Majówki 2017 cz. I ! <3 - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-06-01, 09:37   #91
CamomileS
Zadomowienie
 
Avatar CamomileS
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 659
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Cytat:
Napisane przez vikuniaa Pokaż wiadomość
Dziekuje dziewczyny za zyczenia! Ja swietuje podwojnie . Juz poprosilam TZ o sushi na kolacje, hurra!

Anita, te wizyty sa pozadne, ale nie obowiazkowe. Tutaj polozna to niezalezny zawod, one wszystkie same oplacaja skladki itd., nie sa zatrudnione przez szpital.
Trudno, i tak nie byla jakas super, skoro ponad tydzien po porodzie nawet nie zajrzala mi do krocza, a wiedziala, ze bylam nacinana. Pojde ze szwani do lekarza na dniach, bo juz prawie 2 tyg po porodzie, a mi nikt tam nie spojrzal. Z malym wszystko ok, jakby co to mam pediatre. Moze dzisiaj poszukam tez innej poloznej, ale to tak naprawde strata czasu...

Maly juz wazy 3900g, TZ wczoraj znowu przyniosl wage .

Wszystkiego naj dla naszych maluszkow!


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:27 ---------- Poprzedni post napisano o 10:25 ----------

My tez spimy w 3 i czasami budze TZ, zeby przebral malego .


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale przykoksil! Na pewno to dobra waga? Mój miał też 3600 po porodzie i teraz na wizycie we wtorek wrócił do masy urodzeniowej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
CamomileS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-01, 09:39   #92
decorail
Zakorzenienie
 
Avatar decorail
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 855
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Camomiles - u nas to samo, z 15 min to max jak sam poleży jeszcze lubi jak się go nosi na rękach i gada do niego i miny robi

Też zastanawiam się nad chustą poważnie
decorail jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-01, 09:41   #93
BlackSanctum
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warmia. :)
Wiadomości: 6 752
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Cytat:
Napisane przez CamomileS Pokaż wiadomość
Dziewczyny suplementujcie magnez.

Czy wasze dzieci też jak nie śpią i nie jedzą to płaczą?
Mój nie potrafi leżeć i np patrzeć przez dłuższą chwilę tylko beczy :/ czy to mija?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Niestety to nie minie. Taki charakter. Moja starsza taka była, ciągle potrzebowała uwagi. Też liczyłam na to, że to minie, ale nie minęło. Za to Liliana to anioł. Wcale nie płacze.

Wysłane z mojego E6653 przy użyciu Tapatalka
BlackSanctum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-01, 09:54   #94
milutek
Wtajemniczenie
 
Avatar milutek
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 219
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Cytat:
Napisane przez CamomileS Pokaż wiadomość
Dziewczyny suplementujcie magnez.

Czy wasze dzieci też jak nie śpią i nie jedzą to płaczą?
Mój nie potrafi leżeć i np patrzeć przez dłuższą chwilę tylko beczy :/ czy to mija?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mój mały Bobik ma identycznie, jak nie śpi lub nie cyca, to płacze. No chyba że go noszę na rękach, cwaniak dziś kończy 3 tyg a już wymusza noszenie Jak z nim siedzę i lulam, opowiadam czy śpiewam to jest ryk, a jak chodzę to jest dobrze... eh... ciężki egzemplarz, pierwszy synek był spokojniejszy.
__________________
milutek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-01, 10:07   #95
emi_lka
Zakorzenienie
 
Avatar emi_lka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 6 074
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Hej, hej!
Wszystkiego najlepszego dla wszystkich naszych najwspanialszych, najpiękniejszych, wyczekanych i ukochanych maluchów


Cytat:
Napisane przez CamomileS Pokaż wiadomość
Dziewczyny suplementujcie magnez.

Czy wasze dzieci też jak nie śpią i nie jedzą to płaczą?
Mój nie potrafi leżeć i np patrzeć przez dłuższą chwilę tylko beczy :/ czy to mija?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mój maluch też tak ma - dziś np. musieliśmy go nosić, pokazywać świat, gadać, śpiewać i tańczyć. Ostatecznie przysnął ze mną na chwilę na łóżku, gdy mu opowiadałam o porodzie 5 tygodni temu Ale jak tylko go chciałam odłożyć do łóżeczka - płacz.

