Psychiatra- cz 3 - Strona 155 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-10-27, 00:22   #4621
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Psychiatra- cz 3

Cytat:
Napisane przez monimyszek Pokaż wiadomość
No więc właśnie. Ataki pani także są leczone psychoterapią.
No tak, może na te pozostałości moich lęków starczą, bo jak pisałam czuje takie przeczucie, że umrę niedługo, a wiecie, mi zazwyczaj przeczucia się sprawdzały. No ale to pewnie takie "nerwicowe" przeczucie.

Tolvaj
, a na co Ty chorujesz? CHAD?
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-27, 00:33   #4622
dystopia
Rozeznanie
 
Avatar dystopia
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 787
Dot.: Psychiatra- cz 3

Cytat:
Napisane przez fankapsychiatrii Pokaż wiadomość
Omamy węchowe mogą byc w psychotycznej depresji ale nie jest sie wtedy wobec nich krytycznym. Natomiast może być tak,że jako iz leki p/depresyjne obniżaja próg drgawkowy to uaktywnia sie padaczka - tzw.napady hakowe polegają właśnie na odczuwaniu nieprzyjemnych zapachów.Wskazane jest EEG i badanie neuroobrazowe.
o rany, dzieki za odpowiedź, poczytam o tym więcej.

Cytat:
Napisane przez Summertime Sadness Pokaż wiadomość
Kurde, współczuję tych zapachowych omamów :-( Wenla daje czasem nieprzewidywalne skutki uboczne (właśnie dlatego zwlekam z jej wprowadzeniem ).
ja na wenli czuję się dużo lepiej niż wcześniej na seronilu. z dziwnych objawów polekowych mam jeszcze masę niezidentyfikowanych siniaków, tiki nerwowe w nogach i ciągłe ziewanie, chociaż to wszystko jest do przeżycia.
dystopia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-27, 07:25   #4623
monimyszek
Zakorzenienie
 
Avatar monimyszek
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 13 435
Dot.: Psychiatra- cz 3

Cytat:
Napisane przez Candy_lips Pokaż wiadomość
No tak, może na te pozostałości moich lęków starczą, bo jak pisałam czuje takie przeczucie, że umrę niedługo, a wiecie, mi zazwyczaj przeczucia się sprawdzały. No ale to pewnie takie "nerwicowe" przeczucie.

Tolvaj
, a na co Ty chorujesz? CHAD?
A mówiłaś lekarce o tym "przeczuciu" ?
__________________
monimyszek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-27, 16:32   #4624
karolinaP103
Zadomowienie
 
Avatar karolinaP103
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 1 313
Dot.: Psychiatra- cz 3

Mi venlafaksyna tak dźwigła ciśnienie ( 180/140), że nawet po odstawieniu musiałam brać leki na obniżenie cisnienia przez chyba pół roku
karolinaP103 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-27, 20:23   #4625
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Psychiatra- cz 3

Cytat:
Napisane przez monimyszek Pokaż wiadomość
A mówiłaś lekarce o tym "przeczuciu" ?
Nie, psychiatrze nie mówiłam, psychologowi powiem. To jest psychiatra raczej tylko od leków, więc nie wiem co mogłaby mi tu doradzić i powiedzieć.
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-27, 20:26   #4626
monimyszek
Zakorzenienie
 
Avatar monimyszek
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 13 435
Dot.: Psychiatra- cz 3

Cytat:
Napisane przez Candy_lips Pokaż wiadomość
Nie, psychiatrze nie mówiłam, psychologowi powiem. To jest psychiatra raczej tylko od leków, więc nie wiem co mogłaby mi tu doradzić i powiedzieć.
A to nie mówisz lekarce takich rzeczy? No może leki mogłyby to wyeliminować. Ej, to powinnaś lekarce powiedzieć.
__________________
monimyszek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-27, 21:13   #4627
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Psychiatra- cz 3

psychiatrze jak najbardziej trzeba mówić o WSZYSTKICH OBJAWACH.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-28, 00:08   #4628
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Psychiatra- cz 3

Cytat:
Napisane przez Candy_lips Pokaż wiadomość
Nie, psychiatrze nie mówiłam, psychologowi powiem. To jest psychiatra raczej tylko od leków, więc nie wiem co mogłaby mi tu doradzić i powiedzieć.
Jak Ty będziesz sobie wybierać, o jakich objawach będziesz mówić, a o jakich nie, to życzę powodzenia w leczeniu.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-28, 00:37   #4629
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Psychiatra- cz 3

