Włosy na studiach ;) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-23, 07:50   #1
Ania_Marysia
Raczkowanie
 
Avatar Ania_Marysia
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 103

Włosy na studiach ;)


Pomocy! W październiku wyjeżdżam na studia, prawdopodobnie zamieszkam na stancji lub w akademiku ---> wspólna łazienka, obcy ludzie "pałętający się" dookoła.
Macie może jakieś porady jak włosomaniaczyć, żeby nie wystraszyć współlokatorów i nie zajmować długo łazienki? Jakieś triki, które stosujecie? Nie wiem, fryzury z naolejowanych włosów, coś w tym stylu.
Z góry dziękuję
Ania_Marysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-23, 08:45   #2
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Włosy na studiach ;)

Cytat:
Napisane przez Ania_Marysia Pokaż wiadomość
Pomocy! W październiku wyjeżdżam na studia, prawdopodobnie zamieszkam na stancji lub w akademiku ---> wspólna łazienka, obcy ludzie "pałętający się" dookoła.
Macie może jakieś porady jak włosomaniaczyć, żeby nie wystraszyć współlokatorów i nie zajmować długo łazienki? Jakieś triki, które stosujecie? Nie wiem, fryzury z naolejowanych włosów, coś w tym stylu.
Z góry dziękuję
jak będziesz mieszkać w akademiku to z dziewczynami a ich nie dziwią takie rzeczy a jak na stancji to możesz to robić w łazience albo przeskoczyć do pokoju, zamknąć drzwi i po sprawie. w czym problem?
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-23, 08:57   #3
Ania_Marysia
Raczkowanie
 
Avatar Ania_Marysia
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 103
Dot.: Włosy na studiach ;)

No np. w czasie. Nie chcę blokować łazienki, biegać w turbanie po mieszkaniu. Na mojej "przyszłej prawdopodobnej" stancji jest 2 chłopaków i 1 dziewczyna.
Poza tym mam długie, suche wysokoporowate włosy, które zapuszczam i nie mogę ograniczyć się tylko do szamponu i odżywki.
Chciałam się spytać dziewczyn, które mieszkają z kimś i mają jakieś swoje sposoby albo plany pielęgnacji, które nie są uciążliwe dla nich i współlokatorów, a jednocześnie działają, ułatwienia, sposoby mycia, odżywiania, itp.
Ania_Marysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-23, 10:10   #4
201604291140
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 444
Dot.: Włosy na studiach ;)

jak będziesz na stancji to nie będzie problemu - momentalnie wygonią cię z łazienki, bo a) zwiększasz koszt mediów, b) są inni ludzie w mieszkaniu którzy też chcą korzystać z łazienki . ja olejowałam włosy w swoim pokoju, do łazienki przychodziłam tylko na szybkie omo i z gotową butelką płukanki. żadnych przesiadywań. jak maskowałam się to tylko przed myciem - przygotowywałam mieszankę w pokoju, wpadałam do łazienki, moczyłam włosy, nakładałam maskę i leciałam z powrotem do swojego pokoju. po odpowiednim czasie wracałam i myłam sam skalp. wszystko na chypcika. posiedzieć to sobie posiedziałam gdy nikogo prócz mnie nie było. moje dwie współlokatorki wstawały o 6-7 i każda siedziała godzinami, nawet na siku nie dały wejść, więc wiem jak tacy ludzie są denerwujący. nie brały pod uwagę że ja też muszę iść na zajęcia, chcę umyć zęby i wziąć choćby kolorówkę do siebie do pokoju.
201604291140 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-23, 10:37   #5
Ania_Marysia
Raczkowanie
 
Avatar Ania_Marysia
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 103
Dot.: Włosy na studiach ;)

Właśnie postawiłam sobie za cel, żeby nie być taką denerwującą osobą (bo raczej nie jestem)
właśnie myślałam o maskowaniu przed myciem, ale o wracaniu do pokoju z maską już nie pomyślałam, to na pewno mi ułatwi życie, dzięki
a ja kolorówkę zawsze trzymam w pokoju, razem z lustrem ^^
mam jeszcze ambitny plan, żeby rozciągnąć mycia ^^ co 3-4 dni, a nie co 2

Edytowane przez Ania_Marysia
Czas edycji: 2014-06-23 o 10:42 Powód: przypomniało mi się ^^
Ania_Marysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-23, 10:45   #6
deszczowypies
Zakorzenienie
 
Avatar deszczowypies
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 7 190
Dot.: Włosy na studiach ;)

Genialny tytuł wątku, na początku zaczęłam się zastanawiać co te Twoje włosy będą studiować .

