Allegro- zwrot, proszę o pomoc. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-16, 15:01   #1
Raspberry19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 116

Allegro- zwrot, proszę o pomoc.


Witam,
kupiłam na allegro skórzane buty. Zapłaciłam 200zł. Na zdjęciach wyglądały cudownie. Odebrałam je godzinę temu i na żywo nie są już takie super. Byłam pewna, że można je zwrócić, ponieważ pod kosztami wysyłki było napisane 'Czas na zwrot: 14 dni'. A dzisiaj sprzedawca mi pisze, że nie przyjmują zwrotów, że napisali o tym 'o mnie'. A ja nawet nie pomyślałam, że coś takiego może być. Myślałam, że jeśli jest napisane 'Czas na zwrot: 14 dni', to tak musi być...

Czy sprzedawca ma prawo nie przyjąć zwrotu, bo tak sobie napisał o mnie?
Ale jestem na siebie zła, że nie sprawdziłam wszystkiego dokładnie;//

Dodam, że sprzedawca umieścił NIP i regon firmy. Dostałam od nich paragon i roczną gwarancje, także jest to raczej firma, która działa na allegro.

Edytowane przez Raspberry19
Czas edycji: 2015-01-16 o 15:12
Raspberry19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-16, 16:11   #2
megi314
Wtajemniczenie
 
Avatar megi314
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 930
Dot.: Allegro- zwrot, proszę o pomoc.

Cytat:
Napisane przez Raspberry19 Pokaż wiadomość
Witam,
kupiłam na allegro skórzane buty. Zapłaciłam 200zł. Na zdjęciach wyglądały cudownie. Odebrałam je godzinę temu i na żywo nie są już takie super. Byłam pewna, że można je zwrócić, ponieważ pod kosztami wysyłki było napisane 'Czas na zwrot: 14 dni'. A dzisiaj sprzedawca mi pisze, że nie przyjmują zwrotów, że napisali o tym 'o mnie'. A ja nawet nie pomyślałam, że coś takiego może być. Myślałam, że jeśli jest napisane 'Czas na zwrot: 14 dni', to tak musi być...

Czy sprzedawca ma prawo nie przyjąć zwrotu, bo tak sobie napisał o mnie?
Ale jestem na siebie zła, że nie sprawdziłam wszystkiego dokładnie;//

Dodam, że sprzedawca umieścił NIP i regon firmy. Dostałam od nich paragon i roczną gwarancje, także jest to raczej firma, która działa na allegro.
jeśli jest to firma i buty były kupione przez opcję "kup teraz" to tak. Natomiast jeśli przez licytację to chyba ciężko ze zwrotami

Poza tym wg prawa zakupy drogą elektroniczną można zwracać bez podania przyczyny
megi314 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-16, 16:21   #3
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Allegro- zwrot, proszę o pomoc.

Masz prawo zwrotu. Skontaktuj się Rzecznikiem Praw Konsumentów lub z Federacją Praw Konsumenta. Powiadom też Centrum Rozstrzygania Sporów Allegro.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-16, 16:35   #4
StraVvberry
Wtajemniczenie
 
Avatar StraVvberry
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 095
Dot.: Allegro- zwrot, proszę o pomoc.

Jeśli były kupowane w opcji "Kup Teraz" to masz prawo do zwrotu (14 dni)
Jeżeli w licytacji , to sprzedający nie ma obowiązku ich przyjąć
__________________
_________________________ _________
StraVvberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-16, 16:47   #5
Raspberry19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 116
Dot.: Allegro- zwrot, proszę o pomoc.

Była to opcja 'kup teraz'! Także mam jakieś szanse oddać?

Sprzedający w sekcji 'o mnie' pisze:
''Nasza Firma działa legalnie od sześciu lat. Za zakupiony towar przez Państwa wystawiamy paragon fiskalny bądź rachunek uproszczony na życzenie klienta.
Każdy nasz asortyment objęty jest roczną gwarancją. W chwili reklamacji, jeżeli stwierdzono wadę wynikającą nie z winy użytkownika następuje wymiana na inny towar (w wartości reklamowanego). Jeżeli zaś wada nastąpiła z winy użytkownika to staramy się i tak uwzględnić reklamację w miarę możliwości naprawiając produkt.
Zwrotów towaru nie przyjmuję!
Zgodnie z "Ustawą o ochronie niektórych praw konsumentów" [rozdz.2 -umowy zawierane na odległość, art.16.1, podpunkt 10] sprzedaż na aukcjach nie jest traktowana tak jak sprzedaż w sklepie internetowym czy w ogólności jak sprzedaż na odległość i do takiej formy sprzedaży(licytacja) nie stosuje się przepisów o umowach zawieranych na odległość.
Dlatego też nie dajemy możliwości zwrotu towaru w ciągu 10 dni bez podania przyczyny.
Zdjęcia w naszym sklepie internetowym przedstawiają towar wystawiony do sprzedaży. Są to zdjęcia wykonane przez naszych pracowników.
Dlatego pamiętajcie szanowni Klienci,że na Waszych monitorach kolory bądź akcenty ubrań mogą się znacznie różnić.''

