Walka o zdrowe i piękne włosy :) - Strona 61 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-10-09, 13:53   #1801
naked21
Wtajemniczenie
 
Avatar naked21
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Heaven
Wiadomości: 2 029
GG do naked21
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :)



co do pokrzywy to mam nadzieje że od wewnątrz też działa bo od wczoraj pije 3 kubki dziennie [/quote]

tak, zarówno herbatka z pokrzywy świetnie działa na włoski jak również ze skrzypu polnego najlepiej kupić je w saszetkach i do kubeczka wrzucać jedną i drugą herbatkę tylko nie wiem jak ze smakiem. Dolly napisz prosze za jakiś czas czy widzisz jakieś efekty
__________________
"Lubię ten stan, rozkoszne sam na sam. Cisza i ja. Cisza, ja i czas(...)"
naked21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-09, 14:09   #1802
Kadunia
Zakorzenienie
 
Avatar Kadunia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 9 435
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :)

Cytat:
Napisane przez Dolly

co do pokrzywy to mam nadzieje że od wewnątrz też działa bo od wczoraj pije 3 kubki dziennie
Cytat:
Napisane przez neked21
tak, zarówno herbatka z pokrzywy świetnie działa na włoski jak również ze skrzypu polnego najlepiej kupić je w saszetkach i do kubeczka wrzucać jedną i drugą herbatkę tylko nie wiem jak ze smakiem. Dolly napisz prosze za jakiś czas czy widzisz jakieś efekty
właśnie Dolly jak ta herbatka z pokrzywy smakuje?
__________________

Kadunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-09, 14:38   #1803
Dolly
Zakorzenienie
 
Avatar Dolly
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 721
GG do Dolly
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :)

mi smakuje pokrzywa
ogólnie wole zieloną herbate i czerwoną od normalnych i może dlatego pokrzywa mi też smakuje

na opakowaniu jest napisane żeby pić pokrzywe 3-4 razy dziennie, więc troszke dużo, ale staram się

a gdzie kupie herbate ze skrzypu?
__________________
kocham tą piosenkę http://www.youtube.com/watch?v=BboBncMCpws
...bo w końcu to przez nią w euforii złamałam nogę tańcząc
Dolly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-09, 14:41   #1804
sylwia.gda
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Scandi
Wiadomości: 2 472
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :)

Ze skrzypu powinna być w każdej aptece i zielarskim
sylwia.gda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-09, 14:45   #1805
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :)

Ja byłam ostatnio z moimi Szkotami na pięknej łące i nazbierałam skrzyp - teraz go suszę Potem pobuszuję w internecie i poszukam przepisów na nalewki, herbatki i inne cuda
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-09, 14:56   #1806
Kadunia
Zakorzenienie
 
Avatar Kadunia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 9 435
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :)

Cytat:
Napisane przez Dolly Pokaż wiadomość
mi smakuje pokrzywa
ogólnie wole zieloną herbate i czerwoną od normalnych i może dlatego pokrzywa mi też smakuje

na opakowaniu jest napisane żeby pić pokrzywe 3-4 razy dziennie, więc troszke dużo, ale staram się

a gdzie kupie herbate ze skrzypu?
jesli zalezy mi na zregenerowaniu rozdwojonych włosow to pic ta pokrzywke?
__________________

Kadunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-09, 15:50   #1807
Dolly
Zakorzenienie
 
Avatar Dolly
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 721
GG do Dolly
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :)

szczerze to nie wiem czy pokrzywa pomaga... sama pije bo mam nadzieje że poprawi stan moich kłaczków
__________________
kocham tą piosenkę http://www.youtube.com/watch?v=BboBncMCpws
...bo w końcu to przez nią w euforii złamałam nogę tańcząc
Dolly jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-10-09, 19:31   #1808
Ślicznotka;)
Rozeznanie
 
Avatar Ślicznotka;)
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Goleniów
Wiadomości: 930
GG do Ślicznotka;)
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :)

Pokrzywa jakoś źle mi się kojarzy... Ja chyba zostanę przy skrzypie Przyszły mi dzisiaj te maski Kallosa, ale nie wypróbowałam, bo zużyłam do końca resztkę Semi di Lino. Latte pachnie rzeczywiście bosko, ale Placenta zalatuje dla mnie jakąś chemią
Ślicznotka;) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-09, 20:51   #1809
OLGA250
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 73
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :)

