Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieniędzy:P - Strona 144 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-04, 19:12   #4291
mangha
Raczkowanie
 
Avatar mangha
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 285
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
Dziekuje Tobie za informacje.

Oczywiscie wiem, ze jeden specyfik nie wystarczy. Kiedys mialam wlasnie krem z kwasem mlekowym i tonik.. było cudownie
Cetaphil miałam i nie byłam zadowolona, piekła mnie po nim skóra i ciągle miałam jakies krosty na żuchwie. Serum z HA tez mialam, ale nie widzialam absolutniej zadnej poprawy stanu skóry, więc więcej nie kupilam. ale bylo to serum z pantenolem i allantoina.

Tak myślałam ewentualnie nad tonikiem z jakims kwasem? Byc moze olej, choc boję się ze będzie mnie zapychal Uzywalam kiedys winogronowego z pestek i lnianego.. makabra
Do mycia skóry używam teraz mydła Afrykańskiego, bo porządnie doczyszcza mi skórę i jest w duzo lepszym stanie niz jak uzywalam wczesniej. Co do kremu to przydalby mi sie pod makijaż.

Moze zamowic:
http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Ton...cyjny-50-ml/18
http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Kre...dalowym-50-g/7

Wolalabym krem z mlekowym kwasem, ale gotowca nie znalazlam, a szczerze to troche przeraza mnie kupowanie polproduktow i robienie kremu
Jeśli miałaś problem z Cetaphilem, to najprawdopodobniej może cię zatykać alkohol cetylowy. Generalnie to fajny składnik, ale na niektórych skórach komedogenny. Ja mam też tłustą, mnie nie zapycha.
Czyli na twoim miejscu unikałabym kosmetyków z tym składem, potrafi być też w kremach.

Tego mydełka co masz to nie znam, ale fajnie że ci służy. Całkiem w porządku jest mydło Alepp, sama używam, fajnie doczyszcza ale nie ściąga nie wysusza.

Jeśli chodzi o to serum z HA, to nie miałam na myśli żadnego zestawu i tu nie o HA chodzi tylko o niacynamid. Ta witamina po prostu jest genialna jeśli chodzi o właściwości leczące. Można ją też dosypać do hydrolatu i takim roztworem przecierać buzię.

Jeśli chodzi o kwas to glikolowy oczyszcza i wygładza jak żaden. Na ZSK mają 70%. Można go rozrobić z wodą do stężenia 10%. Na stronie mają przepis jak to zrobić. I najlepiej używać jak napisałam powyżej. Buźka pięknie się po tym rozjaśnia i wygładza a krostki goją w oczach

Olej, też pisałam. Polecam z pestek malin. Zapach średni ale nie zapycha i fajna o nim skóra jest. Polecam ten z mazidel szczególnie.
Przy kwasach może się skóra przesuszać więc na przesuszenia dobre jest masło cupuacu. Smaruję się nim nawet solo, też jest świetne i nie zapycha.

Ja tam nie bawię się w kremy, mam 2 sera jedno wodne jedno olejowe, jak potrzebuję czegoś bardziej treściwego to sięgam po masło. Skórę mam gładziutką i miękką. A kiedyś z masakrą nie mogłam sobie poradzić.
__________________
Wszystko jest dla ludzi, byle stosowane z głową
mangha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-04, 20:04   #4292
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Mangha jakie bys polecila serum wodne? Szukam inspiracji
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-05, 07:04   #4293
narjia
Zakorzenienie
 
Avatar narjia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Polska;)
Wiadomości: 5 547
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez mangha Pokaż wiadomość
Jeśli miałaś problem z Cetaphilem, to najprawdopodobniej może cię zatykać alkohol cetylowy. Generalnie to fajny składnik, ale na niektórych skórach komedogenny. Ja mam też tłustą, mnie nie zapycha.
Czyli na twoim miejscu unikałabym kosmetyków z tym składem, potrafi być też w kremach.

Tego mydełka co masz to nie znam, ale fajnie że ci służy. Całkiem w porządku jest mydło Alepp, sama używam, fajnie doczyszcza ale nie ściąga nie wysusza.

