Podręcznik do historii - samokształcenie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-02, 17:25   #1
toxisch
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 68

Podręcznik do historii - samokształcenie


Hej, chciałam Was poprosić o poradę, tyle tu mądrych dziewczyn w końcu .
Chciałabym powtórzyć historię. Po prostu ten przedmiot nigdy nie był w kręgu moich największych zainteresowań, więc od liceum nie przykładałam do niego większej wagi (no cóż, głupota). Teraz widzę swoje braki + dostrzegam na ile ciekawa i przydatna jest ta dziedzina. Już od kilku lat studiuję, jestem przyzwyczajona do podręczników akademickich, więc często, gdy buszowałam po bibliotekach, wracałam do domu z wielkimi cegłami, których potem nie miałam siły ruszyć, bądź byłam przytłaczana zbyt dużą ilością faktów jak na jeden raz.
Ostatnio odkryłam, że w szafie zawieruszył się mój podręcznik do historii z liceum. Wydawnictwo Nowa era. Przeglądnęłam i uznałam, że to może być to. Ten podręcznik byłabym w stanie szybko 'połknąć' po doświadczeniach ze wszystkimi tomiszczami ze studiów, a i informacje nie powinny być zbyt uproszczone, skoro to dla liceum. Niestety ten podręcznik składa się z 5 części, a pozostałe 4 niestety już komus opchnęłam tuz po liceum.
I teraz mam dylemat, inwestować kilkadziesiąt zlotych na kupno podręczników do liceum będąc na studiach czy...czy może też Wizażanki znają jakąś interesującą alternatywę czyli właśnie uniwersalny podręcznik do historii w cenie do 60-70 zł, w którym w przystępny sposób przedstawiona jest historia świata z największym naciskiem na Europę i Polskę.
toxisch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-02, 17:42   #2
ever-dream
Wtajemniczenie
 
Avatar ever-dream
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 491
Dot.: Podręcznik do historii - samokształcenie

A może kupić na allegro używane 4 brakujące części? Wiem, że rada błaha, ale te podręczniki są naprawdę dobre, zgadzam się. Sama już ich niestety nie mam
__________________
"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki".
ever-dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-02, 17:45   #3
illuvies
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2 798
Dot.: Podręcznik do historii - samokształcenie

Cytat:
HISTORIA REPETYTORIUM DLA KANDYDATÓW NA STUDIA PRAWNICZE HISTORYCZNE POLITOLOGICZNE I SOCJOLOGICZNE
Autor: JANUSZ WRONA, WOJCIECH SOKÓŁ, MAREK CHMAJ
Z czystym sercem polecam Ci to repetytorium, jest grube i bez obrazków, ale wszystko jest pięknie rozpisane na 3 części: przyczyny, przebieg i skutki. Dla mnie najlepsze repetytorium jakie kiedykolwiek miałam w rękach.
Nie polecam natomiast Micunia, jest mało konkretny.
illuvies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-02, 17:50   #4
martha330
Zakorzenienie
 
Avatar martha330
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 018
Dot.: Podręcznik do historii - samokształcenie

pamietam,ze tez mialam nowa ere i bardzo mi przypasowala jak uczylam sie do matury ( kiedy to bylo ) ale mialam jeszcze jedna ksiazke,juz bez ilustracji,taka akademicka prawie . Historia - oficyna wydawnicza branta, marek chmaj, wojciech sokol, janusz wrona. kosztowala 48zl, ale moze znajdziesz taniej,bo ja kupowalam dawno temu...ok 700str. polecam
ale moze znajdziejsz cos innego
__________________
Nasze serduszka
Hania <3 8.11.2014r. <3 i Basia 3.04.2017


martha330 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-02, 17:52   #5
toxisch
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 68
Dot.: Podręcznik do historii - samokształcenie

W sumie tylko taką opcje biorę pod uwagę - tzn. kupno używanych, bo <uwaga - odkrywam Amerykę> podręczniki sa pieruńsko drogie ;-). Ale biorąc pod uwagę, że znajdę cały komplet z mojego miasta z odbiorem osobistym to i tak wyjdzie koło 50 zł. Więc zastanawiam się czy nie ma gdzieś jakiejś alternatywy stworzonej specjalnie dla mnie, w której niekoniecznie pod koniec każdego rozdziału muszą być pytania kontrolne .
Ech, jestem tym typem, który każdy zakup powyżej 10 zł analizuje przez dziesięć lat, a już zwłaszcza kupno książki . W każdym razie czekam na dalsze propozycje, a jak nie to...witaj liceum!
toxisch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-02, 20:16   #6
Goshia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 946
Dot.: Podręcznik do historii - samokształcenie

