Polecamy - odradzamy :) - Strona 102 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-07-10, 12:19   #3031
hexeline
Raczkowanie
 
Avatar hexeline
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 60
GG do hexeline
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

goldika my też myślimy nad meblami z ikei dla córy i jeśli okażą się jakościowo dobre( seria hensvik) to bierzemy. Byliśmy też oglądać ( po wcześniejszym internetowym rozeznaniu) meble Klupś ale to shit niesamowity na pierwszy rzut oka jest. Pozostała mi Ikea( już się właściwie napaliłam na te białe mebelki dla córy) i mam nadzieję ,że wycieczka do poznania po meble nie okaże się bezowocna
hexeline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-10, 13:08   #3032
CarmelaSoprano
Zakorzenienie
 
Avatar CarmelaSoprano
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: trójmiasto
Wiadomości: 3 901
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

My mamy cały pokój córeczki w mebelkach z Ikeii, tzn mamy szafe komode i łóżeczko, ktore później mozna przerobic na łóżko dla starszego dziecka, ale o wymiarach 120x60. Mysle ze na spokojnie mozesz kupic wieksze łóżeczko i nie ma co sie bac ze bedzie za duze, bo to 120x60 tez jest ogromne i poczatkowo dla maluszka mocno wielllkieee sie wydaje
__________________
W życiu tylko to się liczy, by iść razem na 6 nogach i jednej smyczy

Moja szczęśliwa liczba to czterysta miliardów.
Tak, wiem, nie jest zbyt poręczna w życiu codziennym.
CarmelaSoprano jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-11, 07:28   #3033
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

A propos łóżeczek, moja 14 miesięczna dziewczynka w tradycyjnym łózeczku teoretycznie się mieści, ale ona z tych wiercących się dzieci i ciągle a to głową walnie, a to ręką, gdybym wiedziała, że ona taka cyrkówka będzie, to bym od razu większe brała ;]
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-11, 07:48   #3034
malin30
Zakorzenienie
 
Avatar malin30
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 7 926
GG do malin30
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Cytat:
Napisane przez hexeline Pokaż wiadomość
tak Was czytam i czytam od jakiegoś czasu no i w końcu zapytam Po co w 40m mieszkaniu ( bo m.in o takim czytałam) elektroniczna niania? Moja córa urodzi się w połowie września i też się zastanawialam nad zakupem niani ale nasze mieszkanie ma 42m2 a od drzwi naszych do córkowych jest max 3 metry. Naprawdę nie jest to zbędny wydatek?? Aaaa i jeszcze rożki, jak w końcu z nimi jest, bo są różne opinie, jedne sobie chwalą, drugie piszą, że używały krótko i potem służył jako kocyk. Z góry dziękuję za opinie
Mam 62-metrowe mieszkanie. Elektornicznej niani nie mieliśmy i słusznie. Synek spał z nami w sypialni, ale zanim szliśmy spać, oglądaliśmy np. telewizję w drugim pokoju i zawsze słyszeliśmy, kiedy się mały budził.

Rożek - bardzo szybko z niego zrezygnowaliśmy, bo okazało się, że mały nie lubi być aż tak grubo opatulony.
malin30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-11, 08:27   #3035
goldika
Zakorzenienie
 
Avatar goldika
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 14 974
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Dziekuje Wam za rady, zdecydowalismy sie wiec na lozeczko 140x70cm
goldika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-11, 15:39   #3036
oolong
Zakorzenienie
 
Avatar oolong
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5 742
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;28062588]A propos łóżeczek, moja 14 miesięczna dziewczynka w tradycyjnym łózeczku teoretycznie się mieści, ale ona z tych wiercących się dzieci i ciągle a to głową walnie, a to ręką, gdybym wiedziała, że ona taka cyrkówka będzie, to bym od razu większe brała ;][/QUOTE]
większe łóżko tez na to nie pomaga, co rusz słyszę jakieś "łup"

ja niestety teraz muszę kupić małe, bo o ile synek spał teoretycznie w swoim dużym w swoim pokoiku ( w praktyce początkowo z nami), to teraz dziecię muszę wstawić z łóżeczkiem na razie do nas, by starszy mógł trochę odpoczywać. Niestety w sypialni nie mamy miejsca na 140x70.
No trudno, jak wyrośnie z małego, to albo przejmie po bracie, a on wyląduje w większym, albo np kupimy piętrowe.

