trudny wybór kierunku polonistyka vs pedagogika - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-23, 11:24   #1
gothic8891
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 74

trudny wybór kierunku polonistyka vs pedagogika


Od października idę zaocznie na magisterkę... sama jestem po pedagogice.

Stoję teraz przed dylematem, który jutro muszę rozwiązać:
- iść na resocjalizację (która jest moim marzeniem pedagogicznym)
- iść na polonistykę - nauczycielstwo (moje marzenie, od dziecka...)

Oba kierunki mają plusy i minusy... główny minus to ten, że oba są chyba mało przyszłościowe... ale daleko mi np. do ekonomii czy matematyki.

Poza tym... nie mam za bardzo kasy... pedagogika droższa jest o 500zł od filologii...

Z drugiej strony redukcja etatów nauczycielskich...

Jak Wy wybrałybyście?
gothic8891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-23, 11:33   #2
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: trudny wybór kierunku polonistyka vs pedagogika

Ja bym wybrała polonistykę. Daje trochę więcej możliwości zatrudnienia niż pedagogika. No i perspektywa tej pracy jest jednak bardziej realna.
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-23, 11:39   #3
JustShe
Rozeznanie
 
Avatar JustShe
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Honolulu
Wiadomości: 520
Dot.: trudny wybór kierunku polonistyka vs pedagogika

Mam sporo koleżanek po polonistyce, które od lat szukają pracy.
__________________
M. : *
JustShe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-23, 11:46   #4
gothic8891
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 74
Dot.: trudny wybór kierunku polonistyka vs pedagogika

No właśnie... choć teoretycznie można dostać pracę na kilka godzin tygodniowo w szkołach prywatnych, czasem państwowych...no ale ja nie wiem czy za to da się wyżyć....

No ale z pedagogiką jest lepiej?

Tak sobie myślę, że po takiej filologii...to można też np. prywatnie uczyć polskiego obcokrajowców...
gothic8891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-23, 14:11   #5
Kojaniskatsi
Raczkowanie
 
Avatar Kojaniskatsi
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Centropoland :P
Wiadomości: 287
Dot.: trudny wybór kierunku polonistyka vs pedagogika

Ja skończyłam pedagogikę, moja dawna współlokatorka polonistykę - obie, choć w różnych miastach (ja Radom, ona Lublin i Biała Podlaska) nie mogłyśmy znaleźć pracy w zawodach...

Niemniej jednak jedyne moje koleżanki ze studiów, które pracują w zawodzie, osadziły się w Warszawie, więc jakaś tam szansa może jest. Młodego polonisty pracującego jako polonista niestety nie znam. Szkoły wypełnione są paniami +60, które czekają do emerytury.

Swoją drogą dziwi mnie, że po licencjacie z pedagogiki możesz tak radykalnie zmienić kierunek i iść na magisterkę z polonistyki. Ja studiując na UMCS w Lublinie nie mogłam nawet zmienić specjalizacji ( skończyłam ped. opiekuńczo-wychowawczą, a magistra chciałam z przedszkolnej lub wczesnoszkolnej, moja koleżanka zaś ze specjalnej), więc z powodu nie utworzenia naszej spec. z licencjatu, byłyśmy zmuszone wybrać ped ogólną czyli tzw wielkie gie
__________________
17-07-2012 Narzeczona
15-11-2014 Żona

"Gdyby ludzie rozmawiali tylko o tym, co rozumieją, zapadłaby nad światem wielka cisza"
Albert Einstein
Kojaniskatsi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-23, 15:36   #6
gothic8891
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 74
Dot.: trudny wybór kierunku polonistyka vs pedagogika

U nas po prostu realizuje się dodatkowo różnice programowe jeżeli są.
Ja też jestem po PO-Wie ale na UŚ. Kiedyś już studiowałam polonistykę, jednak później ją przerwałam z powodów osobistych... Jeszcze na 3 roku PO-Wu pytałam się władz wydziału filologicznego czy mam możliwość pójść na magisterkę z polonistyki po pedagogice i powiedzieli, że nie ma najmniejszego problemu.
Jutro jadę na wydział z dokumentami i zamierzam się dokładniej zorientować jak to jest...

