Blizny po depilacji - wątek zbiorczy - Strona 35 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-06-23, 18:14   #1021
Mimiczka
Raczkowanie
 
Avatar Mimiczka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 56
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

O peelingach pisłam wcześniej - "mieszam gruboziarnistą sól i sok z cytryny tak na oko. Może odrobinę pomoże. Wcześniej stosowałam sól z oliwką i muszę powiedzieć, że taki peeling jest bardzo fajny, bo skóra się pięknie wygładza". Ale czy to pomoże na ten stan zapalny to nie wiem - żeby nie zaszkodziło jeszcze bardziej. Ale my wszystkie jesteśmy zdesperowane.
__________________
"Z miłością jest jak z gruszką. Gruszka jest słodka i ma kształt. Spróbujcie zdefiniować kształt gruszki."

Słowa Jaskra (dla niewtajemniczonych "Czas pogardy" Andrzej Sapkowski)
Mimiczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-23, 18:41   #1022
Karla1983
Zadomowienie
 
Avatar Karla1983
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 581
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ChemicalLady Pokaż wiadomość
Smaruję łydki No-scarem od paru dni i powiem Wam, że jakieś efekty są. Blizny złagodniały, jakby trochę wchłonęły się w skórę, a to dopiero początek. Ale oczywiście żebym się za bardzo nie cieszyła to pojawił się kolejny problem... Zrobiły mi się dwa stany zapalne po tylnej stronie uda... i kilka czerwonych kropeczek... Ja już tego nie wytrzymam Nie wiem o co chodzi, nigdy wcześniej nie robiły mi się stany zapalne w tym miejscu. Jak się tego szybko pozbyć? Spirytus? Co zrobić z tymi czerwonymi kropkami? Znacie jakiś dobry peeling albo maść??? Cokolwiek
Moje blizny pochodza wlasnie z takich stanow zapalnych.... Teraz nauczona doswiadczeniem ani nic nie wyciskam ani nie grzebie przy tym. Na pewno powinnas zdezynfekowac, odkazic- albo spirytusem salicylowym albo nawet prysnij jakimis perfumami na wacik lub meska woda po goleniu. Ja kiedys kupilam sobie do przecierania twarzy takie nasaczone spirytusem i z dodatkiem cynku waciki Garniera. Cere wysuszylo mi tak ze platami schodzila i od tej pory uzywam ich juz tylko do dezynfekcji wlasnie stanow zapalnych. Teraz wiekszosc z tych ropnych krostek po prostu sie wchlania i po jakims czasie nie ma sladu. Acha , i moze wstrzymaj sie na jakis czas z peelingiem.
Karla1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-23, 20:12   #1023
Błękitnooka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 63
GG do Błękitnooka
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Karla1983 Pokaż wiadomość
Moje sie zagoily juz ale blizny jak byly tak i sa nadal. Sa chyba glebokie i nie wiem.... musialabym chyba skore zedrzec do kosci zeby zobaczyc efekt... Poza tym takie zluszczanie kojarzy mi sie z zabiegiem mikrodermabrazji- zluszczasz jedna warstwe skory i z nia jakies blizny, odslaniasz nastepna i na niej nowe ( tzn. te starsze ) blizny..... Ja sie tego chyba juz nie pozbede...Trace nadzieje.... Ja rowniez daje teraz nogom spokoj, niech sie goja jak chca.... Acha, ten peeling z soli i cytryny robisz mieszajac po prostu sol z sokiem z cytryny? Cytryna ma chyba wybielac, ale sol mozna stosowac tylko na zupelnie zagojone nogi bo w innym wypadku wolalabym nie byc w Twojej skorze- ostroznie z tym. Skad w ogole taki pomysl?
Ale przecież nowy naskórek narasta od wewnątrz, tzn. od strony skóry właściwej... Stara skóra złuszcza się i odsłania świeża, tyle, że blizny mogą być na tyle głębokie, że naskórek czasem musi się odnowić wiele razy. Inaczej nie miałoby sensu złuszczanie. Te blizny, które teraz mamy też musiałyby się schować pod spód. Nie straszcie ludzi
Błękitnooka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-23, 21:42   #1024
Karla1983
Zadomowienie
 
