nauczycielki:) - Strona 49 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-03-23, 19:12   #1441
ama09
Zakorzenienie
 
Avatar ama09
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Cz-wa
Wiadomości: 5 461
Dot.: nauczycielki:)

Dziewczyny pomóżcie..

Znalazłam ogłoszenie w moim zawodzie - dla nauczyciela. Nie spełniam jednak jednego z wymagań - dobrze mieć kurs podyplomowy, którego mi brakuje (nie robiłam bo to jednak kasa, a bez pewności że znajdę pracę w szkole to bez sensu wyrzucać 3tys w błoto). Jednak chcę złożyć dokumenty i tu problem - jak przekonać pracodawcę do siebie? Kurs mogę rozpocząć we wrześniu, czyli wtedy od kiedy zaczyna się praca. Jak to ładnie napisać?
ama09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-23, 19:32   #1442
79 Marta
Wtajemniczenie
 
Avatar 79 Marta
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 066
Dot.: nauczycielki:)

Cytat:
Napisane przez ama09 Pokaż wiadomość
Dziewczyny pomóżcie..

Znalazłam ogłoszenie w moim zawodzie - dla nauczyciela. Nie spełniam jednak jednego z wymagań - dobrze mieć kurs podyplomowy, którego mi brakuje (nie robiłam bo to jednak kasa, a bez pewności że znajdę pracę w szkole to bez sensu wyrzucać 3tys w błoto). Jednak chcę złożyć dokumenty i tu problem - jak przekonać pracodawcę do siebie? Kurs mogę rozpocząć we wrześniu, czyli wtedy od kiedy zaczyna się praca. Jak to ładnie napisać?
czy to kurs pedagogiczny? jeżeli tak- to jest konieczny
__________________
RĄCZKI MALUTKIE, A CHWYCIŁY ZA SERCE NA CAŁE ŻYCIE... TRUDNO UWIERZYĆ, ŻE CIĘ NIE BYŁO...
79 Marta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-23, 20:47   #1443
ama09
Zakorzenienie
 
Avatar ama09
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Cz-wa
Wiadomości: 5 461
Dot.: nauczycielki:)

Cytat:
Napisane przez 79 Marta Pokaż wiadomość
czy to kurs pedagogiczny? jeżeli tak- to jest konieczny
nie.. to oligofreno. Znam osoby, które robiły kurs dopiero gdy zaczęły pracę. Więc jest szansa, jeśli nie znajdzie się ktoś lepszy ode mnie. Mam kwalifikacje do 3 przedmiotów jakich potrzebuje dyrektor, więc mam nadzieję że się 'skusi' na mnie Tylko jak to napisać w liście motywacyjnym...
ama09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-23, 23:49   #1444
thidien
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 975
Dot.: nauczycielki:)

Cytat:
Napisane przez ama09 Pokaż wiadomość
nie.. to oligofreno. Znam osoby, które robiły kurs dopiero gdy zaczęły pracę. Więc jest szansa, jeśli nie znajdzie się ktoś lepszy ode mnie. Mam kwalifikacje do 3 przedmiotów jakich potrzebuje dyrektor, więc mam nadzieję że się 'skusi' na mnie Tylko jak to napisać w liście motywacyjnym...
najlepiej tak prosto jak się da, że jesteś chętna do podnoszenia swoich kwalifikacji i między innymi dlatego byś chciała rozpocząć kurs oligo, ponieważ zdajesz sobie sprawę z tego, jak bardzo sie on przyda w Twojej przyszłej pracy
__________________
żonka 27.07.2013
II kreski 30.07.2013
Synek 1.4.2014
II kreski 1.12.2015
thidien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-24, 04:30   #1445
PaniPedagog
Szalony Kapelusznik
 
Avatar PaniPedagog
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 1 739
Dot.: nauczycielki:)

Cytat:
Napisane przez ama09 Pokaż wiadomość
nie.. to oligofreno. Znam osoby, które robiły kurs dopiero gdy zaczęły pracę. Więc jest szansa, jeśli nie znajdzie się ktoś lepszy ode mnie. Mam kwalifikacje do 3 przedmiotów jakich potrzebuje dyrektor, więc mam nadzieję że się 'skusi' na mnie Tylko jak to napisać w liście motywacyjnym...