Jak mogę im odpisać z prawnego punktu widzenia, żeby się zgodzili na zwrot?

Na razie napisałam maila z prośbą o zwrot, ale obawiam się, że nic to nie da. A te buty naprawdę sporo się różnią od tych na zdjęciach... Na zdjęciach są zgrabne, krótkie, a przyszły takie, które wyglądają na rozmiar 43, a noszę 38...

Ewentualnie postaram się je sprzedać jak nie będą chcieli zwrotu

ale jestem na siebie zła.
Raspberry19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-16, 16:57   #6
Bulba1
Zakorzenienie
 
Avatar Bulba1
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 3 023
Dot.: Allegro- zwrot, proszę o pomoc.

Przecież on sam na tej stronie "o mnie" pisze, że nie przyjmuje zwrotów jeśli towar został zakupiony w licytacji, a Ty kupiłaś przez Kup Teraz.
Sprzedawca MUSI przyjąć ten zwrot ! Nieistotne co sobie pisze na stronie "o mnie" , musi się stosować do ustawy , co więcej w grudniu 2014 weszła nowa ustawa i Ty odsyłasz te buty na koszt sprzedawcy !

---------- Dopisano o 16:57 ---------- Poprzedni post napisano o 16:54 ----------

Wejdź sobie tutaj i przeczytaj : http://pomoc.allegro.pl/40331/40271/...-po-25122014-r

Powołaj się na Ustawę o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014 r.
Bulba1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-16, 17:21   #7
Raspberry19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 116
Dot.: Allegro- zwrot, proszę o pomoc.

Dziewczyny, już wiem dlaczego wydają mi się zupełnie inne, o wiele większe niż na aukcji... podczas tworzenia aukcji, sprzedający ścisnął zdjęcia, przez co buty wydają się wyższe i krósze na aukcji... jestem wstrząśnięta.
Wpadłam na to przez przypadek, jak wkleiłam ich zdjęcia do painta.

Tym bardziej mogę żądać zwrotu, prawda?
Mówicie, że mogę również zażądać aby oni zapłacili za zwrot?

Edytowane przez Raspberry19
Czas edycji: 2015-01-16 o 17:37
Raspberry19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-16, 17:26   #8
Bulba1
Zakorzenienie
 
Avatar Bulba1
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 3 023
Dot.: Allegro- zwrot, proszę o pomoc.

Przeczytaj : http://pomoc.allegro.pl/40331/40271/...ian-25122014-r

tutaj jest naprawdę wszystko o zwrotach i prawach jakie przysługują kupującemu.
Bulba1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-16, 17:29   #9
Raspberry19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 116
Dot.: Allegro- zwrot, proszę o pomoc.

Dziękuję bardzo za pomoc !
Raspberry19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-17, 20:01   #10
bestka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 202
Dot.: Allegro- zwrot, proszę o pomoc.

Od 25.12 br. nie ma znaczenia, czy "Kup teraz", czy licytacja - zwrot firma musi przyjąć, gdyż licytacja na allegro nie jest aukcją publiczną, o której mowa w wyłączeniach ustawy. Na wszystkich licytacjach allegro również pokazuje się informacja "Czas na zwrot" ... to tak dla wyjaśnienia dot. pytania o licytację.
bestka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-18, 00:00   #11
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Allegro- zwrot, proszę o pomoc.

nie mają prawa Ci odmówić (nawet pomijając, że buty są w złym rozmiarze - wtedy to niezgodność towaru z umową) to i tak są zobowiązani zwrot przyjąć - napisz do nich koniecznie pismo (podpisz i zeskanuj) i im prześlij żeby była jasność
jak będą się upierać to udajesz się do rzecznika
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-19, 10:03   #12
Lisik990
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 1
Dot.: Allegro- zwrot, proszę o pomoc.

Co za oszuści - wstrętni ci ludzie! Sprzedawcy chcą oszukiwać na każdym kroku. Jeżeli chcesz być pewna jak postąpić w tej sytuacji to ja polecam jakiś kontakt z prawnikiem. Ja 2 miesiące temu, kiedy kupowałam prezent dla mojego chłopaka, też miałam problem z jakimś sprzedawcom z allegro. Znalazłam wtedy numer do prawnika, który obsługuje sklepy prokonsumenckie (chyba prokonsumencki.pl) - wyskoczyło mi w google. Oni poinformowali mnie dokładnie co zrobić, co napisać nieuczciwemu sprzedawcy i na jakie klauzule czy paragrafy się powołać. Jak chcesz zagiąć go prawnie to polecam to samo rozwiązanie Mi pomogło i zwrócił pieniądze, a ja zdążyłam kupić jeszcze inny prezent ukochanemu
Lisik990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-19 11:03:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:43.