Vikunia, wszystkiego najlepszego! Szczęścia i jak najmniej trosk okołosynkowych
emi_lka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-01, 10:16   #96
gornek
Zakorzenienie
 
Avatar gornek
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 042
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

To mój dziec jest wyjątkowy bo sam sobie leży w łóżeczku i gaworzy :P ma włączona karuzele i migają mu czarno białe obrazki czasem tak zaśnie a czasem kopie nóżkami i przekręca sie do innej pozycji po jakimś czasie. Owszem lubi noszenie ale nie płacze jak jest odkładany dzisiaj mam w planie mu kupić książeczkę i będę czytać, coby ☠☠☠☠☠☠☠ nie gadać tylko cos konkretnego xd


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
__________________
02.05.2012
14.04.2017 Maksymilian
13.05.2022 Filip
gornek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-01, 10:22   #97
999fd1c55571ad5d2d0bdb01d195d36e03efc653
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 732
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Cytat:
Napisane przez gornek Pokaż wiadomość
To mój dziec jest wyjątkowy bo sam sobie leży w łóżeczku i gaworzyma włączona karuzele i migają mu czarno białe obrazki czasem tak zaśnie a czasem kopie nóżkami i przekręca sie do innej pozycji po jakimś czasie. Owszem lubi noszenie ale nie płacze jak jest odkładany dzisiaj mam w planie mu kupić książeczkę i będę czytać, coby ☠☠☠☠☠☠☠ nie gadać tylko cos konkretnego xd


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Właśnie s jaką ksiazeczke? Też o tym myślałam.. Młoda w niedzielę będzie miała miesiąc i też chce zacząć jej coś czytać bo ile można gadać bez sensu xd

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
999fd1c55571ad5d2d0bdb01d195d36e03efc653 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-06-01, 10:27   #98
emi_lka
Zakorzenienie
 
Avatar emi_lka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 6 074
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Cytat:
Napisane przez gornek Pokaż wiadomość
To mój dziec jest wyjątkowy bo sam sobie leży w łóżeczku i gaworzy :P ma włączona karuzele i migają mu czarno białe obrazki czasem tak zaśnie a czasem kopie nóżkami i przekręca sie do innej pozycji po jakimś czasie. Owszem lubi noszenie ale nie płacze jak jest odkładany dzisiaj mam w planie mu kupić książeczkę i będę czytać, coby ☠☠☠☠☠☠☠ nie gadać tylko cos konkretnego xd


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Ja właśnie czekam, aż zacznie sobie głużyć, gruchać (gaworzenie ok. 6 miesiąca dopiero - intencjonalne, głużenie ok. 2 miesiąca - wydawanie gardłowych odgłosów - przypadkowe, w stanach zadowolenia).

U nas już łatwo odróżnić płacz z nudów od płaczu z niewygody, czy głodu. Obawiam się, że ten płacz z nudów będzie się nasilać, a od poniedziałku zostaję sama w domu

Mam duży problem z wychodzeniem z wózkiem z klatki - jak sobie radzicie? Mam windę, ale z parteru trzeba zejść jeszcze po schodach. Wózek jest ciężki, po cc i po operacji ropnia nie mogę dźwigać na razie, mamy taką pochylnię zrobioną, ale jest tak stroma, że nie umiem z niej zjechać...

Jak sobie radzicie?
emi_lka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-01, 10:27   #99
talusiax33
Zadomowienie
 
Avatar talusiax33
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 722
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Vikunia wszystkiego najlepszego *

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
talusiax33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-01, 10:32   #100
felliciti
Wtajemniczenie
 
Avatar felliciti
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 415
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Cytat:
Napisane przez CamomileS Pokaż wiadomość
Szczerze to raczej nie było w mojej wypowiedzi narzekania. Po prostu nie wiem on co mu chodzi.

