Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy - Strona 112 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-03-11, 17:23   #3331
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Wypowiadając się w imieniu Lisbeth bym mogła, ale tak nieładnie nie będę jej odbierać przyjemności udzielania informacji.
Majreg powiem tyle.. z tym przyciemnieniem to już mnie uświadomiłaś na tyle, że zaczynam żałować zakupu kalpi tone. Może ktoś chce kupić? Zamiast tego sobie amlę wezmę, ten olejek.
ale chyba też troszkę przyciemnia. ups.

Edytowane przez sylvia_doll
Czas edycji: 2011-03-11 o 17:26
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-11, 17:38   #3332
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Wypowiadając się w imieniu Lisbeth bym mogła, ale tak nieładnie nie będę jej odbierać przyjemności udzielania informacji.
Majreg powiem tyle.. z tym przyciemnieniem to już mnie uświadomiłaś na tyle, że zaczynam żałować zakupu kalpi tone. Może ktoś chce kupić? Zamiast tego sobie amlę wezmę, ten olejek.
ale chyba też troszkę przyciemnia. ups.
Myślę,że olej amla tak nie przyciemni jak pudry. Ty samą lawsonię kładź mocno zakwaszoną cytryną bez amli. Amla może i zakwasza i kolor początkowo jest intensywniejszy ale potem wszystko ciemnieje. Amla generalnie chyba działa jednak wygaszająco na intensywność. Mam na myśli efekt docelowy , a nie ten natychmiastowy. Ale nie mam doświadczenia, więc może dziewczyny mnie poprawią.

Ja bym na Twoim miejscu przejrzała na hennaforhair jakie kolory dają poszczególne mieszanki z amlą i bez amli i z innymi dodatkami na ciemnych włosach.Tam wszystko jest.
__________________
Klęska glodu w Rogu Afryki. Największa susza od 60 lat.
http://unicef.pl/images/stories/akcj...d_banner11.png

Edytowane przez majreg
Czas edycji: 2011-03-11 o 17:41
majreg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-11, 18:24   #3333
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Natknęłam się właśnie na informację że amla ma głównie działanie przyciemniające-wzmacniające a sama janthropa dopiero tworzy czerwień. W tym coś może być, dlatego wolę na razie z czystą henną z cytryną się zabawić.
Nurkowałam już na mixach hennaforhair wiele wiele razy, jestem po prostu mega niezdecydowana. Zraziłam się do czarnego koloru niegdyś [chemicznego] stąd tak węszę węszę tysiąckrotnie zanim coś położę na czuprynę
Pozdrawiam, dzięki za porady!
Ta Klaudyna ma naprawdę piękny kolor, taki bym mieć mogła!
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-11, 20:37   #3334
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Perwati Pokaż wiadomość
Lisbeth, mam pytanie. Po farbowaniu Khadi masz rude włosy, a później po kalpi tone zrobiły się takie bardziej czerwonawe i ciemniejsze? Czy mi się wydaje tylko ta czerwień?;]
Tak, po kalpi tone robią mi się trochę ciemniejsze i bardziej czerwone włosy, ale tylko na krótko. Potem wszystko wraca do normy.
W naszej galerii w moim ostatnim poście zdjęcia 4 i 6 są właśnie po kalpi tone.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-11, 21:34   #3335
Kirima
Lifthrasir
 
Avatar Kirima
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 193
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;25657361]Kirima, możesz pomieszać hennę z a. i j. z cassią. Cassii powinno być minimum 1/3 mieszanki moim zdaniem.
A kalpi tone nawet jeśli przyciemni trochę kolor, to nie na długo.[/QUOTE]

Ok, spróbuję Zgodnie z Twoją wcześniejszą radą miałam tak farbować, ale tym razem mam już konkretny kolor, który chcę uzyskać. Wielkie dzięki za odpowiedź

