Mało czasu a duży problem. Pomocy. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-31, 13:12   #1
sciemek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5
Unhappy

Mało czasu a duży problem. Pomocy.


Jestem chłopakiem i w marcu skończę 14 lat. Moje plecy są obsypane pryszczami a w miejscach gdzie znikają pojawiają się brązowe punkciki jakby blizny. Mam problem ponieważ w maju jadę na zieloną szkołę i trochę krępuje się pokazać w takim stanie na plaży a tym bardziej dlatego, że jedzie dziewczyna, która mi się podoba . Byłem dzisiaj u dermatologa i przepisał mi maść Akneroxid 10 na plecy i Akneroxid 5 na twarz. Już prawie rok stosuję te maści i nic nie pomagają ( Bardzo mi należy, żeby do maja mieć normalną skórę i nie wstydzić się pokazać na plaży. Dodam, że łykam dodatkowo Visaxinum. Proszę o szybką pomoc bo już nie wytrzymuje ;(
sciemek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-31, 17:16   #2
Martini17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 177
Dot.: Mało czasu a duży problem. Pomocy.

A może jeszcze witamina A + E i tran. Herbatka, ogólnie tabletki z bratkiem są dobre bo oczyszczają skórę.
Tran ma dobre kwasy omega, które działają na skórę.
I nie przejmuj się tak, jak się ma 14 lat to praktycznie wszyscy wokoło mają ten sam problem.

P.S. I stosuj tonik do cery trądzikowej, nawet 3-4 razy dziennie.
Martini17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-31, 17:33   #3
sciemek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5
Dot.: Mało czasu a duży problem. Pomocy.

W tym problem, że w klasie jedyny mam taki problem i już nie wiem co robić :< łykam systematycznie tabletki bratka. Może myć się mydłem siarkowym?
sciemek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-31, 20:19   #4
DeeZee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Wawaaa
Wiadomości: 1
Dot.: Mało czasu a duży problem. Pomocy.

Polecam serię The Body Shop pod nazwą Tea Tree (drzewo herbaciane, seria o zielonych opakowaniach). Nie chcę spamowac reklamą ani nic, tylko powiedziec, że mam 14 lat i problem z cerą (trądzik, cera tłusta) a mój brat ma to samo z plecami co ty. Mają tam dużo stuff'u który serio pomaga, ja używam ich toniku, kremu na dzień i na noc, oraz na plecy żel do mycia. Fajny jest też taki 3 w 1 z Garniera, mój brat ma też taki płyn o nazwie Afronis, z apteki. Mam nadzieję że pomogłam, a jeśli chcesz jeszcze jakiejś porady to napisz
DeeZee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-01, 11:22   #5
Fisiasia
Rozeznanie
 
Avatar Fisiasia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 846
Dot.: Mało czasu a duży problem. Pomocy.

radze zmienic dermatologa, i isc przebadac hormony!

---------- Dopisano o 12:21 ---------- Poprzedni post napisano o 12:17 ----------

zadne mydlo siarkowe, za bardzo wysusza! i kolo zamkniete...

---------- Dopisano o 12:22 ---------- Poprzedni post napisano o 12:21 ----------

Garnier - najgorsze g#wno z drogryjnych polek! wysusza!!!!!!

po co tabletki z bratka? wystarczy pic dosc duzo wod minerlanych to jest takie samo dzialanie, oczyszczajaco nawadniajace...

Edytowane przez Fisiasia
Czas edycji: 2012-02-01 o 11:23
Fisiasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-01, 11:49   #6
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: Mało czasu a duży problem. Pomocy.

Popieram koleżankę wyżej, dodatkowo staraj się jeść dużo produktów bogatych w witaminę C : cytrusy i pietruszkę. Ona przyspieszy gojenie zmian trądzikowych i dodatkowo je rozjaśni. Jeśli nie możesz sobie na to pozwolić to możesz też łykać suplementy diety z witaminą C. I postaraj się jeść owsiankę - płatki owsiane górskie + jakieś bakalie = to połączenie sprzyja ładnej cerze .

