Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII - Strona 103 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-07-04, 12:16   #3061
basiczek24
Wtajemniczenie
 
Avatar basiczek24
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 928
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez syklamen Pokaż wiadomość
Nie chciałabym być samotną matką, mieszkającą całe życie w pokoju u rodziców, utrzymującą się z zasiłków. Jakie życie zafundowałabym mojemu dziecku? Nie rozumiem nigdy osób, które starają się wciąż o kolejne potomstwo, kiedy nie mają ku temu warunków mieszkaniowych. W bloku, gdzie mieszkają moi rodzice jest taka dziewczyna w moim wieku, miała trójkę dzieci, niedawno urodziła czwarte. Co ją widzę, to ciągle z brzuchem. Mieszka z mężem i dziećmi w kawalerce 30 m. Nic nie zastąpi swobody życia w swoim mieszkaniu. Mieszkaniu, a nie w klitce (tak to wygląda jeśli na małym metrażu mieszka 4-5 osób). Żadne zapomogi od państwa mnie do tego nie przekonają. Moi rodzice wychowali mnie nie pobierając żadnych zasiłków. Jednak wtedy nie było tak, że każdy członek rodziny ma co roku nowy telefon, w domu wielki telewizor, tablety, komputery. Przed mieszkaniem dwa samochody i wakacje plus jeszcze państwo daje zapomogę.
Ja też nie. Wolę żyć w związku małżeńskim i nie brać nic z chorego państwa ale wkurzają mnie kobiety które nie idą do pracy bo dostają różne przywileje a to zapomoga, a to 500+...

[1=9b3c663057ffbc82ae9019b 87931eb18768d1240;8456139 1]To tylko takie ironiczne wyliczenia,, ale widzisz, nawet bym nie musiała kiwnąć palcem w pracy, a bym miała "na spokojnie" 2300 jak nie więcej...
A uwierz, znam takich, co się rozwodzą dla zasiłków, żyją razem, a udają, ze oddzielnie.[/QUOTE]

Ja znam takich co żyją ze sobą ale nie biorą ślubu bo dostają kasę.
Cytat:
Napisane przez Hejka221 Pokaż wiadomość
kochane,
wczoraj dostalam telefon z jednej firmy w poludnie i zgodzilam sie na rozmowe na dzis na godzine 12:30. wczoraj wieczorem o godzinie 20 napisalam do pani rekruterki, ze niestety nie moge przyjsc poniewaz stanowisko nie do konca odpowiada moim zainteresowaniom i jednak bardziej zalezy mi na innej branzy.
czy jest mozliwosc ze trafilam na tzw. czarna liste i juz nigdzie nie mam co szukac pracy w miescie? czy takie cos faktycznie istnieje?
zaczynam zalowac, ze nie poszlam na ta rozmowe dla swietego spokoju.
Hm, na czarną listę na pewno Cię nie wpiszą ale poszłabym. Zobaczyłabym co mi zaproponują, a i zawsze dodatkowa rozmowa rekrutacyjna i do następnej bym była bardziej przygodowana 😊

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
28.062014

Jestem mamą
basiczek24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-04, 13:24   #3062
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

W końcu miałam 2 telefony i dostałam zaproszenia na rozmowę w piątek. Już się zaczynałam martwić, bo przez 2 tygodnie była cisza. Policzyłam i w 3 tygodnie wysłałam około 100 CV.
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-04, 14:23   #3063
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