No macie rację, ale uznałam, że i tak skoro coraz mniejsze lęki mam itp, to jakoś zapomniałam. Czasem mam nawet tak, że zapomnę o czymś powiedzieć, bo denerwuję się, zawsze tak się denerwuje przy wizycie i to nie jest specjalnie, jakoś tak mam. A nie wiem czy jest jakiś lek na "przeczucie, że się wkrótce umrze". No, ale macie rację, następnym razem na pewno powiem jej, nie powinnam tak sobie wybierać.
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-28, 06:27   #4630
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Psychiatra- cz 3

to nie jest przeczucie tylko lęk
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-28, 08:34   #4631
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Psychiatra- cz 3

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
to nie jest przeczucie tylko lęk
Wiem, wiem, tylko nazywam to przeczuci8em, bo teraz to w formie przeczucia, a zwłaszcza jak coś zakuje czy serca podskoczy do gardła- w sensie wiecie ten skurcz dodatkowy co idzie do gardła, rzadziej mi się zdarza, ale jak mam.. to masakra.

To tak jak przeczucie np ktoś ma, że coś tam się stanie i się dzieje, toteż często miewałam jakieś przeczucia i sprawdzały się.. no i to też w formie przeczucia. No, ale to pewnie tak nerwica mnie myli, że to niby przeczucie Ona potrafi różne rzeczy wyczyniać.
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-28, 10:08   #4632
Summertime Sadness
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 66
Dot.: Psychiatra- cz 3

Dzisiaj łyknęłam ostatnią dawkę escitalopramu, od jutra biorę wenlę Właśnie zrobiłam zamówienie na dozie

Do psychiatry chodzę z kartką bo tez nieraz "zapomniałam" powiedzieć np. o tym, że serducho mi wyskakuje z piersi itp. drobiazgach
Summertime Sadness jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-28, 10:24   #4633
asiuk
Zakorzenienie
 
Avatar asiuk
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 6 569
Dot.: Psychiatra- cz 3

Uczucie derealizacji i depersonalizacji odczuwam dość często, głównie na większych przestrzeniach. Czasem mam wrażenie, że zaraz się przewrócę.
__________________
my

Ewunia

Staś

bloguję
asiuk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-28, 10:31   #4634
Ryska88
Rozeznanie
 
Avatar Ryska88
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 734
Dot.: Psychiatra- cz 3

Asiuk, mam identycznie.

I też ciągle zapominam powiedzieć o czymś lekarzowi.

Dziś miałam mieć wizytę u psychologa, zadzwonili, że odwołane, bo Pani doktor zachorowała. Mój termin to... 19 listopad. Chyba się załamie
__________________
Kiedy się rodzimy potrafimy tylko żyć...
Ryska88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-28, 12:05   #4635
ever-dream
Wtajemniczenie
 
Avatar ever-dream
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 491
Dot.: Psychiatra- cz 3

Czy też miałyście takie bóle głowy podczas zażywania leków? Obecnie dobowo biorę 200mg Asertinu, 30 Mirtor plus Chloroprotixen Zentiva trzy razy dziennie.
__________________
"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki".
ever-dream jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-28, 15:47   #4636
Ryska88
Rozeznanie
 
Avatar Ryska88
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 734
Dot.: Psychiatra- cz 3

Ja mam ból głowy, ale nie wiązałam tego z lekami. Boli mnie z tyłu po prawej stronie i nie jest to ból ciągły, tylko chwilę zaboli zaraz przestanie i tak w kółko. Ciężko mi opędzić sie od myśli, że to guz mózgu albo tętniak.
__________________
Kiedy się rodzimy potrafimy tylko żyć...
Ryska88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-28, 16:08   #4637
monimyszek
Zakorzenienie
 
Avatar monimyszek
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 13 435
Dot.: Psychiatra- cz 3

Cytat:
Napisane przez ever-dream Pokaż wiadomość
Czy też miałyście takie bóle głowy podczas zażywania leków? Obecnie dobowo biorę 200mg Asertinu, 30 Mirtor plus Chloroprotixen Zentiva trzy razy dziennie.
Nie miałam bólu głowy.
__________________
monimyszek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-28, 23:44   #4638
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Psychiatra- cz 3

