Sesja letnia- w co sie ubrac? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-08, 12:33   #1
Olcia2402
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 185
GG do Olcia2402

Sesja letnia- w co sie ubrac?


Jak w temacie - co zalozyc na egzaminy w letniej sesji? Zapowiada sie bardzo ladna pogoda. Nie wiem jak skompletowac stroj ktory spelni dwa warunki:
1. zeby bylo elegancko i stosownie do sytuacji
2. zeby sie w tym nie ugotowac
Dzieki za pomoc
Olcia2402 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 12:42   #2
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Sesja letnia- w co sie ubrac?

Masz jakąś lekką sukienkę w stonowanych kolorach, niezbyt obcisłą i o długości gdzieś do kolan? Powinna być ok.

No i buty raczej zakryte, mogą być baleriny.
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 12:50   #3
69d5782cb96c44b77f6e0ec22c8f79bc60c635f6_65a5448a32992
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 9 276
Dot.: Sesja letnia- w co sie ubrac?

ja mam stały zestaw: koszula z krótkim rękawem, czarna spódnica przed kolano i szpilki. daje radę za każdym razem
69d5782cb96c44b77f6e0ec22c8f79bc60c635f6_65a5448a32992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 12:51   #4
leniwca
Zakorzenienie
 
Avatar leniwca
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 854
Dot.: Sesja letnia- w co sie ubrac?

Ja stawiam na czarną spódniczkę, białą, przewiewną koszulę, i do tego granatowe/czarne buty- baleriny albo szpilki. Jak jest zimno, to ciemne spodnie i granatowy/szary/czarny sweterek na koszulę.
__________________
samica leniwca
_______________________
*projekt denko.
*o włosy dbam i zapuszczam!
leniwca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 12:53   #5
Azhaar
Zadomowienie
 
Avatar Azhaar
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 521
Dot.: Sesja letnia- w co sie ubrac?

Ja nie wiem, gdzie Wy studiujecie, ale ja miałam okazję robić to na 3 uczelniach publicznych w Warszawie i jeszcze nie widziałam wystrojonego studenta na egzamin. Nawet na jeden ustny poszłam w jeansach i trampkach, jak w sumie każdy I zapewniam, że w żadnym stopniu nie rzutuje to na oceny Tak więc problem wydaje mi się co najmniej śmieszny.
Azhaar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 13:02   #6
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Sesja letnia- w co sie ubrac?

Cytat:
Napisane przez Azhaar Pokaż wiadomość
Ja nie wiem, gdzie Wy studiujecie, ale ja miałam okazję robić to na 3 uczelniach publicznych w Warszawie i jeszcze nie widziałam wystrojonego studenta na egzamin. Nawet na jeden ustny poszłam w jeansach i trampkach, jak w sumie każdy I zapewniam, że w żadnym stopniu nie rzutuje to na oceny Tak więc problem wydaje mi się co najmniej śmieszny.
Skądś to znam.

Aczkolwiek na jednej z krakowskich uczelni (z lepszych w kraju) było kilku wykładowców, którzy nie wpuszczali niestosownie ubranych studentów na egzamin - miało być widać, że jest to specjalna okazja, przy czym odkryte ramiona i zbyt krótkie spódnice u dziewczyn nie wchodziły w grę. I takie podejście wydaje mi się bardzo odpowiednie, w przeciwieństwie do przychodzenia na egzamin w rozwleczonych dżinsach. I nie piję tu do ciebie, mówię ogólnie.
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 13:05   #7
MoniaS93
Rozeznanie
 
Avatar MoniaS93
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 820
Dot.: Sesja letnia- w co sie ubrac?

Cytat:
Napisane przez Azhaar Pokaż wiadomość
Ja nie wiem, gdzie Wy studiujecie, ale ja miałam okazję robić to na 3 uczelniach publicznych w Warszawie i jeszcze nie widziałam wystrojonego studenta na egzamin. Nawet na jeden ustny poszłam w jeansach i trampkach, jak w sumie każdy I zapewniam, że w żadnym stopniu nie rzutuje to na oceny Tak więc problem wydaje mi się co najmniej śmieszny.
Dla mnie podejście do EGZAMINU (nie mówię o kolokwium) na studiach w dżinsach i trampkach jest oznaką braku kultury, którą należy akcentować także odpowiednim ubraniem dostosowanym do sytuacji.

