Co byście robiły, gdybyście musiały spędzić 2 miesiące unieruchomione w łóżku? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-11, 10:59   #1
xyoko
Zakorzenienie
 
Avatar xyoko
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 289
Question

Co byście robiły, gdybyście musiały spędzić 2 miesiące unieruchomione w łóżku?


Na co dzień jestem typową pracoholiczką.. Prawdę mówiąc praca pochłania 90% mojego życia.

Niedawno miałam wypadek. Wyszłam już ze szpitala, ale czeka mnie minimum 2 miesiące leżenia w gipsie. Współpracownicy dzwonią do mnie z różnymi sprawami, troszkę pracuje zdalnie, ale ogólnie niewiele mogę zrobić, bo moja praca wymaga stałego kontaktu z ludźmi.

No i nie wiem, co mam z sobą zrobić. Przeraża mnie to moje unieruchomienie.
Planuję oczywiście przeczytać książki, na które nie miałam do tej pory czasu, no ale 2 miesiące.. Myślę nad jakimś zdalnym kursem językowym, nie chcę zmarnować tego czasu.

Niestety nie mam żadnych zdolności manualnych, więc nie zabiorę się za decoupage, szydełkowanie ani malowanie.

Stąd moje pytanie. Co Wy byście robiły, gdybyście musiały spędzić 2 miesiące w łóżku?
Będę wdzięczna za wszystkie pomysły
xyoko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-11, 11:04   #2
201607231707
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 19 414
Dot.: Co byście robiły, gdybyście musiały spędzić 2 miesiące unieruchomione w łóżku?

Współczuję, bardzo niefajna sytuacja...

Ja to bym pewnie siedziała na wizażu Do tego jakies gry, na które nie miałam wcześniej czasu, zaległości książkowe itp.

I co z tego, że nie masz zdolności manualnych? Jak lubisz to robić, to rób, przecież nie musisz wystawy urządzać
201607231707 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-11, 11:10   #3
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Co byście robiły, gdybyście musiały spędzić 2 miesiące unieruchomione w łóżku?

A masz możliwość jakiejkolwiek aktywności ruchowej?
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-11, 11:31   #4
Niebieskooka arystokratka
Marszałkini II RP
 
Avatar Niebieskooka arystokratka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 547
Dot.: Co byście robiły, gdybyście musiały spędzić 2 miesiące unieruchomione w łóżku?

Ja głównie bym czytała, nauczyła się nowego języka albo doszlifowała te, które już znam. Pomyśl nad czymś co zawsze planowałaś robić, ale brakowało Ci na to czasu i spróbuj teraz się za to zabrać.
Niebieskooka arystokratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-11, 11:33   #5
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Co byście robiły, gdybyście musiały spędzić 2 miesiące unieruchomione w łóżku?

Cytat:
Napisane przez xyoko Pokaż wiadomość
Na co dzień jestem typową pracoholiczką.. Prawdę mówiąc praca pochłania 90% mojego życia.

Niedawno miałam wypadek. Wyszłam już ze szpitala, ale czeka mnie minimum 2 miesiące leżenia w gipsie. Współpracownicy dzwonią do mnie z różnymi sprawami, troszkę pracuje zdalnie, ale ogólnie niewiele mogę zrobić, bo moja praca wymaga stałego kontaktu z ludźmi.

No i nie wiem, co mam z sobą zrobić. Przeraża mnie to moje unieruchomienie.
Planuję oczywiście przeczytać książki, na które nie miałam do tej pory czasu, no ale 2 miesiące.. Myślę nad jakimś zdalnym kursem językowym, nie chcę zmarnować tego czasu.

Niestety nie mam żadnych zdolności manualnych, więc nie zabiorę się za decoupage, szydełkowanie ani malowanie.

Stąd moje pytanie. Co Wy byście robiły, gdybyście musiały spędzić 2 miesiące w łóżku?
Będę wdzięczna za wszystkie pomysły
Kurs językowy brzmi fajnie Można rozmawiać z nauczycielem przez Skype albo coś w ten deseń
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-11, 11:35   #6
reverse
Zadomowienie
 
Avatar reverse
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 079
Dot.: Co byście robiły, gdybyście musiały spędzić 2 miesiące unieruchomione w łóżku?

- czytanie książek
- nauka języków
- oglądanie filmów/seriali
- możesz spróbować się nauczyć szydełkować itp - nawet jeśli nie będzie ci to wychodziło idealnie, to na pewno na nauce szybko ci minie czas
- jeśli lubisz pisać: spróbuj pisać opowiadania, wiersze itp
- może poćwicz jakieś super opcje w aparacie, jeśli nie umiesz/nie miałaś do tej pory na to czasu
- ćwicz makijaże, wzorki na paznokcie itp.

