lęk przed angielskim - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-03, 13:28   #1
makao33
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 140

lęk przed angielskim


Jestem na studiach magisterskich i dowiedziałam się, że za 2 tyg zaczynam zajęcia z języka angielskiego w zakresie zaawansowanym. Jestem przerażona tym faktem i juz się stresuję, ponieważ na licencjacie nie miałam zajęć z języka obcego, ostatni raz w liceum do matury, którą zdawałam w zakresie podstawowym. Boję się, że sobie nie poradzę,że nic nie zrozumiem i będę najgorsza, bo przez kilka lat bardzo zaniedbałam angielski Chcę w ciągu tych kilku dni sie do tego jakoś przygotować, możecie cos polecić? od czego zacząć, metody nauki?
makao33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 13:30   #2
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: lęk przed angielskim

Cytat:
Napisane przez makao33 Pokaż wiadomość
Jestem na studiach magisterskich i dowiedziałam się, że za 2 tyg zaczynam zajęcia z języka angielskiego w zakresie zaawansowanym. Jestem przerażona tym faktem i juz się stresuję, ponieważ na licencjacie nie miałam zajęć z języka obcego, ostatni raz w liceum do matury, którą zdawałam w zakresie podstawowym. Boję się, że sobie nie poradzę,że nic nie zrozumiem i będę najgorsza, bo przez kilka lat bardzo zaniedbałam angielski Chcę w ciągu tych kilku dni sie do tego jakoś przygotować, możecie cos polecić? od czego zacząć, metody nauki?
pójdziesz to zobaczysz jak jest.... nie zawsze zaawansowany to jest zaawansowany, uwierz.
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 13:49   #3
makao33
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 140
Dot.: lęk przed angielskim

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
pójdziesz to zobaczysz jak jest.... nie zawsze zaawansowany to jest zaawansowany, uwierz.
niby tak ale ja przed jakimkolwiek poziomem angielskiego się boję
makao33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 14:07   #4
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: lęk przed angielskim

No to może kup sobie jakieś repetytorium, powtórz gramatykę, obejrzyj parę filmów po angielsku bez napisów, przeczytaj kilka artykułów z angielskich gazet. I nie panikuj, na pewno nie Ty pierwsza i nie ostatnia z zaniedbanym angielskim trafiasz na te zajęcia
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 14:31   #5
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: lęk przed angielskim

I gadaj do siebie po angielsku. Nawet jeśli masz każde zdanie tłumaczyć z polskiego to gadaj. Zwykłe czynności opisuj. Idę zrobić herbatę. Chcesz może herbaty? Oh, tak, dziękuję. Mmm ta herbata jest pyszna! Jak ją robisz?
I gadaj, gadaj, gadaj.

Edytowane przez 201604191001
Czas edycji: 2014-02-03 o 14:35
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 14:37   #6
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: lęk przed angielskim

Spójrz na to z tej strony, że dzisiaj w każdym ogłoszeniu o pracę piszą, że byle biurwa i recepcjonistka musi znać angielski biegle. Może, że tak wprost powiem, to dobra okazja, żeby się wreszczcie ogarnąć i angielski też chociaż jako-tak ogarnąć?
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 18:19   #7
makao33
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 140
Dot.: lęk przed angielskim

Cytat:
Napisane przez cranberry juice Pokaż wiadomość
Spójrz na to z tej strony, że dzisiaj w każdym ogłoszeniu o pracę piszą, że byle biurwa i recepcjonistka musi znać angielski biegle. Może, że tak wprost powiem, to dobra okazja, żeby się wreszczcie ogarnąć i angielski też chociaż jako-tak ogarnąć?
zdaję sobie z tego sprawe, tylko jak zacząć od czego? z jakich materiałów korzystać?
makao33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-04, 11:50   #8
bentkuff
Zadomowienie
 
Avatar bentkuff
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: McKinsey’s Hellenic Office
Wiadomości: 1 759
Dot.: lęk przed angielskim

Cytat:
Napisane przez makao33 Pokaż wiadomość
zdaję sobie z tego sprawe, tylko jak zacząć od czego? z jakich materiałów korzystać?
W necie jest mnóstwo materiałów. Albo idź fdo jakiejś księgarni np. matras i kup repetytorium do matury rozszerzonej - powinno być ok. Przypomnij sobie czasy, conditionals, jakieś najczęstsze phrasal verbs, idiomy, strona bierna, relative clauses, mowa zależna, modals, wyrażenia przyimkowe, gerund, inwersja, wish - to tak na szybko co pamiętam - to na pewno musisz wiedzieć.