Jeżeli chodzi o chustę to wiazesz mała tradycyjnie czy na pół-lezaco? Ponoć takie maluchy tak się powinno wiązać, ale nam na szkoleniu nie pokazywali takiej metody.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Absolutnie nie miałam nic złego na myśli, tak napisałam po prostu ogólnie, że jak nam dzieciaczki płaczą bez powodu to nie ma co narzekać tylko brać się za zabawianie
Normalnie wiąże na stojąco, najpierw zakładam chustę na brzuch i ramiona, później malutką na ramię i ją powoli "spuszczam" w chustę asekurując od dołu. Mała nie lubi wiązania, ale jak już skończę to się uspokaja i zasypia przeważnie

---------- Dopisano o 09:32 ---------- Poprzedni post napisano o 09:28 ----------

Emilka ja chowam do samochodu, a córcia na ramię. Niestety u nas 3 piętro bez windy, a zostawiać na klatce nie chcę. Do piwnicy też schody, nie dałabym rady znieść z małą (nie dość że ciężki to jeszcze wąsko).
__________________
Look, if you had one shot, or one opportunity
To seize everything you ever wanted in one moment
Would you capture it? Or just let it slip?
felliciti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-01, 10:37   #101
BlackSanctum
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warmia. :)
Wiadomości: 6 752
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Ja robię to samo, co Felliciti. Wózek do auta, a małą noszę w foteliku. My mieszkamy na drugim piętrze, ale i tak nie noszę wózka, bo póki co nie mogę dźwigać po porodzie - jak podniosę coś powyżej 10 kg, to mnie potem bardzo boli kość ogonowa i pachwiny... Dlatego biorę małą w jej fotelik, znoszę do auta, a w bagażniku trzymam wózek. Rozkładam go i przekładam do niego królika. I tyle.

Wysłane z mojego E6653 przy użyciu Tapatalka
BlackSanctum jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-06-01, 10:38   #102
aixa
Rozeznanie
 
Avatar aixa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 919
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Cytat:
Napisane przez ania9o Pokaż wiadomość
Tak... I to taki śmierdzący pot że jakbym mogła to bym nie wychodziła z pod prysznica... Wstyd mi wychodzić do ludzi bo zaraz śmierdzę.

Dziewczyny dzisiaj jest ten dzień 😁 moi rodzice właśnie wywożą resztę swoich rzeczy 😁
ja też się pocę, na szczęście tylko w nocy

Ania
w końcu się doczekałaś, teraz chata tylko dla WAS



Cytat:
Napisane przez Mohnka Pokaż wiadomość

i ja melduje się na odchowalni, mimo kolejnej nieobecności.. (jak zwylke pod gorke, jak zwykle komplikacje, teraz mam drugi polog - tym razem trwa miesiac.. oby to juz koniec wstretnych historii) i jeszcze mam do nadrobienia studia, tyle roboty..

dzisiaj wracamy na cycka, mam nadzieje, ze sie przyjmie a mm bylo tylko 4 porcje.
witaj MOHNKA dawno Cię tu nie było, nie jestem w grupie na FB i nie wiem co się u WAS dzieje drugi połóg?

Cytat:
Napisane przez fartuch Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy ktoras z Was miala zapalenie ucha? Co to za bol? Bo podejrzewam u siebie i sama nie wiem czy to to.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
witam się z zapaleniem ucha trwającym nieustannie od 12 dni to bardzo boli i kłuje i też przez to wyję teraz jest już lepiej ale mam zatkane i niedosłuch koniecznie idź do laryngologa, może przepisze ci antybiotyk

a tak w ogóle to witam się na odchowalni w tak piękny dzień jakim jest
DZIEŃ DZIECKA WSZYSTKIM MALUSZKOM WSZYSTKIEGO CO NAJLEPSZE A ICH MAMOM DUŻO SNU, MAŁO NIEPOKOJU I SAMEGO SZCZĘŚCIA W CZYSTEJ POSTACI

Moja Maja też z tych egzemplarzy co marudzi i płacze jak ją odkładam, nawet w bujaczku nie bardzo jej się podoba, najlepiej na rączkach
Gornek zazdroszczę wyjątkowo spokojnego dziecia

Vikunia wszystkiego najlepszego : winko:
czy ty możesz jeść sushi karmiąc piersią?

