Spodnie farbują mi ubrania!!!-pomocy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-04-05, 19:16   #1
pola_
Zakorzenienie
 
Avatar pola_
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 197

Spodnie farbują mi ubrania!!!-pomocy


Witam i prosze o pomoc!!!!! Kupilam spodnie wranglera w kolorze ciemny granat i co sie dzieje - spodnie farbuja tzn brudzą mi rzeczy ktore maja z nimi stycznosc i sie obcieraja o nie. tak wiec po jednym zalozeniu jasniejszej bluzki idze ona do prana gdzy brzegi ma granatowe. Ja nie wiem co z nimi nie tak, nigdy w zyciu tak mi sie nie dzialo ze spodniami. Może ktoraś z was tez to przerabiałą albo zna sposób rzeby to zlikwidować??? Bardzo prosze o pomoc
pola_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-05, 19:37   #2
Komanka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 807
Re: Spodnie farbują mi ubrania!!!-pomocy

A prałaś już te spodnie? Jeśli nie, to wypierz je i do ostatniego płukania dodaj łyżeczkę octu. Jeśli już były prane i nadal farbują, to nie znam sposobu oprócz reklamacji.
Komanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-05, 19:50   #3
pola_
Zakorzenienie
 
Avatar pola_
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 197
Re: Spodnie farbują mi ubrania!!!-pomocy

Spodnie były kilkakrtonie prane, myslalam ze po poraniu bedzie lepiej a tu nic. Z octem sprubuje moze pomoze. Ciekawe czy takie cos uwzględnia reklamacja??
pola_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-05, 20:36   #4
Senorita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 124
Re: Spodnie farbują mi ubrania!!!-pomocy

Wszystkie wranglery granatowe farbują Moje, które mają już jakieś 4 miesiące ostatnio zafarbowały mi białą kurteczkę w miejscach, gdzie jej dotykały i musiałam ją odnieść do pralni.Wranglery znane są z tego, że ciemne kolorki strasznie farbują i wszystko brudzą, a reklamacji nie uwzględniają, bo tak już jest z wszystkimi ich jeansami.Troche to dziwne.... Ale mój wujek uważa, że stare dobre jeansy zawsze się strasznie spierają :p Chociaż denerwują mnie te ciągle brudne ubrania!!
Senorita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-05, 22:33   #5
maja101
Rozeznanie
 
Avatar maja101
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 534
Re: Spodnie farbują mi ubrania!!!-pomocy

mam podobny problem Wczoraj na spodnie moego W. poszła cała flaszka octu. Jego spodnie tak farbowały że dawki w stylu łyżka nie robiły na nich żadnego wrażenia A farbowały nie tylko ciuchy, ale także ciało Jak na razie przeschły i wydaje mi się że już nie farbują, ale jak jest naprawdę, to się okaże.
maja101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-06, 06:26   #6
ma75
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 767
Re: Spodnie farbują mi ubrania!!!-pomocy

Miałam podobny problem z Levisami - nawet po kilku praniach. W końcu zaniosłam je do reklamacji - wprawdzie w sklepie usiłowali mnie przekonać, że to jest zupełnie normalne i że mam jakieś dziwne wymagania. Ogólnie byłam strasznie zniesmaczona zachowaniem sprzedawców, ale się uparłam i reklamację złożyłam i została uwzględniona! Dodam jeszcze, że to nie były moje pierwsze Levisy, miewałam też w ciemnych kolorkach i nigdy wcześniej nie farbowały...
ma75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-06, 07:22   #7
Ami
Zakorzenienie
 
Avatar Ami
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 844
Re: Spodnie farbują mi ubrania!!!-pomocy

Jak ocet nie pomoże, to reklamuj. Nawet jak nie będą chcieli przyjąć w sklepie, bo to nie podlega reklamacji. Zmuś ich i tyle. Zazwyczaj potem okazuje się, że jednak podlegało. Możesz też dołączyć zafarbowaną bluzkę na dowód.
Też myślałam, że takie wady jak farbowanie czy mechacenie nie podlegają reklamacji. Ale niedawno sama byłam świadkiem jak dziewczynie uznali reklamację swetra, który zmechacił się strasznie po pierwszym praniu!
Spróbować warto.
Ami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-04-06, 07:23   #8
pola_
Zakorzenienie
 
Avatar pola_
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 197
Re: Spodnie farbują mi ubrania!!!-pomocy

