Praca semiranyjna - który temat homofobia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-10-18, 09:28   #1
redmune
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 53

Praca semiranyjna - który temat homofobia


...

Edytowane przez redmune
Czas edycji: 2018-07-06 o 12:30 Powód: nieaktualne
redmune jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-18, 11:43   #2
Nutek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 195
GG do Nutek
Dot.: Praca semiranyjna - który temat homofobia

Oba tematy są dobre i bardzo do siebie podobne, z tym że ten drugi ma odrobinę szerszy zakres. Ale pierwszy temat pracy jest z reguły roboczy i i tak ulega zmianie, więc nie przejmowałabym się tym za bardzo, tylko brała którykolwiek z tym dwóch.

Mam jednak takie przemyślenie, że badanie homofobii to temat trudny, m.in. ze względu na efekt społecznych oczekiwań. Nie jestem pewna na ile Twoi respondenci będą chcieli się szczerze podzielić swoimi spostrzeżeniami i opiniami na temat homofobii, czy też raczej będą odpowiadać tak, jak wydaje im się poprawne politycznie. Myślę, że skonstruowanie kwestionariusza do tego badania będzie wyzwaniem, ale to oczywiście wcale nie znaczy że powinnaś z niego rezygnować!
Nutek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-18, 11:44   #3
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Praca semiranyjna - który temat homofobia

Pierwszy wydaje mi się jakiś taki łatwiejszy i pod względem samego pisania, literatury jak i jakoś tak "lepiej" wygląda.

I nie wiem czy to odgórny wymóg czy twój zamysł, ale może wolałabyś rozszerzyć nie na dany powiat, a na województwo czy też Polskę. Po prostu łatwiej będzie zdobyć odpowiedzi, bo "internety są anonimowe"
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives

Edytowane przez maacieek
Czas edycji: 2014-10-18 o 11:46
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-18, 12:18   #4
redmune
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 53
Dot.: Praca semiranyjna - który temat homofobia

Dziękuję Wam za opinie! Hmm tzn. wg mojego prowadzącego owe zajęcia w pierwszym semestrze mamy robić jakościówkę - 4 wywiady, a w drugim ilościowe badania. Nie wiem więc czy to już ma być docelowo praca licencjacka, czy tylko jej ćwiczenie. W każdym razie zdaję sobie sprawę, że problem jest kontrowersyjny, ale mam nadzieję, że podołam wyzwaniu. Na pierwszym roku na metodologii zajmowałam się już tym zagadnieniem budując kwestonariusz i nie było źle, poza tym jestem obyta w temacie, choć oczywiście przede mną jeszcze sporo literatury do przeczytania, ale na temat homoseksualizmu jest jej sporo więc myślę, że warto się tym zająć.

Edytowane przez redmune
Czas edycji: 2014-10-18 o 12:20
redmune jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-18, 20:18   #5
Nutek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 195
GG do Nutek
Dot.: Praca semiranyjna - który temat homofobia

Podoba mi się pomysł Twojego prowadzącego by zrobić zarówno badania ilościowe i jakościowe. Temat jest trudny, ale - tak jak napisałam wyżej - to wcale nie powód by z niego rezygnować. Jakby nie było takie są najciekawsze! Powodzenia!
Nutek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-18, 21:13   #6
neia
Zadomowienie
 
Avatar neia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 496
Dot.: Praca semiranyjna - który temat homofobia

Ja bym usunęła "na podstawie opinii" i "przyczyny".
neia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-19, 16:12   #7
Hermossa
Raczkowanie
 
Avatar Hermossa
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 29
Dot.: Praca semiranyjna - który temat homofobia

Pierwszy taki bardziej konkretny, masz wieksze pole do popisu, mozesz przedstawic przyczyny. Ja bym brala wlasnie ten.
Hermossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-19, 17:00   #8
redmune
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 53
Dot.: Praca semiranyjna - który temat homofobia

Dziękuję wszystkim za pomocne opinie.
redmune jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-20, 23:58   #9
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Praca semiranyjna - który temat homofobia

Cytat:
Napisane przez maacieek Pokaż wiadomość
Pierwszy wydaje mi się jakiś taki łatwiejszy i pod względem samego pisania, literatury jak i jakoś tak "lepiej" wygląda.

