Nietypowe zabawki naszych dzieci - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-11-09, 21:54   #1
Boz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 1 487

Nietypowe zabawki naszych dzieci


Czym się bawią wasze dzieci te małe i duże????
Chodzi mi nie o typowe zabawki typu klocki lego czy lale ale o „zabawki” których przeznaczenie jest zupełnie inne.
Mój syn (siedmiolatek) Od małego lubi się bawić kartonami, Najpierw wspólnie robiliśmy z nich domki i autka. Teraz sam już z nich buduje samoloty statki kosmiczne itp. Mój syn uwielbia się bawić długaśnymi sznurówkami (ma 8m kłębek). Robi pajęczynę w całym pokoju z kłębka włóczki. Uwielbia rozkręcać na drobne części zepsute części komputerowe, i składa z nich zupełnie nowe ustrojstwo. A i super bawi się takimi łańcuchami na choinkę które dwa lata temu ściągnął z choinki babci(łańcuchy te wyglądają jak koraliki które się nie przesuwają na lince) Robi z nich essy floresy, pętelki itp. Rura tekturowa z wykładziny jest przerobiona na skomplikowaną zjeżdżalnię dla kulek
To na razie tyle może coś sobie przypomnę.
A w jaki sposób wasze dzieci się nietypowo bawią?????
Boz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-10, 07:43   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Nietypowe zabawki naszych dzieci

Moje 6,5 letnie lubi sie bawic materacem z jej bylego łózeczka ,udaje s eto łodka i zabiera swoje pluszaki albo kazde sie zawinąc ,związac i tak chodzi jak zawodnik sumo kula sie w tym,probóje sie połozyc ,wstac i tak w kółko

sznurówki owszem ,zawiazuje pluszaki i robi kukiełki :

taborety i poduszki buduje miedzy sofa a fotelem domek ,namiot i co sie da.

lubi gdyz zmieniam posciel wtedy buduje zkołder i poduszek domek i skacze na nie ostatnio wlazła pod cała sterte kołder i czekała na powrót Tż ,ledwie ja stamtad wyciągnelismy

gdy była młodsza a raczej lżejsza to lubiła noszenie w kocu przez dziadka kiedys podczas takiej wycieczki po domu ,sie długo nie odzywała i dziadek sie wystraszyl ze sie udusiła a ona zasnęła

nie jestem zwolennikiem kupowania najdrozszych ,najnowszych zabawek bo wiem z wlasnego doswiadczenai ze u nas sie to nie sprawdzilo 0wszem bawila sie 2-3 dnia potem w kąt.

staramy sie rownowazyc zabawki,ma kilka kompletow lalek polyy-tym uwielbia sie bawic ,kucyki pony tez ,lego ale cala reszta barbie ,bobasków sie nie sprawdza.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-10, 08:11   #3
marcelina73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 983
Dot.: Nietypowe zabawki naszych dzieci

3,5 letni chłopak:
  1. narzędzia - te prawdziwe - piłowanie, stukanie, wiercenie (to z dziadka pomocą), naprawianie auta i innych rzeczy - takie na serio - z dziadkiem lub tatą;
  2. nici - pajęczyna w całym domu jak wyżej;
  3. latem - łowienie na wędkę ryb (z dziadkiem) (myślę, że to mało typowe ze względu na wiek);
  4. domki, pociągi, statki budowne z czego popadnie w domu;
  5. w wannie - lejki i różne plastikowe naczynia kuchenne;
  6. wczoraj na spacerze/wycieczce po mieście - jakaś plastikowa taśma-obręcz - ciągnął ja przez całe miasto - to zresztą jest normalne dla niego - niedawno z kuzynką przez całe osiedle toczyli znalezioną oponę; zawsze coś znajdzie - jakiś kij czy coś takiego, w ogóle lubi tak zwane przez niego "dziadostwo" i "graty" - wymyśla im przeróżne przeznaczenie;
  7. a jak był mniejszy uwielbiał drzeć papier - dostawał rolkę papieru toaletowego i darł go na kawałeczki albo rozwijał po całym domu i potem usiłował zwijać.
marcelina73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-10, 08:52   #4
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Nietypowe zabawki naszych dzieci

Moje starsze dziecko, chłopiec, kiedy sie jeszcze bawił to nie lubił samochodzików. Ale kartony, szczególnie po butach od razu były przerabiane na auta. Jak był mały to nie znosił rysowac a teraz nałogowo tworzy komiksy. Wszystkie rury z kartonu (nawet te krótkie, które zostaja po papierze toaletowym) sa przerabiane na cośtam. Za kazdym razem jest to cos innego a dzielnie przy tych pracach sekunduje mu siostra. Musze zwykle mieć 2 rury, zeby było sprawiedliwie Obydwoje w swoich bardzo młodych latach uwielbiali przybory kuchenne. Na dworze łazenie z patykami, kasztanami, zbieranie wszystkich śrubek itd.

