Nasze codzienne jadłospisy, cz. IV - Strona 127 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-04-10, 19:58   #3781
agness51
Zakorzenienie
 
Avatar agness51
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 10 154
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

Tuchajbej - No i fajny jadłospis ^^
__________________

'' W życiu nie ma takiej chwili, abyśmy nie mieli wszystkiego, co potrzebne, aby czuć się szczęśliwymi. Pomyśl o tym przez minutę (...). Jeśli jesteś nieszczęśliwy, to dlatego, że cały czas myślisz raczej o tym, czego nie masz, zamiast koncentrować się na tym, co masz w danej chwili. ''
agness51 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-10, 19:58   #3782
syb
Raczkowanie
 
Avatar syb
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 279
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

U mnie dzis troche monotonii, ale lodowka swiecila pustkami. Moje R.

1. 2 kromki razowego + 2 grube plastry twarogu chudego + cieeeeniuuutko posmarowane dzemem truskawkowym (wiem, że na R nie wskazany - ale tak tylko dla smaku).
2. 3% wieśniak - 150 gr. + pokrojone w kostke kiwi + duża garść orzechów
3. 3% wieśniak 150 gr + pół czerwonej papryki (w zabieganiu w pracy zapomniałam, że wziełam sobie kromkę razowego i jej nie zjadłam).
4. pierś z kurczaka (wielkości dłoni) + mieszanka sałat i surowej marchewki i pomidora z kilkoma kroplami sosu "tysiaca wysp"
5. 70 gr homo nat + 1/3 łyżeczki kakao + jajko na twardo + pół pomidora + ogórek kiszony i dwie rzodkiewki.

Bardzo proszę o sprawdzenie i komentarz
__________________
-------------------------------
Od Jutra Ideal

syb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-10, 20:01   #3783
brak-nicka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 371
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

R
I Owsianka na wodzie (40 g płatków, 100 g chudego twarogu, jabłko, cynamon).
II Kromka chleba razowego z chudą wędliną z ogórkiem kiszonym, papryką konserwową i rzodkiewką.
III 50 g ryżu brązowego, 100 g piersi z kurczaka gotowanej na parze, 150 g warzyw na patelni.
IV 150 g serka wiejskiego z łyżeczką kakao, marchewka.
V 150 g serka homogenizowanego naturalnego z 30 g orzechów, kilka rzodkiewek.

Poproszę o sprawdzenie.
brak-nicka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-10, 20:04   #3784
funky87
Zakorzenienie
 
Avatar funky87
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: WROCŁAW
Wiadomości: 5 464
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

P:
ś:
Owsianka ( 3 łyżki płatków owsianych, 1 łyżka żytnich, 1 łyżka zarodków pszennych, szklanka mleka 1,5 %, serek wiejski 150g, 2 łyżki pestek dyni , jabłko, cynamon), grejfrut, kawa z mlekiem.

IIś:
kanapka ( 2 kromki chleba mieszanego z śliwką, posmarowane grubo serkiem homo naturalnym, 2 plastry polędwicy drobiowej, sałata, plaster pomidora).

IIIś: kanapka j.w

O:
80g kaszy gryczanej,
filet z pangi z curry i bazylią (gotowany na parze),
surówka z 3 marchewek, 4 śliwek suszonych i łyżeczki zarodków pszennych polane 150g jogurtu naturalnego,
jabłko.

po ok 2h deser:
110g deseru truskawkowego
2 łyżki rodzynek
łyżeczka sezamu

Przed bieganiem ->30 min: kromka chleba mieszanego posmarowana bardzo grubo serkiem homo i 2 plastry polędwicy drobiowej.

P: 150g serka homo o smaku sernika
2 garście Bran Flakesów

K: serek wiejski lekki 150g
2 kromki żytniego
pomidor
2 ogórki konserwowe
__________________
Kiedy nie miałam już nic do stracenia, dostałam wszystko. Kiedy o sobie zapomniałam, odnalazłam samą siebie. Kiedy poznałam upokorzenie i całkowitą uległość, stałam się wolna.
funky87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-10, 20:15   #3785
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

R


1. 100 g twarogu, trochę wędzonego łososia, ogórek zielony
2. 1/4 wędzonej makreli (nie wiem ile to było niestety), pół ciemnej bułki
3. filet z dorsza, brokuł gotowany
4. jajecznica z dwóch jajek na paru kroplach oliwy z oliwek, drugie pół ciemnej bułki, ogórki kiszone

5. jeszcze nie wiem, ale może tuńczyk


do tego niestety trzy lekko słodzone kawy, które mnie trzymały przy życiu


kurcze niby mało, a wyszło mi ponad 1500kcal
Zaraz zacznę tyc zamiast chudnąć
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-10, 20:17   #3786
agness51
Zakorzenienie
 
Avatar agness51
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 10 154
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

Cytat:
Napisane przez syb Pokaż wiadomość
U mnie dzis troche monotonii, ale lodowka swiecila pustkami. Moje R.

