Majówki 2017 cz. I ! <3 - Strona 53 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-06-27, 15:11   #1561
milutek
Wtajemniczenie
 
Avatar milutek
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 219
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

IMG_0660.jpg

Taka ciekawostka
__________________
milutek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-27, 15:29   #1562
999fd1c55571ad5d2d0bdb01d195d36e03efc653
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 732
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Cytat:
Napisane przez decorail Pokaż wiadomość
Bunny- kaaaapusta

Effpe - to faktycznie moda na sukces hm, może lepiej nie próbuj z tym łóżeczkiem, hehe

Idę drzemać z młodym
Wolę nie haha xd aczkolwiek moja koleżanka spała z dzieckiem w łóżeczku już wolę ją wziąć do swojegoMała leżała 2 godziny patrząc się w karuzele i gadajac do niej ale nie spała i przez to chciała jeść 2h szybciej. Zjadła i za karę że ja zostawiłam w łóżeczku sama muszę teraz z nią leżeć inaczej krzyk hahaha Dobrze że obiad zrobiony

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
999fd1c55571ad5d2d0bdb01d195d36e03efc653 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-27, 15:51   #1563
decorail
Zakorzenienie
 
Avatar decorail
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 855
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Milutek - super tabela!!

Effpe - 2h?! omg - super wynik!
decorail jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-27, 16:00   #1564
999fd1c55571ad5d2d0bdb01d195d36e03efc653
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 732
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Cytat:
Napisane przez decorail Pokaż wiadomość
Milutek - super tabela!!

Effpe - 2h?! omg - super wynik!
Tak ale za to teraz mam przesrane do końca dnia Ahahaha 🤣nie no żartuje póki co spi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:00 ---------- Poprzedni post napisano o 15:57 ----------

Obiad zjadłam więc chyba poloze się do niej :😪

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
999fd1c55571ad5d2d0bdb01d195d36e03efc653 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-27, 16:33   #1565
Kiwaczka
Wtajemniczenie
 
Avatar Kiwaczka
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Wodzisław śląski
Wiadomości: 2 158
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! &lt;3

Mały offtop
Ma któraś z Wam klimatyzator i może jakiś polecić?
Bo my się ugotujemy na tym naszym poddaszu..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kiwaczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-27, 17:13   #1566
decorail
Zakorzenienie
 
Avatar decorail
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 855
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Effpe - ale do jej łóżeczka?
decorail jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-27, 17:30   #1567
999fd1c55571ad5d2d0bdb01d195d36e03efc653
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 732
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Cytat:
Napisane przez decorail Pokaż wiadomość
Effpe - ale do jej łóżeczka?
Ahahshs nie 🤣🤣🤣 spi w salonie na sofie xd

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
999fd1c55571ad5d2d0bdb01d195d36e03efc653 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-06-27, 17:33   #1568
vikuniaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 054
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! &lt;3

Cytat:
Napisane przez Kiwaczka Pokaż wiadomość
Mały offtop
Ma któraś z Wam klimatyzator i może jakiś polecić?
Bo my się ugotujemy na tym naszym poddaszu..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
my mamy z de longhi, tz zrobil do niego taka jakby deseczke z dziura i wstawia to w okno, spuszcza zaluzje zeby sie trzymala i podlacza rure i klimatyzator wyrzuca cieple powietrze na zewnatrz i schladza pokoj.

---------- Dopisano o 18:33 ---------- Poprzedni post napisano o 18:32 ----------

jest przenosny, wiec idealnie do roznych pomieszczen, mozna zamknac drzwi w chlodzonym pomieszczeniu.
__________________
mom to be
vikuniaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-27, 18:50   #1569
Glassball
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 570
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Cytat:
Napisane przez anita7 Pokaż wiadomość
Glasball jak dziś oczko lepiej?