Nie wiem w jakim stopniu jesteś unieruchomiona, więc poleciłam kilka możliwości. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia
reverse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-11, 11:53   #7
Malwina_89
Zakorzenienie
 
Avatar Malwina_89
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: okolice Częstochowy/Opole
Wiadomości: 8 037
Dot.: Co byście robiły, gdybyście musiały spędzić 2 miesiące unieruchomione w łóżku?

Przez pierwszych kilka dni oddałabym się totalnie błogiemu "nicnierozbieniu", ale pewnie szybko miałabym dość. Na pewno nadrobiłabym seriale, obejrzała filmy, które chcę od dawna obejrzeć albo polecane przez znajomych, nauka języka to też świetny pomysł (albo doszlifowanie tego, który znam). Starałabym się znaleźć jakąś nową aktywność - robienie kolczyków, szycie, szydełkowanie, robienie na drutach. Na pewno nie zaniedbywałabym znajomych i zapraszała do siebie. Nie wiem, jak bardzo jesteś unieruchomiona i na ile możesz się poruszać po domu i czy w ogóle możesz?
__________________
Była aparatka

Mój zakątek czytelniczy
02.12.2012 r.
52/2013
75/2014
7/2015
Malwina_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-11, 12:18   #8
a298662d510bb0f537bc3b0c2466fe273199e5e8_64a898f2369c4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 299
Dot.: Co byście robiły, gdybyście musiały spędzić 2 miesiące unieruchomione w łóżku?

W końcu zaczęłabym grać na giełdzie
a298662d510bb0f537bc3b0c2466fe273199e5e8_64a898f2369c4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-11, 12:30   #9
xyoko
Zakorzenienie
 
Avatar xyoko
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 289
Dot.: Co byście robiły, gdybyście musiały spędzić 2 miesiące unieruchomione w łóżku?

Dziękuję Wam bardzo za odzew

Cytat:
Napisane przez Demi93 Pokaż wiadomość
Współczuję, bardzo niefajna sytuacja...

Ja to bym pewnie siedziała na wizażu Do tego jakies gry, na które nie miałam wcześniej czasu, zaległości książkowe itp.

I co z tego, że nie masz zdolności manualnych? Jak lubisz to robić, to rób, przecież nie musisz wystawy urządzać
Ja właśnie jakoś w pierwszym odruchu wróciłam na wizaż, na który przez długi czas nie znajdowałam czasu a który był dla mnie kiedyś miłym wypełniaczem czasu

Wystawa mi do głowy nie przyszła
Niestety manualne zajęcia nie sprawiają mi za bardzo przyjemności. No i niestety brakuj mi do nich cierpliwości

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
A masz możliwość jakiejkolwiek aktywności ruchowej?
Niestety nie za bardzo Mogę się przemieszczać tylko w razie konieczności (czyt. do łazienki). Inaczej istnieje ryzyko przemieszczeń w zagipsowanych złamaniach.

Mogę na szczęście ruszać rękami

Cytat:
Napisane przez Niebieskooka arystokratka Pokaż wiadomość
Ja głównie bym czytała, nauczyła się nowego języka albo doszlifowała te, które już znam. Pomyśl nad czymś co zawsze planowałaś robić, ale brakowało Ci na to czasu i spróbuj teraz się za to zabrać.
Te rzeczy, które zawsze chciałam zrobić, niestety wymagają sprawności.
Poza zaległościami książkowymi i tym językiem niestety teraz mało przychodzi mi do głowy.

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Kurs językowy brzmi fajnie Można rozmawiać z nauczycielem przez Skype albo coś w ten deseń
Muszę poszukać fajnego kursu dla siebie

Cytat:
Napisane przez reverse Pokaż wiadomość
- czytanie książek
- nauka języków
- oglądanie filmów/seriali
- możesz spróbować się nauczyć szydełkować itp - nawet jeśli nie będzie ci to wychodziło idealnie, to na pewno na nauce szybko ci minie czas
- jeśli lubisz pisać: spróbuj pisać opowiadania, wiersze itp
- może poćwicz jakieś super opcje w aparacie, jeśli nie umiesz/nie miałaś do tej pory na to czasu
- ćwicz makijaże, wzorki na paznokcie itp.

Nie wiem w jakim stopniu jesteś unieruchomiona, więc poleciłam kilka możliwości. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia
Dziękuję za wskazówki i życzenia
Te makijaże to może być niezły pomysł

Cytat:
Napisane przez Malwina_89 Pokaż wiadomość
Przez pierwszych kilka dni oddałabym się totalnie błogiemu "nicnierozbieniu", ale pewnie szybko miałabym dość. Na pewno nadrobiłabym seriale, obejrzała filmy, które chcę od dawna obejrzeć albo polecane przez znajomych, nauka języka to też świetny pomysł (albo doszlifowanie tego, który znam). Starałabym się znaleźć jakąś nową aktywność - robienie kolczyków, szycie, szydełkowanie, robienie na drutach. Na pewno nie zaniedbywałabym znajomych i zapraszała do siebie. Nie wiem, jak bardzo jesteś unieruchomiona i na ile możesz się poruszać po domu i czy w ogóle możesz?
O poruszaniu napisałam wyżej - niestety w niewielkim stopniu.
Dla mnie "nicnierobienie" to koszmar. W szpitalu przynajmniej leki mnie usypiały i otumaniały, więc nie odczuwałam tego, ale teraz te 2 miesiące w domu mnie przerażają.
xyoko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-11, 13:06   #10
lucciola
Zakorzenienie
 
Avatar lucciola
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 208
Dot.: Co byście robiły, gdybyście musiały spędzić 2 miesiące unieruchomione w łóżku?