Jak koleżanka wyżej - maskuję w łazience (chociaż ja nie robię mixów, więc odpada mi problem przygotowywania maski), wracam z tym do pokoju. Z olejem tak samo. Bez przesady z tym straszeniem współlokatorów, lepsze to niż zielona maseczka na twarzy (a i to mi się zdarza ).

Odżywkę d/s trzymam na głowie w trakcie prysznica, w międzyczasie myję całe ciało, zęby, nogi golę i czas mija.
__________________

deszczowypies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-23, 11:04   #7
Ania_Marysia
Raczkowanie
 
Avatar Ania_Marysia
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 103
Dot.: Włosy na studiach ;)

Haha, dziękuję ^^ Lubi wymyślać dziwne tytuły
Jako, że moje włosy są "ynteligientne" wybierają się ze mną na filologię polską
Ja z odżywką d/ s robię tak samo w domeczku, ale nie wiem jak to się sprawdzi *tam* czy się jednak nie przerzucić na maskę przed myciem -> długie trzymanie w pokoju, delikatne myjadło i olej na suche końce jako odżywka b/ s , jedwab no i wcierki, wciereeeczki i wody pokrzywowe <3
Ania_Marysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-23, 11:07   #8
Pani_Herbatka
Rozeznanie
 
Avatar Pani_Herbatka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 728
Dot.: Włosy na studiach ;)

ja na wstępie ostrzegłam współlokatorów, że mogą spotkać mnie z olejem na włosach albo jakimś dziwnym miksem. Nawet drożdże w lodówce i słoik po płukance w łazience ich nie dziwią
__________________
If you change nothing, nothing will change
Pani_Herbatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-23, 11:17   #9
Ania_Marysia
Raczkowanie
 
Avatar Ania_Marysia
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 103
Dot.: Włosy na studiach ;)

"Cześć, jestem Ania i jestem włosomaniaczką" - "Witaaaj, Aniu"
Płukanek nie używam, większość mnie podsusza :P Drożdży nie piję, bo nie mogę smaku <fuj> A olej na włosach ukryję koczkiem albo innym cosiem. Może nie będzie widać. Może
A jeśli chodzi o maski to ja do swoich dolewam kilka kropel gliceryny, olejów różnych i nafty, więc taki miks powinni przeżyć. Muszą
Mam tylko nadzieję, że nie dostaną zawału na widok ilości moich włosowych kosmetyków Nie ma ich jakoś wybitnie dużo, ale jednak więcej niż szampon i odżywka ^^
Ania_Marysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-23, 12:16   #10
deszczowypies
Zakorzenienie
 
Avatar deszczowypies
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 7 190
Dot.: Włosy na studiach ;)

Cytat:
Napisane przez Ania_Marysia Pokaż wiadomość
Haha, dziękuję ^^ Lubi wymyślać dziwne tytuły
Jako, że moje włosy są "ynteligientne" wybierają się ze mną na filologię polską
Ja z odżywką d/ s robię tak samo w domeczku, ale nie wiem jak to się sprawdzi *tam* czy się jednak nie przerzucić na maskę przed myciem -> długie trzymanie w pokoju, delikatne myjadło i olej na suche końce jako odżywka b/ s , jedwab no i wcierki, wciereeeczki i wody pokrzywowe <3
No bez przesady z tym zrezygnowaniem z d/s, skoro jest to w trakcie prysznica. Chyba normalne, że człowiek się przez około 10 minut myje/goli cokolwiek. Myślę, że nikt Cię z tego powodu z łazienki nie wyrzuci, to nie podchodzi pod robienie spa.
__________________

deszczowypies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-23, 12:22   #11
Ania_Marysia
Raczkowanie
 