Byliśmy do szczepienia ale nasza pediatra nas odesłała ze względu na upały żeby dodatkowo małego nie stresować. Karol waży 5300 😍

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lepiej 😊 dziś rano juz tylko troszkę ropki w kąciku, a w dzień już nic się nie pojawiło 🤗 wczoraj jej masowalam ten kanalik lzowy, moze to cos pomoglo 🤔 jeszcze kropię kropelki.

Tez piękna waga ☺
My w przyszłym tygodniu badamy bilirubinę i może też już będziemy szczepic...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Glassball jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-27, 20:34   #1570
happiness__
Rozeznanie
 
Avatar happiness__
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 585
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! &lt;3

Magnifocience, nie wiem czy już to pisałam, ale też bym bardzo prosiła o te ćwiczenia 🙂

Cytat:
Napisane przez talusiax33 Pokaż wiadomość

Kurcze też tak macie, że jak dziecko się przebudza w nocy to robicie "cii, cii" i spicie dalej? Mam wrażenie, że ja tak robię co noc i nie wiem ile tak maleństwo czeka aż dam mlesio.. Później mam wyrzuty. Może to tylko moja wyobraźnia ale jestem tak zaspana i czasem mało co pamiętam 😂 a i czasem rano zastanawiam się czy aby na pewno nakarmiłam dziecko..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam tak samo... jeszcze na pierwsze karmienie się w miarę budzę i wtedy też ściągam mleko, ale potem to zasypiam tak, że rano nie pamiętam, czy karmiłam małego 😕 i mam wyrzuty, że nie ściągnęłam mleka np przez 5 godzin. Na początku mi się to nie zdarzało, bo muszę założyć kapturek, więc się rozbudzałam, ale teraz to robię tak mechanicznie, że budzę się z kapturkiem na piersi i zastanawiam się, czy przed chwilą było karmienie czy zasnęłam na poprzednim.

Cytat:
Napisane przez decorail Pokaż wiadomość
Talusia - jeśli to tylko takie kręcenie się i marudzenie to też tak robię i ewentualnie daję smoczka i ziomek kima dalej, ale jak się obudzi już zupełnie i płacze to daję jeść wydaje mi się, póki dziecko nie płacze w nocy to warto próbować go uspokoić inaczej najpierw i u mnie to zadziałało super, bo młody śpi po prostu dłużej, a że wagę ma słuszną to nie mam wyrzutów, że go głodzę
Mój z kolei taką typową syrenę załączył w nocy dosłownie kilka razy 😀 tak to jego "wołanie" o jeść to jest właśnie takie kręcenie się i jęczenie. On je na śpiocha z zamkniętymi oczami i po cycu uspokaja się i śpi dalej spokojnie do kolejnego karmienia 😛 choć czasem też tak jęczy i kręci się, gdy się oddalę i nieraz wystarczy, że się przybliżę do niego i go przytulę i idzie dalej spać.

Cytat:
Napisane przez talusiax33 Pokaż wiadomość
Decorail - To dobrze że nie tylko ja tak mam bo czasem myślę sobie, że mała się kręci bo jest głodna i biedna zasypia dalej bo jej nie daje mlesia.. i mam wyrzuty. Faktycznie jak jest mega głodna to wtedy budzi się z płaczem i dostaje to co chce

Vikunia - No u nas jak jest mega głód to taka syrena.. od razu wstaje na proste nogi!
A za dnia jak wasze maluchy śpią to też się budzą z płaczem głodowym? Moja to rzadko budzi się wesoła.. dopiero jak ją nakarmie to humor się poprawia 😀

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mój zależy kiedy przyśnie (jak dawno od karmienia) i ile śpi. Ostatnio gadzina w ogóle nie chce spać dłużej w dzień 😏 wierci się strasznie jak się go odłoży i tylko na rękach by spał. No chyba że się położę razem z nim to wtedy może spać długo 😛