Na egzaminy się nie ''stroję'', każdy powinien mieć w szafie w miarę elegancki strój na takie okoliczności. co do sesji letniej - spodnie albo spódnica w stonowanym kolorze (czarny/granat, no chyba że jakieś odcienie szarości albo beżu), biała koszula, baleriny albo szpilki.
__________________
Baby I can feel your halo
Pray it won't fade away
MoniaS93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-08, 13:09   #8
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Sesja letnia- w co sie ubrac?

A ja nie wiem czemu studenci by nie mieli przychodzić w jeansach, egzamin to jakaś "specjalna okazja"? To tylko kolejne zaliczenie kolejnego przedmiotu na studiach.

Wystrojonych studentów na egzaminie widziałam raz, ale tylko dlatego że prowadząca była już bardzo wiekowa a egzamin ustny Wszystkie inne egzaminy jakie przeżyłam oznaczały strój w zasadzie dowolny, włącznie z bluzkami na ramiączka.

Gdyby w upał były wymagania żeby wyglądać "galowo", założyłabym białą/czarną prostą sukienkę i baleriny. Ewentualnie spódniczkę i bluzkę (niekoniecznie koszulową).

---------- Dopisano o 14:09 ---------- Poprzedni post napisano o 14:08 ----------

Cytat:
Napisane przez MoniaS93 Pokaż wiadomość
Dla mnie podejście do EGZAMINU (nie mówię o kolokwium) na studiach w dżinsach i trampkach jest oznaką braku kultury, którą należy akcentować także odpowiednim ubraniem dostosowanym do sytuacji.
E tam Zawsze mnie zastanawia czemu ludzie uważają egzamin za jakąś wybitną, specjalną okazję. To nie gala ani bal ani rozdanie dyplomów, tylko zwykły test/sprawdzian.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 13:11   #9
MoniaS93
Rozeznanie
 
Avatar MoniaS93
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 820
Dot.: Sesja letnia- w co sie ubrac?

No kiedyś studiował mały procent społeczeństwa, było to uznawane za coś elitarnego i poważnego. Aktualnie każdy sobie może 'studiować' stąd bluzki na ramiączkach na egzaminie pewnie nie dziwią już nawet prowadzących.

Tylko pytanie czy to pozytywne zjawisko.
__________________
Baby I can feel your halo
Pray it won't fade away
MoniaS93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 13:11   #10
samnia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 27
Dot.: Sesja letnia- w co sie ubrac?

U mnie zasada była taka- ustny egzamin elegancki ubiór, pisemny- ubiór luźny. Jednak nie wyobrażam sobie przyjścia na ustny ubrana w trampki. Bez przesady ale niecodziennie mamy egzamin i nie widzę powodu dla którego miałabym nie założyć na egzamin chociażby balerinek, bo rozumiem, że nie każdy lubi czy chce zakładać szpilki.
samnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 13:12   #11
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Sesja letnia- w co sie ubrac?

Cytat:
Napisane przez Azhaar Pokaż wiadomość
Ja nie wiem, gdzie Wy studiujecie, ale ja miałam okazję robić to na 3 uczelniach publicznych w Warszawie i jeszcze nie widziałam wystrojonego studenta na egzamin. Nawet na jeden ustny poszłam w jeansach i trampkach, jak w sumie każdy I zapewniam, że w żadnym stopniu nie rzutuje to na oceny Tak więc problem wydaje mi się co najmniej śmieszny.
no cóż... u nas na część egzaminów możesz nie zostać wpuszczona na salę. podczas odpowiedzi ustnej nie wyobrażam sobie nie być elegancko ubraną, kiedy profesor jest w garniturze... pomijam już fakt, że jeden z wykładowców nie wpuszczał na egzamin facetów w kolorowych koszulach.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-08, 13:12   #12
roxyroxy
Zadomowienie
 
Avatar roxyroxy
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 413
Dot.: Sesja letnia- w co sie ubrac?

