''Przyjdźcie, ale BEZ DZIECKA'' - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-01, 09:50   #31
Ineczka33
Wtajemniczenie
 
Avatar Ineczka33
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 067
Dot.: ''Przyjdźcie, ale BEZ DZIECKA''

Cytat:
Napisane przez katiem Pokaż wiadomość
Na moim weselu 2 pary miały malutkie dzieciątka (do pół roczku) i wzięli ze sobą koleżanki-nianie, żeby w pokoju hotelowym miały na nie oko. I zadbałam o to aby obie dziewczyny dostały jedzenie do pokoju mimo, że przecież zaproszone nie były. Ale zależało mi na moich gościach i inaczej pewnie by nie mogli przyjechać.
Dla mnie taka postawa ma ręce i nogi. A wyrzucenie poza nawias dzieci to dla nas po prostu kłopot, plus jakieś chore pomysły teściowej, żeby półtoraroczne dziecko zostawić z jakąś obcą małolatą zniechęca mnie coraz bardziej do tej imprezy.
__________________
Życie na czas?
Czas na życie!
Ineczka33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 09:52   #32
hanjah
Zakorzenienie
 
Avatar hanjah
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 12 786
Dot.: ''Przyjdźcie, ale BEZ DZIECKA''

Cytat:
Napisane przez Ineczka33 Pokaż wiadomość
Żeby uściślić - oni-Młodzi- mieszkają w Anglii. Zaproszenie trafiło do matki Młodej, ona do nas pocztą.
Rozumiem. Co nie zmienia faktu, że mogli to zaproszenie wysłać bezpośrednio do Was.

Wiesz, mnie by się chyba też odechciało tam iść
hanjah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 10:03   #33
Ineczka33
Wtajemniczenie
 
Avatar Ineczka33
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 067
Dot.: ''Przyjdźcie, ale BEZ DZIECKA''

Zobaczymy, jaką przyślą odpowiedź na moje zapytanie. Może się okaże, że uwielbiają dzieci i że jak najbardziej mamy przyjść z nimi
__________________
Życie na czas?
Czas na życie!
Ineczka33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 11:41   #34
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: ''Przyjdźcie, ale BEZ DZIECKA''

Ja się trochę nie dziwię jeśli faktycznie macie przyjść bez dzieci
Sama nie chcę na moim przyszłym weselu żadnych małych dzieci. Nie chcę żeby latały pomiędzy stołami, tańczącymi i ogólnie no - nie chcę żeby były Na poprawinach jak najbardziej - wesele nie.
Autorko jeśli powiesz już teraz opiekunce i dasz bonusową zapłatę to pewnie zrobi wyjątek i przyjdzie na te pare godzin Dla chcącego nic trudnego
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 11:50   #35
Ineczka33
Wtajemniczenie
 
Avatar Ineczka33
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 067
Dot.: ''Przyjdźcie, ale BEZ DZIECKA''

Tylko dlaczego mam BONUSOWO płacić za to, że ktoś chce mnie oglądać, a moich dzieci już nie? Argument, że to ich święto i mogą mieć swoje wymagania mnie nie przekonuje, bo impreza składa się zarówno z gospodarzy jak i gości. Bez jednego z tych czynników impreza się nie uda Więc branie pod uwagę komfortu gości jest zwyczajnym taktem.
A jak komuś przeszkadzają dzieci, bo latają między stolikami, to po jaką cholerkę mnie zaprasza, jeśli wie, że mam małe dzieci?
Jak mam się dobrze czuć w towarzystwie takich gospodarzy?
Nie idę i tyle

I to nie będzie wesele tylko obiad weselny.
__________________
Życie na czas?
Czas na życie!
Ineczka33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 11:54   #36
aa2
Zakorzenienie
 