Avatar Ania_Marysia
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 103
Dot.: Włosy na studiach ;)

Oj, chyba źle się wyraziłam Chodziło mi raczej o cos takiego: olej -> maska/ odzywka -> do pokoju na 20 (?) min -> do łazienki -> "umycie się" - 10 min-> umycie skalpu.
No, w sensie, że to trzymanie maski/ odżywki będzie też w czasie tego mycia 10- minutowego
Ania_Marysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-23, 12:28   #12
Pani_Herbatka
Rozeznanie
 
Avatar Pani_Herbatka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 728
Dot.: Włosy na studiach ;)

Cytat:
Napisane przez Ania_Marysia Pokaż wiadomość
"Cześć, jestem Ania i jestem włosomaniaczką" - "Witaaaj, Aniu"
Płukanek nie używam, większość mnie podsusza :P Drożdży nie piję, bo nie mogę smaku <fuj> A olej na włosach ukryję koczkiem albo innym cosiem. Może nie będzie widać. Może
A jeśli chodzi o maski to ja do swoich dolewam kilka kropel gliceryny, olejów różnych i nafty, więc taki miks powinni przeżyć. Muszą
Mam tylko nadzieję, że nie dostaną zawału na widok ilości moich włosowych kosmetyków Nie ma ich jakoś wybitnie dużo, ale jednak więcej niż szampon i odżywka ^^
kosmetyki, których aktualnie nie używam trzymam w pokoju w szafie, a oleje w kuchni Polecam! Ograniczyłam się do porzucenia w łazience 2 masek, 1 odżywki d/s i dwóch szamponów.
__________________
If you change nothing, nothing will change
Pani_Herbatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-23, 12:44   #13
Ania_Marysia
Raczkowanie
 
Avatar Ania_Marysia
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 103
Dot.: Włosy na studiach ;)

a jak mi je wysmażą?
żartuję będę chyba musiała tak właśnie zrobić na widoku szampony i odżywki (jak normalny człowiek ) a reszta (oleje, wcierki, półprodukty, nafta...) w kuchni i szafie pochowana
tylko spiruliny mi żal, ale ze względów bezpieczeństwa zostawię ją w domu
__________________
dążę do długości klasycznej
zaczynam mierzyć włosy na mokro
początek 60cm --->ciach! 45cm ->48 cm -> 50 cm (sierpień '14) ---> 52, 5 cm -> 60cm (łokcie) --->70 cm ---> 80 cm ---> 90 cm!
Ania_Marysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-23, 13:19   #14
Pani_Herbatka
Rozeznanie
 
Avatar Pani_Herbatka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 728
Dot.: Włosy na studiach ;)

Cytat:
Napisane przez Ania_Marysia Pokaż wiadomość
a jak mi je wysmażą?
żartuję będę chyba musiała tak właśnie zrobić na widoku szampony i odżywki (jak normalny człowiek ) a reszta (oleje, wcierki, półprodukty, nafta...) w kuchni i szafie pochowana
tylko spiruliny mi żal, ale ze względów bezpieczeństwa zostawię ją w domu
spiruliny nie próbowałam, z tym współlokatorzy nie mieli styczności :P Oleje mi nie znikały. jedynie kozieradkę sobie darowałam, ale to przez to, że nie miałam czasu na zabawy.
Mam w szafie karton po butach, niektóre maski/odzywki czekają grzecznie na swoją kolej
__________________
If you change nothing, nothing will change
Pani_Herbatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-23, 13:23   #15
Ania_Marysia
Raczkowanie
 
Avatar Ania_Marysia
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 103
Dot.: Włosy na studiach ;)