U mnie noc fantastyczna, wyspałam się za WAS wszystkie tz spał z małą w sypialni a ja ze starszą córcią spałyśmy osobno
__________________
Lenka 12.03.2010 CC
http://www.suwaczki.com/tickers/ug378u69qhqma25s.png

Maja 27.04.2017 CC
aixa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-01, 10:40   #103
gornek
Zakorzenienie
 
Avatar gornek
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 042
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Effpe zobaczę co bedą mieć w biedronce bo tam idę, widziałam małego księcia a bardzo go lubiłam. Chce mu cokolwiek czytać zeby miał w razie co na pózniej książkę
Emilka ja wiem, ze to typowe gaworzenie pózniej bedzie on sobie po prostu teraz jakies dźwięki wydaje i kopie nóżkami


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
__________________
02.05.2012
14.04.2017 Maksymilian
13.05.2022 Filip
gornek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-01, 10:46   #104
aixa
Rozeznanie
 
Avatar aixa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 919
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Cytat:
Napisane przez emi_lka Pokaż wiadomość
Ja właśnie czekam, aż zacznie sobie głużyć, gruchać (gaworzenie ok. 6 miesiąca dopiero - intencjonalne, głużenie ok. 2 miesiąca - wydawanie gardłowych odgłosów - przypadkowe, w stanach zadowolenia).

U nas już łatwo odróżnić płacz z nudów od płaczu z niewygody, czy głodu. Obawiam się, że ten płacz z nudów będzie się nasilać, a od poniedziałku zostaję sama w domu

Mam duży problem z wychodzeniem z wózkiem z klatki - jak sobie radzicie? Mam windę, ale z parteru trzeba zejść jeszcze po schodach. Wózek jest ciężki, po cc i po operacji ropnia nie mogę dźwigać na razie, mamy taką pochylnię zrobioną, ale jest tak stroma, że nie umiem z niej zjechać...

Jak sobie radzicie?
ja też w bloku mieszkam, drugie piętro bez windy tz codziennie podstawia mi wózek pod klatką i przypina zapięciem od rowera o słupek, a ja schodzę z małą na rękach

---------- Dopisano o 11:46 ---------- Poprzedni post napisano o 11:42 ----------

w miniony weekend tz zrobił pępkowe dla wszystkich swoich kolegów był gril na działce jedyny plus tej imprezy to taki, że przytargał do domu 8 paczek pampersów w rozmiarze 2 i 3 domyślni ci jego koledzy a i słodkości dla mamusi Maji

dziś mojej mamy urodziny, niezła data zawsze my z siostrą przychodzimy do niej z prezentem a ona daje upominki nam, taka wymiana
__________________
Lenka 12.03.2010 CC
http://www.suwaczki.com/tickers/ug378u69qhqma25s.png

Maja 27.04.2017 CC
aixa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-01, 10:55   #105
999fd1c55571ad5d2d0bdb01d195d36e03efc653
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 732
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Cytat:
Napisane przez gornek Pokaż wiadomość
Effpe zobaczę co bedą mieć w biedronce bo tam idę, widziałam małego księcia a bardzo go lubiłam. Chce mu cokolwiek czytać zeby miał w razie co na pózniej książkę
Emilka ja wiem, ze to typowe gaworzenie pózniej bedzie on sobie po prostu teraz jakies dźwięki wydaje i kopie nóżkami


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Ja właśnie chciałam zamówić kilka książeczek z krótkimi opowieściami no i książkę z bajkami Disneya ale usłyszałam że mam się stuknac w głowę że po co czytać takiemu małemu dziecku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
999fd1c55571ad5d2d0bdb01d195d36e03efc653 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-01, 11:04   #106
gornek
Zakorzenienie
 
Avatar gornek
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 042
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Sami niech sie stukną w głowę, dla mnie ważne jest aby młody słyszał mój głos, a czytanie jest moim zdaniem bardzo dobrym rozwiązaniem. U rodziców sa bajki po mnie i rodzeństwie wiec wezmę je jak bedą u nich, a teraz chce kupić cokolwiek zeby poczytać


