Czy warto rezygnować z II roku studiów, zaczynając inny kierunek od nowa? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-19, 22:20   #1
kiiisiel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 433

Czy warto rezygnować z II roku studiów, zaczynając inny kierunek od nowa?


Tak jak w tytule wątku... Czy według Was warto? Obecnie studiuję stosunki międzynarodowe, podoba mi się. Ok, ale myślę o innym uniwerku, innym kierunku, ale z pewnej perspektywy szkoda mi już tego, co w pewnym sensie osiągnęłam + ludzi na kierunku, niektórych...
kiiisiel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-19, 22:44   #2
Rossonera
Rozeznanie
 
Avatar Rossonera
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: południe Polski
Wiadomości: 851
Dot.: Czy warto rezygnować z II roku studiów, zaczynając inny kierunek od nowa?

Skoro Ci się podoba, a jesteś na 2 roku, to nie rozumiem, czemu miałabyś rezygnować. Możesz zrobić licencjat, a potem przenieść się na inny uniwersytet i zrobić drugi kierunek.
Rossonera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-19, 22:46   #3
kiiisiel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 433
Dot.: Czy warto rezygnować z II roku studiów, zaczynając inny kierunek od nowa?

rezygnacja po I roku (rezygnacja Z II roku.)
kiiisiel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-19, 22:51   #4
Rossonera
Rozeznanie
 
Avatar Rossonera
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: południe Polski
Wiadomości: 851
Dot.: Czy warto rezygnować z II roku studiów, zaczynając inny kierunek od nowa?

Aaa, wybacz, późna pora już Mimo wszystko, jesli kierunek Ci się podoba, a jego skończenie nie będzie kosztować dużo poświęcenia z Twojej strony, to nie ma po co go rzucać.
Rossonera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-19, 23:15   #5
Donatella_Rosa
Zadomowienie
 
Avatar Donatella_Rosa
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1 531
Dot.: Czy warto rezygnować z II roku studiów, zaczynając inny kierunek od nowa?

A tak właściwie czemu chcesz się przenieść, skoro kierunek Ci się podoba? Myślisz o innym uniwersytecie i kierunku, ale czemu? Bez takich informacji ciężko Ci cokolwiek podpowiedzieć
Donatella_Rosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-20, 10:02   #6
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Czy warto rezygnować z II roku studiów, zaczynając inny kierunek od nowa?

Kierowanie się ludźmi to najgłupsza rzecz, jaką możesz zrobić. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy określasz w ten sposób pewne cechy, które powinny charakteryzować osobę wykonującą dany zawód - wtedy można się zastanowić, czy faktycznie się do danego środowiska pasuje i czy ono odpowiada.

Czy coś stoi na przeszkodzie, byś studiowała dwa kierunki?

Co do pytania w temacie - jeżeli czuje się, że pierwszy kierunek to nie to, a jest się pewnym drugiego - jak najbardziej warto. Ludzie tak sobie często argumentują, że szkoda im to osiągnięć , to roku/ dwóch czy trzech, i później są stada sfrustrowanych czterdziestoparolatków, którzy budzą się z ręką w nocniku i żałują, że czegoś nie zrobili. Nie warto imho.
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-20, 10:29   #7
Narrhien
Zakorzenienie
 
Avatar Narrhien
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 757
Dot.: Czy warto rezygnować z II roku studiów, zaczynając inny kierunek od nowa?

Cytat:
Napisane przez kiiisiel Pokaż wiadomość
Tak jak w tytule wątku... Czy według Was warto? Obecnie studiuję stosunki międzynarodowe, podoba mi się. Ok, ale myślę o innym uniwerku, innym kierunku, ale z pewnej perspektywy szkoda mi już tego, co w pewnym sensie osiągnęłam + ludzi na kierunku, niektórych...
Kierunek ci się podoba, szkoda ci, lubisz ludzi... to dlaczego chcesz rezygnować? Co ci szkodzi skończyć ten kierunek, a za 2 lata zrobić drugi?

Co innego, gdybyś tych studiów nie lubiła, źle się tam czuła, nie dawałabyś rady - to jasne, że trzeba zmienić. Ale ty wymieniasz same zalety.

Co zrobić, jeśli po roku na tym innym kierunku uznasz tak samo, że jest ok, ale chcesz znów zmienić? Albo, co gorsza, jeśli ten kierunek okaże się dużo gorszy niż obecny?

Zawsze będziesz miała czas, żeby zrobić drugi kierunek studiów.
__________________
"Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu."


Narrhien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-20, 17:31   #8
kiiisiel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 433
Dot.: Czy warto rezygnować z II roku studiów, zaczynając inny kierunek od nowa?

właśnie dlatego pytam o to czy warto...

bo tak serio, to czuję się naprawdę świetnie na tym kierunku, jednakże tak samo świetnie czułam się i w gimnazjum i w liceum, ponieważ jestem człowiekiem łatwo nawiązującym kontakty i cieszącym się z życia.

studiuję na UMK w Toruniu, planowałabym przeniesienie się do Warszawy, którą od zawsze darzę ciepłym uczuciem.
kiiisiel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-20, 17:54   #9
Narrhien
Zakorzenienie
 
Avatar Narrhien
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 757
Dot.: Czy warto rezygnować z II roku studiów, zaczynając inny kierunek od nowa?

I jak czułaś się świetnie w gimnazjum i liceum, to chciałaś je zmieniać?