Avatar Karla1983
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 581
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Czyli napisalam to samo dokladnie co Ty. Blizny sa glebokie, a zluszczanie powoduje ze odslania sie nowa skora a blizna blednie. Problem w tym ze my chyba mamy baaardzo glebokie blizny..... No i ja nie mam zamiaru nikogo straszyc- wrecz przeciwnie.Tyle tylko ze sama nie wiem kiedy sie tego pozbede i w tym tkwi sedno problemu.
Karla1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-24, 07:11   #1025
maymay6
Rozeznanie
 
Avatar maymay6
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Nigdziebądź
Wiadomości: 700
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

OJć... nawet nie wiecie jak się cieszę, że trafiłam na ten wątek... A myślałam, że tylko ja nogi mam takie Ech, ja już sama nie wiem co robić...
Ale pocieszę Was, że to co ja mam na nogach nic nie przebije. Duuuże brązowe plamy (niektóre żółtawe) które nijak nie chcą schodzić... No może bledną ale dzieje się to tak powoli że mam już dosyć. Czasami to najchętniej by,m zdarła sobie tą skórę do kości . Stosowałam contatubex na to ustrojstwo, ale nie zuważyłam jakiś spektakularnych efektów, no może poza tym że wygładził to co było głębsze... Ale szczerze mówiąc to same wgłębienia by mi nie przeszkadzały, tylko żeby nie były brązowe i byłabym szczęśliwa. A tak, znowu spodnie Wszytsko oddałabym za rozjaśnienie tych wstrętnych plam
maymay6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-24, 11:26   #1026
Błękitnooka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 63
GG do Błękitnooka
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Zauważyłam, że generalnie problem znika, jak się przestanie o nim myśleć... Tylko żebym jeszcze siebie do tego przekonała...
Błękitnooka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-24, 11:41   #1027
blewska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 77
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

najgorsze jest to dziubanie przy wrosnietych włoskach i pryszczykach... z depilatora nie zrezygnuję, bo włosy na łydkach mam jak mezczyzni na twarzy, wiec musiałabym je golc dwa razy dziennie. przestałam dziubac jakies dwa tygodnie temu, jest lepiej, pilinguję, a od dziś mam zamiar po pilingu zaczac smarowac balsammm brazujacym. dobrze wiedziec ze nie jestesmy sam ez tym prblemem
blewska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-06-24, 16:06   #1028
Mimiczka
Raczkowanie
 
Avatar Mimiczka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 56
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

A ja dzisiaj znowu dziubnęłam... Bardzop proszę o karę i nakrzyczenie na mnie. Wprawdzie w porównaniu z tym co kiedyś to i tak nic nie zrobiłam, ale muszę się z tego wyleczyć całkowicie!

A może któraś z was wklei zdjęcia? Ja to zrobiłam już wcześniej... (strona 33 naszego forum jeżeli ktoś chce się przerazić)
__________________
"Z miłością jest jak z gruszką. Gruszka jest słodka i ma kształt. Spróbujcie zdefiniować kształt gruszki."

Słowa Jaskra (dla niewtajemniczonych "Czas pogardy" Andrzej Sapkowski)
Mimiczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-24, 16:29   #1029
Karla1983
Zadomowienie
 
Avatar Karla1983
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 581
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

[quote=Mimiczka;7984087] A ja dzisiaj znowu dziubnęłam... Bardzop proszę o karę i nakrzyczenie na mnie. Wprawdzie w porównaniu z tym co kiedyś to i tak nic nie zrobiłam, ale muszę się z tego wyleczyć całkowicie!