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Ta dziewczyna ma wspaniały kolor, Tobie na pewno się uda, nie masz ciemnych. Ale nie chcę sugerować, żeby nie wyszło źle.. Posłuchaj może Lisbeth, zapewne wie co mówi. Ja źle nie wyszłam na jej radach, uwierz!
Ufam Lisbeth, dlatego biorę właśnie hennę z a. i j., miałam już farbować mieszanką z cassią, ale chciałam się upewnić Oj tak, ma przepiękny kolor i przepiękne włosy

Cytat:
Napisane przez majreg Pokaż wiadomość
Masz tak śliczny kolor ,że ja bym z nim nic nie robiła. Jeszcze Ci odrosty zostaną i będziesz miała problem.
Cieszę się, że Ci się podoba Ja niestety (a może stety?) potrzebuję jakiejś zmiany, a odrosty nie powinny być jakieś straszne, nie boję się tego
__________________
* Dbam o loki od 01.08.10
* Moje włosy

Siostra Zakonu Curlitanek
Kirima jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-12, 11:55   #3336
DarkNoir
Zakorzenienie
 
Avatar DarkNoir
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 5 328
GG do DarkNoir
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Mam an głowie Khadi-Ciemny brąz
Ale chyba długo z nią nie posiedzę, bo już mnie głowa boli...
Moje spostrzeżenia (Wcześniej miałam Sipę):
Khadi jest genialna pod względem konsystencji i nakładania. Baaaardzo drobny proszek, niemal puder, nakładanie baardzo łatwe. Sipa była grudkowata i było w niej widać hm jakby malutkie resztki słomy, śmierdziała strasznie, nakładanie koszmarne (cała łazienka zielona).
A Khadi-śmierdzi dużo mniej, nakładanie-papka, bez grudek, gładka, nie odpada od włosów jak Sipa.

Ogólnie już po samym nakładaniu mogę powiedzieć, że warto wydać więcej na duuużo lepszą jakościową Khadi.

Zmywam za jakieś 3 godziny.
__________________
Zima minie wiosna przejdzie lato w niepamięci legnie rok
Serce mnie nie boli, ręce ciągle zdolne do poświęceń są
Oczy trochę senne, wszystkie moje drogi wiodą w noc

Piotr Rogucki - I'm Not Afraid Of Your Soul


DarkNoir jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-12, 12:16   #3337
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Świetna recenzja, przydatna
Oczywiście oczekujemy zdjęć.
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-12, 22:23   #3338
mauvaise
Przyczajenie
 
Avatar mauvaise
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 26
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

W lipcu zafarbowałam włosy rudą henną. Efekt cudowny, jednak teraz zostały mi odrosty, boję się jednak cudować z innymi farbami przynajmniej teraz wiem, żeby nigdy więcej nie brać się za hennę
mauvaise jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-12, 23:04   #3339
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez mauvaise Pokaż wiadomość
W lipcu zafarbowałam włosy rudą henną. Efekt cudowny, jednak teraz zostały mi odrosty, boję się jednak cudować z innymi farbami przynajmniej teraz wiem, żeby nigdy więcej nie brać się za hennę
nie zalapalam, po farbach tez sa odrosty, nawet po szamponetkach niektorym zostaje kolor na stale, kazde farbowanie to odrosty, chyba ze ktos farbuje na identyczny kolor ale trafic tak to rzadkosc
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-13, 10:54   #3340
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez mauvaise Pokaż wiadomość
W lipcu zafarbowałam włosy rudą henną. Efekt cudowny, jednak teraz zostały mi odrosty, boję się jednak cudować z innymi farbami przynajmniej teraz wiem, żeby nigdy więcej nie brać się za hennę
A co? Myślałaś, że henna się zmywa?
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-13, 17:07   #3341
mauvaise
Przyczajenie
 