A wysylacie teraz jakas specjalna tresc zgody na przetwarzanie danych osobowych (w zwiazku z rodo) czy w przypadku braku wzoru tresci zgody w ofercie pracy uzywacie w CV tej samej, co wczesniej (przed rodo)?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-04, 17:52   #3064
Takion94
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 814
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez magda88 Pokaż wiadomość
Ja dzisiaj byłam na 2 etapie rekrutacji- zaczęło się fajnie, pomyślałam "wow, pełna profeska" itp po czym mój entuzjazm opadał z każdym zdaniem. Okazało się, że "nie szukają osoby, która przyjdzie odhaczy robotę i o 16 wyjdzie do domu" , czyli nadgodziny a i owszem ale bezpłatne, potem, szukają pasjonatów rozwoju osobistego, ale ten rozwój to za własną kasę "(bo oni dają za☠☠☠istą możliwość rozwoju poprzez to, że mnie zatrudnią), mało tego na stanowisku mam zaskakiwać innowacyjnymi pomysłami i nowinkami z branży. A stanowisko całkowicie samodzielny specjalista ds HR- zakres obowiązków - kadry, płace, rekrutacja, szkolenia, onboarding, oceny pracownicze itp itd, wszystkie kwestie związane z ochroną danych osobowych (nie tylko w kadrach- też klientów) oraz" w wolnym czasie prace administracyjne". Do tego okres próbny pół roku, stawka na te pół roku niższa niż na resztę zatrudnienia , umowa na czas nieokreślony to dopiero jak będzie przymus prawny czyli 33mce. A pensja 3 netto to zdecydowanie za dużo jak na taki zakres obowiązków.
I Pan Prezes, który twierdzi, że kadry to w zasadzie każdy głupi może prowadzić, bo to przecież tylko odhaczenie 4 razy na miesiąc czy terminy się nie kończą, więc to ani wiedzy ani pracy nie wymaga
Umowa na okres próbny nie może trwać 6 miesięcy co najwyżej 3 miesiące to jest raz. Dwa jeśli Pan Prezes uważa, że praca w kadrach to tylko odhaczenie 4 razy na miesiąc to nie powinien wypowiadać się na tematy o których zielonego pojęcia nie ma.
Takion94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-04, 20:49   #3065
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Pewnie chodziło im o okres próby na 6 m-cy, ale zwykły, określony. Dla pracownika żadna różnica?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-05, 10:45   #3066
magda88
Zadomowienie
 
Avatar magda88
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Dziki zachód
Wiadomości: 1 105
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez syklamen Pokaż wiadomość
W końcu miałam 2 telefony i dostałam zaproszenia na rozmowę w piątek. Już się zaczynałam martwić, bo przez 2 tygodnie była cisza. Policzyłam i w 3 tygodnie wysłałam około 100 CV.
super! powodzenia

Cytat:
Napisane przez malootka Pokaż wiadomość
A wysylacie teraz jakas specjalna tresc zgody na przetwarzanie danych osobowych (w zwiazku z rodo) czy w przypadku braku wzoru tresci zgody w ofercie pracy uzywacie w CV tej samej, co wczesniej (przed rodo)?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ja nie wysyłam nic, jeśli nie jest zaznaczone w ogłoszeniu, bo z tego co zrozumiałam samo wysłanie CV jest równoznaczne ze zgodą (tylko, że wtedy dotyczy tylko tego konkretnego ogłoszenia).

Cytat:
Napisane przez Takion94 Pokaż wiadomość
Umowa na okres próbny nie może trwać 6 miesięcy co najwyżej 3 miesiące to jest raz. Dwa jeśli Pan Prezes uważa, że praca w kadrach to tylko odhaczenie 4 razy na miesiąc to nie powinien wypowiadać się na tematy o których zielonego pojęcia nie ma.
no pewnie 3mce na próbny+3mce określonego. Bardzo dobrze, że teraz wprowadzili te limity umów i wypowiedzenie od stażu pracy, bo są potem tacy pracodawcy jak ten, który bez skrępowania powiedział, że sporo osób siedzi u nich od 10lat na określonym...
Ogólnie wyszło straszne buractwo, o ile sam prezes wydawał się ok to wce prezes(jego braciszek) to widać od razu kawał ekhm przy rozpoczęciu pracy 1sierpnia przewidywał urlop najwcześniej w kwietniu lol. Czyli też już widzę, że pewnie tydzień max dwa na rok można gdzieś jechać, a resztę urlopu kisisz i nigdy nie zobaczysz. Ale dobrze, że mnie uświadomił na początku.
Ciekawe też po co przy wysyłaniu CV dają ankietę z pytaniem o zarobki, oddzwaniają więc zakładam, że jest ok, przychodzę na drugi etap z myślą, że tym bardziej jest ok i wtedy słyszę, że to dużo za dużo..Przy tej lokalizacji to szkoda było mojego czasu i prawie 100km zrobionych na 2 rozmowy, bo nawet 100zł bym nie zeszła.