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
A ja nie wiem czemu studenci by nie mieli przychodzić w jeansach, egzamin to jakaś "specjalna okazja"? To tylko kolejne zaliczenie kolejnego przedmiotu na studiach.

Wystrojonych studentów na egzaminie widziałam raz, ale tylko dlatego że prowadząca była już bardzo wiekowa a egzamin ustny Wszystkie inne egzaminy jakie przeżyłam oznaczały strój w zasadzie dowolny, włącznie z bluzkami na ramiączka.

Gdyby w upał były wymagania żeby wyglądać "galowo", założyłabym białą/czarną prostą sukienkę i baleriny. Ewentualnie spódniczkę i bluzkę (niekoniecznie koszulową).

---------- Dopisano o 14:09 ---------- Poprzedni post napisano o 14:08 ----------



E tam Zawsze mnie zastanawia czemu ludzie uważają egzamin za jakąś wybitną, specjalną okazję. To nie gala ani bal ani rozdanie dyplomów, tylko zwykły test/sprawdzian.
W Uk nikt sie nie stro, i to jest fajne jak ide na egzamin to chce sie czuc konfortowo i wygodnie.
roxyroxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 13:14   #13
ShoesOn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 31
Dot.: Sesja letnia- w co sie ubrac?

Na mojej publicznej warszawskiej panuje dowolność. Niektórzy z mojego roku przychodzą na galowo, niektórzy w jeansach i trampkach.
Wolna wola.
ShoesOn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 13:15   #14
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Sesja letnia- w co sie ubrac?

Moim zdaniem egzamin jest sytuacją oficjalną i należy ubrać się elegancko. Ale zauważyłam też, że teraz ubrany elegancko student na egzaminie jest raczej powodem do komentarzy w tylu "ale się wystroił". Bo i powaga egzaminów jest jaka jest. Trudno wymagać od hordy ludzi z przypadku i łapanki, żeby potrafili uszanować jakieś tam stare zasady.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 13:15   #15
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Sesja letnia- w co sie ubrac?

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Zawsze mnie zastanawia czemu ludzie uważają egzamin za jakąś wybitną, specjalną okazję. To nie gala ani bal ani rozdanie dyplomów, tylko zwykły test/sprawdzian.
Może dlatego, że jest to sprawdzian uzyskanej wiedzy. Wiedzy, do której należy mieć szacunek.

Chociaż w czasach ogólnego spauperyzowania studiów, które, uprzejmie przypominam, jeszcze dwadzieścia klika lat temu były mocno elitarne (i stąd właśnie pewne zwyczaje w kwestii stroju czy tytułowania), brak takiego szacunku mnie nie dziwi.

Cytat:
Napisane przez MoniaS93 Pokaż wiadomość
No kiedyś studiował mały procent społeczeństwa, było to uznawane za coś elitarnego i poważnego. Aktualnie każdy sobie może 'studiować' stąd bluzki na ramiączkach na egzaminie pewnie nie dziwią już nawet prowadzących.

Tylko pytanie czy to pozytywne zjawisko.
Widzę, że nieświadomie zdublowałam

Edytowane przez Mileva_
Czas edycji: 2013-06-08 o 13:17
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 13:21   #16
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Sesja letnia- w co sie ubrac?

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
E tam Zawsze mnie zastanawia czemu ludzie uważają egzamin za jakąś wybitną, specjalną okazję. To nie gala ani bal ani rozdanie dyplomów, tylko zwykły test/sprawdzian.
no to zależy widocznie od kierunku. nam powtarzają ciągle, że jesteśmy przyszłymi lekarzami i bla bla bla
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 13:22   #17
MoniaS93
Rozeznanie
 
Avatar MoniaS93
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 820
Dot.: Sesja letnia- w co sie ubrac?