Cytat:
Napisane przez bunnybe Pokaż wiadomość

Talusia ja tez juz sie nauczylam ze jak maly cos tam zaczyna jeczec czy plakac przez sen to odczekuje bo zwykle cos mu sie sni a ze ma wlaczonego szumisia to zwykle on sie zalacza na jego kwilenie i zasypia dalej. Gorzej ze robote psuje mi nasz kot ktory jak tylko Grzes zaczyna sie odzywac a ja twardo leze to wskakuje do lozka i miauczy tak glosno ze zaraz budzi malego w ogole jak maly placze choc chwile to kot przybiega i mruczy albo zaczyna sie kulac tak jakby chcial go pocieszyc prawdziwa kocia niania a noce spedza pod lozeczkiem i strozuje

---------- Dopisano o 12:10 ---------- Poprzedni post napisano o 12:06 ----------

Vikunia ma poduszke chicco boppy jest super bo ma twarde wypelnienie i zakladam sobie ja na brzuchu jak taka półeczkę i na niej klade mlodego

Uroczy kot! 😀

Cytat:
Napisane przez decorail Pokaż wiadomość
Effpe - nie wpisali Cię w grafik gdzieś? podziwiam Cię za te obiady! ja zamówiłam sobie quesadillas czy jak to się tam pisze

Magnificence - brawo Ty!

Emilka - właśnie ja też dzisiaj całkiem fajnie się czuję w przeciwieństwie do wczoraj ale przygoda z tym autem - pewnie bym spanikowała jak to ja

Vikunia - ja wczoraj zrobiłam pierwszy raz parę ćwiczeń, ale najpierw sprawdzałam czy nie mam tego rozstępu mięśnia prostego, ale w sumie nie uzyskałam jednoznacznej odpowiedzi - jest inaczej, ale nie wiem czy to to??
Ja też z obiadami bardzo słabo 😛 i mam to samo z tymi mięśniami, sprawdzałam, ale dalej nie wiem. Chyba się wybiorę do fizjoterapeuty.


[1=999fd1c55571ad5d2d0bdb0 1d195d36e03efc653;7499772 6]Hahahaha no właśnie nie.. Ale mówili że mogłabym już wrócić ahahahaha😂
No i zwolnił się ten manager który mnie tak wkurzal a moja menagerka ulubiona jest z nim w ciąży!! Zostawił dla niej dwójkę małych dzieci i żone.. a ona ma ze starego małżeństwa dwie córki które mieszkaja u ojca więc taka moda na sukcesJak mam czas to gotuje takie obiady a jak nie to robię coś na szybkiego xd

Ostatnio się zastanawiałam czy jak bym się położyła do łóżeczka Mayki z Nią czy by się zarwalo hahah xd

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Prawdziwa telenowela 😁

Cytat:
Napisane przez emi_lka Pokaż wiadomość
Mój lekarz stwierdził, że mogę biegać. Ja jestem po cc. Sprawdzał stan zagojenia na zewnątrz i od strony macicy.

Bardziej się zastanawiam nad tym, ile dam radę pobiegać...

Ja też uwielbiam ten stan - bycia w ciele, w biegu, z muzyką... zwłaszcza w letnie wieczory, gdy dochodzą jeszcze zapachy, jaśmin, zioła, trawy, maciejka. Uwielbiam po prostu!

Ja mam wrażenie, że przy dziecku znajduję pokłady zadowolenia i tak

Ostatnio nagraliśmy film z kąpieli malucha i byłam w szoku, patrząc na samą siebie, swoją słodycz



Fajnie!