Cytat:
Napisane przez ever-dream Pokaż wiadomość
Czy też miałyście takie bóle głowy podczas zażywania leków? Obecnie dobowo biorę 200mg Asertinu, 30 Mirtor plus Chloroprotixen Zentiva trzy razy dziennie.
Jak pisałam przed braniem leków miałam chyba wszystkie możliwe objawy nerwicy, jak zaczęłam brać leki to też niestety miałam wszystkie chyba skutki uboczne A męczyły mnie dość długo, bo miesiąc z hakiem. Także tak, bóle głowy też miałam, czasem takie jakby mi ktoś coś w głowie gotował, ale najbardziej dokuczliwe chyba zawroty głowy, jeszcze mocniejsze kołatanie serca, jeszcze szybsze męczenie się, praktycznie brak siły na nic i wiele innych. Brałam i biorę inne leki niż TY, ale objawy mogą być przeróżne.
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-29, 10:01   #4639
oh-bunny
Raczkowanie
 
Avatar oh-bunny
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 240
Dot.: Psychiatra- cz 3

Cześć dziewczyny, jestem po wizycie u psychiatry.
Dostałam przepisany Escitalopram ale bardzo boję się go brać - pracuję w aptece (nie jestem farmaceutą) i gdy przekazałam receptę mojej kierowniczce bardzo się zdziwiła i zaczęła wypytywać co się dzieje.... :/
Czy macie jakieś doświadczenia z tym lekiem? Przebrnęłam przez część wątku, nie całośc - przyznaję się bez bicia, ale strasznie ciężko mi się skupić na czymkolwiek ostatnio.
__________________
butoholiczka

Edytowane przez oh-bunny
Czas edycji: 2013-10-29 o 10:04
oh-bunny jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-29, 12:39   #4640
asiuk
Zakorzenienie
 
Avatar asiuk
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 6 569
Dot.: Psychiatra- cz 3

Cytat:
Napisane przez oh-bunny Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, jestem po wizycie u psychiatry.
Dostałam przepisany Escitalopram ale bardzo boję się go brać - pracuję w aptece (nie jestem farmaceutą) i gdy przekazałam receptę mojej kierowniczce bardzo się zdziwiła i zaczęła wypytywać co się dzieje.... :/
Czy macie jakieś doświadczenia z tym lekiem? Przebrnęłam przez część wątku, nie całośc - przyznaję się bez bicia, ale strasznie ciężko mi się skupić na czymkolwiek ostatnio.
Co Ci dolega?

Niepotrzebnie się obawiasz, Escitalopram jest ponoć najlepiej tolerowanym lekiem z grupy SSRI (wg mojego lekarza).

Mi nie pomógł, ale nie działo się po nim nic strasznego
__________________
my

Ewunia

Staś

bloguję
asiuk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-29, 13:55   #4641
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Psychiatra- cz 3

Cytat:
Napisane przez oh-bunny Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, jestem po wizycie u psychiatry.
Dostałam przepisany Escitalopram ale bardzo boję się go brać - pracuję w aptece (nie jestem farmaceutą) i gdy przekazałam receptę mojej kierowniczce bardzo się zdziwiła i zaczęła wypytywać co się dzieje.... :/
Czy macie jakieś doświadczenia z tym lekiem? Przebrnęłam przez część wątku, nie całośc - przyznaję się bez bicia, ale strasznie ciężko mi się skupić na czymkolwiek ostatnio.
ale czego się boisz? najlepsza rada w przypadku leków psychiatrycznych to nie czytać ulotki poza tym sorry, ale kierowniczka apteki to nie lekarz psychiatra, niech się dziwi do upojenia. A Ty masz się słuchać lekarza
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-29, 14:14   #4642
Tolvaj
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 639
Dot.: Psychiatra- cz 3

Cytat:
Napisane przez Candy_lips Pokaż wiadomość
No tak, może na te pozostałości moich lęków starczą, bo jak pisałam czuje takie przeczucie, że umrę niedługo, a wiecie, mi zazwyczaj przeczucia się sprawdzały. No ale to pewnie takie "nerwicowe" przeczucie.