Cytat:
Napisane przez Mileva_ Pokaż wiadomość



Widzę, że nieświadomie zdublowałam
Spoko

Nikt nie mówi o 'strojeniu się' (choć nie wiem co to w sumie ma oznaczać) ale np. biała koszula na egzamin to chyba żadna ekstrwagancja? Strój normalnie jak na bal u prezydenta

Co do tego, że na egzaminie kazdy powinien czuć się dobrze i swobodnie - ja na to patrzę inaczej. Właśnie wyglądając poważnie i elegancko czujemy się pewniejsi swojej wiedzy... Egzamin ustny np. to nie tylko odpowiedź na pytania, ocenę dostaje się tak naprawdę za całe wrażenie, które się zrobiło na prowadzącym. Jasne, że jak ktoś jest elegancki ale nic nie wie to obleje, jednak gdy ktoś ma wiedzę, a do tego wygląda bardzo elegancko, poważnie i robi dobre wrażenie to czy nie ma szansy, że dostanie 4.5 zamiast 4?

U nas ostatnio profesor powiedziała na zajęciach, że egzamin ustny to nie tylko odpowiedź na pytania. To wygląd, mowa ciała...
__________________
Baby I can feel your halo
Pray it won't fade away

Edytowane przez MoniaS93
Czas edycji: 2013-06-08 o 13:24
MoniaS93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 13:26   #18
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Sesja letnia- w co sie ubrac?

Cytat:
Napisane przez Azhaar Pokaż wiadomość
Ja nie wiem, gdzie Wy studiujecie, ale ja miałam okazję robić to na 3 uczelniach publicznych w Warszawie i jeszcze nie widziałam wystrojonego studenta na egzamin. Nawet na jeden ustny poszłam w jeansach i trampkach, jak w sumie każdy I zapewniam, że w żadnym stopniu nie rzutuje to na oceny Tak więc problem wydaje mi się co najmniej śmieszny.
u mnie wyrzucają z egzaminów za przyjście w takim stroju.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 13:32   #19
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Sesja letnia- w co sie ubrac?

Cytat:
Napisane przez roxyroxy Pokaż wiadomość
W Uk nikt sie nie stro, i to jest fajne jak ide na egzamin to chce sie czuc konfortowo i wygodnie.
Nie tylko w UK, jak widać w Polsce to zależy od uczelni/kierunku

Ale też się cieszę że u mnie jest jak jest - lepiej czuję się na egzaminie kiedy jest mi wygodnie (a po egzaminie mogę normalnie wyjść i iść do sklepu czy kina nie czując się dziwnie ubrana), niż kiedy czuję się bardziej przebrana niż ubrana (bo na co dzień nie noszę ani czarnych spódniczek, ani koszul, ani szpilek)

Cytat:
Napisane przez Mileva_ Pokaż wiadomość
Może dlatego, że jest to sprawdzian uzyskanej wiedzy. Wiedzy, do której należy mieć szacunek.
Dla mnie trochę dziwny argument. Prędzej bym przyjęła okazywanie szacunku profesorowi, który rzeczoną wiedzę przekazywał

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
no to zależy widocznie od kierunku. nam powtarzają ciągle, że jesteśmy przyszłymi lekarzami i bla bla bla
No na pewno zależy od kierunku, często też po prostu od konkretnego wykładowcy. Jak wspomniałam, u mnie był jeden egzamin, ustny, gdzie się trzeba było "wystroić". Reszta egzaminów była pisemna i z dowolnym strojem.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-08, 13:34   #20
Olcia2402
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 185
GG do Olcia2402
Dot.: Sesja letnia- w co sie ubrac?

Azhaar oraz parę innych osób - Twój ubiór to Twoja wizytówka i świadczy tylko o Tobie. Pomijając już,że teraz studiować może każdy na jednej z tysiąca uczelni i wszędzie są inne "zasady" w kwestii ubioru. Jeśli dla kogoś studia na uczelni wyższej znaczą tyle co wyjść wyrzucić śmieci ( ubiór ten sam: trampki i dżinsy) to... wiele mi się ciśnie na usta, lecz nie przystoi pisać. Brak szacunku dla wykładowców i przede wszystkim dla tego co się na tej uczelni robi.
Niestety zauważam takie podejście u większości studentów - luz, blues i orzeszki. To właśnie przed takie osoby studia wyższe tracą swoją estymę, sens i znaczenie. Już nie chcę przytaczać frazesu " intelektualna elita tego kraju". Osoby na/po studiach wyższych powinny stanowić wzór, nie tylko zasobem swojej wiedzy, ale też sposobem bycia, również ubioru, wysławiania się itd. Znam niestety zbyt wiele osób, które mają zdanie zgoła odmienne od mojego.
Przepraszam,że tak trochę nie na temat, ale musiałam
Olcia2402 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 13:41   #21
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Sesja letnia- w co sie ubrac?