Jeśli chodzi o to serum z HA, to nie miałam na myśli żadnego zestawu i tu nie o HA chodzi tylko o niacynamid. Ta witamina po prostu jest genialna jeśli chodzi o właściwości leczące. Można ją też dosypać do hydrolatu i takim roztworem przecierać buzię.

Jeśli chodzi o kwas to glikolowy oczyszcza i wygładza jak żaden. Na ZSK mają 70%. Można go rozrobić z wodą do stężenia 10%. Na stronie mają przepis jak to zrobić. I najlepiej używać jak napisałam powyżej. Buźka pięknie się po tym rozjaśnia i wygładza a krostki goją w oczach

Olej, też pisałam. Polecam z pestek malin. Zapach średni ale nie zapycha i fajna o nim skóra jest. Polecam ten z mazidel szczególnie.
Przy kwasach może się skóra przesuszać więc na przesuszenia dobre jest masło cupuacu. Smaruję się nim nawet solo, też jest świetne i nie zapycha.

Ja tam nie bawię się w kremy, mam 2 sera jedno wodne jedno olejowe, jak potrzebuję czegoś bardziej treściwego to sięgam po masło. Skórę mam gładziutką i miękką. A kiedyś z masakrą nie mogłam sobie poradzić.
Nie bluźnij olej z malin pięknie pachnie Co do reszty się zgadzam, a ja zawsze mam ten z mazideł ze ZSK jest gorszy?
narjia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-05, 09:07   #4294
MesaVerde
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 196
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Póki co ten sklep z półproduktami najbardziej mi przypasował, przymierzam się do większych zakupów, więc dołączam się do wątku
__________________
Zdrowo się odżywiam, piję zioła, suplementuję.
Dbam o włosy.
Uczę się dbać o cerę.
Uwielbiam oleje.
Czytam, słucham, jestem szczęśliwa.

Będę:
Ćwiczyć i pływać- kondycja i sylwetka.
Precz z celulitem i naczynkami.
Badania kontrolne.
Zorganizować się i popchnąć życie do przodu.
MesaVerde jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-05, 14:36   #4295
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez mangha Pokaż wiadomość
Jeśli miałaś problem z Cetaphilem, to najprawdopodobniej może cię zatykać alkohol cetylowy. Generalnie to fajny składnik, ale na niektórych skórach komedogenny. Ja mam też tłustą, mnie nie zapycha.
Czyli na twoim miejscu unikałabym kosmetyków z tym składem, potrafi być też w kremach.

Tego mydełka co masz to nie znam, ale fajnie że ci służy. Całkiem w porządku jest mydło Alepp, sama używam, fajnie doczyszcza ale nie ściąga nie wysusza.

Jeśli chodzi o to serum z HA, to nie miałam na myśli żadnego zestawu i tu nie o HA chodzi tylko o niacynamid. Ta witamina po prostu jest genialna jeśli chodzi o właściwości leczące. Można ją też dosypać do hydrolatu i takim roztworem przecierać buzię.

Jeśli chodzi o kwas to glikolowy oczyszcza i wygładza jak żaden. Na ZSK mają 70%. Można go rozrobić z wodą do stężenia 10%. Na stronie mają przepis jak to zrobić. I najlepiej używać jak napisałam powyżej. Buźka pięknie się po tym rozjaśnia i wygładza a krostki goją w oczach

Olej, też pisałam. Polecam z pestek malin. Zapach średni ale nie zapycha i fajna o nim skóra jest. Polecam ten z mazidel szczególnie.
Przy kwasach może się skóra przesuszać więc na przesuszenia dobre jest masło cupuacu. Smaruję się nim nawet solo, też jest świetne i nie zapycha.

Ja tam nie bawię się w kremy, mam 2 sera jedno wodne jedno olejowe, jak potrzebuję czegoś bardziej treściwego to sięgam po masło. Skórę mam gładziutką i miękką. A kiedyś z masakrą nie mogłam sobie poradzić.
Niacynamid napewno wyprobuje! Takze jutro zabiore sie za liste tego co musze kupic i walcze z brzydka cera! Dziekuje Ci bardzo, bardzo.