Planuje kupić Ikeowskie Leksvik, bo mam z tej serii komody w dziecięcym, to solidna seria, zastanawiam się też nad ich szafą.
__________________
siabada

oolong jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-11, 16:29   #3037
hexeline
Raczkowanie
 
Avatar hexeline
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 60
GG do hexeline
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

czyli moje przypuszczenia co do niani i rożka się potwierdziły Dzięki za opinie
hexeline jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-11, 18:16   #3038
dominikowa
Wtajemniczenie
 
Avatar dominikowa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 2 449
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

ja dla starszek córci kupiłam łóżeczko z takimi wyższymi oparciami a otwór do wchodzenie ustawiłam przy ścianie, sprawdza się rewelacyjnie, poczatkowo nie potrafiła się z nigo wygramolić, ale teraz jest już duża i bez problemu wychodzi.
tu jest podobne, tylko duże my mamy na 170 zm dł. http://allegro.pl/lozko-z-barierkami...691447028.html
__________________

30 w 2016
dominikowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-12, 06:56   #3039
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Cytat:
Napisane przez dominikowa Pokaż wiadomość
ja dla starszek córci kupiłam łóżeczko z takimi wyższymi oparciami a otwór do wchodzenie ustawiłam przy ścianie, sprawdza się rewelacyjnie, poczatkowo nie potrafiła się z nigo wygramolić, ale teraz jest już duża i bez problemu wychodzi.
tu jest podobne, tylko duże my mamy na 170 zm dł. http://allegro.pl/lozko-z-barierkami...691447028.html
Fajne.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-12, 08:31   #3040
madziwnia
Zakorzenienie
 
Avatar madziwnia
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 6 105
Send a message via Skype™ to madziwnia
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Cytat:
Napisane przez hexeline Pokaż wiadomość
tak Was czytam i czytam od jakiegoś czasu no i w końcu zapytam Po co w 40m mieszkaniu ( bo m.in o takim czytałam) elektroniczna niania? Moja córa urodzi się w połowie września i też się zastanawialam nad zakupem niani ale nasze mieszkanie ma 42m2 a od drzwi naszych do córkowych jest max 3 metry. Naprawdę nie jest to zbędny wydatek?? Aaaa i jeszcze rożki, jak w końcu z nimi jest, bo są różne opinie, jedne sobie chwalą, drugie piszą, że używały krótko i potem służył jako kocyk. Z góry dziękuję za opinie
ja mam duzo wiecej metrów ale odpowiem ci po co...
bo mozna swobodnie cos gotowac i piec w kuchni np. głosny mikser itp... bo możesz iśc pod prysznic albo na dłuższa kapiel i nie stresowac sie ze nie usłyszysz..
albo ja jak odkurzałam w pokoju obok to gdy mała sie z krzykiem budziła to może nie słyszałam ale na niani sie wyświetlały niebieskie światełka które tez reagowały na głos i ruchy.. i taakie nianie polecam.. z czujnikiem ruchu http://allegro.pl/elektroniczna-nian...701516797.html KURKA... teraz sa tanie ja kupiłam ja za ok 270 zł!!! buuuuuuuuuuuuuuuuuu 1,5 roku temu
__________________
Michalina ur. 1 kwietnia 2010 r.

Pola ur. 3 czerwca 2014!
madziwnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-12, 09:16   #3041
malin30
Zakorzenienie
 
Avatar malin30
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 7 926
GG do malin30
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Cytat:
Napisane przez madziwnia Pokaż wiadomość
ja mam duzo wiecej metrów ale odpowiem ci po co...
bo mozna swobodnie cos gotowac i piec w kuchni np. głosny mikser itp... bo możesz iśc pod prysznic albo na dłuższa kapiel i nie stresowac sie ze nie usłyszysz..
albo ja jak odkurzałam w pokoju obok to gdy mała sie z krzykiem budziła to może nie słyszałam ale na niani sie wyświetlały niebieskie światełka które tez reagowały na głos i ruchy.. i taakie nianie polecam.. z czujnikiem ruchu http://allegro.pl/elektroniczna-nian...701516797.html KURKA... teraz sa tanie ja kupiłam ja za ok 270 zł!!! buuuuuuuuuuuuuuuuuu 1,5 roku temu
Mikser był w robocie wieczorami, czyli wtedy, gdy mąż był w domu, więc to on spełniał funkcję "elektronicznej niani" Tak miałam wyczulony słuch po porodzie, że nawet pod prysznicem słyszałam, gdy synek zapłakał, ale to się zdarzało tylko przez pierwsze dwa miesiące.
malin30 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-12, 09:53   #3042
CarmelaSoprano
Zakorzenienie
 
Avatar CarmelaSoprano
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: trójmiasto
Wiadomości: 3 901
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

macie może ta buteleczke???

