadomość
Koleżanka z dzieciństwa po studiach wyjechała, z przyjaciółką się popsuło, że nie wiem czy jest co zbierać, wiec właściwie poza TŻ nie mam nikogo. I jak on wychodzi z kumplami (co sie zdarza dość czesto, np teraz wyjechał na weekend) to ja nie mam co ze sobą zrobić, siedzę sama w chacie i najczęściej oglądam seriale albo sprzątam ;/ Beznadziejnie.
Nie jestem jakoś super kontaktowa, nie umiem zawierać nowych znajomości, tu przez Wizaż też próbowałam ale jakoś nic z tych znajomości nie wyszło...
Mam bardzo podobnie. Jakiś czas temu wyprowadziłam się z mojej rodzinnej miejscowości, zostawiłam tam rodzinę i przyjaciółki. Niektóre kontakty się pourywały, posypała się ważna, długoletnia przyjaźń... Tutaj oprócz TŻ nie mam nikogo takiego bliskiego i nie wiem czy znajomości, które tu zawieram uda się kiedyś przekształcić w przyjaźnie. Na szczęście TŻ rzadko wychodzi z kolegami (na szczęście - hmm nie to, że mu żałuję, ale czuję się wtedy trochę samotna, może gdybym ja też wychodziła na imprezy byłoby inaczej, ale ciężko mi się zgrać z koleżankami, bardzo rzadko razem wychodzimy nie licząc przerw między zajęciami na studiach)
StillYoung jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-27, 21:23   #75
trufelka
Raczkowanie
 
Avatar trufelka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 171
Dot.: Nie mam z kim pogadać

oooh, jak dobrze wiedzieć, że nie jestem sama z problemem. Chociaz mi akurat brakuje babskiej towarzyszki. Mam TŻ, mieszkamy razem, mam kilku bliskich kolegów (co z tego, że w wiekszości to moi byli... ), ale nie mam żadnej przyjaciółki. A jak wiadomo - to coś innego niż z kolegami. Chociaz i z nimi nie mam takiego bliskiego kontaktu cały czas. Pracuję z rodzicami, więc koleżanki w pracy odpadają.
eeee.... już chyba przywykłam do tego stanu rzeczy. Na szczęście jestem pogodzona z tą samotnością.
Wy też sie trzymajcie i to ciepło .
trufelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-27, 23:29   #76
pannaagacinska
Wtajemniczenie
 
Avatar pannaagacinska
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Siódme Niebo
Wiadomości: 2 497
Dot.: Nie mam z kim pogadać

Ja z kolei mam 4 bliskie przyjaciolki i faceta.
Reszta znajomosci jest bardziej na "czesc', a nie jakies cotygodniowe spotkania.
Na facebooku kilkadziesiat 'lubie to' pod kazdym zdjeciem, a na ulicy ciezko o minute rozmowy

Wlasciwie wszystko popsulo sie od kiedy rok temu zaczelam studiowac zaocznie i nie moglam znalezc pracy.
W tygodniu wszyscy w pracy/na studiach, a z kolei ja w kazdy weekend z po 10 godzin na uczelni.

Na szczescie od pazdziernika zaczynam stacjonarnie w moim miescie
__________________

Zlikwiduj słowo „marzenie" i zastąp je słowem „plan".
pannaagacinska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-28, 00:27   #77
kaciko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 9
Dot.: Nie mam z kim pogadać

Hej dziewczyny
Miałam taki okres, było to troszkę dawno, bo w 5 klasie podstawówki, no ale w pamięć zapadło. Dwa miesiące siedzenia w domu i czytania książek, niezbyt miło wspominam, chociaż książki lubię czytać.
W zasadzie to mam 4 bliskie - no można powiedzieć przyjaciółki i 2 takie trochę dalsze, jednak nie jest to jakaś zgrana paczka i zdarza mi się spotkać raz z jedną, raz z drugą itd. Ale jakoś takim niefortunnym zrządzeniem losu zdarza się, że żadna przez długi czas się nie odzywa. A jak mój chłopak też się wtedy nie odzywa to jestem zdana na siebie iii... czytam książki. Albo siedzę przed komputerem, albo jeżdżę na rowerze. Chciałam się załapać gdzieś do pracy na wakacje, zawsze to jakoś inaczej czas leci, CV złożyłam wszędzie gdzie potrzebowali kogoś, usłyszałam "skontaktujemy się" i tyle. Nawet na roznoszenie ulotek nie chcieli mnie.
kaciko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-28, 18:02   #78
Mme_Isabel
Przyczajenie
 