Widze ze duzo jest problemów tego typu z tymi spodniami. To straszne ze placac ponad 200 zl za spodnie dostaje sie coś takiego. Mam nadzieję że wypłukanie w occie Ci się powiodło, bo mam zamiar zrobić to samo. U mnie spodnie farbujątylko białą bieliznę ale to też okropne :-/ Ciekawa jestem , czy gdybym złożyja je do reklamacji by mi ją uzględnili. Może przejdę się do sklepu, bo co z takimi spodniami zrobić jak nie można ich normalnie użytkować. Dzięki za wszystkie ważw notki o tych okropnych spodniach. Teraz wiem że nie jestem sama
pola_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-06, 07:42   #9
pola_
Zakorzenienie
 
Avatar pola_
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 197
Re: Spodnie farbują mi ubrania!!!-pomocy

Tak też zrobię. Nikt mi nie da w twarz jak je zareklamuję. Tylko muszę znaleźć paragonik
pola_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-06, 23:38   #10
Minerwa
Raczkowanie
 
Avatar Minerwa
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 492
Re: Spodnie farbują mi ubrania!!!-pomocy

Ja też mam taki problem ale z pimkim. Na łatwiznę wszystkie firmy idą i produkuja szajs. Kiedyś kupowałam mnóstwo jeansów i nic nie farbowała a teraz większość ciemnych...
Powiedzcie mi tylko czy taki ocet na pewno spodni nie zniszczy? Bo jak zaleję octem i będzie jakiś ślad to już na pewno mi reklamacji nie uznają...
I di kiedy można takie spodenki reklamować, bo moje to już ze 4m-ce mają, więc pewnie za późno...
Minerwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-07, 07:03   #11
Ami
Zakorzenienie
 
Avatar Ami
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 844
Re: Spodnie farbują mi ubrania!!!-pomocy

Minerwa napisał(a):
> Powiedzcie mi tylko czy taki ocet na pewno spodni nie zniszczy? Bo jak zaleję octem i będzie jakiś ślad to już na pewno mi reklamacji nie uznają...
> I di kiedy można takie spodenki reklamować, bo moje to już ze 4m-ce mają, więc pewnie za późno...

Nie powinien zniszczyć. Ja nieraz ocet do ciuchów dolewałam, chociaż głównie do bluzek, i nigdy nic się nie stało.
A co do reklamacji, to w tej chwili masz na to chyba dwa lata. A na 100% rok, więc nie jest za późno.
Ami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-04-07, 07:29   #12
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: Spodnie farbują mi ubrania!!!-pomocy

Minerwa napisał(a):
> Ja też mam taki problem ale z pimkim. Na łatwiznę wszystkie firmy idą i produkuja szajs. Kiedyś kupowałam mnóstwo jeansów i nic nie farbowała a teraz większość ciemnych...
> Powiedzcie mi tylko czy taki ocet na pewno spodni nie zniszczy? Bo jak zaleję octem i będzie jakiś ślad to już na pewno mi reklamacji nie uznają...
> I di kiedy można takie spodenki reklamować, bo moje to już ze 4m-ce mają, więc pewnie za późno...

Wczoraj byłam w H&M i na spodniach dżinsowych wypatrzyłam etykietę mówiącą o tym, że spodnie mogą farbować.. Niby idą na łatwiznę, ale przynajmniej nie ściemniają, bo na przykład wranglery czy levisy też farbują a nikt o tym nie ostrzega. Jeśli idzie o reklamację - wraglery farbują "bo tak zachowuje się szlachetny ciemny dżins" - taką odpowiedź kiedyś usłyszałam.
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-07, 10:50   #13
Malenka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 501
GG do Malenka
Re: Spodnie farbują mi ubrania!!!-pomocy/farbujący szal

a co mam zrobić z szalem, który farbuje?? kupiłam śliczny bordowy szal w sklepie z indyjskimi ciuchami do jasnego płaszcza niestety teraz mam jasny płaszcz z bordowymi plamami na kołnierzu, ramionach tam gdzie szal stykał się z płaszczem....
próbowałam wyczyścić płaszcz Vanishem, nie pomaga...
a szal dalej farbuje.
Malenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-02, 13:08   #14
phoebe
Rozeznanie
 
Avatar phoebe
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 922
Dot.: Spodnie farbują mi ubrania!!!-pomocy