http://www.mambaby.pl/produkty_butel...lic_260ml.html
__________________
W życiu tylko to się liczy, by iść razem na 6 nogach i jednej smyczy

Moja szczęśliwa liczba to czterysta miliardów.
Tak, wiem, nie jest zbyt poręczna w życiu codziennym.
CarmelaSoprano jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-12, 20:58   #3043
Layla79
Zakorzenienie
 
Avatar Layla79
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 921
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

no proszę, nawet samosterylizujące się butelki już produkują, ciekawe na jakiej zasadzie.

z polecanych dodaję:
namiot quechua na plażę - rozkłada się dokładnie w 2 sekundy. składa w 2 minuty.
gumowe łyżeczki tomee tipee do karmienia, są lepsze niż plastikowe
kostka welurowa z dziurą w środku i myszką, dodatkowo lusterko, kółeczko i inne gadżety w jednym, dostępne w mothercare - super zabawka dla 6-miesięcznego dziecka.
Layla79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-13, 12:56   #3044
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Cytat:
Napisane przez CarmelaSoprano Pokaż wiadomość


Nowa moda. Nigdy nie pojmę skąd ludzie biorą takie info, że w mikroweli przez parę chwil można wybić wszystkie żyjątka.

Mój ojciec też tak myślał, do niedawna. Odchorował to tak, że mało nie zszedł.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-13, 13:04   #3045
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Na czym polega ta niby samosterylizacja? Bo "samosterylizacja" to ja rozumiem tak, że bach butle po użyciu do zlewu, a potem wyciągam ją i jest wysterylizowana, a to, że sobie mogę wygotować butelkę czy wyparzyć to żadna nowina Też mi wynalazek
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-13, 14:29   #3046
Kasia.234
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 921
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Cytat:
Napisane przez Layla79 Pokaż wiadomość
gumowe łyżeczki tomee tipee do karmienia, są lepsze niż plastikowe
Najlepsze są łyżeczki metalowe, zapytaj pierwszego lepszego logopedy (tylko metalowe mają jedną wadę - nie zarabiają na nich producenci produktów dla dzieci, więc nie warto ich promować )
Kasia.234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-13, 14:39   #3047
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Ja karmiłam raz metalową łyżeczką (byłyśmy u babci i nie miałam swojej, zapomniałam) i moja córka w efekcie tego miała rozciętą buzię. Dziękuję, ale jednak napędzę biznes łyżeczkowy, tym bardziej, że moja łyżka do karmienia kosztowała aż 6 zł
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-13, 15:05   #3048
NibyNic
Zakorzenienie
 
Avatar NibyNic
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: III piętro
Wiadomości: 17 137
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Cytat:
Napisane przez Kasia.234 Pokaż wiadomość
Najlepsze są łyżeczki metalowe, zapytaj pierwszego lepszego logopedy (tylko metalowe mają jedną wadę - nie zarabiają na nich producenci produktów dla dzieci, więc nie warto ich promować )
ale to chodzi o materiał z jakiego jest wykonana, czy bardziej o kształt? jakoś nie przemawia do mnie to, że to z czego jest wykonana łyżeczka którą karmione jest dziecko ma wpływ na sposób wymawiania słów ale fakt - nie znam się
__________________
Pamiętamy dobre czasy i złe czasy, zapominając, że większość nie jest ani dobra, ani zła. Po prostu jest.

NibyNic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-13, 15:12   #3049
Kasia.234
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 921
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Cytat:
Napisane przez NibyNic Pokaż wiadomość
ale to chodzi o materiał z jakiego jest wykonana, czy bardziej o kształt? jakoś nie przemawia do mnie to, że to z czego jest wykonana łyżeczka którą karmione jest dziecko ma wpływ na sposób wymawiania słów ale fakt - nie znam się
W sumie sie wiem, czy kształt czy materiał, ale logopeda twierdzi, że metalowe sa lepsze dla rozwoju mowy dziecka (tak w dużym skrócie).

(plastikową bym nie karmiła - jedna złamała mi sie w rękach, a nic specjalnego z nią nie robiłam, aż się boję pomyśleć co by było, gdyby dziecko ją sobie zgryzło zębami; gumową dziecko miało krótko, traktowana raczej jako gryzak, nie interesowało go jedzenie z tej łyżki tylko jej gryzienie )
Kasia.234 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-13, 15:31   #3050
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Cytat:
Napisane przez Kasia.234 Pokaż wiadomość
W sumie sie wiem, czy kształt czy materiał, ale logopeda twierdzi, że metalowe sa lepsze dla rozwoju mowy dziecka (tak w dużym skrócie).