1. 2 kromki razowego + 2 grube plastry twarogu chudego + cieeeeniuuutko posmarowane dzemem truskawkowym (wiem, że na R nie wskazany - ale tak tylko dla smaku).
2. 3% wieśniak - 150 gr. + pokrojone w kostke kiwi + duża garść orzechów nie łącz węgli z tłuszczami
3. 3% wieśniak 150 gr + pół czerwonej papryki (w zabieganiu w pracy zapomniałam, że wziełam sobie kromkę razowego i jej nie zjadłam).
4. pierś z kurczaka (wielkości dłoni) + mieszanka sałat i surowej marchewki i pomidora z kilkoma kroplami sosu "tysiaca wysp" mogłabyś tu dodać jeszcze NNKT np. oliwę
5. 70 gr homo nat + 1/3 łyżeczki kakao + jajko na twardo + pół pomidora + ogórek kiszony i dwie rzodkiewki. ok, ale uważaj na tłuszcz, który jest w żółtkach

Bardzo proszę o sprawdzenie i komentarz
Mi się całkiem podoba

Cytat:
Napisane przez brak-nicka Pokaż wiadomość
R
I Owsianka na wodzie (40 g płatków, 100 g chudego twarogu, jabłko, cynamon). ładnie
II Kromka chleba razowego z chudą wędliną z ogórkiem kiszonym, papryką konserwową i rzodkiewką. może 2 kromki?
III 50 g ryżu brązowego, 100 g piersi z kurczaka gotowanej na parze, 150 g warzyw na patelni. super
IV 150 g serka wiejskiego z łyżeczką kakao, marchewka.
V 150 g serka homogenizowanego naturalnego z 30 g orzechów, kilka rzodkiewek. orzechy radziłabym w IV posiłku

Poproszę o sprawdzenie.
Bardzo fajny jadłospis, tylko dodaj jeszcze coś do IIŚn i orzechy przesuń

Cytat:
Napisane przez funky87 Pokaż wiadomość
P:
ś: Owsianka ( 3 łyżki płatków owsianych, 1 łyżka żytnich, 1 łyżka zarodków pszennych, szklanka mleka 1,5 %, serek wiejski 150g, 2 łyżki pestek dyni , jabłko, cynamon), grejfrut, kawa z mlekiem.

IIś: kanapka ( 2 kromki chleba mieszanego z śliwką, posmarowane grubo serkiem homo naturalnym, 2 plastry polędwicy drobiowej, sałata, plaster pomidora).

IIIś: kanapka j.w

O: 80g kaszy gryczanej,
filet z pangi z curry i bazylią (gotowany na parze),
surówka z 3 marchewek, 4 śliwek suszonych i łyżeczki zarodków pszennych polane 150g jogurtu naturalnego,
jabłko.

po ok 2h deser:
110g deseru truskawkowego
2 łyżki rodzynek
łyżeczka sezamu

Przed bieganiem ->30 min: kromka chleba mieszanego posmarowana bardzo grubo serkiem homo i 2 plastry polędwicy drobiowej.

P: 150g serka homo o smaku sernika
2 garście Bran Flakesów

K: serek wiejski lekki 150g
2 kromki żytniego
pomidor
2 ogórki konserwowe
Mi się podoba Twoje P .
__________________

'' W życiu nie ma takiej chwili, abyśmy nie mieli wszystkiego, co potrzebne, aby czuć się szczęśliwymi. Pomyśl o tym przez minutę (...). Jeśli jesteś nieszczęśliwy, to dlatego, że cały czas myślisz raczej o tym, czego nie masz, zamiast koncentrować się na tym, co masz w danej chwili. ''
agness51 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-10, 20:20   #3787
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

Cytat:
Napisane przez Tuchajbej Pokaż wiadomość
Izka dziekuje Ci za wszystkie podsumowania moich jadlospisow Fajnie, ze Ci sie podobaja. Nie sa zbyt przykladne, ale staram sie... Nie ukrywam, ze zawsze lubialam weglowodany, nie przepadalam natomiast za warzywami i zbyt duza iloscia bialeczka. Wszystko zalezy oczywiscie od dnia i od mojej chrapki a ja lubię białko pod postacią serków homo z dodatkami Ale Ty chyba też

Wiec moje dziesiejsze U:

1: Ryż (5lyżek suchego) ze szklanka mleka na cieplo z rodzynkami i cukrem waniliowym oczywiście pyszne śniadanko, acz dziś chyba małe? (no i to białko )

2:Szklanka koktajlu jagodowego. Twarożek domowy ze szczypiorkiem ładnie

3: Zupa-krem z groszku-miseczka, 2kulki ziemniaczko, marchewka z groszkiem, bitka wołowa z sosem pieczarkowym ładnie, a ta bitka mam nadzieję, że nie mała