A jaka to placówka? W niektórych jest wymóg oligofreno a w inych tylko "mile widziane".
PaniPedagog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-24, 20:56   #1446
79 Marta
Wtajemniczenie
 
Avatar 79 Marta
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 066
Dot.: nauczycielki:)

z tego co wiem, kiedyś można bylo robić w trakcie. teraz trzeba mieć od razu. wiem, bo mam
__________________
RĄCZKI MALUTKIE, A CHWYCIŁY ZA SERCE NA CAŁE ŻYCIE... TRUDNO UWIERZYĆ, ŻE CIĘ NIE BYŁO...
79 Marta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-14, 12:30   #1447
salcella
Raczkowanie
 
Avatar salcella
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 59
Dot.: nauczycielki:)

ama09 - i jak? Udało się?

Ja też ciągle szukam pracy w zawodzie
salcella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-17, 17:49   #1448
marie_marie22
Zadomowienie
 
Avatar marie_marie22
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 168
Dot.: nauczycielki:)

Czy myślicie, że jest już za późno na składanie cv do szkół?
marie_marie22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-17, 18:08   #1449
cindy17
Raczkowanie
 
Avatar cindy17
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 251
Dot.: nauczycielki:)

Składaj. Mimo że już arkusz zrobiony to warto.
cindy17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-17, 18:16   #1450
PaniPedagog
Szalony Kapelusznik
 
Avatar PaniPedagog
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 1 739
Dot.: nauczycielki:)

Arkusz jest w sumie bez znaczenia, tzn jak jest wolny etat to jest wpisany wakat i dopiero się szuka. Zresztą mało gdzie "nowi" przyjmowani są w kwietniu, a nie w wakacje
PaniPedagog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-25, 18:33   #1451
ama09
Zakorzenienie
 
Avatar ama09
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Cz-wa
Wiadomości: 5 461
Dot.: nauczycielki:)

Cytat:
Napisane przez salcella Pokaż wiadomość
ama09 - i jak? Udało się?

Ja też ciągle szukam pracy w zawodzie
szukam

jak wyglądały Wasze rozmowy kwalifikacyjne w szkołach? o co Was pytało? rozmawiałyście z dyrektorem , wicedyrektorem?
ama09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-26, 14:55   #1452
79 Marta
Wtajemniczenie
 
Avatar 79 Marta
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 066
Dot.: nauczycielki:)

tu nie ma reguły. Moja rozmowa- po dzień dobry- no to zostaje pani wychowawca kl 4a, poza tym nauczycielem takiego a takiego przedmiotu... pytań zero
natomiast koleżanka ( inna placówka) miała w zasadzie egzamin z metodyki ( MEGA- dodajmy)
__________________
RĄCZKI MALUTKIE, A CHWYCIŁY ZA SERCE NA CAŁE ŻYCIE... TRUDNO UWIERZYĆ, ŻE CIĘ NIE BYŁO...
79 Marta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-27, 13:27   #1453
polaraksaaa
Raczkowanie
 
Avatar polaraksaaa
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 48
Dot.: nauczycielki:)

Witam,
Bardzo proszę o pomoc. Jutro jest moje pierwsze spotkanie z rodzicami dzieci klas pierwszych. Jest to spotkanie zapoznawcze, które ma na celu przedstawienie mojej osoby rodzicom.
To będzie moja pierwsza praca w szkole. Jestem dwa lata po studiach i ogromnie zestresowana jutrzejszym spotkaniem. Nie wiem zupełnie jak do tego podejść, boję się że nerwy mnie zjedzą i źle wypadnę
Proszę o porady, jak to u Was wyglądało...
Pozdrawiam
polaraksaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-30, 08:00   #1454
marie_marie22
Zadomowienie
 
Avatar marie_marie22
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 168
Dot.: nauczycielki:)

I jak poszło?