Avatar aa2
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 12 242
Dot.: ''Przyjdźcie, ale BEZ DZIECKA''

ogólnie ja na swoje wesele nie zapraszałam dzieci tzn nie wpisywałam na zaproszeniu, ale jak ktos miał ochote zabrac to ni ebyło dla mnei to najmniejszym problemem, dobrze zrobiłas ze napisałas maila bedziecie mieli jasnosć u nas było tak ze jak zapraszałam to po prostu mówiłam ze jakby co to niech biorą-wiekszośc jednak przyszła bez-wiadomo chcieli sie pobawic
u was jest obiad wiec w sumie nei widze powodu dla którego dziecko miało by z wami nei pójsc tym bardziej ze jedno tak drugie nie
Ja sama czesto ide gdzies z dzieckiem bo dla mnei to nie przeszkoda a po prostu normalne, jakby mi ktos powiedział przyjdz ale bez dziecka to bym nei poszła-to członek rodziny i jesli jest mozliwosc spedzenia z nim czasu to wole go spedzić z nim

---------- Dopisano o 12:54 ---------- Poprzedni post napisano o 12:52 ----------

Cytat:
Napisane przez Ineczka33 Pokaż wiadomość
Tylko dlaczego mam BONUSOWO płacić za to, że ktoś chce mnie oglądać, a moich dzieci już nie? Argument, że to ich święto i mogą mieć swoje wymagania mnie nie przekonuje, bo impreza składa się zarówno z gospodarzy jak i gości. Bez jednego z tych czynników impreza się nie uda Więc branie pod uwagę komfortu gości jest zwyczajnym taktem.
A jak komuś przeszkadzają dzieci, bo latają między stolikami, to po jaką cholerkę mnie zaprasza, jeśli wie, że mam małe dzieci?
Jak mam się dobrze czuć w towarzystwie takich gospodarzy?
Nie idę i tyle

I to nie będzie wesele tylko obiad weselny.
w takim wypadku tez bym nie poszła, zamiast wydawać kase na prezent, ewentualnego fryzjera itd wole sobei pójsc z mężem i dzieckiem do jakiejśc fajnej restauracji i spedzic miło czas z nimi
aa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 12:02   #37
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: ''Przyjdźcie, ale BEZ DZIECKA''

Cytat:
Napisane przez Ineczka33 Pokaż wiadomość
Tylko dlaczego mam BONUSOWO płacić za to, że ktoś chce mnie oglądać, a moich dzieci już nie? Argument, że to ich święto i mogą mieć swoje wymagania mnie nie przekonuje, bo impreza składa się zarówno z gospodarzy jak i gości. Bez jednego z tych czynników impreza się nie uda Więc branie pod uwagę komfortu gości jest zwyczajnym taktem.
A jak komuś przeszkadzają dzieci, bo latają między stolikami, to po jaką cholerkę mnie zaprasza, jeśli wie, że mam małe dzieci?
Jak mam się dobrze czuć w towarzystwie takich gospodarzy?
Nie idę i tyle

I to nie będzie wesele tylko obiad weselny.
Może po prostu wypada
Jeszcze jedno: Może gospodarze chcą spędzić swoje najpękniejsze chwile z Tobą i Twoim mężem a nie dziecmi
2 lata temu kuzyn robił wesele bez dzieci - nikt nie miał żadnych pretensji, a rodzice 4 malutkich dzieci jakoś nie mieli problemów żeby znaleźć dla nich opieki. Po prostu jeśli chcesz iść, pobawić się i spędzić z kimś miłe chwilę to nie czepiasz się takich szczegółów że zapłacisz 200 zł więcej za opiekunkę tylko to robisz i cieszysz się, że pobawisz się z mężem i resztą gości. Chybaże jesteś z tych matek co zostawiając dziecko z opiekunką/babcią/mamą itp. ciągle myślą co u nich i nie potrafią się wyluzować i korzystać z chwili. W takim wypadku nie idźcie na ten obiad
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".

Edytowane przez Dagunia
Czas edycji: 2012-03-01 o 12:03
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-01, 12:15   #38
Ineczka33
Wtajemniczenie
 
Avatar Ineczka33
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 067
Dot.: ''Przyjdźcie, ale BEZ DZIECKA''