4:100gr orzeszkow felixa w miodziepyycha no i nnkt w końcu :P

5:Omlet z 2jajek z lyzka dzemu morelowego,kromka chleba żytniego z szynka i kechupem fajne

Dojdzie zapewne jabłko
jak zwykle smakowicie i fajnie

Cytat:
Napisane przez funky87 Pokaż wiadomość
P: juuupi, dorwałam się do jadłospisu Funky
ś:
Owsianka ( 3 łyżki płatków owsianych, 1 łyżka żytnich, 1 łyżka zarodków pszennych, szklanka mleka 1,5 %, serek wiejski 150g, 2 łyżki pestek dyni , jabłko, cynamon), grejfrut, kawa z mlekiem. jak zawsze pięknie, acz tu byś mogła zjeść np. banana do owsinaki, zawsze to więcej kcal albo całość posypać wiórkami kokosa/startą czekoladą

IIś:
kanapka ( 2 kromki chleba mieszanego z śliwką, posmarowane grubo serkiem homo naturalnym, 2 plastry polędwicy drobiowej, sałata, plaster pomidora). ok, polędwicy mogłoby być więcej jak zawsze Albo np. cały serek byś mogła zjeść do tego

IIIś: kanapka j.w ok

O:
80g kaszy gryczanej, 20g i byłoby 100!
filet z pangi z curry i bazylią (gotowany na parze) ok,
surówka z 3 marchewek, 4 śliwek suszonych i łyżeczki zarodków pszennych polane 150g jogurtu naturalnego, ok
jabłko. ok - pomyśl o zupce

po ok 2h deser:
110g deseru truskawkowego
2 łyżki rodzynek
łyżeczka sezamu to ten osławiony deserek fajnie ^^

Przed bieganiem ->30 min: kromka chleba mieszanego posmarowana bardzo grubo serkiem homo i 2 plastry polędwicy drobiowej. super, że coś zjadłaś. ile biegałaś? (Serek homo mógłby już cały pójśc )

P: 150g serka homo o smaku sernika
2 garście Bran Flakesów mmmmmmmmm super

K: serek wiejski lekki 150g
2 kromki żytniego oby duże
pomidor
2 ogórki konserwowe może jakiś owoc na noc sobie skonsumujesz?
bardzo ładnie, super skomponowane posiłki, zdrowe śliczne P, acz troszkę więcej by się przydało, zwłaszcza, że biegałaś. Ale są strasznie duże postępy, jestem z Ciebie dumna naprawdę, to już niemalże prawdziwe P. SUPER!
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-10, 20:25   #3788
brak-nicka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 371
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

Cytat:
Napisane przez agness51 Pokaż wiadomość
Mi się całkiem podoba Bardzo fajny jadłospis, tylko dodaj jeszcze coś do IIŚn i orzechy przesuń
Dzięki za sprawdzenie.
Tylko właśnie mam problem z tymi orzechami, ponieważ ten IV posiłek jest po treningu...
brak-nicka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-10, 20:25   #3789
Maggie_90
Wtajemniczenie
 
Avatar Maggie_90
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Z Internetu :)
Wiadomości: 2 306
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

Cytat:
Napisane przez Asilos Magdalena Pokaż wiadomość
Obcinanie już sobię wybiłam z głowy Zostaję przy takim jadłospisie jak dotychczas, po kolejnym ważeniu i mierzeniu zobaczymy jak to naprawdę wygląda. Ważne, że nie tyję, to czuję napewno
Ja mam tak, że odkąd jem zdrowo to w ogóle nie mam ochoty na grzechy. Może powinnam czasem coś namieszać w jadłospisie A jak jesz trochę więcej danego dnia to po prostu zwiększasz porcję posiłku, czy jesz coś słodkiego, "zakazanego"?
Raczej robię sobie full wypas owsiankę (z niewskazanymi rodzynkami, suszonymi śliwkami) i zjadam dodatkowy owoc, między posiłkami zrobię mała przekąskę (garść płatków), zjem więcej kaszy na obiad, orzechów, jakaś dobra konfitura, dodam ketchup- możliwości jest sporo, oczywiście nie wszystko na raz Dla każdego 'zakazane' produkty to co innego, ja jednak sporo ograniczam, niewiele miałam takich powaznych wpadek w czasie diety tak naprawde.

