Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? - Strona 117 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-04-10, 20:57   #3481
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

yattagirl, jak już będziesz mieć mleczko jedwabne do włosów, to proszę napisz jak się sprawuje
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-10, 21:17   #3482
madziamaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 322
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez Himka Pokaż wiadomość
mówisz o tym serum-olejku regulującym LEMON wersja z olejem tamanu ??
ma ktoś może porównanie (najlepiej ktoś to też ma cerę mieszaną naczynkową) hyd. oczarowego i geraniowego?
Chciałam też zapytać o te maseczki wulkaniczne, czy nie wysuszają za bardzo? czy dają taki efekt jak standardowe glinki zielone ?
ja mam cerę mieszaną naczynkową . miałam oba hydrolaty i zdecydowanie wolę oczarowy, geraniowego już na pewno nie kupie - nie widziałam żadnych efektów po nim. oczarowy....hmm.....to inna bajka, cera jaśniejsza, mniejsze pory. tylko różany jeszcze tak uwielbiam. a maseczka wulkaniczna.....mnie osobiście nie spasowała. użyłam chyba z dwa razy i koniec, wydaje mi się że przy mocno tłustych, zanieczyszczonych cerach lepiej by się sprawdziła, ale wiadomo....każdemu pasuje co innego
madziamaria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-10, 23:00   #3483
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez KKZJ Pokaż wiadomość
a jak sądzisz, bambusek nadawałby się również do cery suchej?
przymierzam się do zakupu, ale obawiam się wyciągania wilgoci ze skóry i tego, że podkreśli istniejące i nieistniejące zmarszczki

masz może porównanie do skrobi z Mazideł / pudru Hauschki?
Z tym moze byc roznie i lepiej byloby wybrac z dodatkiem jedwabiu bo duzo typowo suchych cer narzeka,ze krzemionka potrafi je dodatkowo wysuszac.
Puder Hauschki to zupelnie inny produkt w porownaniu do pudru bambusowego i na dodatek potrafi sie o wiele bardziej podkreslac niedoskonalosci/widocznie pobiela i jest bardziej "tępy" niz puder bambusowy solo bez jedwabiu.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-11, 06:10   #3484
KKZJ
Zadomowienie
 
Avatar KKZJ
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 079
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Z tym moze byc roznie i lepiej byloby wybrac z dodatkiem jedwabiu bo duzo typowo suchych cer narzeka,ze krzemionka potrafi je dodatkowo wysuszac.
Puder Hauschki to zupelnie inny produkt w porownaniu do pudru bambusowego i na dodatek potrafi sie o wiele bardziej podkreslac niedoskonalosci/widocznie pobiela i jest bardziej "tępy" niz puder bambusowy solo bez jedwabiu.
dziękuję
Hauschkę mam, idzie głównie na stopy, bo u mnie do niczego innego się nie nadaje;
zatem będzie jedwabny bambus
KKZJ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-11, 06:51   #3485
yattagirl
Przyczajenie
 
Avatar yattagirl
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 17
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez Shazney Pokaż wiadomość
yattagirl, jak już będziesz mieć mleczko jedwabne do włosów, to proszę napisz jak się sprawuje
Jasne, paczka już do mnie leci, ale dojdzie pewnie dopiero po świętach...
yattagirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-11, 11:54   #3486
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez Shazney Pokaż wiadomość
yattagirl, jak już będziesz mieć mleczko jedwabne do włosów, to proszę napisz jak się sprawuje

Teraz tak sie zastanawiam czy jednak nie kupic polproduktow na Mazidlach i samej nie zrobic tego mleczka tylko chcialabym sie dowiedziec czy moze ono byc na bazie hydrolatu migdalowego.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-11, 13:41   #3487
yattagirl
Przyczajenie
 