Avatar mauvaise
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 26
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;25690690]A co? Myślałaś, że henna się zmywa? [/QUOTE]
Koleżance, która farbowała w tym samym czasie zmyła się calkowicie ;]
mauvaise jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-13, 20:19   #3342
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez mauvaise Pokaż wiadomość
Koleżance, która farbowała w tym samym czasie zmyła się calkowicie ;]
kolor jaki da henna zalezy od koloru wyjsciowego i rodzaju wlosa, no i od tego czy ktos wczesniej nakladal chemie czy nie, jak sie ktos bierze za henne lepiej zalozyc ze nie zejdzie, bo tak naprawde prawdziwa, czysta henna nie splukuje sie, barwnik dostaje sie do wnetrza wlosa i wiaze sie z keratyna we wlosie, to znaczy to nie wyplukiwanie to tak nie do konca, bo jak ktos zneca sie nad wlosami i myje slsem, prostuje, suszy wysoka temperatura to nie ma bata, farba czy henna, wlos traci blask, polysk i niszczy sie

no i pytanie czy kolezanka robila tym samym produktem co Ty i jak dlugo kazda z Was trzymalam, jesli nawet macie ten sam kolor wlosow to porowatosc moze byc rozna

ja kolor po hennie uwielbiam, jest taki jak probowalam osiagnac farbami, u mnie jest akurat czerwony, farbowalam sie chemia na czerwone kolory przez 7 lat zanim mi sie blondu zachcialo rok temu, efekt taki ze musialam obciac wlosy i zapuszczam od nowa, dla mnie henna to najlepsze rozwiazanie, nie akceptuje swojego mysiego koloru wiec i tak bym farbowala no i teraz mam kolor jak chcialam i to bez niszczenia wlosow (i myje 3 razy tygodniowo przed hennowaniem musialam codziennie)
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-13, 22:22   #3343
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

kolor po hennie wychodzi zazwyczaj na tyle piekny, ze wystarczy mi ze nie wychodzi niebieski. po prostu jestem zachwycona [od pierwszego malowania minęło 9 dni] bo mam wrazenie ze po kolejnym malowaniu bede mogla myc spokooooojnie co 3 dni juz wlosy
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-14, 00:03   #3344
wrily_curly
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 645
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

nie będę wrzucać wszystkiego raz jeszcze, dam tylko linka do innego posta gdzie są zdjęcia -> https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=2527
na długości farbowane 2xhenna mazidłowa, 1xsipa, teraz henną ELD zrobiłam tylko odrost.
ogólnie nie planuję farbować czymkolwiek innym niż henna a chciałabym kolor lekko jaśniejszy od mojego obecnego na długośc a na odrostach na moim naturalnym kolorze jakiś ten rudy jest taki hmm, nie wiem
wrily_curly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-14, 06:13   #3345
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez wrily_curly Pokaż wiadomość
nie będę wrzucać wszystkiego raz jeszcze, dam tylko linka do innego posta gdzie są zdjęcia -> https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=2527
na długości farbowane 2xhenna mazidłowa, 1xsipa, teraz henną ELD zrobiłam tylko odrost.
ogólnie nie planuję farbować czymkolwiek innym niż henna a chciałabym kolor lekko jaśniejszy od mojego obecnego na długośc a na odrostach na moim naturalnym kolorze jakiś ten rudy jest taki hmm, nie wiem
ja tez przekonalam sie do henny i zamierzam kontynuowac hennowanie, w nocy z soboty na niedziele zrobilam sobie Henna Gloss, zapytalam malzonka czy zniesie mnie spiaca w turbanie i po 10 minutach myslenia zapytal tylko czy moj eksperyment bedzie smierdzialchciala m utrwalic kolor, sam kolor sie nie zmienil (moze jest ciutke glebszy) wiec wychodzi ze drugie hannowanie dalo mi docelowy kolor, Henna Gloss faktycznie nie sprawia klopotow z nalozeniem i zmyciem, trzeba tylko uwazac zeby nie zrobic za rzadkiej papki, mnie przez noc nic nie wycieklo ale rano jak wstalam to pare godzin jeszcze lazilam z turbanem i zaczelo mi nad uchem sciekac (zatkalam papierem toaletowym)

wirly
jaki masz swoj naturalny kolor - ciemny blond? Tobie wychodzi piekny typowy rudy (przepiekny), mnie wychodzi czerwien, myslalam ze dlatego ze mialam pofarbowane na sliwke ale na odrostach mam to samo, ciemna czerwien z jasnymi zloto-czerownymi na siwych, w cieniu i polmroku wygladaja na brazowe ale niech tylko odrobina swiatla sie pokaze od razu sa czerwone
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-14, 10:52   #3346
obywatelka planety Ziemia
Rozeznanie
 
