Jak mieć równe prawa do domu? Budowa domu przed ślubem i zabezpieczenie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-08, 22:12   #1
dziad kalwaryjski
Zadomowienie
 
Avatar dziad kalwaryjski
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 245

Jak mieć równe prawa do domu? Budowa domu przed ślubem i zabezpieczenie


Hej dziewczyny

Na wstępnie zaznaczę, że planujemy z moim facetem slub na 2014 rok i chcemy się budować.

Mój facet ma dostać dzialkę od rodziców, a moi rodzice obiecali mi prezent w postaci równowartości tej działki. Tym sposobem moglibyśmy po ślubie wziąć kredyt na wykończenie i cieszyć się własnym domkiem z ogródkiem

Wszystko brzmi pięknie i tak też jest, ale ostatnio wpadliśmy na pomysł by rozpocząć budowę jeszcze przed ślubem. Rodzice są za (a właściwie sami to wymyślili), jednak nie wiemy jak to ugryźć.

Kochamy się, jesteśmy razem 5 lat, znamy się bardzo dobrze i nie chcemy się rozstawać, ale różne rzeczy się czyta, ludzie się oszukują, przekręcają, po prostu ludzie się zmieniają. Już po kilku historiach z wizażu wolimy uczyć się na błędach innych i chuchać na zimne. Z resztą kto normalny zainwestowałby KUPE kasy w coś do czego formalnie jego córka nie ma prawa?

Wiem, że jeśli TŻ dostanie działkę przed ślubem to ja nie mam do niej żadnych praw, więc w razie rozstania w kłótni okazuje się, że równie dobrze moi rodzice mogli ustawić stosik pieniędzy i spalić.

Czytałam, że jesli będę widniała na fakturach ja to będę miała potwierdzenie, że jestem inwestorem i nikt tego nie podważy w razie gdybyśmy się rozstawali, a mój TŻ stałby się innym człowiekiem i chciałby większej części majątku z racji nabycia ziemi przed ślubem.

Czy są jakieś inne opcje niż zbieranie i przechowywanie tych faktur po wsze czasy?

Najlepszy byłby szybszy ślub, po czym przepisanie działki na nas dwoje jednak to jest ostatecznością (mam romantyczną duszę).

Czy istnieje szansa, że mama TŻ przepisuje działkę na nas dwoje mimo, że nie mamy ślubu? I my wtedy od razu zaczynamy budować za pieniądze moich rodziców.
Czy to kosztuje więcej niż gdyby przepisywała ją tylko na syna?

A może są jakieś inne opcje?

Proszę o pomoc, bo wpisuje różne rzeczy w google, ale wszedzie poruszane są problemy typu, że ktoś już ma działkę przepisaną tylko na siebie i piszą o tych fakturach na drugą osobę.

Edytowane przez dziad kalwaryjski
Czas edycji: 2013-03-08 o 22:14
dziad kalwaryjski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 22:38   #2
coffee
and cigarettes
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 6 965
Dot.: Jak mieć równe prawa do domu? Budowa domu przed ślubem i zabezpieczenie

Sam szybki ślub cywilny, jedynie ze względu na papierki zalicza się do "nie"?

Edytowane przez coffee
Czas edycji: 2013-03-08 o 22:41
coffee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 22:53   #3
dziad kalwaryjski
Zadomowienie
 
Avatar dziad kalwaryjski
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 245
Dot.: Jak mieć równe prawa do domu? Budowa domu przed ślubem i zabezpieczenie

Cytat:
Napisane przez coffee Pokaż wiadomość
Sam szybki ślub cywilny, jedynie ze względu na papierki zalicza się do "nie"?
Wolałabym jakieś inne wyjście, bo jakoś mało romantyczne mi się to wydjaje
Wątek założyłam by dowiedzieć się o innych rozwiązaniach, ale jeśli to będzie jedyne możliwe to na to się zdecydujemy oczywiście
dziad kalwaryjski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 23:30   #4
Percival
Raczkowanie
 
Avatar Percival
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 299
Dot.: Jak mieć równe prawa do domu? Budowa domu przed ślubem i zabezpieczenie

Jeśli będziesz widniała na fakturach, to w razie późniejszych rozliczeń w sądzie będziesz mogła dochodzić zwrotu nakładów poczynionych na tę nieruchomość. Nieruchomość należy jednak do właściciela gruntu, także najlepiej byłoby, abyście po ślubie zawarli umowę majątkową małżeńską rozszerzającą wspólność majątkową na mienie nabyte przed ślubem, wtedy dom wejdzie do majątku wspólnego i w razie podziału dostaniesz taką część jak mąż. Oczywiście najlepiej byłoby się nie dzielić, ale życie pisze różne scenariusze...
Percival jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 23:36   #5
dziad kalwaryjski
Zadomowienie
 