Dzisiaj trochę mi nie wyszło, zapomniałam III śniadania do szkoły i miałam do wyboru głodować albo zjeść co da się dostać w najbliższym sklepie... Wybrałam druga opcję. R

6:50 owsianka- 2 łyzki owsianych, 1 żytnich, 1 otrąb, mandarynka, 15 malin, 50 ml mleka 0,5%, wiejski 100g, kawa z mlekiem

10:45 duuuuuża grahamka grubo posmarowana twarogiem, plasterek wędzonego łososia, kilka grubych pasków papryki, rzodkiewka, 3 liście sałaty

14:25 bułka rustalka razowa (razowej nie przypominała), 3 plasterki szynki z indyka

16:00 1,5 nózki z kurczaka, 3 łyżki kaszy gryczanej i uwaga, jakieś 6 łyżek czubatych kapusty kiszonej ugotowanej i 5 łyżek sałatki <pekińska, papryka, pomidor>, 60g jogurtu naturalnego z przyprawami

19:30 50g wiejskiego, 50 g chudego twarogu, łyżeczka masła orzechowego, 4 nerkowce

22:00 hmmm... 1/2 puszki tuńczyka wsw, łyżka twarogu, 1/4 papryki, 1/2 pomidora, rzodkiewka 2 liście sałaty

Ta bułka byla niespodziewana, całe szczęście nałaziłam sę trochę po mieście, w ramach zadośćuczynienia poszłam na dalszy przystanek drogą okrężną :P No i było dzisiaj pół godziny lekkiej jazdy na rolkach i lekkiej jazdy na rowerze
__________________
Zapraszam na mój wątek wymiankowy- książki

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post47604606
Maggie_90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-10, 20:26   #3790
marga_zg
Zadomowienie
 
Avatar marga_zg
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: mój własny świat
Wiadomości: 1 407
GG do marga_zg
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

to znowu ja
U/P:
S: duzy talerz owsianki z jablkiem i cynamonem
IIS: 3 kromki chleba orkiszowego z pomidorem iszczypiorem posmarowane twarogiem polltustym
O: 80g ryzu brazowego, sos sojowy, salatka z salaty lodowej ogorka papryki z lyzka oliwy z oliwek
przekaska 2 marchewki, 10 orzechow laskowych
P: 3 kromki chleba orkiszowego posmarowane twarogiem poltlustym z ogorkiem i cebula
K: 2 jajka na twardo, ogorek kiszony x2, 100g wiesniaka z rzezucha
__________________
Cierpienie należy do życia.
Jeśli cierpisz, znaczy, że żyjesz.
Pogódź się z tym mała dziewczynko.


akcja regeneracja: włosy


I'm just a little girl...
marga_zg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-10, 20:27   #3791
agness51
Zakorzenienie
 
Avatar agness51
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 10 154
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

Cytat:
Napisane przez brak-nicka Pokaż wiadomość
Dzięki za sprawdzenie.
Tylko właśnie mam problem z tymi orzechami, ponieważ ten IV posiłek jest po treningu...
A o której jesz kolację i na ile przed snem?
__________________

'' W życiu nie ma takiej chwili, abyśmy nie mieli wszystkiego, co potrzebne, aby czuć się szczęśliwymi. Pomyśl o tym przez minutę (...). Jeśli jesteś nieszczęśliwy, to dlatego, że cały czas myślisz raczej o tym, czego nie masz, zamiast koncentrować się na tym, co masz w danej chwili. ''
agness51 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-10, 20:28   #3792
syb
Raczkowanie
 
Avatar syb
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 279
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

"3% wieśniak - 150 gr. + pokrojone w kostke kiwi + duża garść orzechów nie łącz węgli z tłuszczami"

Czyli lepiej byłoby jakbym "wyrzuciła" kiwi - to węgle i zostawiła samo białko z NNKT? Sory za może banalne pytanie, ale wole się upewnić.
__________________
-------------------------------
Od Jutra Ideal

syb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-10, 20:29   #3793
brak-nicka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 371
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

Cytat:
Napisane przez agness51 Pokaż wiadomość
A o której jesz kolację i na ile przed snem?
O 20. A chodzę spać o 23.
brak-nicka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-10, 20:30   #3794
agness51
Zakorzenienie
 
Avatar agness51
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 10 154
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

Cytat:
Napisane przez syb Pokaż wiadomość
"3% wieśniak - 150 gr. + pokrojone w kostke kiwi + duża garść orzechów nie łącz węgli z tłuszczami"

Czyli lepiej byłoby jakbym "wyrzuciła" kiwi - to węgle i zostawiła samo białko z NNKT? Sory za może banalne pytanie, ale wole się upewnić.
Tak.
Chyba,że wyrzucisz NNKT,zjesz do serka owoc,a NNKT dasz później tam gdzie nie masz węglowodanów .

brak - nicka - w takim razie zostaw taką kolację .
__________________

'' W życiu nie ma takiej chwili, abyśmy nie mieli wszystkiego, co potrzebne, aby czuć się szczęśliwymi. Pomyśl o tym przez minutę (...). Jeśli jesteś nieszczęśliwy, to dlatego, że cały czas myślisz raczej o tym, czego nie masz, zamiast koncentrować się na tym, co masz w danej chwili. ''
agness51 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-10, 20:33   #3795
funky87
Zakorzenienie
 
