Problem z włosami - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-09-08, 20:21   #1
kret1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4

problem z włosami


witam
Mam taki problem, że zawsze podczas mycia i czesania wypadają mi włosy. Przy wycieraniu ręcznikiem nad wanna zawsze to jest ok kilkadziesiąt włosów. Czasami zauważam, że jak wypadnie jakiś włos to np czasami to są 3 włosy naraz, ale wychodzące wszystkie z jednej cebulki . Od pewnego czasu mam też takie złuszczone czoło, skóre przy bako-brodach oraz po bokach grzywki Czy ktoś może mi coś na to poradzić? Czytałem, że podobno dobry jest humavit, silica i skrzypowita. Które z nich polecacie i czy można np i humavit i silice brać jednocześnie ? (np dziennie i jedna tabletke silicy i humawitu albo w jeden dzień humawit w drugi silice) Ewentualnie co jeszcze możecie polecić?

PROSZE O POMOC !!!
kret1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-08, 20:32   #2
Karmen_1984
Raczkowanie
 
Avatar Karmen_1984
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka, miedzy Wa-Wą a Białymstokiem
Wiadomości: 401
GG do Karmen_1984
Dot.: problem z włosami

sprobuje pomóc.
Vitapil jest dobrym suplementem ale to nie wystarczy.
Chwalą sobie szampon Garnier Neril,wyszukaj o nim, moze jeszcze napisz jakie masz włosy,przetłuszczające, suche, łupiez, łojotok.
__________________
19.04.2005 zostałam Mamusią,kocham ten zawód
9.05.2007-- aparat na zębach(hmm,końca nie widać)
20.8.2008--jestem z moim Misiem
Karmen_1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-08, 22:07   #3
kret1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4
Dot.: problem z włosami

raczej chyba przetłuszczające się, bo co 3 dzien musze myć. Łupież trudno powiedzieć tak na całęj glowie to może nie tylko na skorze pod baczkami i po lewej stronie czoła też taka wysuszona schodząca skóra.
kret1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-09, 09:53   #4
shinsa
Rozeznanie
 
Avatar shinsa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 595
Dot.: problem z włosami

ja bym polecila skrzypowite, poprawia stan wlosow, paznokci, cery, wiec 3 w 1
__________________
Don't worry, don't cry, smoke grass and fly : )

Z każdym dniem coraz bliżej Ciebie M.
shinsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-09, 10:22   #5
Madlaine
Zakorzenienie
 
Avatar Madlaine
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 720
Dot.: problem z włosami

kret idź najlepiej do dermatologa, bo takie łuszczenie na linii włosów może być wynikiem choroby i wtedy żadnymi suplementami ani szamponami tego nie zwalczysz
Madlaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-09, 11:16   #6
Mariti
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 2 431
Dot.: problem z włosami

Cytat:
Napisane przez Madlaine Pokaż wiadomość
kret idź najlepiej do dermatologa, bo takie łuszczenie na linii włosów może być wynikiem choroby i wtedy żadnymi suplementami ani szamponami tego nie zwalczysz
Zgadzam się . Objawy , które opisujesz nie swiadczą o "zwykłym" wypadaniu włosów, toteż nie wiadomo czy dany środek ( typu wymienione szampony) jeszce nie zaszkodzi. Witamini raczej nie pomogą jesli to cos powazniejszego.Najpierw musisz udać się do dermatoga.
__________________
"Well-behaved women rarely make history."

Marilyn Monroe
Mariti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-26, 21:10   #7
201703061232
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 605
Unhappy Problem z włosami

Mam problem, mianowicie moje włosy były kiedyś zupełnie proste, jakieś 3, 4 lata temu zaczęły brzydko falować i się troszeczkę kręcić. Czy jest możliwość powrotu do starego stanu moich włosków?? Chodzi oczywiście o jakiś naturalny sposób.
201703061232 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-09-26, 21:16   #8
rozmarynek
Zadomowienie
 
Avatar rozmarynek
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1 362
Dot.: Problem z włosami

Cytat:
Napisane przez zbecka Pokaż wiadomość
Mam problem, mianowicie moje włosy były kiedyś zupełnie proste, jakieś 3, 4 lata temu zaczęły brzydko falować i się troszeczkę kręcić. Czy jest możliwość powrotu do starego stanu moich włosków?? Chodzi oczywiście o jakiś naturalny sposób.
jak to BRZYDKO falowac i krecic? co Ty wygadujesz:P toż loczki i fale to to, co wyróżńa z tłumu, nadaje hm wyrazu i to co tygryski lubią najbardziej ZMien podejscie!
ZNam wiele dziewczyn, ktore przez lata mialy proste, a potem zrobily im sie falowane, krecone. SLyszalam gdzies ze strktura wlosa zmienia sie co 7 lat.
__________________
"Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie jak go wskrzesić."