Ciezka pokuta.....
A propos zdjec- ja sie wstydze........
Karla1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-24, 18:56   #1030
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Witajcie
śledzę równoległy wątek do Waszego, czyli Wrastające włoski i pryszczki na nogach, ponieważ, szczerze przyznam, że choc kilka rad od Was zaczerpnęłam, to reszta (szczególnie motyw pasty na odciski) mnie przeraziła Teraz wróciłam by poczytać i powiedzieć parę słow do Mimiczki.
Chciałam Ci powiedzieć, że ze zdjęć, Twoja skóra na nogach, jest poważniej przebarwiona (porównuje tu z moimi, nabytymi przez te 3lata depilowania), ale mam nadzieje, że uda Ci sie z tym wygrać Złuszczyć skóre i zregenerować, czy tez wybielić te plamy jak najskuteczniej. Nie zluszczasz juz kwasami? nadal peelingujesz? czy co teraz nakładasz?
i na litość boską, weź się, Mimiczka, powstrzymaj z manipulowaniem przy nóziach Napawdę, jak będziesz cierpliwa i zajmiesz czymś łapki, gdy poczujesz chętkę, to Ci sie to zwróci, bo nie nabędziesz nowych powodów do zmartwień

pozdrawiam Was wszystkie
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-24, 19:57   #1031
blewska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 77
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

to dziubanie jest najgorsze... Mimiczka wez sie w garsc... choć wiem ze to wcale nie jest łatwe... osobiscie działa na mnie jedna rzecz jak widze wrastajacy włsoek to oczywiscie z bliska trzymajac nos niemal przy nodze, a jak patrze sobie do lustra, a wiec widze siebie tak jak wiekszośc postrzega mnie- to w ogole nie widac tego jednego włoska, który może się przerodzić w mega czerwoną dziure a póxniej w blizenke tudzież przebarwiona plamę...
blewska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-24, 20:21   #1032
blewska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 77
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

oglądnęłma Twoje zdjecia, sama wysłałabym swoje, ale nie ma pod reka aparatu, możesz wierzyc lub nie ale moje nogi dwa tygodnie temu wygladały podobnie, przestalam dziubac i naparwde zrobiły sie lepsze, za każdym razm gdy bedziesz chciała wycisnac spojrz w lustro i zrozumiesz ze jak wydziubiesz to bedzie to znacznie gorzej wygladało niz niewydziubane... trzymaj się i pozdrawiam
blewska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-24, 20:45   #1033
Mimiczka
Raczkowanie
 
Avatar Mimiczka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 56
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Karla1983 Pokaż wiadomość

Ciezka pokuta.....
A propos zdjec- ja sie wstydze........
Dziękuję za ochrzan i lanie (pozostałym koleżankom też). Obiecuję poprawę! Co do zdjęć to się nie wstydź - wszystkie mamy ten sam problem.

Złuszczanie zostawiam w spokoju i będę co kilka dni robić peelingi. Mam wrażenie, że jest odrobinę lepiej (a może tylko sobie wmawiam???) Możę jakbym opaliła te nogi to by były bardziej do ludzi? Sama nie wiem. Trochęsię boję żeby przebarwienia nie zrobiły się bardziej widoczne...

Jak dobrze, że mamy to forum!
__________________
"Z miłością jest jak z gruszką. Gruszka jest słodka i ma kształt. Spróbujcie zdefiniować kształt gruszki."

Słowa Jaskra (dla niewtajemniczonych "Czas pogardy" Andrzej Sapkowski)
Mimiczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-24, 20:54   #1034
blewska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 77
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

nie masz nic do stracenia opal
blewska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-24, 20:58   #1035
Mimiczka
Raczkowanie
 
Avatar Mimiczka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 56
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Może masz rację... 3 lipca odwiedzę dermatologa i zobaczę co powie na to wszystko. Podzielę się nabytą wiedzą Chociaż znając życie, to nie dowiem się niczego nowego...
__________________
"Z miłością jest jak z gruszką. Gruszka jest słodka i ma kształt. Spróbujcie zdefiniować kształt gruszki."