Cytat:
Napisane przez Dagunia Pokaż wiadomość
Może po prostu wypada
Jeszcze jedno: Może gospodarze chcą spędzić swoje najpękniejsze chwile z Tobą i Twoim mężem a nie dziecmi
2 lata temu kuzyn robił wesele bez dzieci - nikt nie miał żadnych pretensji, a rodzice 4 malutkich dzieci jakoś nie mieli problemów żeby znaleźć dla nich opieki. Po prostu jeśli chcesz iść, pobawić się i spędzić z kimś miłe chwilę to nie czepiasz się takich szczegółów że zapłacisz 200 zł więcej za opiekunkę tylko to robisz i cieszysz się, że pobawisz się z mężem i resztą gości. Chybaże jesteś z tych matek co zostawiając dziecko z opiekunką/babcią/mamą itp. ciągle myślą co u nich i nie potrafią się wyluzować i korzystać z chwili. W takim wypadku nie idźcie na ten obiad
Równie dobrze gospodarze, ogranizując obiad mogą znaleźć ofertę lokali, gdzie w czasie obiadu ktoś się dziećmi zajmuje... Wystarczą dobre chęci i odrobina empatii dla ''dzieciatych''. Byliśmy już na takich uroczystościach, więc da się. Wkurza mnie ta dyskryminacja. Najłatwiej powiedzieć BEZ DZIECI.
No właśnie zabawy jakiejś nie będzie, sami zajmowalibyśmy się dziećmi więc dziwi mnie trochę taka decyzja, zwłaszcza, że jedno może przyjść a młodsze już nie bardzo (muszę to potwierdzić).
Ale nie muszę przecież iść


---------- Dopisano o 13:15 ---------- Poprzedni post napisano o 13:11 ----------

Cytat:
Napisane przez Dagunia Pokaż wiadomość
Może po prostu wypada
Jeszcze jedno: Może gospodarze chcą spędzić swoje najpękniejsze chwile z Tobą i Twoim mężem a nie dziecmi
Ale co to dla mnie za argument? Wiedzą, że jesteśmy rodzicami i mamy dzieci.
Gdyby to był zapijany ostro sylwester albo inna balanga, ale obiad?

Poza tym najpiękniejsze chwile to oni spędzą w czasie nocy poślubnej, a nie nad kotletem czy zupą z kurek
__________________
Życie na czas?
Czas na życie!

Edytowane przez Ineczka33
Czas edycji: 2012-03-01 o 12:18
Ineczka33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 12:16   #39
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: ''Przyjdźcie, ale BEZ DZIECKA''

Cytat:
Napisane przez Ineczka33 Pokaż wiadomość
Równie dobrze gospodarze, ogranizując obiad mogą znaleźć ofertę lokali, gdzie w czasie obiadu ktoś się dziećmi zajmuje... Byliśmy już na takich uroczystościach, więc da się. Wkurza mnie ta dyskryminacja. Najłatwiej powiedzieć BEZ DZIECI.
No właśnie zabawy jakiejś nie będzie, sami zajmowalibyśmy się dziećmi więc dziwi mnie trochę taka decyzja, zwłaszcza, że jedno może przyjść a młodsze już nie bardzo (muszę to potwierdzić).
Ale nie muszę przecież iść
Masz racje - takie lokale były by idealne, ale niestety nie wszędzie są dostępne... Tzn. w moim rejonie są 2 takie i obydwa za małe, bo tylko do 100 osób.
Fajnie jeśli faktycznie sami byście się zajmowali dziećmi, ale uwierz że miałam taką "przyjemność" być na weselu gdzie moje kuzynki czy ciotki do swoich dzieci ciągle mówiły "idź pobaw się z ciocią (czyt.mną)" czy " idź potańcz z ciocią" Taka typowa "spychologia" - one nie mogły się pobawić to dlaczego inni mogli , najlepiej wepchnąć dziecko każdemu po koleji
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 12:20   #40
Ineczka33
Wtajemniczenie
 
Avatar Ineczka33
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 067
Dot.: ''Przyjdźcie, ale BEZ DZIECKA''

Cytat:
Napisane przez Dagunia Pokaż wiadomość
Fajnie jeśli faktycznie sami byście się zajmowali dziećmi, ale uwierz że miałam taką "przyjemność" być na weselu gdzie moje kuzynki czy ciotki do swoich dzieci ciągle mówiły "idź pobaw się z ciocią (czyt.mną)" czy " idź potańcz z ciocią" Taka typowa "spychologia" - one nie mogły się pobawić to dlaczego inni mogli , najlepiej wepchnąć dziecko każdemu po koleji
Nie stosujemy z mężem żadnej spychologii, sami zajmujemy się naszymi dziećmi.
__________________
Życie na czas?
Czas na życie!
Ineczka33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 12:49   #41
kasia_don
Zadomowienie
 