Albert Einstein


rozmarynek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-26, 21:34   #9
201703061232
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 605
Dot.: Problem z włosami

Ale ja nie chcę, nie mogę mieć długich rozpuszczonych bo wyglądam jak zaniedbane dziecko, są sztywne więc prostownica na długo nie pomoże. Co mam zrobić???
One kręcą się gdzieś od połowy długości Mam ich dość!!
201703061232 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-28, 23:13   #10
kokuryu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 828
Dot.: Problem z włosami

Jak rozmarynek napisała włosy zmieniają się wiele raz w ciągu życia. Ja również miała kiedyś całkowicie proste włosy teraz są falowane. Na takie zmiany wpływa bardzo wiele czynników, ale jest to też zależne od naturalnego wzrostu włosa. Radzę pokochać ten stan, nie ma sensu walczyć z własnym organizmem.
kokuryu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-28, 23:47   #11
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Problem z włosami

radze zaopatrzyc sie w dobre odzywki nawilzajace, beda sie po tym slicznie ukladac, no i zapomnij o gestych grzebieniach. do czesania uzywaj rzadkich grzebieni badz wlasnych palcow polecam odzywke bez splukiwania do kreconych pantene

a co do zmiany struktury wlosa, tez mi sie to obilo o uszy. slyszalam tez, ze po pierwszej ciazy wlosy kobiety ciemnieja
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-29, 10:40   #12
sandre
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 441
Dot.: Problem z włosami

moja dobra koleżanka całą szkołe podstawową miała włosy proste jak druty, a w szkole średniej zaczęły jej się kręcić. To był koszmar dla niej. Obecnie jest na 4 roku studiów i ma piękną burzę blond naturalnych loków. Każdy zwraca na nią uwagę i wszyscy znajomi zgodnie twierdzą ,że wygląda ślicznie w tych włosach. Zresztą teraz sama twierdzi ,że nie zamieniła by ich na żadne inne.....
__________________



sandre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-29, 12:28   #13
Justyneczkaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 227
Dot.: Problem z włosami

ja też bym chciasła aby mi się już zmieniły na jakieś śliczne włoski:P
Justyneczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-25, 15:40   #14
karolcia_83
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 548
Ja w podstawówce też miałam piękne,proste włosy. W liceum zaczęły mi się delikatnie falować. Potem dostawałam już z tego powodu szału...Mam nadzieję,że kiedyś zrobią się znowu proste Mojej fryzjerce włosy zaczęły się kręcić po urodzeniu synka. Ja mam nadzieję,że kiedyś jak urodzę to mi się wyprostują

Edytowane przez truskawkowawiosna
Czas edycji: 2007-10-25 o 16:10 Powód: !
karolcia_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-11, 14:57   #15
Nac
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2
Problem z włosami

Hej wszystkim
Jestem tu nowa i chciałabym zapytać się Was, czy jesteście w stanie pomóc mi z moim problemem. Dotyczy on włosów.
Moje są średnio gęste, długości do ramion. Problem polega na tym, że są płaskie, wyglądają jakbym sie nie czesała (myje je codziennie, czeszę co jakiś czas, bo nie mogę wytrzymać ich stanu). Jak pochylam głowę w bok to wyglądają jak strąki. Nie są całą 'grupą' tylko łączą się w pasma...Czy to taki typ włosów i już nic z tym nie zrobię?
Nac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-13, 20:54   #16
kasiejos
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 27
Dot.: Problem z włosami

można dużo z tym zrobić.
1, nie myj ich codziennie. przyzwyczaiłaś je do tego i teraz szybciej robią się nie świeże
2, jeśli chodzi o "płaskość" to jest najprawdopodobniej kwestia strzyżenia. wybierz się do dobrego, sprawdzonego fryzjera, który będzie wiedział co z nimi robić i jak ostrzyc oraz poradzi jak modelować w domu i jakich kosmetyków używać.
kasiejos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-14, 18:40   #17
Demoniquue
Przyczajenie
 
Avatar Demoniquue
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 22
Dot.: Problem z włosami

Musisz dobrać sobie szampon, który nie będzie obciążał włosów, np do przetłuszczających się. Jeśli nakładasz odżywkę, to nie nakładaj jej od samej skóry tylko jakies 10 cm od głowy zacznij.

Dodatkowo przydałoby się obcięcie, które optycznie je podniesie i zwiększy ilość włosów. Dość mocne cieniowanie powinno być dobre.
__________________
Upojona baśnią nocy znikam w czerni złocistej
by karmazynową kroplą krwi osłodzić myśli Twoje...


