Wszystko o Avonie - cz.37 - Strona 116 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-03-06, 10:29   #3451
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: Wszystko o Avonie - cz.37

Cytat:
Napisane przez emsik123 Pokaż wiadomość
Ale skąd wiedzą w kogo "uderzyć"?
mysle ze wystarczy ze poproszą o listę kk avon?
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-06, 10:30   #3452
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Wszystko o Avonie - cz.37

[1=f36f09c64670dbbf8506d7b 7195631196fb4f2ce_65c2c81 98d77a;50549856]Wklejam decyzję z uzasadnieniem z US, dla kk, którą skontrolowano;

W uzasadnieniu decyzji Dyrektor Izby Skarbowej stwierdził, co następuje:

Z ustaleń poczynionych przez organ podatkowy wynika, że G.K. w latach 2002-2005, będąc konsultantką firmy A., kupowała w tej firmie systematycznie kosmetyki. Z umowy wiążącej ją z firmą wynika, że podatniczka zobowiązana była we własnym zakresie do dopełnienia wszelkich formalności związanych z obrotem kosmetykami, a w szczególności do zarejestrowania prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej, jeżeli zakupy były związane z taką działalnością i rozliczania się z należnych z tego tytułu podatków i składek. G.K. nie zgłosiła organowi podatkowemu prowadzenia działalności gospodarczej, chociaż powinna to zrobić, bowiem ilość i częstotliwość zakupów wyraźnie wskazują, że kosmetyki były nabywane nie tylko na potrzeby własne ale głównie w celu dalszej odsprzedaży. W ciągu około czterech lat podatniczka złożyła 97 zamówień na kosmetyki, dokonywała samodzielnie płatności za dostawy, regularnie zamawiała kosmetyki w dużych ilościach dwa lub trzy razy w miesiącu, a wartość kupowanych kosmetyków w każdym roku rosła w stosunku do poprzedniego. Z analizy dochodów G.K. i jej męża wynika, że na zakup kosmetyków wydawali oni znaczną część swych skromnych zresztą dochodów - od około 37 %do około 79 % dochodu rocznego. Poza tym wydatki na kosmetyki deklarowane przez podatniczkę rażąco odbiegają od średnich wydatków ponoszonych w statystycznym gospodarstwie domowym na higienę osobistą a ilości poszczególnych rodzajów kosmetyków nabywanych przez podatniczkę również potwierdzają, że celem nabycia był zamiar dalszej odsprzedaży. Podobny wniosek wynika z analizy wydatków podatniczki ponoszonych na utrzymanie domu. Strona nie miała możliwości zakupu kosmetyków w ilościach wynikających ze zgromadzonych faktur, a zatem środki na nabycie musiała pozyskiwać w przeważającej części z ich sprzedaży. Dodatkowym argumentem jest niekwestionowany fakt zakupu przez podatniczkę znacznej ilości materiałów pomocniczych: torebek do pakowania kosmetyków i katalogów. Ponadto ustalono, że na rachunek bankowy podatniczki były dokonywane co miesiąc wpłaty poza środkami przekazywanymi przez organy rentowe, natomiast strona wyraźnie wskazywała, że jedynym źródłem dochodów była jej renta chorobowa i emerytura męża.

Wskazane wyżej okoliczności pozwalają na wniosek, że G.K. handlowała we własnym imieniu i na własny rachunek kosmetykami firmy A, a więc wykonywała czynności określone w art. 5 ust. 1 VATU, czyli dokonywała w sposób ciągły odpłatnej dostawy towarów. Spełniała też przesłanki określone w art. 15 ust. 1 w zw. z ust. 2 tej ustawy do uznania jej za podatnika podatku VAT, skoro systematycznie prowadziła działalność gospodarczą w formie handlu kosmetykami.

W świetle tych prawidłowych ustaleń i wniosków bezzasadne są podnoszone w odwołaniu zarzuty podatniczki co do braku przedstawienia przez organ podatkowy paragonów, faktur sprzedaży i zeznań świadków (nabywców). Brak tych dokumentów potwierdza, że podatniczka nie wystawiała dowodów sprzedaży, a ustalone w toku postępowania fakty prowadzą do logicznego wniosku, że skoro znaczna część zakupionych przez podatniczkę kosmetyków nie mogła być przeznaczona na potrzeby własne, to była przeznaczona na handel.""
kolejny ktory jednoznacznie mówi o konieczności rozliczania sie z US i o tym jak US dokładnie analizuje dane