Avatar obywatelka planety Ziemia
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 646
GG do obywatelka planety Ziemia
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Jestem wielce zasmucona
nigdzie w warszawie nie mogę znaleźć stacjonarnego sklepu z henną khadi.
Chciałam uniknąć czekania na przesyłkę i płacenia 15zł za kuriera..
juz nawet umyłam włosy bez odzywki 2 razy bo sądziłam ze w ciągu 3 dni prób uda mi się gdzieś w stolicy ją kupic.
czy któras z was wie gdzie mogę ją dostac? chodzi o khadi z amlą i jantrophą

i pytanie odnosnie nafty-ile razy trzeba umyc włosy aby zmyc całkowicie naftę? tzn ile podwójnych myć poczynić
bo jej warstwę mam na włosach (były tak suche a khadi nie było więc postanowiłam je trochę wygładzić) i na pewno bedzie przeszkadzać przy hennowaniu

Edytowane przez obywatelka planety Ziemia
Czas edycji: 2011-03-14 o 11:26
obywatelka planety Ziemia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-14, 10:59   #3347
kocurzyca
Zakorzenienie
 
Avatar kocurzyca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: far away land
Wiadomości: 14 308
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez wrily_curly Pokaż wiadomość
nie będę wrzucać wszystkiego raz jeszcze, dam tylko linka do innego posta gdzie są zdjęcia -> https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=2527
na długości farbowane 2xhenna mazidłowa, 1xsipa, teraz henną ELD zrobiłam tylko odrost.
ogólnie nie planuję farbować czymkolwiek innym niż henna a chciałabym kolor lekko jaśniejszy od mojego obecnego na długośc a na odrostach na moim naturalnym kolorze jakiś ten rudy jest taki hmm, nie wiem
Kolor moich marzen. Chcialabym zeby mi taki wlasnie wyszedl.
Jaki masz naturalny kolor wlosow??
__________________


Podczas gdy reszta gatunku pochodzi od małpy,
rude pochodzą od kotów.

Start 13.09.2011
61.5 -66.5 ... 70 -73-75 - 77- 79,5 - 80 - 82 15.04.2013

kocurzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-14, 14:06   #3348
wrily_curly
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 645
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość
ja tez przekonalam sie do henny i zamierzam kontynuowac hennowanie, w nocy z soboty na niedziele zrobilam sobie Henna Gloss, zapytalam malzonka czy zniesie mnie spiaca w turbanie i po 10 minutach myslenia zapytal tylko czy moj eksperyment bedzie smierdzialchciala m utrwalic kolor, sam kolor sie nie zmienil (moze jest ciutke glebszy) wiec wychodzi ze drugie hannowanie dalo mi docelowy kolor, Henna Gloss faktycznie nie sprawia klopotow z nalozeniem i zmyciem, trzeba tylko uwazac zeby nie zrobic za rzadkiej papki, mnie przez noc nic nie wycieklo ale rano jak wstalam to pare godzin jeszcze lazilam z turbanem i zaczelo mi nad uchem sciekac (zatkalam papierem toaletowym)