Skoro czujesz sie świetnie to po jakiego grzyba chcesz zmieniać kierunek po roku? Skończ spokojnie te studia, a do Warszawy jedź na magistra - albo też zaczniesz innego licencjata. Warszawa ci nie ucieknie, a szczerze mówiąc w dzisiejszych czasach dość ciężko jest znaleźć kierunek, na którym człowiek czuje się świetnie. Większość osób ma jednak odwrotny problem - źle wybrali kierunek i dlatego chcą go po pierwszym roku marnować.

Odpowiem ci na pytanie w tytule - w twoim przypadku nie warto, bo nie widzę ani jednego logicznego bądź racjonalnego powodu, dla którego miałabyś to zrobić.
__________________
"Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu."


Narrhien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-21, 00:31   #10
kiiisiel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 433
Dot.: Czy warto rezygnować z II roku studiów, zaczynając inny kierunek od nowa?

Cytat:
Napisane przez Narrhien Pokaż wiadomość
I jak czułaś się świetnie w gimnazjum i liceum, to chciałaś je zmieniać?

Skoro czujesz sie świetnie to po jakiego grzyba chcesz zmieniać kierunek po roku? Skończ spokojnie te studia, a do Warszawy jedź na magistra - albo też zaczniesz innego licencjata. Warszawa ci nie ucieknie, a szczerze mówiąc w dzisiejszych czasach dość ciężko jest znaleźć kierunek, na którym człowiek czuje się świetnie. Większość osób ma jednak odwrotny problem - źle wybrali kierunek i dlatego chcą go po pierwszym roku marnować.

Odpowiem ci na pytanie w tytule - w twoim przypadku nie warto, bo nie widzę ani jednego logicznego bądź racjonalnego powodu, dla którego miałabyś to zrobić.
to był przykład z tym gimnazjum i liceum, że wszędzie potrafię się odnaleźć chwytając maksa pozytywów z sytuacji.. czuję się świetnie na tym kierunku, bo atmosfera jest fajna, a z nauką daję sobie radę, z tym że myślę o innym kierunku, uważając ten coraz to bardziej za nieprzydatny w przyszłości. tyle na ten temat, po takiego grzyba.
kiiisiel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-21, 10:48   #11
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Czy warto rezygnować z II roku studiów, zaczynając inny kierunek od nowa?

A ten inny kierunek będzie przydatny w przyszłości? Bo w zasadzie taki problem jak ty ma większość studentów, tylko go nie zauważa lub nie nazywa problemem. Wątpliwość co do przyszłości dotyczy większości kierunków, jednak jakby każdy student rezygnował i szedł po roku na coś innego, co wcześniej wydawało mu się ok, a po roku znów stwierdził, że kierunek ten jest nieprzydatny w przyszłości to mielibyśmy zatrzęsienie wiecznych studentów. Trzeba inwestować w siebie tak, żeby z każdego kierunku zrobić przydatny kierunek

Twój pomysł ma sens wtedy, kiedy wiesz, że z dużym prawdopodobieństwem po tym nowym kierunku będzie Ci łatwiej.
Choć i tu można powiedzieć, że to jest loteria...
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-21, 13:07   #12
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Czy warto rezygnować z II roku studiów, zaczynając inny kierunek od nowa?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-21, 17:26   #13
s_o_w_a
Raczkowanie
 
Avatar s_o_w_a
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 37
Dot.: Czy warto rezygnować z II roku studiów, zaczynając inny kierunek od nowa?

Jeżeli się męczysz na obecnym kierunku i czujesz, że to nie jest to, co Cię interesuje i nie wiążesz z tym przyszłości to lepiej przenieś się teraz na inną uczelnie, inny kierunek żeby nie marnować kolejnych lat. Ale jeśli podoba Ci się to co studiujesz to poczekaj, zrób licencjat i wtedy się zastanowisz ;-) To prawda, ludźmi się nie kieruj, takie znajomości są chwilowe ;-)
__________________
s_o_w_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-22, 00:31   #14
kiiisiel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 433
Dot.: Czy warto rezygnować z II roku studiów, zaczynając inny kierunek od nowa?

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
A ten inny kierunek będzie przydatny w przyszłości? Bo w zasadzie taki problem jak ty ma większość studentów, tylko go nie zauważa lub nie nazywa problemem. Wątpliwość co do przyszłości dotyczy większości kierunków, jednak jakby każdy student rezygnował i szedł po roku na coś innego, co wcześniej wydawało mu się ok, a po roku znów stwierdził, że kierunek ten jest nieprzydatny w przyszłości to mielibyśmy zatrzęsienie wiecznych studentów. Trzeba inwestować w siebie tak, żeby z każdego kierunku zrobić przydatny kierunek

Twój pomysł ma sens wtedy, kiedy wiesz, że z dużym prawdopodobieństwem po tym nowym kierunku będzie Ci łatwiej.
Choć i tu można powiedzieć, że to jest loteria...
w sumie Twoja odpowiedź chyba najbardziej mi pomogła, dziękuję bardzo.


postanowiłam nie rezygnować, skoro coś zaczęłam, to należałoby to skończyć, będąc konsekwentnym w swoich działaniach, a do kierunku o którym myślę można dojść różnymi drogami, tak więc nie mam zamiaru się poddawać i będę nieustannie kombinować + być może z niego mgr.
kiiisiel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:10.