Serial Dexter - ktoś jest fanem? - Strona 62 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-25, 10:02   #1831
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Serial Dexter - ktoś jest fanem?

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Przecież Hannah ma kilka milionów dolarów na koncie
Otóż to.
Ale ja bym swojego dziecka w życiu nie zostawiła z morderczynią, przecież Harrison mógłby zamieszkać z dziadkami
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-25, 10:11   #1832
KinkyGirl
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 292
Dot.: Serial Dexter - ktoś jest fanem?

Ogolnie smutna sprawa, szczegolnie szkoda mi Masuki i Angela. Patrzcie ile bliskich osob stracili, najpierw tego ostrego czrnego detektywa, ktory rozgryzl prawde o dexterze. Potem laguerta i teraz dwojka Morganow. Ten wydzial to juz bez nich nie to samo, nikt jie przyniesie paczkow jak dexter i nie bedzie przeklinal jak deb. Ogolnie moja swiadomosc odrzuca fakt, ze deb nie zyje. Powinni byli zostawic ja w spokoju.

Dex niby zyje, ale co to za zycie? Zamiast klimatycznego domku w miami, ktory pokochalam ma jakas pustelnicza chate w zimnych lasach alaski czy gdzoekolwiek tam mieszka. Nawet quinna zrobilo mi sie zal, oby z tego smutku zaczal zajadac sie slodyczami i przytyl;-)

No i to pozostawienie harrisona morderczyni...ale czego sie dziwic? Przeciez dex spedzal z nim maxymalnie 10 minut dziennie:-P a debra jak lezala w szpitalu z wyrazem bolu na twarzy, to wygladala identycznie jak w egzorcyzmach emily rose...troszke przerazajaco.


Wiem, ze to tylko film, ale zal mi mieszkania dexa w miami i wydzialu zabojstw. Ta ich paczka-masuka, angel...zostali sami. Ech, sa smutne to zakonczenie. Ale z drugiej strony jest otwarte, moze za dwa lata wypuszcza 'harrisona'
KinkyGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-25, 10:44   #1833
blackdaisy
Rozeznanie
 
Avatar blackdaisy
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 934
Dot.: Serial Dexter - ktoś jest fanem?

Cytat:
Napisane przez KinkyGirl Pokaż wiadomość
Ogolnie smutna sprawa, szczegolnie szkoda mi Masuki i Angela. Patrzcie ile bliskich osob stracili, najpierw tego ostrego czrnego detektywa, ktory rozgryzl prawde o dexterze. Potem laguerta i teraz dwojka Morganow. Ten wydzial to juz bez nich nie to samo, nikt jie przyniesie paczkow jak dexter i nie bedzie przeklinal jak deb. Ogolnie moja swiadomosc odrzuca fakt, ze deb nie zyje. Powinni byli zostawic ja w spokoju.

Dex niby zyje, ale co to za zycie? Zamiast klimatycznego domku w miami, ktory pokochalam ma jakas pustelnicza chate w zimnych lasach alaski czy gdzoekolwiek tam mieszka. Nawet quinna zrobilo mi sie zal, oby z tego smutku zaczal zajadac sie slodyczami i przytyl;-)

No i to pozostawienie harrisona morderczyni...ale czego sie dziwic? Przeciez dex spedzal z nim maxymalnie 10 minut dziennie:-P a debra jak lezala w szpitalu z wyrazem bolu na twarzy, to wygladala identycznie jak w egzorcyzmach emily rose...troszke przerazajaco.


Wiem, ze to tylko film, ale zal mi mieszkania dexa w miami i wydzialu zabojstw. Ta ich paczka-masuka, angel...zostali sami. Ech, sa smutne to zakonczenie. Ale z drugiej strony jest otwarte, moze za dwa lata wypuszcza 'harrisona'
Hahah i bedzie tak jak z tym filmem Piatek 13-go, kiedy to Jason zabijal

Nie zdziwilabym sie wcale.
blackdaisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-25, 11:07   #1834
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Serial Dexter - ktoś jest fanem?

Cytat:
Napisane przez KinkyGirl Pokaż wiadomość
Ogolnie smutna sprawa, szczegolnie szkoda mi Masuki i Angela. Patrzcie ile bliskich osob stracili, najpierw tego ostrego czrnego detektywa, ktory rozgryzl prawde o dexterze. Potem laguerta i teraz dwojka Morganow. Ten wydzial to juz bez nich nie to samo, nikt jie przyniesie paczkow jak dexter i nie bedzie przeklinal jak deb. Ogolnie moja swiadomosc odrzuca fakt, ze deb nie zyje. Powinni byli zostawic ja w spokoju.