""
Decyzją z dnia [...] r. Naczelnik Urzędu Skarbowego w P. określił G. K. zobowiązanie podatkowe w zryczałtowanym podatku dochodowym od przychodów ewidencjonowanych za 2003 r. w kwocie 1.201,- zł oraz wysokość odsetek za zwłokę związanych z tym podatkiem za poszczególne miesiące 2003 r.
W uzasadnieniu wskazał, że podatniczka zawarła w dniu 24 września 2002 r. umowę z firmą A Sp. z o.o., na podstawie której, jako konsultantka tej firmy, dokonywała we własnym imieniu i na własny rachunek zakupu kosmetyków. Z przesłanych przez firmę A zestawień faktur dokumentujących zakupy wynikało, że strona w okresie od września 2002 r. do listopada 2005 r., dwa-trzy razy w miesiącu, składała zamówienia na kosmetyki i regulowała należności wynikające z poszczególnych faktur. Przez ten okres złożyła łącznie 97 zamówień. Różnorodność asortymentu oraz jego ilości wskazywały, iż strona nie nabywała tych produktów wyłącznie dla własnych celów (mimo, że tak twierdziła w toku postępowania), lecz w celu ich dalszej odsprzedaży (np. w marcu 2003 r. zakupiła 19 kremów wyszczuplających, w czerwcu 2003 r. – 15 tuszów do rzęs, w lutym 2004 r. – 10 dezodorantów, w kwietniu 2004 r. – 11 kremów wyszczuplających). Podatniczka nabywała również w znacznych ilościach torebki do pakowania kosmetyków (po 50-100 szt.) oraz katalogi na poszczególne dwutygodniowe kampanie (od 25 do 40 szt.). Organ podatkowy przeanalizował ponadto sytuację finansową strony i ustalił, że w ciągu 2003 r. zakupiła kosmetyki o łącznej wartości 9.097,62 zł (według cen katalogowych) co oznacza, że wydawała miesięcznie od 48,10% do 104,51% łącznych dochodów jej rodziny. Organ podatkowy zwrócił również uwagę na treść umowy zawartej z firmą A., która w pkt 1 zawierała zapis, iż konsultantka działa samodzielnie i jest odpowiedzialna za dopełnienie wszystkich formalności, w szczególności za zarejestrowanie we właściwy sposób swojej działalności gospodarczej, uiszczenie należności podatkowych i składek z tytułu ubezpieczenia społecznego. Strona, mimo że była obowiązana zarejestrować prowadzoną działalność, nie dopełniła tego obowiązku. Organ podatkowy przeanalizował ponadto wyciągi z rachunku bankowego małżonków K., z których wynikało, że oprócz wpływów z tytułu świadczeń rentowych i emerytalnych, na to konto wpływały wielokrotnie w ciągu miesiąca wpłaty gotówkowe w wysokości od 50,- do 800,- zł. Zdaniem organu strona musiała zatem posiadać także inne źródła przychodu, niż wskazana przez nią emerytura i renta, by móc dokonywać opłat związanych z utrzymaniem mieszkania, a ponadto dokonywać wpłat gotówkowych na rachunek bankowy. Powyższe okoliczności świadczyły zdaniem organu I instancji, że G. K. w sposób zorganizowany i ciągły zajmowała się zakupem i sprzedażą kosmetyków firmy A., a zatem prowadziła działalność gospodarczą w zakresie handlu. Skarżąca podlegała zatem opodatkowaniu ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych na zasadach określonych w ustawie z dnia 20 listopada 1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (Dz.U. nr 144, poz. 930 ze zm.), tj. według stawki 15%. Podstawę opodatkowania organ I instancji określił w drodze oszacowania i przyjął wartość sprzedaży towarów w oparciu o faktury i ceny zawarte w katalogach dystrybucyjnych firmy A, a następnie pomniejszył ją o statystyczne (dane GUS) wydatki gospodarstw domowych związane z zakupem kosmetyków na potrzeby własne oraz członków rodziny (tj. 91,08 zł miesięcznie). W konsekwencji organ podatkowy określił łączny przychód z działalności handlowej G. K. w 2003 r. na kwotę 8.004,66 zł. """


[/QUOTE]
O masakra
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-06, 10:48   #3453
xal
Zakorzenienie
 
Avatar xal
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zagłębie
Wiadomości: 8 346
Dot.: Wszystko o Avonie - cz.37

Witam,
chyba na dobry wątek trafiłam
Mam pytanie o dezodorant dla mężczyzn TRUE FORCE. Czy został on wycofany z oferty czy co? Chciałam zamówić i w katalogu nr 4 nie ma, w nr 5 też nie widzę. Możecie mi pomóc w tym temacie?
Może jest coś o podobnej nucie zapachowej?
__________________
Mam tylko jedno skrzydło ... A Ty masz skrzydło drugie ...
Szczęścia nie trzeba szukać, spotyka się je przy okazji

xal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-06, 11:04   #3454
porzeczka2602
Zakorzenienie
 
Avatar porzeczka2602
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 055
Dot.: Wszystko o Avonie - cz.37

Cytat:
Napisane przez xal Pokaż wiadomość
Witam,
chyba na dobry wątek trafiłam
Mam pytanie o dezodorant dla mężczyzn TRUE FORCE. Czy został on wycofany z oferty czy co? Chciałam zamówić i w katalogu nr 4 nie ma, w nr 5 też nie widzę. Możecie mi pomóc w tym temacie?
Może jest coś o podobnej nucie zapachowej?
Chyba zapach True Force został wycofany w kat 16 bądź 17.
__________________


Poproszę o codzienny głos
porzeczka2602 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-06, 11:18   #3455
Oktawiaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 13 262
Dot.: Wszystko o Avonie - cz.37

[1=f36f09c64670dbbf8506d7b 7195631196fb4f2ce_65c2c81 98d77a;50549856]Wklejam decyzję z uzasadnieniem z US, dla kk, którą skontrolowano;

W uzasadnieniu decyzji Dyrektor Izby Skarbowej stwierdził, co następuje:

Z ustaleń poczynionych przez organ podatkowy wynika, że G.K. w latach 2002-2005, będąc konsultantką firmy A., kupowała w tej firmie systematycznie kosmetyki. Z umowy wiążącej ją z firmą wynika, że podatniczka zobowiązana była we własnym zakresie do dopełnienia wszelkich formalności związanych z obrotem kosmetykami, a w szczególności do zarejestrowania prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej, jeżeli zakupy były związane z taką działalnością i rozliczania się z należnych z tego tytułu podatków i składek. G.K. nie zgłosiła organowi podatkowemu prowadzenia działalności gospodarczej, chociaż powinna to zrobić, bowiem ilość i częstotliwość zakupów wyraźnie wskazują, że kosmetyki były nabywane nie tylko na potrzeby własne ale głównie w celu dalszej odsprzedaży. W ciągu około czterech lat podatniczka złożyła 97 zamówień na kosmetyki, dokonywała samodzielnie płatności za dostawy, regularnie zamawiała kosmetyki w dużych ilościach dwa lub trzy razy w miesiącu, a wartość kupowanych kosmetyków w każdym roku rosła w stosunku do poprzedniego. Z analizy dochodów G.K. i jej męża wynika, że na zakup kosmetyków wydawali oni znaczną część swych skromnych zresztą dochodów - od około 37 %do około 79 % dochodu rocznego. Poza tym wydatki na kosmetyki deklarowane przez podatniczkę rażąco odbiegają od średnich wydatków ponoszonych w statystycznym gospodarstwie domowym na higienę osobistą a ilości poszczególnych rodzajów kosmetyków nabywanych przez podatniczkę również potwierdzają, że celem nabycia był zamiar dalszej odsprzedaży. Podobny wniosek wynika z analizy wydatków podatniczki ponoszonych na utrzymanie domu. Strona nie miała możliwości zakupu kosmetyków w ilościach wynikających ze zgromadzonych faktur, a zatem środki na nabycie musiała pozyskiwać w przeważającej części z ich sprzedaży. Dodatkowym argumentem jest niekwestionowany fakt zakupu przez podatniczkę znacznej ilości materiałów pomocniczych: torebek do pakowania kosmetyków i katalogów. Ponadto ustalono, że na rachunek bankowy podatniczki były dokonywane co miesiąc wpłaty poza środkami przekazywanymi przez organy rentowe, natomiast strona wyraźnie wskazywała, że jedynym źródłem dochodów była jej renta chorobowa i emerytura męża.

Wskazane wyżej okoliczności pozwalają na wniosek, że G.K. handlowała we własnym imieniu i na własny rachunek kosmetykami firmy A, a więc wykonywała czynności określone w art. 5 ust. 1 VATU, czyli dokonywała w sposób ciągły odpłatnej dostawy towarów. Spełniała też przesłanki określone w art. 15 ust. 1 w zw. z ust. 2 tej ustawy do uznania jej za podatnika podatku VAT, skoro systematycznie prowadziła działalność gospodarczą w formie handlu kosmetykami.

W świetle tych prawidłowych ustaleń i wniosków bezzasadne są podnoszone w odwołaniu zarzuty podatniczki co do braku przedstawienia przez organ podatkowy paragonów, faktur sprzedaży i zeznań świadków (nabywców). Brak tych dokumentów potwierdza, że podatniczka nie wystawiała dowodów sprzedaży, a ustalone w toku postępowania fakty prowadzą do logicznego wniosku, że skoro znaczna część zakupionych przez podatniczkę kosmetyków nie mogła być przeznaczona na potrzeby własne, to była przeznaczona na handel.""
kolejny ktory jednoznacznie mówi o konieczności rozliczania sie z US i o tym jak US dokładnie analizuje dane