U mnie na studiach na egzamin (pisemny!) faceci przyszli w garniturach, dziewczyny też wszystkie były elegancko ubrane. Mówiąc prawdę, nie wyobrażam sobie, jak można na egzamin przyjść w jakichś gaciach i koszulce. U mnie to się raczej nie zdarzy, bo taka osoba chyba przyciągnęłaby spojrzenia wszystkich dookoła. Tak jak jeden kolega, który przyszedł w różowej koszuli do garnituru, bo była to jego szczęśliwa koszula Ja na egzaminy planuję ubrać czarną, prostą sukienkę, do tego żakiet, drugiego dnia pewnie białą koszulową bluzkę z krótkim rękawem i czarną spódnicę. I raczej czółenka, niż szpilki, bo muszę spory kawałek iść na piechotę.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 13:46   #22
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Sesja letnia- w co sie ubrac?

Cytat:
Napisane przez Olcia2402 Pokaż wiadomość
Azhaar oraz parę innych osób - Twój ubiór to Twoja wizytówka i świadczy tylko o Tobie. Pomijając już,że teraz studiować może każdy na jednej z tysiąca uczelni i wszędzie są inne "zasady" w kwestii ubioru. Jeśli dla kogoś studia na uczelni wyższej znaczą tyle co wyjść wyrzucić śmieci ( ubiór ten sam: trampki i dżinsy) to... wiele mi się ciśnie na usta, lecz nie przystoi pisać. Brak szacunku dla wykładowców i przede wszystkim dla tego co się na tej uczelni robi.
Niestety zauważam takie podejście u większości studentów - luz, blues i orzeszki. To właśnie przed takie osoby studia wyższe tracą swoją estymę, sens i znaczenie. Już nie chcę przytaczać frazesu " intelektualna elita tego kraju". Osoby na/po studiach wyższych powinny stanowić wzór, nie tylko zasobem swojej wiedzy, ale też sposobem bycia, również ubioru, wysławiania się itd. Znam niestety zbyt wiele osób, które mają zdanie zgoła odmienne od mojego.
Przepraszam,że tak trochę nie na temat, ale musiałam
No spoko, ale ja w zasadzie nie widzę żadnego dobrego uzasadnienia do spinania się tak strasznie Te nieszczęsne trampki na egzaminie budzą czasem takie emocje, że aż strach
A to, że ktoś założy trampki i by wyrzucić śmieci, i by iść na egzamin, nie znaczy wcale, że te dwie czynności mają dla niego takie samo znaczenie i ważność. Znaczy to tylko, że ten osobnik lubi trampki

Osobiście uważam, że studia są po to, by nabyć wiedzę. A to jak ktoś lubi się ubierać, to jest zupełnie osobna kwestia, niezwiązana ze studiami jako takimi. Bo można przecież pójść krok dalej, trampki są niewłaściwe na egzamin, a dlaczego są właściwe na wykład czy ćwiczenia? Przecież tam też student obcuje i z tą wiedzą, którą szanować należy, i z wykładowcą, którego powinien szanować, a potem wychodzi taki z uczelni i ludzie na ulicy widzą jak niechlujnie się ubierają studenci danej zacnej placówki... Dlaczego do czytelni i biblioteki wypada iść w jeansach a na aulę na egzamin nie wypada? Dlaczego "zwykłe kolokwium" czyli sprawdzenie wiedzy, jest gorsze niż egzamin (tak samo - sprawdzenie wiedzy tylko większego "kawałka")?

Moim zdaniem to tylko tradycja która odchodzi do lamusa. Niektóre kierunki czy wykładowcy jeszcze się jej trzymają, ale będzie ona stopniowo znikać.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 13:50   #23
winklepicker
Wtajemniczenie
 
Avatar winklepicker
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 014
Dot.: Sesja letnia- w co sie ubrac?

