Harmonet Precz! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-12-02, 22:07   #31
giraffe
Zadomowienie
 
Avatar giraffe
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 556
Dot.: Harmonet Precz!

przepisują ... wiele kobiet zażywa Harmonet - a myślisz, że gdyby go wycofali w 2005 roku byłby dalej w aptekach pod koniec 2006?? DZIWNE.
__________________

"You may say i'm a dreamer, but i'm not the only one..."
giraffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-03, 01:26   #32
Caterin17
Zakorzenienie
 
Avatar Caterin17
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Kanada BC
Wiadomości: 3 321
GG do Caterin17 Send a message via Skype™ to Caterin17
Dot.: Harmonet Precz!

teraz to mnie kobieto przerazilas!!! coz wspolczuje twojej kolezance, napewno to jeden z tych fatalnych wypadkow, jest wiele jednak kobiet ktore braly tabletki i urodzily dzieci i maja sie dobrze, fakt z niecierpliowscia w sumie czekam na ich odstawienie i zabranie sie za robienie dzidziusia, moj lekarz juz mi to mowil im wczesniej tym lepiej,i ze jakies problemiki moga byc,mowil tez ze ciaza moze sporo pomoc w pracy calego systemu, gorzej ze lekarz nakazuje a zycie troszke inaczej sie uklada.Pierwsze slysze ze ma wejsc ustawa ze tab antykoncepcyjne sa niebezpieczne, czy naprawde az tak...hmmm
Caterin17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-03, 08:38   #33
nekome
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 288
Dot.: Harmonet Precz!

Cytat:
Napisane przez Jagodowa Pokaż wiadomość
Jak pisałam wcześniej ma wejść ustawa o tym że środki antykoncepcyjne są lekami niebezpiecznymi - co za tym idzie nie wiem bo prace nad ustawą trwają.
Z calym szacunkiem, ale propagatorzy tego o czym piszesz twierdza rowniez ze uzywanie prezerwatyw prowadzi do bezplodnosci (metoda barierowa, ktora w wersji klasycznej co najwyzej powleczona jest srodkiem nawilzajacym na bazie wody). Wiec tak do konca nie opieralabym sie na ich wiedzy i slusznosci tych rozwiazan. Jesli ktos w jednej sprawie glosi takei herezje to najpewniej i w innych tematach wiedzy nie czerpie z obiektywnych zrodel.
nekome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-03, 10:13   #34
laurka23
Zakorzenienie
 
Avatar laurka23
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 872
Dot.: Harmonet Precz!

Cytat:
Napisane przez neska951 Pokaż wiadomość
laurka23 podobnie jak Ty na studiach mówiono mi że zbyt wczesne rozpoczynanie współzycia seksualnego oraz częste zmiany partnerów zwiększają ryzyko powstania raka szyjki macicy może studiowałyśmy na tej samej uczelni
Kto wie, kto wie
laurka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-03, 10:20   #35
Jagodowa
Raczkowanie
 
Avatar Jagodowa
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 30
Dot.: Harmonet Precz!

No więc już Ci piszę giraffe wstrzymano kilka felernych serii Harmonetu przyczyn nie podano więc i sami lekarze chyba nie wiedzieli po co i dlaczego tak się stało ale Ci przezorniejsi zmieniali go na inny. Tutaj jest strona i tam właśnie jest napisany nr serii http://www.torfarm.com.pl/page.php?cat=65&lang=0
Taka informacja była podawana również w telewizji, pisałam też wcześniej że lekarz mojej koleżanki poinformował ją o tym fakcie i chciał zmienić tab (to było wiosną tego roku). Mnie te informacje nie są potrzebne ale coś wiedziałam i napisałam bo może się to komuś przydać bardzo łatwo można to sprawdzić co proponuje wszystkim zainteresowanym.
Odnośnie ustawy, Nekome taką rzecz usłyszałam w telewizyjnych wiadomościach "propagatorzy" zapowiedzieli to co napisałam i właśnie o to mi chodziło żeby Was o tym poinformować, słuszność tej sprawy jak najbardziej pozostawiam Waszej ocenie.
Jagodowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-03, 11:28   #36
laurka23
Zakorzenienie
 
Avatar laurka23
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 872
Dot.: Harmonet Precz!

Cytat:
Napisane przez Jagodowa Pokaż wiadomość
No więc już Ci piszę giraffe wstrzymano kilka felernych serii Harmonetu przyczyn nie podano więc i sami lekarze chyba nie wiedzieli po co i dlaczego tak się stało ale Ci przezorniejsi zmieniali go na inny. Tutaj jest strona i tam właśnie jest napisany nr serii http://www.torfarm.com.pl/page.php?cat=65&lang=0
Taka informacja była podawana również w telewizji, pisałam też wcześniej że lekarz mojej koleżanki poinformował ją o tym fakcie i chciał zmienić tab (to było wiosną tego roku). Mnie te informacje nie są potrzebne ale coś wiedziałam i napisałam bo może się to komuś przydać bardzo łatwo można to sprawdzić co proponuje wszystkim zainteresowanym.
Odnośnie ustawy, Nekome taką rzecz usłyszałam w telewizyjnych wiadomościach "propagatorzy" zapowiedzieli to co napisałam i właśnie o to mi chodziło żeby Was o tym poinformować, słuszność tej sprawy jak najbardziej pozostawiam Waszej ocenie.