Avatar kasia_don
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Doncaster
Wiadomości: 1 421
GG do kasia_don
Dot.: ''Przyjdźcie, ale BEZ DZIECKA''

Hahaha Potty kocham twoje wypowiedzi

Tak jak dziewczyny radza zapytaj mlodych oni dadza ci a przynajmniej powinni dac jasna odpowiedz

Dagunia rozumiem ze jeszcze dzieci nie masz ja mialam swoje wesele jakies 3 lata temu i nie mowilam na zaproszeniach ze bez dzieci zobaczymy za pare lat jak sie poczujesz ( a moze sie tak stac) gdy ktos ci powie, przyjdz ale bez dzieci ( a dokladnie bez 1 dziecka) i to nie na WESELE a na rodzinny 2 godzinny obiad bo jest duza roznica miedzy uroczystoscia weselna gdzie male dziecko moze byc uciazliwe a OBIADEM paro godzinnym noooo chyba ze Mlodym bedzie przeszkadzac ze dziecko jest wieksza atrakcja niz oni sami i beda czuc sie zazdrosni ale to juz inna kwestia

czekaj spokojnie na decyzje Mlodych ale ja bym bez dzieci na ten Obiad nie poszla wcale
__________________
Slub 04.07.2009

Moj Najwiekszy Skarb Bianka 29.05.2010

Nasze Zabki

http://s2.pierwszezabki.pl/037/037312980.png?7166

Dieta Sb od 14.03.2011

73->72->71->70->69->68->67->66->65->64->63->62->61->60
kasia_don jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-01, 12:52   #42
aa2
Zakorzenienie
 
Avatar aa2
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 12 242
Dot.: ''Przyjdźcie, ale BEZ DZIECKA''

Cytat:
Napisane przez Dagunia Pokaż wiadomość
Masz racje - takie lokale były by idealne, ale niestety nie wszędzie są dostępne... Tzn. w moim rejonie są 2 takie i obydwa za małe, bo tylko do 100 osób.
Fajnie jeśli faktycznie sami byście się zajmowali dziećmi, ale uwierz że miałam taką "przyjemność" być na weselu gdzie moje kuzynki czy ciotki do swoich dzieci ciągle mówiły "idź pobaw się z ciocią (czyt.mną)" czy " idź potańcz z ciocią" Taka typowa "spychologia" - one nie mogły się pobawić to dlaczego inni mogli , najlepiej wepchnąć dziecko każdemu po koleji
Nie zazdroszcze rodziny....nie kazdg jedt taki i nie kazdy spycha....
Ja dlugo dzuecka nie mialam ale nigdy mi nie przeszkadzaly i jskos nie wyobrazam sobie sytuacji ze mislsbm dzieci ridziny czy znajimych ignirowac, niejedns jmpreza u mnie byls z dziecmi znajomych i bylo ok
troche checi i wzzystko sie da


i tez nie roxumiem czemu autorka na sie wykosztowsc podwojnie bo gospodarze nie chca jej z dzieckiem? zreszta czy przyjdzie sama czy nie powinno byc jej decyzja a nie gospoxarzy.

---------- Dopisano o 13:52 ---------- Poprzedni post napisano o 13:50 ----------

Przepraszam za literowke ale pisze i literki mi nie zawsze wskakuja z telefonu
aa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 13:04   #43
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: ''Przyjdźcie, ale BEZ DZIECKA''

Tylko na mnie nie krzyczcie, ale nie uwazam zaproszenia bez dzieci za dyskryminacje "dzieciatych".

Jak bym dostala takie zaproszenie to albo bym poszla bez dziecka, albo wcale (jesli nie mialabym z kim zostawic).

Slub bierze sie raz w zyciu (zazwyczaj) i jezeli ktos podczas obiadu weselnego chce miec mila, spokojna atmosfere to jego wybor.

Ja to w pelni rozumie, ze moje dziecko mogloby krzyczec, plakac, biegac miedzy stolami i tym samym zaklocic spokojny obiad.