Ja w takich sytuacjach zawsze włączam mega determinację - mam wyjechać i już widziałam tylko, jak do góry grudy błota idą przy moim wyjeżdżaniu, off road
Mam to samo ze zdjęciami, ale dałaś mi świetny pomysł na filmik z kąpieli 😍

Dziewczyny a co z piersiami podcZas biegania? 😛 bo to chyba mój największy problem. Nigdy takiego nie miałam, a teraz piersi takie ciężkie, że jak chciałam poganiać się z psem to serio ciężko mi było. Jaki stanik najlepszy na takie "wyczyny"?
Cytat:
Napisane przez milutek Pokaż wiadomość
Załącznik 7125561

Taka ciekawostka
Świetna ta ciekawostka 😀
[1=999fd1c55571ad5d2d0bdb0 1d195d36e03efc653;7500076 1]Wolę nie haha xd aczkolwiek moja koleżanka spała z dzieckiem w łóżeczku już wolę ją wziąć do swojegoMała leżała 2 godziny patrząc się w karuzele i gadajac do niej ale nie spała i przez to chciała jeść 2h szybciej. Zjadła i za karę że ja zostawiłam w łóżeczku sama muszę teraz z nią leżeć inaczej krzyk hahaha Dobrze że obiad zrobiony

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]
2 godziny 😲 a ja myślałam, że ja mam grzeczne dziecko, bo zdarza mu się poleżeć pół godziny na macie 😲
Cytat:
Napisane przez Kiwaczka Pokaż wiadomość
Mały offtop
Ma któraś z Wam klimatyzator i może jakiś polecić?
Bo my się ugotujemy na tym naszym poddaszu..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A chodzi Ci o taki przenośny czy klimę taką momtowaną w domu? My mamy od niedawna taką montowaną Haiera i się jak narazie fajnie sprawdza.

Sorki za taki dlugasny post 😛

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
happiness__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-27, 20:37   #1571
CamomileS
Zadomowienie
 
Avatar CamomileS
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 659
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! &lt;3

Mój nie chce iść spać, z 1,5h go już usypiam.. O co mu kaman.. :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
CamomileS jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-06-27, 20:48   #1572
Magnificence
Rozeznanie
 
Avatar Magnificence
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 975
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! &lt;3

Cytat:
Napisane przez CamomileS Pokaż wiadomość
Mój nie chce iść spać, z 1,5h go już usypiam.. O co mu kaman.. :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też się bujam już od ponad godziny i tylko przekładam z jednego cyca do drugiego. Czasami mam wrażenie że w nich nic nie ma i dlatego ona się tak wkurza

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Magnificence jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-27, 20:53   #1573
decorail
Zakorzenienie
 
Avatar decorail
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 855
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3Jak

Kurze u nas też usypianie na noc dziś okropne było... W ogóle raz zasnął sam w łóżeczku i ku%$#@ kot narobił hałasu i po spaniu...

O super teraz burza idzie... Na pewno się obudzi zaraz.
decorail jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-27, 21:28   #1574
999fd1c55571ad5d2d0bdb01d195d36e03efc653
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 732
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! &lt;3

Cytat:
Napisane przez happiness__ Pokaż wiadomość
Magnifocience, nie wiem czy już to pisałam, ale też bym bardzo prosiła o te ćwiczenia 🙂



Ja mam tak samo... jeszcze na pierwsze karmienie się w miarę budzę i wtedy też ściągam mleko, ale potem to zasypiam tak, że rano nie pamiętam, czy karmiłam małego 😕 i mam wyrzuty, że nie ściągnęłam mleka np przez 5 godzin. Na początku mi się to nie zdarzało, bo muszę założyć kapturek, więc się rozbudzałam, ale teraz to robię tak mechanicznie, że budzę się z kapturkiem na piersi i zastanawiam się, czy przed chwilą było karmienie czy zasnęłam na poprzednim.



Mój z kolei taką typową syrenę załączył w nocy dosłownie kilka razy 😀 tak to jego "wołanie" o jeść to jest właśnie takie kręcenie się i jęczenie. On je na śpiocha z zamkniętymi oczami i po cycu uspokaja się i śpi dalej spokojnie do kolejnego karmienia 😛 choć czasem też tak jęczy i kręci się, gdy się oddalę i nieraz wystarczy, że się przybliżę do niego i go przytulę i idzie dalej spać.