A w ogóle, czy to jest częsta praktyka, że na okres próbny dają niższą stawkę? A jaką ja mam potem pewność, że na określony mi dadzą tyle ile chciałam? bo wyobrażam sobie, że często może to być po prostu zwykłe oszukiwanie i wliczone od razu, że nie zobaczysz tej końcowej kwoty.

---------- Dopisano o 09:45 ---------- Poprzedni post napisano o 09:34 ----------

malootka na szkoleniu PARP jest taka informacja: "Obecnie nie trzeba jej zamieszczać. Firma może przetwarzać dane osobowe zawarte w CV, nawet jeśli nie jest ono opatrzone klauzulą związaną z przetwarzaniem tych danych, ale przetwarzanie to jest ograniczone wyłącznie do procesu rekrutacji. Ale uwaga: w takim przypadku należy również zinterpretować treść całego CV oraz innych wiadomości przesyłanych przez kandydata (np. treść maila). Jeśli bowiem kandydat napisał w mailu, że odpowiada na konkretne ogłoszenie, to jego dane osobowe zawarte w CV bez klauzuli można przetwarzać tylko do celów tylko tej konkretnej rekrutacji".
chociaż tak teraz myślę, czy nie lepiej nawet jednak tą starę zgodę pisać, zaszkodzić na pewno nie zaszkodzi a jakiś nadgorliwy może usunąć CV bez tego...
__________________
Miał ochotę wyjść ze swego życia tak, jak się wychodzi z domu na ulicę.
M.Kundera

Edytowane przez magda88
Czas edycji: 2018-07-05 o 10:43
magda88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-05, 12:02   #3067
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez magda88 Pokaż wiadomość
Ciekawe też po co przy wysyłaniu CV dają ankietę z pytaniem o zarobki, oddzwaniają więc zakładam, że jest ok, przychodzę na drugi etap z myślą, że tym bardziej jest ok i wtedy słyszę, że to dużo za dużo..Przy tej lokalizacji to szkoda było mojego czasu i prawie 100km zrobionych na 2 rozmowy, bo nawet 100zł bym nie zeszła.
Też czegoś takiego nienawidzę. Przecież to strata czasu dla obu stron. Raz o to zapytałam HR biznes partnera u mnie w firmie - mówił, że w innej firmie gdzie pracował kilkanaście lat temu była taka praktyka by telemarketerów zatrudniać jedynie w oparciu o.. własną działalność. Gdy spytałam dlaczego nie napiszą o tak istotnym fakcie w ogłoszeniu odpowiedział, że wtedy jak ludzie przychodzili na rozmowę i dochodziło do omówienia kwestii warunków zatrudnienia, to połowa z tych osób która uznała, że to nie dla nich po dłuższej rozmowie zaczynała to rozważać. Widocznie im się to wtedy opłacało. Natomiast obecnie u mnie w mieście jedna firma wystawiła dwa ogłoszenia które wiszą od chyba dwóch miesięcy, non stop są odświeżane. Rozmawiałam z koleżanką, która była u nich na rozmowie i okazało się, że też chcą własnej działalności. oczywiście obecnie ludzie już tak się nie dają przekonać, ta koleżanka zresztą też podziękowała i wyszła z rozmowy.
Cytat:
A w ogóle, czy to jest częsta praktyka, że na okres próbny dają niższą stawkę? A jaką ja mam potem pewność, że na określony mi dadzą tyle ile chciałam? bo wyobrażam sobie, że często może to być po prostu zwykłe oszukiwanie i wliczone od razu, że nie zobaczysz tej końcowej kwoty.
Myślę, że dość częsta praktyka i o ile to nie firma krzak, nie ma się czego obawiać. Przynajmniej ja tak byłam zatrudniona.
Cytat:
malootka na szkoleniu PARP jest taka informacja: "Obecnie nie trzeba jej zamieszczać. Firma może przetwarzać dane osobowe zawarte w CV, nawet jeśli nie jest ono opatrzone klauzulą związaną z przetwarzaniem tych danych, ale przetwarzanie to jest ograniczone wyłącznie do procesu rekrutacji. Ale uwaga: w takim przypadku należy również zinterpretować treść całego CV oraz innych wiadomości przesyłanych przez kandydata (np. treść maila). Jeśli bowiem kandydat napisał w mailu, że odpowiada na konkretne ogłoszenie, to jego dane osobowe zawarte w CV bez klauzuli można przetwarzać tylko do celów tylko tej konkretnej rekrutacji".
chociaż tak teraz myślę, czy nie lepiej nawet jednak tą starę zgodę pisać, zaszkodzić na pewno nie zaszkodzi a jakiś nadgorliwy może usunąć CV bez tego...
Dzięki za odpowiedź. Również nie jestem za tym by zupełnie wywalać, zostawię "stary" wzór zgody.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-07-05, 12:15   #3068
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Miałam dzisiaj trzeci telefon z zaproszeniem na rozmowę, ale już nie udało się zgrać odnośnie godziny rozmowy. W tym czasie mam już dwie inne, a o późniejszej godzinie pani nie pasowało. Gdy wysłałam CV, to otrzymałam ankietę na maila do uzupełnienia, odesłałam ankietę, a dzisiaj telefon, że spodobała im się moja aplikacja. Powiedziałam, że na rozmowę muszę dojechać, to pani stwierdziła 'wie Pani lepiej mieć blisko do pracy'. Dopytywała się, gdzie mieszkam. Niby powiedziała, że jeśli uda się ustalić coś na poniedziałek, to jutro zadzwoni. Ale pewnie już nie zadzwoni, może wolą mieć kogoś kto mieszka na miejscu. Dlatego właśnie nie podaję adresu w CV, co bardzo panią zdziwiło.