Co innego wesele gdzie jest glosna muzyka, nikomu placz dziecka nie bedzie przeszkadzal.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 13:29   #44
Ineczka33
Wtajemniczenie
 
Avatar Ineczka33
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 067
Dot.: ''Przyjdźcie, ale BEZ DZIECKA''

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
Tylko na mnie nie krzyczcie, ale nie uwazam zaproszenia bez dzieci za dyskryminacje "dzieciatych".
nikt na Ciebie nie będzie krzyczał
Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
Jak bym dostala takie zaproszenie to albo bym poszla bez dziecka, albo wcale (jesli nie mialabym z kim zostawic).
no właśnie, chyba dlatego nie pójdziemy
Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
Slub bierze sie raz w zyciu (zazwyczaj) i jezeli ktos podczas obiadu weselnego chce miec mila, spokojna atmosfere to jego wybor.
Zgadzam się. Tylko to jest trochę krótkowzroczne myślenie, bo ''za chwilę'' sam będzie miał własne dzieci i wtedy zazwyczaj zmienia się punkt widzenia Okazuje się, że ślub ślubem, to tylko jeden dzień ze wspólnych tysięcy dni jakie razem spędzamy i każdy z nich niesie za sobą jakieś problemy, np. wyjście z dziećmi/bez dzieci i co z nimi zrobić, kiedy nie ma ich z kim zostawić.

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
Co innego wesele gdzie jest glosna muzyka, nikomu placz dziecka nie bedzie przeszkadzal.
Niektórzy uważają, że raczej na weselu dzieci nie są pożądane, bo alkohol, tańczący wujkowie po procentach itd
__________________
Życie na czas?
Czas na życie!
Ineczka33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 13:49   #45
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: ''Przyjdźcie, ale BEZ DZIECKA''

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
Tylko na mnie nie krzyczcie, ale nie uwazam zaproszenia bez dzieci za dyskryminacje "dzieciatych".

Jak bym dostala takie zaproszenie to albo bym poszla bez dziecka, albo wcale (jesli nie mialabym z kim zostawic).

Slub bierze sie raz w zyciu (zazwyczaj) i jezeli ktos podczas obiadu weselnego chce miec mila, spokojna atmosfere to jego wybor.

Ja to w pelni rozumie, ze moje dziecko mogloby krzyczec, plakac, biegac miedzy stolami i tym samym zaklocic spokojny obiad.

Co innego wesele gdzie jest glosna muzyka, nikomu placz dziecka nie bedzie przeszkadzal.
Ja też bym się nie obraziła, gdyby ktoś nie życzył sobie bym zabierała dziecko na taką imprezęNie poszłabym tylko w przypadku, gdybym nie miała z kim dziecka zostawić, a nie ,,bo się obraziłam".
Sama, kiedy zapraszałam na wesele, to bez dzieci i nikt nie miał z tym problemu
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 14:00   #46
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: ''Przyjdźcie, ale BEZ DZIECKA''

Cytat:
Napisane przez Ineczka33 Pokaż wiadomość
Zgadzam się. Tylko to jest trochę krótkowzroczne myślenie, bo ''za chwilę'' sam będzie miał własne dzieci i wtedy zazwyczaj zmienia się punkt widzenia Okazuje się, że ślub ślubem, to tylko jeden dzień ze wspólnych tysięcy dni jakie razem spędzamy i każdy z nich niesie za sobą jakieś problemy, np. wyjście z dziećmi/bez dzieci i co z nimi zrobić, kiedy nie ma ich z kim zostawić.


Niektórzy uważają, że raczej na weselu dzieci nie są pożądane, bo alkohol, tańczący wujkowie po procentach itd
Czesto zmienia sie punkt widzenia jak juz ma sie wlasne dziecko ale ja akurat jako matka nie strzelilabym focha o takie cos
Wiem, ze slub to jeden z tysiecy dni i akurat dla mnie to nic specjalnego, dzien jak kazdy inny, ale wiadomo jak to jest u wiekszosci osob. Dlugie przygotowania, wszystko musi byc perfekcyjnie.
Dlatego jestem w stanie zrozumiec, ze ktos chce tak a nie inaczej.