Dex niby zyje, ale co to za zycie? Zamiast klimatycznego domku w miami, ktory pokochalam ma jakas pustelnicza chate w zimnych lasach alaski czy gdzoekolwiek tam mieszka. Nawet quinna zrobilo mi sie zal, oby z tego smutku zaczal zajadac sie slodyczami i przytyl;-)

No i to pozostawienie harrisona morderczyni...ale czego sie dziwic? Przeciez dex spedzal z nim maxymalnie 10 minut dziennie:-P a debra jak lezala w szpitalu z wyrazem bolu na twarzy, to wygladala identycznie jak w egzorcyzmach emily rose...troszke przerazajaco.


Wiem, ze to tylko film, ale zal mi mieszkania dexa w miami i wydzialu zabojstw. Ta ich paczka-masuka, angel...zostali sami. Ech, sa smutne to zakonczenie. Ale z drugiej strony jest otwarte, moze za dwa lata wypuszcza 'harrisona'
Mnie też go szkoda, on i Deb zasługiwali na happy end.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-25, 11:26   #1835
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Serial Dexter - ktoś jest fanem?

Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
mnie by się zakończenie bardzo podobało, gdyby nie motyw z drwalem
tak jak piszecie - serial powinien skończyć się w momencie, gdy wypływa łódką na wzburzone morze, ewentualnie jeszcze scena z następnego dnia, jak wyławiają wrak...
Jak dla mnie mieli racje, zeby Dextera nie uśmercac. Po ostatniej scenie widac, ze bedzie dalej zabijac, wroci na pierwotną sciezke.
Nie wyobrazam sobie, ze nieustraszony Dexter, seryjny morderca popełnia samobójstwo, bo nie moze sobie ze soba poradzić. To juz w ogole byłaby porażka. Tak to skonczyl, jak wiekszosc morderców- samotny i w odosobnieniu. Podwójne zycie sie nie udalo.
Ale.. zakonczenie to mimo wszystko porazka, bo sam wybral taka drogę "niepowodzenia" Brakuje mi też, ze nikt sie nie dowiedial o jego zbrodniach. Po tej scenie, gdzie zabil jednym ruchem widac, ze wie jak zabijac, a oni nic.. zadnego kojarzenia faktów. Ale w sumie moglo byc gorzej, zawsze mogl uciec z Hanna w strone slonca
Scena z Debą i wrzuceniem do oceanu dobra, Dex potraktowal ja jako kolejna ofiarę.

Generalnie caly sezon byl porazka, wiec nie spodziewalam sie rewelacyjnego zakonczenia. Szkoda, pozostanie we mnie niesmak, nie bede go wspominac dobrze jak to mialo miejsce w poczatkowych sezonach. Twórcy nie wiedzieli kiedy skonczyc i zmarnowali potencjał.
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-25, 11:30   #1836
NoisyGhost
Zadomowienie
 
Avatar NoisyGhost
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 459
Dot.: Serial Dexter - ktoś jest fanem?

W ogóle zrobili trochę chamsko, że pokazali właściwie tylko zakończenie rozdziału pt. Dexter. A przecież ten serial to jeszcze reszta bohaterów, na tyle barwnych że należało im się wstawienie chociaż kilkusekundowych scen na zakończenie
NoisyGhost jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-25, 11:38   #1837
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Serial Dexter - ktoś jest fanem?

Tez prawda. I nie mam zielonego pojecia, po co sie pojawila corka Masuki. Wątek sie nie skonczyl, nic nie wniósł.
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-25, 17:40   #1838
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Serial Dexter - ktoś jest fanem?

Ogólnie wyszło jakby nie mieli kompletnie pomysłu i wymyślili odcinek w pół godziny.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-25, 21:30   #1839
KinkyGirl
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 292
Dot.: Serial Dexter - ktoś jest fanem?

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Ogólnie wyszło jakby nie mieli kompletnie pomysłu i wymyślili odcinek w pół godziny.

Dokładnie! Ten cały sezon to był wymyślony w pół godziny. brak pomysłu, akcji, wszystkiego. Trzymali Harrisona do końca i tak naprawdę do niczego im się nie przydał. A myślałyśmy, że odegra on jakąś ważną rolę, bo przecież dostawał swoje pięc sekund w każdym odcinku.

