Praca z ludźmi pomocy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-01-12, 09:20   #1
chwastka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 2

Praca z ludźmi pomocy


Witajcie,
mam 24 lata i jestem swiezo po ukonczonych studiach. Chcialabym zostac kadrową, ale niestety w moim wojewodztwie nie ma pracy dla ludzi po studiach, muszę przenieść się do innego rejonu Polski.
W czym tkwi problem?
Otóż doswiadczenia w kadrach i płacach nie mam żadnego. Czytam prawo pracy, chcialabym pójść na kurs ale nie wiem kiedy będzie to możliwe, ze względu na ówczesną pracę.
Aktualnie imam się różnych zajęć. Naprawdę lubię pracować na produkcji, gdzie mogę się wyłączyć i nie myśleć o problemach i nie rozmawiać. Niestety w tej pracy rozwiązano ze mną umowę przez brak zamówień, a szkoda, bo lubiłam tam atmosferę i czynności które wykonywałam.
Rozpoczęłam pracę w hurtowni na kasie. Pierwszy dzień. I czuję że to nie jest to. Kiedyś byłam "na słuchawce" i po dwóch miesiącach miałam dość - bałam się chodzić do pracy, żyłam w stresie. Chyba obawiałam się sprzedaży i pakowania ludziom do głów dziwnych rzeczy. Teraz mam to samo. Paraliż przed pracą. Dotarło do mnie - ja po prostu nie chcę pracować z klientami. Boję się krytyki.
Wiem, że jest to praca jak każda inna, ale ja nie potrafię.
Nie miałam problemu w babraniu się w błocie podczas zbioru truskawek, stania w gorącu przez 14 h na hali produkcyjnej - a kontaktu z klientem się boję. I teraz pytanie - czy gdy zostanę kadrową ten temat nie wróci? Bo o ile w pracy obawiam się kontaktu z drugim człowiekiem, o tyle w życiu osobistym jestem osobą bardzo towarzyską, lubię poznawać nowych ludzi i nie mam problemu w nawiązywaniu rozmów z nowymi współpracownikami. Mam poczucie humoru, jestem życzliwa i zawsze uśmiechnięta - pomimo dni w których zmuszam się do pracy ;/

Dzisiaj wymigałam się od pracy bo psychicznie nie dałam rady, a to byłby mój drugi dzień
Z drugiej strony lubię pracować i chcę pracować, bo o ile pracowałam już w wielu branżach, o tyle tylko w tych z kontaktami z klientami odczuwam paniczny niepokój.
Potrzebuje się wygadać, bo to głupie w takim wieku migać się od pracy i wymyślać wymówki, ale w głowie mam blokadę, której nie mam podejmując inne prace. Zatrudnienia potrzebuję, nie tyle ze względów finansowych, ale żeby wyrwać się z domu i nie siedzieć bezczynnie.

Dajcie mi kopniaka w tyłek!
chwastka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-12, 09:38   #2
201703060948
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 422
Dot.: Praca z ludźmi pomocy

Nie lubisz pracować z ludźmi, więc chcesz pracować jako kadrowa?
201703060948 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-12, 09:53   #3
chwastka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 2
Dot.: Praca z ludźmi pomocy

Nie mam na myśli strony typowo kadrowej, czy HR, ale płace, rozliczanie pracowników, księgowanie itp. Wiem ze w wielu firmach jest tak, ze kadrowa zajmuje się również rekrutacją, ale ja chcę pracować w papierkach i z cyframi. Z kontaktem z współpracownikami nie miałabym problemu, mam problem z "obcymi ludzmi"
chwastka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-12, 10:14   #4
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Praca z ludźmi pomocy

Cytat:
Napisane przez Osterhase Pokaż wiadomość
Nie lubisz pracować z ludźmi, więc chcesz pracować jako kadrowa?
Zawsze może być kadrową, która siedzi za biurkiem i nie podnosząc wzroku, ofukuje interesantów.
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-12, 10:42   #5
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Praca z ludźmi pomocy

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-12 o 20:33
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-16, 18:24   #6
Birgul350
Przyczajenie
 
Avatar Birgul350
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 10
Dot.: Praca z ludźmi pomocy

Dział kadr może być naprawdę duży, w zależności od wielkości firmy i możesz nie mieć lub nie musieć mieć kontaktu z pracownikami czy też klientami jeżeli tego nie chcesz. W większości firm to najczęściej doświadczone kadrowe lub osoby na wyższych stanowiskach mają kontakt z pracownikami - pozostali pracownicy działu zajmują się po prostu administracją. Rozumiem Twoje obawy - nie każdy nadaje się do kontaktu z klientem/osobami z zewnątrz stąd wybieramy zawód tak żeby się w pracy odnaleźć, a nie męczyć. Szukaj pracy w kadrach w większych firmach,gdzie jest dużo ludzi w dziale, bo tam jest największa szansa, że nie będziesz musiała "obsługiwać" innych pracowników - w małych firmach są to zazwyczaj 2 - 3 osoby, które robią wszystko. Przy rozmowach rekrutacyjnych zaznacz, że lubisz pracę administracyjną, a niekoniecznie kontakt z pracownikiem zew. stąd wolisz stanowisko gdzie będziesz miała głównie do czynienia z papierkami (nie wdawaj się w szczegóły swoich "lęków" po prostu jasno podaj co chcesz robić i w czym uważasz, że jesteś dobra). Zawsze możesz postawić jasno sprawę przełożonej (jeżeli już pracę będziesz miała), że kontakty z osobami z zewnątrz nie są Twoją mocną stroną i wolisz się skupić na administracji. Mądry przełożony sam to dostrzeże i odpowiednio wykorzysta Twój potencjał
Birgul350 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-01-16 19:24:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:24.