Dziewczyny,

1 łyżka zmielonego siemienia lnianego dziennie dołożona do np. jogurtu działa cuda!
Ewa Wachowicz radzi jedzenie prażonych pestek z dyni. Podobno już po miesiącu widać efekty.
OLGA250 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-09, 21:43   #1810
Dolly
Zakorzenienie
 
Avatar Dolly
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 721
GG do Dolly
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :)

co do siemienia to faktycznie... mój piesek dostaje do jedzenia i ma śliczną, lśniącą sierść

moze dziwny przykład, ale przeciez na ludzi tak samo działa
__________________
kocham tą piosenkę http://www.youtube.com/watch?v=BboBncMCpws
...bo w końcu to przez nią w euforii złamałam nogę tańcząc
Dolly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-09, 22:00   #1811
Kadunia
Zakorzenienie
 
Avatar Kadunia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 9 435
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :)

Cytat:
Napisane przez Dolly Pokaż wiadomość
co do siemienia to faktycznie... mój piesek dostaje do jedzenia i ma śliczną, lśniącą sierść

moze dziwny przykład, ale przeciez na ludzi tak samo działa

oooo
__________________

Kadunia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-10, 07:44   #1812
Ślicznotka;)
Rozeznanie
 
Avatar Ślicznotka;)
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Goleniów
Wiadomości: 930
GG do Ślicznotka;)
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :)

Cytat:
Napisane przez OLGA250 Pokaż wiadomość
Dziewczyny,

1 łyżka zmielonego siemienia lnianego dziennie dołożona do np. jogurtu działa cuda!
Ewa Wachowicz radzi jedzenie prażonych pestek z dyni. Podobno już po miesiącu widać efekty.
Ja niestety nie mam czasu sie w takie rzeczy bawić Ledwo na maseczki znajduję chwilę, a i tak powinnam je dłużej trzymać...
Ślicznotka;) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-10, 07:57   #1813
Agaimka
Rozeznanie
 
Avatar Agaimka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 716
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :)

Ciekawy artykuł z forum www.pieknewlosy.pl

> Dieta dla włosów
Warunkiem zdrowych i lśniących włosów jest zrównoważona dieta bogata w składniki odżywcze.
Ważne aby składniki odżywcze były dostarczane regularnie bo nasz organizm nie ma możliwości ich magazynowania!

Jakich składników potrzebują włosy?

Cystyna wpływa na wzrost włosów, niedobór powoduje brak połysku włosów.

Cystyna znajduje się w: żółtkach jaj, produktach zbożowych, zarodkach pszennych, soi, płatkach owsianych, otrębach pszennych.


Cynk uaktywnia enzymy kontrolujące metabolizm białek które zawierają wiązania dwusiarczkowe potrzebne do budowy włosa. Wpływa także na gospodarkę witaminową witaminy A, a witamina ta ma znaczący wpływ na proces keratynizacji włosów. Długotrwały niedobór powoduje z początku zahamowanie wzrostu, później przerzedzanie się włosów, natomiast w skrajnych przypadkach może doprowadzić do całkowitego wyłysienia. Cynk naturalnie odkłada się we włosach i przy jego braku włosy staja sie słabsze.

Cynk znajduje się w: produktach z pełnego zboża, ryżu naturalnym, pszenicy, jęczmieniu, serach żółtych, pestkach dyni, orzechach włoskich, ostrygach, jajkach, sezamie, soczewicy, kokosie, migdałach, kukurydzy, sezamie, ziarnach słonecznika, grzybach, groszku, orzechach nerkowca, fasoli mung.


Żelazo, a dokładniej jony żelaza są związane z tzw. oddychaniem komórkowym dostarczającym energii komórkom macierzy, dzięki których podziałom i różnicowaniu się powstaje włos. Są też niezbędne dla działania pewnego enzymu wpływającego pośrednio na prawidłowość i częstość podziałów komórek macierzy, co decyduje o prawidłowej budowie i tempie wzrostu włosów. Tak więc jego niedobór może być powodem łysienia. Obfite krwawienia miesiączkowe, okres ciąży i dieta może u kobiet prowadzić do niedoboru żelaza. W takim przypadku włosy stają się cienkie, łamliwe i ulegają przerzedzeniu.