Mnie zdziwiło w tym roku, że widziałam dużo więcej osób ubranych elegancko przed egzaminami niż kilka lat wstecz. Może po prostu akurat tak trafiłam. Ja na egzaminy ubierałam i ubieram się różnie. Trochę też zależy od tego, jaki stosunek ma do tego dany wykładowca. Jak wiem, że on przyjdzie w wyciągniętej bluzie to też mi się nie chce stroić. Jednak jakoś zawsze wybieram bardziej stonowane kolory, gładkie t-shirty, a na wierzch marynarkę. Na pewno nie wpadłabym na egzamin np. w japonkach albo krótkim kombinezonie, ale wydaje mi się, że teraz klasyczne i ciemne jeansy już nie robią złego wrażenia.
__________________

Wierzę w Sekret.
16.06 ćwiczę 2/100
winklepicker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 13:50   #24
cukraktywna
Zadomowienie
 
Avatar cukraktywna
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 565
Dot.: Sesja letnia- w co sie ubrac?

U mnie (UW) wszyscy przychodzą na galowo o.O
Tzn. nie jest to taka gimnazjalna gala, typu czarna spódnica za kolano i biała koszula z długim rękawem. Raczej taki soft-business style Jednokolorowa marynarka, jasna góra, spodnie lub spodenki w kant, ołówkowa spódnica, balerinki.
Ja ostatnio włożyłam kremową koszulę w granatowy prążek i beżowe spodenki.

Na bank nie ośmieliłabym się przyjść na egzamin w trampkach lub dżinsach. To oznaczałoby, że nie mam szacunku do mojego Wydziału/wykładowców/osiągnięć akademickich
__________________
Razem od 6 sierpnia 2007
Zaręczeni od 5 grudnia 2012
Wychodzę za mąż 20 czerwca 2014

cukraktywna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 13:51   #25
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Sesja letnia- w co sie ubrac?

Więc w jaki sposób utrzymała się tradycja przychodzenia w takim specjalnym stroju na inaugurację, wręczenie dyplomów czy choćby właśnie te egzaminy?

Na niektórych zagranicznych uczelniach, i to naprawdę renomowanych, jakoś ta tradycja odchodzi do lamusa od kilkuset lat, i zaniknąć nie może

Skoro już takie rozważania padają, to może czas i na pogrzeb babci, i na ślub przyjaciółki przyjść w trampkach. Podartych. Z nabazgraną długopisem w liceum pacyfką. W końcu liczą się intencje, a nie strój.
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 13:52   #26
samnia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 27
Dot.: Sesja letnia- w co sie ubrac?

A jeszcze taka sytuacja mi się przypomniała.
Na jednym z moich pierwszych egzaminów, pani profesor była uczulona na punkcie ubioru.
Nikt o tym nie wiedział, więc ludzie różnie poprzychodzili. Może mało to profesjonalne ale ludzie elegancko ubrani byli trochę faworyzowani przez nią. Przyznaję, że sama dostałam ocenę chyba wyższą niż zasługiwałam, ale jak to ona sama powiedziała mi: wygląda pani na inteligentną i okazało się, że jest pani inteligentna.

Może to dlatego, że była starej daty i po prostu za jej czasów nie do pomyślenia było przyjść inaczej ubranym.
samnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 13:54   #27
cukraktywna
Zadomowienie
 
Avatar cukraktywna
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 565
Dot.: Sesja letnia- w co sie ubrac?

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
No spoko, ale ja w zasadzie nie widzę żadnego dobrego uzasadnienia do spinania się tak strasznie Te nieszczęsne trampki na egzaminie budzą czasem takie emocje, że aż strach
A to, że ktoś założy trampki i by wyrzucić śmieci, i by iść na egzamin, nie znaczy wcale, że te dwie czynności mają dla niego takie samo znaczenie i ważność. Znaczy to tylko, że ten osobnik lubi trampki