Cytat:
Napisane przez xyoko Pokaż wiadomość
Na co dzień jestem typową pracoholiczką.. Prawdę mówiąc praca pochłania 90% mojego życia.

Niedawno miałam wypadek. Wyszłam już ze szpitala, ale czeka mnie minimum 2 miesiące leżenia w gipsie. Współpracownicy dzwonią do mnie z różnymi sprawami, troszkę pracuje zdalnie, ale ogólnie niewiele mogę zrobić, bo moja praca wymaga stałego kontaktu z ludźmi.

No i nie wiem, co mam z sobą zrobić. Przeraża mnie to moje unieruchomienie.
Planuję oczywiście przeczytać książki, na które nie miałam do tej pory czasu, no ale 2 miesiące.. Myślę nad jakimś zdalnym kursem językowym, nie chcę zmarnować tego czasu.

Niestety nie mam żadnych zdolności manualnych, więc nie zabiorę się za decoupage, szydełkowanie ani malowanie.

Stąd moje pytanie. Co Wy byście robiły, gdybyście musiały spędzić 2 miesiące w łóżku?
Będę wdzięczna za wszystkie pomysły
Nie będę oryginalna. Książki, książki, książki.... Trzymaj się
lucciola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-11, 13:29   #11
lele
Zakorzenienie
 
Avatar lele
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 13 145
Dot.: Co byście robiły, gdybyście musiały spędzić 2 miesiące unieruchomione w łóżku?

Kilka lat temu sama byłam zmuszona spędzić w łóżku kilka miesięcy.
Co robić? Rehabilitować się! Gdyby nie to musiałabym się uczyć chodzić na nowo, byłby to wielki problem. Ale ja ćwiczyłam, ćwiczyłam i ćwoczyłam (na tyle ile mogłam i to co mogłam).

A tak to po pewnym czasie wszystko nudzi. Chociaż powiem CI, że to dość szybko minie, najgorsze są początki. A później wszystko tak cieszy! Pierwsze wyjście z domu, wszystko co można zrobić samodzielnie
lele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-11, 14:19   #12
zombiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 182
Dot.: Co byście robiły, gdybyście musiały spędzić 2 miesiące unieruchomione w łóżku?

Od lipca będę miała podobną sytuację, czeka mnie operacja a później 2 msc-e gips i nic nie robienie praktycznie. Przerażało mnie to,ale w moim przypadku jest co robić- nie dość, że wrócę do swojego rodzinnego miasta (masa znajomych i przyjaciele na wyciągniecie ręki -wakacje) to muszę pisać pracę inżynierską. A tak poza tym książki, makijaże, gry planszowe z przyjaciółmi, wizaż;d, seriale, filmy
Kurs językowy jak najbardziej, bardzo przydatny
Powodzenia!
__________________

zombiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-11, 14:33   #13
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Co byście robiły, gdybyście musiały spędzić 2 miesiące unieruchomione w łóżku?

Jak musiałam swoje odleżać po operacji to najbardziej pomagał mi kontakt z drugą osobą, ściągaj do siebie kogo się tylko da ze znajomych, rodziny.
Książki, krzyżówki i seriale są też ok, ale jakoś rozmowa na żywo bardziej mnie zajmowała.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-11, 16:15   #14
wanitatywna
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 2 737
Dot.: Co byście robiły, gdybyście musiały spędzić 2 miesiące unieruchomione w łóżku?

Obejrzałabym wreszcie wszystkie polskie przedwojenne filmy i przeczytała parę ciekawych książek, które spoglądają na mnie od jakiegoś czasu - a ja nie mam kiedy ich przeczytać. Więcej do głowy mi nie przychodzi.
wanitatywna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-11, 16:20   #15
Przylepa73
Rozeznanie
 
Avatar Przylepa73
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 529
Dot.: Co byście robiły, gdybyście musiały spędzić 2 miesiące unieruchomione w łóżku?