Żelazo znajduje się w: szpinaku, pestkach dyni, awokado, soi, orzechach włoskich, pokrzywie, życie, morelach, ostrygach, kukurydzy, sezamie, jajkach, natce pietruszki, ziarnach słonecznika, grzybach, groszku, oliwkach, orzechach nerkowca, daktylach, pszenicy, fasoli mung.


Miedź działa wzmacniająco na włosy. Od miedzi zależy wzrost prawidłowej struktury rogowej włosa. Niedobór miedzi skutkuje np. zbyt małą ilością mostków dwusiarczkowych, które wzmacniają wytrzymałość i sprężystość włosów. W konsekwencji włosy stają się słabe i poskręcane. W przypadku niedoboru miedzi w organizmie dochodzi do zaburzeń w gospodarce żelazem, co jeszcze bardziej może niekorzystnie odbić się na stanie naszych włosów. Niedobór może także prowadzić do odbarwienia i zmian strukturalnych we włosach.

Miedź znajduje się w mięsie.


Magnez potrzebny jest do syntezy białek.

Magnez znajduje się w: pestkach dyni, groszku, jabłkach ze skórką, soi, brokułach, prosie, kapuście, melonie, kiwi, fasoli, burakach, owsie, kabaczku, pomidorach, jęczmieniu, kurczaku, życie, orzechach włoskich, morelach, kokosie, migdałach, brukselce, kalafiorze, marchewce, kukurydzy, sezamie, selerze, cebuli, ziarnach słonecznika, grzybach, soczewicy, groszku, orzechach nerkowca, grejpfrucie, pszenicy, sałacie, fasoli mung, brzoskwiniach
Agaimka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-10, 08:10   #1814
KasiulkaS
Raczkowanie
 
Avatar KasiulkaS
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: z pracy ;-)
Wiadomości: 205
GG do KasiulkaS Send a message via Skype™ to KasiulkaS
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :)

dziewczyny, co do siemienia (siemia?) lnianego, to jak myślicie czy mozna tak sobie łyżeczkę hop do buzi i popić np.wodą?

A do tego słyszałam,że od siemienia się tyje.
Nie mam obsesji, wręcz przeciwnie, tak z ciekawości pytam.

Kiedyś piłam siemię zalane wrzątkiem, taka galaretka.Działało też osłonowo na podrażniony żołądek.

Od siebie polecam Wam MSM firmy OLIMP (dużo było na Wizażu).
U mnie siarka z MSM powoduje szybsze rośnięcie włosów. Niestety też w innych miejscach, np. na brodzie

pozdrawiam
KasiulkaS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-11, 11:01   #1815
anna_net
Rozeznanie
 
Avatar anna_net
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 582
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :)

A ja mam pytanie z innej beczki .Otóż zaineresowaly mnie ziółka na włosy ,ale po głowie mi chodzi ,ze niektóre z nich obniżają działanie tabletek antykoncepcyjnych.Tylko niestety nie pamiętam o które chodzi..Może Wy pamiętacie ?
Bo tak się zastanawiam ,czy powinnam wybrac polecaną przez Was pokrzywe,skrzyp czy siemie lniane..

pzdr
anna_net jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-11, 14:30   #1816
Slim_777
Raczkowanie
 
Avatar Slim_777
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 33
Thumbs up Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :)

Cześć Dziewczyny!
częściej czytam niż komentuję, ale teraz nie wytrzymałam. Zamówiłam wczoraj na estylu (dopiero wczoraj tam sie zarejestrowałam) kosmetyki renee b.:
Renee Blanche; Spray kończący kurację dla włosów suchych i zniszczonych „Chitosano”300
Renee Blanche; Krem regenerujący do włosów suchych i zniszczonych 500 ml
Renee Blanche; Szampon proteinowy do włosów suchych i zniszczonych
Renee Blanche; Serum Krystaliczne

nawet nie przeszukalam całego forum, tylko postanowiłam "zaufać intuicji".
Moje zaskoczenie nastąpiło, gdy dziś miła Pani zadzwoniła, że mogę odebrać kosmetyki osobiscie (nawet proponowała dostarczyć do domu), a to tylko dlatego, ze mieszkam w tym samym mieście. Ha! jeszcze dziś większość przetestuję, lub chociaż "poniucham". Pozdrowienia Dziewczyny
__________________