Avatar Mme_Isabel
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 16
Dot.: Nie mam z kim pogadać

Dziewczyny!!
Wpadłam na pomysł usunięcia fejsa, tym sposobem odcięcia się od toksycznych znajomości i skupienia na tych ważnych sprawach (i tych ważnych ludziach) w realu. Znajomości moje się właściwie rozluźniły właśnie przez to bezsensowne siedzenie na fejsie, a rozmowy z "koleżankami" schodziły na obgadywanie innych. Co sądzicie o moim pomyśle? Może to krok w dobrą stronę. Koncentrowanie się na swoim życiu, swoich planach i marzeniach i pasjach a właściwi ludzie pojawią się w odpowiednim momencie.
Mme_Isabel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-28, 18:13   #79
pannaagacinska
Wtajemniczenie
 
Avatar pannaagacinska
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Siódme Niebo
Wiadomości: 2 497
Dot.: Nie mam z kim pogadać

Tez o tym myslalam, ale przez studia to jest niemozliwe, bo bede odcieta od notatek i wszelkich informacji z uczelni
__________________

Zlikwiduj słowo „marzenie" i zastąp je słowem „plan".
pannaagacinska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-28, 20:14   #80
MarzenQa92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 106
Dot.: Nie mam z kim pogadać

no ja mam tak jak wy. Wyjazd na studia. Kontakt minimalny ze wczensiejsyzmi znajomymi. Z osobami na studiach mam bardzo odbry kontakt. Jednak one maja wlasne zycia poza uczelnia. Kilka razy proponowalam spotkania ale zawsze kazdy byl zajety wlasnymi sprawami. Dobrze że mój TŻ przeprowadzil sie do mnie. Dzieki niemu nie czuje sie samotna w roku akademickim. Na uczelni/ praktykach kolezanki w domu on. Super. Ale teraz w wakacje to odczuwam mega brak towarzystwa tym bardziej ze rozpoczelam prace i nei wrocilam do rodzinnego miasta.Dołuje mnie to strasznie....
MarzenQa92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-28, 21:34   #81
Radioactiv
Raczkowanie
 
Avatar Radioactiv
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: na granicy
Wiadomości: 197
Odp: Nie mam z kim pogadać

Ja co rusz deaktywuje facebooka(choć też nie siedzę na nim jakoś czesto). Usunelabym całkiem, ale użyteczny jest właśnie w kontaktach z ludźmi z uczelni(notatki itd)czy z tymi blizszymi znajomymi, którzy nie używają skype lub gg.
Aczkolwiek ostatnio zrobiłam tam porządek i 7/8 znajomych dałam w "dalszych znajomych" bez pokazywania w aktualnosciach, wiec teraz nie wyświetla mi ich postow i zdjęć od razu na pierwszej stronie. Nie muszę więcej myśleć czy oni rzeczywiście się tak świetnie bawią czy to tylko tak na pokaz, a na tych bliższych miło się patrzy
Radioactiv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-28, 22:03   #82
Lemalia
Raczkowanie
 
Avatar Lemalia
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 94
Odp: Nie mam z kim pogadać

Sloneczka drogie!!

To nieprawda, ze na studiach nie mozna znalezc przyjaciół. Zawsze uwazalam sie za osobe malo towarzyską, ale na studiach poznałam wielu wspaniałych ludzi, z ktorymi mam kontakt, nie tak czesto jak bym chciala, bo wiekszosc wyjechala do rodzinnych miejscowosci, ale dzwonimy do siebie, piszemy i jednak czuc te bliskość.