I też się zgadzam z tym, że głupio, iż nie pokazali losów innych bohaterów. Chociażby Angela, Masuki, Quinna...Po prostu jakby reszta się nie liczyła, a przeciez byli ważni. Niewiadomo nawet co z tą córką Masuki. Generalnie liczyłam na większe "Wow", że ktoś odkryje ich tajemnicę, jakiś pościg za dexterem, a tu nic. Po prostu zmienił branżę.
KinkyGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-25, 21:58   #1840
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Serial Dexter - ktoś jest fanem?

Wg mnie jedyny plus to smierc Debry ale tylko smierc, bo sposob w jaki zginela rowniez mi sie nie podobal.
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-25, 22:25   #1841
winklepicker
Wtajemniczenie
 
Avatar winklepicker
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 014
Dot.: Serial Dexter - ktoś jest fanem?

Skończyłam przed chwilą oglądać dwa ostatnie odcinki. Również jestem zawiedziona, chociaż nie spodziewałam się dobrego finału po tak kiepskich poprzednich odcinkach i w ogóle poprzednim sezonie. Motyw z Hannah, która śmiga sobie bezpiecznie po lotnisku i na dworcu autobusowym jest aż śmieszny. Jest poszukiwana, ale raptem rozpoznaje ją jedna osoba w szpitalu, a tam gdzie jest ochrona, służby mundurowe nikt nie zwraca na nią uwagi. Żal mi Debry, ale już wolałabym żeby od razu po tej operacji nie wybudziła się albo nie przeżyła do przyjazdu karetki. Sam motyw odłączenia jej podobał mi się, ale scena z wynoszeniem ciała to przegięcie, jakim cudem nikt nie zauważył, że Dexter niesie zawinięte ciało wprost do łodzi. W zasadzie dostrzegam tylko jeden plus w tym zakończeniu - że nie było happy endu z Hannah w Buenos Aires, bo tego się najbardziej obawiałam. Co do tartaku...Tu już gorzej, ale byłam pewna, że w tym domku który otwierał będzie pokój przygotowany do zbrodni i Dexter nadal będzie sobą. Zawiodłam się też całkowitym porzuceniem wątków innych, nie wiem w ogóle po co był ten motyw z córką Masuki, mogli chociaż pokazać jak wytłumaczono zniknięcie Deb (w sumie jej ciała), albo co dalej z Batistą. No cóż finał nieudany jak cały sezon (i moim zdaniem też dwa poprzednie), ale przynajmniej to koniec. Jestem pewna, że kiedyś jeszcze wrócę do Dextera, ale raczej do początkowych sezonów.
__________________

Wierzę w Sekret.
16.06 ćwiczę 2/100
winklepicker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-26, 10:32   #1842
ohmonique
Rozeznanie
 
Avatar ohmonique
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 794
Dot.: Serial Dexter - ktoś jest fanem?

Zgadzam się z Wami, że mogli pokazać co z pozostałymi bohaterami. Ja bym chciała zobaczyć co się potem z Quinnem działo, przecież on musiał być zdruzgotany po śmierci Deb.
__________________
Bez słodyczy od 25.08.2015r.

Myśli się materializują!
ohmonique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 10:35   #1843
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Serial Dexter - ktoś jest fanem?

Cytat:
Napisane przez ohmonique Pokaż wiadomość
Zgadzam się z Wami, że mogli pokazać co z pozostałymi bohaterami. Ja bym chciała zobaczyć co się potem z Quinnem działo, przecież on musiał być zdruzgotany po śmierci Deb.
Zwłaszcza, że powiedziała mu, że go kocha
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 16:25   #1844
annawojcik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 4
Dot.: Serial Dexter - ktoś jest fanem?

Zakończenie żadnego serialu mnie tak nie rozczarowało. Te wszystkie akcje w szpitalu, Hannah sama z Harrisonem... Wszystko okrojone, naciągane i bez pomysłu. Ostatnie dwa sezony to zaprzepaszczenie całego pomysłu i potencjału "Dextera"
__________________
Nigdzie nie będzie ci tak wygodnie!