2 miesiące to nie tak dużo, ja w ciąży leżałam 4 i też się dało Chociaż miałam i gorsze momenty, ale to chyba zdrowa reakcja na tyle czasu w wyrku. Ja haftowałam, ale mówisz że to Cię nie pociąga... Oglądałam wszystkie seriale jakie puszczali i oczywiście siedziałam na wizażu, tutaj przecież można poczytać o wszystkim :P Robienie makijaży nie jest takie łatwe jak się wydaje, ale może Ci się uda. To zależy w jakiej pozycji będziesz leżeć, ja mogłam tylko na bokach, bo leżąc na plecach od razu dostawałam skurczów Wyśpisz się za wszystkie czasy!
__________________
Tyle w życiu było rzeczy, których baliśmy się. A nie trzeba było. Trzeba było żyć.


Kubuś 27.03.12
Przylepa73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-11, 16:34   #16
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Co byście robiły, gdybyście musiały spędzić 2 miesiące unieruchomione w łóżku?

kurs językowy/nauka języka z książek,audio itd.
malowanie/rysowanie
kurs komputerowy
znalezienie nowych znajomych za granicą
ciekawe seriale- np.Life on mars, Damages
ciekawe książki. Nie wiem o czym lubisz czytać bo może mogłabym coś polecić?
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-11, 16:35   #17
Hortencja
Zadomowienie
 
Avatar Hortencja
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 692
Dot.: Co byście robiły, gdybyście musiały spędzić 2 miesiące unieruchomione w łóżku?

Może popracuj nad jakąś własną publikacją naukową - w ramach dalszego rozwoju ścieżki kariery
__________________

2 more months...
Hortencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-11, 16:56   #18
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Co byście robiły, gdybyście musiały spędzić 2 miesiące unieruchomione w łóżku?

SPędziłam tydzień na patologii ciąży.

M.in. leżały tam dziewczyny (z naciskiem na LEŻAŁY), które jak poszły w 14-15 tygodniu, tak mają perspektywę ścisłego łóżka do 40 tygodnia. Z nogami uniesionymi, załatwiają się do basenu. Z różnych przyczyn. W obliczu tego, co to są 2 miesiące?

Może bloga załóż, może jakąś inną stronę, może jednak tych szydełek/drutów spróbuj, ksiązki, scrabble/literaki, może jakaś inna gra? dobre filmy? może kontakt z kimś w obcym języku, wiem, że na str. ang.pl są podane gg ludzi, którzy chcą klikać po angielsku, no i zawsze jeszcze ICQ zostaje, gdzie ludzie z całego świata są?
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-11, 17:31   #19
Brangien
Rozeznanie
 
Avatar Brangien
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 725
Dot.: Co byście robiły, gdybyście musiały spędzić 2 miesiące unieruchomione w łóżku?

Ja bym pewnie nadrabiała seriale całymi sezonami, ciurkiem ;D
__________________
Brangien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-11, 18:03   #20
Corvette
Zadomowienie
 
Avatar Corvette
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Tam,Tu i Teraz, Nie Raz
Wiadomości: 1 028
Dot.: Co byście robiły, gdybyście musiały spędzić 2 miesiące unieruchomione w łóżku?

Dobry wibrator i nie wyłaziła z łóżka

A tak poważniej, może masz jakiś projekt na myśli nad którym dotąd nie miałaś czasu popracować.
No i całą resztę napisaną już przez wizażanki

życzę szybkiego wzydrowienia
Corvette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-11, 18:28   #21
Pampalini
Rozeznanie
 
Avatar Pampalini
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 719
Dot.: Co byście robiły, gdybyście musiały spędzić 2 miesiące unieruchomione w łóżku?

na pewno czytałabym duuużo książek, wysyłałabym co i rusz kogoś ze znajomych do biblioteki prócz tego, oglądałabym seriale, zaległe filmy, na które wcześniej brakowało mi czasu fajnym pomysłem jest rozpoczęcie nauki (chociaż tych podstaw) języka obcego, czy w międzyczasie doszlifowanie już wcześniej znanych. bardzo lubię w wolnych chwilach przeglądać sobie podróżnicze blogi - może znajdziesz w ten sposób jakieś ciekawe miejsce, w które chciałabyś pojechać już po rehabilitacji i ustalisz plan wycieczki

+ oczywiście, nic nie zastąpi wizyt rodziny/przyjaciół/znajomych
__________________
"Doctors finally figured out what's wrong with my brain:
on the left side, there's nothing right and on the right side, there's nothing left."
Pampalini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-11, 18:41   #22
Unex
bez kija nie podchodz
 
Avatar Unex
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 126
Dot.: Co byście robiły, gdybyście musiały spędzić 2 miesiące unieruchomione w łóżku?

Ja stawiam an filmy/ seriale, lub np bym rysowala czy cos projektowala ale pasjonuje mnie to
__________________
Czyli Ex-Klucha dzwiga
-32,5 kg


Cytat:
Waga najszybciej spada jak się ją wypie**oli przez okno

10/06/14



Unex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-11, 18:43   #23
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Co byście robiły, gdybyście musiały spędzić 2 miesiące unieruchomione w łóżku?