Avatar funky87
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: WROCŁAW
Wiadomości: 5 464
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
jak zwykle smakowicie i fajnie



bardzo ładnie, super skomponowane posiłki, zdrowe śliczne P, acz troszkę więcej by się przydało, zwłaszcza, że biegałaś. Ale są strasznie duże postępy, jestem z Ciebie dumna naprawdę, to już niemalże prawdziwe P. SUPER!
Izuś- rozbroiłaś mnie tym że się dorwałaś do mojego jadłospisu
Teraz tłumaczenie :
na śniadanie obiecuje następnym razem banana (czekolady niestety jeszcze obiecać nie mogę ), na zjedzenie II i III śniadania miałam niecałe 2 min- zawsze mam takie czwartki, między zajęciami nie mam nic przerwy, nawet żeby jeszcze jakiś jabłuszko dorzucić , no tragedia dzis chowałam kanapke pod stołem i jadłam jak babka obecność sprawdzała , ehh ten obiad
Dzis biegałam pierwszy raz od ponad roku, jakieś 30 min na pzremian z marszem, jutro planuje rano a wieczorem rowerek.
Kanapki są naprawdę duże

Dziękuję za wszystkie miłe słowa i mobilizacje i wogóle wogóle
__________________
Kiedy nie miałam już nic do stracenia, dostałam wszystko. Kiedy o sobie zapomniałam, odnalazłam samą siebie. Kiedy poznałam upokorzenie i całkowitą uległość, stałam się wolna.
funky87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-10, 20:34   #3796
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

Cytat:
Napisane przez Maggie_90 Pokaż wiadomość
Witaj, Maggie !

6:50 owsianka- 2 łyzki owsianych, 1 żytnich, 1 otrąb, mandarynka, 15 malin, 50 ml mleka 0,5%, wiejski 100g, kawa z mlekiem maliny! fajne śniadanko (a czy płatki żytnie są dobre solo?)

10:45 duuuuuża grahamka grubo posmarowana twarogiem, plasterek wędzonego łososia, kilka grubych pasków papryki, rzodkiewka, 3 liście sałaty ładnie

14:25 bułka rustalka razowa (razowej nie przypominała), 3 plasterki szynki z indyka skoro razowa, to super ładnie, może warzywko? owoc?

16:00 1,5 nózki z kurczaka, 3 łyżki kaszy gryczanej i uwaga, jakieś 6 łyżek czubatych kapusty kiszonej ugotowanej i 5 łyżek sałatki <pekińska, papryka, pomidor>, 60g jogurtu naturalnego z przyprawami fajnie, a czemu tylko 3 łyżki kaszy? a kapustką się nie przejmuj - niskokaloryczna

19:30 50g wiejskiego, 50 g chudego twarogu, łyżeczka masła orzechowego, 4 nerkowce ładnie, jak coś to wiejskiego mogło więcej być

22:00 hmmm... 1/2 puszki tuńczyka wsw, łyżka twarogu, 1/4 papryki, 1/2 pomidora, rzodkiewka 2 liście sałaty ładnie, trochę mało

Ta bułka byla niespodziewana, całe szczęście nałaziłam sę trochę po mieście, w ramach zadośćuczynienia poszłam na dalszy przystanek drogą okrężną :P No i było dzisiaj pół godziny lekkiej jazdy na rolkach i lekkiej jazdy na rowerze
Heeej, spokojnie, bułka to nie tragedia, nie musisz się "karać" potem super redukcja, jesteś boska

Cytat:
Napisane przez marga_zg Pokaż wiadomość
to znowu ja
U/P:
S: duzy talerz owsianki z jablkiem i cynamonem duży - to pojęcie względne było jakieś białeczko tam?
IIS: 3 kromki chleba orkiszowego z pomidorem iszczypiorem posmarowane twarogiem polltustym ładnie, kocham chleb orkiszowy
O: 80g ryzu brazowego może 100?, sos sojowy, salatka z salaty lodowej ogorka papryki z lyzka oliwy z oliwek nie ma rybki? czy mięska? jesteś wege? może deser lub zupka jakaś?
przekaska 2 marchewki, 10 orzechow laskowych
P: 3 kromki chleba orkiszowego posmarowane twarogiem poltlustym z ogorkiem i cebula ok, może owoc?
K: 2 jajka na twardo, ogorek kiszony x2, 100g wiesniaka z rzezucha jest ok, wieśniaka mogłoby być 150 lub 200g
fajnie, ale niektóre posiłki (np obiad) jak na P za małe.
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-10, 20:35   #3797
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

Cytat:
Napisane przez funky87 Pokaż wiadomość
Izuś- rozbroiłaś mnie tym że się dorwałaś do mojego jadłospisu
Teraz tłumaczenie :
na śniadanie obiecuje następnym razem banana (czekolady niestety jeszcze obiecać nie mogę ), na zjedzenie II i III śniadania miałam niecałe 2 min- zawsze mam takie czwartki, między zajęciami nie mam nic przerwy, nawet żeby jeszcze jakiś jabłuszko dorzucić , no tragedia dzis chowałam kanapke pod stołem i jadłam jak babka obecność sprawdzała , ehh ten obiad
Dzis biegałam pierwszy raz od ponad roku, jakieś 30 min na pzremian z marszem, jutro planuje rano a wieczorem rowerek.
Kanapki są naprawdę duże