Mój zależy kiedy przyśnie (jak dawno od karmienia) i ile śpi. Ostatnio gadzina w ogóle nie chce spać dłużej w dzień 😏 wierci się strasznie jak się go odłoży i tylko na rękach by spał. No chyba że się położę razem z nim to wtedy może spać długo 😛



Uroczy kot! 😀



Ja też z obiadami bardzo słabo 😛 i mam to samo z tymi mięśniami, sprawdzałam, ale dalej nie wiem. Chyba się wybiorę do fizjoterapeuty.




Prawdziwa telenowela 😁



Mam to samo ze zdjęciami, ale dałaś mi świetny pomysł na filmik z kąpieli 😍

Dziewczyny a co z piersiami podcZas biegania? 😛 bo to chyba mój największy problem. Nigdy takiego nie miałam, a teraz piersi takie ciężkie, że jak chciałam poganiać się z psem to serio ciężko mi było. Jaki stanik najlepszy na takie "wyczyny"?

Świetna ta ciekawostka 😀

2 godziny 😲 a ja myślałam, że ja mam grzeczne dziecko, bo zdarza mu się poleżeć pół godziny na macie 😲

A chodzi Ci o taki przenośny czy klimę taką momtowaną w domu? My mamy od niedawna taką montowaną Haiera i się jak narazie fajnie sprawdza.

Sorki za taki dlugasny post 😛

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Spoko za to od 17 jest nieodkladalna i nie chce spać!
Strasznie się denerwuje i puszcza głośne baki :/
Od kilku dni mało mi je

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
999fd1c55571ad5d2d0bdb01d195d36e03efc653 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-27, 21:50   #1575
emi_lka
Zakorzenienie
 
Avatar emi_lka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 6 074
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

U nas sen niespokojny, po karmieniu o 17.30 w ogóle nie zasnął, do 18.40 była aktywność, a później popłakiwanie, więc szybko zrobiliśmy kąpiel, o 20.15 karmienie i miał być błogi sen... był na początku, teraz też śpi, ale bardzo niespokojnie, byle co go wybudza, wydaje jakieś odgłosy. Zobaczymy, jak będzie dalej.

Ogólnie rzadko mamy problemy z usypianiem, bo po jedzeniu albo od razu zasypia, albo jest aktywny a potem w trakcie zabawy widać, że już jest śpiący i po odłożeniu do łóżeczka szybko odpływa, czasem trzeba go troszkę pogłaskać czy zaśpiewać . Jednak czasem ma takie momenty, że jest zmęczony, widać, że potrzebuje snu, ale nie może się wewnętrznie wyciszyć. Albo jest problem z gazami - to kolejna przyczyna.

Nie poszłam pobiegać - zmęczenie i niewyspanie weszło mi w łydki i w głowę...

---------- Dopisano o 22:45 ---------- Poprzedni post napisano o 22:42 ----------

[1=999fd1c55571ad5d2d0bdb0 1d195d36e03efc653;7501164 1]Spoko za to od 17 jest nieodkladalna i nie chce spać!
Strasznie się denerwuje i puszcza głośne baki :/
Od kilku dni mało mi je

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]


Pediatra nam podpowiedziała, że taka minimalna porcja dobowa mm to 150xmasa (np. x 4, jeśli 4 kg). To jest dobry punkt odniesienia, ja na to zwracam uwagę. Jak u Was to wychodzi?

---------- Dopisano o 22:46 ---------- Poprzedni post napisano o 22:45 ----------

Od kilku dni przeglądam zabawki z zawieszkami do naszego pałąka i nie mogę się zdecydować, koncentracja zero...