Niech się cieszą Spirulina "pachnie" jak zgniłe jeziorko, zepsuta ryba, wodorosty
__________________
dążę do długości klasycznej
zaczynam mierzyć włosy na mokro
początek 60cm --->ciach! 45cm ->48 cm -> 50 cm (sierpień '14) ---> 52, 5 cm -> 60cm (łokcie) --->70 cm ---> 80 cm ---> 90 cm!
Ania_Marysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-23, 13:36   #16
deszczowypies
Zakorzenienie
 
Avatar deszczowypies
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 7 190
Dot.: Włosy na studiach ;)

Cytat:
Napisane przez Ania_Marysia Pokaż wiadomość
Oj, chyba źle się wyraziłam Chodziło mi raczej o cos takiego: olej -> maska/ odzywka -> do pokoju na 20 (?) min -> do łazienki -> "umycie się" - 10 min-> umycie skalpu.
No, w sensie, że to trzymanie maski/ odżywki będzie też w czasie tego mycia 10- minutowego
No, nadal w tym nic dziwnego nie widzę, ale radziłabym umyć skalp od razu po wejściu do łazienki, nałożyć od razu odżywkę i trzymać ją na czas mycia ciała. D/s wg mnie bardzo ważna jest .

Cytat:
Napisane przez Ania_Marysia Pokaż wiadomość
a jak mi je wysmażą?
żartuję będę chyba musiała tak właśnie zrobić na widoku szampony i odżywki (jak normalny człowiek ) a reszta (oleje, wcierki, półprodukty, nafta...) w kuchni i szafie pochowana
tylko spiruliny mi żal, ale ze względów bezpieczeństwa zostawię ją w domu
Jest szansa, że oprócz standardowego trzymania kosmetyków na półce nad wanną/pod prysznicem będziesz miała jeszcze jakąś szafeczkę/szufladę. Przynajmniej ja mam to szczęście - i mieszka tam chaos.
__________________

deszczowypies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-23, 13:43   #17
Ania_Marysia
Raczkowanie
 
Avatar Ania_Marysia
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 103
Dot.: Włosy na studiach ;)

W sumie.. no.. racja
Mam nadzieję na jeszcze jakąś szafeczkę, a jak nie to może w pokoju, albo w jakimś pudełku na pralce... A może stanie się cud, i stanę się włosową minimalistką?
__________________
dążę do długości klasycznej
zaczynam mierzyć włosy na mokro
początek 60cm --->ciach! 45cm ->48 cm -> 50 cm (sierpień '14) ---> 52, 5 cm -> 60cm (łokcie) --->70 cm ---> 80 cm ---> 90 cm!
Ania_Marysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-23, 17:47   #18
deszczowypies
Zakorzenienie
 
Avatar deszczowypies
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 7 190
Dot.: Włosy na studiach ;)

Cytat:
Napisane przez Ania_Marysia Pokaż wiadomość
W sumie.. no.. racja
Mam nadzieję na jeszcze jakąś szafeczkę, a jak nie to może w pokoju, albo w jakimś pudełku na pralce... A może stanie się cud, i stanę się włosową minimalistką?
Rzeczy włosowe to pół biedy, zawsze do pudełka na buty można upchać, ja niestety po wyprowadzce na studia zaczęłam kolekcjonować perfumy i tych to nie ma gdzie upchnąć na siłę, żeby się nie potłukły .
__________________

deszczowypies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-23, 19:07   #19
Ania_Marysia
Raczkowanie
 
Avatar Ania_Marysia
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 103
Dot.: Włosy na studiach ;)

Cytat:
Napisane przez deszczowypies Pokaż wiadomość
Rzeczy włosowe to pół biedy, zawsze do pudełka na buty można upchać, ja niestety po wyprowadzce na studia zaczęłam kolekcjonować perfumy i tych to nie ma gdzie upchnąć na siłę, żeby się nie potłukły .
Och, zazdroszczę kolekcji! <3 Bo ja to na co dzień bezzapachowy ałun I jeden - dwa "porządne" flakony na wyjątkowe okazje
Może tak jak Tobie na studiach mi się odmieni? ^^
I jak je przechowujesz? Jestem ciekawa
__________________
dążę do długości klasycznej
zaczynam mierzyć włosy na mokro
początek 60cm --->ciach! 45cm ->48 cm -> 50 cm (sierpień '14) ---> 52, 5 cm -> 60cm (łokcie) --->70 cm ---> 80 cm ---> 90 cm!
Ania_Marysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-24, 17:26   #20
versatille
Zakorzenienie
 