Słowa Jaskra (dla niewtajemniczonych "Czas pogardy" Andrzej Sapkowski)
Mimiczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-24, 23:19   #1036
callena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 157
Cool Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

UWAGA dziewczyny!
Kilka tygodni temu przeszukiwałam to forum w poszukiwaniu pomocy - jak pozbyć się mnóstwa paskudnych blizn na nogach (głównie łydkach) po depilacji depilatorem. W końcu umówiłam się do pani dermatolog i czekałam bagatela 2 miesiące na termin ale w trakcie stwierdziłam że co mi tam jakaś dermatolog powie ;D i szukałam sama informacji min na wizazu.
Sama wymyslilam jedna rzecz : Smarowałam nogi maścią propolisową 7% kupioną w aptece, ale to tylko łagodziło blizny.
Przyznaję, że ja sama doprowadziłam moje nogi do tak żałosnego stanu.
Mam tendencję do nie trzymania rąk w psokoju - jeśli tylko widziałam jakiegoś zbłąkanego włosa to zacyznałam dłubać i robiła się rana... stąd to paskudztwo na ongach, któr epojawiło się u mnie w zeszłym roku.
Teraz gdy uswiadomiłam sobie że lato za pasem zdecydowałam się właśnie na panią demratolog.
Nie zrobiła ona na mnie dobrego wrażenia (przez 2 miesiące czekania na wizytę doszły mi 3 inne dolegliwości) i na wszystkie była w stanie znaleźć doskonały lek patrząc na mnie zaledwie 3 sekundy.
Zadrwiłam sobie nawet i powiedziałam że to robi ogromne wrażenie jak lekarz patrzy 3 sek na nieładne przebarwienie na piersi i od razu wie czym to leczyć Ale pani dr powiedziała że jak się już pracuje 30 lat to się wie.
Nie przekonało mnie to zbytnio, ale poszłam do apteki i kupiłam specyfiki przepisane mi (w tym robioną w aptecę zaiwesinę do smarowania moich nóg).
I teraz uwaga. Po prostu masakra!
Posmarowałam nogi 5 razy (słownie PIĘĆ) i widać niesamowite efekty!
Świadkiem jest moja mam która widziała nogi 5 dni temu i dzisia (wczoraj ).
To cholerstwo działa!
Więc jako że na wizazu jestem od jakiegoś czsu, i chociaż daaawno nic nie pisałam no to przecież wiem jakie to straszne z tymi nogami i pisze od razu dzieląc się tą szczęśliwą wiadomością. .
Moje nogi wyglądały paskudnie. Od około 3 miesięcy nie dłubałam przy nich nic a nic (no prawie nic..). Ale ogromnie się starałam. Zauważyłam, że nawet jeśli widać cholernego włosa pod skórą, i korci żeby go wydobyć, to trzeba czekać dopóki skóra w tym miejscu się jakby nie uwypukli, i nie zrobi taka jakby czapeczka z ropy. JAk tak się zrobi to można delikatnie nacisnąć i paskudny włos wyłazi, i co ciekawe wyłazi zaczynając od cebulki.
Jesli zaczęłam dłubać gdy skóra już sama się nie zbuntowała i nie chciała wywlaić włosa to zawsze zostwała rana, a po niej ślad. Aha. Pani dermatolog powiedziała że to nie są blizny, a przebarwienia. Nie wiem jak oceniła to o tych 3 sek i ja nie widze specjalnie różnnicy ale może to coś komuś da.
Patrzę teraz na nogę i aż nie wierze jaka różnica.
Aha. Stosowałam piling z grubej soli kilka razy ale zauważyłam że to tylko zaostrza te ranki i blizny (przebarwienia, jak zwał tak zwał).
Tak więc, bo rozpisałam się niemiłosiernie podsumowuję.
Zawiesina do robienia w aptece. Na receptę. Kosztowała ok 5 złotych
Dostałam ją w plastkiowym pojemniczku.
Jest też papierek ze składem, na szczęście inny niż od pani dr, bo ona tak nagryzmoliła, że nie byłam w stanie tego odszyfrowac. Pytałam panią w aptece czy jest tam jakiś steryd, bo ja się sterydów obawiam..i nie ma!
Ha!
Podaję skład, bo już i tak ewno zrollowałyście do tego moemntu:
Ac.salicyl. 1,0
Chlormph 1,5
Sulf. ppt. 4,0
Camphum tnt 3,0
(moze to tez być Camphor ->nie moge odczytać)
Zincioxyd
Talci veneti 75
70% spir uni?