I tak jak dziewczyny mówiły- obejrzyj jakiś serial bez napisów, poczytaj trochę angielską wikipedię, pogadaj sama do siebie, puśc jakiś podcast. A najlepiej zrób kilka 'placement test' i sprawdz na jakims jestes poziomie - sprawdzisz sie i będziesz wiedziala co kiedys umialas a zapomniałaś albo z czym spotykasz sie pierwszy raz.
bentkuff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-04, 15:00   #9
Asik_
Zakorzenienie
 
Avatar Asik_
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 288
Dot.: lęk przed angielskim

Cytat:
Napisane przez cranberry juice Pokaż wiadomość
Spójrz na to z tej strony, że dzisiaj w każdym ogłoszeniu o pracę piszą, że byle biurwa i recepcjonistka musi znać angielski biegle. Może, że tak wprost powiem, to dobra okazja, żeby się wreszczcie ogarnąć i angielski też chociaż jako-tak ogarnąć?
Myślicie że każda pracownica zna go biegle?
Nie ma się co stresować Więcej pewnie będzie ludzi którzy nie znają tak dobrze języka
Asik_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-04, 18:40   #10
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: lęk przed angielskim

Cytat:
Napisane przez Asik_ Pokaż wiadomość
Myślicie że każda pracownica zna go biegle?
ykhm z tym biegłym to u nas jest jak z angielskim zaawansowanym, na który ma chodzić autorka. to może byc wszystko


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-04, 18:56   #11
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: lęk przed angielskim

Cytat:
Napisane przez makao33 Pokaż wiadomość
zdaję sobie z tego sprawe, tylko jak zacząć od czego? z jakich materiałów korzystać?
Tak jak napisałam wcześniej, kup sobie jakieś repetytorium (maturalne), tam będziesz miała wszystko i poukładane.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-05, 12:51   #12
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: lęk przed angielskim

Zajrzyj tutaj: https://springpad.com/#!/Futbolowa/n...s/jzyki/blocks - i przejrzyj sobie listę linków do angielskiego - może akurat coś wpadnie Ci w oko.

Generalnie warto się zmobilizować, w końcu najwyższa na to pora
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-09, 16:29   #13
Sophie_86
Raczkowanie
 
Avatar Sophie_86
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 386
Dot.: lęk przed angielskim

Cytat:
Napisane przez makao33 Pokaż wiadomość
Jestem na studiach magisterskich i dowiedziałam się, że za 2 tyg zaczynam zajęcia z języka angielskiego w zakresie zaawansowanym. Jestem przerażona tym faktem i juz się stresuję, ponieważ na licencjacie nie miałam zajęć z języka obcego, ostatni raz w liceum do matury, którą zdawałam w zakresie podstawowym. Boję się, że sobie nie poradzę,że nic nie zrozumiem i będę najgorsza, bo przez kilka lat bardzo zaniedbałam angielski Chcę w ciągu tych kilku dni sie do tego jakoś przygotować, możecie cos polecić? od czego zacząć, metody nauki?
o rety, pierwszy raz się spotykam, że na licencjacie nie ma języka obcego - to w ogóle możliwe? Co to za studia?

I czy na studiach mogą Ci przydzielić poziom zaawansowany jeśli znasz język na poziomie podstawowym? Nie ma podziału na grupy?

A swoją drogą to nauka języka na studiach często kuleje, lektorzy się obijają (nie zawsze, ale spotkałam mnóstwo przypadków, gdzie przez rok studiów na dużej państwowej uczelni krakowskiej zrobiono mniej niż przez miesiąc w liceum - z tej samej książki), więc te zaawansowane poziomy to często fikcja na wszystkie przypadki jakie spotkałam do te pory tylko jeden mogłabym nazwać naprawdę zaawansowanym.

A co do porad - na pewno przyda się wiedza z gramatyki: czasy, strona bierna, reported speech, tryby warunkowe.
__________________
Książki, DVD: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=685654
Ciuszki, biżu, kosmetyki: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post41098420
Mój blog - nauka angielskiego: http://english-spiewajaco.blogspot.com
Sophie_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 18:35   #14
ahsen
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 725
Dot.: lęk przed angielskim

Zawsze możesz wpaść do mnie na bloga i poczytać to i owo... A swoją drogą polecam repetyrorium maturalne z Macmillana - świeeetnie wytłumaczone zasady gramatyczne, fajne ćwiczenia i sporo słownictwa
__________________
Mój blog dla kobiet - po angielsku
http://herhub.blogspot.com/
ahsen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-17 19:35:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:13.