Avatar versatille
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Górny Śląsk 
Wiadomości: 3 940
Dot.: Włosy na studiach ;)

Cytat:
Napisane przez Ania_Marysia Pokaż wiadomość
Pomocy! W październiku wyjeżdżam na studia, prawdopodobnie zamieszkam na stancji lub w akademiku ---> wspólna łazienka, obcy ludzie "pałętający się" dookoła.
Macie może jakieś porady jak włosomaniaczyć, żeby nie wystraszyć współlokatorów i nie zajmować długo łazienki? Jakieś triki, które stosujecie? Nie wiem, fryzury z naolejowanych włosów, coś w tym stylu.
Z góry dziękuję
Przepraszam najmocniej, ale przetrwałam już rok będąc włosomaniaczką w akademiku gdzie mamy tylko prysznice na korytarzu i nie zauważyłam żadnych problemów.

Olejuję albo maskuję włosy przed każdym myciem (chociażby na pół godziny), związuję gumką w koczek i nikt nic nie widzi. (Raz mi tylko kolega zwrócił uwagę, że moje włosy pięknie pachną ).
Potem biorę wszystko co mi jest potrzebne (szampon, odżywka, ręcznik..) i oddalam się od życia, żeby dokonać wszystkich włosomaniaczych rytuałów

Dasz radę
__________________
naprawdę
pisze się
razem !

Gdy schudniesz będziesz fajnie wyglądać w ubraniu,
gdy ćwiczysz - świetnie wyglądasz we wszystkim, zwłaszcza nago!
versatille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 17:46   #21
Ania_Marysia
Raczkowanie
 
Avatar Ania_Marysia
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 103
Dot.: Włosy na studiach ;)

Ooo, takiego pocieszenia mi było trzeba!
Może tylko ja widzę (chociaż po tylu komentarzach to chyba już mniej) problem Chyba przyzwyczaiłam się, że w domu mam pełny włosowy luz, nikt nie "paczy", mogę biegać w turbanach, mieszać, płukać, kombinować... rozpuszczony bachor ze mnie
Dam radę, muszę :P Albo się opitolę na krótko
__________________
dążę do długości klasycznej
zaczynam mierzyć włosy na mokro
początek 60cm --->ciach! 45cm ->48 cm -> 50 cm (sierpień '14) ---> 52, 5 cm -> 60cm (łokcie) --->70 cm ---> 80 cm ---> 90 cm!
Ania_Marysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 18:00   #22
deszczowypies
Zakorzenienie
 
Avatar deszczowypies
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 7 190
Dot.: Włosy na studiach ;)

Cytat:
Napisane przez Ania_Marysia Pokaż wiadomość
Och, zazdroszczę kolekcji! <3 Bo ja to na co dzień bezzapachowy ałun I jeden - dwa "porządne" flakony na wyjątkowe okazje
Może tak jak Tobie na studiach mi się odmieni? ^^
I jak je przechowujesz? Jestem ciekawa
Weź, od lutego kupiłam chyba 8 flakonów, nie mówiąc już o odlewkach... Na razie wystawka na toaletce i kurz łapią, ale wiem, że niektóre dziewczyny chowają w szufladach albo pudełkach. Ja za bardzo lubię na nie patrzeć.
__________________

deszczowypies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 18:28   #23
Ania_Marysia
Raczkowanie
 
Avatar Ania_Marysia
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 103
Dot.: Włosy na studiach ;)