Avatar dziad kalwaryjski
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 245
Dot.: Jak mieć równe prawa do domu? Budowa domu przed ślubem i zabezpieczenie

Ok, czyli przez ten rok będą zabezpieczać mnie faktury na moje nazwisko, a po ślubie rozszerzymy wspólność majątkową na mienie nabyte przed ślubem i wyjdzie na to samo akbyśmy pierw wzięli ślub, a później wspólnie dostali działkę?
Muszę coś więcej o tym poczytać, bo wcześniej nie wiedziałam, że jest taka możliwość
dziad kalwaryjski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-09, 10:26   #6
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Jak mieć równe prawa do domu? Budowa domu przed ślubem i zabezpieczenie

Cytat:
Napisane przez dziad kalwaryjski Pokaż wiadomość
Czy istnieje szansa, że mama TŻ przepisuje działkę na nas dwoje mimo, że nie mamy ślubu? I my wtedy od razu zaczynamy budować za pieniądze moich rodziców.
Nie wiem jakie masz stosunki z przyszłą teściową, ale nie wydaje mi się, żeby chętnie przepisywała działkę na syna i (tak naprawdę) obcą dla niej osobę. Tak samo jak Twoi rodzice nie chcieliby inwestować kasy w coś, do czego Ty nie masz w tej chwili prawa.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-09, 11:48   #7
alytjow
Zakorzenienie
 
Avatar alytjow
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 381
GG do alytjow
Dot.: Jak mieć równe prawa do domu? Budowa domu przed ślubem i zabezpieczenie

znam pare co przed ślubem budowali dom na dwa rózne nazwiska, wiem ze dzialke dostał pan od ojca, ale czy była przepisana na jednego to nie wiem, po slubie przepisali dom na obojga.
alytjow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-09, 12:00   #8
evvelinek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 7 294
Dot.: Jak mieć równe prawa do domu? Budowa domu przed ślubem i zabezpieczenie

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Nie wiem jakie masz stosunki z przyszłą teściową, ale nie wydaje mi się, żeby chętnie przepisywała działkę na syna i (tak naprawdę) obcą dla niej osobę. Tak samo jak Twoi rodzice nie chcieliby inwestować kasy w coś, do czego Ty nie masz w tej chwili prawa.
tyle ze rodzice Autorki niejako się na to zgodzili już
jeśli teściowa nie ma żadnego problemu z tym by przepisać działkę na Was oboje, a nie na syna to to byłaby najlepsza opcja.
evvelinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-09, 12:04   #9
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Jak mieć równe prawa do domu? Budowa domu przed ślubem i zabezpieczenie

Cytat:
Napisane przez evvelinek Pokaż wiadomość
tyle ze rodzice Autorki niejako się na to zgodzili już
jeśli teściowa nie ma żadnego problemu z tym by przepisać działkę na Was oboje, a nie na syna to to byłaby najlepsza opcja.
Niby tak, ale chodziło mi bardziej o ten fragment.

Cytat:
Napisane przez dziad kalwaryjski Pokaż wiadomość
Z resztą kto normalny zainwestowałby KUPE kasy w coś do czego formalnie jego córka nie ma prawa?

Wiem, że jeśli TŻ dostanie działkę przed ślubem to ja nie mam do niej żadnych praw, więc w razie rozstania w kłótni okazuje się, że równie dobrze moi rodzice mogli ustawić stosik pieniędzy i spalić.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-09, 12:58   #10
evvelinek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 7 294
Dot.: Jak mieć równe prawa do domu? Budowa domu przed ślubem i zabezpieczenie

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Niby tak, ale chodziło mi bardziej o ten fragment.
no właśnie jakoś tak dziwnie, bo Autorka zdaje się widzieć ewentualne zagrożenie, a rodzice nie. nie wiem skąd taka bezproblemowa postawa ze strony rodziców.
evvelinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-09, 18:30   #11
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Jak mieć równe prawa do domu? Budowa domu przed ślubem i zabezpieczenie