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
__________________
02.05.2012
14.04.2017 Maksymilian
13.05.2022 Filip
gornek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-01, 11:19   #107
vikuniaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 054
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Cytat:
Napisane przez CamomileS Pokaż wiadomość
Ale przykoksil! Na pewno to dobra waga? Mój miał też 3600 po porodzie i teraz na wizycie we wtorek wrócił do masy urodzeniowej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Zwazylam tez siebie na niej i na naszej lazienkowej, pomiar wyszedl ten sam ostatnio na tej samej mial 3700g, okolo tygodnia temu. Nie wiem, sama sie juz schizuje troche, czy wszystko ok i w ogole... gdyby tak ktos przyszedl i sprawdzil, ale nie, tepa strzala musiala mnie olac w najgorszym momencie... :-(


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
mom to be
vikuniaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-01, 11:20   #108
999fd1c55571ad5d2d0bdb01d195d36e03efc653
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 732
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Cytat:
Napisane przez gornek Pokaż wiadomość
Sami niech sie stukną w głowę, dla mnie ważne jest aby młody słyszał mój głos, a czytanie jest moim zdaniem bardzo dobrym rozwiązaniem. U rodziców sa bajki po mnie i rodzeństwie wiec wezmę je jak bedą u nich, a teraz chce kupić cokolwiek zeby poczytać


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Też czytałam w necie że czytanie tak.malemu dziecku jest dobre dla niego wolę czytać niż gadać bez sensu ciągle haha xd

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
999fd1c55571ad5d2d0bdb01d195d36e03efc653 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-01, 12:14   #109
CamomileS
Zadomowienie
 
Avatar CamomileS
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 659
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Cytat:
Napisane przez vikuniaa Pokaż wiadomość
Zwazylam tez siebie na niej i na naszej lazienkowej, pomiar wyszedl ten sam ostatnio na tej samej mial 3700g, okolo tygodnia temu. Nie wiem, sama sie juz schizuje troche, czy wszystko ok i w ogole... gdyby tak ktos przyszedl i sprawdzil, ale nie, tepa strzala musiala mnie olac w najgorszym momencie... :-(


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W tydzień 200 to ok, może miał mały spadek wagi po porodzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
CamomileS jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-06-01, 12:42   #110
Kiwaczka
Wtajemniczenie
 
Avatar Kiwaczka
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Wodzisław śląski
Wiadomości: 2 158
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Oszaleje zaraz. Jagoda przechodzi dzisiaj samą siebie. A mamy jechać do teściowej z okazji dnia dziecka. Już to widzę.. :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kiwaczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-01, 12:52   #111
vikuniaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 054
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Cytat:
Napisane przez CamomileS Pokaż wiadomość
W tydzień 200 to ok, może miał mały spadek wagi po porodzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Przy wypisie (3 dni po porodzie) wazyl 3370, potem po 3ch dniach byla ta nieszczesna polozna i wazyl 3480 (25go maja) czy jakos tak, no a teraz 3900g, prawie dwa tygodnie po porodzie. Jak mi na dniach TZ znowu ta wage przyniesie, to zwaze na niej np. kg cukru albo sprawdze z kuchenna tez. Aczkolwiek paczki wazylismy dosc duze i to jest taka waga jakby pocztowa, nigdy nie mielismy zwrotow z poczty z powodu podania zlej wagi czy cos. Sama nie jestem do konca przekonana, spory teb przyrost , ale on tez ciagle je i widac po buzce, ze przybral.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:52 ---------- Poprzedni post napisano o 13:51 ----------

Aixa, Talusia i wszystkie inne dziewczyny-dziekuje raz jeszcze . Sushi mozna jesc karmiac piersia . Bylam z Philipkiem na spacerze 20 minut, bo straszny upal jest. Zostawiacie dzieciaczki w wozkach po spacerze, jezeli spia?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
mom to be
vikuniaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-01, 13:07   #112
talusiax33
Zadomowienie
 
Avatar talusiax33
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 722
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