Oba kierunki mnie interesują... sprawdzałam już jak to wygląda z podyplomówkami... i np. resocjalizację mogłabym mieć o 1100zł tańszą za semestr niż na magisterce.
gothic8891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-23, 16:10   #7
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: trudny wybór kierunku polonistyka vs pedagogika

w szkolach aktualnie zwalniaja nauczycieli, bo jest niz demograficzny. ja bym nie liczyla na prace w szkole.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-23, 16:46   #8
mallinna
Raczkowanie
 
Avatar mallinna
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 56
Dot.: trudny wybór kierunku polonistyka vs pedagogika

Jeżeli nie będziesz miała problemu z robieniem magisterki na polonistyce,to dlaczego miałabyś rezygnować z marzeń jakie miałaś kiedyś? A skoro jeszcze myślisz o zrobieniu podyplomowo resocjalizacji i lepiej też przedstawiają się kwestie finansowe to tym bardziej wybrałabym polonistykę Fakt i polonistom i pedagogom trudno znaleźć pracę,ale zawsze "jakby co" masz licencjat z pedagogiki i możesz spróbować szukać pracy w przedszkolu/podstawówce
__________________
Prawdą jest, że to ciosy od życia i bolesne doświadczenia pomagają nam dorosnąć







mallinna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-23, 16:46   #9
waits
Raczkowanie
 
Avatar waits
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 113
Dot.: trudny wybór kierunku polonistyka vs pedagogika

Aktualnie, blabla. Nie patrzcie na to, co się dzieje aktualnie, tylko na to, co będzie się działo, gdy skończycie studia.
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=_-KoEofNim4
waits jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-23, 17:24   #10
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: trudny wybór kierunku polonistyka vs pedagogika

tja. za dwa lata bedzie jeszcze mniej dzieci?
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-23, 17:45   #11
waits
Raczkowanie
 
Avatar waits
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 113
Dot.: trudny wybór kierunku polonistyka vs pedagogika

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
tja. za dwa lata bedzie jeszcze mniej dzieci?
To była uwaga ogólna. ;}
Sorry za OT.
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=_-KoEofNim4
waits jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-23, 21:39   #12
Kojaniskatsi
Raczkowanie
 
Avatar Kojaniskatsi
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Centropoland :P
Wiadomości: 287
Dot.: trudny wybór kierunku polonistyka vs pedagogika

Jak ja szłam na pedagogike to wszędzie krzyczano ze brakuje pedagogów... wiec świat sie zmienia, nie wiadomo co bedzie jutro
__________________
17-07-2012 Narzeczona
15-11-2014 Żona

"Gdyby ludzie rozmawiali tylko o tym, co rozumieją, zapadłaby nad światem wielka cisza"
Albert Einstein
Kojaniskatsi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-23, 22:14   #13
_joannag
Raczkowanie
 
Avatar _joannag
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 116
Dot.: trudny wybór kierunku polonistyka vs pedagogika

No właśnie, trudno powiedzieć. Teraz podobno znowu zbliża się wyż i np. w wielu przedszkolach już brakuje miejsc. Dzieci rodzą bowiem kobiety z roczników wyżowych (lata 80-te i I poł. lat 90-tych).
__________________
'The grass was greener
The light was brighter
With friends surrounded
The nights of wonder'.

_joannag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-24, 12:03   #14
mallinna
Raczkowanie
 
Avatar mallinna
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 56
Dot.: trudny wybór kierunku polonistyka vs pedagogika

Cytat:
Napisane przez _joannag Pokaż wiadomość
No właśnie, trudno powiedzieć. Teraz podobno znowu zbliża się wyż i np. w wielu przedszkolach już brakuje miejsc. Dzieci rodzą bowiem kobiety z roczników wyżowych (lata 80-te i I poł. lat 90-tych).
dokładnie tak! jest niż teraz w szkołach,ale za to wyż w przedszkolach i żłobkach,więc praca na pewno będzie poza tym panie +60 w szkołach w końcu pójdą na emeryturę ;p
__________________
Prawdą jest, że to ciosy od życia i bolesne doświadczenia pomagają nam dorosnąć







mallinna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-24, 16:31   #15
gothic8891
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 74
Dot.: trudny wybór kierunku polonistyka vs pedagogika

Dziękuję za rozjaśnienie różnych kwestii...
Już wszystko wiem jak to będzie wyglądać na filologii... więc wybrałam też tę opcję... miała więcej plusów
gothic8891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-24, 17:42   #16
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: trudny wybór kierunku polonistyka vs pedagogika

Cytat:
Napisane przez mallinna Pokaż wiadomość
dokładnie tak! jest niż teraz w szkołach,ale za to wyż w przedszkolach i żłobkach,więc praca na pewno będzie poza tym panie +60 w szkołach w końcu pójdą na emeryturę ;p
czyli przez kilka lat praca w innym zawodzie?
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-24, 19:08   #17
_joannag
Raczkowanie
 