nie jestem pewna czy dobrze to przepisałam
Jest to biała zawiesina,która szybko wysycha, trochę śmierdzi bagnem/piwnicą , smaruję nią tylko te miejsca gdzie blizny - używając patyczka do czyszczenia ucha.
Najpierw smarowałam w dzień, tak w sam raz do nauki sesyjnej, ale nie polecam bo trochę się to kruszy i potem w całym domu były białe kawałki.
No. to chyba tyle. Ale się rozpisałam. Pozdrawiam. I pamiętajcie, z daleka od dłubania w tych włoskach!!!
callena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-25, 00:02   #1037
Karla1983
Zadomowienie
 
Avatar Karla1983
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 581
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

No coz.... Jesli koniecznie chcecie sie przerazic to prosze..... Przynajmnie poczujecie sie lepiej widzac te straszne nogi. Acha, to ze sa takie czerwone to pozostalosci po masci na odciski ktore jeszcze nie zniknely....
Karla1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-25, 00:11   #1038
blewska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 77
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Karlo
a nie jest źle, mam podobne, z dalek atego nie widac chyba musimy nabrac dystansu do tego wszystkiego i założyc coś przed kolano.... choc jeszcze sie nie odwazylam...
blewska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-25, 00:15   #1039
blewska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 77
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Podaję skład, bo już i tak ewno zrollowałyście do tego moemntu:
Ac.salicyl. 1,0- złuszczająco, p/zapalnie
Chlormph 1,5-p/bakteryjnie
Sulf. ppt. 4,0-siarka stracona
Camphum tnt 3,0-kamfora- p/swiądowo
(moze to tez być Camphor ->nie moge odczytać)
Zincioxyd
Talci veneti 75
70% spir uni-spirit. vini
taki mi to wyglada, czyli złuszczamy, działamy p/bakterynie- niekoniecznie antybiotykiem, wysuszajac- talk i siarka
dziewczeta, czyli dokałdnie tak jak pisałyscie tu na forum
blewska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-25, 09:42   #1040
Błękitnooka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 63
GG do Błękitnooka
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

O siarce chyba jeszcze tutaj nie było Ale uważajcie, bo mnie np. mydło siarkowe strasznie uczuliło kiedyś, choć niewiadomo, czy to ta siarka, czy też jakiś inny składnik. A na Twoich zdjęciach, Karla, to naprawdę nie bardzo widać jakąś masakrę Widzę, bo mam już pewne doświadczenie ze sobą Skóra potrzebuje trochę pooddychać - zakładaj spódniczkę
Błękitnooka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-25, 15:39   #1041
Karla1983
Zadomowienie
 
Avatar Karla1983
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 581
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Dziekuje Wam kochane za pocieszenia ale w rzeczywistosci wyglada to o wiele gorzej..... niestety. Nie wiem , ale zdjecia jakos nie oddaja prawdziwego wygladu moich nog.... Jesli dobrze pojdzie, znajde jakis lek/ masc/ krem itp. wspomagajacy leczenie i uda mi sie powstrzymac od dziubania, to moze w przyszle lato pochodze troche w spodniczkach. Teraz nie ma szans. I mysle ze wybiore sie do dermatolog z prosba o przepisanie mi specyfiku o ktorym pisze Callena.
Trzymajcie sie cieplo
Karla1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-25, 17:14   #1042
Mimiczka
Raczkowanie
 
Avatar Mimiczka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 56
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Callena jeżeli u mnie ta maść też zadziała to chyba umrę ze szczęścia! Już nie mogę się doczekać wizyty u dermatologa...

Jestem alergikiem i powiem wam, że z różnymi robionymi mazidłami mam bardzo dobre doświadczenia - wszystkie, które mi kiedyś przepisywano czy to na suchą skórę, czy na podrażnienia czy jeszcze inne świństwa działały doskonale. I jeszcze te wspaniałe ceny 5-10zł
Mam nadzieję, że tym razem będzie tak samo!