Edytowane przez annawojcik
Czas edycji: 2013-10-07 o 12:51
annawojcik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 17:01   #1845
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Serial Dexter - ktoś jest fanem?

jeszcze co do Hannah - skoro była poszukiwana w całym Miami to mogła chociaż przefarbować włosy i chodzić po mieście w czapce i okularach przeciwsłonecznych aby zmniejszyć ryzyko rozpoznania przez kogoś... a ona paradowała jak to ona Też to się nie trzymało kupy.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 17:20   #1846
susuanne
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2 644
Dot.: Serial Dexter - ktoś jest fanem?

To najgorsze i najbardziej żałosne zakończenie serialu jakie widziałam Po tych wszystkich sezonach spodziewałam się niezłego WOW. W końcu przyzwyczajona po 7 sezonach, że na końcu działo się tyle, że spadałam z fotela
Wyniesienie Deb, DRWAL i cała akcja z Hannah Przecież to się w ogóle sensu nie trzyma
Dla mnie absurdalne było same wrzucenie Deb do oceanu, a na dokładkę dodali pełną poruszenia scenę upozorowania śmierci i te odejście Hannah i Harrisona o zachodzie słońca w Argentynie, no ludzie trzymajcie mnie O Drwalu nie wspominam bo szkoda nerw.
Ciągle mam nadzieje, że to jest jakiś żart...
susuanne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 18:14   #1847
tenebris
Zakorzenienie
 
Avatar tenebris
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 526
GG do tenebris
Dot.: Serial Dexter - ktoś jest fanem?

Wrzucenie Deb do morza było słabe - pozwolił się siostrze rozkładać na dnie morza - a fe.
Drwal - niepotrzebne to było.
Dzieciak z Hanką - fajnie, że Dex jej ufał, ale jakby nie było powierzył syna innej psychopatce - bardzo odpowiedzialne...
__________________
PUSTA MISKA - nakarm psiaka!

tenebris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 18:55   #1848
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Serial Dexter - ktoś jest fanem?

Cytat:
Napisane przez tenebris Pokaż wiadomość
Wrzucenie Deb do morza było słabe - pozwolił się siostrze rozkładać na dnie morza - a fe.
Drwal - niepotrzebne to było.
Dzieciak z Hanką - fajnie, że Dex jej ufał, ale jakby nie było powierzył syna innej psychopatce - bardzo odpowiedzialne...
Co do wrzucenia do morza, to podoba mi się teoria, że Deb była jego kolejną ofiarą.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 19:30   #1849
winklepicker
Wtajemniczenie
 
Avatar winklepicker
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 014
Dot.: Serial Dexter - ktoś jest fanem?

Cytat:
Napisane przez susuanne Pokaż wiadomość
To najgorsze i najbardziej żałosne zakończenie serialu jakie widziałam Po tych wszystkich sezonach spodziewałam się niezłego WOW. W końcu przyzwyczajona po 7 sezonach, że na końcu działo się tyle, że spadałam z fotela
Wyniesienie Deb, DRWAL i cała akcja z Hannah Przecież to się w ogóle sensu nie trzyma
Dla mnie absurdalne było same wrzucenie Deb do oceanu, a na dokładkę dodali pełną poruszenia scenę upozorowania śmierci i te odejście Hannah i Harrisona o zachodzie słońca w Argentynie, no ludzie trzymajcie mnie O Drwalu nie wspominam bo szkoda nerw.
Ciągle mam nadzieje, że to jest jakiś żart...
Z dwojga złego wolę już Dextera-drwala niż całą trójkę w zachodzie słońca w Argentynie. Ale szczerze mówiąc wyobrażałam sobie zakończenie tak, że Dex ginie, a Deb żyje i zostaje z Harrisonem, jakoś układa sobie życie. Hanny w ogóle nie brałam pod uwagę.
__________________

Wierzę w Sekret.
16.06 ćwiczę 2/100
winklepicker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-26, 20:49   #1850
susuanne
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2 644
Dot.: Serial Dexter - ktoś jest fanem?

Cytat:
Napisane przez winklepicker Pokaż wiadomość
Z dwojga złego wolę już Dextera-drwala niż całą trójkę w zachodzie słońca w Argentynie. Ale szczerze mówiąc wyobrażałam sobie zakończenie tak, że Dex ginie, a Deb żyje i zostaje z Harrisonem, jakoś układa sobie życie. Hanny w ogóle nie brałam pod uwagę.
Moim zdaniem sam Harrison jest chyba tylko zbędnym dodatkiem według scenarzystów... Wychowany przez Jaime, Dexter go zostawia jak jakąś zabawkę i pozoruje własną śmierć Mogli go w ogóle nie włączać do fabuły, a nie robić z tego drugą śmierć Hanki w kartonach
susuanne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 21:45   #1851
KinkyGirl
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 292
Dot.: Serial Dexter - ktoś jest fanem?