Slim_777 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-11, 15:42   #1817
andziullla
Przyczajenie
 
Avatar andziullla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 28
GG do andziullla
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :)

Mam obsesję włosową
Szampony dwa:
absolut loreal profesjonalny+gliss kur do brązowych włosów (stosuje je naprzemiennie albo je ze sobą mieszam)
maska intensiv (matko, jaka ona wydajna jest....)
balsam gliss kur do brązowych włosów
ampułki renwe C
maska power z sp welli (w sumie już jej nie stosuję, bo jest raczej kiepskawa)
mleczko loreal liss
olejek loreal (żółty)
nabłyszczacz wella (hh)
mleczko do prostowania liss (marketowe)
Dużo tego nie... Oczywiście nie stosuje na raz wszystkiego, najlepszy jak dla mnie jest zestaw szampon absolut+intensiv+olejek na końce
Mam gęste, bardzo podatne, suche z natury włosy....
Jak sądzicie???? Co radzicie????
andziullla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-11, 19:51   #1818
palema
Zadomowienie
 
Avatar palema
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 217
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :)

Cytat:
Napisane przez Slim_777 Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny!
częściej czytam niż komentuję, ale teraz nie wytrzymałam. Zamówiłam wczoraj na estylu (dopiero wczoraj tam sie zarejestrowałam) kosmetyki renee b.:
Renee Blanche; Spray kończący kurację dla włosów suchych i zniszczonych „Chitosano”300
Renee Blanche; Krem regenerujący do włosów suchych i zniszczonych 500 ml
Renee Blanche; Szampon proteinowy do włosów suchych i zniszczonych
Renee Blanche; Serum Krystaliczne

nawet nie przeszukalam całego forum, tylko postanowiłam "zaufać intuicji".
Moje zaskoczenie nastąpiło, gdy dziś miła Pani zadzwoniła, że mogę odebrać kosmetyki osobiscie (nawet proponowała dostarczyć do domu), a to tylko dlatego, ze mieszkam w tym samym mieście. Ha! jeszcze dziś większość przetestuję, lub chociaż "poniucham". Pozdrowienia Dziewczyny
jak już przetestujesz mogłabyś napisać co o nich sądzisz?baaardzo bylabym dzwieczna naczytac się tu nie mogę o wszystkich preparatach, powoli przestaję ogarniać
__________________

...you will learn how to not quit
when things get hard in your life...




l o o k i n g f o r a n i n s p i r a t i o n
palema jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-12, 09:07   #1819
misia_2000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1
Question Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :)

Czesc jestem tu nowa powiedzcie mi dziewczynki stosowałyscie kiedys placente? dziala to cos? ile to kosztuje i po jakim czasie widac efekt o ile widac ja wam polecam na zniszczone wlosy szampon RADICAL do tego jest osobno odzywka szampon kosztuje okolo 10 zł odzywka 13 zł razem gdzies okolo 23-24 zł efekty super ale trzeba regularnie stosowac pozdrawiam serdecznie. Aha co do mich wlosków to farbowalam je duzo razy mialam warkoczyki tzn mam ale musze je sciagnac i zadbac o nie bo w koncu bede łysa! radical bardzo pomaga ale słyszalam ze ampułki placente sa duzo szybciej efektowene pozdrawiam serdecznie buziaczki
misia_2000 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-12, 10:31   #1820
Kadunia
Zakorzenienie
 
Avatar Kadunia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 9 435
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :)

Misia w tym wątku jest duzo o Placencie a zawsze tez mozesz poczytac KWC
__________________

Kadunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-12, 10:45   #1821
kajacier
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 18
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :)