""
Decyzją z dnia [...] r. Naczelnik Urzędu Skarbowego w P. określił G. K. zobowiązanie podatkowe w zryczałtowanym podatku dochodowym od przychodów ewidencjonowanych za 2003 r. w kwocie 1.201,- zł oraz wysokość odsetek za zwłokę związanych z tym podatkiem za poszczególne miesiące 2003 r.
W uzasadnieniu wskazał, że podatniczka zawarła w dniu 24 września 2002 r. umowę z firmą A Sp. z o.o., na podstawie której, jako konsultantka tej firmy, dokonywała we własnym imieniu i na własny rachunek zakupu kosmetyków. Z przesłanych przez firmę A zestawień faktur dokumentujących zakupy wynikało, że strona w okresie od września 2002 r. do listopada 2005 r., dwa-trzy razy w miesiącu, składała zamówienia na kosmetyki i regulowała należności wynikające z poszczególnych faktur. Przez ten okres złożyła łącznie 97 zamówień. Różnorodność asortymentu oraz jego ilości wskazywały, iż strona nie nabywała tych produktów wyłącznie dla własnych celów (mimo, że tak twierdziła w toku postępowania), lecz w celu ich dalszej odsprzedaży (np. w marcu 2003 r. zakupiła 19 kremów wyszczuplających, w czerwcu 2003 r. – 15 tuszów do rzęs, w lutym 2004 r. – 10 dezodorantów, w kwietniu 2004 r. – 11 kremów wyszczuplających). Podatniczka nabywała również w znacznych ilościach torebki do pakowania kosmetyków (po 50-100 szt.) oraz katalogi na poszczególne dwutygodniowe kampanie (od 25 do 40 szt.). Organ podatkowy przeanalizował ponadto sytuację finansową strony i ustalił, że w ciągu 2003 r. zakupiła kosmetyki o łącznej wartości 9.097,62 zł (według cen katalogowych) co oznacza, że wydawała miesięcznie od 48,10% do 104,51% łącznych dochodów jej rodziny. Organ podatkowy zwrócił również uwagę na treść umowy zawartej z firmą A., która w pkt 1 zawierała zapis, iż konsultantka działa samodzielnie i jest odpowiedzialna za dopełnienie wszystkich formalności, w szczególności za zarejestrowanie we właściwy sposób swojej działalności gospodarczej, uiszczenie należności podatkowych i składek z tytułu ubezpieczenia społecznego. Strona, mimo że była obowiązana zarejestrować prowadzoną działalność, nie dopełniła tego obowiązku. Organ podatkowy przeanalizował ponadto wyciągi z rachunku bankowego małżonków K., z których wynikało, że oprócz wpływów z tytułu świadczeń rentowych i emerytalnych, na to konto wpływały wielokrotnie w ciągu miesiąca wpłaty gotówkowe w wysokości od 50,- do 800,- zł. Zdaniem organu strona musiała zatem posiadać także inne źródła przychodu, niż wskazana przez nią emerytura i renta, by móc dokonywać opłat związanych z utrzymaniem mieszkania, a ponadto dokonywać wpłat gotówkowych na rachunek bankowy. Powyższe okoliczności świadczyły zdaniem organu I instancji, że G. K. w sposób zorganizowany i ciągły zajmowała się zakupem i sprzedażą kosmetyków firmy A., a zatem prowadziła działalność gospodarczą w zakresie handlu. Skarżąca podlegała zatem opodatkowaniu ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych na zasadach określonych w ustawie z dnia 20 listopada 1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (Dz.U. nr 144, poz. 930 ze zm.), tj. według stawki 15%. Podstawę opodatkowania organ I instancji określił w drodze oszacowania i przyjął wartość sprzedaży towarów w oparciu o faktury i ceny zawarte w katalogach dystrybucyjnych firmy A, a następnie pomniejszył ją o statystyczne (dane GUS) wydatki gospodarstw domowych związane z zakupem kosmetyków na potrzeby własne oraz członków rodziny (tj. 91,08 zł miesięcznie). W konsekwencji organ podatkowy określił łączny przychód z działalności handlowej G. K. w 2003 r. na kwotę 8.004,66 zł. """


[/QUOTE]

Rety, a kogo to skontrolowano, skąd masz takie info? Ominęłam jakiś wątek w tym temacie? Kurcze, cykam się trochę bo zamówiłam tyle zestawów Cherish, ale wszystkie shandlowałam wśród ciotek i kuzynek i nic na tym nie zarobiłam.
Oktawiaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-06, 11:25   #3456
martyneczkaa3
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 980
Dot.: Wszystko o Avonie - cz.37

hej. czy moglybyscie wyjasnic jak kupuje sie w COKu? co musze miec przy sobie? co sprawdzaja? zakupy robi sie jak w normalnym sklepie, ze oni maja wszystko na miejscu tak? czy jest jakas minimalna kwota zakupu?
martyneczkaa3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-06, 11:30   #3457
HoneyIlove
Zakorzenienie
 
Avatar HoneyIlove
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠
Wiadomości: 3 119
Dot.: Wszystko o Avonie - cz.37

Cytat:
Napisane przez Oktawiaaa Pokaż wiadomość
Rety, a kogo to skontrolowano, skąd masz takie info? Ominęłam jakiś wątek w tym temacie? Kurcze, cykam się trochę bo zamówiłam tyle zestawów Cherish, ale wszystkie shandlowałam wśród ciotek i kuzynek i nic na tym nie zarobiłam.
hehe u mnie na koniec poprzedniego roku pokazywało dochód 10 tysi z czego ja tego nie widziałam bo tak naprawde to co zarabiam to wydaje na swoje kosmetyki a jeśli chodzi o cherish to mi jeszcze zostało 15 zestawów więc jak by mnie sprawdzili to im powiem że reszte wypiłam ;p

a tak poważnie to oni troche mijają się z celem - babka kupiła w 2003r- 14 kremów wyszczuplających i w 2004r - 13 kremów wyszczuplających - to co przez rok nie jest w stanie się wysmarowac nimi? co oni bredzą? tak naprawde jeśli ktoś używa kremu 2 razy dziennie to w ciągu miesiąca może zużyć 2 tubki, perfumy też jak się bedzie namiętnie psikać to w ciągu tygodnia może wypsikać flakon, co innego jeśli chodzi o tusze no bo rzeczywiście tego nie zużyje w takim szybkim tempie


edit: kremów było wiecej ale to tak mniej więcej podałam ilość
__________________
"... czasem to wspomnienia są jedynym pocieszeniem a śmierć jedynym wyjściem..."