Cytat:
Napisane przez xyoko Pokaż wiadomość
Na co dzień jestem typową pracoholiczką.. Prawdę mówiąc praca pochłania 90% mojego życia.

Niedawno miałam wypadek. Wyszłam już ze szpitala, ale czeka mnie minimum 2 miesiące leżenia w gipsie. Współpracownicy dzwonią do mnie z różnymi sprawami, troszkę pracuje zdalnie, ale ogólnie niewiele mogę zrobić, bo moja praca wymaga stałego kontaktu z ludźmi.

No i nie wiem, co mam z sobą zrobić. Przeraża mnie to moje unieruchomienie.
Planuję oczywiście przeczytać książki, na które nie miałam do tej pory czasu, no ale 2 miesiące.. Myślę nad jakimś zdalnym kursem językowym, nie chcę zmarnować tego czasu.

Niestety nie mam żadnych zdolności manualnych, więc nie zabiorę się za decoupage, szydełkowanie ani malowanie.

Stąd moje pytanie. Co Wy byście robiły, gdybyście musiały spędzić 2 miesiące w łóżku?
Będę wdzięczna za wszystkie pomysły
Książki, kurs językowy, filmy !!!!!!!!!!!! i jakieś dobre seriale, np. the killing, mad men, breaking bad.. (Wszystkie sezony tak samo dobre i wypełnią sporo czasu).
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-11, 18:57   #24
Narrhien
Zakorzenienie
 
Avatar Narrhien
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 757
Dot.: Co byście robiły, gdybyście musiały spędzić 2 miesiące unieruchomione w łóżku?

Pamiętam, jak musiałam leżeć 2 tygodnie... nie brzmi tak strasznie, ale musiałam leżeć płasko na wznak, nie wolno mi było czytać, oglądać tv, w ogóle podnosić głowy, jedyna rozrywka na którą mi czasem (bardzo rzadko) pozwalano to cicho muzyki posłuchać. Koszmar. Nawet do łazienki nie chcieli mnie puszczać.


I wtedy rozwijałam się wewnętrznie Przemyśliwałam gruntownie całe swoje życie, wiem jak to idiotycznie brzmi, ale ile czasu na codzień mamy, żeby tak naprawdę zastanowić się nad sensem własnego istnienia?

Poza tym trenowałam różne techniki umysłowe, między innymi uczyłam się oczyszczać umysł przed snem, nawet trochę medytować, jak również uczyłam się umysłem pokonywać ból.

Brzmi idiotycznie, ale działa, tylko potrzeba dużo czasu i skupienia, a tego miałam aż nadto

To mi tak do głowy przyszło z oryginalniejszych propozycji, bo poza tym to nic nowego nie powiem, książki, tv, kurs językowy, rozwijanie zdolności manualnych (szydełko, malowanie czy coś tam).
__________________
"Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu."


Narrhien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-11, 22:30   #25
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Co byście robiły, gdybyście musiały spędzić 2 miesiące unieruchomione w łóżku?

Ja poprę wypowiedź wyżej - koniecznie ćwicz!!! W tym stopniu w jakim będziesz w stanie, ruszać górną partią ciała.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-12, 01:30   #26
dawidowskasia
Zakorzenienie
 
Avatar dawidowskasia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Gdzie indziej jestem
Wiadomości: 8 397
Dot.: Co byście robiły, gdybyście musiały spędzić 2 miesiące unieruchomione w łóżku?

Cytat:
Napisane przez Narrhien Pokaż wiadomość
Pamiętam, jak musiałam leżeć 2 tygodnie... nie brzmi tak strasznie, ale musiałam leżeć płasko na wznak, nie wolno mi było czytać, oglądać tv, w ogóle podnosić głowy, jedyna rozrywka na którą mi czasem (bardzo rzadko) pozwalano to cicho muzyki posłuchać. Koszmar. Nawet do łazienki nie chcieli mnie puszczać.


I wtedy rozwijałam się wewnętrznie Przemyśliwałam gruntownie całe swoje życie, wiem jak to idiotycznie brzmi, ale ile czasu na codzień mamy, żeby tak naprawdę zastanowić się nad sensem własnego istnienia?

Poza tym trenowałam różne techniki umysłowe, między innymi uczyłam się oczyszczać umysł przed snem, nawet trochę medytować, jak również uczyłam się umysłem pokonywać ból.

Brzmi idiotycznie, ale działa, tylko potrzeba dużo czasu i skupienia, a tego miałam aż nadto

To mi tak do głowy przyszło z oryginalniejszych propozycji, bo poza tym to nic nowego nie powiem, książki, tv, kurs językowy, rozwijanie zdolności manualnych (szydełko, malowanie czy coś tam).
Wcale głupio nie brzmi wręcz przeciwnie.