wirly
jaki masz swoj naturalny kolor - ciemny blond? Tobie wychodzi piekny typowy rudy (przepiekny), mnie wychodzi czerwien, myslalam ze dlatego ze mialam pofarbowane na sliwke ale na odrostach mam to samo, ciemna czerwien z jasnymi zloto-czerownymi na siwych, w cieniu i polmroku wygladaja na brazowe ale niech tylko odrobina swiatla sie pokaze od razu sa czerwone
też ostatnio robiłam henna gloss z tej resztki ELDu po odrostach, dzisiaj na zakręcony wrzucę zdjęcia tego, co mam obecnie i tutaj też podlinkuję
ech, ten Twój małżonek, który to rocznik taki dobry? a o dziwo henna gloss mi nigdy nie ścieka a sama henna potrafi chociaż nawet nie wiem, jakim cudem bo nakładam na suche włosy a papka nie jest zbyt lejąca
wiesz na długości mam jeszcze kładzioną hennę na wypłukany fiolet który henna i tak trochę wyżarła i jakby rozjaśniła co jest trochę dziwne. Jeśli chodzi o hennę na odrost naturalny to myślę że nawet nie do ucha je mam, trochę widać po zdjęciu z lotu ptaka a ogólnie to wyglądają na brązowe-czarne w złym świetle, zwłaszcza te na długości.
I z tego, co mówisz o naturalnach to widać, że henna serio na każdych włosach wychodzi inaczej, w sumie ciekawe, jakby znaleźć dwie dziewczyny o teoretycznie identycznym kolorze i nałożyć tę samą mieszankę to pewnie byłaby różnica w kolorze. ale niesamowite co piszesz o miękkości swoich włosów po hennie, ja zawsze traktuję je tak samo jak zawsze, myję, odżywkuję, stylizuję jak zawsze, nie zauważyłam żeby coś się działo przez to z kolorem lub trwałością
Cytat:
Napisane przez obywatelka planety Ziemia Pokaż wiadomość
Jestem wielce zasmucona
nigdzie w warszawie nie mogę znaleźć stacjonarnego sklepu z henną khadi.
Chciałam uniknąć czekania na przesyłkę i płacenia 15zł za kuriera..
juz nawet umyłam włosy bez odzywki 2 razy bo sądziłam ze w ciągu 3 dni prób uda mi się gdzieś w stolicy ją kupic.
czy któras z was wie gdzie mogę ją dostac? chodzi o khadi z amlą i jantrophą
a pisałaś do producenta przez ich stronę bądź dzwoniłaś do nich? Może powiedzą Ci kto w stolicy jest ich odbiorcą
Cytat:
Napisane przez kocurzyca Pokaż wiadomość
Kolor moich marzen. Chcialabym zeby mi taki wlasnie wyszedl.
Jaki masz naturalny kolor wlosow??

ogólnie kolor naturalny miałam zmienny, pod koniec podstawówki był to jasny-średni brąz chociaż wcześniej byłam platynową blondyneczką, w gimnazjum właśnie też zaczął podążać w stronę platyny, to był jasny szary blond, prawie gołębi, zaczęłam wyglądać jakbym siwiała ja rozumiem że można mieć zimny typ urody ale aż tak? teraz nie wiem. Babyhair rosną mi złote, bardzo jasny blond, a tak ogólnie to chyba taki szary jasny blond, wyglądam jakbym łysiała jak te odrosty są już większe

dzisiaj przyszedł do mnie ELD niestety, kasy miałam na ten miesiąc tylko tyle że ledwo mi na tą odrobinę starczyło i nie miałam możliwości kupić coś lepszego. Za 2-3 tygodnie pewnie zafarbuję chociaż już mam dość duże odrosty a robiłam hmm 21? 22 lutego? Ostatnio mi szybko włosy rosną albo po prostu rzuca mi się to w oczy bardziej niż wcześniej. W każdym razie mam jednak nadzieję że do tego czasu trafię 6 w totka i sobie zamówię porządną hennę a z ELDu zrobię wtedy henna gloss dla kuzynki, o
wrily_curly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-14, 14:14   #3349
kocurzyca
Zakorzenienie
 
Avatar kocurzyca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: far away land
Wiadomości: 14 308
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez wrily_curly Pokaż wiadomość

ogólnie kolor naturalny miałam zmienny, pod koniec podstawówki był to jasny-średni brąz chociaż wcześniej byłam platynową blondyneczką, w gimnazjum właśnie też zaczął podążać w stronę platyny, to był jasny szary blond, prawie gołębi, zaczęłam wyglądać jakbym siwiała ja rozumiem że można mieć zimny typ urody ale aż tak? teraz nie wiem. Babyhair rosną mi złote, bardzo jasny blond, a tak ogólnie to chyba taki szary jasny blond, wyglądam jakbym łysiała jak te odrosty są już większe
No ja niestety mam ciemniejsze wiec musze sie pogodzic z ciemnym rudym lub czerwonawym.