Edytowane przez HoneyIlove
Czas edycji: 2015-03-06 o 11:32
HoneyIlove jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-06, 11:30   #3458
Buniat
Zakorzenienie
 
Avatar Buniat
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 9 809
Dot.: Wszystko o Avonie - cz.37

Cytat:
Napisane przez martyneczkaa3 Pokaż wiadomość
hej. czy moglybyscie wyjasnic jak kupuje sie w COKu? co musze miec przy sobie? co sprawdzaja? zakupy robi sie jak w normalnym sklepie, ze oni maja wszystko na miejscu tak? czy jest jakas minimalna kwota zakupu?
nie ma minimalnej wartości zamówienia, idziesz i przy kasie podajesz swój nr kk, a co do tego czy wszystko mają - jak w każdym sklepie czasami się coś kończy i trzeba czekać do następnej dostawy
__________________
za zgodą Solaris1990
"TE PERFUMY", A NIE "TA PERFUMA" CZY "TEN PERFUM" !
http://obcyjezykpolski.strefa.pl/?md=archive&id=281
-----------------------------------------------------------
http://bogusiabloguje.blogspot.com/
Buniat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-06, 11:39   #3459
musso4
Zakorzenienie
 
Avatar musso4
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 20 759
Dot.: Wszystko o Avonie - cz.37

Cytat:
Napisane przez HoneyIlove Pokaż wiadomość
hehe u mnie na koniec poprzedniego roku pokazywało dochód 10 tysi z czego ja tego nie widziałam bo tak naprawde to co zarabiam to wydaje na swoje kosmetyki a jeśli chodzi o cherish to mi jeszcze zostało 15 zestawów więc jak by mnie sprawdzili to im powiem że reszte wypiłam ;p

a tak poważnie to oni troche mijają się z celem - babka kupiła w 2003r- 14 kremów wyszczuplających i w 2004r - 13 kremów wyszczuplających - to co przez rok nie jest w stanie się wysmarowac nimi? co oni bredzą? tak naprawde jeśli ktoś używa kremu 2 razy dziennie to w ciągu miesiąca może zużyć 2 tubki, perfumy też jak się bedzie namiętnie psikać to w ciągu tygodnia może wypsikać flakon, co innego jeśli chodzi o tusze no bo rzeczywiście tego nie zużyje w takim szybkim tempie


edit: kremów było wiecej ale to tak mniej więcej podałam ilość
taa, odejmją statystyczną ilość kupowanych kosmetyków, ciekawe jaka to ilość, chyba nie biorą pod uwagę maniaczek

zresztą nie ma co ciągnąć tematu, będę się martwić jak mnie skontrolują

widziałyście, że na stronie paczkomatów, ze jest bardziej szczegółowo rozpisana lokalizacja paczki, sprawdzałam dzisiaj paczkę jeszcze z k5, link się nie chciał otwierać i wpisałam numer na stronie paczkomaty.pl a tam status: paczka w mieście docelowym, czeka na zawiezienie do paczkomatu, za jakąś godzinę był sms
__________________
poznaliśmy się 6.08.2005 ślub 2.06.2007 Klaudia 16.10.2009 Adam 18.11.2012
musso4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-06, 11:41   #3460
Oktawiaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 13 262
Dot.: Wszystko o Avonie - cz.37

Cytat:
Napisane przez HoneyIlove Pokaż wiadomość
hehe u mnie na koniec poprzedniego roku pokazywało dochód 10 tysi z czego ja tego nie widziałam bo tak naprawde to co zarabiam to wydaje na swoje kosmetyki a jeśli chodzi o cherish to mi jeszcze zostało 15 zestawów więc jak by mnie sprawdzili to im powiem że reszte wypiłam ;p

a tak poważnie to oni troche mijają się z celem - babka kupiła w 2003r- 14 kremów wyszczuplających i w 2004r - 13 kremów wyszczuplających - to co przez rok nie jest w stanie się wysmarowac nimi? co oni bredzą? tak naprawde jeśli ktoś używa kremu 2 razy dziennie to w ciągu miesiąca może zużyć 2 tubki, perfumy też jak się bedzie namiętnie psikać to w ciągu tygodnia może wypsikać flakon, co innego jeśli chodzi o tusze no bo rzeczywiście tego nie zużyje w takim szybkim tempie


edit: kremów było wiecej ale to tak mniej więcej podałam ilość
No może u niej to było jakieś przegięcie, bo wydawała więcej niż zarabiała. Ja mam w katalogu zamówienia wielkości połowy budżetu domowego :P Ale co nie zmienia faktu, że są dość wysokie. W ogóle w strefie wyświetla mi się, że mój opust w 2014 wyniósł 8000 zł. Skąd? Nie mam pojęcia, chyba że z programów, gdzie przy kilku sztukach były za połowę ceny. A i jeśli sprzedaję to wśród rodziny, której daje opust i praktycznie nie mam na tym zysku, to też należy się rozliczyć?

