Problem z reklamacją - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-28, 12:02   #1
ever-dream
Wtajemniczenie
 
Avatar ever-dream
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 491

Problem z reklamacją


Jakiś miesiąc temu kupiłam torebkę za 99,90 w Medicine, co jakiś czas zacinał się w niej zamek, obecnie co chwilę zamek się "rozchodzi" co jest uciążliwe, często też się zacina. Chciałam ją reklamować jednakże w sklepie powiedzieli mi, że wady zamka nie podlegają reklamacji i widocznie źle go użytkowałam. Czy mają rację? Mogę coś jeszcze zrobić?
__________________
"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki".
ever-dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-28, 12:34   #2
apollinka
Rozeznanie
 
Avatar apollinka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 985
GG do apollinka
Dot.: Problem z reklamacją

Cytat:
Napisane przez ever-dream Pokaż wiadomość
Jakiś miesiąc temu kupiłam torebkę za 99,90 w Medicine, co jakiś czas zacinał się w niej zamek, obecnie co chwilę zamek się "rozchodzi" co jest uciążliwe, często też się zacina. Chciałam ją reklamować jednakże w sklepie powiedzieli mi, że wady zamka nie podlegają reklamacji i widocznie źle go użytkowałam. Czy mają rację? Mogę coś jeszcze zrobić?
jak można źle użytkować zamek?

Sklep ma obowiązek przyjąć Twoją reklamację i ewentualnie potem rozpatrzyć ją negatywnie/ odrzucić-> napisać, że to nie podlega reklamacji, więc na Twoim miejscu bym wróciła i zażądała przyjęcia reklamacji na podstawie nizgodności towaru z umową [bo nakazuje im to Kodeks Cywilny] i otrzymania wniosku
apollinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-28, 12:56   #3
Syl993
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 705
Dot.: Problem z reklamacją

Nie moga odmowic Ci zlozenia reklamacji, kupujacy ma prawo zlozyc wniosek, choc moze byc on negatywnie rozpatrzony.
Mi tez odmawiali zlozenia reklamacji na buty zimowe, bo chodzilam w nich po sniegu i temu odpadla podeszwa . Przychodzilam przez tydzien codziennie az zagrozilam im, ze pojde z tym do sadu, jesli nie pozwola mi zlozyc reklamacji i w koncu dali mi wniosek, rozpatrzyli negatywnie, odwolywalam sie 3 razy i w koncu zwrocili mi pieniadze i kupilam sobie normalne buty na zime.
Syl993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-28, 13:12   #4
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: Problem z reklamacją

Zgłosiłabym się do UOKiK.
Nieważne, czy to błahy zamek, czy podeszawa, argumenty sprzedawców do nieprzyjęcia reklamacji są coraz bardziej absurdalne.
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-28, 18:24   #5
madzialenka1984
Raczkowanie
 
Avatar madzialenka1984
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: lublin
Wiadomości: 114
Dot.: Problem z reklamacją

Sprzedawca ma obowiązek przyjąć reklamację. Jeśli nie chce tego zrobić, niech da Ci odmowę przyjęcia reklamacji na piśmie i idź z tym do Rzecznika Praw Konsumenta w swoim mieście.
madzialenka1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:46.