Callena czy pani dermatolog przestrzegała może przed wystawianiem nóg na słońce, opalaniem itd.? Nie chodzi mi tylko przy stosowaniu tej maści, ale również tak ogólnie.
__________________
"Z miłością jest jak z gruszką. Gruszka jest słodka i ma kształt. Spróbujcie zdefiniować kształt gruszki."

Słowa Jaskra (dla niewtajemniczonych "Czas pogardy" Andrzej Sapkowski)
Mimiczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-25, 18:32   #1043
callena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 157
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

helol!
nie. nic o wystawianiu na słońce nie mówiła, ale jak już pisałam wizyta była błyskawiczna, za to przefajna kosmetyczka do której chodze powiedziała, żeby tego nie wystawiać, bo będzie reakcja taka, jakby słońce tą skórę poparzyło - będą się te plamki robić jeszcze ciemniejsze. także ja nie wystawiam, no i jak mówiłam po 5 dniach wygląda to o niebo lepiej, a dodam jeszcze że moje nogi w porównaniu z jakąś dziewczyną, która wkleiła zdjęcie swoich wyżej, to masakra. ja mam mnóstwo paskudnych widocznych z daleka plamek. na lewej nodze (siedzę w szortach) doliczyłam się ponad 30. także nie dłubać i smarować. też jestem alrgiczką i mnie to nie uczuliło, ale każdy reaguje inaczej więć trzeba po prostu spróbować. no i dodam tę śmieszną cenę... 5 zł w porównaniu z contratubexami i innymi jakich próbowałam.... no comment
callena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-25, 22:05   #1044
magda*M
Rozeznanie
 
Avatar magda*M
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 838
GG do magda*M
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Witam. Już dawno mnie tu nie było ale dziewczyny, które są w tym wątku dłużej, to na pewno mnie kojarzą. Też wklejałam tutaj zdjęcia nóg niezbyt ciekawych. Dziewczyny, już dużo wcześniej również to pisałam, że nic tak nie pomaga jak po prostu niedłubanie przy nogach. Próbowałam z różnymi mazidłami, ale ponieważ nie mam do takich rzeczy cierpliwości, to szybko to odstawiałam i nie pozostało mi nic innego jak zostawić nogi w spokoju. W pierwszej chwili najbardziej mi pomogło odstawienie depilatora i tylko zwykłe golenie nóg, jak się zagoiły najgorsze stany zapalne, to wróciłam do depilatora, ponieważ z moim owłosieniem, nie mam szans na codzienne golenie ale depilator wrócił do łask na zmianę z maszynką. Udało mi się odzwyczaić od dłubania, wyciskania czy drapania i efekty są niesamowite. W tej chwili tylko depiluję nogi (żeby mieć pełną swobodę, to depiluję co 2 czy 3 dni ale zajmuje mi to jakieś 20 minut i przynajmniej się nie martwię czy mogę ubrać rybaczki, czy MUSZĘ ubrać spodnie). Poza tym co jakieś 3 dni robię peelingi solą morską i nie szoruję zbyt mocno w miejscach gdzie są np. niespodziewane krostki (bo takie się oczywiście zdarzają ale nic z nimi nie robię oprócz przemywania spirytusem salicylowym). Ale i tak w prawie wpadłam w zachwyt jak kilka tygodni temu zaczęłam chodzić na solarium, nóżki się opaliły (może i te plamki po ranach będą ciemniejsze ale na razie nogi wyglądają dużo zdrowiej i się wyrównał koloryt), dodatkowo na nie nałożyłam balsam opalający do ciemnej karnacji i po prostu ze spódniczek nie wychodzę .
To tak w ramach przypomnienia, ze jest nadzieja dla waszych nóg, tylko za dużo z nimi nie eksperymentujcie i pamiętajcie, ze zasada nr 1 to "NIE DŁUBAĆ". Dajcie nogom troszkę odpocząć.
Pozdrawiam i trzymam kciuki.
magda*M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-25, 22:09   #1045
Karla1983
Zadomowienie
 
