czy mogę skrócić cylk o 5 dni? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-17, 18:16   #1
dantiris
Raczkowanie
 
Avatar dantiris
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Nowa Sól
Wiadomości: 72

czy mogę skrócić cylk o 5 dni?


tak jak w temacie. wiem, że dzięki tabletkom można przesuwać sobie okres, ale w moim przypadku sprawa wygląda tak:
miesiąc temu wyjeżdżałam i z tego względu nie zrobiłam 7-dniowej przerwy, tylko zaczełam brać drugi blister tabletek, w którego trakcie jestem. do końca blistra zostało mi 5 tabletek. ale teraz chciałabym nie brać jutro tej 17 tabletki i od razu zrobić sobie przerwę. czy to będzie miało jakiś wpływ na działanie tabletek?

jeżeli był taki temat to z góry przeprasza, ale nie mam czasu na przeszukiwanie forum. w google staram się znaleźć podobny rtemat na wizażu, ale nic nie było.

dziekuje za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam serdecznie
dantiris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-18, 12:54   #2
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: czy mogę skrócić cylk o 5 dni?

ja radze nie kombinowac. jesli nie chcesz miec znowu krwawienia to znowu bierz kolejne opakowanie tabletek. takie kombinowanie moze wplynac na skutecznosc tabletek, jesli masz kilkuskladnikowe.
skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-18, 13:25   #3
impegata
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 610
Dot.: czy mogę skrócić cylk o 5 dni?

Takie "kombinowanie" nie może wpłynąć na skuteczność tabletek jeśli faktycznie nie zrobiłaś przerwy. Spokojnie możesz nie brać tej 17 tabletki i zrobić przerwę, a potem zacząć nowy blister. Ja ostatnio miałam podobną sytuację i wszystko ok
impegata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-18, 13:34   #4
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: czy mogę skrócić cylk o 5 dni?

zgadzam sie z impegata.

ale zarowno przy laczeniu opakowan jak i braniu tradycyjnie (21+7+21+7.../24+4+24+4...) mozna skrocic opakowanie do wzietej 14 tabletki ( brana jako ost). poprostu postepuje sie wg schematu zapomniana tabletka w 3 tygodniu 15-21/24(a 3 tydz to zarowno 15, jak i 18 jak i 21 tabletka)

laczenie opakowan pod rzad wiaze sie z ryzykiem plamien/krwawien, chyba bardziej uciazliwych niz samo krwawienie w czasie przerwy bomoim zdaniem podejrzewam ze plamienie bedzie za slabe na tampony, co prawda mozna uzyc w kladek ale i tez klopotliwe wtedy przy wejsciu np do wody (z wkladkami nie wchodzi sie przeciez do basenu czy do innych zbiornikow tak samo jak z "otwartym" krwawieniem)
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-18, 13:43   #5
dantiris
Raczkowanie
 
Avatar dantiris
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Nowa Sól
Wiadomości: 72
Dot.: czy mogę skrócić cylk o 5 dni?

no jednak zdecydowałam się nie brać tej dzisiejszej tabletki. robię od razu 7 dniową przerwę. a co do łaczenia dwóch blistrów.., już nie raz tak zrobiłam i w moim przypadku nigdy nie miałam jakiś niespodziewanych krwawień, bólu brzucha, piersi i innych. mój organizm dobrze reaguje na takie przesuwanie okresu o cały miesiąc. dopowiem też, że być może dzieje się tak za sprawą moim tabletek. biorę kontracept, zawiera małą dawkę hormonów i mój organizm świetnie je znosi. jednym jedynym skutkiem ubocznym od kiedy je biorę jest większa płaczliwość. ale to nie uprzyksza mi życia, wiec jest ok

dziękuje Wam ślicznie za pomoc
dantiris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:37.