Wlasnie rozjasnuiam wlosy cynamonem. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
__________________


Podczas gdy reszta gatunku pochodzi od małpy,
rude pochodzą od kotów.

Start 13.09.2011
61.5 -66.5 ... 70 -73-75 - 77- 79,5 - 80 - 82 15.04.2013

kocurzyca jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-14, 14:16   #3350
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez wrily_curly Pokaż wiadomość
też ostatnio robiłam henna gloss z tej resztki ELDu po odrostach, dzisiaj na zakręcony wrzucę zdjęcia tego, co mam obecnie i tutaj też podlinkuję
koniecznie

Cytat:
ech, ten Twój małżonek, który to rocznik taki dobry?
63

Cytat:
ale niesamowite co piszesz o miękkości swoich włosów po hennie, ja zawsze traktuję je tak samo jak zawsze, myję, odżywkuję, stylizuję jak zawsze, nie zauważyłam żeby coś się działo przez to z kolorem lub trwałością
nie bardzo zalapalam kontekst, pisalam ze mam miekkie i nie wysuszone ale co z tym kolorem? To Kocurzyca pisala ze odzywkowanie nie wplywa dobrze na kolor po hennowaniu, nie ja, ja daje maske na 30 minut po hennowaniu i mam wloski jakbym nie hennowala (w sensie struktury, sa miekkie i blyszczace) a kolor nieziemski

a dla smiechu:

- w sobote maz wchodzi do lazienki jak nakladam Henna Gloss, pociaga nosem i mowi: pachnie jakbym karpia skrobal

- wczoraj wieczorem maz powachal moje wlosy i mowi: na sucho pachna jak wysuszone grzyby
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa

Edytowane przez Rybiorek
Czas edycji: 2011-03-14 o 14:18
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-14, 14:20   #3351
kocurzyca
Zakorzenienie
 
Avatar kocurzyca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: far away land
Wiadomości: 14 308
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość
nie bardzo zalapalam kontekst, pisalam ze mam miekkie i nie wysuszone ale co z tym kolorem? To Kocurzyca pisala ze odzywkowanie nie wplywa dobrze na kolor po hennowaniu, nie ja, ja daje maske na 30 minut po hennowaniu i mam wloski jakbym nie hennowala a kolor nieziemski
Ja
Ja keidys pisalam ze mycie szamponem od razu po hennowaniu zatrzymuje proces. O odzykowaniu nic nie wiem
__________________


Podczas gdy reszta gatunku pochodzi od małpy,
rude pochodzą od kotów.

Start 13.09.2011
61.5 -66.5 ... 70 -73-75 - 77- 79,5 - 80 - 82 15.04.2013

kocurzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-14, 14:22   #3352
DarkNoir
Zakorzenienie
 
Avatar DarkNoir
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 5 328
GG do DarkNoir
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

A mój TŻ gada, że pachną (cuchną) jak zgniła słoma
__________________
Zima minie wiosna przejdzie lato w niepamięci legnie rok
Serce mnie nie boli, ręce ciągle zdolne do poświęceń są
Oczy trochę senne, wszystkie moje drogi wiodą w noc

Piotr Rogucki - I'm Not Afraid Of Your Soul


DarkNoir jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-14, 14:35   #3353
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kocurzyca Pokaż wiadomość
Ja
Ja keidys pisalam ze mycie szamponem od razu po hennowaniu zatrzymuje proces. O odzykowaniu nic nie wiem
znaczy kladziesz potem odzywke? odebralam wrazenie po czytaniu Twojego posta ze nie powinno sie nic stosowac bo to zle, pisalam wtedy o tym ze sa rozne szkoly, jedne babki myja szamponem, inne odzywka, inne tylko splukuja, i jakos Twoj post zabrzmial ze cokolwiek zastosowane zatrzymuje proces (przepraszam za pomylke), ja myje odzywka i potem daje maske
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-14, 14:44   #3354
kocurzyca
Zakorzenienie
 