---------- Dopisano o 08:11 ---------- Poprzedni post napisano o 07:37 ----------

i jakbyło?

---------- Dopisano o 08:44 ---------- Poprzedni post napisano o 08:11 ----------

i jakbyło?

---------- Dopisano o 09:00 ---------- Poprzedni post napisano o 08:44 ----------

i jakbyło?
marie_marie22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-01, 17:30   #1455
maiti
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Miejsce, w którym coś tworzę ;))
Wiadomości: 286
Dot.: nauczycielki:)

Hej dziewczyny.
Czy któraś z was orientuje się jak wygląda praca w niepublicznej szkole i prywatnej? Ile godzin? Jaka pensja? Jakie jest to zatrudnienie, czy tylko KP czy KN?Na jaki okres jest umowa? Czy są ferie, wakacje i przerwy świąteczne jak w państwowej szkole? Czy jest możliwość robienia awansu zawodowego?
maiti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-01, 18:16   #1456
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: nauczycielki:)

Cytat:
Napisane przez maiti Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny.
Czy któraś z was orientuje się jak wygląda praca w niepublicznej szkole i prywatnej? Ile godzin? Jaka pensja? Jakie jest to zatrudnienie, czy tylko KP czy KN?Na jaki okres jest umowa? Czy są ferie, wakacje i przerwy świąteczne jak w państwowej szkole? Czy jest możliwość robienia awansu zawodowego?
Z tego co się orientuję z rozmów z koleżankami to w prywatnej placówce nie obowiązuje KN, więc pełny etat wynosi... 40 h. Awans można robić. Ferii i wakacji koleżanka w przedszkolu nie miała. Zwykły urlop jej tylko przysługiwał.
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-02, 09:34   #1457
*Basia*
Mod-Śnieżynka
 
Avatar *Basia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 364
Dot.: nauczycielki:)

Etat nauczyciela w każdej szkole to 40 godzin, różnice mogą być w pensum.
Pensum zależy, ale często to 22 godz.
Co do wakacji czy ferii, w państwowych szkołach też są dyżury (zwłaszcza ferie czy inne wolne dni okołoświąteczne), tym bardziej w przedszkolach.
Nas obowiązuje KP, z tym, że mamy możliwość zrobienia awansu, wynagrodzenie teoretycznie wg KP (podwyżki niekoniecznie, czasem, zależy itd....), urlop-wakacje, ferie - owszem są (z tym, że mamy dyżury w ferie czy inne wolne dni w zależności od zapotrzebowania, ale tutaj sytuacja jak w innych szkołach).
__________________

*Basia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-02, 15:53   #1458
robby72
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 6
Dot.: nauczycielki:)

Oj, dziewczyny, tylko was podziwiać, nic więcej. Mam koleżankę nauczycielkę i to, co ona opowiada, co się teraz w szkołach dzieje, to ludzkie pojecie przechodzi... pizzę na lekcjach zamawiają, z klasy wychodzą bez powodu, fuck;etują, rzucają przedmiotami... masakra... ona w gimnazjum pracuje...
robby72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-03, 07:24   #1459
maiti
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Miejsce, w którym coś tworzę ;))
Wiadomości: 286
Dot.: nauczycielki:)

W szkole państwowej wiem jak wszystko to wygląda. Interesuje mnie niepubliczna i prywatna.
maiti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-05, 20:02   #1460
marie_marie22
Zadomowienie
 
Avatar marie_marie22
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 168
Dot.: nauczycielki:)

Cytat:
Napisane przez maiti Pokaż wiadomość
W szkole państwowej wiem jak wszystko to wygląda. Interesuje mnie niepubliczna i prywatna.
w prywatnych jest lepiej niż w państwowych??
marie_marie22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-05, 20:11   #1461
*Basia*
Mod-Śnieżynka
 
Avatar *Basia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 364
Dot.: nauczycielki:)

Cytat:
Napisane przez maiti Pokaż wiadomość
W szkole państwowej wiem jak wszystko to wygląda. Interesuje mnie niepubliczna i prywatna.
Przepraszam, nie dopisałam, pracuję w niepublicznej.