Sama nie mam pod reka kogos z kim bym mogla zostawic dziecko wiec albo bym znalazla opiekunke albo bym zostala w domu.


Co do pogrubionego. Na kazdym weselu, na ktorym bylam rodzice byli z maluszkami. Po prostu wczesniej wracali do domu. Jeszcze zanim wujkowie sie konkretnie zataczali
I nikomu nie przeszkadzal placz czy krzyk dziecka zagluszany przez muzyke. Bieganie pomiedzy stolikami tez nie... Ale wiadomo w restauracji inaczej...
Osobiscie nie zaprosilabym na obiad/wesele rodzicow bez dzieci ale kazdy ma swoje wyobrazenia i wymagania. Nie zmienimy tego.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 14:40   #47
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: ''Przyjdźcie, ale BEZ DZIECKA''

Ja tam mam 2 dzieci i jakbym brała ślub też bym prosiła jeśli się da o zostawienie dzieci w domu (odpowiednio szybko bym o tym poinformowała) jeśli dostałabym odpowiedzi zwrotne, że nie ma możliwości zostawienia to próbowałabym załatwić opiekunkę na miejscu żeby rodzice mogli swobodnie się pobawić bez wymieniania się i kombinowania (tak z 2 jest u mnie)
Fakt punkt widzenia zmienia się wraz z posiadaniem dzieci, ale nie do końca i myślę, że należy wyjaśnić to u źródła, a nie nakręcać się negatywnie przecież to może być dla Was wspaniałe popołudnie, ale jeśli nie macie głębszej więzi z państwem młodych darowałabym sobie ...
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 15:12   #48
Ineczka33
Wtajemniczenie
 
Avatar Ineczka33
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 067
Dot.: ''Przyjdźcie, ale BEZ DZIECKA''

Ale dziewczyny, mówimy o obiedzie weselnym, ma który chcieliśmy wpaść na 2 godziny i nie zakłócać dalej spokoju, a nie weselu.

Nie będzie zabawy, tańców, tylko uroczysty obiad. Nie strzelam focha. Zdziwiło mnie tylko podejście teściowej i rozróżnienie, które z moich dzieci może się tam pojawić, a które nie...
__________________
Życie na czas?
Czas na życie!
Ineczka33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 15:19   #49
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: ''Przyjdźcie, ale BEZ DZIECKA''

Cytat:
Napisane przez Ineczka33 Pokaż wiadomość
Jeśli tak mamy to odczytywać, to doopa blada, bo nie mamy ich z kim zostawić.

A mówiąc serio, naprawdę tak powinniśmy to odczytać?
wg mnie to jest oczywiste że jak dzieci nie są wpisane na zaproszeniu to nie są zaproszone


Ja robiłam wesele bez dzieci
Nikt się nie obraził, wszyscy się zjawili

---------- Dopisano o 16:19 ---------- Poprzedni post napisano o 16:16 ----------

Cytat:
Napisane przez Ineczka33 Pokaż wiadomość

Zdziwiło mnie tylko podejście teściowej i rozróżnienie, które z moich dzieci może się tam pojawić, a które nie...
tego nie rozumiem,
albo dzieci są zaproszone albo nie

pomijałam rodzeństwo,
ale ja jak zdecydowałam się nie zapraszać dzieci, to nie było wyjątku czy to dziecko mojej siostry czy kuzynki
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-01, 15:25   #50
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: ''Przyjdźcie, ale BEZ DZIECKA''

ja chętnie poszłabym bez dziecka

jeden jedyny obiad, bez gotowania, bez zmywania
z kelnerem ....
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 15:32   #51
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: ''Przyjdźcie, ale BEZ DZIECKA''

Cytat:
Napisane przez Ineczka33 Pokaż wiadomość

oni nie chcą kwiatów, ani upominków, tylko kasę na jakiś cel.
nie lubię takiego czegoś,
ostatnio miałam w rękach zaproszenie,
gdzie były wytyczne
zamiast kwiatów wino
zamiast prezentów pieniądze

wg mnie to totalny brak klasy, jeszcze mogli dopisać jaka kwotę sobie życzą
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 15:32   #52
Ineczka33
Wtajemniczenie
 