Avatar kocurzyca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: far away land
Wiadomości: 14 308
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość
znaczy kladziesz potem odzywke? odebralam wrazenie po czytaniu Twojego posta ze nie powinno sie nic stosowac bo to zle, pisalam wtedy o tym ze sa rozne szkoly, jedne babki myja szamponem, inne odzywka, inne tylko splukuja, i jakos Twoj post zabrzmial ze cokolwiek zastosowane zatrzymuje proces (przepraszam za pomylke), ja myje odzywka i potem daje maske
Ja ostatni raz henne nalkladalam lata temu i nie pamietam czy nakladalam odzywke. W ogole nie wiem czy nalozenie odzywki cos zmienia. Ale wiem ze umycie od razu po hennie zatrzyma dalszy proces tak jakby utleniania sie henny. Jak sie zmyje szamponem to kolor juz taki zostanie. A jak zmyje sie woda to kolor przez nastepna dobe moze dwie bedzie sie jeszcze troche zmienial. Moze zrobic sie ciemniejszy lub bardziej intensywny. Sa to male roznice.
I tylko mycie szamponem mialam na mysli

A i jeszcze nie koniecznie mycie jest zle. Jesli ktos chce miec pewnosc ze kolor nie sciemnieje bardziej to dobrze umyc.
__________________


Podczas gdy reszta gatunku pochodzi od małpy,
rude pochodzą od kotów.

Start 13.09.2011
61.5 -66.5 ... 70 -73-75 - 77- 79,5 - 80 - 82 15.04.2013


Edytowane przez kocurzyca
Czas edycji: 2011-03-14 o 14:46
kocurzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-14, 15:02   #3355
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kocurzyca Pokaż wiadomość
Ja ostatni raz henne nalkladalam lata temu i nie pamietam czy nakladalam odzywke. W ogole nie wiem czy nalozenie odzywki cos zmienia. Ale wiem ze umycie od razu po hennie zatrzyma dalszy proces tak jakby utleniania sie henny. Jak sie zmyje szamponem to kolor juz taki zostanie. A jak zmyje sie woda to kolor przez nastepna dobe moze dwie bedzie sie jeszcze troche zmienial. Moze zrobic sie ciemniejszy lub bardziej intensywny. Sa to male roznice.
I tylko mycie szamponem mialam na mysli

A i jeszcze nie koniecznie mycie jest zle. Jesli ktos chce miec pewnosc ze kolor nie sciemnieje bardziej to dobrze umyc.
no to teraz sie dogadalysmy
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-14, 16:29   #3356
obywatelka planety Ziemia
Rozeznanie
 
Avatar obywatelka planety Ziemia
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 646
GG do obywatelka planety Ziemia
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez wrily_curly Pokaż wiadomość
a pisałaś do producenta przez ich stronę bądź dzwoniłaś do nich? Może powiedzą Ci kto w stolicy jest ich odbiorcą
ze tez nie wpadłam na tak proste rozwiązanie
pomęczę ich
obywatelka planety Ziemia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-14, 18:47   #3357
optyma
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 325
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

to może zapytaj też o Poznań
optyma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-14, 18:58   #3358
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez optyma Pokaż wiadomość
to może zapytaj też o Poznań
Jestem za a jeśli nie to możemy razem zamówić ale to już na PW...
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-14, 19:03   #3359
wrily_curly
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 645
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Rybiorek na mnie krzyczy i mnie bije bacikiem https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=2567 jeszcze trochę zdjęć, niektóre zdjęcia, te tyłu, są rozjaśnione więc tam nie patrzcie na kolor
wrily_curly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-14, 19:47   #3360
Kirima
Lifthrasir
 
Avatar Kirima
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 193
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Ja to jednak mam wahania z tym kolorem I zastanawiam się nad ciemniejszym, takim jak ma wrily, wyszedłby mi taki jakbym nie mieszała z cassią czy raczej nie?
__________________
* Dbam o loki od 01.08.10
* Moje włosy

Siostra Zakonu Curlitanek
Kirima jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:21.