Poszukuję pomocy dla mojej skóry - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-04, 09:03   #1
kamcioszka
Raczkowanie
 
Avatar kamcioszka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 125
Exclamation

Poszukuję pomocy dla mojej skóry


Mam skórę mieszaną, właściwie w zimie normalną, miejscami lekko przesuszoną i tłustą na nosie. Natomiast w lecie tłustą w strefie T, normalną na policzkach. Ostatnio wystąpił u mnie wysyp małych pryszczy. Nie są one ropne ale bardzo mi przeszkadzają. Pojawiają się na czole, brodzie i kościach policzkowych. Dodatkowo mam 1-2 na dekolcie. Borykam się tez z wągrami na brodzie i nosie. Poszukuję idealnego kremu, żelu, może maski, czy peelingu dla mojej cery. Szukałam w poprzednich wątkach oraz na KWC ale nikt nie miał podobnego jak ja problemu (nie mam wielkich, ropnych bomb, 'zaledwie' dużo małych krostek). Cena nie gra roli ale nie dam rady zapłacić więcej, niż 100 zł. Używam Effaclar Duo miejscowo tylko na noc, bo za bardzo wysusza moją skórę w zimie. Jako żel - Physicogel, stosowany wedle zaleceń producenta. Te kosmetyki około rok temu przepisał mi dermatolog. Chodziłam kiedyś na mikrodermabrazję, która bardzo mi pomogła, w lecie miałam niemal idealną cerę ale teraz niestety nie stać mnie na ten zabieg. Dodatkowo brałam Tetralysal (najpierw 300, potem 150). Jednakże ostatnio brałam go przez miesiąc i niestety nic nie pomaga. Myślę, że skóra się po prostu do niego przyzwyczaiła. I nie chcę brać przez następne 3-4 lata cały czas antybiotyku, bo jednak to nie jest zbyt zdrowe dla mojego żołądka i wątroby.
Mam 17 lat.
Liczę na Waszą pomoc
__________________
Zdać CPE i GDS.
Zdać prawko
...
kamcioszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-04, 14:21   #2
inka017
Raczkowanie
 
Avatar inka017
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 50
Dot.: Poszukuję pomocy dla mojej skóry

Cześć , też mam problemy z cerą , nawet bardzo duże ... Mam pełno zaskórników otwartych i zamkniętych na policzkach , brodzie , w okolicach ust , nosa i czole ( praktycznie cała twarz -,- ) do tego jeszcze AZS . Niestety nie ma idealnego kremu czy peelingu na takie problemy - przynajmniej w moim przypadku , śmiem stwierdzić , że używałam już prawie wszystkiego co tylko możliwe . Jeżeli Tobie antybiotyki pomagały , to może warto do nich wrócić ? Na wątrobę i żołądek zawsze możesz brać coś osłonowego . Mi antybiotyki wgl nie pomagają , jestem załamana i chce mi się ryczeć jak patrzę w lustro , bo moja skóra z dnia na dzień wygląda coraz gorzej . Biorę Unidox Solutab i dodatkowo smaruję twarz Epiduo . Lepiej wybierz się do dermatologa po maść ( jeśli faktycznie nie chcesz brać antybiotyków ) , żadne kremy nie pomagają na takie rzeczy , mogą jedynie trochę załagodzić trądzik , ale to tylko chwilowa poprawa , potem znowu jest tak samo . Powodzenia
__________________
Inka <3
inka017 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-04, 19:02   #3
lenaa2
Przyczajenie
 
Avatar lenaa2
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 29
Dot.: Poszukuję pomocy dla mojej skóry

Ja też mam straszny problem z zaskórnikami juz od kilku lat, ostatnio bylam u pani kosmetolog, która po obejrzeniu mojej skóry zaproponowala mi 3 zabiegi kwasami połączone z mikrodermabrazją, moze tobie tez radze udac sie na taką konsultację

---------- Dopisano o 20:02 ---------- Poprzedni post napisano o 19:57 ----------

Dodam że taka konsultacja nic nie kosztuje a moze rozwiąze twoj problem. Pozdrawiam
lenaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:14.