Jak wcześniej nikt nie dzwonił, tak teraz mam telefon za telefonem. Umówiłam się na jeszcze jedną rozmowę na jutro, czyli razem mam 3.
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014

Edytowane przez syklamen
Czas edycji: 2018-07-05 o 13:39
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-06, 00:12   #3069
karolowanka
Rozeznanie
 
Avatar karolowanka
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 679
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

ostatnio ciągle muszę prosić Was o poradę :/ Bardzo Wam dziękuję za wszystkie dotychczasowe wskazówki, ale znowu potrzebuję, żeby ktoś spojrzał na mnie z boku.

Czy któraś z Was rezygnowała kiedyś z pracy po dwóch - trzech tygodniach? Przedstawię wam moją sytuację:

Udało mi się dostać pracę w fajnej, stabilnej, dużej firmie, należącej do listy fortune 500, z bardzo dobrą, jak na stanowisko, pensją. Samo stanowisko nie jest porywające (finance assistant), ale mogłabym za jakiś czas awansować. Minusem jest odległość od domu - jakieś 40 min transportem.
O dostaniu pracy dowiedziałam się wczoraj, mam zacząć od wtorku, oczywiście się zgodziłam.

Dzisiaj z kolei dostałam kolejny telefon, tym razem z agencji marketingowej/domu mediowego z dobrymi opiniami i biurem 1 km od mojego domu Zaprosili mnie na rozmowę 18 lipca w sprawie 9-miesięcznego stażu, chcą zatrudnić stażystów po 1 sierpnia.

Studiowałam i studiuję kierunek związany z finansami, jednak od pierwszego roku studiów to właśnie marketing gdzieś tam przewijał się w moich zainteresowaniach, należałam do sknu marketingu, czytałam artykuły, chodziłam na wykłady itd.
Myślę sobie, że mam teraz 23 lata i kiedy, jak nie teraz mam nie ryzykować i próbować przebranżowienia. Niczym w sumie nie tracę, prawda?