Dziękuję za wszystkie miłe słowa i mobilizacje i wogóle wogóle
to dużo się będziesz jutro ruszać zawsze tak masz, czy zaczynasz od...teraz? Bo jak tak, pamiętaj o tym, żeby więcej zjeść Skoro kanapki duże, to ekstra ja też tak często jem kanapki
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-10, 20:41   #3798
funky87
Zakorzenienie
 
Avatar funky87
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: WROCŁAW
Wiadomości: 5 464
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
to dużo się będziesz jutro ruszać zawsze tak masz, czy zaczynasz od...teraz? Bo jak tak, pamiętaj o tym, żeby więcej zjeść Skoro kanapki duże, to ekstra ja też tak często jem kanapki
dopiero zaczynam , cieplej sie zrobiło więc chcę to wykorzystać, tak myślalam że jak mam przytyc to zdrowo i przy tym wyrzeźbić sobie sylwetkę i jakies mięsnie lekkie by się przydały a nie tylko tłuszcz, a do tego chyba wlaśnie pasuje tez troszkę sie ruszac.
I oczywiście będę pamiętać o jedzeniu
__________________
Kiedy nie miałam już nic do stracenia, dostałam wszystko. Kiedy o sobie zapomniałam, odnalazłam samą siebie. Kiedy poznałam upokorzenie i całkowitą uległość, stałam się wolna.
funky87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-10, 20:43   #3799
Maggie_90
Wtajemniczenie
 
Avatar Maggie_90
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Z Internetu :)
Wiadomości: 2 306
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
Heeej, spokojnie, bułka to nie tragedia, nie musisz się "karać" potem super redukcja, jesteś boska
Ojej, dziękuję Chyba nie tragizuję za bardzo, źle by ze mną było, gdybym wolała nic nie zjeść i przeczekać W sumie to miałam do wyboru: czekać 0,5 h na przystanku albo przejść się na następny, więc połączyłam przyjemne z pożytecznym i poszłam
Rozważałam dodania owocu/warzywa do tej bułki, ale jakoś tak... Nie miałabym gdzie umyć niestety, musiałam jeść w drodze, najpierw chciałam kupić jogurt naturalny i zjeść z orzechami, które miała ze sobą, ale nie miałam łyżeczki, danio z łyżeczką też nie było, więc musiałąm na szybko kombinować

Płatków żytnich solo nie jadłam, ale jesli przeważają w owsiance to robi się ona cięższa, nie ma już takiej 'milutkiej' konsystencji.

A skoro twierdzisz, że mało, to do kolacji dorzucę jeszcze trochę twarogu

Żegnam się z Wami na 3 dni, czeka mnie niestety szpitalne jedzenie :/ Oczywiście na śniadanie robię sobie tam zmodyfikowaną owsiankę, na kolację wiejski z warzywami, bo najłatwiej, a nie będzie kolidować z dietą. Chociaż ostatnio na obiad dostałam łazanki polane tłuszczem z boczkiem, a fe :P
__________________
Zapraszam na mój wątek wymiankowy- książki

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post47604606
Maggie_90 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-10, 20:53   #3800
marga_zg
Zadomowienie
 
Avatar marga_zg
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: mój własny świat
Wiadomości: 1 407
GG do marga_zg
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
fajnie, ale niektóre posiłki (np obiad) jak na P za małe.
Juz sie tlumacze owsianka byla z 300ml mleka 1,5% i 50g twarogu chudego, platki sypalam na oko by byla gesta
tak jestem wege
do obiadu zjadlam duzo tej satatki i sie nia za bardzo zapchalam...
a kolacja no coz wciaz bole sie zjesc wiecej na noc
Postaram sie o jakis deser czy cos
__________________
Cierpienie należy do życia.
Jeśli cierpisz, znaczy, że żyjesz.
Pogódź się z tym mała dziewczynko.


akcja regeneracja: włosy


I'm just a little girl...
marga_zg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-10, 20:56   #3801
Asilos Magdalena
Zadomowienie
 
Avatar Asilos Magdalena
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 588
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

Cytat:
Napisane przez Maggie_90 Pokaż wiadomość
Raczej robię sobie full wypas owsiankę (z niewskazanymi rodzynkami, suszonymi śliwkami) i zjadam dodatkowy owoc, między posiłkami zrobię mała przekąskę (garść płatków), zjem więcej kaszy na obiad, orzechów, jakaś dobra konfitura, dodam ketchup- możliwości jest sporo, oczywiście nie wszystko na raz Dla każdego 'zakazane' produkty to co innego, ja jednak sporo ograniczam, niewiele miałam takich powaznych wpadek w czasie diety tak naprawde.
Oczywiście nie wszystko na raz Od jakiegoś czasu chodzi za mną odrobbbbinka konfitury do owsianki i wiórki kokosowe Może jutro dodam łyżeczkę dżemu do śniadanka Myślę, że już jestem na tyle rozsądna, że nie przegnę. Raz na jakiś czas mały grzeszek nie zaszkodzi

Jestem świeżo po marszobiegu z "Shape" myślałam, że będzie łatwo, ale grubo się myliłam. Mam fatalną kondycję Ale jest i nowy cel- poprawić ją
__________________
Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!
K.V.
odzyskuję serce do życia

Asilos Magdalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-10, 20:56   #3802
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

I ja może wkleję?