A o 40 godz. dopisałam, bo nie rozumiem dlaczego często czytam, że etat nauczyciela to 18 godz? Pensum 18, 22 czy jeszcze inaczej (zależy gdzie), ale pensum to nie etat.
__________________

*Basia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-06, 21:49   #1462
maiti
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Miejsce, w którym coś tworzę ;))
Wiadomości: 286
Dot.: nauczycielki:)

Cytat:
Napisane przez marie_marie22 Pokaż wiadomość
w prywatnych jest lepiej niż w państwowych??
uważam, że nie

---------- Dopisano o 22:49 ---------- Poprzedni post napisano o 22:40 ----------

Cytat:
Napisane przez *Basia* Pokaż wiadomość
Przepraszam, nie dopisałam, pracuję w niepublicznej.

A o 40 godz. dopisałam, bo nie rozumiem dlaczego często czytam, że etat nauczyciela to 18 godz? Pensum 18, 22 czy jeszcze inaczej (zależy gdzie), ale pensum to nie etat.
teoretycznie się zgadza. dlaczego tak mówię, żaden z n-l w obecnej szkole o którą mam na myśli (państ.) nie siedzi bitych 8 h w pracy. niektórzy zabierają klasówki itp. do domu. w te 4o h wlicza sie szkolenia, konferencje, zebrania itp. ale to też nie wychodzi w tydzien w tydzien te 40h. jeszcze można rozbić to w zależności od nauczanego przedmiotu i podejścia indywidualnego każdego z nich.

koleżanka mowila mi, ze pensja jest niższa i nie ma tych przywilejow.
maiti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-07, 08:43   #1463
marie_marie22
Zadomowienie
 
Avatar marie_marie22
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 168
Dot.: nauczycielki:)

Też mi się tak wydawało, że w państwowych jest gorzej.
marie_marie22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-07, 09:23   #1464
201609050930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 406
Dot.: nauczycielki:)

Mam pytanie - planuję studiować filologię niderlandzką (5 lat) a z anglistyki zrobić tylko magisterke (2 lata) oczywiście ze specjalizacją nauczycielską. Nie widzę sensu iść na licencjat, ponieważ przymierzam się do certyfikatu TELC C2. Czy po samej magisterce mogłabym uczyć angielskiego?
201609050930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-07, 19:02   #1465
*Basia*
Mod-Śnieżynka
 
Avatar *Basia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 364
Dot.: nauczycielki:)

Pracowałam w państwowej i teraz w niepublicznej.
Jeśli chodzi o przywileje - lepiej w państwowej, to samo z godzinami i płacą. Kończyłam pracę i mogłam wyjść (nie mówię o szkoleniach, radach itp.). Teraz to się nie zdarza.
Nie mamy żadnych dodatków socjalnych, motywacyjnego itp.
I tu i tu pracuję bardzo dużo w domu.
Czy żałuję, że nie pracuję już w państwowej? Nie. Lubię swoją pracę.

---------- Dopisano o 20:02 ---------- Poprzedni post napisano o 19:57 ----------

Cytat:
Napisane przez maiti Pokaż wiadomość

teoretycznie się zgadza. dlaczego tak mówię, żaden z n-l w obecnej szkole o którą mam na myśli (państ.) nie siedzi bitych 8 h w pracy. niektórzy zabierają klasówki itp. do domu. w te 4o h wlicza sie szkolenia, konferencje, zebrania itp. ale to też nie wychodzi w tydzien w tydzien te 40h. jeszcze można rozbić to w zależności od nauczanego przedmiotu i podejścia indywidualnego każdego z nich.

koleżanka mowila mi, ze pensja jest niższa i nie ma tych przywilejow.
A dlaczego tylko teoretycznie? Nie pisałam, że te 40 godzin to siedzenie w szkole . U mnie praktycznie zawsze wychodzi więcej niż 40 godzin/tyg.
W mojej szkole oprócz tych 40 jest jeszcze kilkanaście godzin miesięcznie i nie są to godziny dydaktyczne. Co szkoła to inaczej, zależy od statutu czy kodeksu pracowniczego.
__________________

