ciemne upławy a tabletki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-02, 08:39   #1
ouuGlamour
Wtajemniczenie
 
Avatar ouuGlamour
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 082
Post

ciemne upławy a tabletki


mam niemałe zamieszanie w głowie, mianowicie.
w zeszłym miesiącu okresu dostałam 30.12., było to tradycyjnie, zwykłe krwawienie. (nigdy nie miałam z tym problemów, okres regularny)
w tym miesiącu (wczoraj około 16) nie dostałam krwawienia, tylko jakieś upławy, ale i tak baaardzo skąpe. nie wiem, czy to okres czy nie..
a jest to dla mnie tym bardziej istotne, bo miałam zacząć łykać tabletki. a tu, nie wiem własciwie CO TO JEST. czy to okres czy nie, czy mam czekać na takie zwykle krwawienie..?
dodam, że bylam u ginekologa, zdrowa jestem. ciąza jest niemożliwa, stresów nie mam, na diecie nie jestem.
proszę o radę!
ouuGlamour jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-02, 09:43   #2
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: ciemne upławy a tabletki

Cytat:
Napisane przez ouuGlamour Pokaż wiadomość
mam niemałe zamieszanie w głowie, mianowicie.
w zeszłym miesiącu okresu dostałam 30.12., było to tradycyjnie, zwykłe krwawienie. (nigdy nie miałam z tym problemów, okres regularny)
w tym miesiącu (wczoraj około 16) nie dostałam krwawienia, tylko jakieś upławy, ale i tak baaardzo skąpe. nie wiem, czy to okres czy nie..
a jest to dla mnie tym bardziej istotne, bo miałam zacząć łykać tabletki. a tu, nie wiem własciwie CO TO JEST. czy to okres czy nie, czy mam czekać na takie zwykle krwawienie..?
dodam, że bylam u ginekologa, zdrowa jestem. ciąza jest niemożliwa, stresów nie mam, na diecie nie jestem.
proszę o radę!
Wydaje mi się,że mozesz to uznac jako początek okresu. Ale wiesz... dla pewności odczekałabym miesiąc skoro nigdy nie miałaś takiego krwawienia. Z drugiej strony... jeśli terminowo dostałaś to krwawienie to chyba miesiączka.
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-02, 10:06   #3
ouuGlamour
Wtajemniczenie
 
Avatar ouuGlamour
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 082
Dot.: ciemne upławy a tabletki

hmm, odrobinę spóźniona. też mam już w głowie myśl, żeby tabletki zacząć w nastepnym miesiącu.. bo jestem straszną panikarą. a seks bez tabletek dla mnie nie może mieć miejsca..

nie wiem co robić mam.
ouuGlamour jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-02, 10:50   #4
problem7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7
Dot.: ciemne upławy a tabletki

A ja mam taki problem. Biorę tabletki po raz pierwszy. Źle zrozumiałam lekarza i brałam tabletki przez tydzień następnie odstawiłam je na tydzień a po przerwie brałam normalnie, czyli przez 21 dzni. Teraz jestem w 3 dniu przerwy i nadal nie dostałam okresu. Czy to możliwe że tabletki nie dzialają przez to że zrobiłam tą przerwe po tygodniu? Prosze o szybką odpowiedź
problem7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-02, 10:55   #5
201701251209
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 487
Dot.: ciemne upławy a tabletki

Cytat:
Napisane przez problem7 Pokaż wiadomość
A ja mam taki problem. Biorę tabletki po raz pierwszy. Źle zrozumiałam lekarza i brałam tabletki przez tydzień następnie odstawiłam je na tydzień a po przerwie brałam normalnie, czyli przez 21 dzni. Teraz jestem w 3 dniu przerwy i nadal nie dostałam okresu. Czy to możliwe że tabletki nie dzialają przez to że zrobiłam tą przerwe po tygodniu? Prosze o szybką odpowiedź
A współżyłaś podczas tygodnia brania i tygodnia przerwy?
Bo jak tak to stosunki nie są (bodajże z tego tygodnia przerwy) zabezpieczone.

Aaaa i jeszcze jedno...czytałaś ulotkę? Tam przecież pisze jak krowie na rowie jak należy tabsy przyjmować, pisze też, że krwawienie pojawi się w ciągu 7 dni. Więc zarówno może to być 2, jaki i 7 dzień przerwy.