Przy gotowych matach edukacyjnych problem odpada, a ja muszę sama komponować

---------- Dopisano o 22:50 ---------- Poprzedni post napisano o 22:46 ----------

Leoś zrobił niesamowite postępy jeśli chodzi o podnoszenie główki.
Kładę go na brzuszku kilka-kilkanaście razy dziennie, do tego noszenie na tygrysa (mąż) i od wczoraj po położeniu na brzuchu głowę trzyma w linii środkowej, podnosi na dłuższe chwile, już nie jest tak, że leży na którymś boku, dopiero jak się zmęczy, to odkłada.
No i oczywiście co jakiś czas robi kombinacje z przekręcaniem się na plecy
emi_lka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-27, 21:50   #1576
999fd1c55571ad5d2d0bdb01d195d36e03efc653
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 732
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Jeszcze tz mnie wkurzył bo już marudził ze mała znowu ciągle plscze i że ja nic nie robię żeby jej pomóc z gazami. Nie no kur.. nic nie robię prócz podawania kropelek, masaży, suszarki, kladzeniem na brzuszku no nic...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
999fd1c55571ad5d2d0bdb01d195d36e03efc653 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-27, 22:05   #1577
happiness__
Rozeznanie
 
Avatar happiness__
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 585
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

[1=999fd1c55571ad5d2d0bdb0 1d195d36e03efc653;7501164 1]Spoko za to od 17 jest nieodkladalna i nie chce spać!
Strasznie się denerwuje i puszcza głośne baki :/
Od kilku dni mało mi je

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]
Mój ostatnio całymi dniami potrafi być nieodkladalny i nie chce spać 😁
Ile je?

Cytat:
Napisane przez emi_lka Pokaż wiadomość
U nas sen niespokojny, po karmieniu o 17.30 w ogóle nie zasnął, do 18.40 była aktywność, a później popłakiwanie, więc szybko zrobiliśmy kąpiel, o 20.15 karmienie i miał być błogi sen... był na początku, teraz też śpi, ale bardzo niespokojnie, byle co go wybudza, wydaje jakieś odgłosy. Zobaczymy, jak będzie dalej.

Ogólnie rzadko mamy problemy z usypianiem, bo po jedzeniu albo od razu zasypia, albo jest aktywny a potem w trakcie zabawy widać, że już jest śpiący i po odłożeniu do łóżeczka szybko odpływa, czasem trzeba go troszkę pogłaskać czy zaśpiewać . Jednak czasem ma takie momenty, że jest zmęczony, widać, że potrzebuje snu, ale nie może się wewnętrznie wyciszyć. Albo jest problem z gazami - to kolejna przyczyna.

Nie poszłam pobiegać - zmęczenie i niewyspanie weszło mi w łydki i w głowę...

---------- Dopisano o 22:45 ---------- Poprzedni post napisano o 22:42 ----------




Pediatra nam podpowiedziała, że taka minimalna porcja dobowa mm to 150xmasa (np. x 4, jeśli 4 kg). To jest dobry punkt odniesienia, ja na to zwracam uwagę. Jak u Was to wychodzi?

---------- Dopisano o 22:46 ---------- Poprzedni post napisano o 22:45 ----------

Od kilku dni przeglądam zabawki z zawieszkami do naszego pałąka i nie mogę się zdecydować, koncentracja zero...

Przy gotowych matach edukacyjnych problem odpada, a ja muszę sama komponować

---------- Dopisano o 22:50 ---------- Poprzedni post napisano o 22:46 ----------

Leoś zrobił niesamowite postępy jeśli chodzi o podnoszenie główki.
Kładę go na brzuszku kilka-kilkanaście razy dziennie, do tego noszenie na tygrysa (mąż) i od wczoraj po położeniu na brzuchu głowę trzyma w linii środkowej, podnosi na dłuższe chwile, już nie jest tak, że leży na którymś boku, dopiero jak się zmęczy, to odkłada.
No i oczywiście co jakiś czas robi kombinacje z przekręcaniem się na plecy
U nas z główką tak samo i też jakoś tak nagle poszło, wydaje mi się, że pomogła ta pozycja na tygryska ☺ a jak załapał, jak przekręcić się na plecy, to teraz jak mu się nie chce ćwiczyć to od razu po tym, jak go położę na brzuszku, zmyka na plecy 😛
[1=999fd1c55571ad5d2d0bdb0 1d195d36e03efc653;7501229 1]Jeszcze tz mnie wkurzył bo już marudził ze mała znowu ciągle plscze i że ja nic nie robię żeby jej pomóc z gazami. Nie no kur.. nic nie robię prócz podawania kropelek, masaży, suszarki, kladzeniem na brzuszku no nic...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]
Yhhh a on coś robi? 😑