No przestraszyłam się I odechciało mi się zamawiać te 30 kremów Anew, a niewiele mi brakuje
Oktawiaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-06, 11:46   #3461
martyneczkaa3
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 980
Dot.: Wszystko o Avonie - cz.37

Cytat:
Napisane przez Buniat Pokaż wiadomość
nie ma minimalnej wartości zamówienia, idziesz i przy kasie podajesz swój nr kk, a co do tego czy wszystko mają - jak w każdym sklepie czasami się coś kończy i trzeba czekać do następnej dostawy
dziekuje a placi sie na miejscu czy daja fakture i jakis termin na przelew jest?
martyneczkaa3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-06, 11:51   #3462
Buniat
Zakorzenienie
 
Avatar Buniat
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 9 809
Dot.: Wszystko o Avonie - cz.37

Cytat:
Napisane przez martyneczkaa3 Pokaż wiadomość
dziekuje a placi sie na miejscu czy daja fakture i jakis termin na przelew jest?
płaci się na miejscu z opustem wypracowanym
__________________
za zgodą Solaris1990
"TE PERFUMY", A NIE "TA PERFUMA" CZY "TEN PERFUM" !
http://obcyjezykpolski.strefa.pl/?md=archive&id=281
-----------------------------------------------------------
http://bogusiabloguje.blogspot.com/
Buniat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-06, 11:55   #3463
markac28
Raczkowanie
 
Avatar markac28
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 145
Dot.: Wszystko o Avonie - cz.37

Cytat:
Napisane przez patusia22 Pokaż wiadomość
zaczęłam wklepywać zamówienie z kat.4, przy ujędrniająco- odżywczym kremie Nutra Effects z Focusa (tym za 1zł) komunikat

Wybrany produkt jest już niedostępny (oferta do wyczerpania zapasów).
dziwne bo składałam zamówienie wczoraj i był, mam nawet go na fakturze
markac28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-06, 12:14   #3464
ankoro
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 572
Dot.: Wszystko o Avonie - cz.37

[1=f36f09c64670dbbf8506d7b 7195631196fb4f2ce_65c2c81 98d77a;50549856]Wklejam decyzję z uzasadnieniem z US, dla kk, którą skontrolowano;..........
........
następnie pomniejszył ją o statystyczne (dane GUS) wydatki gospodarstw domowych związane z zakupem kosmetyków na potrzeby własne oraz członków rodziny (tj. 91,08 zł miesięcznie). W konsekwencji organ podatkowy określił łączny przychód z działalności handlowej G. K. w 2003 r. na kwotę 8.004,66 zł. """


[/QUOTE]

Ja nie jestem avonomaniaczką, mam kosmetyków tyle ile potrzeba, ale miesięcznie na potrzeby tylko swoje wydaję zdecydowanie więcej niż te wyliczone 91,08 zł na rodzinę.
__________________
Wszak to rzecz jest oczywista, że się nie wysyła LISTA. Więc jakiż rogaty wciąż kusi cię bies, że ślesz ESEMESA, a nie ESEMES?
ankoro jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-06, 12:15   #3465
markac28
Raczkowanie
 
Avatar markac28
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 145
Dot.: Wszystko o Avonie - cz.37

Cytat:
Napisane przez Buniat Pokaż wiadomość
płaci się na miejscu z opustem wypracowanym
Ja w COK-u nigdy nie płacę szkoda mi czasu, kasa jest osobno, biorę fakturę i płace w domu
markac28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-06, 12:17   #3466
Buniat
Zakorzenienie
 
Avatar Buniat
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 9 809
Dot.: Wszystko o Avonie - cz.37

Cytat:
Napisane przez markac28 Pokaż wiadomość
Ja w COK-u nigdy nie płacę szkoda mi czasu, kasa jest osobno, biorę fakturę i płace w domu
ale jak osobno :conf used: wrzucasz zakupy do torby i wychodzisz przecież podchodzisz do kasy i muszą ci wystawić fakturę za którą płacisz (co można wziąć na kredyt te zakupy? - tego nie wiem, nigdy nie stosowałam)
__________________
za zgodą Solaris1990
"TE PERFUMY", A NIE "TA PERFUMA" CZY "TEN PERFUM" !
http://obcyjezykpolski.strefa.pl/?md=archive&id=281
-----------------------------------------------------------
http://bogusiabloguje.blogspot.com/
Buniat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-06, 12:28   #3467
musso4
Zakorzenienie
 
Avatar musso4
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 20 759
Dot.: Wszystko o Avonie - cz.37

Cytat:
Napisane przez ankoro Pokaż wiadomość
Ja nie jestem avonomaniaczką, mam kosmetyków tyle ile potrzeba, ale miesięcznie na potrzeby tylko swoje wydaję zdecydowanie więcej niż te wyliczone 91,08 zł na rodzinę.
90 zł nie czytałam dokładnie, ale to jest śmiech na sali, jeden krem potrafi kosztować kilkaset złotych, z czego to wyliczyli
__________________
poznaliśmy się 6.08.2005 ślub 2.06.2007 Klaudia 16.10.2009 Adam 18.11.2012
musso4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-06, 12:32   #3468
klaudia__1992
Przyczajenie
 
Avatar klaudia__1992
 
Zarejestrowany: 2014-10
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 15
Dot.: Wszystko o Avonie - cz.37

Cytat:
Napisane przez Buniat Pokaż wiadomość
ale jak osobno :conf used: wrzucasz zakupy do torby i wychodzisz przecież podchodzisz do kasy i muszą ci wystawić fakturę za którą płacisz (co można wziąć na kredyt te zakupy? - tego nie wiem, nigdy nie stosowałam)
Przy kasie mówisz czy chcesz płacić teraz czy z opóźnionym terminem jak przy zamówieniach przez internet.
klaudia__1992 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-06, 12:34   #3469
Buniat
Zakorzenienie
 