I nie wiem czy to odgórny wymóg czy twój zamysł, ale może wolałabyś rozszerzyć nie na dany powiat, a na województwo czy też Polskę. Po prostu łatwiej będzie zdobyć odpowiedzi, bo "internety są anonimowe"
Akurat pierwszy jest trudniejszy bo jak przyczyny to trzeba je wyszczególnić, udowodnić, że faktycznie takie są.
Na drugim temacie można bardziej popłynąć.
Same sformułowania tematów nie są zbyt fortunne bo jak ktoś wrzuca "homofobia" w tytule to z góry zakłada, że uzyska taki a nie inny przekrój postaw u respondentów i jeszcze ich dodatkowo stygmatyzuje i daje w tytule pod adresem swoich badanych określenia o nacechowaniu pejoratywnym. Mnie by promotor tego nie przepuścił a też pracuję obecnie nad pokrewną tematyką- dyskurs na temat mniejszości w prasie.
Jak dla mnie oba tematy do dopracowania i raczej ten drugi daje lepsze pole manewru.

---------- Dopisano o 00:58 ---------- Poprzedni post napisano o 00:50 ----------

Dlaczego nie dasz po prostu "postawy mieszkańców powiatu oławsko-strzelińskiego wobec homoseksualistów/homoseksualizmu"
Sens ma określenie mniejszości seksualne, ale mniejszość homoseksualna to już jakaś dziwna zbitka. To inne mniejszości seksualne przestają być mniejszościami seksualnymi bo Ty chcesz badać postawy tylko wobec homoseksualistów?
"Nietolerancja na podstawie opinii"- tak jak byś nie chciała badać postaw samych badanych ale ich opinie na temat nietolerancji przejawianej przez inne osoby.
Jak chcesz dawać w tytule kontrowersyjny termin jak homofobia to może postaw pytanie "Tolerancja/otwartość czy homofobia?" Wtedy to nie brzmi jakbyś zakładała z góry, że wiesz jakie uzyskasz wyniki i jakie z tych respondentów paskudne homofoby.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-22, 18:53   #10
bceb01c221ea3319abad6ab25f068feed7228d52_657f8c47e3c47
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 641
Dot.: Praca semiranyjna - który temat homofobia

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Same sformułowania tematów nie są zbyt fortunne bo jak ktoś wrzuca "homofobia" w tytule to z góry zakłada, że uzyska taki a nie inny przekrój postaw u respondentów i jeszcze ich dodatkowo stygmatyzuje i daje w tytule pod adresem swoich badanych określenia o nacechowaniu pejoratywnym.

Jak chcesz dawać w tytule kontrowersyjny termin jak homofobia to może postaw pytanie "Tolerancja/otwartość czy homofobia?" Wtedy to nie brzmi jakbyś zakładała z góry, że wiesz jakie uzyskasz wyniki i jakie z tych respondentów paskudne homofoby.
Dokładnie o tym samym pomyślałam

Na jakiej podstawie będziesz wybierać respondentów? Skąd będziesz wiedziała czy ktoś jest nietolerancyjny czy nie? Jak ogłosisz "szukam homofobów" to nie wiem czy znajdzie się jakiś chętny do badania.

Edytowane przez bceb01c221ea3319abad6ab25f068feed7228d52_657f8c47e3c47
Czas edycji: 2014-10-22 o 18:58
bceb01c221ea3319abad6ab25f068feed7228d52_657f8c47e3c47 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-24, 19:38   #11
1c3a9668cb473eb00ec0f3dce65be5361e74cda4_63d1c28200398
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 262
Dot.: Praca semiranyjna - który temat homofobia

Cytat:
Napisane przez redmune Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, jestem na drugim roku studiów z Socjologii. Rozpoczęłam właśnie seminaria badawcze i nauczyciel akademicki kazał nam wymyślić temat naszych prac. Chciałabym się zająć zagadnieniem homofobii w społeczeństwie polskim. Skonstruowałam dwa tematy, nie wiem czy któryś z nich może być i nie wiem który lepiej przedstawić nauczycielowi.
Proszę o opinię ozeznane studenki.

1. Homofobia – przyczyny nietolerancji Polaków wobec mniejszości homoseksualnych na podstawie opinii mieszkańców powiatu oławsko-strzelińskiego.
2, Homofobianietolerancja Polaków wobec mniejszości homoseksualnych na podstawie opinii mieszkańców powiatu oławsko-strzelińskiego.
Wszystko ok, oba tematy fajne. Jak dla mnie drugi prostszy i łatwiejszy do opracowania, zrobienia badań.
ALE... Mogę coś sprostować? Homofobia to nie jest nietolerancja. To jest LĘK przed homoseksualistami. Wszelkie fobie to nieuzasadnione lęki przed czymś.

Edytowane przez 1c3a9668cb473eb00ec0f3dce65be5361e74cda4_63d1c28200398
Czas edycji: 2014-10-24 o 19:42
1c3a9668cb473eb00ec0f3dce65be5361e74cda4_63d1c28200398 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-24 20:38:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:31.