Jakbym miała taką piękną kolekcję też bym lubiła patrzeć
Ja te moje dwa flakoniki trzymam w ślicznej puszce po ciastkach
Mam kilka już zużytych, ale są takie piękne, że też stoją na półeczce ^^
__________________
dążę do długości klasycznej
zaczynam mierzyć włosy na mokro
początek 60cm --->ciach! 45cm ->48 cm -> 50 cm (sierpień '14) ---> 52, 5 cm -> 60cm (łokcie) --->70 cm ---> 80 cm ---> 90 cm!
Ania_Marysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-25, 10:50   #24
KONICZYNKA 47
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 395
Dot.: Włosy na studiach ;)

Najgorsze w mieszkaniu w akademiku/stancji jest to, że nie można używać mikstur/kosmetyków o oryginalnych zapachach, które dla otoczenia mogą wydać się śmierdzące. Taki np olej sezamowy, niektóre olejki indyjskie, samoorobne maseczki, o kozieradce, soczku z rzepki i oleju czosnkowym nie wspomnę
Jeszcze jak masz osobny pokój do wyłącznej dyspozycji to jest lepiej, bo dwuosobowe pokoje w akademikach są strasznie małe.

---------- Dopisano o 11:50 ---------- Poprzedni post napisano o 11:47 ----------

Cytat:
Napisane przez versatille Pokaż wiadomość
Przepraszam najmocniej, ale przetrwałam już rok będąc włosomaniaczką w akademiku gdzie mamy tylko prysznice na korytarzu i nie zauważyłam żadnych problemów.
Paradoksalnie prysznice na korytarzu najbardziej sprzyjają intymności, łazienki w łącznikach pomiędzy dwoma pokojami czyli najczęściej dzielone na trzy-cztery osoby już nie ma tak dobrze.
KONICZYNKA 47 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-25, 12:31   #25
Ania_Marysia
Raczkowanie
 
Avatar Ania_Marysia
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 103
Dot.: Włosy na studiach ;)

Na szczęście żadnych "śmierdziuszków" nie używam
Najmocniejszy zapach ma czarna maska marokańska, ale to po prostu "kadzidlane perfumy" i moim zdaniem jest piękny
A jeśli chodzi o pokój to się czaję na stancję i może mi się uda mieć własny ^^
__________________
dążę do długości klasycznej
zaczynam mierzyć włosy na mokro
początek 60cm --->ciach! 45cm ->48 cm -> 50 cm (sierpień '14) ---> 52, 5 cm -> 60cm (łokcie) --->70 cm ---> 80 cm ---> 90 cm!
Ania_Marysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-25, 19:29   #26
babsik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 18
Dot.: Włosy na studiach ;)

Właśnie kończę studia- całe 5 lat w akademiku. Mieszkałam z kilkoma różnymi dziewczynami i żadna (!) nie słyszała o olejowaniu, nawet nie używała maski do włosów, odżywki sporadycznie. Po początkowych próbach tłumaczenia o co chodzi, dałam spokój- bo dziewczyny, choć się z nimi przyjaźniłam, w tej kwestii uważały mnie za wariatkę:P
Moje patenty: odżywki: myłam włosy na początku prysznica, nakładałam produkt i trzymałam podczas reszty czynności, zmywałam przed samym wyjściem.
Maski: pod prysznicem myłam włosy, potem zawijałam w ręcznik, ubierałam się i już po wyjściu spod prysznica nakładałam maskę- nawet lepiej działała na osuszone włosy. Na to taki "ręczniczko-czepeczko-turbanik" z guzikiem (za sklepu wszytko po 3 zł) i w tym chodziałm sobie, a potem na minutkę wskakiwałam pod prysznic, nie wchodziałam do brodzika, tylko pochylałam się i spłukiwałam włosy- szybko i bez rozbierania. Ogólnie nikogo nie bedzie dziwić jeśli będziesz chodzić w turbanie, powoli wszytki granice niezręcznosci się zatrą.
Olejowanie: robię kucyk, olejuję tylko długość kucyka i potem zwijam to w ciasny koczek. Nie widać, że jest tłuste Tak zwykle spię, ale w ciagu dnia też można tak śmiało chodzić. Unikaj mocno pachnących kosmetyków (nawet jeśli uważasz, że zapach jest przyjemny). Ja musiałam sie pożegnać z Amlą, którą kocham, ale moje współlokatorki nie były w stanie tego znieść.
I radzę jezszce trzymać wszytkie włosowe kosmetyki gdzieś w szafce, nie na widoku- bo wiele osób włosomaniactwa nie rozumie, po co się narażać na komentarze i długie tłumaczenia. (Bo powiedzieć, ze nakładasz na włosy OLEJ komus kto się z tym nie spotkał- to zupełna abstrakcja)
Powodzienia na studiach!!!
babsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 08:16   #27
Ania_Marysia
Raczkowanie
 