Avatar Buniat
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 9 809
Dot.: Wszystko o Avonie - cz.37

Cytat:
Napisane przez klaudia__1992 Pokaż wiadomość
Przy kasie mówisz czy chcesz płacić teraz czy z opóźnionym terminem jak przy zamówieniach przez internet.
OK dzięki
__________________
za zgodą Solaris1990
"TE PERFUMY", A NIE "TA PERFUMA" CZY "TEN PERFUM" !
http://obcyjezykpolski.strefa.pl/?md=archive&id=281
-----------------------------------------------------------
http://bogusiabloguje.blogspot.com/
Buniat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-06, 12:34   #3470
emsik123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 476
Dot.: Wszystko o Avonie - cz.37

Cytat:
Napisane przez musso4 Pokaż wiadomość
90 zł nie czytałam dokładnie, ale to jest śmiech na sali, jeden krem potrafi kosztować kilkaset złotych, z czego to wyliczyli
Właśnie: tez się zastanawiałam na podstawie czego to wyliczyli. Jeżeli zarabiam w swojej pracy np. 5 tys. zł. netto to stać mnie na kremy po kilkaset zł (nie wspominajac o perfumach), a 90 zł to moge wydac miesięcznie na mydło.
emsik123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-06, 12:47   #3471
dokia
Zakorzenienie
 
Avatar dokia
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 8 050
GG do dokia
Dot.: Wszystko o Avonie - cz.37

Cytat:
Napisane przez emsik123 Pokaż wiadomość
Właśnie: tez się zastanawiałam na podstawie czego to wyliczyli. Jeżeli zarabiam w swojej pracy np. 5 tys. zł. netto to stać mnie na kremy po kilkaset zł (nie wspominajac o perfumach), a 90 zł to moge wydac miesięcznie na mydło.
a więc spokojnie, Ci co mają dochody, nie korzystają z żadnych zasiłków itp to się wybronią, bo nikt nie nakaże im kupować najtańszych kremów. Gorzej z bezrobotnymi, studentami, uczniami, którzy żadnego dochodu nie mogą wykazać.

A hazardziści? którzy wydają w kasynach więcej niż zarabiają?? ich nie pyta nikt skąd mają. Więc każdy może mieć jakąś "chorobę" a naszą może być właśnie kąpanie się w kremach Anew, bo taki mamy na przykład pomysł na kąpiel. A może warto już zapisać się do psychiatry i poskarżyć się że ma się manię zakupoholizmu w szczególności kosmetycznego?? będzie wpisane w papiery i już

Na pewno można więc zaskarżyć te statystyczne 90zł na kosmetyki, bo to jest bardzo indywidualna sprawa, tylko trzeba chcieć się odwoływać w takiej sytuacji.
dokia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-06, 14:39   #3472
joannamm
Raczkowanie
 
Avatar joannamm
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 428
Dot.: Wszystko o Avonie - cz.37

A tymczasem "oligarchowie polscy" okradają społeczeństwo w biały dzień i to bez rękawiczek /prywatyzują co się da za grosze i stają się właścicielami/ i ich nikt się nie czepia.
joannamm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-06, 15:05   #3473
myszka8914
Raczkowanie
 
Avatar myszka8914
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 142
Dot.: Wszystko o Avonie - cz.37

Cytat:
Napisane przez smerfetka25 Pokaż wiadomość
"Schowek na HITy Dnia" w dniach 5.03.2015 – 25.03.2015:

· 5.03: Serum ujędrniające pośladki / 150 ml w supercenie 12,99 netto!

· 6-9.03: Woda toaletowa Ultra Sexy Pink / 50 ml w supercenie 21,99 netto!
· 9.03: Serum wyrównujące koloryt skóry / 30 ml w supercenie 34,99 netto!
· 10.03: Ultraśniący błyszczyk do ust CORAL REEF/ 6 ml w supercenie 8,99 netto!
· 11.03: Woda perfumowana Far Away Bella / 50 ml w supercenie 23,99 netto!
· 12.03: Zegarek HOLLY średnica koperty: 3,8 cm, średnica tarczy: 3 cm, długość bransolety: 18-19,5 cm w supercenie 59,99 netto!
· 13-16.03: Woda perfumowana Incandessence Flame / 50 ml w supercenie 22,99 netto!
· 16.03: Krem liftingująco-ujędrniający do twarzy / 30 ml w supercenie 22,99 netto!
· 17.03: Woda perfumowana City Rush Glamour dla Niej / 50 ml w supercenie 30 netto!
· 18.03: Pianka w żelu do golenia / 200 ml w supercenie 13,99 netto!
· 19.03: Poczwórne cienie do powiek BERRY LOVE / 5 g 12,99 netto!
· 20.03-23.03: Woda perfumowana Little White Dress / 50 ml w supercenie 20,99 netto!
· 23.03: Głęboko regenerujący krem - maska do twarzy na noc / 50 ml w supercenie 24,99 netto!
· 24.03: Spray do włosów "24-godzinna objętość" / 150 ml w supercenie 7,99 netto!
· 25.03: Preparat do demakijażu oczu z odżywką / 150 ml w supercenie 5,5 netto!