Avatar _joannag
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 116
Dot.: trudny wybór kierunku polonistyka vs pedagogika

skazana_na_bluesa, dzisiaj praca nie w wyuczonym zawodzie to bardzo częste zjawisko. Tutaj nie ma co się dziwić absolwentce polonistyki czy pedagogiki. Mój kolega 2 lata temu skończył geodezję i dopiero teraz udało mu się znaleźć pracę w zawodzie.
__________________
'The grass was greener
The light was brighter
With friends surrounded
The nights of wonder'.

_joannag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-24, 19:49   #18
gothic8891
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 74
Dot.: trudny wybór kierunku polonistyka vs pedagogika

Tak to wygląda niestety... na razie praca, która pozwoli chociaż opłacić studia...mieszkanie... a potem szukanie czy przypadkiem nie zwolniło się jakieś miejsce w szkole czy placówce
gothic8891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-24, 20:09   #19
Kojaniskatsi
Raczkowanie
 
Avatar Kojaniskatsi
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Centropoland :P
Wiadomości: 287
Dot.: trudny wybór kierunku polonistyka vs pedagogika

Ja skończyła studia 3 lata temu i mimo prób ani minuty nie pracowałam w zawodzie
__________________
17-07-2012 Narzeczona
15-11-2014 Żona

"Gdyby ludzie rozmawiali tylko o tym, co rozumieją, zapadłaby nad światem wielka cisza"
Albert Einstein
Kojaniskatsi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-24, 20:40   #20
_joannag
Raczkowanie
 
Avatar _joannag
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 116
Dot.: trudny wybór kierunku polonistyka vs pedagogika

Kojaniskatsi, mogę wiedzieć, jakie studia podjęłaś i w jakiej branży pracujesz/ szukasz pracy?

---------- Dopisano o 21:40 ---------- Poprzedni post napisano o 21:34 ----------

Po drugie, coraz trudniej będzie osobom po studiach - w zwłaszcza humanistycznych - pracować w wyuczonym zawodzie. Zbyt wielu mgrów, zbyt małe na nich zapotrzebowanie. Ewidentnie zaczyna brakować fachowców: rzemieślników i czeladników.
Najczęściej spotykane przeze mnie oferty dotyczą m.in. pracy w charakterze:
- patroszacza ryb (łososi)
- rzeźnika-ubojnika
- tapicera - renowacja wersalek
A pedagodzy, psycholodzy, socjolodzy itp. stają się coraz mniej potrzebnym "towarem" nadwyżkowym.
__________________
'The grass was greener
The light was brighter
With friends surrounded
The nights of wonder'.


Edytowane przez _joannag
Czas edycji: 2012-09-24 o 20:41
_joannag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-24, 21:49   #21
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: trudny wybór kierunku polonistyka vs pedagogika

Cytat:
Napisane przez _joannag Pokaż wiadomość
skazana_na_bluesa, dzisiaj praca nie w wyuczonym zawodzie to bardzo częste zjawisko. Tutaj nie ma co się dziwić absolwentce polonistyki czy pedagogiki. Mój kolega 2 lata temu skończył geodezję i dopiero teraz udało mu się znaleźć pracę w zawodzie.
no to chyba warto szukac studiow, ktore chociaz minimalizuja cos takiego? bo w takim ukladzie jest to marnowanie 2 lat zycia i KASY.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-25, 05:39   #22
Kojaniskatsi
Raczkowanie
 
Avatar Kojaniskatsi
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Centropoland :P
Wiadomości: 287
Dot.: trudny wybór kierunku polonistyka vs pedagogika

Już pisałam wyżej - licencjat z ped. opiekuńczo wychowawczej a magistra w ogólnej. Szukałam pracy w przedszkolach, żłobkach, domu dziecka i w szkołach (zarówno jako pedagog jak i świetliczanka). Prócz tego w innych miejscach, kompletnie nie związanych ze studiami. Przez ostatnie 2lata pracowałam w sklepie na pol etatu a teraz znów szukam pracy Jedyne ogłoszenia jakie znalazłam w moim mieście, to takie typu:

-tapicer, operator dźwigu itp, które z wiadomych względów omijam
- telemarketerzy, ankieterzy łażący po domach z laptopem i przeprowadzający ankiety, przedstawiciele handlowi, doradcy klienta (czyli inaczej nazwani przedstawiciele handlowi), rozkładanie towaru na półkach w supermarkecie, szumnie nazwane marchendesingiem. Wszystko na umowę zlecenie, z żałosną stawką godzinową.