Jeśli jego rodzice przepiszą działkę na Ciebie przed ślubem to płacisz podatek. Chyba najlepsze wyjście to jednak zaczekać. Jesli dom postawicie za Twoje pieniądze to nadal będzie na jego działce. Duży problem.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-09, 18:39   #12
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Jak mieć równe prawa do domu? Budowa domu przed ślubem i zabezpieczenie

a jaki ślub planujecie? bo jeżeli chcecie konkordatowy to może weźcie teraz cywilny a potem, w terminie kościelny z weselem, nawet się nikomu nie musicie tym cywilnym chwalić przecież
będzie i praktycznie a i romantyczna część cię nie ominie
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-09, 19:09   #13
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Jak mieć równe prawa do domu? Budowa domu przed ślubem i zabezpieczenie

Oprócz faktur na dwa nazwiska dopilnuj, żeby wszystkie dokumenty dotyczące budowy były na dwoje inwestorów (warunki zabudowy, projekt, pozwolenie na budowę, warunki przyłączy). Jeśli planujecie kredyt to też na oboje. To wszystko zabezpieczy twoje ewentualne roszczenia przed sądem.
Po ślubie możecie podpisać akt notarialny w którym ustanawiacie, że działka stanowi wasz majątek wspólny.
Jest też taka opcja (jeśli aż tak bardzo się nie spieszycie), żeby przed ślubem wybrać projekt, uzyskać wszystkie pozwolenia, a budowę rozpocząć już po ślubie.
Względnie możecie dopytać prawnika, czy jest możliwość zawarcia umowy, która zabezpieczałaby was oboje przed ślubem. Wówczas mielibyście papier na to, co kto inwestuje i co w razie rozstania może żądać od drugiej strony.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-09, 19:50   #14
ever-dream
Wtajemniczenie
 
Avatar ever-dream
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 491
Dot.: Jak mieć równe prawa do domu? Budowa domu przed ślubem i zabezpieczenie

Dla mnie to jest zbyt poważna sprawa, żeby szukać odpowiedzi na forum. Ja bym się wybrała do eksperta i zapytała
__________________
"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki".
ever-dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-09, 20:12   #15
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Jak mieć równe prawa do domu? Budowa domu przed ślubem i zabezpieczenie

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Oprócz faktur na dwa nazwiska dopilnuj, żeby wszystkie dokumenty dotyczące budowy były na dwoje inwestorów (warunki zabudowy, projekt, pozwolenie na budowę, warunki przyłączy). Jeśli planujecie kredyt to też na oboje. To wszystko zabezpieczy twoje ewentualne roszczenia przed sądem.
Po ślubie możecie podpisać akt notarialny w którym ustanawiacie, że działka stanowi wasz majątek wspólny.
Jest też taka opcja (jeśli aż tak bardzo się nie spieszycie), żeby przed ślubem wybrać projekt, uzyskać wszystkie pozwolenia, a budowę rozpocząć już po ślubie.
Względnie możecie dopytać prawnika, czy jest możliwość zawarcia umowy, która zabezpieczałaby was oboje przed ślubem. Wówczas mielibyście papier na to, co kto inwestuje i co w razie rozstania może żądać od drugiej strony.
To nadal nikogo nie zabezpiecza przed podatkiem od darowizny. Stracą na tym kilkadziesiąt tysiecy.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-09, 20:18   #16
evvelinek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 7 294
Dot.: Jak mieć równe prawa do domu? Budowa domu przed ślubem i zabezpieczenie

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
To nadal nikogo nie zabezpiecza przed podatkiem od darowizny. Stracą na tym kilkadziesiąt tysiecy.
podatku i tak nie unikną, tyle że póki nie są małżeństwem będzie to większa suma.
evvelinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-09, 20:23   #17
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Jak mieć równe prawa do domu? Budowa domu przed ślubem i zabezpieczenie

No to powinni to policzyć bo tu duże kwoty wchodza w grę.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-09, 20:27   #18
evvelinek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 7 294
Dot.: Jak mieć równe prawa do domu? Budowa domu przed ślubem i zabezpieczenie

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
No to powinni to policzyć bo tu duże kwoty wchodza w grę.
ponad dwa razy wiecej. po ślubie podatek bedzie taki sam, czy bedzie darowane obojgu czy tylko synowi, wiec na pewno wtedy wszystko byłoby łatwiej, lepiej i oszczędniej.
evvelinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-10, 00:54   #19
dziad kalwaryjski
Zadomowienie
 
Avatar dziad kalwaryjski
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 245
Dot.: Jak mieć równe prawa do domu? Budowa domu przed ślubem i zabezpieczenie