Zrobilam liste:


Kwas Glikolowy 70%
Pojemność: 15 ml
Olej z nasion malin NATURALNY
Pojemność: 15 ml
Witamina B3 - amid kwasu nikotynowego
Waga: 10 g
Kwas hialuronowy 1%
Pojemność: 30 ml

HA rozcienczac z czyms i dodac niacynamid? czy po prostu dac sama witamine do hialuronu? Boję się lepkości i tłustości.

Kwas glikolowy rozciencze z woda, tak jak jest tam napisane.
Roztwór 5% - 1 butelka kwasu + 260 ml wody tylko czy ta jedna butelka ma sie do wszystkich pojemnosci? bo zamowie 15 ml kwasu


Zaluje ze sklepu nie ma juz stacjonarnie w moim miescie, ale chyba pojade po to bo mam blisko do Prochowic.
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012

Edytowane przez Anecka
Czas edycji: 2012-10-05 o 16:04
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-05, 20:37   #4296
GreenSlinky
Raczkowanie
 
Avatar GreenSlinky
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 106
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
HA rozcienczac z czyms i dodac niacynamid? czy po prostu dac sama witamine do hialuronu? Boję się lepkości i tłustości.
Ja bym zrobiła tonik. Apsik kilka postów wcześniej wspominała Chyba, że to ni w tym wątku...
A ja właśnie też pisze w sprawie tejże witaminki. Przymierzam się do kolejnego zamówienia ZSK, bo tu glinka się kończy, HA by się przydał (olejki na razie są, bo ostatnio 'wyżebrałam' przy zamówieniu na BU olej z nasion malin I jeszcze pachnotka i konopny jest...). I właśnie się zastanawiam czy zamówić niacynamid, a może witamine C... A może All in one? Chciałam zamówić jakąś witaminke, by zrobić z niej tonik, choćby z wodą mineralną i przemywać buźke codziennie. Powód: przebarwienia po wypryskach. No i jakiś antyoksydant by się przydał
Jeszcze jedno: czy muszę taki tonik z np. z niacynamidem konserwować jeżeli będę trzymać w lodówce?
__________________
It's okay to be any kind of woman you wanna be. I wish the world would see that.
~ LynZ Way
GreenSlinky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-05, 21:28   #4297
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez fabregasowa Pokaż wiadomość
do nawilżania dobry jest żel Ha + mleczko winogronowe, tylko od razu na mokrą skórę po umyciu
Jak się sprawuje i do jakiej cery się nada?

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
HA rozcienczac z czyms i dodac niacynamid? czy po prostu dac sama witamine do hialuronu? Boję się lepkości i tłustości.
Wydaje mi się, że najlepiej, najłatwiej i najbezpieczniej zrobić roztwór.

Cytat:
Zaluje ze sklepu nie ma juz stacjonarnie w moim miescie, ale chyba pojade po to bo mam blisko do Prochowic.
Zazdraszczam
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-06, 20:38   #4298
GreenSlinky
Raczkowanie
 
Avatar GreenSlinky
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 106
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Dziewczyny, proszę o rade. Jak myślicie, co się lepiej sprawdzi na przebarwienia: glukozyd ketonu malinowego czy arbutyna? Bardziej skłaniam się ku temu pierwszemu. Chcę go rozpuścić w wodzie i stosować jako tonik. Tylko, że czy takim sposobm uzyskam pH poniżej 7? Oczywiście sprawdzę je papierkiem, ale wole się przed upewnić.
Chyba, że skuszę się również na niacynamid, to wymieszam je razem. Wydaje mi się, że pH wyjdzie odpowiednie (?)
Przepraszam z głupie pytania, nie bijcie
__________________
It's okay to be any kind of woman you wanna be. I wish the world would see that.
~ LynZ Way

Edytowane przez GreenSlinky
Czas edycji: 2012-10-06 o 20:45
GreenSlinky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-07, 19:27   #4299
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Arbutyna jest jedną z najskuteczniejszych substancji depigmentacyjnych o potwierdzonym działaniu. Informacje o niej można znaleźć we wszystkich opracowaniach naukowych na temat składników stosowanych do zwalczania przebarwień. Dla stabilności wymaga odpowiedniego pH i towarzystwa antyoksydantów.