(plastikową bym nie karmiła - jedna złamała mi sie w rękach, a nic specjalnego z nią nie robiłam, aż się boję pomyśleć co by było, gdyby dziecko ją sobie zgryzło zębami; gumową dziecko miało krótko, traktowana raczej jako gryzak, nie interesowało go jedzenie z tej łyżki tylko jej gryzienie )
No to zależy od dziecka, bo moja metalowymi je z trudem, gumową porzyciłyśmy ok. 5 miesiąca a teraz mamy plastikową z canpola i nie ma problemu. Złamać było by ją ciężko.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-13, 16:29   #3051
malin30
Zakorzenienie
 
Avatar malin30
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 7 926
GG do malin30
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Moje dziecko szybko przerzuciło się z plastikowych łyżeczek na rzecz zwykłej łyżeczki do herbaty (a teraz jeszcze widelca, który się ostał z mojego dziecięcego kompletu). Że logopoedzi polecają właśnie metalowe, tego nie słyszałam, słyszałam tylko od mojej cioci, która jest po różnych specjalnych pedagogikach itd., że pomagają dziecku rozwijać odczuwanie różnych bodźców czy coś takiego.

Cytat:
Ja karmiłam raz metalową łyżeczką (byłyśmy u babci i nie miałam swojej, zapomniałam) i moja córka w efekcie tego miała rozciętą buzię.
To znaczy, że ogólnie ta łyżeczka była źle zrobiona i dorosły również mógłby się nią skaleczyć

Każdy plastik da się złamać. Prędzej czy później dziecko zacznie taką łyżeczką stukać po blacie stolika/stołu i ją w końcu złamie.
malin30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-13, 21:15   #3052
Layla79
Zakorzenienie
 
Avatar Layla79
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 921
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

do mnie metalowe łyżeczki nie przemawiają. moja mała ma 6 mcy i nie zawsze chętnie je, czasem potrafi zacisnąć szczękę na łyżeczce. czasem robi tak dla żartu.
poza tym gumową wszystko lepiej wchodzi i wiem, że nic sobie w buzi nie uszkodzi. wiadomo, co kto lubi, ja metalowych łyżek bym nie używała. plastikowe canpolu też są dobre, ale gumowe lepsze. kosztowała chyba 2 zł na allegro.
Layla79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-13, 22:22   #3053
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Cytat:
Napisane przez CarmelaSoprano Pokaż wiadomość
Miałam Teściowa kupiła i jak przyjeżdżałyśmy to ta Mam Baby zawsze była awaryjna, jak swojej nie zdążyłam wymyć.

Bardzo fajna, fajnie się rozkręca i myje. Jest lekka, miła w dotyku, poręczna mam różową.
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-13, 22:29   #3054
CarmelaSoprano
Zakorzenienie
 
Avatar CarmelaSoprano
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: trójmiasto
Wiadomości: 3 901
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

kupilismy dzis butelke LOVI MEDICAL + córcia ciagnie z niej jak szalona
__________________
W życiu tylko to się liczy, by iść razem na 6 nogach i jednej smyczy

Moja szczęśliwa liczba to czterysta miliardów.
Tak, wiem, nie jest zbyt poręczna w życiu codziennym.
CarmelaSoprano jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-14, 10:04   #3055
agness86
Zakorzenienie
 
Avatar agness86
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: daleko
Wiadomości: 7 787
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Cytat:
Napisane przez Layla79 Pokaż wiadomość
do mnie metalowe łyżeczki nie przemawiają. moja mała ma 6 mcy i nie zawsze chętnie je, czasem potrafi zacisnąć szczękę na łyżeczce. czasem robi tak dla żartu.
poza tym gumową wszystko lepiej wchodzi i wiem, że nic sobie w buzi nie uszkodzi. wiadomo, co kto lubi, ja metalowych łyżek bym nie używała. plastikowe canpolu też są dobre, ale gumowe lepsze. kosztowała chyba 2 zł na allegro.
Też mamy gumowe, te z czujnikiem temperatury (jak dla mnie zbędny gadżet), młody jest zadowolony i ja też. Wszystko bardzo ładnie mu "wchodzi" z tej łyżeczki Plastik się nie sprawdził
__________________



I już

agness86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-14, 13:35   #3056
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Na czym polega ta niby samosterylizacja? Bo "samosterylizacja" to ja rozumiem tak, że bach butle po użyciu do zlewu, a potem wyciągam ją i jest wysterylizowana, a to, że sobie mogę wygotować butelkę czy wyparzyć to żadna nowina Też mi wynalazek


Cytat:
Napisane przez NibyNic Pokaż wiadomość
ale to chodzi o materiał z jakiego jest wykonana, czy bardziej o kształt? jakoś nie przemawia do mnie to, że to z czego jest wykonana łyżeczka którą karmione jest dziecko ma wpływ na sposób wymawiania słów ale fakt - nie znam się
Do mnie też nie przemawia.