Ś: serek homo naturalny 150g zmieszany z jogurtem naturalnym ok 100g z mieszanką musli (goody, nestle) i branów + kiwi

IIŚ: duuuża bułka orkiszowa z twarożkiem domowym i warzywami, jabłko, banan

O: pomidorowa z makaronem graham, nóżka z kurczaka, ziemniaczki, surówka z marchewki (surowej)
deser: serniczek miechów (Funky - )

P: pół bułki żytniej z wieśniakiem, budyń waniliowy

K: bułka żytnia z szynką drobiową i warzywami

dwa jabłka, z trzy suche precelki.

Dziś nie było nnkt...
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-10, 20:59   #3803
oreganka
Zakorzenienie
 
Avatar oreganka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 559
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

ups
mogłam chyba jednak odpuścić tą kolację
czuję się jak wielka klucha, taka najedzona, napita (1,5 l wody + 9 herbat ) już sama nie wiem
__________________
dzień bez uśmiechu
jest dniem straconym!!!

oreganka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-10, 21:01   #3804
oreganka
Zakorzenienie
 
Avatar oreganka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 559
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

Cytat:
Napisane przez Asilos Magdalena Pokaż wiadomość
Oczywiście nie wszystko na raz Od jakiegoś czasu chodzi za mną odrobbbbinka konfitury do owsianki i wiórki kokosowe Może jutro dodam łyżeczkę dżemu do śniadanka Myślę, że już jestem na tyle rozsądna, że nie przegnę. Raz na jakiś czas mały grzeszek nie zaszkodzi

Jestem świeżo po marszobiegu z "Shape" myślałam, że będzie łatwo, ale grubo się myliłam. Mam fatalną kondycję Ale jest i nowy cel- poprawić ją
od kiedy się odchudzasz jeśli mogę spytac
i ile zrzuciłaś?
widać że masz takie rozsądne podejście do sprawy
__________________
dzień bez uśmiechu
jest dniem straconym!!!

oreganka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-10, 21:02   #3805
agness51
Zakorzenienie
 
Avatar agness51
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 10 154
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
I ja może wkleję?

Ś: serek homo naturalny 150g zmieszany z jogurtem naturalnym ok 100g z mieszanką musli (goody, nestle) i branów + kiwi

IIŚ: duuuża bułka orkiszowa z twarożkiem domowym i warzywami, jabłko, banan

O: pomidorowa z makaronem graham, nóżka z kurczaka, ziemniaczki, surówka z marchewki (surowej)
deser: serniczek miechów (Funky - )

P: pół bułki żytniej z wieśniakiem, budyń waniliowy

K: bułka żytnia z szynką drobiową i warzywami

dwa jabłka, z trzy suche precelki.

Dziś nie było nnkt...
Nie było,ale i tak fajnie
__________________

'' W życiu nie ma takiej chwili, abyśmy nie mieli wszystkiego, co potrzebne, aby czuć się szczęśliwymi. Pomyśl o tym przez minutę (...). Jeśli jesteś nieszczęśliwy, to dlatego, że cały czas myślisz raczej o tym, czego nie masz, zamiast koncentrować się na tym, co masz w danej chwili. ''
agness51 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-10, 21:11   #3806
smak6malin
Wtajemniczenie
 
Avatar smak6malin
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 2 566
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

Cytat:
Napisane przez gaia Pokaż wiadomość
Dzisieje R:

S-6.30
owsianka: 20g płatków owsianych, 40g chudego białego sera, 100ml maslanki, pół jabłka;
pomidor z bazylią, zielona herbata ok

S2- ok.10
kanapka: 2 kromki chleba zytniego, biały chudy ser 30g, 1 łyżeczka jogurtu, 2 plasterki pomidora ok

O + P 16.30 z braku czasu
filet z piersi kurczaka got. 130g, kasza gryczana 20g (po ugotowaniu), pekinka 80g, pomidor, papryka czerwona 45g, ogórek 40g, 1 rzodkiewka, 2 łyżeczki jogurtu
serek homo naturalny 140g, 5g orzechów nerkowca, 5g pestek dyni
zielona herbata
jeśli jadłaś to wszystko naraz to połączyłaś węgle z tłuszczami, więc lepiej żebyś to zjadła osobno, no ale jeśli nie miałaś możliwości