Przyczyna wstrzymania może być naprawdę błacha, niekoniecznie groźna dla zdrowia, nie będę się rozpisywać na ten temat bo tak do końca nie wiemy dlaczego wstrzymano. Harmonet i inne hormonalne a obok witamina c i tussipect, nasiona lnu, glukoza czy sól fizjologiczna. O wycofaniu bebilonu czytałam, wycofany z powodu kłopotów z przewodem pokarmowym jednego dziecka (swoją drogą nie wiadomo co było tak naprawdę przyczyną, wycofano na wszelki wypadek. Może ktoś ma na ten temat jakieś nowsze info?) Nie można popadać w paranoję, antykoncepcję hormonalną wybiera każdy sam, nie jest do tego zmuszany, a jak bardzo chce to poszuka wszystkich plusów i minusów tej metody. Hormony to nie samo zło, organizm też produkuje hormony. Są syntetyczne - insulina w leczeniu cukrzycy też jest syntetyczna (wiem, wiem - chory na cukrzyce nie ma wyboru)

Edit: pisałaś wcześniej że go wycofali, nie wycofali tylko wstrzymali a potem te same serie zostały dopuszczone.

Edit2: ten link jest chyba lepszy http://www.gif.gov.pl/wstrz_w_obrot.html

była też na ten temat dyskusja na wizażu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=75905

Edytowane przez laurka23
Czas edycji: 2006-12-03 o 12:02 Powód: dopisek
laurka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-03, 12:42   #37
giraffe
Zadomowienie
 
Avatar giraffe
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 556
Dot.: Harmonet Precz!

Faktycznie - wstrzymanie wynosiło dwa tygodnie. Zażywam go ok 3 lata (i nie spotkałam się odmową sprzedaży - ale ominęłam te dwa tygodnie - może dlatego).

Nie zamierzam go również zmieniać - propaganda propagandą - ale ja jestem b. zadowolona. Nie mam żadnych skutków ubocznych - ŻADNYCH. A i wyniki badań całkiem niezłe Pozatym... myślę, że niedługo i tak go odstawię. I podejrzewam, że po urodzeniu dziecka i tak do niego wrócę
__________________

"You may say i'm a dreamer, but i'm not the only one..."
giraffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-12-03, 12:48   #38
Jagodowa
Raczkowanie
 
Avatar Jagodowa
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 30
Dot.: Harmonet Precz!

Nie można popadać w paranoję, antykoncepcję hormonalną wybiera każdy sam, nie jest do tego zmuszany, a jak bardzo chce to poszuka wszystkich plusów i minusów tej metody.
Więc po co nam forum? Przecież po to tu wchodzimy żeby między sobą wymieniać się informacjami, czy też na nie kogoś naprowadzać. Zgadzam się z Toba że powód może być błachy (nie napisałam dlaczego został wstrzymany tylko że tak się stało). Sprawdziłaś, pewnie jesteś zadowolona, bardzo mnie to cieszy. Zgadzam się również z tym że nikt nikogo nie zmusza i każdy podejmuje decyzje samodzielnie - ja tez ją samodzielnie podjęłam czytając artykuły i wchodząc na fora. Napisałam co myśle i co wiem, szanuje każdą Waszą wypowiedz i dziękuję za uzupełnienie.
Pozdrawiam
Jagodowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-03, 12:58   #39
laurka23
Zakorzenienie
 
Avatar laurka23
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 872
Dot.: Harmonet Precz!

Cytat:
Napisane przez Jagodowa Pokaż wiadomość
Zgadzam się z Toba że powód może być błachy (nie napisałam dlaczego został wstrzymany tylko że tak się stało). Sprawdziłaś, pewnie jesteś zadowolona, bardzo mnie to cieszy. Zgadzam się również z tym że nikt nikogo nie zmusza i każdy podejmuje decyzje samodzielnie - ja tez ją samodzielnie podjęłam czytając artykuły i wchodząc na fora. Napisałam co myśle i co wiem, szanuje każdą Waszą wypowiedz i dziękuję za uzupełnienie.
Pozdrawiam
Sprawdziłam tylko z ciekawości, sama nie używam Harmonetu.
Nigdzie nie napisałam że forum nie jest potrzebne, Ja także tylko wyraziłam swoją opinię. Ciekawi mnie wszystko co dotyczy hormonów ze względu na to, że "siedzę" poniekąd w temacie, i ze wzdlędu na moje wykształcenie. Szukałam tylko nieścisłości i uzupełniłam informacje, taka już ze mnie dociekliwa bestia Nie traktuj moich wypowiedzi osobiście, każdy ma swój rozum, każdy ma swoje zdanie.
Pozdrawiam
laurka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-03, 22:30   #40
Caterin17
Zakorzenienie
 