Posiadam wszystkie, plastikowe, gumową (twardą jednakże) - bardzo fajna, metalowe też. Plastikowa jest cienka, sprawdzała się do skrobania owoców, gdy Danio był młodszy. Gumową i metalową jemy teraz, jak nam się trafi. Obie lubimy tak samo.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-14, 18:56   #3057
Jaatkaa85
Zadomowienie
 
Avatar Jaatkaa85
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Prosto z serca;)
Wiadomości: 1 614
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Cytat:
Napisane przez Kasia.234 Pokaż wiadomość
Najlepsze są łyżeczki metalowe, zapytaj pierwszego lepszego logopedy (tylko metalowe mają jedną wadę - nie zarabiają na nich producenci produktów dla dzieci, więc nie warto ich promować )
O, pierwsze słyszę, choć od poczatku używamy metalowych.
A czemużto są lepsze?

---------- Dopisano o 19:55 ---------- Poprzedni post napisano o 19:54 ----------

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Ja karmiłam raz metalową łyżeczką (byłyśmy u babci i nie miałam swojej, zapomniałam) i moja córka w efekcie tego miała rozciętą buzię. Dziękuję, ale jednak napędzę biznes łyżeczkowy, tym bardziej, że moja łyżka do karmienia kosztowała aż 6 zł
Nie wiem, jakic łyzeczek metalowych używasz, ale ja dwoje dzieci karmiłam metalowymi i od 8 lat żadne z nich sobie wargi nie przecieło. Nawet jak jadło samo .

---------- Dopisano o 19:56 ---------- Poprzedni post napisano o 19:55 ----------

Cytat:
Napisane przez Layla79 Pokaż wiadomość
do mnie metalowe łyżeczki nie przemawiają. moja mała ma 6 mcy i nie zawsze chętnie je, czasem potrafi zacisnąć szczękę na łyżeczce. czasem robi tak dla żartu.
poza tym gumową wszystko lepiej wchodzi i wiem, że nic sobie w buzi nie uszkodzi. wiadomo, co kto lubi, ja metalowych łyżek bym nie używała. plastikowe canpolu też są dobre, ale gumowe lepsze. kosztowała chyba 2 zł na allegro.
mój syn tez czasami zaciska. Nic mu nie jest. Myślisz, ze mógłby sobie zęby powybijać od własnego uscisku?
Jaatkaa85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-14, 19:04   #3058
NibyNic
Zakorzenienie
 
Avatar NibyNic
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: III piętro
Wiadomości: 17 137
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

jeśli chodzi o metalowe łyżeczki to ja widzę tylko jeden minus - szybko sie nagrzewają, ale - dziecku nie podaje się aż tak gorącego jedzenia więc łyżeczka jest nie groźna
gumowe często się przebarwiają czyli pewnie wchodzą w reakcję z pożywieniem
moje dziecię jadło za pomocą plastikowej, gumowej, metalowej - różnych kształtów - wszystko jedno, ważne że można nią donieść do buzi to co trzeba
__________________
Pamiętamy dobre czasy i złe czasy, zapominając, że większość nie jest ani dobra, ani zła. Po prostu jest.

NibyNic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-14, 19:21   #3059
Jaatkaa85
Zadomowienie
 
Avatar Jaatkaa85
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Prosto z serca;)
Wiadomości: 1 614
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

A ja wsumie nie lubie chodzic po sklepach w poszukiwaniu dzieciowych akcesoriów i nigdy sie nie zastanawiałam po co nam taka łyzeczka. Mieliśmy taka za darmo, skądstam reklamówke, ale ja podeptałam i - po łyżeczce,
a nowej nie chciało mi sie zakupic.
Jaatkaa85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-17, 08:44   #3060
CarmelaSoprano
Zakorzenienie
 
Avatar CarmelaSoprano
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: trójmiasto
Wiadomości: 3 901
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

kupilam butelke LOVI i córka w niej strasznie zasysa smoczek, wymienilam smoczek bo myslalam ze jest z nim cos nie tak, ale nadal jest ten sam problem
__________________
W życiu tylko to się liczy, by iść razem na 6 nogach i jednej smyczy

Moja szczęśliwa liczba to czterysta miliardów.
Tak, wiem, nie jest zbyt poręczna w życiu codziennym.
CarmelaSoprano jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:00.