Edytowane przez 201701251209
Czas edycji: 2010-02-02 o 11:03
201701251209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-02, 10:59   #6
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: ciemne upławy a tabletki

Cytat:
Napisane przez ouuGlamour Pokaż wiadomość
mam niemałe zamieszanie w głowie, mianowicie.
w zeszłym miesiącu okresu dostałam 30.12., było to tradycyjnie, zwykłe krwawienie. (nigdy nie miałam z tym problemów, okres regularny)
w tym miesiącu (wczoraj około 16) nie dostałam krwawienia, tylko jakieś upławy, ale i tak baaardzo skąpe. nie wiem, czy to okres czy nie..
a jest to dla mnie tym bardziej istotne, bo miałam zacząć łykać tabletki. a tu, nie wiem własciwie CO TO JEST. czy to okres czy nie, czy mam czekać na takie zwykle krwawienie..?
dodam, że bylam u ginekologa, zdrowa jestem. ciąza jest niemożliwa, stresów nie mam, na diecie nie jestem.
proszę o radę!
moja rada- ginekolog Ci pomoże
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-02, 11:37   #7
problem7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7
Dot.: ciemne upławy a tabletki

Cytat:
Napisane przez Lick The Lollipop Pokaż wiadomość
A współżyłaś podczas tygodnia brania i tygodnia przerwy?
Bo jak tak to stosunki nie są (bodajże z tego tygodnia przerwy) zabezpieczone.

Aaaa i jeszcze jedno...czytałaś ulotkę? Tam przecież pisze jak krowie na rowie jak należy tabsy przyjmować, pisze też, że krwawienie pojawi się w ciągu 7 dni. Więc zarówno może to być 2, jaki i 7 dzień przerwy.
Podczas pierwszego tygodnia i tygodnia przerwy przy stotunku się zabezpieczaliśmy. Jednak gdy zaczełam znowu przyjmować tabletki (już 21 dni) przestaliśmy sie zabezpieczać i boje się że przez tą moją wcześniejszą przerwe mogły teraz nie działać. Czy to możliwe?
problem7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-02, 11:40   #8
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: ciemne upławy a tabletki

Cytat:
Napisane przez problem7 Pokaż wiadomość
Podczas pierwszego tygodnia i tygodnia przerwy przy stotunku się zabezpieczaliśmy. Jednak gdy zaczełam znowu przyjmować tabletki (już 21 dni) przestaliśmy sie zabezpieczać i boje się że przez tą moją wcześniejszą przerwe mogły teraz nie działać. Czy to możliwe?
Możliwe bo ani to pierwszy dzień miesięczki ani po calym opakowaniu tabletek i przerwie. Zrób lepiej test i czytaj ulotkę.
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-02, 11:51   #9
problem7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7
Dot.: ciemne upławy a tabletki

Poczekam jeszcze, mam nadzieje że okres jednak dostane
problem7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-02, 12:09   #10
ouuGlamour
Wtajemniczenie
 
Avatar ouuGlamour
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 082
Dot.: ciemne upławy a tabletki

mnie też pozostało poczekać jeszcze chwilę, zobaczymy co się wydarzy..
ouuGlamour jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-03, 08:34   #11
ouuGlamour
Wtajemniczenie
 
Avatar ouuGlamour
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 082
Dot.: ciemne upławy a tabletki

hm, no to jeszcze jedno pytanie..
otóż "okres"dostałam wczoraj ok.16, bardzo, bardzo skąpy ale juz we właściwej formie. zazyłam pierwszą tabletkę, uważajac, że jest to dzien pierwszy, jako że pojawiło się lekkie co prawda, ale krwawienie, a nie upławy.
i od wczorajszego wieczora okresu nie ma (nie wiem o co to może chodzić, nigdy tak nie miałam, zawsze okres był 6dniowy, nie bardzo obfity)
a w tym miesiącu moj organizm ześwirował..

pytanie zasadnicze, czy jestem zabezpieczona? i czy mam przyjmować dalej tabeltki, które powinny byc przyjmowane (na początku) w trakcie okresu, którego ja nie mam ..(?!)
pozdrawiam i przepraszam za zamieszanie
ouuGlamour jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-03, 09:21   #12
Black Rainbow
Zadomowienie
 
Avatar Black Rainbow
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 641
Dot.: ciemne upławy a tabletki

Zdarza się, że po przyjęciu pigułki okres zanika. Ja uważam, że nie masz się czego obawiać, pierwszą pigułkę wzięłaś w pierwszym dniu krwawienia i jest dobrze.
Black Rainbow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-03, 09:46   #13
ouuGlamour
Wtajemniczenie
 
Avatar ouuGlamour
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 082
Dot.: ciemne upławy a tabletki

wcześniej nie miałam takich przygód, mimo że już stosowałam tabletki. okres zawsze wygladał normalnie i przy pierwszym opakowaniu plamienie.
a w tym miesiącu coś ten moj okres nawala sam z siebie.. nie wiem czy to właściwie okres czy nie. (4godz. plamienie? a dzisiaj- nic, null)
ouuGlamour jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:28.