Tolvaj
, a na co Ty chorujesz? CHAD?
Tak, chad plus zaburzenia osobowości, ale tutaj mam nadzieję, że terapia pomoże

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
ale czego się boisz? najlepsza rada w przypadku leków psychiatrycznych to nie czytać ulotki poza tym sorry, ale kierowniczka apteki to nie lekarz psychiatra, niech się dziwi do upojenia. A Ty masz się słuchać lekarza
Może kierowniczka po prostu zmartwiła się, że oh-bunny ma problemy natury psychicznej


A ja dzisiaj dostałam trochę opieprz od terapeutki... że tak identyfikuję się z chorobą, jakby poza nią nie było w ogóle mnie. A mi wydaje się, że właśnie teraz odkrywam, kim jestem, a co jest objawem.

Dla chadowych dziewczyn: czy korzystałyście z tego podręcznika? Ja właśnie ostatnio kupiłam, wydaje się być całkiem ok
http://www.wuj.pl/page,produkt,prodi...,katid,47.html
Tolvaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-29, 15:14   #4643
Ryska88
Rozeznanie
 
Avatar Ryska88
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 734
Dot.: Psychiatra- cz 3

Cytat:
Napisane przez oh-bunny Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, jestem po wizycie u psychiatry.
Dostałam przepisany Escitalopram ale bardzo boję się go brać - pracuję w aptece (nie jestem farmaceutą) i gdy przekazałam receptę mojej kierowniczce bardzo się zdziwiła i zaczęła wypytywać co się dzieje.... :/
Czy macie jakieś doświadczenia z tym lekiem? Przebrnęłam przez część wątku, nie całośc - przyznaję się bez bicia, ale strasznie ciężko mi się skupić na czymkolwiek ostatnio.
J biorę 3 opakowanie. Nie miałam żadnych skutków ubocznych, ani nasilenia nerwicy w początkowym zażywaniu. Nie bój się!
__________________
Kiedy się rodzimy potrafimy tylko żyć...
Ryska88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-29, 17:09   #4644
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Psychiatra- cz 3

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
ale czego się boisz? najlepsza rada w przypadku leków psychiatrycznych to nie czytać ulotki poza tym sorry, ale kierowniczka apteki to nie lekarz psychiatra, niech się dziwi do upojenia. A Ty masz się słuchać lekarza
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-29, 17:23   #4645
Summertime Sadness
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 66
Dot.: Psychiatra- cz 3

Cytat:
Napisane przez oh-bunny Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, jestem po wizycie u psychiatry.
Dostałam przepisany Escitalopram ale bardzo boję się go brać - pracuję w aptece (nie jestem farmaceutą) i gdy przekazałam receptę mojej kierowniczce bardzo się zdziwiła i zaczęła wypytywać co się dzieje.... :/
Czy macie jakieś doświadczenia z tym lekiem? Przebrnęłam przez część wątku, nie całośc - przyznaję się bez bicia, ale strasznie ciężko mi się skupić na czymkolwiek ostatnio.
Dziewczyny, po przeczytaniu tego posta tak mi się nasunęło pytanie: Komu powiedziałyście, że jesteście chore? U mnie wie mąż, trzy dobre przyjaciółki i moi rodzice (choć oni mają na ten temat swoje teorie ) Nigdy nie powiedziałam też żadnemu pracodawcy ani nawet lekarzowi innemu niż psychiatra no i ginekolog (w ciąży i podczas karmienia nie brałam leków).

---------- Dopisano o 18:23 ---------- Poprzedni post napisano o 18:22 ----------

Co do escitalopramu: u mnie zadziałał szybko, brak większych efektów ubocznych, ale po około 6-ciu miesiącach stopniowo przestał działać a nastrój zaczął iść systematycznie w dół i w dół.
Summertime Sadness jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-29, 18:16   #4646
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Psychiatra- cz 3

Cytat:
Napisane przez Summertime Sadness Pokaż wiadomość
Dziewczyny, po przeczytaniu tego posta tak mi się nasunęło pytanie: Komu powiedziałyście, że jesteście chore? U mnie wie mąż, trzy dobre przyjaciółki i moi rodzice (choć oni mają na ten temat swoje teorie ) Nigdy nie powiedziałam też żadnemu pracodawcy ani nawet lekarzowi innemu niż psychiatra no i ginekolog (w ciąży i podczas karmienia nie brałam leków).

---------- Dopisano o 18:23 ---------- Poprzedni post napisano o 18:22 ----------

Co do escitalopramu: u mnie zadziałał szybko, brak większych efektów ubocznych, ale po około 6-ciu miesiącach stopniowo przestał działać a nastrój zaczął iść systematycznie w dół i w dół.
Jakie to teorie?