Zastanawiam się jednak, co zrobić z pierwszym pracodawcą.... Bardzo głupio mi przyjmować pracę i rezygnować z niej po krótkim czasie, nie chcę palić za sobą mostów, a przede wszystkim nie chcę robić kłopotu rekruterom. Z drugiej strony nie chcę zostać z niczym.

Co byście zrobiły? Jak bardzo w złym tonie i nieakceptowalne jest rezygnowanie z pracy po krótkim czasie>
Dodam, że w obu firmach w grę wchodzą umowy zlecenie
karolowanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-06, 06:18   #3070
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez karolowanka Pokaż wiadomość
nie chcę palić za sobą mostów, a przede wszystkim nie chcę robić kłopotu rekruterom.
Rozumiem dylemat, ale trudno, żeby tak nie wyszło. Z dwojga złego chyba lepiej dać im znać teraz, że jednak rezygnujesz z tej pracy (ale wtedy zostajesz z niczym), niż zrezygnować chwilę po rozpoczęciu, jak już zaczną Cię szkolić, wdrażać i tak dalej. W takim wypadku w ogóle nie ma mowy, żebyś "nie zrobiła kłopotu" czy nie postawiła siebie w nienajlepszym świetle.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-06, 08:12   #3071
basiczek24
Wtajemniczenie
 
Avatar basiczek24
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 928
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Ty jeszcze tam nie zaczęłaś pracy więc jak coś to teraz jest najlepszy moment żeby zrezygnować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
28.062014

Jestem mamą
basiczek24 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-07-06, 08:19   #3072
drazetkaa
Czerwcowa PM
 
Avatar drazetkaa
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 2 609
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez karolowanka Pokaż wiadomość
Jak bardzo w złym tonie i nieakceptowalne jest rezygnowanie z pracy po krótkim czasie>
Dodam, że w obu firmach w grę wchodzą umowy zlecenie
Tak bardzo jak to, że firma po miesiącu nie przedłuży Ci umowy zlecenia. Takie rzeczy się dzieją i są normalne. Poza tym na razie idziesz na rozmowę, a od rozmowy do oferty pracy...
__________________
Pomóż Sandrze, proszę - wpłać chociaż 1 zł.
drazetkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-06, 09:33   #3073
Olushka
Zakorzenienie
 
Avatar Olushka
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Downtown
Wiadomości: 15 219
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez karolowanka Pokaż wiadomość
ostatnio ciągle muszę prosić Was o poradę :/ Bardzo Wam dziękuję za wszystkie dotychczasowe wskazówki, ale znowu potrzebuję, żeby ktoś spojrzał na mnie z boku.



Czy któraś z Was rezygnowała kiedyś z pracy po dwóch - trzech tygodniach? Przedstawię wam moją sytuację:



Udało mi się dostać pracę w fajnej, stabilnej, dużej firmie, należącej do listy fortune 500, z bardzo dobrą, jak na stanowisko, pensją. Samo stanowisko nie jest porywające (finance assistant), ale mogłabym za jakiś czas awansować. Minusem jest odległość od domu - jakieś 40 min transportem.

O dostaniu pracy dowiedziałam się wczoraj, mam zacząć od wtorku, oczywiście się zgodziłam.



Dzisiaj z kolei dostałam kolejny telefon, tym razem z agencji marketingowej/domu mediowego z dobrymi opiniami i biurem 1 km od mojego domu Zaprosili mnie na rozmowę 18 lipca w sprawie 9-miesięcznego stażu, chcą zatrudnić stażystów po 1 sierpnia.



Studiowałam i studiuję kierunek związany z finansami, jednak od pierwszego roku studiów to właśnie marketing gdzieś tam przewijał się w moich zainteresowaniach, należałam do sknu marketingu, czytałam artykuły, chodziłam na wykłady itd.

Myślę sobie, że mam teraz 23 lata i kiedy, jak nie teraz mam nie ryzykować i próbować przebranżowienia. Niczym w sumie nie tracę, prawda?