*Basia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-08, 11:32   #1466
maiti
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Miejsce, w którym coś tworzę ;))
Wiadomości: 286
Dot.: nauczycielki:)

Basiu chciałam się dowiedzieć ile godzin ma się dydaktycznych i czy jak skończysz te swoje lekcje idziesz do domu czy musisz siedzieć w szkole zegarowe 8h. Pomijam fakt, że do tych zajęć trzeba się przygotować i tu zdarza się, iż bardzo dużo się poświęca czasu. A jak ferie i wakacje wyglądają?
maiti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-08, 21:16   #1467
*Basia*
Mod-Śnieżynka
 
Avatar *Basia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 364
Dot.: nauczycielki:)

Cytat:
Napisane przez maiti Pokaż wiadomość
Basiu chciałam się dowiedzieć ile godzin ma się dydaktycznych i czy jak skończysz te swoje lekcje idziesz do domu czy musisz siedzieć w szkole zegarowe 8h. Pomijam fakt, że do tych zajęć trzeba się przygotować i tu zdarza się, iż bardzo dużo się poświęca czasu. A jak ferie i wakacje wyglądają?
Po skończonych zajęciach mogę iść do domu. Nie siedzimy 8 godzin (tzn czasem tak, ale nie jest tak, że etat w szkole musimy przesiedzieć 40 godz bez względu na to czy jest taka potrzeba czy jej nie ma).
Częściej (u nas) zdarzają się różnego rodzaju RP.
Mamy ferie i wakacje tak jak w szkołach masowych+dyżury w czasie dni wolnych (ale nie wszyscy równocześnie, zapisujemy się we wrześniu). W ferie -zależnie od zapotrzebowania (nie było jeszcze sytuacji żebym pracowała).
Wakacje mamy wolne (pierwszy tydzień wakacji zajęty, ostatni, czasem dłużej również). Chociaż teoretycznie możemy zostać wezwani - obowiązuje nas kodeks pracy (do tej pory nie zdarzyło się, żeby ktoś był wzywany do pracy).
Wychodzenie po lekcjach - zależy od dyrektora - czasem trzeba zostać coś zrobić i to się robi (nie mam na myśli pracy dydaktycznej). Określę to tak: w niepublicznej czasem trudniej odmówić.
Na pewno wiele zależy od dyrektora i rodzaju szkoły niepublicznej.
__________________

*Basia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-10, 09:08   #1468
maiti
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Miejsce, w którym coś tworzę ;))
Wiadomości: 286
Dot.: nauczycielki:)

Dziękuję Basiu za odpowiedź. Właśnie to chciałam wiedzieć.
maiti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-14, 11:34   #1469
ama09
Zakorzenienie
 
Avatar ama09
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Cz-wa
Wiadomości: 5 461
Dot.: nauczycielki:)

Dziewczyny a jak to wyglądało jak miałyście rozmowę o pracy np w czerwcu i wynik był pozytywny to umowę podpisywaliście od razu czy dopiero 1 września?
Wiecie chodzi mi o pewność zatrudnienia wyrażoną na takiej rozmowie...
ama09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-14, 12:27   #1470
*Basia*
Mod-Śnieżynka
 
Avatar *Basia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 364
Dot.: nauczycielki:)

Cytat:
Napisane przez ama09 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a jak to wyglądało jak miałyście rozmowę o pracy np w czerwcu i wynik był pozytywny to umowę podpisywaliście od razu czy dopiero 1 września?
Wiecie chodzi mi o pewność zatrudnienia wyrażoną na takiej rozmowie...
Nie wiem czy szkoła będzie skłonna płacić komuś za urlop od razu na początku (kompletnie nieekonomiczne). Zatrudnienie raczej od 1 września, ale wcześniej i tak trzeba chodzić na rady czy np przygotować salę do zajęć (piszę na podstawie własnego doświadczenia).
__________________

*Basia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-01-26 15:08:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:24.