Avatar Karla1983
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 581
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Ja juz tez nic nie robie. Tzn. mysle ze sprobuje masci jakiej uzywa Callena, ale poza tym nastawiam sie na peelingi i nawilzanie. I oczywiscie trzymanie lap z daleka od nog. I licze ze w przyszle lato zobacza one troche slonca Pozdrawiam wszystkie dziewczyny
Karla1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-27, 05:37   #1046
maymay6
Rozeznanie
 
Avatar maymay6
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Nigdziebądź
Wiadomości: 700
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

A ja, w akcie desperacji i szukając ostatniej deski ratunku smaruję od dwóch dni te moje nieszczęsne plamy maścią na odciski Jak to nie pomoże to już chyba nic nie zadziała. Na razie jakichś spektakularnych efektów nie widzę. W ogóle nie widzę żadnych efektów... Może ja jakaś gruboskórna jestem, jak słoń
Dziewczyny jak któraś próbowała tej maści, to po ilu dniach smarowania zaczęła Wam ta skóra złazić? Może ja coś źle robię. Smaruje co wieczór i tak zostawiam do rana. Rano prysznic przed pracą i wieczorkiem znowu smarowanko... I teraz czekam, czekam...
maymay6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-27, 11:37   #1047
Karla1983
Zadomowienie
 
Avatar Karla1983
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 581
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez maymay6 Pokaż wiadomość
A ja, w akcie desperacji i szukając ostatniej deski ratunku smaruję od dwóch dni te moje nieszczęsne plamy maścią na odciski Jak to nie pomoże to już chyba nic nie zadziała. Na razie jakichś spektakularnych efektów nie widzę. W ogóle nie widzę żadnych efektów... Może ja jakaś gruboskórna jestem, jak słoń
Dziewczyny jak któraś próbowała tej maści, to po ilu dniach smarowania zaczęła Wam ta skóra złazić? Może ja coś źle robię. Smaruje co wieczór i tak zostawiam do rana. Rano prysznic przed pracą i wieczorkiem znowu smarowanko... I teraz czekam, czekam...
Witaj, no tak, po kilku dniach skora zaczela schodzic, ale wazne jest tez jaka mascia smarujesz? Sa i slabsze i silniejsze- na mnie np. ta slabsza raczej srednio dzialala, a efekty zobaczylam wlasciwie dopiero po uzyciu silniejszej. Mi zaczela skora zlazic po ok. 5 dniach..... Pozdr.
__________________
MY LIFE = MY LOVE
Karla1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-27, 17:41   #1048
maymay6
Rozeznanie
 
Avatar maymay6
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Nigdziebądź
Wiadomości: 700
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Karla1983 Pokaż wiadomość
Witaj, no tak, po kilku dniach skora zaczela schodzic, ale wazne jest tez jaka mascia smarujesz? Sa i slabsze i silniejsze- na mnie np. ta slabsza raczej srednio dzialala, a efekty zobaczylam wlasciwie dopiero po uzyciu silniejszej. Mi zaczela skora zlazic po ok. 5 dniach..... Pozdr.

Dzięki Ci wielkie za informacje, to smaruję dalej mam nadzieję, że w końcu okaże się że nie mam skóry słonia i zacznie schodzić to ustrojstwo... Oj, jak fajnie by było choć troszkę to rozjaśnić bo o pozbyciu się całkowitym to na razie nie marzę nawet...
maymay6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-27, 18:14   #1049
majorka:)
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 587
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Ja tez mam podobny problem z dlubaniem a potem super bliznami.Postanowilam prae razy isc do solarium,zeby wogole opalic te nogi i powiem ,ze jest lepiej gdy sa opalone,mniej widac blizny.Codziennie robie masaz szorsta gabka,balsamuje czesto i robie pillingi. Korci mnie ,zeby podlubac ,ale jak wczesniej ktorac kolezanka wspomniala czekam, az zrobi sie podskurne zgrubienie i wystraczy wtedy jakby wycisnac i wychodzi piekny wlosek.
majorka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-28, 12:05   #1050
Karla1983
Zadomowienie
 
Avatar Karla1983
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 581
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Jaka tutaj cisza......
__________________
MY LIFE = MY LOVE
Karla1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-21 11:28:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:30.