K- 19.40
biały chudy ser 50g z 2 łyżeczkami jogurtu naturalnego, 1 rzodkiewka, ogórek 80g, zielona herbata ok

i jak dzisiaj?
Zastosowałam się i dodałam węgle do obiadu. A z podwieczorkeim niestety tak wyszło...
Ogólnie mi się podoba, widać, że się starasz, postaraj się nie czerpać białka, głównie z jednego składnika w tym przypadku twarogu, pamiętaj, że jest wiele innych źródeł białka
__________________





smak6malin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-10, 21:12   #3807
vixeen89
Rozeznanie
 
Avatar vixeen89
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 558
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

sn; owsianka z wieśniakiem, jabłkiem i mango + musli goody ;D
iisn; serek danio jablkowy z cynamonem i rodzynkami, banan, kiwi
ob; ok 70g ryzu brazowego z kurczakiem i warzywami ,jablko
po; jogurt diata z musli, kiwi, mango, kawalek twarogu poltlustego
ko; 2 kromki chleba zytniejgo z poledwica z indyka, serem topionym, papryka, pomidorem i kielkami z czerwonej kapusty ;D, jablko

hyh...
to takie hmm..hmmm...U,,,
vixeen89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-10, 21:15   #3808
smak6malin
Wtajemniczenie
 
Avatar smak6malin
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 2 566
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

Cytat:
Napisane przez vixeen89 Pokaż wiadomość
sn; owsianka z wieśniakiem, jabłkiem i mango + musli goody ;D ok
iisn; serek danio jablkowy z cynamonem i rodzynkami, banan, kiwi ok
ob; ok 70g ryzu brazowego z kurczakiem i warzywami ,jablko ok
po; jogurt diata z musli, kiwi, mango, kawalek twarogu poltlustego ok
ko; 2 kromki chleba zytniejgo z poledwica z indyka, serem topionym, papryka, pomidorem i kielkami z czerwonej kapusty ;D, jablko ok

hyh...
to takie hmm..hmmm...U,,,
No ładnie ładnie, ale pamiętaj o nnkt w Twoim jadłospisie
__________________





smak6malin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-10, 21:17   #3809
Asilos Magdalena
Zadomowienie
 
Avatar Asilos Magdalena
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 588
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

Cytat:
Napisane przez oreganka Pokaż wiadomość
od kiedy się odchudzasz jeśli mogę spytac
i ile zrzuciłaś?
widać że masz takie rozsądne podejście do sprawy
Na Redukcję przeszłam pod koniec lutego. Nie wiem ile mogłam zgubić przez ten czas, bo wcześniej się nie ważyłam. Ale schudłam na pewno Widzę to po swoich ramionach. Jak byłam na urlopie w Polsce mama właśnie po ramionach zauważyła. W trakcie urlopu w PL sporo poszalałam, alkohol, słodycze, ale i tak nie przybyło mi dużo, szybko to staciłam.
Kolejne ważenie przede mną, zobaczymy jak mi idzie
Co do mojego podejścia to dziękuję, że uważasz je za rozsądne Na nauczenie się zasad poświęciłam kilka godzin, prześledziłam wątek, spisałam kilka dobrze ocenianych jadłospisów redukcyjnych, ułożyłam własne, zamieściłam tu i okazało się, że zasady przyswoiłam wzorowo Po prostu wiem, że to słuszna droga i lepszej nie znajdę, a jeszcze trudno nie jest więc czego chcieć więcej
__________________
Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!
K.V.
odzyskuję serce do życia

Asilos Magdalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-10, 21:19   #3810
oreganka
Zakorzenienie
 
Avatar oreganka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 559
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

Cytat:
Napisane przez Asilos Magdalena Pokaż wiadomość
Na Redukcję przeszłam pod koniec lutego. Nie wiem ile mogłam zgubić przez ten czas, bo wcześniej się nie ważyłam. Ale schudłam na pewno Widzę to po swoich ramionach. Jak byłam na urlopie w Polsce mama właśnie po ramionach zauważyła. W trakcie urlopu w PL sporo poszalałam, alkohol, słodycze, ale i tak nie przybyło mi dużo, szybko to staciłam.
Kolejne ważenie przede mną, zobaczymy jak mi idzie
Co do mojego podejścia to dziękuję, że uważasz je za rozsądne Na nauczenie się zasad poświęciłam kilka godzin, prześledziłam wątek, spisałam kilka dobrze ocenianych jadłospisów redukcyjnych, ułożyłam własne, zamieściłam tu i okazało się, że zasady przyswoiłam wzorowo Po prostu wiem, że to słuszna droga i lepszej nie znajdę, a jeszcze trudno nie jest więc czego chcieć więcej
w takim razie gratuluję samozaparcia i rozsądku
i życzę dalszych sukcesów w odchudzaniu
mam nadzieję że i ja osiągnę to co zaplanowałam
__________________
dzień bez uśmiechu
jest dniem straconym!!!

oreganka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:37.