Nigdy nie miałaś problemu z interakcjami leków itd.? Nikt Cię nigdy nie pytał, jakie leki bierzesz (tzn.takie pytanie ogólne)?
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-29, 19:24   #4647
Summertime Sadness
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 66
Dot.: Psychiatra- cz 3

No, że wymyślam i najlepiej abym się wzięła w garść. Zabrała się za zarabianie pieniędzy i pracowanie na przyszłość moich dzieci a nie tylko płakała, truła wątrobę proszkami... No ale moi rodzice to alkoholik+współuzależnion a więc tu się nie można za dużo spodziewać, niestety :-( Co nie zmienia faktu, że bywa mi przykro po ich komentarzach.

Edytowane przez Summertime Sadness
Czas edycji: 2013-10-29 o 19:28
Summertime Sadness jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-29, 22:30   #4648
Dearlie
Zakorzenienie
 
Avatar Dearlie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 3 206
Dot.: Psychiatra- cz 3

U mnie wie mój partner, najbliższa rodzina, częściowo rodzina partnera, przyjaciółki i kilka znajomych ( którym po pijaku się kiedyś wygadałam, ale już wtedy wiedziały, że coś jest nie tak, bo miałam zaburzenia odżywiania i nie trudno było zauważyć, że coś jest ze mną nie tak ). Nie mam problemu ze swoją chorobą i mówieniem o niej, ale z drugiej strony nie wszyscy muszą wiedzieć, bo i po co, prawda?

Swoją drogą ostatnio zmieniałam lekarza rodzinnego i zwróciłam się do niego z okropnymi bólami brzucha, więc musiałam powiedzieć jakie leki przyjmuję. Był wielce zdziwiony, że ktokolwiek zdiagnozował mi Chad bez obserwacji na oddziale.
__________________
ANTOŚ 28.10.2012
Dearlie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-29, 22:59   #4649
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Psychiatra- cz 3

Cytat:
Napisane przez Dearlie Pokaż wiadomość
U mnie wie mój partner, najbliższa rodzina, częściowo rodzina partnera, przyjaciółki i kilka znajomych ( którym po pijaku się kiedyś wygadałam, ale już wtedy wiedziały, że coś jest nie tak, bo miałam zaburzenia odżywiania i nie trudno było zauważyć, że coś jest ze mną nie tak ). Nie mam problemu ze swoją chorobą i mówieniem o niej, ale z drugiej strony nie wszyscy muszą wiedzieć, bo i po co, prawda?

Swoją drogą ostatnio zmieniałam lekarza rodzinnego i zwróciłam się do niego z okropnymi bólami brzucha, więc musiałam powiedzieć jakie leki przyjmuję. Był wielce zdziwiony, że ktokolwiek zdiagnozował mi Chad bez obserwacji na oddziale.
Ogólnie uważam, że lekarze POZ to o psychiatrii mają niewielkie pojęcie.
Domyślam się, dlaczego się zdziwił. Zdiagnozowanie CHAD jest o tyle trudne, że w przypadku hipomanii człowiek może mieć problem z rozróżnieniem hipo od poprawy. I zazwyczaj nie odnotowuje tego jako objawu. Moja znajoma przez dwa lata była leczona na nawracającą depresję, a okazało się, że ma CHAD. Właśnie z takich względów. Akurat ona trafiła do szpitala z epizodem depresji, a wyszło z hipomanią (wtedy tego nikt nie zauważył).
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-30, 09:38   #4650
asiuk
Zakorzenienie
 
Avatar asiuk
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 6 569
Dot.: Psychiatra- cz 3

Czas Komety, i właśnie ja się wielokrotnie zastanawiałam, jak jest z diagnozowaniem CHAD u kogoś, kto miewa "tylko" hipomanie? Mania jest wyraźnie widoczna, ale hipomania już niekoniecznie.
A mój psychiatra i terapeuci zawsze mi mówili, że "chad od razu widać"

U mnie wie mąż - wie dokładnie. Niektórzy znajomi wiedzą, że ciągnie się za mną jeszcze depresja poporodowa, dwie przyjaciółki wiedzą o ZO. A moja mama zna diagnozę, a siostra jedynie, że chodzę na terapię.
__________________
my

Ewunia

Staś

bloguję
asiuk jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:16.