Radziłabym Ci jeszcze smarować ciało oliwką np. Hipp (koszt ok 10 zł, dostępna w Rossmanie). Jest naturalna, nie spowoduje powstania nowych pryszczy i ładnie Cię nawilży. Smaruj się w jeszcze wilgotne ciało po prysznicu.
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-01, 12:05   #7
sciemek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5
Dot.: Mało czasu a duży problem. Pomocy.

Dziękuje! uwielbiam was!
sciemek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-01, 12:16   #8
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: Mało czasu a duży problem. Pomocy.

A i jeszcze jedno - systematyczność! Dbaj o codzienną dietę, pij z 10 szklanek płynów (ale nie coli ani innych gazowanych świństw), jedz owoce, warzywa, owsianki, łykaj systematycznie suplementy i obchodź się delikatnie ze swoją twarzą! Żadnych spirytusów!
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-01, 15:57   #9
Fisiasia
Rozeznanie
 
Avatar Fisiasia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 846
Dot.: Mało czasu a duży problem. Pomocy.

wlasnie, zapomnialam wpomniec o diecie, ona tez baaardzo duzo wplywa na nasz organizm

czym w ogole myjesz buzie? uzywasz kremu nawilzajacego ( dodam, ze to podstawa!), jaki masz rodzaj cery...

Edytowane przez Fisiasia
Czas edycji: 2012-02-01 o 15:59
Fisiasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-01, 19:31   #10
sciemek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5
Dot.: Mało czasu a duży problem. Pomocy.

Rodzaj cery tłusty dlatego nie stosuje kremów nawilżających bo gdybym takiego użył pryszczy jeszcze by przybywało :/ czy ćwiczenie fizyczne mogą jakoś na to wpływać ?
sciemek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 00:44   #11
kometahalleya
Raczkowanie
 
Avatar kometahalleya
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Stołeczne Królewskie Miasto Kraków
Wiadomości: 54
Dot.: Mało czasu a duży problem. Pomocy.

Cytat:
Napisane przez sciemek Pokaż wiadomość
Rodzaj cery tłusty dlatego nie stosuje kremów nawilżających bo gdybym takiego użył pryszczy jeszcze by przybywało :/ czy ćwiczenie fizyczne mogą jakoś na to wpływać ?
Uważaj na błędne koło pt. mam cere tłustą - to ją wysuszę.
Właśnie w tym sęk, żeby nie wysuszać. Cere tłustą też należy nawilzać - jakimś lekkim kremem. Jeśli używasz kosmetyków na bazie alkoholi lub innych substancji, które działają wysuszająco, to Twoja skóra dostaje sygnał, że nie ma ochrony. Produkuje więc więcej sebum a pory się zamykają. Przez to wychodzą różne paskudztwa. Ja wszystkie zmiany ropne leczę zieloną glinką. Do kupienia w aptece (koniecznie zwykła, w proszku, naturalna) ok. 3-4 zł. za paczuszke. Bierzesz namoczony patyczek kosmetyczny, obtaczasz w glince i nakładasz bezpośrednio na zmiane. Po 2-3 dniach nie ma śladu, serio
Ja jak miałam 14 lat też miałam takie problemy i też starałam się wysuszyć wszystko, ale to tylko potęgowało problem. Możesz też spróbować sudokrem - ale ostrożnie, nie na wszystkich działa. No i koniecznie zmiana diety - dużo ryb, świeżych warzyw i owoców i woda, woda, woda
Powodzenia z dziewczyną!
__________________
"Success is never final, failure is never fatal: it's courage that counts." Winston Churchill

kobieta kobiecie kobieco
kometahalleya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-02, 08:54   #12
Szopenowa
Raczkowanie
 
Avatar Szopenowa
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 41
Dot.: Mało czasu a duży problem. Pomocy.

