Cera wrażliwa a naczynkowa? Pielęgnacja - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-20, 19:26   #1
BlueBlack
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 20
Exclamation

Cera wrażliwa a naczynkowa? Pielęgnacja


Czym właściwie różni się cera wrażliwa od naczynkowej? Jeśli dobrze zrozumialam teorię to z naczynkową mamy do czynienia, gdy mamy popękane naczynka, a z wrażliwą gdy łatwo ulega podrażnieniom, ale czy ich pielęgnacja jest taka sama? Czy osoba z cerą wrażliwą może używać kosmetyków do cery naczynkowej ze skutkiem i odwrotnie?
Pytam, bo sama mam problemy z czerwienieniem się twarzy, ale ciężko mi jest stwierdzić jaką mam cerę. Nie widzę popękanych naczynek, więc może wrażliwą. Ale nie mam pewności, więc czy to jest obojętne dla jakiej cery będę stosować?

I skoro już przy tym jesteśmy to jakie produkty łagodzące czerwienienie się są warte polecenia? Nie ukrywam, że zależy mi na takich do 30zł, ale ewentualnie mogą być i droższe, byleby coś z tym zrobić, bo to naprawdę potrafi być nie do zniesienia

Jeśli to istotne to dodam jeszcze, że mam 16 lat i cerę mieszaną.
BlueBlack jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-24, 10:23   #2
BlueBlack
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 20
Dot.: Cera wrażliwa a naczynkowa? Pielęgnacja

odpowie ktoś?
__________________
Jesteś zainteresowany/a najnowszym katalogiem Marizy? Napisz, a prześlę Ci go na e-mail
BlueBlack jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-01, 14:56   #3
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 862
Dot.: Cera wrażliwa a naczynkowa? Pielęgnacja

Może jeszcze zajrzysz, droga autorko, do tego wątku. Opowiem Ci na moim przypadku i doświadczeniu po wizytach u dermatologa. Moja skóra jest podatna na uczulenia (jestem alergikiem), sucha. Zauważyłam u siebie czerwienienie policzków gdy jest bardzo ciepło bądź zimno, nie było to zaróżowienie, ale bardzo nierównomierne, długo schodzące czerwone plamki. Mam poszerzone jedno naczynko na samym czubku nosa (elektrokoagulacja była przeprowadzana, nie przyniosła skutku, teraz czekam na drugi zabieg). Dermatolog oglądając moją cerę stwierdziła, że przy dużym powiększeniu widać delikatnie rozszerzone naczynka na policzkach. Ja nich nie zauważam (tj. nie mam czerwonych "pajączków" na buzi, nie wiem też, jak wyglądają dopiero delikatnie powiększone naczynka), ale jak podkreśliłam, zmagam się z bardzo mocnymi zaczerwienieniami. Polecony mi został krem Niverosin, mam stosować go dwa razy dziennie przez miesiąc, następnie ponownie udać się na wizytę. Wydaje mi się, że kosmetyki do cery wrażliwej na pewno Ci nie zaszkodzą, podobnie jak te do naczynkowej, choć wiadomo, że do naczynkowej będą miały więcej składników aktywnych zapobiegających czerwienieniu, kruchości naczynek i ich poszerzaniu. Polecałam wizytę u dermatologa.
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:02.