Repetytorium Chmaja jest naprawdę dobre, ale są to suche fakty... Poczytaj lepiej sobie książki Normana Daviesa Co prawda to "cegły", ale przystepnie i ciekawie napisane, a znajdziesz je w kazdej bibliotece Szczegolnie polecam "Boze igrzysko" - to o Polsce a o Europie - "Europa"
Goshia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-04, 15:23   #7
FeelingGood
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 621
Dot.: Podręcznik do historii - samokształcenie

Jeśli ta wiedza ma być tylko dla Ciebie, nie chcesz pisać matury z historii to nie ma sensu kupować repetytorium Chmaja, bo jak ktoś wyżej napisał to tylko suche fakty napisane od -.
Myślę, że dla Ciebie najlepsze by było po prostu wypożyczanie książek z biblioteki. Nie musi być to od razu Davies. Poszukaj może w bibliotece są też podręczniki Nowej Ery, wiem że np. u mnie biblioteka miejska ma podręczniki.

Jeśli Twoja wiedza na temat historii nie jest zbyt dużo, to podręczniki do liceum będą dobre np. właśnie Nowa Era.
Nawet i z internetu możesz czerpać informacje na tematy, które Cię specjalnie interesują.

I powtórzę się, najlepsze będzie wypożyczanie książek z biblioteki
__________________


Niech nikt i nic nie zdoła
Cię powstrzymać od zrobienia rzeczy,
które sobie wymarzyłaś...

FeelingGood jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-04, 15:33   #8
expectation
Zadomowienie
 
Avatar expectation
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 707
Dot.: Podręcznik do historii - samokształcenie

Podobno Nowa Era jest dobra, ja polecam jednak podręczniki "sprzed reformy" - tzw. czarne grzbiety, kosztują grosze na allegro, a często można je znaleźć też w bibliotekach. Informacji w nich jest bardzo dużo, nie są one jednak dobre do wykucia, ale bardziej do poczytania, zastanowienia się nad tymi faktami, dowiedzenia się czegoś więcej
__________________
W życiu dróg wiele jest, którą wybrać jak iść?

A Bóg map nie rozdaje, nie wiesz dokąd iść...

expectation jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-04, 19:54   #9
aisha_
Raczkowanie
 
Avatar aisha_
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 221
Dot.: Podręcznik do historii - samokształcenie

Moze vademecum maturalne Operonu?
aisha_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-04, 19:58   #10
expectation
Zadomowienie
 
Avatar expectation
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 707
Dot.: Podręcznik do historii - samokształcenie

o też też, vademecum operonu jest dobre, bo jest przekrojowe i napisane dzialami - np. społeczeństwo, polityka itd., fakty są uporządkowane przyczyny, przebieg, skutki, z tym że jego cena to też 50 zł +, no i jest dobre żeby "wkuć" materiał;D
__________________
W życiu dróg wiele jest, którą wybrać jak iść?

A Bóg map nie rozdaje, nie wiesz dokąd iść...

expectation jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-04, 20:42   #11
irmusiek
Rozeznanie
 
Avatar irmusiek
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 748
GG do irmusiek
Dot.: Podręcznik do historii - samokształcenie

Cytat:
Moze vademecum maturalne Operonu?
co kto lubi ja osobiście nie polecam Operonu ze względu na treść i błędy. (po co komu znać dokładną datę panowania Hammurabiego? no, może na studia ;] )

poleciłabym czarne grzbiety (wymienione już wyżej) albo podreczniki z wydawnictwa PPWK (wycofano je jakis czas temu, można je spotkać za fajną cenę na allegro) jeżeli lubisz czytać książki historyczne dla siebie (tzn. że nie musisz zapamiętywać każdej daty, lecz konkret danego wydarzenia) to także polecam Daviesa (niestety, jest drogi - minus.)

inną altenratywą mogą być podręczniki do historii wydawnictwa PWN. na wielu historycznych forach to własnie one są podane jako te jedne z ciekawszych opisujące XIX i XXw. (osobiście uczyłam się z ostatniej częśći - XXw. i bardzo dobrze wpominam nauke)
irmusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:55.