Drugi licencjat w wieku 22 lat? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-11-11, 21:59   #1
AllieJ
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-11
Wiadomości: 1

Drugi licencjat w wieku 22 lat?


Mam 21 lat. Jestem na 3 roku lingwistyki stosowanej, w tym roku piszę pracę licencjacką. Lubię uczyć się języków obcych, jednak wiem, że ciężko jest znaleźć pracę jako tłumacz przysięgły a zwykłe tłumaczenia to raczej dodatkowa praca a nie główne źródło utrzymania. Szczerze przyznam że wybrałam te studia ze względu na zainteresowania, nie patrzyłam na przyszłe perspektywy zawodowe i teraz tego żałuję. Dlatego zastanawiam się czy nie zrobić drugiego licencjatu. Myślę o logopedii. Chcę ten licencjat jeszcze zrobić w trybie dziennym a magisterkę zaocznie, żeby w tym czasie nabrać już jakiegoś doświadczenia i się usamodzielnić. Ale zastanawiam się czy to nie jest za późno? Jak skończę tę magisterkę to będę miała 27 lat, większość moich znajomych będzie już dawno po studiach. To + fakt że moje pierwsze studia wtedy będą trochę straconymi 3 latami to chyba jedyne rzeczy przez które mam wątpliwości czy w ogóle jeszcze jest sens się w to mieszać. Co o tym sądzicie?
AllieJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-12, 10:41   #2
Alekto123
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 1 213
Dot.: Drugi licencjat w wieku 22 lat?

Sprawdziłaś jak wygląda sprawa z logopedią i praca w tym? Jakie są zarobki? Ile jest ofert pracy? Rozmawiałaś z ludźmi, którzy już pracują w tym zawodzie albo chociaż kończą studia? Szukałaś grup dla logopedów np. na facebook'u żeby się zorientować w sytuacji na rynku?

Sprawdziłam na szybko ile jest ofert pracy dla logopedy na pracuj.pl. 2 oferty na całą Polskę, szału nie ma.

Nie przejmuj się jak chcesz iść na studia teraz. Starsi ludzie od Ciebie studiują.

Znasz języki? Jakie? Jak więcej niż jeden to możesz spokojnie iść do korpo, na działu finansowego albo na help desk do IT. W dziele finansowym korpo zajmujesz się małym wycinkiem księgowości, więc na start nie musisz mieć żadnej super wiedzy. Na help desk też nie jeśli są to obowiązki typu resetowanie haseł. Powiedzą i nauczą Cię w takiej pracy co masz robić.
Alekto123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-30, 19:03   #3
owca_kamerunska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 22
Dot.: Drugi licencjat w wieku 22 lat?

A ja uważam, że jeśli widzisz się w tej logopedii, to wcale nie jest za późno. To, że skończysz mgr w wieku 27 lat, to naprawdę jeszcze nic, znam ludzi, który kończyli mgr mając 40+ Uważam że nigdy nie jest za późno na to. W tym czy innym kierunku.
owca_kamerunska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-31, 08:21   #4
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Drugi licencjat w wieku 22 lat?

Cytat:
Napisane przez Alekto123 Pokaż wiadomość
Sprawdziłaś jak wygląda sprawa z logopedią i praca w tym? Jakie są zarobki? Ile jest ofert pracy? Rozmawiałaś z ludźmi, którzy już pracują w tym zawodzie albo chociaż kończą studia? Szukałaś grup dla logopedów np. na facebook'u żeby się zorientować w sytuacji na rynku?

Sprawdziłam na szybko ile jest ofert pracy dla logopedy na pracuj.pl. 2 oferty na całą Polskę, szału nie ma.

Nie przejmuj się jak chcesz iść na studia teraz. Starsi ludzie od Ciebie studiują.

Znasz języki? Jakie? Jak więcej niż jeden to możesz spokojnie iść do korpo, na działu finansowego albo na help desk do IT. W dziele finansowym korpo zajmujesz się małym wycinkiem księgowości, więc na start nie musisz mieć żadnej super wiedzy. Na help desk też nie jeśli są to obowiązki typu resetowanie haseł. Powiedzą i nauczą Cię w takiej pracy co masz robić.
Tez bym chyba polaczyla jezyki z finansami. Zastanawiam sie, czy teraz nie zrobic jakiegos kursu w tym kierunku, tylko ze jestem od ciebie autorko 5 lat starsza.
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-31, 11:26   #5
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Drugi licencjat w wieku 22 lat?

Ja na drugie studia poszłam mając 35. Nie ma wieku, w którym jest za późno Magistra będę mieć na 40 urodziny.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-01, 18:48   #6
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Drugi licencjat w wieku 22 lat?

To wcale nie jest późno na drugie studia, ja bym powiedziała, że wręcz wcześnie, dużo osób tak robi, że zmienia kierunek albo zaczyna następny, przynajmniej już jeden dyplom będziesz miała.

Jedyne co bym poradziła, to warto się zastanowić czego oczekujesz po tym drugim kierunku. Jeśli to ma być twój przyszły zawód, to warto albo wybrać coś, co jest poszukiwane na rynku pracy, albo coś, na co masz pomysł (jakaś własna działalność albo rzadszy zwód, do którego te studia się przydadzą)
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-01-01 19:48:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:40.