Avatar yattagirl
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 17
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Teraz tak sie zastanawiam czy jednak nie kupic polproduktow na Mazidlach i samej nie zrobic tego mleczka tylko chcialabym sie dowiedziec czy moze ono byc na bazie hydrolatu migdalowego.
Oczywiście ekspertem nie jestem , ale na mój rozum to można- serum keratynowo-jedwabne z przepisu na mazidłach jest właśnie na bazie hydrolatu, a na BU hydrolat migdałowy jest polecany jako lekko nawilżająca mgiełka do włosów, czyli chyba się nadaje. Ale może wypowie się jeszcze ktoś bardziej doświadczony
yattagirl jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-11, 16:15   #3488
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez Himka Pokaż wiadomość
Jest jeszcze wersja z olejem dyniowym
Faktycznie, teraz sa 2 Nawet nie zauwazyłam
Ja mam z olejem dyniowym, ale czasem przed nałożeniem mieszam jeszcze z tamanu.
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-11, 18:34   #3489
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Ale wcześniej bylo serum LEMON i serum TAMANU, oba z salicylem, o ile się nie mylę, a teraz jest jedno LEMON w dwóch wersjach
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-11, 20:04   #3490
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez yattagirl Pokaż wiadomość
Oczywiście ekspertem nie jestem , ale na mój rozum to można- serum keratynowo-jedwabne z przepisu na mazidłach jest właśnie na bazie hydrolatu, a na BU hydrolat migdałowy jest polecany jako lekko nawilżająca mgiełka do włosów, czyli chyba się nadaje. Ale może wypowie się jeszcze ktoś bardziej doświadczony

No wlasnie tez mi sie tak wydaje,ze nie powinno byc problemu bo zalezy mi na wiekszej pojemnosci,ktora bedzie tez bardziej ekonomiczna a co za tym idzie bardziej oplacalne byloby zamowienie polproduktow na Mazidlach niz gotowca z BU
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-11, 20:53   #3491
yattagirl
Przyczajenie
 
Avatar yattagirl
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 17
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
No wlasnie tez mi sie tak wydaje,ze nie powinno byc problemu bo zalezy mi na wiekszej pojemnosci,ktora bedzie tez bardziej ekonomiczna a co za tym idzie bardziej oplacalne byloby zamowienie polproduktow na Mazidlach niz gotowca z BU
Rzeczywiście dobry pomysł, jak mi podpasuje to pewnie następnym razem też tak zrobię, bo wychodzi dużo taniej. Poza tym można dodać jeszcze keratynę, a z komentarzy na stronce wynika, że fajnie zwiększa objętość włosów, co mi osobiście by się przydało

Teraz zerknęłam dokładnie na skład tego mleczka z BU i widzę, że ma olej słonecznikowy i rycynowy... Jestem ciekawa jak dużo ich jest i czy czuć tą oleistość. Mam bardzo cienkie włosy i nawet odżywki do spłukiwania potrafią je obciążyć, więc takie "olejowe" serum chyba im nie posłuży. No cóż, okaże się jak przyjdzie paczka

Edytowane przez yattagirl
Czas edycji: 2009-04-11 o 20:55
yattagirl jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-11, 23:30   #3492
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez yattagirl Pokaż wiadomość
Rzeczywiście dobry pomysł, jak mi podpasuje to pewnie następnym razem też tak zrobię, bo wychodzi dużo taniej. Poza tym można dodać jeszcze keratynę, a z komentarzy na stronce wynika, że fajnie zwiększa objętość włosów, co mi osobiście by się przydało

Teraz zerknęłam dokładnie na skład tego mleczka z BU i widzę, że ma olej słonecznikowy i rycynowy... Jestem ciekawa jak dużo ich jest i czy czuć tą oleistość. Mam bardzo cienkie włosy i nawet odżywki do spłukiwania potrafią je obciążyć, więc takie "olejowe" serum chyba im nie posłuży. No cóż, okaże się jak przyjdzie paczka

Dostalam odpowiedz od P.Lidii i mozna spokojnie zamienic wode destylowana na wybrany hydrolat

Mam podobne wlosy do Ciebie ale przez ostatnie eksperymenty sa wysuszone wiec wszelkie olejowe cuda dobrze na nie dzialaja choc nie wiem jak zachowalaoby sie polaczenie oleju slonecznikowego i rycynowego wiec jak cos to czekam na relacje

Korci mnie ukrecenie tego serum takze z tego powodu,ze moge doluzyc cos wiecej i takze myslalam o keratynie-lubie wszelkie cuda,ktore nadaja objetosci
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-12, 10:39   #3493
April007
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 790
GG do April007
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Mnie się na hydrolacie psikadło nie sprawdziło - włosy były sztywne i nieprzyjemne w dotyku. Ale drugie ukręciłam na mleczku migdałowym ( dodałam jedwab, keratynę i nmf ). I ta wersja jest super - następnym razem może cyknę ciut pantenolu albo karagenianu
April007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-12, 12:10   #3494
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Ale wcześniej bylo serum LEMON i serum TAMANU, oba z salicylem, o ile się nie mylę, a teraz jest jedno LEMON w dwóch wersjach
No tak, ja mam lemon z dyniowym. Mam też serum tamanu Nie zauwazyłam po prostu kiedy "polaczyli" lemon z tamanu, sama sobie tak mieszałam przed nałożeniem na twarz. Teraz będę mogła zamówić "gotowca"
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-12, 16:36   #3495
yattagirl
Przyczajenie
 