Glukozyd ketonu malinowego to ciągle jeszcze nowinka kosmetyczna. Chiński producent składnika powołuje się na badanie na ludziach, które wykazało zdolność GKM do rozjaśniania przebarwień znacznie większą niż ma arbutyna. Nawet w stężeniu 0,1% ma działać lepiej niż 3% arbutyny (co ciekawe, stężenie GKM 0,5% dało nieco lepsze efekty depigmentacyjne niż GKM 3%). Potwierdzili to naukowcy z laboratorium Kanebo: http://pubs.acs.org/doi/abs/10.1021/bk-2008-0988.ch023. Nie mam pewności, czy producent składnika powołuje się na to badanie, czy na badanie własne. W każdym razie brakuje badań niezależnych. Producent uznaje GKM za substancję depigmentacyjną oraz przeciwstarzeniową i twierdzi, że nie powoduje ona skutków ubocznych i może być długotrwale stosowana.

Eksperci z Kanebo zwrócili uwagę, że GKM, strukturalnie zbliżony do neurotoksyny - kapsaicyny, może pobudzać spalanie tłuszczu (w badaniu in vitro działał lepiej od kapsaicyny). Natomiast niezależni badacze japońscy przeprowadzili testy na myszach i ludziach, które pokazały, że już w bardzo niskim stężeniu - 0,01% GKM wpływa na porost włosów i działa ujędrniająco: http://www.folikul.com/Ahududu.pdf.

Zastanawiam się, czy w takim razie stosowanie wyższych stężeń w kosmetykach do twarzy ma sens. Dziwi mnie, że producent nie wspomina o oddziaływaniu składnika na tkankę tłuszczową. Ciekawi mnie również jego wpływ na naczynka (stymulacja neuronów czuciowych przez GKM może powodować pobudzenie krążenia). Nie ryzykowałabym stosowania przez dłuższy czas GKM w wysokim stężeniu na całą twarz. W stężeniu powyżej 0,5% dodawałabym go wyłącznie do miejscowych preparatów rozjaśniających lub kosmetyków antycellulitowych.
__________________

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-10-07 o 19:52
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-07, 19:41   #4300
Kayako
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 676
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Ja stosowałam i stosuję i arbutynę i arbutynę+glukozyd i nie widzę żadnej różnicy.
Polecam jeszcze kwas kojowy dla obniżenia pH - też rozjaśnia.
Kayako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-07, 19:57   #4301
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez GreenSlinky Pokaż wiadomość
Tylko, że czy takim sposobm uzyskam pH poniżej 7? Oczywiście sprawdzę je papierkiem, ale wole się przed upewnić.
Chyba, że skuszę się również na niacynamid, to wymieszam je razem. Wydaje mi się, że pH wyjdzie odpowiednie (?)
Przepraszam z głupie pytania, nie bijcie
Nikt Ci nie powie, jaki odczyn uzyskasz. Od tego są papierki. Niacynamid podnosi pH, kwas do regulacji na pewno się przyda.
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-08, 10:31   #4302
Konwalia11
Zadomowienie
 
Avatar Konwalia11
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 238
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Witajcie,
to ja, ta od zamowienia z zagranicy
Uprzejmie donosze , ze mozna uiscic oplate przelewem w innych walutach niz zlotowki. Mily pan przy telefonie poinformowal, ze nie zwracaja uwagi na ewentualne drobne roznice kursowe.
Strasznie sie ciesze, bo juz myslalam, ze moge zapomniec o zamowieniu!
Cytat:
Napisane przez witch-17 Pokaż wiadomość
Jeśli chcesz to mogę Ci pomóc - przelejesz mi kasę na Paypala, a ja zapłacę za Twoje zamówienie w złotówkach.
Jak coś to pisz na pw.
Dzieki za przemila propozycje pomocy, sprawa zostala na szczescie pomyslnie rozwiazana
__________________


Be the change you want to see in the world!
Konwalia11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 11:44   #4303
tevo
Raczkowanie
 
Avatar tevo
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 32
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Czy kupowała któraś z was glinki? Ile objętościowo powinno być w tym słoiczku jeśli kupiłam 50g? Pytam się bo dostałam dwie glinki o tej samej masie, jeden pojemniczek jest pełny, a drugi tylko połowa...
tevo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 12:57   #4304
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Ok zrobie tak:

5% niacynamidu, to bedzie to serum
żel hialuronowy - 30 ml (30 g)
niacynamid - 2,7 ml (1,6 g)
Moze byc ten zel potrojny hialuronowy 1,5%? bo aktualnie nie ma dostepnego 1% ?

