Jak prać satynę..? help - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-02-02, 19:21   #1
201803260919
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 246

Jak prać satynę..? help


hej! nie wiem czy to dobre miejsce do zadawania takiego pytania, ale zaryzykuje.
Czy wie ktoś może jak wyprać spodnice z satyny..? nie chce zeby sie zniszczyla... w sobote mam studniowke, a na ostatniej imprezie poplamiłam ją czyms tłustym na środku... boję się trochę zebym nie zostala bez sukienki jak nie daj Boze cos sie nieodwracalnie pomarszczy

Błagam o jakieś rady!
z góry dziękuję!
201803260919 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-02, 19:25   #2
allicjaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 059
Dot.: Jak prać satynę..? help

Cytat:
Napisane przez agaaata
hej! nie wiem czy to dobre miejsce do zadawania takiego pytania, ale zaryzykuje.
Czy wie ktoś może jak wyprać spodnice z satyny..? nie chce zeby sie zniszczyla... w sobote mam studniowke, a na ostatniej imprezie poplamiłam ją czyms tłustym na środku... boję się trochę zebym nie zostala bez sukienki jak nie daj Boze cos sie nieodwracalnie pomarszczy

Błagam o jakieś rady!
z góry dziękuję!
Może warto ją oddać do pralni ? Tam na pewno prawidłowo się nią zaopiekują Piorą expressowo, kwestia kilku godzin
allicjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-02, 19:32   #3
yedanna
Zakorzenienie
 
Avatar yedanna
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 4 345
Dot.: Jak prać satynę..? help

agataaa, ja bym ie ryzykowała prania we własnym zakresie. Przed ślubem siostry poplamiłam gorset z satyny czymś tłustym - oddałam do pralni na tzw. "suche pranie". Nie wiem dokładnie na czym to polega ale tak poradziła mi pani w pralni Gorsecik odebrałam tego samego dnia, zapłaciłam 10zł i po problemie
__________________
Akuku
yedanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-02, 20:16   #4
MarciaM
Raczkowanie
 
Avatar MarciaM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 181
GG do MarciaM
Dot.: Jak prać satynę..? help

Ja miałam 2 studniówki i sukienkę z satyny. Moja mama wyprała mi ręcznie suknię pomiędzy tymi studniówkami i nic a nic się z nią nie stało. Była w idealnym stanie. Tłustą plamę zlikwidowałam za pomocą kredy (tak radziła mojej mamie koleżanka krawcowa, która szyła suknię), posmarowałam plamkę kredą i po kilku czy kilkunastu godzinach plama znikła. Dobrym sposobem na tłuste plamy jest polanie bezpośrednio na plamę płynu do naczyń "Ludwik" i po kilku godzinach ona znika, a następnie należy wyprać dane ubranko. Nie chce namawiać na domowe sposoby,żeby później nie było, także jeśli nie chcesz ryzykować wybierz się do pralni pozdrawiam
MarciaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-02, 20:42   #5
201803260919
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 246
Dot.: Jak prać satynę..? help

dzięki wielkie dziewczyny!!!

oddam ją do tej pralni, jakoś mi się wcześniej coś umyśliło ze tam trzeba tydzień czekać na odbiór wiec wogóle wykluczałam tę opcję '
nie wiem skąd mi to do głowy przyszło skoro nigdy wczesniej nie obcowałam z pralniami hihi

pozdrawiam Was serdecznie!
201803260919 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-12, 20:21   #6
Mia22
Zakorzenienie
 
Avatar Mia22
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 481
Dot.: Jak prać satynę..? help

wlasnie mam ten sam problem, pozyczylam spodnice z satyny i niestety zwrot dostalam z plama, troche sie boje eksperymentowac i na metce pisze zeby prac chemicznie, ile moze kosztowac takie oddanie jej do pralni? czy jest gwarancja ze plamy zejda?
Mia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-12, 20:57   #7
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Jak prać satynę..? help

mi mama satynowa sukienke prala recznie(juz 2 razy) i wszystko jest ok
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-12, 21:01   #8
Mia22
Zakorzenienie
 
Avatar Mia22
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 481
Dot.: Jak prać satynę..? help

no aj raz tez pralam, ale w celu odswiezenia a tu mam 2 wieksza plamke i 1 mniejsza
Mia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-15, 12:09   #9
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Jak prać satynę..? help

Cytat:
Napisane przez Mia22 Pokaż wiadomość
no aj raz tez pralam, ale w celu odswiezenia a tu mam 2 wieksza plamke i 1 mniejsza
Dobrze radziła któraś z Wizażanek tu: posmaruj białą kredą i poczekaj ze dwa dni, jeśli nie zejdzie - wypierz w ciepłej, ale nie gorącej wodzie - z obrobiną proszku do koloropwych i z duża ilością delikatbnego płynu: Perły czy tam podobnego. Jesli i to nic nie da - zanieś do pralni.

A tak nota bene, to ktoś, kto oddał Ci spódnicę z plamną bardzo nieładnie postąpił - nie przyjęłabym takiego zwrotu i kazała zlikwidowac tę plamę w pralni Przepraszam, że się wtrącam, nie chcę Cię urazić, ale takie jest moje zdanie.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-24, 13:55   #10
IzaNiko
Przyczajenie
 
Avatar IzaNiko
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2
GG do IzaNiko
Dot.: Jak prać satynę..? help

piszecie o plamach, sukienka siostry którą obiecałam jej wyprać jest już poprostu "nieświeża". dlatego nie mogę skupić się na jednym miejscu takim jak plamka (przy okazji: trik z kredą - bardzo ciekawy!). uprać ręcznie w płynie do delikatnych tkanin lub w płynie do czarnego?
IzaNiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:22.