Avatar Ineczka33
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 067
Dot.: ''Przyjdźcie, ale BEZ DZIECKA''

Tak, tylko jak pomyślę, ile miała bym za niego zapłacić - extra dla niani za niedzielę plus koperta na cel Młodych, to już wolę włożyć po sobie talerz do zmywarki...
__________________
Życie na czas?
Czas na życie!
Ineczka33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 15:37   #53
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: ''Przyjdźcie, ale BEZ DZIECKA''

Fakt drogi ten obiad
To kwestia nastawienia, czy lubicie młodych ... itp

My bylismy jesienią z mężem na weselu bez dziecka, to było dla nas jak wczasy ... Ale to było takie całonocne z noclegiem.
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 15:41   #54
Mahogany
Raczkowanie
 
Avatar Mahogany
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 38
Dot.: ''Przyjdźcie, ale BEZ DZIECKA''

[1=749d3470e67da5a340716cf 11c99d98c9d41692a_5eab587 331573;32653027]ja chętnie poszłabym bez dziecka

jeden jedyny obiad, bez gotowania, bez zmywania
z kelnerem ....[/QUOTE]

co do chęci to jasne, że fajniej się pobawić w swoim wiekowo towarzystwie, ja tez jak mogę zostawiam pociechy bo dla dzieci to frajda na krótką metę potem na weselu padają jak senne chrabąszcze.
W miarę możliwości to w miarę możliwości, myślę, że dużo osób świadomie nie ciągnęłoby dzieciaki na imprezy rodzinne gdyby mieli solidną zaufana opiekę, tylko z weselami ten problem, że cała rodzina do ewentualnej opieki jest również na weselu
Tylko nie ma sensu sugerować rodzicom czegoś takiego bo to jest po prostu nieładne i przykre.
Autorce chodzi o to, że za bardzo nie ma z kim, nie chce nieznajomej zostawiać dzidziusia.
A nie każda para młoda wynajmuje nianie na wesela, co jest zresztą świetna sprawą, byłam na jednym takim weselu: dwie nianie wycinanki konkursy i wszystko w wydzielonym miejscu na tarasie.
Mahogany jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 17:46   #55
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: ''Przyjdźcie, ale BEZ DZIECKA''

Cytat:
Napisane przez Ineczka33 Pokaż wiadomość
W zaproszeniu tylko my - czy traktować to jako wytyczą, że jeśli tylko nasze imiona tam figurują, to powinniśmy to odczytać, że bez dzieci? Pytam, bo nie wiem.
Raczej tylko wy bez dzieci, powinno być 'Państwo xx z dziećmi', żebyście zabrali maluchy. Głupio wyglądałoby z dopiskiem 'ale bez dzieci'
Ja poszłabym na ślub z dziećmi, na obiad nie. Nie mam z kim dziecka zostawić a obcym nie ufam.
Może teściowa chciała wam ułatwić zabawę, bo 4latka pobawi się z ciotkami to wy chociaż zjecie a z maluchem tylko się 'umęczycie'
\
\
\
Cytat:
Napisane przez Ineczka33 Pokaż wiadomość
Dawali zaproszenie przez teściową, więc trudno powiedzieć co mieli na myśli
olałabym ślub-doczytałam do końca i podtrzymuję
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 18:23   #56
Mystiquee
Zakorzenienie
 
Avatar Mystiquee
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 13 857
GG do Mystiquee
Dot.: ''Przyjdźcie, ale BEZ DZIECKA''

Cytat:
Napisane przez Ineczka33 Pokaż wiadomość
Ale dziewczyny, mówimy o obiedzie weselnym, ma który chcieliśmy wpaść na 2 godziny i nie zakłócać dalej spokoju, a nie weselu.