Nie chcę być bezczelna czy coś, ale to tylko 2 msc, ja bym pewnie na wizażu siedziała i cały internet przeszukala
No i wreszcie bym sie wyspała
Jak będzie Ci źle i nudno to pomyśl o mnie, małym Asiczku który w fabryce zasuwa
__________________
Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
a dla mnie liczą się intencje. facet, który nie zdradzi tylko dlatego, że nie ma z kim jest dla mnie taką samą szmatą jak facet zdradzający
dawidowskasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-12, 09:01   #27
xyoko
Zakorzenienie
 
Avatar xyoko
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 289
Dot.: Co byście robiły, gdybyście musiały spędzić 2 miesiące unieruchomione w łóżku?

Dziękuję za wszystkie pomysły Kochane jesteście i poprawiacie mi humor swoimi wypowiedziami


Cytat:
Napisane przez Hortencja Pokaż wiadomość
Może popracuj nad jakąś własną publikacją naukową - w ramach dalszego rozwoju ścieżki kariery
Ambitny i ciekawy pomysł Na pewno warty przemyślenia, ale chyba nie jeszcze do tego nie dojrzałam

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;34639096]SPędziłam tydzień na patologii ciąży.

M.in. leżały tam dziewczyny (z naciskiem na LEŻAŁY), które jak poszły w 14-15 tygodniu, tak mają perspektywę ścisłego łóżka do 40 tygodnia. Z nogami uniesionymi, załatwiają się do basenu. Z różnych przyczyn. W obliczu tego, co to są 2 miesiące?

Może bloga załóż, może jakąś inną stronę, może jednak tych szydełek/drutów spróbuj, ksiązki, scrabble/literaki, może jakaś inna gra? dobre filmy? może kontakt z kimś w obcym języku, wiem, że na str. ang.pl są podane gg ludzi, którzy chcą klikać po angielsku, no i zawsze jeszcze ICQ zostaje, gdzie ludzie z całego świata są?[/QUOTE]

Tak, wiem, że zawsze znajdzie się ktoś, kto ma gorzej.
W moim przypadku te 2 miesiące to wersja optymistyczna, ale na razie się jej trzymam.

Dzięki za wszystkie pomysły, zaraz wejdę na podaną stronę

Cytat:
Napisane przez Brangien Pokaż wiadomość
Ja bym pewnie nadrabiała seriale całymi sezonami, ciurkiem ;D
Nigdy nie byłam serialowym maniakiem, ale może poszukam czegoś dla siebie

Cytat:
Napisane przez Corvette Pokaż wiadomość
Dobry wibrator i nie wyłaziła z łóżka

A tak poważniej, może masz jakiś projekt na myśli nad którym dotąd nie miałaś czasu popracować.
No i całą resztę napisaną już przez wizażanki

życzę szybkiego wzydrowienia


Dzięki

Cytat:
Napisane przez Pampalini Pokaż wiadomość
na pewno czytałabym duuużo książek, wysyłałabym co i rusz kogoś ze znajomych do biblioteki prócz tego, oglądałabym seriale, zaległe filmy, na które wcześniej brakowało mi czasu fajnym pomysłem jest rozpoczęcie nauki (chociaż tych podstaw) języka obcego, czy w międzyczasie doszlifowanie już wcześniej znanych. bardzo lubię w wolnych chwilach przeglądać sobie podróżnicze blogi - może znajdziesz w ten sposób jakieś ciekawe miejsce, w które chciałabyś pojechać już po rehabilitacji i ustalisz plan wycieczki

+ oczywiście, nic nie zastąpi wizyt rodziny/przyjaciół/znajomych
Masz jakieś ulubione blogi podróżnicze?

Tak, rodzina i przyjaciele są bardzo ważni, ale niestety większość dnia i tak będę spędzać sama, bo wszyscy pracują i mają swoje obowiązki.

Cytat:
Napisane przez Unex Pokaż wiadomość
Ja stawiam an filmy/ seriale, lub np bym rysowala czy cos projektowala ale pasjonuje mnie to
Żałuje, że nie pociągają mnie zajęcia plastyczne..

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Książki, kurs językowy, filmy !!!!!!!!!!!! i jakieś dobre seriale, np. the killing, mad men, breaking bad.. (Wszystkie sezony tak samo dobre i wypełnią sporo czasu).
Dzięki za podanie konkretnych tytułów

Cytat:
Napisane przez Narrhien Pokaż wiadomość
Pamiętam, jak musiałam leżeć 2 tygodnie... nie brzmi tak strasznie, ale musiałam leżeć płasko na wznak, nie wolno mi było czytać, oglądać tv, w ogóle podnosić głowy, jedyna rozrywka na którą mi czasem (bardzo rzadko) pozwalano to cicho muzyki posłuchać. Koszmar. Nawet do łazienki nie chcieli mnie puszczać.


I wtedy rozwijałam się wewnętrznie Przemyśliwałam gruntownie całe swoje życie, wiem jak to idiotycznie brzmi, ale ile czasu na codzień mamy, żeby tak naprawdę zastanowić się nad sensem własnego istnienia?