Tonik z kwasem mlekowym:
74% hydrolat różany - 37 ml
12% kwas mlekowy - 5.0 ml
10% wyciąg z aloesu - 4.9 ml
4% witamina B3 - 3.6 ml

edit: znalazlam taki prosty przepis na tonik
woda - 70%
kwas hilauronowy - 20%
kwas mlekowy - 10%
Jak to odmierzyc? zalozmy lyzeczkami: 7 lyzeczek wody, 2 ha i 1 mlekowego? sorki za banalne pytania

i do tego musialabym miec cos do odmierzania, to lyzeczki miarowe 1,2 i 2,5 - 5 ml?
Kurcze szczerze piszac, to boje sie tego odmierzania i ze cos pojdzie nie tak i dlatego sie zastanawialam nad gotowym tonikiem: http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Ton...cyjny-50-ml/18 Depigmentacyjnym, nawilzajacym.. choc wiem ze ten tonik nie jest zluszczajacy ehhh

+ do tego kupie olej z nasion malin, mysle ze to by byla dobra kuracja na moja czerwona cere.

Chcialabym w koncu dzis zamowic, ale czytam dwa fora, szukam informacji, spisuje na kartce i mam metlik w glowie co mam wziac, jak odmierzac w czym robic i w ogole
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012

Edytowane przez Anecka
Czas edycji: 2012-10-08 o 13:15
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 14:15   #4305
GreenSlinky
Raczkowanie
 
Avatar GreenSlinky
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 106
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Lorri, dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Teraz, to szczerze mówiąc nie wiem co wziąć A jeżeli chciałabym dodać tego troche do spiruliny lub glinki, to skąd będę wiedzieć jakie jest pH? Czy może lepiej tego nie robić i nie dodawać do maseczek?
Cytat:
Ja stosowałam i stosuję i arbutynę i arbutynę+glukozyd i nie widzę żadnej różnicy.
A w jakiej formie stosujesz jeśli można wiedzieć?
__________________
It's okay to be any kind of woman you wanna be. I wish the world would see that.
~ LynZ Way
GreenSlinky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 15:10   #4306
Kayako
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 676
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez GreenSlinky Pokaż wiadomość
A w jakiej formie stosujesz jeśli można wiedzieć?
Robiłam sobie serum, ale w kremie działa o wiele szybciej, co mnie mocno zdziwiło
Kayako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 15:51   #4307
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Zamowienie zlozone Jutro pojadę po rzeczy.

Jesli dobrze myslę, to stezenie 5% toniku z kw. glikolowym otrzymam dodajac do 50ml wody (zwyklej z kranu,mineralnej,destylow anej?) 3ml kwasu po czym dosypac troszke sody zeby podniesc PH do 3,5-4 i z 5 kropli FEOG dodac? Zas jesli bym chciala stezenie 10% to dodac 6ml kwasu? Czy sa jakies wytyczne gdzie trzymac tzn w jakim opakowaniu czy szklanym czy plastikowym? Zamowilam plastikowa butelke 200ml i 30ml + butelke z atomizerem szklana (mysle ze sie przyda do czegos).

co do zelu HA z niacynamidem: wzielam zel ha 1,5% 30ml wiec jesli dodam do tego okolo 3ml niacynamidu to uzyskam stezenie 5% tego serum?

zamowilam tez olej z pestek malin, bagietke i papierki lakmusowe..