Cytat:
Napisane przez noseknosek Pokaż wiadomość
ja raczej nie mam problemów z rozczesywaniem, bo robię to tylko palcami :P revalid sprawia, że włosy są takie sprężyste jakby już po użyciu odżywki! Z założenia jest dla włosów suchych i zniszczonych, to jest taka jakby kuracja, stosuje się ją przez 2 tygodnie myjąc włosy tym szamponem 2-3 w ciągu tygodnia. Ja jednak myję cały czas, ale chyba coś w tym jest, bo przy ciągłym stosowaniu efekt jakby mizerniejszy. Ja mam go tylko dlatego, że u mojej mamy w aptece była na niego promocja i kosztował chyba 16 złotych..
rigenol można dostać chyba w każdym sklepie fryzjerskim, no ale tam będzie na pewno trochę drożej niż przez internet.
odżywkę ze szpiku już też zamówiłam, czekam tylko na potwierdzenie tego czy mają ją aktualnie w magazynie.
chyba oszalałam tyle już nazamawiałam i ciągle mi mało
Poczytalam Twoje posty i jestes juz dla mnie mistrzynia tej dziedziny! Czy mozesz polecic mi szampon najlepiej cudowny (...)ktory przywraca wlosom objetosc? Mialam zawsze geste i cudowne a po ostatnch wyjsciach z balejazowni profesjonalnej mam wrazenie ze mam polowe wlosow. Myje codziennie Sheer Blond, stosuje wax, przed Sheer Blondem bylam wierna Rene Furtererowi i mam baterie odzywek, ale nic wlasciwie oprocz ochrony koloru nie widze, zeby dzialalo na grubosc, miesistosc itp. Masz moze jakis pomysl na to??? Pozdrawiam serdecznie.
kajacier jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-12, 11:25   #1822
sylwia.gda
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Scandi
Wiadomości: 2 472
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :)

A ja zawiodłam się na szklanych ampułkach Ciment Kerastase nie ma żadnej różnicy z nimi czy bez nich.
W ogóle ostatnio nie sluzą mi żadne preparaty tego typu-moje włosy muszą dostawać coś kremowo-maskowego o konkretnej konsystencji.

Miło zaskoczyła mnie natomiast kuracja kolagenowo-enzymatyczna Schwarzkopf-już po 1 użyciu włosy były cudne.
Chwalę sobie też serum Vitality's-tłuściutkie do wygładzania koszt-39,90 w Douglasie.
sylwia.gda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-12, 11:41   #1823
anna_net
Rozeznanie
 
Avatar anna_net
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 582
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :)

Cytat:
Napisane przez anna_net Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie z innej beczki .Otóż zaineresowaly mnie ziółka na włosy ,ale po głowie mi chodzi ,ze niektóre z nich obniżają działanie tabletek antykoncepcyjnych.Tylko niestety nie pamiętam o które chodzi..Może Wy pamiętacie ?
Bo tak się zastanawiam ,czy powinnam wybrac polecaną przez Was pokrzywe,skrzyp czy siemie lniane..

pzdr
prosze o pomoc
anna_net jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-12, 12:04   #1824
atsenka
Zadomowienie
 
Avatar atsenka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 411
Smile Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :)

Dziewczyny a ja mam pytanie czy któraś używała Szchwarzkopf Bonacure odżywkę, szampon lub spray nadający objętość?? Jeśli tak to proszę o opinię na temat tych kosmetyków skoro zachwalacie tak tą 2fazową odżywkę Bonacure to może te kosmetyki o które pytam też są dobre....Byłabym wdzięczna za jakieś informacje
Pozdrawiam
atsenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-12, 12:12   #1825
atsenka
Zadomowienie
 
Avatar atsenka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 411
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :)

anna_net z tego co wiem to zarówno skrzyp jak i pokrzywa i siemie lniane jest dobre na włosy a jakbys połączyła spożywanie np 2 z tych 3 specyfików to byłoby naprawdę dobrze
atsenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-12, 13:48   #1826
CIAMPUREK
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 419
GG do CIAMPUREK
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :)