Też mam problem z jeansami (granatowe, Ravela) - zafarbowały mi płaszcz od wewnątrz, farbują wszystkie jasne sweterki i żakiety, nawet dłonie jak nimi dotknę spodni Prałam je kilka razy, do ostatniego płukania dodawałam octu, ale nic nie pomogło. W końcu postanowiłam oddać je do reklamacji. Pani ze sklepu odradzała mi ten pomysł, twierdząc, że już kiedyś miała do czynienia z podobnym przypadkiem i reklamacja nie została uwzględniona. Ja jednak byłam nieugięta. Wtedy sprzedawczyni powiedziała, że w sumie to mogę je oddać, bo sytuacja o której wspominała była taka, że jakaś klientka reklamowała jeansy, z powodu tego, że jak je prała, to miała brudną wodę w misce ehhh. I tak czekałam 3 tygodnie na rezultat, po czym wczoraj dowiedziałam się, że mogę odebrać spodnie, ponieważ reklamacja nie została uwzględniona. Podobno przy spodniach była metka informująca mnie o tym, że mogą farbować i kupiłam je na własne ryzyko Tylko, że ja tak owej metki w życiu na oczy nie widziałam i napewno przy moich spodniach jej nie było I jak tu z nimi wygrać Po tym incydencie Ravel jako firma w moich oczach straciła dużo a zawsze byłam zadowolona z zakupów u nich
phoebe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-02, 13:53   #15
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Spodnie farbują mi ubrania!!!-pomocy

phoebe, ja bym złożyła reklamację jeszcze raz, z informacją, że takiej metki NIE było i dopisała, że list został sporządzony w 2 jednobrzmiących egzemplarzach, z czego jeden do wiadomości Rzecznika Praw Konsumenta
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-02, 14:14   #16
czuczenka
Zakorzenienie
 
Avatar czuczenka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 369
Dot.: Spodnie farbują mi ubrania!!!-pomocy

Mi tak farbuja Wranglery caly plaszcz od spodu mam zafarbowany ojaaa
__________________

Już Pani Licencjat
teraz sie MaGistRuje
5-ty rok na Wizażu



DUKAM
czuczenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-02, 15:08   #17
Malaja
Zadomowienie
 
Avatar Malaja
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: z nad Morza Śródziemnego :)
Wiadomości: 1 027
Dot.: Spodnie farbują mi ubrania!!!-pomocy

tez mam Wranglery "Megan'y" i mi też farbują.Prane były dopiero 3 razy ale widze,że już mniej.I teraz kupiłam białą kurteczke na zime,niestety cały ściągacz na dole jest granatowy :/
Malaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-15, 10:37   #18
phoebe
Rozeznanie
 
Avatar phoebe
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 922
Dot.: Spodnie farbują mi ubrania!!!-pomocy

Cytat:
Napisane przez justa79
phoebe, ja bym złożyła reklamację jeszcze raz, z informacją, że takiej metki NIE było i dopisała, że list został sporządzony w 2 jednobrzmiących egzemplarzach, z czego jeden do wiadomości Rzecznika Praw Konsumenta
Dałam już sobie spokój Szkoda zdrowia Poza tym ostatnio byłam w Ravelu w innym mieście, oglądałam spodnie i zobaczyłam podobne do moich - też granatowe (i o to mi chodziło ), z tym że była przy nich doczepiona informacja, że mogą farbować - wycwanili się pewnie za dużo reklamacji mieli. Zapytałam się sprzedawczyni, czy te spodnie farbują cały czas, a ona na to, że ma takie same i po pierwszym praniu już było wszystko ok i że bardzo mi je poleca i ... wychwalania nie było końca Więc jak najszybciej się z tego sklepu ulotniłam
__________________
"Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie"


Moje Aniołki wiem, że kiedyś się spotkamy [*]


phoebe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-14, 11:50   #19
Magda77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 257
Dot.: Spodnie farbują mi ubrania!!!-pomocy

Wznawiam wątek. Jutro ide reklamować spodnie za które zapłaciłam 150 zł. Pominę fakt, że zafarbowaną mam bieliznę. Przede waszystkim bardzo przecierają się po wewnetrznej stronie nogawki. Robi się dosłownie sito. Miałam je zaledwie kilka razy na sobie. A do tego w wyniku tego farbowania szwy spodni zrobiły się prawie białe. tragedia. Reklamację złoże na piśmie. Dam znać jak poszło. W każdym razie łatwo nie odpuszczę. Jeśli reklamacji nie uznają, oddam sprawę do Rzecznika Praw Konsumenta
Magda77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-01, 10:18   #20
Magda77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 257
Dot.: Spodnie farbują mi ubrania!!!-pomocy

Moja reklamacja została uznana bez problemów. Zwrócono mi pieniądze
Magda77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 10:24   #21
edytcia
Zakorzenienie
 
Avatar edytcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: tam, tam
Wiadomości: 3 342
Dot.: Spodnie farbują mi ubrania!!!-pomocy