Osobiście uważam, że studia są po to, by nabyć wiedzę. A to jak ktoś lubi się ubierać, to jest zupełnie osobna kwestia, niezwiązana ze studiami jako takimi. Bo można przecież pójść krok dalej, trampki są niewłaściwe na egzamin, a dlaczego są właściwe na wykład czy ćwiczenia? Przecież tam też student obcuje i z tą wiedzą, którą szanować należy, i z wykładowcą, którego powinien szanować, a potem wychodzi taki z uczelni i ludzie na ulicy widzą jak niechlujnie się ubierają studenci danej zacnej placówki... Dlaczego do czytelni i biblioteki wypada iść w jeansach a na aulę na egzamin nie wypada? Dlaczego "zwykłe kolokwium" czyli sprawdzenie wiedzy, jest gorsze niż egzamin (tak samo - sprawdzenie wiedzy tylko większego "kawałka")?

Moim zdaniem to tylko tradycja która odchodzi do lamusa. Niektóre kierunki czy wykładowcy jeszcze się jej trzymają, ale będzie ona stopniowo znikać.
No chyba żartujesz. Według mnie właśnie ten trend się umacnia. Przejdź się pod dowolny wydział prawa i administracji, zobaczysz ilu cwaniaków w garniakach i dziewczyn w marynarkach.

Na egzamin ludzie ubierają się inaczej niż na zajęcia, bo... To egzamin. Co z tego, że i to i to w obecności wykładowców? Ja nie wkładam sukni ślubnej na Wigilię albo urodziny kuzyna, bo to kieca zarezerwowana na ślub
__________________
Razem od 6 sierpnia 2007
Zaręczeni od 5 grudnia 2012
Wychodzę za mąż 20 czerwca 2014

cukraktywna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 13:57   #28
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Sesja letnia- w co sie ubrac?

Cytat:
Napisane przez Mileva_ Pokaż wiadomość
Więc w jaki sposób utrzymała się tradycja przychodzenia w takim specjalnym stroju na inaugurację, wręczenie dyplomów czy choćby właśnie te egzaminy?

Na niektórych zagranicznych uczelniach, i to naprawdę renomowanych, jakoś ta tradycja odchodzi do lamusa od kilkuset lat, i zaniknąć nie może

Skoro już takie rozważania padają, to może czas i na pogrzeb babci, i na ślub przyjaciółki przyjść w trampkach. Podartych. Z nabazgraną długopisem w liceum pacyfką. W końcu liczą się intencje, a nie strój.
Dokładnie. Mam nadzieję, że za mojego życia nie doczekam się tego, że maturzyści będą szli w bluzach z kapturem albo w bokserce i krótkich spodenkach na matury. To w końcu też taki trochę większy sprawdzian jest, w dodatku pisemny, oblać za zły strój nie można... Elegancki strój, czy to wykładowcy, czy studenta, świadczą o wzajemnym szacunku i tyle.

Cukratywna, w żakiecie to i ja chodzę prawie codziennie na uczelnię, choć prawa nie studiuję Po prostu lubię żakiety, lubię spódnice i sukienki. Nawiasem mówiąc, z tego co wiem od chłopaka, to jednak z tymi garniakami na prawie to też różnie wygląda. U niego, na UJcie, jednak są to pojedyncze jednostki.

Edytowane przez 201605300922
Czas edycji: 2013-06-08 o 13:59
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 14:02   #29
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Sesja letnia- w co sie ubrac?

Ja kiedyś starałam się na egzaminy ubierać oficjalnie, ale jak zobaczyłam, że jestem jedną z nielicznych to po prostu przychodzę ubrana na czarno/czarno-biało (ale ja ogólnie na co dzień staram ubierać się elegancko, nie noszę dżinsów, tylko i wyłącznie sukienki/spódnice + szpilki, większość ubrań mam czarnych/szarych, więc zakładam, że jakbym przyszła a codziennym stroju to i tak byłabym elegantsza od większości studentów na egzaminie )
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 14:08   #30
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Sesja letnia- w co sie ubrac?

Cytat:
Napisane przez cukraktywna Pokaż wiadomość
U mnie (UW) wszyscy przychodzą na galowo o.O
Na całym UW na pewno nie, bo u mnie na UW na dwóch kierunkach na galowo ludzi nie widuję.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:30.