Demoniquue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-14, 20:47   #18
*piękna
Zakorzenienie
 
Avatar *piękna
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5 673
Dot.: Problem z włosami

Cytat:
Napisane przez Demoniquue Pokaż wiadomość
Musisz dobrać sobie szampon, który nie będzie obciążał włosów, np do przetłuszczających się. Jeśli nakładasz odżywkę, to nie nakładaj jej od samej skóry tylko jakies 10 cm od głowy zacznij.

Dodatkowo przydałoby się obcięcie, które optycznie je podniesie i zwiększy ilość włosów. Dość mocne cieniowanie powinno być dobre.

zgadzam się ponad to może czasem zmieniaj przedzaiłek ze srodka na bo i na drugi bok wtedy nie zdąza "oklapnąc"
__________________

*piękna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-08, 18:22   #19
eloeloeloelo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2
problem z włosami

Witajcie kochani

Mam taki ,może za bardzo wyolbrzymiony,problem z moimi włoskami Z jednej strony czoła jest ich mniej i robi sie taki "lizak" ze włoski stoją do góry ;p a z drugiej (lewej) normalnie, no i tez z tej lewej strony mam ogolnie mniej włosów niz po stronie prawej , tak samo po bokach głowy włosy sa takie rzadkie ze widać prawie skóre. I teraz pytanko: Co mi pomoże żeby nabrać "objetości" na głowie i poprawić kondycje włosów. Dodam ,że mam 17 lat i jestem bardzo chudy, nie odzywiam sie raczej zdrowo, mało też jem. Prawie w ogole warzyw, rzadko jakieś owoce. To tez pewnie powoduje łojotok na cerze i wypryski. Polećcie mi jakieś sprawdzone i działające witaminki, szampon albo cuś w ten deseń. Byle by podziałało na te włosiska moje , o ile sie da cokolwiek podziałać. Pozdrawiam

aa i jeszcze kiedyś miałem tak ,że jak drapałem sie po głowie to mogłem wydrapać włosy z cebulkami : ( to chyba coś ze skórą na głowie :/
eloeloeloelo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-07, 18:59   #20
dinka1988
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 11
Problem z włosami

Witam drogie forumowiczki. Mam pewien problem z włosami, a mianowicie włosy mi się strasznie zbijają w strąki, widać każde pasmo, wiszą jak sznurki, są średniej długości, od razu mówię, że myję je prawidłowo i dobrymi szamponami l'oreal elseve farbuję raz na dwa miesiące i prostuję, ale to w sumie co drugi dzień i tylko kilka razy przejeżdzam prostownicą. Włosy od nasady są ok, ale od brody w dół, masakra, nawet po umyciu tak w 2 godziny później włosy wiszą mi niesamowicie. Czy któraś z was ma podobny problem? Znacie jakieś dobre sposoby na to? Na końce nakładam jedwab, włosy nie są jakoś bardzo obciążone więc nie wiem czemu tak się dzieje. Pozdrawiam.
dinka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-07, 19:08   #21
ilustrowana inaczej
Rozeznanie
 
Avatar ilustrowana inaczej
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 620
Dot.: Problem z włosami

Cytat:
Napisane przez dinka1988 Pokaż wiadomość
Witam drogie forumowiczki. Mam pewien problem z włosami, a mianowicie włosy mi się strasznie zbijają w strąki, widać każde pasmo, wiszą jak sznurki, są średniej długości, od razu mówię, że myję je prawidłowo i dobrymi szamponami l'oreal elseve farbuję raz na dwa miesiące i prostuję, ale to w sumie co drugi dzień i tylko kilka razy przejeżdzam prostownicą. Włosy od nasady są ok, ale od brody w dół, masakra, nawet po umyciu tak w 2 godziny później włosy wiszą mi niesamowicie. Czy któraś z was ma podobny problem? Znacie jakieś dobre sposoby na to? Na końce nakładam jedwab, włosy nie są jakoś bardzo obciążone więc nie wiem czemu tak się dzieje. Pozdrawiam.
a moze to wlasnie przez ten jedwab? fryzjerka mi mowila, ze nie mozna go za duzo nakladac na raz bo robi sie efekt tlustych wlosow ;>
__________________
mogę zrobić wszystko. tak, przyznaję, cholernie mi zależy. jak nigdy.

<3
ilustrowana inaczej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-07, 19:13   #22
dinka1988
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 11
Dot.: Problem z włosami

Hmm wątpię, bo jedwab daję tylko troszeczkę i na koncówki włosów, już sprawdzałam, raz nie dałam jedwabiu i było to samo niestety
dinka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-08, 18:23   #23
illa22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 71
Dot.: Problem z włosami

Jakiego szamponu i odżywki używasz? Jeśli masz szampon i/lub odżywkę z silikonami to tefgo włąsnie moga być takie efekty. Ja kiedyś tak miałam i odkąd przerzuciłam się na szapony np: dla dzieci, ziołowe, Waxa, olejki rycynowe, jajko to jest o wiele lepiej
illa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-10, 09:38   #24
dinka1988
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 11
Dot.: Problem z włosami