Zastanawiam się jednak, co zrobić z pierwszym pracodawcą.... Bardzo głupio mi przyjmować pracę i rezygnować z niej po krótkim czasie, nie chcę palić za sobą mostów, a przede wszystkim nie chcę robić kłopotu rekruterom. Z drugiej strony nie chcę zostać z niczym.



Co byście zrobiły? Jak bardzo w złym tonie i nieakceptowalne jest rezygnowanie z pracy po krótkim czasie>

Dodam, że w obu firmach w grę wchodzą umowy zlecenie
Skoro chcesz rezygnować po tygodniu/dwóch, to lepiej w ogóle nie idź do tej pracy. Szkoda czasu. Wdrażanie, uczenie pochłania nie tylko czas ale i kasę. Poza tym jeszcze nie dostałaś pracy w marketingu, a już się zachowujesz jakbyś tam pracowała. Najpierw idź na rozmowę.


Wysłane z iPhone'a
__________________
12.2015

redukcja od 05.2023
68 - 67 - 66 - 65 - 64 - 63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58
Olushka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-06, 13:22   #3074
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-06, 14:05   #3075
magda88
Zadomowienie
 
Avatar magda88
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Dziki zachód
Wiadomości: 1 105
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Na razie to masz tylko zaproszenie na rozmowę, a od tego długa droga do zatrudnienia...
Na ile to zlecenie? Możesz po prostu nie przedłużyć tej umowy jak się dostaniesz w tej drugiej firmie. Ale ogólnie to myślę, że to niefajne, bo poniosą koszty rekrutacji i wdrożenia Ciebie. Chociaż z drugiej strony pracodawcy też się często nie mają sentymentów i chyba lepiej patrzeć na swoje dobro.
__________________
Miał ochotę wyjść ze swego życia tak, jak się wychodzi z domu na ulicę.
M.Kundera
magda88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-06, 15:55   #3076
ParasolkaMaryPoppins
Zadomowienie
 
Avatar ParasolkaMaryPoppins
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1 897
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez magda88 Pokaż wiadomość
Na razie to masz tylko zaproszenie na rozmowę, a od tego długa droga do zatrudnienia...
Na ile to zlecenie? Możesz po prostu nie przedłużyć tej umowy jak się dostaniesz w tej drugiej firmie. Ale ogólnie to myślę, że to niefajne, bo poniosą koszty rekrutacji i wdrożenia Ciebie. Chociaż z drugiej strony pracodawcy też się często nie mają sentymentów i chyba lepiej patrzeć na swoje dobro.
Jak to niefajne? Firma to nie rodzina, by się tak rozczulać.
ParasolkaMaryPoppins jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-06, 17:03   #3077
isza89
tree hugger
 
Avatar isza89
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: wild west
Wiadomości: 1 444
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cześć wszystkim! Mam CV dostępne online jako zakładkę w portfolio - czy tam też powinnam umieścić regułkę o danych osobowych czy jest to zbędne? Aktualnie szukam lepszej pracy, więc chętnie przyłączę się do wątku.
__________________
Nie potrafię zmierzyć się z codziennością, choć nadal zdarza mi się wierzyć w cuda i marzyć o lataniu.
isza89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-06, 18:34   #3078
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

.
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014

Edytowane przez syklamen
Czas edycji: 2018-07-07 o 17:21
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-06, 19:08   #3079
476bc3dbac029ec3a9e93a7df5eb47c70ae0ad31
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 313
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez karolowanka Pokaż wiadomość
ostatnio ciągle muszę prosić Was o poradę :/ Bardzo Wam dziękuję za wszystkie dotychczasowe wskazówki, ale znowu potrzebuję, żeby ktoś spojrzał na mnie z boku.

Czy któraś z Was rezygnowała kiedyś z pracy po dwóch - trzech tygodniach? Przedstawię wam moją sytuację:
W ogóle się nie przejmuj i rób co dla ciebie najlepsze.