Popieram przedmówczynię - należy nawilżać cerę tłustą Ale oczywiście nie tłustymi specyfikami Na KWC jest mnóstwo kremów do cery trądzikowej, ale jeżeli ja mogę coś polecić od siebie to spróbuj może maseczki drożdżowej? Ja wrzącą wodą zalewam 1/4 drożdży i robię z tego papkę i na twarz (ale tylko drożdże w ŻÓŁTYM opakowaniu). Wpierw zrób testy na twarzy czy cie nie poparzą...
Co do twoich dolegliwości - jeżeli używane leki nie pomagają ci przez rok to albo koniecznie udaj się do dermatologa i powiedz mu o tym, chociaż ja bym zmieniła dermatologa na twoim miejscu bo to trochę dziwne, że nie kazał ci przyjść na wizytę kontrolną (ja mam mniejsze dolegliwości, a miałam się zgłaszać co 3 tygodnie). Weź skierowanie do endokrynologa na badania hormonalne.
I wiem, że łatwo mi się mówi, że w tym wieku trądzik to jest norma i rozumiem to, że się wstydzisz. Ja również mam rozbudowany trądzik na plecach, a mimo to pokazuję go, bo przecież się nie zakopię pod ziemię w lato. Co więcej - dużo osób boryka się z takimi problemami. To, że twoi koledzy teraz nie mają trądziku nie znaczy, że go nie będą już nigdy w ogóle mieli. Życie bywa zdradliwe
Posłuchaj rad w/w osób i głowa do góry
__________________
Pozdrawiam
Szopenowa

Dieta i ćwiczenia - te słowa nabrały znaczenia!
Kilogramy lecą w dół, tłuszczyk wypalany co dzień,
a samopoczucie: niesamowite!
Szopenowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 11:53   #13
sciemek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5
Dot.: Mało czasu a duży problem. Pomocy.

Spróbuję jutro z tą glinką dziękuje za zainteresowanie i mam jeszcze jedno pytanie: Czy ćwiczenie fizyczne mogą zwiększać trądzik?
sciemek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 19:15   #14
Szopenowa
Raczkowanie
 
Avatar Szopenowa
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 41
Dot.: Mało czasu a duży problem. Pomocy.

Specjalistą nie jestem, ale wydaje mi się, że w żadnym razie Sport przecież służy zdrowiu Chyba, że ćwiczysz intensywnie, a nie dbasz o higienę to wtedy ten pot nie służy za dobrze
__________________
Pozdrawiam
Szopenowa

Dieta i ćwiczenia - te słowa nabrały znaczenia!
Kilogramy lecą w dół, tłuszczyk wypalany co dzień,
a samopoczucie: niesamowite!
Szopenowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 21:35   #15
aureo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 12
Dot.: Mało czasu a duży problem. Pomocy.

witam

primo...zacznij od tego co jesz!! zrób test na nietolerancję pokarmową i zrób sobie dietę (nienawidzę tego słowa) rotacyjno - eliminacyjną przez 3 miesiące. Oczywiście z interpretacją testu i ułożenia żywienia idź do dietetyka, który z takimi testami miał już przyjemność;D

secundo...zmień kosmetyki o 180 st.;P Współpracuję z jednym z producentów ekologicznych kosmetyków i jeszcze nie mają nic do codziennej kąpieli i mycia włosów ale powiedzieli mi o takim czymś jak orzechy piorące...wygląda to dziwnie ale chyba warto (nie stosowałem jeszcze ale już zamówiłem). Używaj kosmetyków stricte naturalnych, patrz na składy bo producenci lubią pisać na opakowaniu, że są naturalni a shit pakują;P na skórę pleców i generalnie na skórę jako kosmetyk bazowy polecam kwas hialuronowy (w twoim wypadku najlepiej z domieszką aloesu), który genialnie nawilża i jest transporterem w głąb skóry dla innych kosmetyków...żeby nie podrażać proponuję zacząć od oleju arganowego, który ma dużo składników odżywczych dla skóry. Możesz efektu nie widzieć z godziny na godzinę bo chemia, która się do skóry dostała będzie się z niego "ewakuował" (m.in. aloes daje takie możliwości)
po więcej informacji to zapraszam na priva

powodzenia i pozdrawiam
aureo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:47.