Avatar Ania_Marysia
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 103
Dot.: Włosy na studiach ;)

Jeej, dziękuję za tak obszerną odpowiedź
Ja przy ludziach jakoś z maskami i olejami się kryłam w domu, ale moje związywanie włosów i smuteczek przy podcinaniu włosów (no bo przecież zapuszczaaaam!) były uznawane za bardzo dziwne
__________________
dążę do długości klasycznej
zaczynam mierzyć włosy na mokro
początek 60cm --->ciach! 45cm ->48 cm -> 50 cm (sierpień '14) ---> 52, 5 cm -> 60cm (łokcie) --->70 cm ---> 80 cm ---> 90 cm!
Ania_Marysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 08:48   #28
stokrotenka18
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotenka18
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 11 185
Dot.: Włosy na studiach ;)

Cytat:
Napisane przez deszczowypies Pokaż wiadomość
Genialny tytuł wątku, na początku zaczęłam się zastanawiać co te Twoje włosy będą studiować .
ja też
Cytat:
Napisane przez Ania_Marysia Pokaż wiadomość
a jak mi je wysmażą?
żartuję będę chyba musiała tak właśnie zrobić na widoku szampony i odżywki (jak normalny człowiek ) a reszta (oleje, wcierki, półprodukty, nafta...) w kuchni i szafie pochowana
tylko spiruliny mi żal, ale ze względów bezpieczeństwa zostawię ją w domu
to się uśmiałam
Cytat:
Napisane przez Ania_Marysia Pokaż wiadomość
Jeej, dziękuję za tak obszerną odpowiedź
Ja przy ludziach jakoś z maskami i olejami się kryłam w domu, ale moje związywanie włosów i smuteczek przy podcinaniu włosów (no bo przecież zapuszczaaaam!) były uznawane za bardzo dziwne
nie denerwuj się, my mamy hopla włosowego a ktoś może mieć innego
Trzymam kciuki żebyś już się nie stresowała że Ci wykradną do smażenia olejki i żeby Cię nie wyganiali z łązienki Powodzenia!
__________________
Dobro wraca


"Matka nie musi wszystkiego rozumieć – wystarczy, żeby kochała i ochraniała. No i była dumna."
Paulo Coelho
stokrotenka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 10:41   #29
Ania_Marysia
Raczkowanie
 
Avatar Ania_Marysia
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 103
Dot.: Włosy na studiach ;)

Dzięki Może to nie jakiś superstres tylko raczej brak przyzwyczajenia
__________________
dążę do długości klasycznej
zaczynam mierzyć włosy na mokro
początek 60cm --->ciach! 45cm ->48 cm -> 50 cm (sierpień '14) ---> 52, 5 cm -> 60cm (łokcie) --->70 cm ---> 80 cm ---> 90 cm!
Ania_Marysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 10:42   #30
stokrotenka18
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotenka18
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 11 185
Dot.: Włosy na studiach ;)

Cytat:
Napisane przez Ania_Marysia Pokaż wiadomość
Dzięki Może to nie jakiś superstres tylko raczej brak przyzwyczajenia
inna sytuacja i człowiek próbuje przewidzieć różne scenariusze
__________________
Dobro wraca


"Matka nie musi wszystkiego rozumieć – wystarczy, żeby kochała i ochraniała. No i była dumna."
Paulo Coelho
stokrotenka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-30 08:30:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:32.