Dziewczyny a jak to jest z tym zwolnieniem od podatku w przypadku darowizny od rodziców?

http://podatki.wieszjak.pl/spadki-da...i-dziecmi.html

I tutaj:
Cytat:
Według stopnia pokrewieństwa ustalono 3 grupy podatkowe. Im dalsze pokrewieństwo, tym wyższy podatek. Darowizna dla najbliższych osób - małżonka, dzieci (pasierba), rodzeństwa, rodziców (ojczyma oraz macochy) jest zwolniona z podatku. Jednak aby te osoby uniknęły podatku, muszą zgłosić darowiznę do urzędu skarbowego w ciągu 6 miesięcy od daty zawarcia umowy (umowę notarialną zgłasza notariusz). Synowa, zięć i teściowie też mogą uniknąć podatku od darowizny! Przysługuje im tzw. ulga mieszkaniowa. Gdy np. teściowie przekażą synowi i synowej mieszkanie, to synowa uniknie podatku, jeśli nie jest właścicielką lub najemcą innego mieszkania.
źródło: http://www.styl.pl/magazyn/w-swiecie...zac,nId,274727

Jeśli zdecydowalibyśmy się na wyjście: mój narzeczony dostaje w darowiźnie działkę od rodziców teraz, ja dostaje X zł w darowiźnie od moich rodziców teraz i budujemy, a po ślubie zawieramy ta "umowę majątkową małżeńską rozszerzającą wspólność majątkową na mienie nabyte przed ślubem". To czy wtedy też unikniemy podatków?

Oczywiście dopilnujemy żeby faktury były na mnie, a pozwolenia na budowę itp na obydwoje z nas (jak pisała Elfia4). Chcemy jakiegoś zabezpieczenia, ale jesteśmy na tyle siebie pewni żeby w ramach tego zabezpieczenia nie tracić bezpowrotnie kilku tysiaków

Edytowane przez dziad kalwaryjski
Czas edycji: 2013-03-10 o 01:05
dziad kalwaryjski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-10, 06:56   #20
eloi
Rozeznanie
 
Avatar eloi
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 830
Dot.: Jak mieć równe prawa do domu? Budowa domu przed ślubem i zabezpieczenie

Najlepiej dla Was byłoby kupić działkę od rodziców Twojego przyszłego męża - unikacie w ten sposób od razu wliczania darowizny w przyszłości w masę spadkową bądź cofnięcie darowizny przez darczyńców. Od razu zyskujecie też równe prawa do niej - tym samym ułatwicie sobie wszelkie inne sprawy związane z inwestowaniem w działkę.
__________________
(...)Journey's end in lovers' meeting (...)
"Carpe diem" W.S.
eloi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-10, 10:01   #21
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Jak mieć równe prawa do domu? Budowa domu przed ślubem i zabezpieczenie

idźcie do księgowego bo to skomplikowane XD
raczej skoro już zakładacie, że coś się może stać to nie stawiaj domu za własne pieniadze na cudzej działce, potme go sprzedać nie bedziesz mogła
weźcie cywilny a potem z pompą kościelny i wesele
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-10, 10:12   #22
evvelinek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 7 294
Dot.: Jak mieć równe prawa do domu? Budowa domu przed ślubem i zabezpieczenie

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
idźcie do księgowego bo to skomplikowane XD
raczej skoro już zakładacie, że coś się może stać to nie stawiaj domu za własne pieniadze na cudzej działce, potme go sprzedać nie bedziesz mogła
weźcie cywilny a potem z pompą kościelny i wesele

jak już to do notariusza po poradę, ale to się łączy z opłatą, chyba że macie kogoś znajomego. jak traficie na kogoś dobrego to w 10 minut wyjaśni wszystkie opcje i możliwości czy to obejmujące ślub czy nie i wybierzecie sobie najwygodniejszą dla Was opcje. podliczy też wszystkie koszty ile w jakim wypadku będzie trzeba wyłożyć.
evvelinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-10, 11:50   #23
dziad kalwaryjski
Zadomowienie
 
Avatar dziad kalwaryjski
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 245
Dot.: Jak mieć równe prawa do domu? Budowa domu przed ślubem i zabezpieczenie

Nie chodzi o to, ze zakladamy ze cos moze sie stac. Dysponujemy pieniedzmi i dzialka, ktore dostajemy od rodzicow, wiec ciut inaczej do tego podchodzimy. Nasi rodzice na te pieniadze ciezko pracowali i chociaz oni nam ufaja i mowia, ze im obojetne jak to zalatwimy, to my chcemy sie zabezpieczyc by widzieli, ze szanujemy ich prace i poswiecenie.