Cytat:
Napisane przez susuanne Pokaż wiadomość
Moim zdaniem sam Harrison jest chyba tylko zbędnym dodatkiem według scenarzystów... Wychowany przez Jaime, Dexter go zostawia jak jakąś zabawkę i pozoruje własną śmierć Mogli go w ogóle nie włączać do fabuły, a nie robić z tego drugą śmierć Hanki w kartonach
Zostawili go przy życiu, podczas gdy uśmiercili jego matkę, wydawalo się więc, że mają wobec niego plan. I może mieli, ale ostatni sezon pisał pijany scenarzysta w ciągu jednej nocy i zapomnial jaki ma plan wobec Harrisona. Na prędce wymyślił żenujące zakończenie i umieścił małego w objęciach psychopatki No chyba, że naprawde planują wypuścić kiedyś "harrisona", wtedy pozostawienie go przy życiu miałoby sens.
KinkyGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 22:04   #1852
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Serial Dexter - ktoś jest fanem?

Może ostatnie sezony, a raczej to, jak bardzo były marne to kwestia tego, że pod koniec 2010 roku (chyba) zmieniono showrunnera.
Akurat po piątym sezonie poziom zaczął spadać, więc to miałoby sens.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 22:14   #1853
susuanne
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2 644
Dot.: Serial Dexter - ktoś jest fanem?

Cytat:
Napisane przez KinkyGirl Pokaż wiadomość
Zostawili go przy życiu, podczas gdy uśmiercili jego matkę, wydawalo się więc, że mają wobec niego plan. I może mieli, ale ostatni sezon pisał pijany scenarzysta w ciągu jednej nocy i zapomnial jaki ma plan wobec Harrisona. Na prędce wymyślił żenujące zakończenie i umieścił małego w objęciach psychopatki No chyba, że naprawde planują wypuścić kiedyś "harrisona", wtedy pozostawienie go przy życiu miałoby sens.
Liczyłam szczerze mówiąc na jakąś chorą akcję z Harrisonem, no, ale cóż...
susuanne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-27, 15:26   #1854
iceflower
Przyjaciółka KWC
 
Avatar iceflower
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 16 370
Dot.: Serial Dexter - ktoś jest fanem?

O, widzę że nie tylko mi się nie podobało zakończenie Dextera. Ogólnie cały sezon, jak i poprzedni, słaby, bardzo słaby, a miejscami wręcz żenujący. I nie wierzę, że to powiem, ale pojawienie się Hannah (której nie znosiłam w poprzedniej serii), było tyleż głupie i nieprawdopodobne, co ciut ratujące fabułę, bo tak to by im się wątek urwał chyba po 5 odcinku już.

Natomiast jak na koniec takiego serialu, który długo trzymał poziom, napięcie, był świetny, to tragedia. Cała postać dr Vogel, to cięcie mózgów (a przecież wcześniej były gorsze zbrodnie, ale jednak tutaj pokazywanie tego mózgu było bardziej odrażające dla mnie), śmierć Deb, Hannah paradująca sobie jak gdyby nigdy nic po Miami, w ogóle nie wyrazisty Saxon, równie dobrze w ogóle mogłoby nie być zabójcy w tej serii, teatralne wpływanie w huragan, drwal () i zachód słońca w Buenos. Ogólnie kawał bałaganu, bezsensu, jakieś nieadekwatne wątki, abstrakcja.

Najbardziej mnie rozbrajało też, że Dexter nagle stał się lekarzem sądowym i dokonuje oględzin zwłok i to, że Dexter ciągle "musi iść pracować" i mówi to Jamie, spotykającej się z Quinnem, który przecież pracuje z nim. I ta scena zabójstwa w więzieniu. No i chyba najgorsza dla mnie zrobiła się ta uczuciowość Dextera, jego ciągłe rozczulanie się nad Deb, nad Hannah, ojcowskie uczucia, a przecież na tym opierał się cały koncept Dextera na początku, że on uczuć nie kuma, gra je, żeby ludzie nie zauważyli, że coś z nim nie tak. I to było zabawne, a nie facet rozczulający się cały sezon nad kimś.