Na UWM, jak sie okazalo, wiekszosc ludzi nie miala ze soba swojej paczki. Dopiero sie poznawalismy.

Dlatego zapraszam na piwo jutro wszystkie samotne duszyczki z Suwalk, a na poczatku sierpnia tych, ktorzy szukaja przyjazni w Olsztynie lub Gdansku. )

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
"Mógłbyś przysiąc, że widziałeś wczoraj skrzydła jej, jak je chowała pod sukienką, lecz ona to nie ptak czy nie widzisz?"

Lemalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-30, 17:08   #83
maniowa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 289
Dot.: Nie mam z kim pogadać

Cytat:
Napisane przez trufelka Pokaż wiadomość
oooh, jak dobrze wiedzieć, że nie jestem sama z problemem. Chociaz mi akurat brakuje babskiej towarzyszki. Mam TŻ, mieszkamy razem, mam kilku bliskich kolegów (co z tego, że w wiekszości to moi byli... ), ale nie mam żadnej przyjaciółki. A jak wiadomo - to coś innego niż z kolegami. Chociaz i z nimi nie mam takiego bliskiego kontaktu cały czas. Pracuję z rodzicami, więc koleżanki w pracy odpadają.
eeee.... już chyba przywykłam do tego stanu rzeczy. Na szczęście jestem pogodzona z tą samotnością.
Wy też sie trzymajcie i to ciepło .
ja kiedyś miałam babską towarzyszkę i olała mnie dla .. mojego byłego ponoć zużyte zabawki oddaje się bardziej potrzebującym, więc nie kontaktuję się z nią prawie wcale. teraz już z nikim nie mam takiego kontaktu.
Cytat:
Napisane przez Mme_Isabel Pokaż wiadomość
Dziewczyny!!
Wpadłam na pomysł usunięcia fejsa, tym sposobem odcięcia się od toksycznych znajomości i skupienia na tych ważnych sprawach (i tych ważnych ludziach) w realu. Znajomości moje się właściwie rozluźniły właśnie przez to bezsensowne siedzenie na fejsie, a rozmowy z "koleżankami" schodziły na obgadywanie innych. Co sądzicie o moim pomyśle? Może to krok w dobrą stronę. Koncentrowanie się na swoim życiu, swoich planach i marzeniach i pasjach a właściwi ludzie pojawią się w odpowiednim momencie.
też o tym myślałam, ale szkoła, studia..
maniowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-30, 19:04   #84
Yin
Rozeznanie
 
Avatar Yin
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Warszawa/Katowice
Wiadomości: 639
Dot.: Nie mam z kim pogadać

Maniowa jesteś na gg ?

Zazdroszcze mojej dawnej koleżance z klasy - kurde, dziewczyna kompletnie nie szalała wyglądem a mimo to podobała się wszystkim facetom na zasadzie tego, ze przez charakter umieli w niej znaleść pozytywne cechy wyglądu i po prostu interesować się nią. Mało tego - wszyscy ją lubili miała jakiś boski skill który powodował, że wszyscy chcieli być jej przyjaciółmi i mogła sobie wybierać między nimi

Osiągne coś takiego! Wierzę w to !! Wierzę k... m... !
Yin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-30, 21:15   #85
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Nie mam z kim pogadać

Cytat:
Napisane przez Yin Pokaż wiadomość
Maniowa jesteś na gg ?

Zazdroszcze mojej dawnej koleżance z klasy - kurde, dziewczyna kompletnie nie szalała wyglądem a mimo to podobała się wszystkim facetom na zasadzie tego, ze przez charakter umieli w niej znaleść pozytywne cechy wyglądu i po prostu interesować się nią. Mało tego - wszyscy ją lubili miała jakiś boski skill który powodował, że wszyscy chcieli być jej przyjaciółmi i mogła sobie wybierać między nimi

Osiągne coś takiego! Wierzę w to !! Wierzę k... m... !
to się chyba charyzma nazywa :P
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:32.