~czy wystarczy dieta bez cwiczeń?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-02-22, 22:30   #1
_abigail_
Raczkowanie
 
Avatar _abigail_
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 178
Question

~czy wystarczy dieta bez cwiczeń??


Od 5 dni naprawde niewielkim wysiłkiem zrzucilam ponad 2 kg, pije duzo wody, jem serki wiejskie i jogurty naturalne(ten z ziarnami zbóż mmm....) itp, nie głodze sie ale mimo wszystko waga dosyc szybko spada Nie mam natomiast wogole czasu ani warunków żeby cwiczyc, a pozatym nie bardzo mi sie chce Mam pytanie: czy jesli tylko ograniczylam jedzenie a nie cwicze to ma to wpływ na to jak bedzie sie kształtowac moja sylwetka? czy schudną tylko pewne określone partie ciala?
_abigail_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-23, 03:47   #2
Rodolphe Lindt
Zadomowienie
 
Avatar Rodolphe Lindt
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Kraina Niedzwiedzi
Wiadomości: 1 415
Dot.: ~czy wystarczy dieta bez cwiczeń??

Wydaje Ci sie ze jesli nie czujesz glodu to sie nie glodzisz.

Ps nie mozesz jesc samego bialka na dluzsza mete, watroba i nerki ci wysiada.
__________________
Haslo mojego matematyka
" Tylko kilkoro z was wykorzysta ten material w przyszlosci, ale ze nie mozemy uczyc kilku studentow to uczymy wszystkich"
Rodolphe Lindt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-23, 19:39   #3
angel'ka
Raczkowanie
 
Avatar angel'ka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 288
Dot.: ~czy wystarczy dieta bez cwiczeń??

Zacytowane z wątku podwieszonego "Dietetyczne FAQ, czyli zbiór najczęściej zadawanych pytań"

10. Nie mam czasu/ochoty na ćwiczenia, co mam robić aby schudnąć?


Efektywne odchudzanie (rozumiane nie jako utrata wagi za wszelką cenę ale utrata tłuszczu) jest składową następujących komponentów:

- ćwiczeń aerobowych
- dobrze zbilansowaniej diety o niewielkim deficycie kalorycznym
- ćwiczeń siłowych
- wytrwałości i cierpliwości

Gdy któregoś z komponentów brakuje, szanse na sukces maleją. Ćwiczenia pozwalaja na wytworzenie deficytu kalorycznego bez konieczności głodzenia się, podnoszą także tempo metabolizmu, a więc i spalania tłuszczu (które spada tym bardziej im bardziej restrykcyjna jest dieta). Co więcej ćwiczenia tworząc ten deficyt nie wywołują naturalnej reakcji organizmu na głodzenie w postaci tendencji do odkładania tłuszczu. Ćwiczenia jako swoisty bonus przyczyniaja się do poprawy zdrowia i kondycji, czego nie mozna powiedzieć o dietach deficytowych. Ćwiczenia stymulują wydzielanie hormonów pomocnych w spalaniu tłuszczu, które znacznie spada w wyniku stosowania diet, szczególnie niskotłuszczowych. Ćwiczenia siłowe wreszcie wreszcie powodują zachowanie lub przyrost masy mięśniowej co sprzyja utrzymaniu na właściwym poziomie podstawowej przemiany materii i zapobiega utracie mięśni (sięgające u osób ochudzających się bez ćwiczeń do utraty 50% beztłuszczowej masy ciała).
__________________
"Opuścił mnie strach, przespałam zły czas,
Chcę znów kochać, chcę się śmiać
To ostatnia łza"

Walczę o siebie

49-50-51-52
angel'ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-23, 20:17   #4
misialinezja
Raczkowanie
 
Avatar misialinezja
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 58
Dot.: ~czy wystarczy dieta bez cwiczeń??

Dokładnie tak jest... Odchudzam się chyba od 3-4 lat. Tzn w ciągu tych lat byłam na przemian na diecie i jadłam normlanie. I za każdym razem na diecie wytrzymywałam tydzień. Moja dieta polegała na ograniczeniu jedzenia nic poza tym. BYło to dość męczące. Teraz zapisałam się na siłownie, codziennie choć przez 15 minut ćwiczę w domu, zamiast autobusem chodze piechotą, a oprocz tego minimalnie ograniczylam spozywanie kcal. I są efekty! Nie tylko widoczne gołym okiem w postaci utraconych kilogramow, ale rownież mam lepsze samopoczucie, czuje sie szczesliwa, lekka.
__________________
DOPÓKI WALCZĘ JESTEM ZWYCIĘZCĄ !

Walka z kilogramami rozpoczęta 11.02.2008 !


misialinezja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-23, 21:56   #5
_abigail_
Raczkowanie
 
Avatar _abigail_
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 178
Dot.: ~czy wystarczy dieta bez cwiczeń??

dzięki za odpowiedź , cóż trzeba sie wziasc w garsc i powiczyc co nieco....
_abigail_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:21.