Poza tym trenowałam różne techniki umysłowe, między innymi uczyłam się oczyszczać umysł przed snem, nawet trochę medytować, jak również uczyłam się umysłem pokonywać ból.

Brzmi idiotycznie, ale działa, tylko potrzeba dużo czasu i skupienia, a tego miałam aż nadto

To mi tak do głowy przyszło z oryginalniejszych propozycji, bo poza tym to nic nowego nie powiem, książki, tv, kurs językowy, rozwijanie zdolności manualnych (szydełko, malowanie czy coś tam).
O matko, jak bym miała leżeć płasko w ciszy, to bym całkiem oszalała.

Możesz zdradzić coś więcej na temat trenowania technik umysłowych?
Co warto na początek przeczytać w tym temacie?

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Ja poprę wypowiedź wyżej - koniecznie ćwicz!!! W tym stopniu w jakim będziesz w stanie, ruszać górną partią ciała.
Tak, wiem, że to ważne, ale dziękuję za przypomnienie

Cytat:
Napisane przez dawidowskasia Pokaż wiadomość
Wcale głupio nie brzmi wręcz przeciwnie.

Nie chcę być bezczelna czy coś, ale to tylko 2 msc, ja bym pewnie na wizażu siedziała i cały internet przeszukala
No i wreszcie bym sie wyspała
Jak będzie Ci źle i nudno to pomyśl o mnie, małym Asiczku który w fabryce zasuwa
Hehehehe
Dzięki, bo naprawdę się szeroko uśmiechnęłam
No i oczywiście mam nadzieję, że dzień Ci szybko mija w tej fabryce
xyoko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-12, 09:21   #28
xyoko
Zakorzenienie
 
Avatar xyoko
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 289
Dot.: Co byście robiły, gdybyście musiały spędzić 2 miesiące unieruchomione w łóżku?

Poobcinało mi trochę cytatów, więc będzie na raty.

[1=a298662d510bb0f537bc3b0 c2466fe273199e5e8_64a898f 2369c4;34632906]W końcu zaczęłabym grać na giełdzie [/QUOTE]

Odważny pomysł

Cytat:
Napisane przez lucciola Pokaż wiadomość
Nie będę oryginalna. Książki, książki, książki.... Trzymaj się
Dzięki

Cytat:
Napisane przez lele Pokaż wiadomość
Kilka lat temu sama byłam zmuszona spędzić w łóżku kilka miesięcy.
Co robić? Rehabilitować się! Gdyby nie to musiałabym się uczyć chodzić na nowo, byłby to wielki problem. Ale ja ćwiczyłam, ćwiczyłam i ćwoczyłam (na tyle ile mogłam i to co mogłam).

A tak to po pewnym czasie wszystko nudzi. Chociaż powiem CI, że to dość szybko minie, najgorsze są początki. A później wszystko tak cieszy! Pierwsze wyjście z domu, wszystko co można zrobić samodzielnie
No ja już myślę, jaki to będzie cudowny dzień, kiedy ściągną mi ten ciężki gips...

Cytat:
Napisane przez zombiak Pokaż wiadomość
Od lipca będę miała podobną sytuację, czeka mnie operacja a później 2 msc-e gips i nic nie robienie praktycznie. Przerażało mnie to,ale w moim przypadku jest co robić- nie dość, że wrócę do swojego rodzinnego miasta (masa znajomych i przyjaciele na wyciągniecie ręki -wakacje) to muszę pisać pracę inżynierską. A tak poza tym książki, makijaże, gry planszowe z przyjaciółmi, wizaż;d, seriale, filmy
Kurs językowy jak najbardziej, bardzo przydatny
Powodzenia!
No to w takim razie życzę powodzenia przy pracy inżynierskiej! To ma szansę być najszybciej napisana praca

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Jak musiałam swoje odleżać po operacji to najbardziej pomagał mi kontakt z drugą osobą, ściągaj do siebie kogo się tylko da ze znajomych, rodziny.
Książki, krzyżówki i seriale są też ok, ale jakoś rozmowa na żywo bardziej mnie zajmowała.
No tak jak pisałam, znajomi i rodzina pracują, więc muszę znaleźć dużo zajęć na samotne godziny

Cytat:
Napisane przez wanitatywna Pokaż wiadomość
Obejrzałabym wreszcie wszystkie polskie przedwojenne filmy i przeczytała parę ciekawych książek, które spoglądają na mnie od jakiegoś czasu - a ja nie mam kiedy ich przeczytać. Więcej do głowy mi nie przychodzi.
Dzięki