Zanim znalazłam pracę w sklepie, przez 3 miesiące pracowałam jako ankieter telefoniczny i miesięcznie zarabiałam ok 490 zł.... Mimo pracy każdego dnia.. bo supervisorzy w jakiś tam sobie tylko znany sposób obliczali produktywność i od stawki godzinnej odliczali kasę jeśli im ta produktywność wychodziła za mała Jak to obliczali?? Nie wiem, jak ktos z nas pytał, to słyszeliśmy najpierw kręcenie nosem a potem teksty typu, że jak się nie podoba to można sobie stąd iść i tu nie pracować....Co najlepsze, umowy były podpisywane z miesięcznym opóźnieniem (np w listopadzie podpisywałam za październik) i nikt z nas nie mógł wziać kopii umowy do domu. Jak koleżankę zwolnili i chciała umowę jako dowód, że tam pracowała, usłyszała, że nie ma takiej możliwości

Eh trzeba było się uczyć przedmiotów ścisłych.
__________________
17-07-2012 Narzeczona
15-11-2014 Żona

"Gdyby ludzie rozmawiali tylko o tym, co rozumieją, zapadłaby nad światem wielka cisza"
Albert Einstein
Kojaniskatsi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-25, 11:22   #23
52arotka
Raczkowanie
 
Avatar 52arotka
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: stoke-on-trent
Wiadomości: 66
GG do 52arotka
Dot.: trudny wybór kierunku polonistyka vs pedagogika

Cytat:
Napisane przez gothic8891 Pokaż wiadomość
Od października idę zaocznie na magisterkę... sama jestem po pedagogice.

Stoję teraz przed dylematem, który jutro muszę rozwiązać:
- iść na resocjalizację (która jest moim marzeniem pedagogicznym)
- iść na polonistykę - nauczycielstwo (moje marzenie, od dziecka...)

Oba kierunki mają plusy i minusy... główny minus to ten, że oba są chyba mało przyszłościowe... ale daleko mi np. do ekonomii czy matematyki.

Poza tym... nie mam za bardzo kasy... pedagogika droższa jest o 500zł od filologii...

Z drugiej strony redukcja etatów nauczycielskich...

Jak Wy wybrałybyście?
ja ci nie polecam ani pedagogiki ani polonistyki , wybierz logopedie cos bardziej przyszlosciowego
resocjalizacja ?nie wiem znam naczelnika wiezienia obok poprawczaka ,ktory przyjmuje tylko mezczyzn i to roslych do tej pracy bo pracuje sie z przestepcami mlodocianymi
ja skonczylam dzienikarstwo moja przyjaciolka polonistyke i prace socjalna (zaocznie jest pracownikiem socj.) , druga przyjaciolka pedagogike i dziennikarstwo ( pracuje w biurze a psychologie ze studiow wykorzystuje w handlu na tyle tylko jej sie to przydalo) dostalam wiadomosc ze dwie moje kolezanki dostaly wymowienie obie b. ladne i zdolne zeby nie bylo
zadna z nas nie pracuje w zawodzie, co gorsze nigdy nie pracowala ,goska kiedys miala praktyki w predszkolu i troche dorabiala polecalabym jakis kierunek praktyczny choc w polsce nawet rachunkowosc /informatyka bez praktyki na nic sie nie zda , zaluje szczerze z enie polszma na prywatna filologie przynajmniej moglbym dorabiac sobie korepetycjami z niemieckiego
sama zastanawiam sie czy zrobis tylko kurs fryzjerski czy pomecyc sie 3 lata np. na kosmetologii
ja pracowalam w branzy rozrywkowej od pol roku jestem na zasilku tyle na temat ,jesli nic mi nie przyjdzie do glowy to od grudnia planuje londyn tu wsytarcza 1lub 2 studia -college zeby miec zawod anie jak w polsce

Edytowane przez 52arotka
Czas edycji: 2012-09-25 o 11:32 Powód: dane
52arotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-25, 13:47   #24
gothic8891
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 74
Dot.: trudny wybór kierunku polonistyka vs pedagogika

Gdyby to było takie łatwe...wybrać kierunek, dzięki któremu jeszcze znajdzie się pracę... bo trzeba najpierw mieć "dobrą głowę" żeby np. pójść na medycynę, prawo czy biotechnologię albo nanotechnologię... albo kupę kasy.