W tamtym roku, kiedy bylismy na wakacjach u mojej siostry, wymyslili (moja dwójka + dwie moje siostrzenice), że będa sie bawili w sklepy. Przyłożyli sie do tego bardzo, zrobili towary tzn. wycinane serwetki, powymyslali horoskopy , choinki z papieru, proste origami, oczywiście komiksy, zrobili własna gazetke, a nawet wymyslili i zrobili własne gry planszowe. Zajęło im to pare dni a potem kazali nam to wszystko kupować. Ceny mieli niewygórowane (5 groszy) a smiechu przy tym było co niemiara.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-10, 09:27   #5
Aranka
Zakorzenienie
 
Avatar Aranka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: ♥ Toruń ♥
Wiadomości: 7 033
Dot.: Nietypowe zabawki naszych dzieci

Julka jak była mała - abym mogła spokojnie cokolwiek w domu zrobić to dostawała plastikowe łyżki do sałatek, miski, lejki, sitka, kubeczki i tak się tym rerelacyjnie i długo bawiła, że żadne zabawki z górnych półek się do tego nie umywały....Wkładał jedno w drugie, wyjmowąła, pukała, przykrywała. Normalnie godzina spokoju!!!
__________________


Wszystkie nieba bym oddała aby z TOBĄ dzielić jedno piekło
Aranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-10, 11:41   #6
Roxette
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 1 264
GG do Roxette
Dot.: Nietypowe zabawki naszych dzieci

a moje dzieci jak tylko wyjdą na pole biorą sie za plastikowe konewki i zbieranie do nich kamieni
normalnie, tragedia, po tym mają takie ręce, ze szok
najmłodzy, bo roczny synek w domu od razu biegnie do szafy z garczkami
najstarsza (3letnia) córka uwielbia łyzeczki, później znajduję je wszędzie a zdarża sie, ze nie mam jak posłodzić herbaty bo nie wiadomo, gdzie schowała łyzeczki
Roxette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 11:18   #7
milupik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 5
Dot.: Nietypowe zabawki naszych dzieci

Jak moje dzieci były młodsze, to w ruch szły garnki i łyżki, w najlepszym wypadku . Często zdarzało się "układanie" ubrań w szafkach. Teraz są na innym etapie, coś w stylu nauka przez zabawę, np. czy urwie się noga lalki, gdy się za nią pociągnie, czy samochód się rozpadnie jak uderzy się nim o ścianę
milupik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-11, 19:51   #8
jask5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 19
Dot.: Nietypowe zabawki naszych dzieci

Garnki, łyżki i... puste doniczki
jask5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-12, 13:36   #9
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Nietypowe zabawki naszych dzieci

Kable. Kubeczki po jogurtach. Psia poduszka. Wszelkiego rodzaju MOKRE ubrania.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-23, 22:09   #10
Maiglöckchen
Rozeznanie
 
Avatar Maiglöckchen
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 750
Dot.: Nietypowe zabawki naszych dzieci

moja 1,5 roczna córeczka, typowo chyba dla swojego wieku, lubi bawić się łyżkami/garnkami/miskami, do których ma dostęp, bo szafki w której stoją nie da się zablokować
poza tym upodobała sobie stojące w kuchni wiaderko, w którym są...ziemniaki! Nie dało się jej upilnować, gdy tylko odwracałam się na chwilę, ona od razu wgryzała się w ziemniaka lub rozrzucała je po podłodze. Teraz przed ugotowaniem czegokolwiek muszę najpierw sprawdzić, czy w garnkach nie ma ziemniaków. Znajduję je także w butach stojących na korytarzu, a raz Młoda zabrała nawet ziemniaka...do łóżeczka na drzemkę
__________________

Maiglöckchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-24, 07:34   #11
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
Nietypowe zabawki naszych dzieci

U nas sa to standardowo butelki z odrobina wody jeszcze, miseczki (najlepiej kocie), wszelkiego typu sznurki i paski. Ostatnio tez woreczki strunowe z zawartoscia rozna. Sypalam mu kasze, soczewice, wlewalam troche wody - bardzo je lubi
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-26, 10:06   #12
taka_sobie_jedna
Wtajemniczenie
 
Avatar taka_sobie_jedna
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 737
Dot.: Nietypowe zabawki naszych dzieci

Moja córka umie sie bawić wszystkim tym, co docelowo funkcji zabawkowej nie ma
Taborety to rakiety, drewniane przyrządy kuchenne - miecze, z papieru toaletowego mała zrobiła ubranko dla misia, but taty było ostatnio autem dla lalki
To w ogóle wygąda tak, jakby zabawek nie miała ale bardzo lubię jej kreatywność
taka_sobie_jedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-26, 21:24   #13
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Nietypowe zabawki naszych dzieci

Latarka i świecenie wszędzie.
Bierze do ręki COKOLWIEK (guzik, kawałek marchewki, klocek - dosłownie cokolwiek), przynosi swoje malutkie. plastikowe krzesełko i naprawia
guziki
mały, z tworzywa bałwanek, który w środku ma światełko zmieniające kolor uwielbia i mam wrażenie, że uspokaja ją.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 11:36   #14
specialle
Rozeznanie
 
Avatar specialle
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 960
Dot.: Nietypowe zabawki naszych dzieci

Taborety z kuchni dziadkow, zarowno starszy (3 lata) jak i mlodszy (1rok) ukaldaja namietnie z nich pociag.
specialle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-27, 23:03   #15
DariaKwia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 57
Dot.: Nietypowe zabawki naszych dzieci

U mnie wygrywa się całe koncerty na przyrządach kuchennych wszelakich, jakoś zupełnie do pracy w kuchni mu nie służą a ostatnio kupiłam takie skarpetki <ciach> i zrobił z nich sobie pacynki

Edytowane przez teQiba
Czas edycji: 2016-04-28 o 14:55 Powód: usunięcie linka
DariaKwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-20, 14:01   #16
jolaak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 177
Dot.: Nietypowe zabawki naszych dzieci

klocki zawsze są najlepsza zabawka dla dzieci i nie mówię tu tylko o tych firmowych
jolaak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-29, 11:31   #17
pfffh
Zadomowienie
 
Avatar pfffh
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 1 975
Dot.: Nietypowe zabawki naszych dzieci

Mój starszy syn bardzo lubi bawić się kolorowymi saszetkami herbaty lipton, plastikowymi kartami, starym, kablami wszelkiej maści (oczywiście niepodłączonymi do prądu). A szczytem wszystkiego było jak za przytulankę do spania służył mu stary czajnik elektryczny.
pfffh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-29 12:31:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:43.