Cytat:
Napisane przez Przylepa73 Pokaż wiadomość
2 miesiące to nie tak dużo, ja w ciąży leżałam 4 i też się dało Chociaż miałam i gorsze momenty, ale to chyba zdrowa reakcja na tyle czasu w wyrku. Ja haftowałam, ale mówisz że to Cię nie pociąga... Oglądałam wszystkie seriale jakie puszczali i oczywiście siedziałam na wizażu, tutaj przecież można poczytać o wszystkim :P Robienie makijaży nie jest takie łatwe jak się wydaje, ale może Ci się uda. To zależy w jakiej pozycji będziesz leżeć, ja mogłam tylko na bokach, bo leżąc na plecach od razu dostawałam skurczów Wyśpisz się za wszystkie czasy!
Wiem, że robinie makijaży jest trudne, ale jak mi starczy cierpliwości, to może zająć trochę czasu.
Obecnie nie potrafię się malować, więc ograniczam się do tuszu do rzęs i różu na policzki Może chociaż nauczę się robić kreskę na powiece

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
kurs językowy/nauka języka z książek,audio itd.
malowanie/rysowanie
kurs komputerowy
znalezienie nowych znajomych za granicą
ciekawe seriale- np.Life on mars, Damages
ciekawe książki. Nie wiem o czym lubisz czytać bo może mogłabym coś polecić?
Moim ulubionym autorem jest Ken Wilber. Uwielbiam jego książkę "Śmiertelni nieśmiertelni".
Ale z przyjemnością czytam też np. książki Cobena.
Ogólnie bardzo lubię czytać, w zasadzie tylko fantastyka mnie nie pociąga, no i ze strasznych romansideł też już wyrosłam
Jak możesz coś polecić, to bardzo chętnie skorzystam Nigdy za wiele nowych odkryć literackich

Może wiesz też coś bliższego na temat kursów komputerowych. Chętnie bym się dokształciła. Może znasz jakąś konkretną stronę, którą mogłabyś polecić?
xyoko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-12, 09:26   #29
Narrhien
Zakorzenienie
 
Avatar Narrhien
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 757
Dot.: Co byście robiły, gdybyście musiały spędzić 2 miesiące unieruchomione w łóżku?

Cytat:
Napisane przez xyoko Pokaż wiadomość

O matko, jak bym miała leżeć płasko w ciszy, to bym całkiem oszalała.

Możesz zdradzić coś więcej na temat trenowania technik umysłowych?
Co warto na początek przeczytać w tym temacie?
Też myślałam, że oszaleję, aczkolwiek ciągły ból "wynagradzał" mi nudę

Nie mam pojęcia, co warto przeczytać, bo ja tam czytać nie mogłam. Po prostu tak leżąc na wznak przypomniało mi się, ze gdzieś tam kiedyś czytałam, że ból tak naprawdę powstaje w naszym umyśle i wtedy przy każdym ataku starałam się, zabrzmi idiotycznie, wyjść z siebie i stanąć obok. W sumie nic ciekawszego do wyboru nie miałam, bo przeciwbóle często nie pomagały
Potem stało się to dla mnie takim sportem - ile wytrzymam ból nie dając tego po sobie poznać żadnymi grymasami i jękami.

Z "medytacją" i oczyszczaniem umysłu było tak samo, opierałam się tylko na różnych urywkach, które kiedyś tam czytałam.

To nie było żadne profesjonalne i metodyczne działanie, tylko na czuja.

Nie wątpie jednak, że jest sporo literatury na ten temat, ale ja jej nie znam, bo po wyjściu ze szpitala leżenie na wznak i medytowanie to było ostatnie, co miałam ochotę robić
__________________
"Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu."


Narrhien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-12, 16:56   #30
xyoko
Zakorzenienie
 
Avatar xyoko
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 289
Dot.: Co byście robiły, gdybyście musiały spędzić 2 miesiące unieruchomione w łóżku?

Cytat:
Napisane przez Narrhien Pokaż wiadomość
Też myślałam, że oszaleję, aczkolwiek ciągły ból "wynagradzał" mi nudę

Nie mam pojęcia, co warto przeczytać, bo ja tam czytać nie mogłam. Po prostu tak leżąc na wznak przypomniało mi się, ze gdzieś tam kiedyś czytałam, że ból tak naprawdę powstaje w naszym umyśle i wtedy przy każdym ataku starałam się, zabrzmi idiotycznie, wyjść z siebie i stanąć obok. W sumie nic ciekawszego do wyboru nie miałam, bo przeciwbóle często nie pomagały
Potem stało się to dla mnie takim sportem - ile wytrzymam ból nie dając tego po sobie poznać żadnymi grymasami i jękami.

Z "medytacją" i oczyszczaniem umysłu było tak samo, opierałam się tylko na różnych urywkach, które kiedyś tam czytałam.

To nie było żadne profesjonalne i metodyczne działanie, tylko na czuja.

Nie wątpie jednak, że jest sporo literatury na ten temat, ale ja jej nie znam, bo po wyjściu ze szpitala leżenie na wznak i medytowanie to było ostatnie, co miałam ochotę robić

Ciekawe Chociaż nie wiem, czy uda mi się na tyle wyciszyć
xyoko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:39.