Avatar yattagirl
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 17
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez April007 Pokaż wiadomość
Mnie się na hydrolacie psikadło nie sprawdziło - włosy były sztywne i nieprzyjemne w dotyku. Ale drugie ukręciłam na mleczku migdałowym ( dodałam jedwab, keratynę i nmf ). I ta wersja jest super - następnym razem może cyknę ciut pantenolu albo karagenianu
A na jakim hydrolacie robiłaś?
yattagirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-12, 19:31   #3496
Villemo.
Raczkowanie
 
Avatar Villemo.
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 390
GG do Villemo.
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

czesc, mam dziewczyny do was prośbe o pomoc przy wyborze olejku z BU. Na tą chwilę stosuje dwa razy w tygodniu diacneal a pomiędzy tym sporadycznie serum z witaminą C. jednak potrzebuje czegoś do nałożenia po diacnealu, jako nawilżacza. Do tej pory stosowałam kapsulki allegal ale mi się znudziły i szukam czegoś nowego.
Zastanawiam się nad kupnem dwóch olejów: arganowego lub z róży rdzawej, który jest lepszy?
dodatkowo myślałam o tym kremie lipionwym jako działanie przeciwzmarszczkowe (mam 28 lat) ale chyba nie znajde "wolny" dni aby go uzywać
Villemo. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-12, 21:32   #3497
April007
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 790
GG do April007
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez yattagirl Pokaż wiadomość
A na jakim hydrolacie robiłaś?
Robiłam 3 podejścia: raz na wodzie destylowanej, drugi raz na hydrolacie rozmarynowym i trzeci na mleczku. Do rozmarynu domieszałam nawet panthenol i żel hialuronowy, ale to nic nie pomogło - włosy jak druty...
April007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-12, 21:47   #3498
LouLou25
Zakorzenienie
 
Avatar LouLou25
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 843
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez Villemo. Pokaż wiadomość
czesc, mam dziewczyny do was prośbe o pomoc przy wyborze olejku z BU. Na tą chwilę stosuje dwa razy w tygodniu diacneal a pomiędzy tym sporadycznie serum z witaminą C. jednak potrzebuje czegoś do nałożenia po diacnealu, jako nawilżacza. Do tej pory stosowałam kapsulki allegal ale mi się znudziły i szukam czegoś nowego.
Zastanawiam się nad kupnem dwóch olejów: arganowego lub z róży rdzawej, który jest lepszy?
dodatkowo myślałam o tym kremie lipionwym jako działanie przeciwzmarszczkowe (mam 28 lat) ale chyba nie znajde "wolny" dni aby go uzywać
mam arganowy od niedawna i jestem bardzo zadowolona, roze mam z mazidel (pizmowa) i arganowy w mojej ocenie lepszy
__________________

sure. fine. whatever.


LouLou25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-13, 01:08   #3499
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez Villemo. Pokaż wiadomość
czesc, mam dziewczyny do was prośbe o pomoc przy wyborze olejku z BU. Na tą chwilę stosuje dwa razy w tygodniu diacneal a pomiędzy tym sporadycznie serum z witaminą C. jednak potrzebuje czegoś do nałożenia po diacnealu, jako nawilżacza. Do tej pory stosowałam kapsulki allegal ale mi się znudziły i szukam czegoś nowego.
Zastanawiam się nad kupnem dwóch olejów: arganowego lub z róży rdzawej, który jest lepszy?
dodatkowo myślałam o tym kremie lipionwym jako działanie przeciwzmarszczkowe (mam 28 lat) ale chyba nie znajde "wolny" dni aby go uzywać
Postawilabym na arganowy-jest duzo lepszy

Cytat:
Napisane przez April007 Pokaż wiadomość
Robiłam 3 podejścia: raz na wodzie destylowanej, drugi raz na hydrolacie rozmarynowym i trzeci na mleczku. Do rozmarynu domieszałam nawet panthenol i żel hialuronowy, ale to nic nie pomogło - włosy jak druty...