witam po wizycie u dermatologa- jestem troche niemilo zaskoczona spodziewalam sie czegos innego tak naprawde moim problemem byly wypadajace włosy i swedzace miejsca na glowie juz myslalam ze to grzybica- Pani demrmatolog powiedizal mi ze to tylko uczulenie na szampon albo balsam wiec musze zmeinic a na wypadanie poradzila mi loxion - i tu mnie zaskoczyla poniewaz czytalam iwelel watkow i wszycy go unikaja wiec rece mi opadly sma od siebiie uzywam Vichy czrwonego zastanawiam sie nad szmponem ziolowym bo ten Vichy diabelstwo drogie jak fix
natomiast roziece pomiedzy struktura wlosa na czubku mam siano a ztyłu normlne powiedzial ze taka moja uroda
napiszcie mi dziewczyny co byscie zrobily na moim miejscu?czy isc do innego dermatologa czy cos innego?w ktorym kierunku powinnam sie ustawic?
Slim_777 tez zmierzam w tym kierunku co Ty napisz jakie sa efekty i jezeli mozesz ile na to wydałas
sylwia.gda jaka szczotke do włosów bys mi polecila?chodzi mi o sucszenie włosów
andziullla co to za maska intensiv ?jaka to firma i na co ona jest ?
z gory dziekuje za pomoc
CIAMPUREK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-12, 14:32   #1827
sylwia.gda
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Scandi
Wiadomości: 2 472
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :)

Ja mam szczotkę okrągłą (wyciągam na nią wlosy podczas suszenia)-ceramiczno-jonizującą, kosztowała 30 zl w sklepie dla fryzjerów.
sylwia.gda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-12, 15:46   #1828
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :)

Cytat:
Napisane przez sylwia.gda Pokaż wiadomość
Ja mam szczotkę okrągłą (wyciągam na nią wlosy podczas suszenia)-ceramiczno-jonizującą, kosztowała 30 zl w sklepie dla fryzjerów.
Sylwia, a kupowałaś ją osobiście czy przez internet? Jeśli osobiście, to czy mogłabym liczyć na namiary tego sklepu na PW? W końcu Tyś też Gdańszczanka.
Ja swojej szczotki z naturalnego włosia używam już tyle czasu, że nawet nie pamiętam, no i przydałoby się kupić nową... ciągle szukam takiego ideału, bo ona jako jedyna w ogóle nie wyrywa mi włosów przy czesaniu.
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-12, 15:55   #1829
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :)

Z tego wątku będę musiała się chyba wypisać i zmienić mu nazwę - zamiast walka o zdrowe i piękne włosy - walka o włosy. Tak źle jeszcze nie było! Opisałam to trochę w wątku o wypadaniu, ale chcę też was się poradzić. Miałam trochę zewnętrznych czynników 'pomagających' moim włosm wypadać (najkrócej choroba+stres), ale mało tego że wypadają w tempie zastraszającym, to osiwiałam prawie jak babuleńka. O ile siwienia już chyba nie powstrzymam, bo jak się zaczęło, to pewnie poleci, to nie wiem już co robić z wypadaniem. Opiszę wam swoją pielęgnację do tej pory, poradźcie co w niej zmienić , bo nie chcę być łysa :
- szampon neril + tonik neril - zużyte całość w około 2 miesiące - w tym czasie w zasadzie zero stylizacji
- szampon l'oreal professionel power color - zaczęłam niedawno
- odżywka nawilżająca w sprayu bonacure
- maski alfaparf + nutri seduction i semi di lino - narazie zużyte dosłownie kilka razy - nie mogłam częściej przez nawrót choroby i szpital
- humavit w tabletkach, ale jakoś nieregularnie go stosowałam, zresztą muszę się zmuszać, żeby to połknąć.
Przymierzam się do zakupu vichy czerwonego, waxu i vitapilu oraz calmazin (cynk+,magnez+wapn). Co Wy na to?? Myślę też o zakupie odżywki biolage fortheterapie.
Poradźcie coś, bo sama zgłupiałam.
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-12, 16:25   #1830
Blue_star
Przyczajenie
 
Avatar Blue_star
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 8
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :)

A ja mam takie pytanie... Czy stosowała któraś taką maseczkę na włosy? Żółtko jajka + olejek rycynowy. Ja bym cos tekiego chciała spróbowac, ale lepiej się wcześniej dowiedzieć, żeby mi czasem wszystkie włosy nie wypadły.
Blue_star jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:08.