Ogólnie ceny nie są jakieś wielce powalające

---------- Dopisano o 16:05 ---------- Poprzedni post napisano o 16:03 ----------

Cytat:
Napisane przez markac28 Pokaż wiadomość
Ja w COK-u nigdy nie płacę szkoda mi czasu, kasa jest osobno, biorę fakturę i płace w domu
Jak to U mnie w COKu i tak trzeba być przy kasie, żeby mi fakturę wystawili. Jest owszem osobna kasa, ale to dla tych, którzy chcą spłacić poprzednie faktury (głównie internetowych zamówień). A na kredyt można brać tylko i wyłącznie zamówienia powyżej 160zł, a za niższe trzeba płacić od razu.
myszka8914 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-06, 15:44   #3474
Lamarii777
Raczkowanie
 
Avatar Lamarii777
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 304
Dot.: Wszystko o Avonie - cz.37

[1=f36f09c64670dbbf8506d7b 7195631196fb4f2ce_65c2c81 98d77a;50549856]Wklejam decyzję z uzasadnieniem z US, dla kk, którą skontrolowano;

[/QUOTE]
Czy to oznacza, że my, zwykłe konsultantki mamy zakładać działalność gospodarczą???
Lamarii777 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-06, 16:17   #3475
smerfetka25
Zakorzenienie
 
Avatar smerfetka25
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Siedlce
Wiadomości: 6 815
Dot.: Wszystko o Avonie - cz.37

[1=f36f09c64670dbbf8506d7b 7195631196fb4f2ce_65c2c81 98d77a;50551356]

niekoniecznie, kontrole mają byc od marca[/QUOTE]
Nie strasz bo ja też dość dużo zamawiam i nie mam z tego żadnego zarobku, jeszcze do tego dokładam bo spora cześć jest moja

---------- Dopisano o 17:17 ---------- Poprzedni post napisano o 17:13 ----------

Jak sie przyczepią to im wywale całą swoją szuflade kosmetyków na stół i niech liczą ile to kosztowało
__________________
Dieta "cud" czas Start... 91,5 - 87,5 - 85,0 - ??

Edytowane przez smerfetka25
Czas edycji: 2015-03-06 o 16:16
smerfetka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-06, 16:46   #3476
musso4
Zakorzenienie
 
Avatar musso4
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 20 759
Dot.: Wszystko o Avonie - cz.37

Cytat:
Napisane przez smerfetka25 Pokaż wiadomość

Jak sie przyczepią to im wywale całą swoją szuflade kosmetyków na stół i niech liczą ile to kosztowało
ja im wywalę 30 torebek, kilka kuferków bizuterii i ze 2 taczki kosmetyków, niech liczą, ubiera się kilka tysięcy, jak nie więcej
__________________
poznaliśmy się 6.08.2005 ślub 2.06.2007 Klaudia 16.10.2009 Adam 18.11.2012
musso4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-06, 16:52   #3477
smerfetka25
Zakorzenienie
 
Avatar smerfetka25
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Siedlce
Wiadomości: 6 815
Dot.: Wszystko o Avonie - cz.37

Cytat:
Napisane przez musso4 Pokaż wiadomość
ja im wywalę 30 torebek, kilka kuferków bizuterii i ze 2 taczki kosmetyków, niech liczą, ubiera się kilka tysięcy, jak nie więcej
__________________
Dieta "cud" czas Start... 91,5 - 87,5 - 85,0 - ??
smerfetka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-06, 16:56   #3478
tworazka
Zakorzenienie
 
Avatar tworazka
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 3 468
Dot.: Wszystko o Avonie - cz.37

Cytat:
Napisane przez musso4 Pokaż wiadomość
ja im wywalę 30 torebek, kilka kuferków bizuterii i ze 2 taczki kosmetyków, niech liczą, ubiera się kilka tysięcy, jak nie więcej
30 torebek
__________________
tworazka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-06, 17:06   #3479
taka jedna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wielkopolskie
Wiadomości: 7 853
Dot.: Wszystko o Avonie - cz.37

Cytat:
Napisane przez ankoro Pokaż wiadomość
Ja nie jestem avonomaniaczką, mam kosmetyków tyle ile potrzeba, ale miesięcznie na potrzeby tylko swoje wydaję zdecydowanie więcej niż te wyliczone 91,08 zł na rodzinę.
Ja kupuję mało np. kolorówki, ale też wydaję spokojnie więcej. Poza tym jest jeszcze biżuteria i torebki

---------- Dopisano o 20:06 ---------- Poprzedni post napisano o 20:05 ----------

Cytat:
Napisane przez musso4 Pokaż wiadomość
90 zł nie czytałam dokładnie, ale to jest śmiech na sali, jeden krem potrafi kosztować kilkaset złotych, z czego to wyliczyli
Takie są statystyki, a jak wiadomo-statystyki kłamią
taka jedna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-06, 18:33   #3480
manio
Zakorzenienie
 
Avatar manio
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 3 678
Dot.: Wszystko o Avonie - cz.37

Cytat:
Napisane przez musso4 Pokaż wiadomość
ja im wywalę 30 torebek, kilka kuferków bizuterii i ze 2 taczki kosmetyków, niech liczą, ubiera się kilka tysięcy, jak nie więcej
: love: gdzie Ty to wszystko trzymasz

zazdroszczę kolekcji
manio jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-19 13:48:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:20.