Mysle, ze udamy sie do notariusza po porade, niestety nie mam.nikogo znajomego. Wiecie na jaka cene mniej wiecej za taka porade mam sie nastawic?
dziad kalwaryjski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-10, 12:07   #24
evvelinek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 7 294
Dot.: Jak mieć równe prawa do domu? Budowa domu przed ślubem i zabezpieczenie

Cytat:
Napisane przez dziad kalwaryjski Pokaż wiadomość
Nie chodzi o to, ze zakladamy ze cos moze sie stac. Dysponujemy pieniedzmi i dzialka, ktore dostajemy od rodzicow, wiec ciut inaczej do tego podchodzimy. Nasi rodzice na te pieniadze ciezko pracowali i chociaz oni nam ufaja i mowia, ze im obojetne jak to zalatwimy, to my chcemy sie zabezpieczyc by widzieli, ze szanujemy ich prace i poswiecenie.

Mysle, ze udamy sie do notariusza po porade, niestety nie mam.nikogo znajomego. Wiecie na jaka cene mniej wiecej za taka porade mam sie nastawic?
najlepiej przyjąć opcję, że chcecie się dowiedzieć jak wygląda pod wzg prawnym i jakie bedą koszty związane z darowizną nieruchomości na rzecz syna i synowej wspólnie ew czy jest jakaś inna możliwość zabezpieczająca Twoje interesy gdyby jednak stanęło na darowiźnie tylko dla syna, a Ty inwestowałabyś w budowę domu.
najlepiej się wczesniej telefonicznie umówić i przygotować wszystkie ew dokumenty np na temat tej działki. jeśli chodzi o kwestie opłaty za taką rozmowę, no zależy od konkretnego notariusza, możliwe że będzie to bezpłatne. jeśli byście się odrazu zdecydowali na jakiś akt po tej rozmowie to wtedy na bank będzie ona darmowa, a jeśli nie no to zależy od człowieka
evvelinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-10, 12:24   #25
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Jak mieć równe prawa do domu? Budowa domu przed ślubem i zabezpieczenie

Cytat:
Napisane przez ever-dream Pokaż wiadomość
Dla mnie to jest zbyt poważna sprawa, żeby szukać odpowiedzi na forum. Ja bym się wybrała do eksperta i zapytała
Najlepsza rada. Porada dużo nie kosztuje, a będziecie pewni, że robicie wszystko prawidłowo.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-10, 20:05   #26
dziad kalwaryjski
Zadomowienie
 
Avatar dziad kalwaryjski
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 245
Dot.: Jak mieć równe prawa do domu? Budowa domu przed ślubem i zabezpieczenie

Dzięki dziewczyny za rady
Umówię się w tym tygodniu ze specjalistą na poradę prawną i zobaczymy jakie rozwiązania nam podsunie. Wybierzemy coś najbardziej optymalnego.

Tylko jeszcze takie pytanie czy na ta rozmowę musimy zabrać mamę TŻa? Czy możemy przyjśc sami z dokumentacją i dopytać, a po podjęciu decyzji dopiero z przyszłą teściową?
dziad kalwaryjski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-10, 20:08   #27
evvelinek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 7 294
Dot.: Jak mieć równe prawa do domu? Budowa domu przed ślubem i zabezpieczenie

Cytat:
Napisane przez dziad kalwaryjski Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny za rady
Umówię się w tym tygodniu ze specjalistą na poradę prawną i zobaczymy jakie rozwiązania nam podsunie. Wybierzemy coś najbardziej optymalnego.

Tylko jeszcze takie pytanie czy na ta rozmowę musimy zabrać mamę TŻa? Czy możemy przyjśc sami z dokumentacją i dopytać, a po podjęciu decyzji dopiero z przyszłą teściową?
możcie iść sami teściowa bedzie potrzebna do ewentualnego aktu dopiero
najważniejsze to mieć dane o tej działce - gdzie, jaka duża, jakie przeznaczenie tej działki, co w ksiegach wieczystych jest zapisane - ogólnie jaki stan prawny tej działki jest - dzieki temu wiecej wyjaśnicie już na wstępie
evvelinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-12, 11:03   #28
lineeeee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1
Dot.: Jak mieć równe prawa do domu? Budowa domu przed ślubem i zabezpieczenie

Jak Twoja sprawa? Na co się zdecydowaliście?
lineeeee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:59.