Zaakceptowałam kiedyś ofertę pracy wymagającą przeprwadzki niebędąc do niej przekonaną. W ostatnim momencie wycofałam się z niej mailowo.

Dwa lata później rekruterka tej samej firmy skontaktowała się ze mną przez linkedin proponując inne stanowisko.

Firmy zachowują się koszmarnie wobec kandydatów, więc dlaczego ty byś się miała przejmować?

Sprawdź tylko czy w umowie nie masz niczego ograniczającego twoją możliwość wypowiedzenia pracy.
476bc3dbac029ec3a9e93a7df5eb47c70ae0ad31 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-07-06, 19:16   #3080
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 145
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez karolowanka Pokaż wiadomość
ostatnio ciągle muszę prosić Was o poradę :/ Bardzo Wam dziękuję za wszystkie dotychczasowe wskazówki, ale znowu potrzebuję, żeby ktoś spojrzał na mnie z boku.

Czy któraś z Was rezygnowała kiedyś z pracy po dwóch - trzech tygodniach? Przedstawię wam moją sytuację:

Udało mi się dostać pracę w fajnej, stabilnej, dużej firmie, należącej do listy fortune 500, z bardzo dobrą, jak na stanowisko, pensją. Samo stanowisko nie jest porywające (finance assistant), ale mogłabym za jakiś czas awansować. Minusem jest odległość od domu - jakieś 40 min transportem.
O dostaniu pracy dowiedziałam się wczoraj, mam zacząć od wtorku, oczywiście się zgodziłam.

Dzisiaj z kolei dostałam kolejny telefon, tym razem z agencji marketingowej/domu mediowego z dobrymi opiniami i biurem 1 km od mojego domu Zaprosili mnie na rozmowę 18 lipca w sprawie 9-miesięcznego stażu, chcą zatrudnić stażystów po 1 sierpnia.

Studiowałam i studiuję kierunek związany z finansami, jednak od pierwszego roku studiów to właśnie marketing gdzieś tam przewijał się w moich zainteresowaniach, należałam do sknu marketingu, czytałam artykuły, chodziłam na wykłady itd.
Myślę sobie, że mam teraz 23 lata i kiedy, jak nie teraz mam nie ryzykować i próbować przebranżowienia. Niczym w sumie nie tracę, prawda?

Zastanawiam się jednak, co zrobić z pierwszym pracodawcą.... Bardzo głupio mi przyjmować pracę i rezygnować z niej po krótkim czasie, nie chcę palić za sobą mostów, a przede wszystkim nie chcę robić kłopotu rekruterom. Z drugiej strony nie chcę zostać z niczym.

Co byście zrobiły? Jak bardzo w złym tonie i nieakceptowalne jest rezygnowanie z pracy po krótkim czasie>
Dodam, że w obu firmach w grę wchodzą umowy zlecenie
Jeśli jeszcze nie odpisałaś umowy, to jak najszybciej zadzwoń i powiedz, że masz lepsze stanowisko i dziekujesz.

I tyle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-07, 11:30   #3081
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Jeśli jeszcze nie odpisałaś umowy, to jak najszybciej zadzwoń i powiedz, że masz lepsze stanowisko i dziekujesz.

I tyle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie no spoko, a na tym stażu jej podziękują po rozmowie i zostanie z niczym.
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-07, 11:47   #3082
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 145
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez malootka Pokaż wiadomość
Nie no spoko, a na tym stażu jej podziękują po rozmowie i zostanie z niczym.
Pytanie było czy wypada. Wypada.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-07, 11:53   #3083
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Pytanie było czy wypada. Wypada.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie no, pytanie było o rezygnacje z pracy niedługo po zatrudnieniu, a nie o rezygnacje jeszcze przed rozpoczęciem pracy.
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-07, 11:56   #3084
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 145
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez malootka Pokaż wiadomość
Nie no, pytanie było o rezygnacje z pracy niedługo po zatrudnieniu, a nie o rezygnacje jeszcze przed rozpoczęciem pracy.
Z posta zrozumiałam, że jeszcze nie podpisała umowy. Więc najlepszym momentem jest teraz.