Calosc wyglada tak:

Kwas Glikolowy 70%Pojemność: 15 ml| 11,99 zł- 1szt.
Papierki lakmusowe jednobarwneIlość: 25 szt.| 4,00 zł- 1szt.
Olej z nasion malin NATURALNY Pojemność: 15 ml| 11,90 zł- 1szt.
Witamina B3 - amid kwasu nikotynowegoWaga: 10 g| 3,87 zł- 1szt.
Potrójny kwas hialuronowy 1.5%Pojemność: 30 ml| 7,99 zł- 1szt.
Butelka 125 mlRodzaj: Spryskiwacz| 2,75 zł- 1szt.
Łyżeczka miarowa 2 i 1 mlIlość: 1 szt.| 0,59 zł- 1szt.
Łyżeczka miarowa 5 i 2,5 mlIlość: 1 szt.| 0,39 zł- 1szt.
Szklana buteleczka 30 ml z atomizeremIlość: 1 szt.| 4,15 zł- 1szt.
Bagietka szklanaIlość: 1 szt.| 1,83 zł- 1szt.
FEOGPojemność: 15 ml| 7,95 zł- 1szt.
Butelka kosmetyczna 200 mlKolor: Przezroczysty| 1,59 zł- 1szt.


Uffffff
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 15:54   #4308
mangha
Raczkowanie
 
Avatar mangha
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 285
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Mangha jakie bys polecila serum wodne? Szukam inspiracji
Ja sobie robię serum a algami, HA, niacynamidem i ostatnio wrzuciłam w to ekstrakt z mango. Trochę napina skórę, ale w sumie o to mi chodziło

Cytat:
Napisane przez narjia Pokaż wiadomość
Nie bluźnij olej z malin pięknie pachnie Co do reszty się zgadzam, a ja zawsze mam ten z mazideł ze ZSK jest gorszy?
Z ZSK nie miałam. Dla porównania tylko mamz EkoSpa i ten z Mazideł zapachowo duuużo lepszy. Tak jakby z EkoSpa był spalony. Mój mąż uznał że zawiewa smażonym kurczakiem

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
HA rozcienczac z czyms i dodac niacynamid? czy po prostu dac sama witamine do hialuronu? Boję się lepkości i tłustości.
Niacynamid najpierw rozpuścić w odrobinie wody a następnie dodać hialuron, a jak robisz więcej to też zakonserwować trzeba.
__________________
Wszystko jest dla ludzi, byle stosowane z głową
mangha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-09, 12:15   #4309
_Shiloh_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Shiloh_
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 495
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Moje kolejne zamówienie z ZSK:

  • Algi morskie - spirulina -> kocham ją
  • Francuska glinka zielona -> będę pierwszy raz testować
  • Łyżeczka miarowa 2 i 1 ml
  • Łyżeczka miarowa 5 i 2,5 ml
  • Bagietka szklana
  • Butelka 125 ml Rodzaj: Spryskiwacz do hydrolatu
  • Hydrolat z kwiatu krwawnika ORGANICZNY -> będę testować
  • Peeling ze skały wulkanicznej -> j.w
  • Ekstrakt z soku truskawki -> ponoć świetny do maseczek, dla cer problemowych
Zastanawiałam się nad zrobieniem jakiegoś prostego toniku z kwasami, ale wolałam nie ryzykować, dlatego chyba kupię gotowy u konkurencji zastanawiam się tylko, który -> BHA 2% czy AHA/BHA 10% ?
_Shiloh_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-09, 16:27   #4310
Namajanti
Przyczajenie
 
Avatar Namajanti
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 18
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Dawno mnie tu nie było ale już zdążyłam nadrobić zaległości w lekturze wątku
Moim ulubionym serum wodnym jest takie z witaminą C sap i witamina B3 aplikuję je z rana a po 10-15 min nakładam krem nawilżajacy również własnej produkcji. Serum działa naprawdę fajnie buźka jest po nim taka ożywiona i odswieżona
Namajanti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-09, 17:25   #4311
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni


Dziewczyny która z Was stosowała ekstrakt z zielonej herbaty i w jaki sposób?
Dodawałyście go do hydrolatu?