Nie będzie zabawy, tańców, tylko uroczysty obiad. Nie strzelam focha. Zdziwiło mnie tylko podejście teściowej i rozróżnienie, które z moich dzieci może się tam pojawić, a które nie...
Ja bym zabrała oby dwoje dzieci i tyle.
Co to za rozróżnianie, że jedno może przyjść na drugie nie? Poza tym to drugie jak mówisz ma 1,5 roku. Nie wiem dlaczego takie małe dziecko nie może byc z Wami na tym obiedzie? Zje pół konia czy jak? Może panna młoda jest zazdrosna o dziecko? Weżcie oboje tylko tego brzdąca pilnujcie bardzo, żeby nie biegał po sali (czy takie dziecko umie już biegac?) bo może chodzi też o to, żeby maluch nie okazał sie najważniejszą osobą na weselu, a nie Państwo Młodzi

Osobiście uważam, że zdarzają sie takie imprezy, na które nie powinno sie zabierac dzieci, ale rodzinny obiad, czemu nie?
__________________
Mystiquee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 20:05   #57
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: ''Przyjdźcie, ale BEZ DZIECKA''

Nie poszłabym TYM BARDZIEJ, że ogólnie chyba ochoty nie macie
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-02, 10:54   #58
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: ''Przyjdźcie, ale BEZ DZIECKA''

Czekałam na rozwój sytuacji, a tu nic, żadnej odpowiedzi.

Nie rozumiem zaproszeń na wesela, obiady weselne, śluby i inne tego typu bez dzieci. To wydarzenia rodzinne. Dzieci to rodzina.

To rodzic powinien decydować czy dziecko zabiera. A młodzi wiedząc, że jest dużo dzieci w rodzinie powinni pomyśleć o wolnych pokojach, opiekunkach itp. sprawach.

Gdybym dostała takie chamskie zaproszenie (i to na zwykły obiad!!) z wyraźną informacją, że mogę zabrać dziecko A, ale nie zabierać dziecka B, chyba bym się nieźle ubawiła. A potem odpowiedziałabym, że dziękuję, ale moja rodzina składa się z 4 osób...

Nie poszłabym.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-02, 15:30   #59
monix0
Zakorzenienie
 
Avatar monix0
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 3 612
Dot.: ''Przyjdźcie, ale BEZ DZIECKA''

Cytat:
Napisane przez Ineczka33 Pokaż wiadomość
Nie ma trądu tylko 1,5 roku. Ale dlaczego ktoś ma wybierać - to dziecko może przyjść a to nie.
Przecież z mężem moglibyśmy się zmieniać przy tym obiedzie i opieką nad małym. Przecież to nie koncert w Filharmonii, tylko obiad.


Co innego całonocne szaleństwo, a 2 godziny na obiedzie (pewnie i tak byśmy wyszli wcześniej). Wkurza mnie trochę ta selekcja.

---------- Dopisano o 09:11 ---------- Poprzedni post napisano o 09:09 ----------

W zaproszeniu tylko my - czy traktować to jako wytyczą, że jeśli tylko nasze imiona tam figurują, to powinniśmy to odczytać, że bez dzieci? Pytam, bo nie wiem.
Jeśli w zaproszeniu widnieją tylko Wasze imiona wg mnie jesteście zaproszeni bez dzieci.
__________________
[COLOR="Navy"][B]
cel I 59 - 5.08.2013
cel II 55
monix0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-02, 15:33   #60
Ineczka33
Wtajemniczenie
 
Avatar Ineczka33
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 067
Dot.: ''Przyjdźcie, ale BEZ DZIECKA''

Żadnej odpowiedzi, bo nic się nie zadziało
Nie doczekalam się odpowiedzi na wysłanego wczoraj maila, w którym chcialam dopytać, co z dziećmi. Może tym mailem popełniłam kolejne faux pas, zaraz po tym, jak nie zrozumiałam, czy brak informacji o dzieciach na zaproszeniu jest równoznaczny z brakiem chęci oglądania przez Młodych moich dzieci na imprezie.

Zaczynam się usztywniać w poglądzie na ten temat i skłaniać do zdania Kropki, że dzieci to też rodzina i albo razem albo wcale. Jak ktoś mnie zaprasza, to razem z ''przybytkiem'', a nie z jednej strony chce mnie widzieć, ale po spełnieniu warunków, robiąc mi tym samym kłopot i narażając na dodatkowe koszty. Tylko ze zdaniem gospodarza trzeba się liczyć? A gość to co? Sroce spod ogona wypadł?

To tak jakby zaprosić grubasa na urodziny z zastrzeżeniem, że może przyjść, jeśli schudnie
.
__________________
Życie na czas?
Czas na życie!
Ineczka33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:37.