Hmmm...zrobie mala porcje na test i zobaczymy w kazdym razie chce hydrolat migdalowy uzyc.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-13, 08:45   #3500
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Witam was dziewczyny
Złożyłam swoje pierwsze zamówienie na BU i własnie zauważyłam że do serum LEMON dodajecie żel hialuronowy i mam pytanie ,czy konieczny jest żel hialuronowy?czy LEMON bez żelu będzie za tłusty?To moje początki na biochemi,więc proszę o wyrozumiałośc dla takiego laika jak ja
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-13, 09:32   #3501
yattagirl
Przyczajenie
 
Avatar yattagirl
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 17
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Wg mnie nie jest konieczny - ja stosuje czasem z żelem, a czasem bez. Rzeczywiście olejek jest dość tłusty i u mnie bez żelu nie wchłania się całkowicie, tylko pozostawia na skórze tłusty film (choć to pewnie zależy od cery - ja mam tłustą). Osobiście mi to nie przeszkadza, bo i tak smaruję się na noc, ale zaczęłam mieszać z HA, bo wtedy Lemon jest bardziej wydajne, a różnicy w działaniu nie zauważyłam, oprócz ww wchłaniania.
yattagirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-13, 10:38   #3502
April007
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 790
GG do April007
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Hmmm...zrobie mala porcje na test i zobaczymy w kazdym razie chce hydrolat migdalowy uzyc.
Spróbuj Może Ci podpasuje - ja mam dość zniszczone włosy i dodatkowo używam wcierki na wodzie brzozowej więc ona też trochę wysusza mi te kudły. Muszę mieć coś mocniejszego niż hydrolat
April007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-13, 10:58   #3503
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez yattagirl Pokaż wiadomość
Wg mnie nie jest konieczny - ja stosuje czasem z żelem, a czasem bez. Rzeczywiście olejek jest dość tłusty i u mnie bez żelu nie wchłania się całkowicie, tylko pozostawia na skórze tłusty film (choć to pewnie zależy od cery - ja mam tłustą). Osobiście mi to nie przeszkadza, bo i tak smaruję się na noc, ale zaczęłam mieszać z HA, bo wtedy Lemon jest bardziej wydajne, a różnicy w działaniu nie zauważyłam, oprócz ww wchłaniania.
Dziękuje za odpowiedz
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-13, 11:52   #3504
aprilla
Raczkowanie
 
Avatar aprilla
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 245
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Zwykle pisze w tym watku zeby poradzic sie co nowego zamowic, tym razem mam problem, moze ktos bedzie w stanie rozwiac moje watpliwosci. Bede wdzieczna

Bylam dotad ogromna wielbicielka peelingu z bromelaina. Robilam go co 2 lub 3 dni. Okolo 2 tygodnie temu zamowilam kolejna partie i zaczely sie problemy. Po 1 uzyciu nowego opakowania peelingu wyskoczyly mi jedynie na czole malutkie, praktycznie niewidoczne krostki. Po raz pierwszy tez bezposrednio po nalozeniu peelingu, czulam leciutkie szczypanie. Odlozylam peeling na kilka dni, wiekszosc krostek znieknela, ale niestety nie wszystkie. Wczoraj postanowilam do peelingu wrocic, ciagle wierzylam ze to nie moze byc jego wina i znow ten sam problem, tyle ze pojawila sie wieksza ilosc krostek.
Pytanie dlaczego? Czyby moj idealny peeling jednak robil mi krzywde? Ale zuzylam juz mnostwo opakowan, dlaczego teraz? Zastanawialam sie nawet czy dobrze go wykonalam, ale co mozna zepsuc? I najwazniejsze pytanie co robic zeby krostki jak najszybciej zeszly? Czy to zaskorniki? Znacie skuteczna masc, tonik ktore pomoga? Boje sie teraz wszystkiego.

Z gory dziekuje za odpowiedzi
aprilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-13, 12:29   #3505
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

może go 'przedawkowałaś'? po prostu robiłaś zbyt często ( bo byłaś zadowolona z efektów) i twoja skóra nie wytrzymała? może odstaw go na jakiś czas, żeby skóra się uspokoiła i zrób kolejne podejście
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-13, 14:34   #3506
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Zadałam podobne pytanie w innym wątku, ale od dawna nikt nie odpowiada. więc może tutaj się uda. Dopiero od niedawna stosuję kwasy w postaci Effaclar K na noc i raz w tyg. maseczka aspirynowa, więc konkretnych efektów (najbardziej zalezy mi na rozjaśnieniu piegów i przebarwień) nie widac. Teraz wiosna i zastanawiam się czy należy odstawic te kwasy i wrócic do nich jesienią? A jesli tak to może na sezon wakacyjny na dzień serum z wit. c a na noc tonik PHA?
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-13, 15:56   #3507
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez aprilla Pokaż wiadomość
Zwykle pisze w tym watku zeby poradzic sie co nowego zamowic, tym razem mam problem, moze ktos bedzie w stanie rozwiac moje watpliwosci. Bede wdzieczna