Avatar Caterin17
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Kanada BC
Wiadomości: 3 321
GG do Caterin17 Send a message via Skype™ to Caterin17
Dot.: Harmonet Precz!

tak przynajmniej ja caly czas sledze wasza dyskusje i ciekawa jestem co z kazda z was wnosi nowego by mozna bylo sie dowiedziec jak najwiecej, wszystko wiadomo dlatego ze w koncu bieze sie te tabletki
Caterin17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-04, 17:59   #41
1b4efdff28984b74d268d20d98c69d949e205b02_5e5d9e028de65
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 12
Dot.: Harmonet Precz!

(przepraszam ale nie zauwazylam ze jest juz druga strona tego tematu i pisałam jeszcze odpowidz do wątku poruszonego na pierwszej... )

Jagodowa, z tego co mi wiadomo to harmonet był wycofany (tylko 3 serie) jakies niecałe 1,5 roku temu, dlaczego dokłądnie nie wiadomo, wyeth oficjalnie pozniej podał sprostowanie ze chodziło o zle oznaczone serie... czy tak było na pewno - nie wiadomo... w kazdym razie nadal lekarze przepisuja harmonet i jest on w aptekach bo jest dopuszczony do użytku przez pacjentki i spełnia swoje zadanie antykoncepcyjne. wycofane były- jak juz napisłam tylko 3 serie , ktore po zbadaniu czy czyms takim jednak wrocily do uzytku i zabezpieczały przed zajsciem w ciązę. wiem-bo sama miałam jedno opakowanie z tej seri i jakos mamusią nie byłam
1b4efdff28984b74d268d20d98c69d949e205b02_5e5d9e028de65 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-12-19, 11:49   #42
magdziolek81
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 21
Dot.: Harmonet Precz!

Kurcze!! jestem zaniepokojona, sama stosuje harmonet....
magdziolek81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-19, 15:35   #43
Cytryna01
Rozeznanie
 
Avatar Cytryna01
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 581
Dot.: Harmonet Precz!

Uwielbiam takie tematy siejące zamęt wśród dziewczyn!
Dowiedziałaś się czegoś niewiadomo skąd, co było dawno i nieprawdą
Myślę że dziwczyny powinny porozmawiać o tym z kimś "pewniejszym" np. z ginekologiem
Także magdziolek81 niczym się nie martw!
__________________

Cytryna01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-20, 18:06   #44
Jagodowa
Raczkowanie
 
Avatar Jagodowa
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 30
Dot.: Harmonet Precz!

Zgadzam się z Tobą. Dowiedziałam się z wielu zródeł wielu rzeczy. Prawdą było co w tym wątku można znalezć... Sprawdzenie wiarygodności pozostawiam zainteresowanym, nie widze nic złego w poruszaniu niepokojących nas tematów.
Pozdrawiam
Jagodowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-22, 09:03   #45
magdziolek81
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 21
Dot.: Harmonet Precz!

POszperałam troche w necie.. wiem , że była wycofana jakaś seria.. ale myślę... że chyba teraz nam nic nie grozi.. Przecież nikt nas nie chce mordować (??!! chyba...)
magdziolek81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-22, 10:02   #46
laurka23
Zakorzenienie
 
Avatar laurka23
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 872
Dot.: Harmonet Precz!

Cytat:
Napisane przez magdziolek81 Pokaż wiadomość
POszperałam troche w necie.. wiem , że była wycofana jakaś seria.. ale myślę... że chyba teraz nam nic nie grozi.. Przecież nikt nas nie chce mordować (??!! chyba...)
A przeczytałaś ten wątek? W nim zostały wyjaśnione powody wycofania na 2 tyg. Harmonetu...
laurka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-23, 07:32   #47
magdziolek81
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 21
Wink Dot.: Harmonet Precz!

wiesz, tak się składa, że przeczytałam cały post..
magdziolek81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-23, 20:03   #48
nekome
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 288
Dot.: Harmonet Precz!

Cytat:
Napisane przez magdziolek81 Pokaż wiadomość
wiesz, tak się składa, że przeczytałam cały post..
to jeszcze 46 zostalo...
nekome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-23, 21:24   #49
Cytryna01
Rozeznanie
 
Avatar Cytryna01
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 581
Dot.: Harmonet Precz!

Cytat:
Napisane przez nekome Pokaż wiadomość
to jeszcze 46 zostalo...
Dobre dobre Nie rzebym się śmiała czy coś Ale prawdą jest że zanim się ktoś wypowie powinien przeczytać wszystko a dodawać coś 3 po 3 i nabijać sobie postów

Ale wróćmy do Harmonetu...
__________________

Cytryna01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:30.