Żywność ekologiczna - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-19, 00:18   #1
pro90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: ŁDZ
Wiadomości: 8

Żywność ekologiczna


Witajcie
Ostatnio coraz częściej zastanawiam się nad zmianą trybu życia i sięganiem w związku z tym po dobre, tzn. naturalne produkty. W dobie żywności przetworzonej zawierającej mnóstwo konserwantów, jedzenie typu eko wydaje się być prawdziwym dobrodziejstwem.
Ponieważ dopiero raczkuję w tej dziedzinie, szukam właśnie miejsc, gdzie można dostać ekologiczne produkty. Natknęłam się na stronę Biobrain, która mnie bardzo zaciekawiła, oferta produktów jest dosyć imponująca-ogromny wybór od orzechów, przez herbaty po produkty zbożowe, nabiał i nawet słodycze.
Czy jest ktoś wśród Was, kto regularnie kupuje taką żywność i mógłby powiedzieć, na jakie produkty należy zwrócić szczególną uwagę, co warto kupować? Chciałabym zrobić pierwsze zakupy i będę ogromnie wdzięczna za wszelkie wskazówki






Edytowane przez pro90
Czas edycji: 2013-10-21 o 07:40
pro90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-19, 19:55   #2
gagateczkaaa
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2 683
Dot.: Żywność ekologiczna

Jestem jak najbardziej zwolenniczką eko jedzenia, ale też w granicach rozsądku. Nie zawsze mam po drodze jakiś sklepik ekologiczny.

Wg. mnie warto kupić - herbaty, różnego rodzaju otręby do zrobienia własnej mieszanki musli, oleje (jestem wielką fanką oleju lnianego i kokosowego!), syrop z agawy (zamiennik miodu, cukru, dżemów), ksylitol (zamiennik cukru). Oprócz tego oczywiście makarony, ale to już kwestia smaku. Jeśli chodzi o ryż i kasze to myślę, że bardzo dobre znajdziemy w normalnych sklepach np. Sante. Oczywiście pieczywo, na prawdziwym zakwasie, trzymany w bawełnianej ściereczce trzyma się tydzień i jest świezutki!!! Bardzo lubię organiczne soki (brzoza!!!).

Warzywa uważam, że najlepiej kupować na lokalnych targach, bo to jest to samo, a zawsze troszkę taniej i dużo większy wybór! A niestety w większości nawet jeśli nie używane są jakieś nawozy to i tak woda, chemia z powiertrza jest taka sama jak w warzywach z supermarketu, a cena dużo wyższa.

Jajka-w sklepach eko bardzo drogie (nawet 20 zł za 12szt), więc ja wybieram FARMIO.

Jogurty, nabiał itp też warto spróbowac, ale to kwestia smaku. Ja dzisiaj np dorwalam bio-jogurty w LIDLu za 1.30 zł

No i kosmetyki, ale to już oddzielny temat

Mam nadzieję, że wątek urośnie w siłę
gagateczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-23, 09:12   #3
kajetania
Przyczajenie
 
Avatar kajetania
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Michaszkowo
Wiadomości: 2
Dot.: Żywność ekologiczna

Ja też jestem zwolenniczką zdrowego odżywiania. Sama piekę chleb, robię zdrowe słodkie przekąski, nie kupuję śmieciowego i przetworzonego jedzenia. Polecam sklep www.mak24.pl w którym mają dużo zdrowego, ekologicznego jedzonka. Miałam problem z wyborem, zadzwoniłam i jakaś babka doradziła mi super produkty - przede wszystkim przyprawy, otręby i takie płatki do mleka co sie amarantus dmuchany nazywają
__________________
16.02.2007
kajetania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-23, 09:23   #4
gagateczkaaa
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2 683
Dot.: Żywność ekologiczna

Cytat:
Napisane przez kajetania Pokaż wiadomość
Ja też jestem zwolenniczką zdrowego odżywiania. Sama piekę chleb, robię zdrowe słodkie przekąski, nie kupuję śmieciowego i przetworzonego jedzenia. Polecam sklep www.mak24.pl w którym mają dużo zdrowego, ekologicznego jedzonka. Miałam problem z wyborem, zadzwoniłam i jakaś babka doradziła mi super produkty - przede wszystkim przyprawy, otręby i takie płatki do mleka co sie amarantus dmuchany nazywają
Amarantus jest świetny! Ja robię z niego przepyszne ciasteczka, jakby ktoś był zainteresowany to przepis jest na moim blogu
gagateczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-31, 07:24   #5
Joesefin
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 111
Dot.: Żywność ekologiczna

Produkty Eko to już nie moda a nawyk/codzienność coraz większej liczby ludzi. Ja od jakiegoś czasu też sama piekę chleb - z różnym skutkiem ale jest o wiele lepszy w smaku i dłużej zachowuje świeżość...
Joesefin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-03, 17:09   #6
marawa
Raczkowanie
 
Avatar marawa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Sanok
Wiadomości: 136
Dot.: Żywność ekologiczna

Cytat:
Napisane przez kajetania Pokaż wiadomość
Ja też jestem zwolenniczką zdrowego odżywiania. Sama piekę chleb
Cytat:
Napisane przez Joesefin
Ja od jakiegoś czasu też sama piekę chleb
Dziewczyny, a pieczecie go normalnie w piekarniku? Czy trzeba mieć do tego jakiś specjalny osprzęt?
Ja chciałam zacząć, a nie wiem, jak się do tego zabrać

Czy jest możliwe rozpoznanie, czy warzywo/owoc jest naszpikowany chemią i nawozami? Teraz w zimie to nie wiem, co wybierać w sklepach. Lato/jesień nie mam takiego problemy, bo moi rodzice mają własne małe gospodarstwo i wtedy wiem, co jem
Trochę też boję kupować na targach, bo one są zwykle usytuowane przy ruchliwych ulicach i jak pomyślę, że spaliny z tych wszystkich samochodów osiadają na tych produktach, to robi mi się niedobrze :/
__________________
Wymiana kosmetyki i inne:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1114236
marawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-03 18:09:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:47.