My właśnie zbieramy się na pierwszy spacerek 😀 jeszcze nie mamy takiej organizacji więc ciężko nam się ogarnąć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
talusiax33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-01, 13:09   #113
999fd1c55571ad5d2d0bdb01d195d36e03efc653
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 732
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Cytat:
Napisane przez Kiwaczka Pokaż wiadomość
Oszaleje zaraz. Jagoda przechodzi dzisiaj samą siebie. A mamy jechać do teściowej z okazji dnia dziecka. Już to widzę.. :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dołączam do klubu.. Maya dziś mnie wykańcza.. zasnela w salonie na sofie to nawet jej nie ruszam bo się boje że zaraz się obudzi i będzie ryczec znowu.

Cytat:
Napisane przez vikuniaa Pokaż wiadomość
Przy wypisie (3 dni po porodzie) wazyl 3370, potem po 3ch dniach byla ta nieszczesna polozna i wazyl 3480 (25go maja) czy jakos tak, no a teraz 3900g, prawie dwa tygodnie po porodzie. Jak mi na dniach TZ znowu ta wage przyniesie, to zwaze na niej np. kg cukru albo sprawdze z kuchenna tez. Aczkolwiek paczki wazylismy dosc duze i to jest taka waga jakby pocztowa, nigdy nie mielismy zwrotow z poczty z powodu podania zlej wagi czy cos. Sama nie jestem do konca przekonana, spory teb przyrost , ale on tez ciagle je i widac po buzce, ze przybral.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:52 ---------- Poprzedni post napisano o 13:51 ----------

Aixa, Talusia i wszystkie inne dziewczyny-dziekuje raz jeszcze . Sushi mozna jesc karmiac piersia . Bylam z Philipkiem na spacerze 20 minut, bo straszny upal jest. Zostawiacie dzieciaczki w wozkach po spacerze, jezeli spia?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja zostawiam choć po spacerze ona w domu pospi max 20 min

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
999fd1c55571ad5d2d0bdb01d195d36e03efc653 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-01, 13:10   #114
inezz6
Zadomowienie
 
Avatar inezz6
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 677
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Cytat:
Napisane przez milutek Pokaż wiadomość
mój mały Bobik ma identycznie, jak nie śpi lub nie cyca, to płacze. No chyba że go noszę na rękach, cwaniak dziś kończy 3 tyg a już wymusza noszenie Jak z nim siedzę i lulam, opowiadam czy śpiewam to jest ryk, a jak chodzę to jest dobrze... eh... ciężki egzemplarz, pierwszy synek był spokojniejszy.
U nas to samo. Generalnie najlepiej się śpi na rękach z cyckiem w buzi lub na cycku 😀 ale ona ma 5 dni, więc nie oczekuje innego zachowania, skoro 9 mcy była ze mną. Chociaż nie powiem, czasem ciężko do ubikacji się wybrać... Już nie mówiąc o opiece nad starszym synkiem. Poki co muszą być 2 osoby na 2 dzieci.mam nadzieję, że ta nieodkladalnosc jej przejdzie...
No a ogólnie to przecież ile można leżeć w łóżeczku i patrzeć w sufit lub ochraniacz..
[1=999fd1c55571ad5d2d0bdb0 1d195d36e03efc653;7430209 1]Właśnie s jaką ksiazeczke? Też o tym myślałam.. Młoda w niedzielę będzie miała miesiąc i też chce zacząć jej coś czytać bo ile można gadać bez sensu xd

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]
Ja polecam wiersze dla dzieci - np Brzechwy. Rymują się i dziecko chętniej słucha.
Cytat:
Napisane przez BlackSanctum Pokaż wiadomość
Ja robię to samo, co Felliciti. Wózek do auta, a małą noszę w foteliku. My mieszkamy na drugim piętrze, ale i tak nie noszę wózka, bo póki co nie mogę dźwigać po porodzie - jak podniosę coś powyżej 10 kg, to mnie potem bardzo boli kość ogonowa i pachwiny... Dlatego biorę małą w jej fotelik, znoszę do auta, a w bagażniku trzymam wózek. Rozkładam go i przekładam do niego królika. I tyle.