Jak już zacznie pracę to mocno niegrzeczne tak od razu się zwolnić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-07, 12:16   #3085
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Z posta zrozumiałam, że jeszcze nie podpisała umowy. Więc najlepszym momentem jest teraz.

Jak już zacznie pracę to mocno niegrzeczne tak od razu się zwolnić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja rozumiem to tak, że tamten staż nie jest jeszcze w 100% pewny.
Jest mocno niegrzeczne, ale cóż, ma dostać zlecenie, nie wiadomo na ile czasu, więc może wystarczy nie podpisywać kolejnej umowy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-07, 12:19   #3086
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Z posta zrozumiałam, że jeszcze nie podpisała umowy. Więc najlepszym momentem jest teraz.

Jak już zacznie pracę to mocno niegrzeczne tak od razu się zwolnić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie o to kompletnie chodziło w pytaniu.Pisała, że nie chce zostać z niczym.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:18 ---------- Poprzedni post napisano o 13:18 ----------

Zgadzam się z tymi opiniami:
Cytat:
Napisane przez drazetkaa Pokaż wiadomość
Tak bardzo jak to, że firma po miesiącu nie przedłuży Ci umowy zlecenia. Takie rzeczy się dzieją i są normalne. Poza tym na razie idziesz na rozmowę, a od rozmowy do oferty pracy...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:19 ---------- Poprzedni post napisano o 13:18 ----------

Cytat:
Napisane przez ParasolkaMaryPoppins Pokaż wiadomość
Jak to niefajne? Firma to nie rodzina, by się tak rozczulać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-07, 12:29   #3087
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 145
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez malootka Pokaż wiadomość
Nie o to kompletnie chodziło w pytaniu.Pisała, że nie chce zostać z niczym.
No ja bym dla stażu nie ryzykowała.

Ale może na tej rozmowie o staż przecież powiedzieć, że może zacząć za miesiąc, kiedy się umowa zlecenie skończy.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-07, 13:26   #3088
basiczek24
Wtajemniczenie
 
Avatar basiczek24
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 928
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Z posta zrozumiałam, że jeszcze nie podpisała umowy. Więc najlepszym momentem jest teraz.

Jak już zacznie pracę to mocno niegrzeczne tak od razu się zwolnić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No dokładnie, też tak zrozumiałam.
Dla mnie nie fajnie by było jakby zaczęła pracę i podziękowała po całym wdrożeniu w firmie. Ok, firmy niektore są nie w porządku ale też pisała że to jakaś dobra firma więc myślę że lepiej będzie jak zadzwoni teraz i zrezygnuje a nie później jak już dostanie umowę i zacznie pracę.
A po drugie zrobi jak uważa najlepiej. My tylko możemy pisac i coś podpowiedziec, ale to ona musi podjąć decyzję. Najlepiej najlepszą 😊

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
28.062014

Jestem mamą
basiczek24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-07, 13:33   #3089
karolowanka
Rozeznanie
 
Avatar karolowanka
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 679
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Dzięki dziewczyny <3
Dokładnie, rozmowę o staż mam dopiero 18 lipca. Umowy na tą pierwszą pracę jeszcze nie podpisałam, mam ją podpisać dopiero 12 lipca.

Wiem, że to strasznie słabe wycofywać się z pracy krótko po jej rozpoczęciu. Któraś z Was podpowiedziała, żebym spróbowała przesunąć datę rozpoczęcia ewentualnego stażu, to też super pomysł, dzięki! Wydaje mi się, że tak będę próbowała zrobić.
Myślicie jednak, że odejście po dwóch - trzech miesiącach jest w jakikolwiek sposób bardziej "eleganckie" niż po miesiącu?

Nadal jednak nie jest powiedziane, że dostanę się na staż, więc na razie sobie tylko teoretyzuję

Edytowane przez karolowanka
Czas edycji: 2018-07-07 o 13:36
karolowanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-07, 14:39   #3090
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-08 21:42:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:30.