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
happiness__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-27, 22:19   #1578
999fd1c55571ad5d2d0bdb01d195d36e03efc653
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 732
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Cytat:
Napisane przez happiness__ Pokaż wiadomość
Mój ostatnio całymi dniami potrafi być nieodkladalny i nie chce spać 😁
Ile je?



U nas z główką tak samo i też jakoś tak nagle poszło, wydaje mi się, że pomogła ta pozycja na tygryska ☺ a jak załapał, jak przekręcić się na plecy, to teraz jak mu się nie chce ćwiczyć to od razu po tym, jak go położę na brzuszku, zmyka na plecy 😛

Yhhh a on coś robi? 😑

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Je jakieś 550/600ml na dobę :/
Wydaje mi się że to może być skok kolejny i może on jest powodem tego.

Tak siedzi i marudzi xd przylazl teraz z wyrzutami sumienia ale ja udaje obrażona i bardzo urazona xd

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
999fd1c55571ad5d2d0bdb01d195d36e03efc653 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-27, 22:56   #1579
Kiwaczka
Wtajemniczenie
 
Avatar Kiwaczka
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Wodzisław śląski
Wiadomości: 2 158
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Dopiero początek lata a my zdychamy na poddaszu... 30st nam pokazywał termometr. Jagoda spocona a my razem z nią. Mąż zajechał do znajomego pożyczyć klimatyzator czy się u nas sprawdzi a akurat ma go na sprzedaż. Super chłodno się zrobiło ale rachunek za pobór prądu też będzie ciekawy jak go odkupimy :/

Dzisiaj mamy sukces! 10 minut na brzuszku bez placzu 😁 niby nic a jak cieszy ☺

A jeszcze mam pytanko odnośnie środków typu RAID, BROS. Stosujecie???
Ponoć przy małych dzieciach są niewskazane bo ponoć główka może je rozboleć ale jak tu wytrzymać noc bez otwartego okna a moskitiery zamontować nie można.. na spróbowanie włączyłam do kontaktu bros ale zdala od młodej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kiwaczka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-06-28, 03:08   #1580
CamomileS
Zadomowienie
 
Avatar CamomileS
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 659
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Ja stosuje komara do kontaktu.

My dopiero pierwsze karmienie, chyba nasz rekord.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
CamomileS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-28, 03:26   #1581
999fd1c55571ad5d2d0bdb01d195d36e03efc653
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 732
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

I Ja się witam z pierwszego karmienia spała od 21-3 ale znowu matka zamiast się położyć szybciej to o 1 się położyła

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
999fd1c55571ad5d2d0bdb01d195d36e03efc653 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-28, 03:45   #1582
Magnificence
Rozeznanie
 
Avatar Magnificence
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 975
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

U nas od 22:30 - 2:45 jestem już głodna jak wilk

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Magnificence jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-28, 05:46   #1583
decorail
Zakorzenienie
 
Avatar decorail
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 855
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Witam się w ten piękny dzień z dzieckiem obsranym po szyję Kołdra też ucierpiała

U nas w końcu padł o 22 i spał dooo 3? Nawet nie pamiętam i potem chyba 5? Paaadam
decorail jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-28, 06:36   #1584
Magnificence
Rozeznanie
 
Avatar Magnificence
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 975
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Cytat:
Napisane przez decorail Pokaż wiadomość
Witam się w ten piękny dzień z dzieckiem obsranym po szyję Kołdra też ucierpiała