Bylam dotad ogromna wielbicielka peelingu z bromelaina. Robilam go co 2 lub 3 dni. Okolo 2 tygodnie temu zamowilam kolejna partie i zaczely sie problemy. Po 1 uzyciu nowego opakowania peelingu wyskoczyly mi jedynie na czole malutkie, praktycznie niewidoczne krostki. Po raz pierwszy tez bezposrednio po nalozeniu peelingu, czulam leciutkie szczypanie. Odlozylam peeling na kilka dni, wiekszosc krostek znieknela, ale niestety nie wszystkie. Wczoraj postanowilam do peelingu wrocic, ciagle wierzylam ze to nie moze byc jego wina i znow ten sam problem, tyle ze pojawila sie wieksza ilosc krostek.
Pytanie dlaczego? Czyby moj idealny peeling jednak robil mi krzywde? Ale zuzylam juz mnostwo opakowan, dlaczego teraz? Zastanawialam sie nawet czy dobrze go wykonalam, ale co mozna zepsuc? I najwazniejsze pytanie co robic zeby krostki jak najszybciej zeszly? Czy to zaskorniki? Znacie skuteczna masc, tonik ktore pomoga? Boje sie teraz wszystkiego.

Z gory dziekuje za odpowiedzi
..........
co 2-3 dni? WOWwwww.....
wygląda na to,ze skóra się uczuliła...szczerze to nie wyobrażam sobie takiej częstotliwosci stosowania bromelianiny..peeling wydaje się łagodny,ale działa na zasadzie enzymów ..az dziwie się,ze skóra dopiero teraz zareagowała alergią. Daj jej odpocząć przez jakiś czas...a potem używaj rzadziej,raz na tydzien np.... krostki powinny same się wyleczyć po odstawieniu peelingu...nawilżaj skóre,fajnie powinien zadziałać tez panthenol<do kupienia w aptece w postaci pianki np.>Jeśli po przerwie skóra znowu zareaguje wysypką to oznacza,ze peeling nie jest juz dla Ciebie.Cęsto tak jaest,ze uczulamy się na cos stopniowo.

---------- Dopisano o 16:56 ---------- Poprzedni post napisano o 16:54 ----------

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Zadałam podobne pytanie w innym wątku, ale od dawna nikt nie odpowiada. więc może tutaj się uda. Dopiero od niedawna stosuję kwasy w postaci Effaclar K na noc i raz w tyg. maseczka aspirynowa, więc konkretnych efektów (najbardziej zalezy mi na rozjaśnieniu piegów i przebarwień) nie widac. Teraz wiosna i zastanawiam się czy należy odstawic te kwasy i wrócic do nich jesienią? A jesli tak to może na sezon wakacyjny na dzień serum z wit. c a na noc tonik PHA?
....
serum z vit C i tonik PHA jak najbardziej
kwasy AHA/BHA lepiej odstawic i wrócic do nich jesienią...
jednak i to nie zwalnia nas do ochrony przed słoncem w ciągu lata/filtr obowiązkowo.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-13, 16:03   #3508
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
..........

serum z vit C i tonik PHA jak najbardziej
kwasy AHA/BHA lepiej odstawic i wrócic do nich jesienią...
jednak i to nie zwalnia nas do ochrony przed słoncem w ciągu lata/filtr obowiązkowo.
Bardzo Ci dziękuję oczywiście się filtruję i nie mam zamiaru przestac.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-13, 16:17   #3509
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
..........
co 2-3 dni? WOWwwww.....
bez przesady, ja tez używałam z taką częstotliwością i było ok teraz oprócz tego peelingu używam codziennie rano chusteczek peelingujących, wieczorem peelingu Dax, ponadto co trzeci dzień tonik AHA/BHA, na wieczór serum LEMON, i prawie codziennie Brevoxyl* - i dopiero teraz moja cera jakoś wygląda, że mogę wyjść z domu z samym filtrem, bez makijażu.


*tak, tak, jestem świadoma tego co robię, taka pielęgnacja służy mi już od około miesiąca, wcześniej było podobnie, tylko bez brevoxylu
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-13, 16:19   #3510
aprilla
Raczkowanie
 
Avatar aprilla
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 245
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

loss_lauri

dark01


Dziekuje za odpowiedzi. No coz wychodzi na to, ze to alergia po 'przedawkowaniu' peelingu Mam nadzieje, ze szybko sie z nia uporam. Pozdrawiam
aprilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:24.