Pogratulowac terminowego rozpatrzenia reklamacji

Ja raz reklamowalam spodnie westman tez mi sie wlasnie w expresowym tempie zaczely przecierac i na szczescie tez mi uznali reklamacje.
edytcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-10, 13:40   #22
lukrecja222
Zakorzenienie
 
Avatar lukrecja222
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 4 492
Dot.: Spodnie farbują mi ubrania!!!-pomocy

Podbijam wątek... może znacie jakieś nowe sposoby na farbowanie spodni?
Kupiłam czarne spodnie i strasznie farbują Bieliznę, bluzki, jasne sweterki! A jak je zdejmuję to nogi mam całe czarne...
Bardzo lubię te spodnie Boje się spróbować octu, żeby mi nie zniszczyło koloru...
lukrecja222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-20, 08:59   #23
lilimaer
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 179
Dot.: marynara mi farbuje..czarna jest piekielnie

witam,
jak w temacie - mam marynarkę, czarną, niestety okropnie farbuje!!
cokolwiek pod nią ubiorę materiały pod wpływem ocierania się o siebie są zafarbowane!
co ciekawe nie farbuje sama podszewka a materiał, z którego wykonano marynarkę (poliester z domieszka elastanu). Farbowanie nie nasila się pod wpływem temperatury.
najbardziej denerwuje mnie, że farbuja te części marynarki, które zachodzą do wewnątrz tak, aby mogły byc elegancko połączone z podszewką czyli góra kołnierza i kawałek zachodzący na kark, mankiety i klapy oraz dolna krawędź.
Czytałam na jakimś forum, że dobrym rozwiązaniem jest wymieszać litr octu z litrem letniej wody i moczyć, moczyc...ale może znacie jakies inne sposoby??

Marynarka jest świetna, nie chciałabym się jej pozbywać jednak nie wiem co zrobić abym mogła ubrać pod nią coś jasnego bez obaw, że zaraz pojawią się na tym czarne zabrudzenia.

Zastanawiam się, czy nie wyprać jej tak kilka razy ....na dzinsy zwykle to działało...

Drogie Panie obeznane z tematem farbowania i zapobiegania proszę o radę
lilimaer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-23, 11:37   #24
Anulka552255
Raczkowanie
 
Avatar Anulka552255
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 103
Dot.: marynara mi farbuje..czarna jest piekielnie

Cytat:
Napisane przez lilimaer Pokaż wiadomość
witam,
jak w temacie - mam marynarkę, czarną, niestety okropnie farbuje!!
cokolwiek pod nią ubiorę materiały pod wpływem ocierania się o siebie są zafarbowane!
co ciekawe nie farbuje sama podszewka a materiał, z którego wykonano marynarkę (poliester z domieszka elastanu). Farbowanie nie nasila się pod wpływem temperatury.
najbardziej denerwuje mnie, że farbuja te części marynarki, które zachodzą do wewnątrz tak, aby mogły byc elegancko połączone z podszewką czyli góra kołnierza i kawałek zachodzący na kark, mankiety i klapy oraz dolna krawędź.
Czytałam na jakimś forum, że dobrym rozwiązaniem jest wymieszać litr octu z litrem letniej wody i moczyć, moczyc...ale może znacie jakies inne sposoby??

Marynarka jest świetna, nie chciałabym się jej pozbywać jednak nie wiem co zrobić abym mogła ubrać pod nią coś jasnego bez obaw, że zaraz pojawią się na tym czarne zabrudzenia.

Zastanawiam się, czy nie wyprać jej tak kilka razy ....na dzinsy zwykle to działało...

Drogie Panie obeznane z tematem farbowania i zapobiegania proszę o radę
Podbijam, mam IDENTYCZNY problem, dzisiaj w pracy mam czarny żakiet i jasną (białą bluzkę) pod spodem, zauważyłam, że STRASZNIE mi zafarbował ;( No jak chodzić w takim ciuchu? I co tylko czarne bluzki pod spód pozostają? Bez sensu....
Anulka552255 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-30, 23:16   #25
lilimaer
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 179
Dot.: marynara mi farbuje..czarna jest piekielnie

zrobiłam wtedy ta akcję z octem.
nic nie pomogło, tylko strasznie zasmrodziła mi ciuchy w szafie, bo zapach octu to jakis koszmar. W końcu pozbyłam się tej marynarki.
Ja bym teraz na Twoim miejscu spróbowała ja reklamować. Kiedyś w reserved przyjęli mi do reklamacji i uznali - dwie koszulki gdzie z jednej sprała się aplikacja a druga (biała w czarne pasy) została tymi czarnymi pasami zafarbowana pod wpływem prania.
lilimaer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-31 00:16:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:57.