U nas w końcu padł o 22 i spał dooo 3? Nawet nie pamiętam i potem chyba 5? Paaadam
Decorail to miałaś brudną robotę od rana
Ja jak zaczęłam mała karmic o 3 to zasnęłam z nią i obudziłam się o 4:45 wygodna pozycja to to nie była wiec położyłam się wygodnie ale cóż z tego jak za chwilę moje dziecko znów chciało jeść też jestem dziś zmęczona.
Teraz karmie i jedziemy do pediatry

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Magnificence jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-28, 06:40   #1585
999fd1c55571ad5d2d0bdb01d195d36e03efc653
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 732
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Cytat:
Napisane przez decorail Pokaż wiadomość
Witam się w ten piękny dzień z dzieckiem obsranym po szyję Kołdra też ucierpiała

U nas w końcu padł o 22 i spał dooo 3? Nawet nie pamiętam i potem chyba 5? Paaadam
Ty to masz przygody haha🤣🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
999fd1c55571ad5d2d0bdb01d195d36e03efc653 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-28, 08:07   #1586
ania9o
Zakorzenienie
 
Avatar ania9o
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 8 080
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

U nas nocka średnia. A to wszystko przez burzę. Mała zasnęła o 20 sama w kołysce i spała do północy a potem wzięłam ją do nas bo tak się słabo czuję, że nie miałam siły non stop jej przekładać. A karmień było sporo w nocy.

Ja dzisiaj do lekarza. Liczę na jakieś cudowne leki żebym do soboty wydobrzała. Tragedia normalnie, i jednak moja mama przyjedzie do małej bo boję się ją nawet na ręce wziąć taka jestem osłabiona. I to chyba jednak nie angina bo z gardłem się uporałam tantum verde i płukaniem.
__________________
03.10.2015 żonka
26.04.2017 mamusia
02.08.2018 mamusia
ania9o jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-28, 08:27   #1587
Magnificence
Rozeznanie
 
Avatar Magnificence
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 975
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

My po wizycie u pediatry mała przybrała w tydzień 170g więc nie głodzę jej prawdopodobnie zaczęły nam się kołki. Mamy dawać bobotic i probiotyk biogaia i za dwa tygodnie mamy szczepienie wtedy też mamy powiedzieć czy jest jakaś poprawa.
Ale dziś ciepło od samego rana

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Magnificence jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-28, 08:36   #1588
CamomileS
Zadomowienie
 
Avatar CamomileS
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 659
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Dziewczyny czy taki krzyk o wszystko to skok?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
CamomileS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-28, 08:42   #1589
decorail
Zakorzenienie
 
Avatar decorail
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 855
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

U nas płacz od rana - nie wiem o co chodzi
decorail jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-28, 08:47   #1590
aixa
Rozeznanie
 
Avatar aixa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 919
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

hej u nas też dzisiaj upał więc idziemy na spacer jak mała tylko wstanie bo potem strach wychodzić
piszecie o kolkach, czy one mogą pojawić się tak po prostu w każdym momencie?
ania współczuję choroby, przy takim malutkim dzieciątku to mega uciążliwe, dobrze, że mama ci pomaga
effppe twój tż powinien dostać od ciebie w łeb pouczać i krytykować potrafi ale pomóc w rozwiązaniu problemu nie bardzo. Słabe to jego narzekanie
emilka jak napisałaś o tej wolności, którą się czuje przy bieganiu z muzyką to aż zapragnęłam pobiegać, ja też to uwielbiam

---------- Dopisano o 09:47 ---------- Poprzedni post napisano o 09:43 ----------

Cytat:
Napisane przez CamomileS Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy taki krzyk o wszystko to skok?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
który macie tydzień ?

Cytat:
Napisane przez decorail Pokaż wiadomość
U nas płacz od rana - nie wiem o co chodzi
deco spokój bez paraliżu, z każdym dnie będzie coraz lepiej, musi
__________________
Lenka 12.03.2010 CC
http://www.suwaczki.com/tickers/ug378u69qhqma25s.png

Maja 27.04.2017 CC
aixa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-04-05 20:18:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:05.