No i jeszcze odnośnie wątku Harrisona - też uważam, że scenarzyści w ogóle nie mieli na niego pomysłu i wyszedł im zupełnie bez sensu. Ani na prowadzenie go w serialu, ani na zakończenie.
__________________
nie musimy się katować
nienormalną sytuacją
nauczymy się kochać
przestaniemy się bać
życie stanie się muzyką
i stanie się to co ma się stać
iceflower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-06, 20:35   #1855
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Serial Dexter - ktoś jest fanem?

Niestety, odcinek finałowy i generalnie końcówka tego sezonu trochę zawiodły. A zapowiadało się nawet nieźle.

Jak dla mnie na plus jest jednak kilka rzeczy. To, że zostawił Harrisona z Hannah moim zdaniem trzyma się kupy: ona nie jest psychopatką, co najwyżej ma pewne cechy socjopatki, ale potrafi być kochająca, troskliwa i dobrze zajmie się małym. Dexter wiedział, że kocha małego, a mały kocha ją. Zyska matkę, zbudują sobie nowe, lepsze życie. W dodatku będzie z nią bezpieczny. Motyw śmierci Debry również wcale taki z tyłka wzięty nie jest: ona od dawna poruszała się na krawędzi życia, miała liczne problemy, była niesubordynowana etc. Nie tylko przez sprawki brata, wcześniej, czy później zarobiłaby kulkę.

Na minus: poprzednie dwa sezony, szczególnie 7. To, że miał dziecko - mogli sobie ten pomysł darować, bo mały i tak był "na doczepkę". Niektóre z problemów z Debrą. Zbyt gładkie wyjście z kilku sytuacji. Serial mógł się zakończyć koło sezonu 5-6 i byłoby super, a tak? Na siłę dokręcili dwa sezony i wyszła kupa, więc nie ma się co dziwić, że odcinek finałowy nie wyszedł, bo jakże by mógł? Wątek Masuki i jego córki.

Za to chętnie obejrzałabym spin-off z 'after life' Dextera.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-06, 21:08   #1856
KinkyGirl
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 292
Dot.: Serial Dexter - ktoś jest fanem?

Ja też bym się z chęcią dowiedziała jak wygląda jego afterlajf. Ale może jak pokończy się aktorom i producentom kasa, to jeszcze jakiegoś Harrisona czy coś wypuszczą.
KinkyGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-06, 21:31   #1857
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 371
Dot.: Serial Dexter - ktoś jest fanem?

Cytat:
Napisane przez KinkyGirl Pokaż wiadomość
Ja też bym się z chęcią dowiedziała jak wygląda jego afterlajf. Ale może jak pokończy się aktorom i producentom kasa, to jeszcze jakiegoś Harrisona czy coś wypuszczą.
to byłby suchar życia
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-06, 21:35   #1858
Whim
...
 
Avatar Whim
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 993
Dot.: Serial Dexter - ktoś jest fanem?

Cytat:
Napisane przez KinkyGirl Pokaż wiadomość
Ja też bym się z chęcią dowiedziała jak wygląda jego afterlajf. Ale może jak pokończy się aktorom i producentom kasa, to jeszcze jakiegoś Harrisona czy coś wypuszczą.
Błagam, niech już tego nie ciągną dalej i nie kombinują...
Dexter się skończył, dla mnie to definitywny koniec tej serii i wszystkiego co z nią związane. Kiepski, bo kiepski, ale koniec.
__________________
a short walk
in the light of the world
with breaks for coffee and snacks


Whim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-07, 21:08   #1859
myboyismine
Zakorzenienie
 
Avatar myboyismine
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 21 826
Dot.: Serial Dexter - ktoś jest fanem?

Cytat:
Napisane przez Whim Pokaż wiadomość
Błagam, niech już tego nie ciągną dalej i nie kombinują...
Dexter się skończył, dla mnie to definitywny koniec tej serii i wszystkiego co z nią związane. Kiepski, bo kiepski, ale koniec.

nie zdziwłiłabym się gdyby nagle się okazalo że coś jeszcze zrobią
myboyismine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-08, 13:15   #1860
lapida
Wtajemniczenie
 
Avatar lapida
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2 021
Dot.: Serial Dexter - ktoś jest fanem?

Zostawili sobie otwartą furtkę mogą jeszcze coś zrobić
__________________
Za wolność naszą i Waszą! 11.11.2013
lapida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-21 12:48:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:30.