Cytat:
Napisane przez tevo Pokaż wiadomość
Czy kupowała któraś z was glinki? Ile objętościowo powinno być w tym słoiczku jeśli kupiłam 50g? Pytam się bo dostałam dwie glinki o tej samej masie, jeden pojemniczek jest pełny, a drugi tylko połowa...
Może tak to wygląda bo jedna z glinek (proszek) jest sama w sobie cięższa, więc może się wydawać, że jest jej mniej - fakt, proszku może być mniej, ale tu liczy się masa, nie ilość drobinek
Więc jeśli obie ważą tyle samo, to wszystko jest ok.

Cytat:
Napisane przez Namajanti Pokaż wiadomość
Moim ulubionym serum wodnym jest takie z witaminą C sap i witamina B3 aplikuję je z rana a po 10-15 min nakładam krem nawilżajacy również własnej produkcji. Serum działa naprawdę fajnie buźka jest po nim taka ożywiona i odswieżona
Jak robisz to serum?
Tzn. ile ml poszczególnych składników dodajesz oraz ile ml ma gotowe serum?
__________________
SARCASM - only one of the services I offer

Edytowane przez Apsik13
Czas edycji: 2012-10-09 o 17:28
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-09, 17:50   #4312
mangha
Raczkowanie
 
Avatar mangha
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 285
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Namajanti Pokaż wiadomość
Dawno mnie tu nie było ale już zdążyłam nadrobić zaległości w lekturze wątku
Moim ulubionym serum wodnym jest takie z witaminą C sap i witamina B3 aplikuję je z rana a po 10-15 min nakładam krem nawilżajacy również własnej produkcji. Serum działa naprawdę fajnie buźka jest po nim taka ożywiona i odswieżona
Ja witaminkę C wolę w wersji olejowej ale serum z B3 to moja podstawa, też bardzo lubię
__________________
Wszystko jest dla ludzi, byle stosowane z głową
mangha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-09, 20:26   #4313
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez mangha Pokaż wiadomość
Ja witaminkę C wolę w wersji olejowej
Czyli?
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-09, 22:08   #4314
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez GreenSlinky Pokaż wiadomość
Lorri, dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Teraz, to szczerze mówiąc nie wiem co wziąć A jeżeli chciałabym dodać tego troche do spiruliny lub glinki, to skąd będę wiedzieć jakie jest pH? Czy może lepiej tego nie robić i nie dodawać do maseczek?
Maseczkę masz krótko na twarzy, nie warto dodawać takich składników do kosmetyków spłukiwanych.
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-09, 22:18   #4315
jofka
Zadomowienie
 
Avatar jofka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 970
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez mangha Pokaż wiadomość
Ja witaminkę C wolę w wersji olejowej ale serum z B3 to moja podstawa, też bardzo lubię
Witam
Kurka, droga ta wersja olejowa. Ja na razie mam zapasy SAP
__________________
Blogujemy

25.08 Codzienny makijaż na lato.
28.07 Must have dla cery tłustej- żel LASS ze złotem!
07.07 Nowość:Mleczko do ciała Isana z 10% mocznikiem.
08.06 "Rajstopy w spray'u od Sally Hansen taniej.







Loving & be loved by U
jofka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-10, 07:33   #4316
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Wnerwia mnie system sklepu... Co chwilę mnie wylogowuje i pokazuje pusty koszyk. Loguję się na nowo. Jak tylko przejdę na inną witrynę i wracam po chwili - znów jestem wylogowana. I tak w kółko...

EDIT: ostatecznie nie mogłam złożyć zamówienia po zalogowaniu. Napisałam do sklepu i dostałam odpowiedź dosłownie w ciągu 4 minut .
__________________

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-10-10 o 21:53
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-10, 12:15   #4317
anielska diablica
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 615
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

A ja piszę do was z ogromniastą prośbą po krótce: z trądzikiem zmagałam się około 10 lat, w maju skończyłam kurację retinoidami wewnętrznymi i odpukać ( tfu, tfu), ale teraz doskwierają mi "jedynie" zaskórniki zamknięte na brodzie i to gł. przed @ więc z mojej perspektywy jest super , ale żeby nie było za różowo to moim największym problemem ( nie licząc licznych czerwonych i sinych plam, przebarwień) są ubytki skóry ;/ mam mnóstwo dziur po krostach ( wbrew powszechnej opinii nie wyciskałam tych krost, one same na spaniu, czy podczas mycia pękały) i o ile przebarwienia jestem w stanie jakoś zamaskować makijażem mineralnym to nierówności skóry się nie da;/.