Używam różnych szamponów a więc tak: kiedyś używałam taki brązowy z loreala, potem z cementem, mleczkiem królewskim, więc ogólnie z loreala i mam nivea zwiększający objętość, ale nim tylko raz umyłam. Też raz umyłam z joanny z czarną rzepą i w sumie nie było jakichś zmian, a jedwab daje tylko na koncówki, i do tego odżywka do włosów do spłukiwania. I to by było na tyle
dinka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-10, 10:50   #25
Nice Sprite
Raczkowanie
 
Avatar Nice Sprite
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 322
Dot.: Problem z włosami

mi zbijały się w strąki jak miałam pocieniowane, teraz wychodze z cieniowania wlosy odrastaja a problem znika. przerzucilam sie takze na szampony fryzjerskie kadusa i moja kochana odzywke kallosa mleczna
__________________
...i znów zmierzch...
kolejny dzień dobiega końca...
choćby nie wiem jaki był piękny,
jego miejsce zajmie noc...
Nice Sprite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-11, 19:16   #26
dinka1988
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 11
Dot.: Problem z włosami

ja też mam pocieniowane włosy ale już mniej bo odrastają i w sumie ten problem mam bardzo długo i już powoli mam dość bo nie wiem jakich szamponów mam używać i co mam robić, żeby tak się nie działo :/
dinka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-12, 18:51   #27
illa22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 71
Dot.: Problem z włosami

Noże spróbuj przez jakiś tydzień używać np: szamponu joanny rzepa i jakąś odżywkę delikatną np: z ziaji tylko ją spłukuj. Poobserwuj moze będzie lepiej? A czy przypatkiem to nie masz długich, cienkich, przetłuszczających włosów-wtedy takie zachowanie jest normalne i nic niestety nie pomoże jedynie wałki i codzienne mycie.
illa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 11:22   #28
Kaśka W.
Raczkowanie
 
Avatar Kaśka W.
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Tyczyn/Rzeszów
Wiadomości: 175
Dot.: Problem z włosami

ja miałam ten sam problem. Zupełnie nie wiedziałam jak sobie z nim radzić, miałam dość włosów i ich ciaglego czesania. Jestem przekonana ze zbijanie sie włosów w straki ma trzy powody:
po pierwsze to cieniowane włosy- to główny winowajca!!
po drugie wszelkie silikony w szamponach, odzywkach, nawet minimalne ilości.
po trzecie to przetłuszczające sie włosy

Odkąt włosy mi odrosły, są już jednakowej długości i przestałam używać silikonów w szamponach i odżywakach problem na pewno sie zmniejszył. Do końca sie nie rozwiązał ale to już jest na pewno wina moich strasznie prztłuszczających sie włosów. Nie musze przynajmniej czesać włosów co 5 minut.
Probonuje Ci zrezygnować z silikonów przynajmniej w szamponach i odzywkach. Z tego co wiem te szampony których uzywasz maja ich sporo. Pisałas ze masz szampon nivea, one sa na pewno bez silikonów- ja obecnie uzywam własnie tej lini (nivea hair care elastyczność i blask) i bardzo sobie chwale.
__________________



Kaśka W. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 11:38   #29
Nice Sprite
Raczkowanie
 
Avatar Nice Sprite
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 322
Dot.: Problem z włosami

Spróbuj jesczze szampon babydream z rosmanna, zobacz na KWC, jest taniutki rzędu 4 zł, bez silikonów, spieniaczy, doskonale oczyszcza, moze wtedy włoski nabiora lekkosci ale po nim koniecznie leciutka odzywka "minutówka" jakaś, bo trudno rozczesacz troszke wloski. I patrz na skład, czym krótszy to lepszy
__________________
...i znów zmierzch...
kolejny dzień dobiega końca...
choćby nie wiem jaki był piękny,
jego miejsce zajmie noc...
Nice Sprite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 17:50   #30
dinka1988
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 11
Dot.: Problem z włosami

Dziękuje bardzo za rady napewno się do nich zastosuję, niestety joanna z rzepą nie działa lepiej niż inne szampony, owszem mam włosy pocieniowane ale nie aż tak bardzo jak kiedyś. Nie sądzę, żeby problemem były przetłuszczające się włosy, bo myję je dokładnie i od skóry nie są przetuszczone, nawet tak w 2 godziny po umyciu włosy już mi się zbijają więc to raczej nie przetłuszczanie, bo włosy od nasady są ok tylko końce fatalne, są średniej długości. Hmm już sama nie wiem jakich szamponów mam używać, mam odżywkę obecnie z nivei z ryżem i kwiatem lotosu. Macie może jakieś sugestie co do szamponu?? Bardzo dziękuje za rady i pozdrawiam
dinka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:23.