Poza tym ja już nie mam wyboru... bo zapisy na wiele kierunków już po prostu się skończyły... Zresztą nawet gdyby jakiś ciekawy kierunek był jeszcze "otwarty", to trzeba płacić za kolejne wpisowe...

Fakt... znaleźć teraz pracę w zawodzie jest trudne... ja skończyłam kilka kursów, kilka szkół... w tym kosmetologię i w żadnym z moich zawodów nie mam pracy.
Kosmetologia to też najniższa krajowa, chyba że zatrudnisz się w renomowanym salonie, spa...albo sama otworzysz własny gabinet...

No i właśnie... ja mam swoje plany...otworzyć kiedyś coś własnego... świetlicę, itp.
Polski...też myślę, że jest dzieci trochę więcej i niedługo znowu będzie zapotrzebowanie... ale póki co, trudno...trzeba szukać roboty w innym zawodzie... i ważne żeby ją w ogóle mieć...
gothic8891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-25, 20:58   #25
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: trudny wybór kierunku polonistyka vs pedagogika

czyli calkiem bez sensu podchodzisz do swojej edukacji. lapiesz kilka srok za ogon, bo masz kilka kursow/szkol, ale pewnie zadnego doswiadczenia w jakiejkolwiek dziedzinie.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-25, 21:33   #26
gothic8891
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 74
Dot.: trudny wybór kierunku polonistyka vs pedagogika

Doświadczenie też zdążyłam zebrać i to całkiem spore... Problem w tym, że musiałabym wyjechać w Polskę... żeby praca była lepsza...
Region, w którym mieszkam obfituje w bezrobocie, ale z drugiej strony... mam swoje plany więc małymi kroczkami je realizuję... ale wiadomo różnie w życiu bywa... i czasem trudności mogą zwalić z nóg.
gothic8891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-25, 21:48   #27
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: trudny wybór kierunku polonistyka vs pedagogika

nie wiem, ile masz lat, ale czasami nie warto robic kolejnego kursu/kierunku, ktory wcale nie wiaze sie z poprzednimi. lepiej inwestowac w "baze", ktora sie juz ma.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-26, 13:58   #28
mellisse
Raczkowanie
 
Avatar mellisse
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 89
Dot.: trudny wybór kierunku polonistyka vs pedagogika

Ja właśnie zaczynam pedagogikę społeczno-opiekuńczą, od II roku chcę zacząć psychologię niestacjonarnie, a potem kurs psychoterapii. To moje marzenie, a z tym, że z pracą ciężko niestety wiem, ale życzę Ci powodzenia i nie poddawaj się! ; )
__________________
mellisse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-26, 20:52   #29
gothic8891
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 74
Dot.: trudny wybór kierunku polonistyka vs pedagogika

Cytat:
Napisane przez mellisse Pokaż wiadomość
Ja właśnie zaczynam pedagogikę społeczno-opiekuńczą, od II roku chcę zacząć psychologię niestacjonarnie, a potem kurs psychoterapii. To moje marzenie, a z tym, że z pracą ciężko niestety wiem, ale życzę Ci powodzenia i nie poddawaj się! ; )
Widzę, że Ty też łapiesz "byka za rogi" ... Dobrze jest tak planować życie, by wszystko za co się chwytasz prowadziło Cię do tego jednego celu...

Dziękuję Ci, a Tobie życzę wytrwałości w swoich zamiarach
gothic8891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-27, 07:42   #30
mellisse
Raczkowanie
 
Avatar mellisse
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 89
Dot.: trudny wybór kierunku polonistyka vs pedagogika

wiesz aż czasem jestem w szoku ( tak jak i moja rodzina, przyjaciele ) że mam tyle samozaparcia, ale myślę, że jak ktoś czegoś bardzo chce to ma siłę walczyć bo wie jaka jest nagroda, o wiele łatwiej się starać jak ma się określony cel. Słyszałam wiele opinii na ten temat, ludzie mówią, że jestem jak dziecko, bujam w obłokach i myślę, że wszystko co sobie zaplanowałam mi się uda. Tego nie wiem, ale na pewno wolę robić wszystko żeby jednak się udało niż siedzieć bezczynnie i narzekać, że nie mam pracy, że chodzę do pracy której mam dość. Mamy jedno życie i każdy sam sobie pisze scenariusz więc nic nikomu do tego jak je przeżyjemy i o co zawalczymy, a nóż się uda
__________________
mellisse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:27.