Wysłane z mojego E6653 przy użyciu Tapatalka
Ja zamierzam trzyma stelaż w aucie, a gondole w domu i znosić w gondoli. Ale pierwszy spacer dopiero przed nami. Dziś teść przywiezie wózek 😊

Eh powiem Wam, że ciężko na początku wszystko ogarnąć z dwójką dzieci, mimo że Tz ma urlop. Ale dajemy jakoś radę.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
__________________
Franuś

"Kiedyś tam,będziesz miał dorosłą duszę,
Kiedyś tam,kiedyś tam...
Ale dziś jesteś mały jak okruszek,
Który los rzucił nam."
inezz6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-01, 13:14   #115
emi_lka
Zakorzenienie
 
Avatar emi_lka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 6 074
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

[1=999fd1c55571ad5d2d0bdb0 1d195d36e03efc653;7430858 1]Dołączam do klubu.. Maya dziś mnie wykańcza.. zasnela w salonie na sofie to nawet jej nie ruszam bo się boje że zaraz się obudzi i będzie ryczec znowu.



Ja zostawiam choć po spacerze ona w domu pospi max 20 min

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Leon dziś zasnął na mnie, ale udało mi się go odłożyć. Oczywiście już na etapie przenoszenia i odkładania otwierał oczy i się denerwował, ale dałam mu smoczek - pociągnął trzy razy, smoczek wypadł, Leon zasnął. Została godzina do karmienia

Ad. wózka, ja nie mam możliwości zostawiać wózka przypiętego w klatce, trzymanie stelaża w samochodzie to jakieś wyjście, ale na razie wózek się w domu przydaje czasem. Muszę opracować jakieś ściąganie wózka z tych kilku schodów...
emi_lka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-01, 13:52   #116
decorail
Zakorzenienie
 
Avatar decorail
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 855
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Zamówiłam chustę - oby synkowi się spodobało
decorail jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-01, 15:22   #117
999fd1c55571ad5d2d0bdb01d195d36e03efc653
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 732
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Kurde sukienka młodej puściła farbę w praniu i 4 bodziachy maja odcień różu.. i sweterek..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
999fd1c55571ad5d2d0bdb01d195d36e03efc653 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-01, 15:34   #118
CamomileS
Zadomowienie
 
Avatar CamomileS
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 659
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Cytat:
Napisane przez vikuniaa Pokaż wiadomość
Przy wypisie (3 dni po porodzie) wazyl 3370, potem po 3ch dniach byla ta nieszczesna polozna i wazyl 3480 (25go maja) czy jakos tak, no a teraz 3900g, prawie dwa tygodnie po porodzie. Jak mi na dniach TZ znowu ta wage przyniesie, to zwaze na niej np. kg cukru albo sprawdze z kuchenna tez. Aczkolwiek paczki wazylismy dosc duze i to jest taka waga jakby pocztowa, nigdy nie mielismy zwrotow z poczty z powodu podania zlej wagi czy cos. Sama nie jestem do konca przekonana, spory teb przyrost , ale on tez ciagle je i widac po buzce, ze przybral.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:52 ---------- Poprzedni post napisano o 13:51 ----------

Aixa, Talusia i wszystkie inne dziewczyny-dziekuje raz jeszcze . Sushi mozna jesc karmiac piersia . Bylam z Philipkiem na spacerze 20 minut, bo straszny upal jest. Zostawiacie dzieciaczki w wozkach po spacerze, jezeli spia?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Będzie duży chłop
Ja zostawiam w wózku po spacerze, tylko zdejmuje czapke i ewentualnie odkrywam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
CamomileS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-01, 15:54   #119
999fd1c55571ad5d2d0bdb01d195d36e03efc653
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 732
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

U nas chyba pierwszy skok rozwojowy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
999fd1c55571ad5d2d0bdb01d195d36e03efc653 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-01, 15:59   #120
decorail
Zakorzenienie
 
Avatar decorail
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 855
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Effpe - dokazuje Maya?
decorail jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-04-05 20:18:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:12.