Zdaję sobie sprawę, że długa droga mnie czeka, żeby choć w niewielkim stopniu poprawić wygląd mojej cery, ale nie poddaję się. Rozważam kurację:
a) tonikiem i peelingami kwasem migdałowym
b) kwasem kojowym
c) retinoidami zewnętrznymi czyli Zorac ( stosowałam Atreterm przez 2 sezony jesienno-zimowe więc mam niejako pogląd jak to wygląda)
Który z wyżej wymienionych "produktów" uważacie na najbardziej skuteczny ? A może one są do bani i macie jakieś inne typy, które byłyby skuteczne ? Jestem otwarta na wszelakie propozycje i sugestie bo wiem, że wasza wiedza jest przeogromna Kurację myślę zacząć i tak nie wcześniej niż w połowie grudnia albo dopiero w styczniu, ale już teraz muszę zacząć zbierać $ na preparaty i dokształcić się w kwestii teoretycznej co i jak stosować w trakcie i po.

Jeśli jest taka potrzeba to mogę dołączyć zdjęcie ( choć to nie jest miły widok), jestem gruboskórna i zdaję sobie sprawę z możliwości dyskomfortu, a i fotostabilne filtry ( spf50) stosuję cały rok no i najważniejsze jestem laikiem w kręceniu własnych receptur.

Rozpisałam się makabrycznie, ale może ktoś przeczyta ten referat i coś mi doradzi, z góry dziękuję

Edytowane przez anielska diablica
Czas edycji: 2012-10-10 o 12:16
anielska diablica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-10, 14:29   #4318
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Mam swoje zamowienie. Teraz tylko prosze uswiadomcie mnie w pewnych kwestiach

Jesli dobrze myslę, to stezenie 5% toniku z kw. glikolowym otrzymam dodajac do 50ml wody (zwyklej z kranu,mineralnej,destylow anej?) 3ml kwasu po czym dosypac troszke sody zeby podniesc PH do 3,5-4 i z 5 kropli FEOG dodac? Zas jesli bym chciala stezenie 10% to dodac 6ml kwasu? Czy sa jakies wytyczne gdzie trzymac tzn w jakim opakowaniu czy szklanym czy plastikowym? Zamowilam plastikowa butelke 200ml i 30ml + butelke z atomizerem szklana (mysle ze sie przyda do czegos). Trzymamy w lodowce?
Nie mam zlewek, to mogę to "kręcić" w szklance?

co do zelu HA z niacynamidem: wzielam zel ha 1,5% 30ml wiec jesli dodam do tego okolo 3ml niacynamidu to uzyskam stezenie 5% tego serum? Dodam do tego FEOG, 5 kropli? Trzymamy w lodowce bez roznicy w jakim opakowaniu?
Niacynamid rozmieszac w małej ilości wody a potem wlać do HA i wymieszac? wystarczy potrząsać czy bagietką mieszac?

Nie chciałabym niczego sknocić
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-10, 15:14   #4319
Namajanti
Przyczajenie
 
Avatar Namajanti
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 18
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Apsik13 to serum jest bardzo proste a (na 20 ml)
wit C sap 10% - 3,5 ml
wit B3 3% - 1 ml
woda - 15,5 ml
glukonolakton mała szczypta
Feog - 4 krople
Wszystkie składniki rozpuścic dokładnie w wodzie potem sprawdzić pH i ustawić je na 7 za pomocą kwasu mlekowego
Namajanti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-10, 22:01   #4320
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Namajanti Pokaż wiadomość
Apsik13 to serum jest bardzo proste a (na 20 ml)
wit C sap 10% - 3,5 ml
wit B3 3% - 1 ml
woda - 15,5 ml
glukonolakton mała szczypta
Feog - 4 krople
Wszystkie składniki rozpuścic dokładnie w wodzie potem sprawdzić pH i ustawić je na 7 za pomocą kwasu mlekowego
Dziękuję, spiszę sobie co i jak
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-25 16:41:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:55.